Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fitnesz video kritikák

zsofici
Létrehozva: 2002. november 8. 13:50
Szeretek otthon tornazni videora, mert igy akkor es ugy illesztem bele a mozgast a napomba, amikor akarom. (Es utana nem kell papucsot viselni a zuhanyzo alatt stb. . . )
A videok vasarlasa azonban sokszor zsakbamacska: a legtobbon nincs feltuntetve, hogy milyen eszkozok kellenek hozza, hogy pontosan milyen tipusu gyakorlatokbol all, stb. Es ami a legfontosabb: hogy elvezetes-e a program. Ezert gondoltam, hogy hasznos lenne, ha azok, akik hozzam hasonloan hasznalnak fitnesz videokat, elkuldenek a velemenyuket rola egy rovid (?) kritika formajaban. A legtobb kulfoldi videohoz konnyen talahatok hasonlo forumok pl. az amazon. com oldalain, de semmi ilyet nem talaltam magyar videokrol. . Varom a hozzaszolasokat.
  1. 2005. március 29. 12:471926.
    Igen, láttam a honlapot, köszi! Szerintem próbáld ki nyugodtan a capoeirát, annyira nem bonyolult, és jó az úszógumira.
    előzmény:
    aurora24 (1919)
     
  2. 2005. március 29. 12:451925.
    Na, üdvözlégy, én is így állok! De persze lehet, hogy Te magas vagy, én meg 164 cm-hez vagyok 54 kg, ami tényleg sok egy kicsit. Én 50 kg szeretnék lenni! De nagyon régóta!! És akkor megy le 52-ig a mérleg, ha drákói vagyok. Szénhidrát csak teljes kiőrlésű, és csak délelőtt. Du 3 után pedig lehetőleg semmi kaja. No édesség. És sok sport. . .
    Hajrá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1922)
     
  3. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 12:411924.
    Most ugy "nyilatkoznek", h nem ismerem a dietadat, ill, h vegzel-e barmi testmozgast mostanaban vagy vegeztel-e korabban. Szinten fontos lenne tudni, h korabban mashogy taplalkoztal-e.

    Alapvetoen a legtobb dietaval - beleertve a sportot es a taplalkozast - az a problema, h elobb-utobb hozzaszokik a test az addigi bevitt kaloriamennyiseghez, ill. mozgasformahoz. Ezert kovetkezik be a legtobb esetben, h a fogyas megall, pedig meg lenne minek eltunnie.

    De roviden valaszolva a kerdesedre, en szemelyszerint a kardioedzest es a sulyzos edzest javasolnam. Elobbit kizarolag a zsiregetesre, utobbit a zsiregetesre es egyben alakformalasra. Mivel egyik sem csoportos foglalkozas, barmikor lehet vegezni. Es mindketton konnyen lehet valtoztatni, h elkeruld a mar emlitett stagnalast.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1922)
     
  4. 2005. március 29. 12:391923.
    szia! RR -ből az első kettőn alig van has! Csak a harmadik kaziján, de ott rögtön fél óra. Hasra Alexandrától a 200%, és az új kihívás is jók. Derekat szerintem csak Béres Alexa Új kihívás dvd-jén találsz, és jól dolgozik derékra C. Balázs capoeira aerobicja, de mint írtam, nekem fáj tőle a háti-ágyéki gerincszakaszom, egyébként a thaibo-tól is szokott. MÁrmint ott fájni. Csípőre jó a Rékától bármelyik, és Alexandra is, de nehogy megvedd a Pörgesd fel c. alkotását, mert nem hatékony.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1920)
     
  5. Torolt_felhasznalo_609474
    Torolt_felhasznalo_609474
    2005. március 29. 12:361922.
    Szia! Igen, ennyi lenne a felesleg. Most 54kg vagyok és akkor éreztem jól magam mikor 51 kg voltam. Nem is az, hogy most iszonyat kövér lennék, de érzem, hogy van mindenhol most egy kis pihe puha dolog rajtam. Az étkezésre már jó ideje oda figyelek. Nem koplalok, de figyelek mit eszem és mikor. De most nem igazán megy le ez a pár kg. Ezért nem tudom, hogy mi lenne a jó erre! Te mit ajánlasz akkor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (1921)
     
  6. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 12:331921.
    Ez a 3-4 kg az osszes felesleg, ami rajtad van?

