Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fitnesz video kritikák

zsofici
Létrehozva: 2002. november 8. 13:50
Szeretek otthon tornazni videora, mert igy akkor es ugy illesztem bele a mozgast a napomba, amikor akarom. (Es utana nem kell papucsot viselni a zuhanyzo alatt stb. . . )
A videok vasarlasa azonban sokszor zsakbamacska: a legtobbon nincs feltuntetve, hogy milyen eszkozok kellenek hozza, hogy pontosan milyen tipusu gyakorlatokbol all, stb. Es ami a legfontosabb: hogy elvezetes-e a program. Ezert gondoltam, hogy hasznos lenne, ha azok, akik hozzam hasonloan hasznalnak fitnesz videokat, elkuldenek a velemenyuket rola egy rovid (?) kritika formajaban. A legtobb kulfoldi videohoz konnyen talahatok hasonlo forumok pl. az amazon. com oldalain, de semmi ilyet nem talaltam magyar videokrol. . Varom a hozzaszolasokat.
  1. 2003. Április 28. 10:04101.
    Jééé, én pont fordítva szoktam lenni. . . :-)
    előzmény:
    dafodil (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. Április 28. 09:58100.
    Tegnap reggel a héten már negyedszerre csináltam meg R2-őt, és most fáradtam el a leginkább. Sőt, majdnem elpusztultam. . nem is értem. . Szerdán még tök vidáman csináltam a gyakorlatokat, tegnap meg. .
    előzmény:
    carmen333 (99)
     
  3. 2003. Április 28. 09:5699.
    Szia!
    Ja, hát azért az sem rossz! :-))) S milyen jó, mikor az ember végre érzi, h. vannak izmai! :-)
    előzmény:
    rizsa. (97)
     
  4. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. Április 28. 09:5598.
    Oké, meggyőztél! Remélem még lehet kapni a boltokban Alexa 1-et!
    előzmény:
    carmen333 (96)
     
  5. 2003. Április 28. 09:4797.
    sziasztok!
    tegnap unalmamban kotorásztam a régi kazettáim között és kezembe akadt egy 1000 Biró Ica kazetta. neki is álltam csinálni. most meg fáj a popsim:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. Április 28. 09:4096.
    Mindkettő jó húzós kis tornácska. . . De nem tudom félretenni az elfogultságomat az Alexa 1. iránt. S úgy legalább változatosabb is lenne neked, egy Réka, egy Alexa. :-)))
    Talán azért IS szeretem annyira, mert voltunk egyszer Korfun, és nagyszerűen éreztem magam. Alexa meg ott tornázik. :-) De persze gyakorlatokból is ezek a kedvenceim.
    SZurkolok neked te kis "egykilós"! :-)))
    előzmény:
    dafodil (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. Április 28. 08:2495.
    Kössz a felvilágosítást!! Még annyit szeretnék kérdezni (meditálok egyelőre), hogy a Réka1 és a Réka2 között gyakorlatokban van azért sok különbség?? Megvegyem a R1-et, vagy vegyek inkább Alexa1-et?? Melyik lenne jó a R2 mellé szerinted?
    előzmény:
    carmen333 (93)
     
  8. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. Április 28. 08:2294.
    Szia!! Remélem lassan megindul a fogyás. . mindösszesen 1 kg-ot szeretnék fogyni:) tudom, viccesen hangzik, de az az 1 kg nálam zsírt jelent, és sajnos csipő-comb-fenék a larakódási helye. Most a héten elkezdem a Réka-diétát+torna. . jövő hétre már látszania kell az eredménynek:) nem adom fel természetesen, főleg, hogy itt a nyár!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (91)
     
