Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fitnesz video kritikák

zsofici
Létrehozva: 2002. november 8. 13:50
Szeretek otthon tornazni videora, mert igy akkor es ugy illesztem bele a mozgast a napomba, amikor akarom. (Es utana nem kell papucsot viselni a zuhanyzo alatt stb. . . )
A videok vasarlasa azonban sokszor zsakbamacska: a legtobbon nincs feltuntetve, hogy milyen eszkozok kellenek hozza, hogy pontosan milyen tipusu gyakorlatokbol all, stb. Es ami a legfontosabb: hogy elvezetes-e a program. Ezert gondoltam, hogy hasznos lenne, ha azok, akik hozzam hasonloan hasznalnak fitnesz videokat, elkuldenek a velemenyuket rola egy rovid (?) kritika formajaban. A legtobb kulfoldi videohoz konnyen talahatok hasonlo forumok pl. az amazon. com oldalain, de semmi ilyet nem talaltam magyar videokrol. . Varom a hozzaszolasokat.
  1. Torolt_felhasznalo_650268
    Torolt_felhasznalo_650268
    2005. január 20. 07:021876.
    Sziasztok Ismeri valaki Esztergályos Cecilia Aerobok lemezét? Nagyon régi, és utom. csak bakelit lemezen van meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_109905
    Torolt_felhasznalo_109905
    2005. január 19. 19:371875.
    Sziasztok!

    Szerintetek melyik fittness dvd ill. torna fajta (aerobik, step aerobik stb. . . ) jó a legjobban fogyasztásra? Különösen comb fogyasztásra?
    Ugyanis a gyerekek után maradt rajtam 8-9 kg felesleg s a 80 %-ka a combjaimon. Segítsetek!

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 19. 13:141874.
    Sziasztok!
    S. O. S!!!!!!
    Nincs véletlen valakinek egy feleslegessé vált( mert márt csinos és karcsú lettél) bármilyen fitness DVD-je???Szívesen átvenném jó áron!
    Ha igen, írj nyugodtan a c. anico@freemail címemre!
    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 17. 15:471873.
    Biztat-biztat!! Nagyon jónak tartom az ÚJ kihívást!! Jól átmozgat, hatásos, szakmailag alapos! Én is gyakran csinálom! És végre a derékra is gondol valaki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149180 (1856)
     
  5. 2005. január 17. 14:481872.
    sziasztok
    kiprobaltam a 2 uj, szoban forgo kazit. velemenyem:
    Porgesd Fel! - nekem tetszik. vegre Alexa csinalt egy hosszabb kazit is, ha jol elkeszem, 57 perces, mert nekem a 100% . . . vagy a Nyerj Idot tul rovidke. tetszik hogy dinamikusan valtogatja a gyakorlatokat (elsore talan tul gyors is, de tizedszerre mar pont jo lesz :)
    Rubint Reka 3 - hat ezzel viszont nem nagyon tudok mit kezdeni. nekialltam, aztan rajottem hogy ez masfel oran at halal unalmas lesz, igy mindegyik reszbol csinaltam kb 20 percet. (popsinal kb 16 utemenkent labat valtottam) az igaz hogy sokat csinal a gyakorlatokbol, de dog unalom ugyanazt 100x csinalni. . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. január 17. 12:181871.
    Sziasztok!
    Szerintem a RR2 és 3 program nagyon jó ha felváltva vagy kombinálva csinálja az ember.
    Nekem a Béres Alexandra Pörgesd fel programja is tetszik bár sokkal lazább mint a RR, és altatózene van alatta:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_149180
    Torolt_felhasznalo_149180
    2005. január 17. 00:071870.
    Köszi a bíztató szavakat!:) Azóta annyira elhavazódtam (vizsgaidőszak), hogy nem volt időm újra nekiállni, így ha ismét előveszem, megint izomlázam lesz tőle. De akkor is előveszem!:)
    Én nem tornáztam még Réka kazikra, de mikor ott álltam a boltban a videókazik előtt, akkor valahogy azt gondoltam, hogy Béres Alexandrában jobban megbízom és szimpatikusabb is. Elvégre csak fitnessz-világbajnok, tehát tudhat valamit ebben a sportban. Most, hogy látom, milyen a programja, egyrészt az a véleményem, hogy szakmailag megalapozott, amit csinál (nekem, mint laikus annak tűnik), másrészt pedig abszolút szimpatikus, ahogy beszél, nem poénkodik, nem reklámoz semmit, csak dolgozik, mosolyog és kedves. Semmi extra de nekem nem is kell, hogy mialatt izzadok a tv előtt, még hülye szövegeket is hallgassak (egyszer kaptam kölcsön Norbi kazit - a világból kirohantam attól a stílustól!). Ráadásul az ember hetente többször, sokáig tornázik egy kazira - így egy idő után extra módon idegtépő vévighallgatni a sok idióta poénkodós szöveget!
    előzmény:
    carmen333 (1860)
     
  8. 2005. január 13. 19:231869.
    Sziasztok!