    En mindenkepp kihangsulyoznam a megfelelo taplalkozas fontossagat. Anelkul nincs eredmeny, vagy csak latszolagos. Es most nem vmi koplalos, bojtolos dologra gondoltam, hanem olyanra, ami szeppe teszi a testedet.

    A magam reszerol nem a tornakat tartom a legjobb megoldasnak zsiregetesre es alakformalasra. Sot, akik ezeket a kazettakat csinaljak, na az alakjukat ok sem ezekkel ertek el:) csak hat ezeket konnyebb eladni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_609474 (1920)
     
  7. Torolt_felhasznalo_609474
    Torolt_felhasznalo_609474
    2005. március 29. 12:271920.
    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni akik már benne vagytok jobban a dologban. Nem szeretnék túl sokat fogyni, úgy kb. három, négy kg-ot.
    Az a baj, hogy pont ezt a legnehezebb már nekem.
    Gondoltam, hogy tornázval szeretném, mert ez amit feleslegnek érzek a has, derék, csipő vonalon van.
    Milyen kazit ajánlottok erre? Gondoltam a R. Réka kazijaira de nem tudom melyik lenne nekem jó! Van aki próbálta? Olyan lenne jó természetesen ami nem hónapok alatt mutat eredményt. Köszi előre is ha valaki tud segíteni.
    előzmény:
    aurora24 (1919)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 29. 11:151919.
    van balázs-honlap, ott szerintem rajta van, hogy hol tart órákat.
    előzmény:
    Jeniana2 (1917)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 29. 11:141918.
    :)))))) jót nevettem! igen, Réka DVD-je egy kész 10 reklám 1ben. . Szörnyű!!
    Balázs DPlázában tart szerdán 6-kor, és 7-kor. Én még nem mertem capoeriázni, viszont múltkor kipróbáltam a flexi-bar órát (azt mondjuk nem ő tartja), és nagyon-nagyon kellett koncentrálnom, hogy ne röhögcséljek.
    előzmény:
    Jeniana2 (1917)
     
  10. 2005. március 29. 10:491917.
    :-))
    Hát igen, ez a dvd-n azért nem jön ki ennyire, de azt látom, hogy a srác nem az esetem. Viszont jobb, mint mikor Réka sipít, hogy "megrendelheted ezt a fantasztikus menüt a . . . . . . . . . telefonszámon!" "Élj szívből, mint a törölközőn itt alattam láthatod a ---------- logoján! A gyakorlatai viszont tényleg jók. Alexa utsó dvd-je elég gáz, komolyan. El nem fáradok, a zenéjén elalszom, és az egész egy tévedés. De az igaz, hogy a 200% anno szülés után sokat segített nekem. Balázzsal én csak arról csevegnék, hogy miért fáj a gerincem alul a capoeirától, rosszul csinálom -e , vagy sosem használt izmok éreztetik jelenlétüket. Lehet, hogy el kellene mennem egy órájára. . Hová jársz? Nekem Szigetszentmiklós lenne közel, úgy tudom, ott is tart.
    előzmény:
    aurora24 (1915)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 29. 10:351916.
    Amúgy én is combos típus vagyok, és nagyon-nagyon utálok oda hízni + fenékre. Kínkeservvel tudom csak ledolgozni.
    előzmény:
    Jeniana2 (1912)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 29. 10:341915.
    mármint edzés közben cseveg a nőkkel.
    előzmény:
    aurora24 (1914)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. március 29. 10:331914.
    Szia Jeniana!

    Nekem pont nem szokott vastagodni a combob RR-től, e téren inkább félek az Alexás programtól. Másrészt épp ésszel nem tudom felfogni, hogy egy olyan nő, aki évről évre koreografált mozgással nyert versenyeket, hogy lehet ennyire fantáziátlan, lsd. Pörgesd fel. . számomra ez igen nagy csalódás.

    Czanik Balázshoz épp járok tornászni, de nem a capoeriára, hanem a másik órájára. Jó órákat tart, egyedül azt nem bírom benne, amikor leáll a nőkkel csevegni, na, az nagyon nem szimpi.
    előzmény:
    Jeniana2 (1912)
     
  14. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 09:531913.
    Termeszetesen megfelelo etrend nelkul szinte semmit sem er az egesz.
    A fogyokura meg nagyon leegyszerusitve arrol szol, h kaloriahianyt okozunk a szervezetben (kevesebbet viszunt be es/vagy tobbet egetunk el).