  9. 2003. Április 26. 14:1693.
    Sziasztok!
    Marcicica: nekem tetszik a Nyerj időt, de elég rövid, s így nem is túl kimerítő, akkor jó, ha tényleg csak egy fél órád van tornázni. (V. 40 perc). Esetleg valami aerob mozgással kombinálva is jó lehet.
    Dadofil: Az én Alexa kazettáim nem rosszak minőségileg, lehet h. valakinek a saját példányával volt a baj. Én nagyon szeretem Alexa összes kaziját, de a legeslegnagyobb kedvencem az 1. , a Változz velem! Az a legjobb szerintem.
    De hátizom azon sincs. . . Sajna. A többin se. Nem is tudnék olyat mondani, amin igazán komoly a hát.
    A kar viszont ALexa 1. -én elég komoly, főleg a váll. . . Még egyszer sem bírtam pihenés nélkül végigcsinálni. :-(
    Norbi Földön-vízen-levegőben kaziján van valami kis hát, bár az is inkább derékra megy hátul, meg a Fitness kbox 1. -en elég jelentős a derékra mért terhelés. . .
    A kbox 3-at nem vettem meg, mert sajnos Pessuth Rita annyira nem szimpi, h. nem is szeretnék vele tornázni. . . Bár sajnos Norbit is egyre kevésbé viselem. :-( Pech.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (89)
     
  10. 2003. Április 26. 12:4092.
    Ja, és igazad van a felső testre is úgyan úgy nagyon fontos az edzés, igy harmonikus az egész. Nekem van itthon súlyzóm - és tudom a gyakorlatokat is amiket ezekre a területekre kell alkalmazni.
    Valaki emlitette Claudia Schiffert (ha jól irtam), hogy neki bizony ilyen gyakorlatai is vannak!!!! Olvass vissza - lehet, hogy ráakadsz az illetőre és segit neked!!!
    előzmény:
    dafodil (90)
     
  11. 2003. Április 26. 12:3691.
    Drága Dafodil!
    Én aztán igazán nem tudok kazetta ügyben bármit is segiteni - de megtenném hidd el, ha tudnék!!!!!!Kérdezd Carment, ő biztosan tud segiteni.
    Ne ijedj meg a combod "vastagodása" miatt. Ez azért van mert ha az izom "valóban" dolgozni kezd akkor a térfogata növekszik (ilyenkor kész arra, hogy több aminosavat vegyen föl és épitsen be valamint az oxigén háztartását is ehhez igazitja, ha több oxigént vesz föl akkor a körülötte lévő zsirt is sokkal hatékonyabban égeti el!!!!)de ez később normalizálódik. Ezért fontos, hogy friss levegő legyen ott ahol a mozgás történik. Én ezért nem szeretem a légkondis fitness klubbokat - kevés az oxigénnel dús friss levegő - ergo, hiába szadizom magam órákig - nem történik hatékony égetés.
    Ne add fel!
    előzmény:
    dafodil (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. Április 26. 08:2590.
    Visszaolvastam az előzőeket, és abban valaki azt írta, hogy a B. Alexa 2. v. 1. kazettája minőségileg rossz! Ez igaz?? Tegnap már harmadszorra csináltam meg R. 2-őt, és azt kell mondjam, hogy mára ismét csupán a combomat érzem, és nem hogy fogyna, hanem dupla akkora. . Most teljesen kétségbe vagyok esve. . Mi lesz ebből?? Meg azon is gondolkodtam, hogy oké, hogy így erőlteti a combot, de pl. hátra, felsőtestre nem igazán dolgozik. Hát hiába, 40 percbe nem sok fér. Nekem most olyan kazettára lenne szükség, ami Réka hiányosságait pótolja. . Tehát több megy karra, hátra, és hasra is. . Ilyen kazetta van??? Valaki segítsen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (89)
     
  13. 2003. Április 25. 17:2189.
    Csúcs szupi vagy!!!
    Akkor még egy kérdés: a Béres A. : Nyerj időt kaziját ismered? Ha igen, mi a véleményed róla?
    Nagyon jó, hogy van valaki aki komlett felvilágositást tud adni!
    A Kickbox 2. -vel nem is tudom mit csináljak, talán bemelegitésnek jó lesz egy kemény elé.
    A Kickbox 3-at is ismered? . . . és arról mi a véleményed?
    Bocsi, hogy zaklatlak de érdekel a véleményed!!!!! Helyesebben: a szavadnak súlya van! :o)
    előzmény:
    carmen333 (88)
     
  14. 2003. Április 25. 13:0888.
    Bocsi, csak most néztem vissza.
    Igen, Alexának minden kazija jó, de szerintem a Változz velem a legkeményebb. Kivéve a hasat, az a 200 %-on is pont olyan erős.
    A Fitness Kickbox 2. télleg rém gyengus. Az első sokkal erősebb.
    Kérdezzetek bátran, fitnessvideo-megszállott vagyok, 32 db. -om van itthon. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (80)
     
  15. 2003. Április 25. 10:4387.
    Sziasztok!