    Maximálisan csatlakozom Coffea vélemyényéhez; szerintem is hiányzik az a méretü szakmai tudás Rékánál, mint amennyit tulajdonítanak neki.
    A reklámozásai pedig undorítóak ( és a buta szövege is).

    AMi még nagyon nem tetszik nála, az az, hogy amikor mond valamit, mindig leáll a gyakorlatokkal (pihen ilyenkor, miközben mondja, hogy "Te ne állj le. . . "). ěgy könnyü "kemény" edzést csinálni. . .

    Črdekes, az Axandra soha nem hagyja abba a gyakorlatokat, ha beszél. . . .

    Üdv

    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 13. 14:321868.
    sziasztok kölcsönbe nem tudna nekem dvd kazit valaki
    vigyázom rá igérem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. január 13. 13:381867.
    szerintem is nagyon kemény Réka, de abból szempontból nem jó, hogy úgy meghúzodott néhány helyen az inam, hogy sajog most is. . . nem melegítbe igazán, és nem csinál nyújtást. . . legalábbis az elsőben. . .

    Korántsem érzek mögötte annyi szakmai tudást, mint a Béres Alexandrában. . . vele bármikor tornázom, sokat, soha nem fájdul meg semmim, úgyhogy azt ajánlom mindenkinek !!
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. január 13. 13:221866.
    Sziasztok, nekem megvan Réka 2. kazija, de brutális, a végére teljesen kivagyok, van olyan kazi, ami kicsit lájtosabb, hogy utána a Rékát is meg tudjam csinálni, de azért nem duci tréning vagy ilyesmi, hanem valahogy az állóképesség növelést segíti, fogyni csak 3 kg-ot kéne, meg hogy legyen rajtam egy kis izom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_707786
    Torolt_felhasznalo_707786
    2005. január 13. 10:271865.


    Sziasztok Lányok!

    Szupi, hogy rátok akadtam, mert én is nagyon szeretek tornázni. Bár már nem vagyok olyan fiatal (36), de a hobbim a sport. Én legjobban a Réka videókra szeretek mozogni, de Béres Alexandrát is szeretem.
    Kedvencem a Réka 3, bár a fenék gyakorlatokat én sem tudom súlyzókkal csinálni, csak annélkül, de még így is vért izzadok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 11. 11:051864.
    :)) hát az sem kutya, valóban.
    előzmény:
    Szilva (1863)
     
  14. 2005. január 11. 10:461863.
    Nálam a "dinnye, sárgadinnye" viszi a prímet. . . . :o)
    előzmény:
    aurora24 (1862)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 11. 08:491862.
    sziasztok!

    Hát tegnap megcsináltam a Réka 3-at. Hát a fenék az totál brutál, és ízületkímélőnek sem mondanám. Már a Réka 1-ben is az volt a problémám, hogy az egyik lábbal órákig csinálja a fenék gyakorlatokat, míg a térdelő láb halálosan fáj egy idő után. A Réka3 e szempontból talán még rosszabb. Elég az hozzá, hogy lábracsatolt súlyzókkal csinálja végig. Elég jó kondiban vagyok, mégis a felénél le kellett csatolni a súlyzókat. Szóval biztos, hogy legközelebb súlyzó nélkül állok neki az egésznek. Amúgy mára izomlázam lett, ami jó, hizs az utóbbi időben szinte semmitől nem volt már izomlázam.

    Felsőtest: nem vészes annyira mint a fenék. Aki próbálta már alexa vállgyakorlatait, és azt kibírta, ezt is kifogja. Talán alexa vállgyakorlatai húzosabbak, még így is, hogy rövidebb, de talán csak hajszállal.

    Has: nem annyira kemény, mint amire számít az ember. Ráadásul egy-két helyen köti a külső-combbal, és a végére betesz egy kis hátat is.

    Summa-summárum, a dvd egy erősítő jellegű, és mondja is réka, hogy az 1-es, és a 2-es kazijával kombinálva lehet jó bármelyik 30 perc.

    Ami kritika: folyamatosan reklámozza a szponzoraikat, meg egyebeket. Elmondja, hogy a törölköző, amin fekszik, a helyszín, ahol van, a dj, amilyen zenét nyom micsoda. és közben szakadatlanul a norbi up-date diétájáról zengedez ódákat. A legdurvább reklámja a müzliszelet, no és a fitness menüs házhozszállítós. Utóbbi esetben még a telefonszámot is bediktálja, mindezt torna közben. Szerintem ez már-már gusztustalan. Erősen pénzközpontú. .