    A zsiregetes mindenkeppen szukseges a jo alakhoz. Viszont megha meg is szabadulunk a feleslegtol, karbantartott izmok nelkul nem lesz jo alakunk. Maga a karbantartast ket felekeppen erhetjuk el:
    - testmozgassal
    - taplalkozassal

    Sajnos az utobbit a legtobb ember elrontja, ugyanis koplal vagy legalabbis rendkivul alacsony feherjetartalmu etrended kovet. Feherje nelkul viszont nincs izomfejlodes, sot feherje nelkul izmaink egyre gyengebbek lesznek. Ez rovid tavon azt jelenti, h nem lesz igazan formas az alakunk, hosszutavon viszont komoly mozgasszervi problemakhoz vezethet.

    A testmozgasrol pedig annyit roviden, h egy sulyzos edzest lehet ugy csinalni, h ne izmosodjunk tulzottan, de formaljuk alakunkat (sot egyben ezzel zsirt is egetunk). Ezert kell kisebb sulyokkal, nagyobb ismetlesszamu edzest csinalni + bizonyos gyakorlatokat kihagyni, stb.
    előzmény:
    Jeniana2 (1912)
     
  15. 2005. március 29. 09:471912.
    de nekem a combom nagyon könnyen vastagodik, ha úgy tornázom, hogy nem fogyózom. Pl. a Réka 2-re tipikusan. Egyébként is combos vagyok, és ha elhagyom magam (ez többet nem fog előfordulni, de volt egy nehéz évem), akkor a zsír is elsősorban combra és fenékre megy. Nem tetszik. A vékony lábakat mindig csodáltam, de nekem kemény munka és megvonás minden centi, és sosem lesz Barbie-lábam, már csak a 164 cm-m miatt sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (1911)
     
  16. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 09:431911.
    Szerintem sokan ok nelkul felnek az izmosodastol. Talan azt gondoljak, h ha izmosodik egy no, akkor olyan borzasztoan fog kinezni, mint egy body builder.

    Nos, ez a valosagban egyaltalan nincs igy.

    Egyreszt - lehet, h furcsanak tunik -, de ha vkinek jo alakja van, akkor azt reszben az izmainak koszonheti. A tulzott testzsir ledolgozasaval elkepzelheto, h javul az alakunk, de ettol meg nem lesz formas, tonusos. Ezert fontos, h a zsiregetes mellett az alakformalasra is odafigyeljunk.

    Masreszt. A testepitonok ugy erik el azt az izomzatot, h egyreszt mar genetikailag is megvannak az alapok, masreszt kulonbozo gyogyszereket szednek (igen, a szteroidok is gyogyszerek, csak vkik visszaelnek veluk), amiktol hormonalisan (is) lehetove valik ilyen ferfias izmok kialakitasa.

    előzmény:
    Jeniana2 (1909)
     
  17. 2005. március 29. 09:391910.
    azért, mert vsz nincs ilyen. . . már sokan kerestük. Szerintem kellene írnunk egy "megrendelő levelet", hogy igény van rá. . Pl. Czanik Balázsnak, ő tart stepet, és van már dvd-je is (csak nem step). Egyébként van egy has burning programja, azt is kiadhatná dvd-n, biztos elkapkodnánk.
    előzmény:
    Katabó (1899)
     
  18. 2005. március 29. 09:351909.
    Szia! Sajnos, igazad van! Tapasztalatból mondom, hogy sokat lehet fogyni az otthoni kaziktól (mióta megszületett a kislányom, lőttek a heti ötszöri step aerobicnak, bár a rendszeres futás kezd visszaállni, de alapvetően ezektől a kazettáktól nyertem vissza az alakomat). Azt mondhatom, hogy teljesen, kilóra is, formára is, és ugyanúgy az utolsó öt kg-ot próbálom ledolgozni, mint terhesség előtt :-)) Viszont ha nem változtatsz az étrendeden, valóban ne várj nagy hatást, izmosodást inkább. Mindenképpen kevesebbet kell enni, és minőségileg is átállni egy szénhidrát és zsírszegény étrendre, délután pedig abszolút nem enni szénhidrátot, és nem vacsizni. Nekem legalábbis ez jön be, illetve a szénhidrátokból is mellőzöm a fehér lisztet és a cukrot. Sok sikert! (Nagyon jónak tartom Béres Alexa kazettáit, kivéve a Pörgesd fel-t, Réka munkáit -de náluk a térdedre nagyon figyelj! Jó a Czanik Balázs, derékra főleg, de ha sokat csinálom, fáj a háti-ágyéki szakaszom. ) Ha teheted, menj ki futni is!
    előzmény:
    katus85 (1904)
     
  19. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 08:001908.
    Szerintem 2. 5 honap alatt 6-7 kilo nem rossz teljesitmeny, de nem is tunik tul "hirtelennek" a fogyas, ami szinten jo.