    Hát, nem tudom, nekem mindkét Réka kazetta elég kemény. Bár, mióta a másodikat megvettem, azóta csak arra tornázom, mert sokkal változatosabb, mint az első és én úgy veszem észre, több helyen van izomlázam tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. Április 25. 08:3286.
    Szia Metigirl! Nagyon köszönöm a felvilágositást, azt hiszem én is igy fogom majd csinálni, kombinálom a Réka-Alexandra-Kickbox kazettákat. A bartánőmnek máris megirom, hogy pontosan melyiket szerezze be nekem.

    Jó mozgást mindenkinek!!!!
    előzmény:
    metigirl (85)
     
  17. 2003. Április 24. 23:4285.
    Béres Alexandra kazija, a 200% szerintem nagyon jó, mert minden izomcsoportot jól megmozgat, a mell-, kar- és hasizom (szerintem) különösen kemény. Kb 40 perces, van a végén nyújtás is + mazochistáknak még 10 perc kínzás. Én elégedett vagyok, erre tornázok, kombinálva Rubint Réka: Add önmagad kazijával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406365 (83)
     
  18. 2003. Április 24. 17:3984.
    Szia Dafodil!
    Azt hiszem egy cipőben járunk! Nagyon kiméletlen tudok lenni magamhoz és ha nem 100%-os a hatás akkor képes vagyok mégegyszer végig csinálni. Ha nem érzem, hogy az izmaim dolgoznak rendesen akkor - megette a fene - csak az időmet pocsékolom, és ilyenkor úgy érzem "lemaradtam valamiről".
    előzmény:
    dafodil (82)
     
  19. 2003. Április 24. 17:3583.
    Jaj mégsem tudtam megrendelni a Réka kazettáit, de se baj a barátnőmmel már cooperáltunk ez ügyben.

    Viszont megint lenne pár kérdésem Hozzátok! (Bocsi, de Ti vagytok nekem a "szakértőim"!!!!!)
    Béres A. "-200%" és a "Nyerj időt" kazijáról kinek mi a véleménye?
    Most voltam a patika. hu-n és ott nézelődtem, nagyon sok Norbis kazi van de úgy láttam, hogy elég jó a kinálat.
    előzmény:
    princess13 (73)
     
  20. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. Április 24. 16:0582.
    hát ez jó:) én meg direkt azért vettem csak Réka2-őt, mert itt azt annyira dicsérték. . Most vehetem a R1-et is:) Amúgy tegnap megint végigcsináltam R2-őt, és csak a combizmaimra hatott erősebben. Nekem az ő has-, belsőcomb- és fenék gyakorlatai nem annyira megerőltetők. . Főleg a has nem, azon el sem fáradok. A R1-es kazetta milyen? Miben erős? bocs. . egyébként nem dicsekszem, csak hát tényleg nem erőlködök úgy, mint kéne:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405606 (77)
     
  21. 2003. Április 24. 15:3081.
    Jaj bocsánat az a muszály - az muszáj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. Április 24. 15:2880.
    Szia Carmen! Te ezek szerint ismered a Béres Alexandra kazettáit is??!!!!!! Melyik a legkeményebb?? . . . és milyen izomcsoportokat mozgat meg leginkább? Interneten utána tudok nézni?
    Jaj bocsi a sok kérdezésért de az itthoni tornában még kezdő vagyok - egyébként nem! - és muszály tájékozódnom.
    A Norbi Kickbox 2-es egy kicsit lelombozott - azt hittem ki fogok dögleni tőle, hát nem sőt még a férjemmel elmentünk egy nagyot futni is.
    előzmény:
    carmen333 (79)
     
  23. 2003. Április 24. 12:3279.
    Hoppá, bocsesz, vissza az egész, Alexára gondoltam. . . A Réka 2-t még meg sem vettem.
    előzmény:
    carmen333 (78)
     
  24. 2003. Április 24. 12:2978.
    Nekem is! Kivéve talán a hasat, az a 2-n is állat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405606 (77)
     
  25. 2003. Április 23. 20:2677.
    Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de számomra a Rčka1 sokkal keményebb, mint a 2. kazetta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top