    Az azonban igaz, hogy az 1, vagy a 2 első felével kombinálva bármelyik 30 perc igencsak hatékony lehet hosszútávon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. január 10. 12:391861.
    Köszi:) Megveszem, a lényeg a mozgásban van és hogy ne legyen uncsi. . .
    Bea
    előzmény:
    carmen333 (1860)
     
  17. 2005. január 9. 18:401860.
    Persze, hogy bele fogsz jönni! Csak kitartás! :-) Arra nagyon vigyázz, hogy soha ne legyen a térded 90 foknál kisebb szögben, egyik gyakorlatnál sem, és a derekad se feszítsd ki soha hátra.
    Hajrá, szurkolok! (Tényleg nehéz itt-ott, nekem is megvan. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149180 (1856)
     
  18. 2005. január 9. 18:381859.
    A 35 perces nagyon jó, csak az 1000 kalóriát komolyan ne vedd. . . (Nincs olyan mozgás, amivel 35 perc alatt ennyit lehetne felhasználni, de még 1 óra alatt is a legkeményebb sporttal is csak kb. a felét. . . Bár nem is ez a lényeg). De tényleg jó.
    A Riói hangulatban ehhez képest nagyon lightos, és kissé uncsi program, 1x csináltam meg, mióta megvettem. A 35 percest nagyon sokszor.
    előzmény:
    beusk@ (1857)
     
  19. 2005. január 9. 10:321858.
    Norbi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 9. 10:171857.
    Sziasztok! Mi a véleményetek Nori kickbox dvd-kről? Van talán 3 is abból 2 felnőtteknek. Az egyik 1000 kalóriás 35 perces, ez érdekelne jobban, a másik a Riói hangulatú vagy mi is. . . .
    Légyszi véleményeket mielőtt megvenném :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_149180
    Torolt_felhasznalo_149180
    2005. január 4. 18:491856.
    Hű, lányok, az itt olvasottak hatására ma megvettem és kipróbáltam Alexandra Új kihívás kaziját. Kipurcantam tőle, sokszor nem bírtam végigcsinálni, pedig annyira (azt hittem) nem vagyok rossz kondiban. . . bele fogok én ebbe jönni, ha rendszeresen csinálom?? Mert most elképzelni se tudom, hogy mosolyogva végig fogom tudni valaha is csinálni a sok lábemelgetést meg a többit!
    Régebben Cindy tornáját csináltam, sokan írtátok, hogy nem túl erős. Hát Alexához képest tényleg nem az, de szerintem azért ő is jó.
    Adjatok valami segítő tanácsot, meg egy kis bíztatást!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_210861
    Torolt_felhasznalo_210861
    2005. január 3. 18:381855.
    Sziasztok,

    Itt egy web oldal ahol belenézhettek egy egy fitness kazi tartalmába!
    http://www. dvd-biz. hu/index. php?action=picturesdvd&PHPSESSID=ee04ab5693be79a59428e6b975 44fab3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 3. 13:471854.
    Sziasztok Lányok, esetleg vkinek nincs véletlenül Alexandra-tornája DVD-n, az Új kihíváson és a Pörgesd fel-en kívül? Vagy esetleg videon, amit költségtérítés mellett át tudna másolni CD-re/DVD-re? Cserébe tudok én is mást adni másolásra :-) Ha vki tud segíteni, írjon privit :-) Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 3. 12:561853.
    Szia, én végül egy Hammert vettem, nem bántam meg. Előkotrom, és priviben küldöm, hogy hol, mert ott használt, de jó gépek vannak, garanciával, jó áron, és szakértő eladók. Ne vegyél tv shoposat. . és más csomagküldő szolgálatokkal is legyél óvatos, bár visszaveszik a cuccot, de akkor is bosszúság, ha szétesik alattad. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529634 (1843)
     
  25. 2005. január 3. 12:541852.
    Na, akkor nem vagyok egyedül! Egyébként a nyerj időt-ben nagyon jó a fenék extra tényleg. És még egy pozitívum Rékánál - a zene. Ez a Pörgesd fel rémes zeneileg. Inkább altató. . . Réka zenéje viszont tényleg pörget! Akkor szálkásító, fogyasztó új évet mindenkinek! Lovaglócombra Réka I a legjobb mindenki szerint? Illetve most a III-ból a popsi-blokk?
    előzmény:
    aurora24 (1848)
     

Címlap

top