    A kerdes csak az, h a 6-7 kilo fogyas mibol szarmazott:
    - a testedben levo vizbol? (altalaban ebbol veszit elsonek a fogyokurazo)
    - az izmaidbol? (nem megfelelo etrend eseten ebbol veszit masodszorra az ember)
    - a testzsirodbol? (ebbol a legnehezebb vesziteni)

    Ha tukorbe nezel, szemmel lathato a fogyas? Latszik az alakodon valtozas? A merleg nem feltetlenul mondja meg az igazsagot, m a sulyvesztes tortenhet a testedben levo viz es az izmaid terhere. Az elozo meg kevesbe rossz (sot, lehet jo), de az utobbit el kell kerulni amennyire csak lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632949 (1907)
     
  20. Torolt_felhasznalo_632949
    Torolt_felhasznalo_632949
    2005. március 27. 20:421907.
    Szia Dexter.
    A másik ilyen topikban olvastam a hsz-eidet. Látom, nagyon otthon vagy a témában. De szerintem nem szabad lebecsülni ezeket a kazikat, roppant hasznosak, ha valaki otthon akarja elintézni a testmozgást. Persze tudom, hogy emelett kardiózni és diétázni is kell, mert a kazik leginkább formálnak. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted 15-20 kilós felesleg esetén mekkora az ideális súlyvesztés egy hónap alatt?Nekem eddig 2, 5 hónap alatt kb. 6-7 kiló.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (1905)
     
  21. Torolt_felhasznalo_632949
    Torolt_felhasznalo_632949
    2005. március 27. 20:231906.
    Szia, amennyiben zsírt égetni szeretnél én a Norbi3-as kazit tudom leginkább ajánlani, ez 3 részből áll:felsőtest, utána kb. 25 perc aerobik, a végén has és fenékformálás. Úgytudom a kick-boxos kazik is jó zsírégetők.
    előzmény:
    katus85 (1904)
     
  22. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 23. 11:311905.
    Arra gondoltal, h az etkezeseden valtoztass? Mert gondolom a telen feljott par kilo ennek is lehetett az eredmenye.
    Szerintem a sikeres es hosszutavu fogyashoz a mozgas es a taplalkozas megfelelo kombinacioja szukseges.
    En egyebkent nem bizok ezekben a tornakban. Kulonosen, h akik a videokat csinaltak, azok nem ezzel fogytak le:)
    előzmény:
    katus85 (1904)
     
  23. 2005. március 23. 11:241904.
    Sziasztok!

    Én csak pár kilótól szeretnék megszabadulni. Igazából vékony vagyok, de a kritikus helyeken elkezdtek megtelepedni a zsírpárnák (comb, fenék, has, derék). Ezektől szeretnék megszabadulni. Csak attól félek, ha elkezdek valamelyik kazira tornázni, akkor csak izmos leszek és a zsírtömegem nem változik és ettől még jobban dagadok :-D

    Tud nekem ajánlani valaki ezekre a problémákra valami kazit?

    Júniusig jó lenne ledolgozni a téli zsírtömeget.

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_632949
    Torolt_felhasznalo_632949
    2005. március 22. 16:301903.
    Ahol én vettem (tesco), ott 1-2 hét alatt baromira elkapkodták a Réka DVD-ket, szinte már csak Baba-Mama tornát lehetett nem sokkal később látni. :O)
    előzmény:
    orsilany (1898)
     
  25. Torolt_felhasznalo_842120
    Torolt_felhasznalo_842120
    2005. március 21. 13:031902.
    Sziasztok!
    Van egy Norbi Aerob Zóna VHS kazettám, amit elcserélnék RR-bombajó kismama kazira.
    Ha érdekel valakit, írjon privit! Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top