Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fitnesz video kritikák

zsofici
Létrehozva: 2002. november 8. 13:50
Szeretek otthon tornazni videora, mert igy akkor es ugy illesztem bele a mozgast a napomba, amikor akarom. (Es utana nem kell papucsot viselni a zuhanyzo alatt stb. . . )
A videok vasarlasa azonban sokszor zsakbamacska: a legtobbon nincs feltuntetve, hogy milyen eszkozok kellenek hozza, hogy pontosan milyen tipusu gyakorlatokbol all, stb. Es ami a legfontosabb: hogy elvezetes-e a program. Ezert gondoltam, hogy hasznos lenne, ha azok, akik hozzam hasonloan hasznalnak fitnesz videokat, elkuldenek a velemenyuket rola egy rovid (?) kritika formajaban. A legtobb kulfoldi videohoz konnyen talahatok hasonlo forumok pl. az amazon. com oldalain, de semmi ilyet nem talaltam magyar videokrol. . Varom a hozzaszolasokat.
  1. 2002. november 21. 18:2326.
    Sziasztok!Én egy olyan kazettát szeretnék ajánlani amiről még nem írtatok és nem is nagyon ismert. A címe FOGYÓKÚRA 10 hét alatt Lilly Roberts programja két segítője van minda két hölgyet bemutatják az elején, hogy milyen volt és milyen lett 10 hét múlva. Rajta van a fotójuk a kazettaborítón is. Tényleg ők azok és látható a különbség. Jár hozzá egy kis diétás recepteket tartalmazó füzetecske. Szinte mindegyiket kipróbáltam, tényleg klasszak. Nem túl megerőltető, lábak, fenék felsőtest, has hátizom erősítés. Nagyon szépen csinosodsz tőle, nekem így sikerült leadnom a felesleges 9 kilómat kb. 2-3 hónap alatt. Aki formásodni, csinosodni akar próbálja ki, hamar látható a változás.
    előzmény:
    reidea (25)
     
  2. 2002. november 21. 17:5125.
    Tornáztatok már Claudia Schiffer kazettájára?Már nagyon régóta keresem de nem sikerül megszereznem. A Bíró Ica kazetták csapnivalóak, látszik, hogy nem tud mit kitalálni. Én már sok mindent kipróbáltam, de ami igazán hatásos az a Fitness kickbox 3, amin Pesuth Rita már Norbi nélkül tűník fel, Baucsek Norbi 1. , 2. , 3. Az 1. farizom, a 2. hasizom, a 3. külső ill. belső combizomra megy rá. Rubint Réka kazija is nagyon jó, remélem folytatása is lesz. Láttátok már Béres A. :Nyerj időt! kazettáját?25-30 perc+15-20 perc extra farizom gyakorlatokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. november 18. 11:1524.
    Sziasztok!Annyit kérdezgettem, de nem jött válasz Norbi totális zsírégető kazettájáról, a Gladiátor fitnesszről. . . így hát megvettem a hétvégén. Szépen le volt árazva, így nem fájt annyira a szívem. Este ki is próbáltam. 35-40 perc hosszú, szokásos Norbi poénokkal, és még angolul is beszél. Több kevesebb hibával, de nagyon lelkesen:) Végül is aranyos. Szóval a lényeg:abszolút a derékra és az úszógumira megy rá, nekem igazából súlyproblémám nincs, de ez kényes területem. És működik:)Van a kazettához egy műanyag kardmarkolat- Anyukámmal jól nevettünk, mert tök olyan, mint egy gagyi vibrátor:) - és azzal kell szúrni, vágni, csapni. . . Ha csak nézed, nem is tűnik nehéznek, de csinálni kicsit nehezebb. Ma pedig érzem a hatást. Úgyhogy lehet bátran, bejárattam, kipróbáltam, jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441513 (21)
     
  4. 2002. november 18. 11:1523.
    Sziasztok!Annyit kérdezgettem, de nem jött válasz Norbi totális zsírégető kazettájáról, a Gladiátor fitnesszről. . . így hát megvettem a hétvégén. Szépen le volt árazva, így nem fájt annyira a szívem. Este ki is próbáltam. 35-40 perc hosszú, szokásos Norbi poénokkal, és még angolul is beszél. Több kevesebb hibával, de nagyon lelkesen:) Végül is aranyos. Szóval a lényeg:abszolút a derékra és az úszógumira megy rá, nekem igazából súlyproblémám nincs, de ez kényes területem. És működik:)Van a kazettához egy műanyag kardmarkolat- Anyukámmal jól nevettünk, mert tök olyan, mint egy gagyi vibrátor:) - és azzal kell szúrni, vágni, csapni. . . Ha csak nézed, nem is tűnik nehéznek, de csinálni kicsit nehezebb. Ma pedig érzem a hatást. Úgyhogy lehet bátran, bejárattam, kipróbáltam, jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441513 (21)
     
  5. 2002. november 18. 11:1522.
    Sziasztok!Annyit kérdezgettem, de nem jött válasz Norbi totális zsírégető kazettájáról, a Gladiátor fitnesszről. . . így hát megvettem a hétvégén. Szépen le volt árazva, így nem fájt annyira a szívem. Este ki is próbáltam. 35-40 perc hosszú, szokásos Norbi poénokkal, és még angolul is beszél. Több kevesebb hibával, de nagyon lelkesen:) Végül is aranyos. Szóval a lényeg:abszolút a derékra és az úszógumira megy rá, nekem igazából súlyproblémám nincs, de ez kényes területem. És működik:)Van a kazettához egy műanyag kardmarkolat- Anyukámmal jól nevettünk, mert tök olyan, mint egy gagyi vibrátor:) - és azzal kell szúrni, vágni, csapni. . . Ha csak nézed, nem is tűnik nehéznek, de csinálni kicsit nehezebb. Ma pedig érzem a hatást. Úgyhogy lehet bátran, bejárattam, kipróbáltam, jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441513 (21)
     
  6. 2002. november 13. 20:0921.
    Hello, a Biro Ica Intenziv 20 perc hasra nem mas, mint az osszes hasizomgyakorlat Ica eddigi kazettairol egymas utan. A sorrend szakmailag szerintem teljesen megalapozatlan, raadasul elofordul hogy ugyanazt a gyakrlatot tobbszor is megcnalja (ami nem is lenne baj, csak szerintem ebbol is latszik, hogy mennyire ossze lett csapva). A kazetta vege fele a szekkel vegzett gyakorlatok eleg jok, de szerintem egy halado tornazo egyebkent nem nagyon erzi meg. Vannak jobb programok, amikbol rovidebb ido alatt bet lehet kihozni.
    Ez roviden a velemenyem, de egy masik forumon meg odakat zengenek rola, ugyhogy van, akinek bejon. . .
    előzmény:
    princess13 (20)
     
  7. 2002. november 13. 14:3020.
    Sziasztok lányok!
    Nekem megvan Norbi és Pesuth Rita kixbox 1. kazija és Rubint Réka kazettája is. A kixboxot már kifejtettétek, nekem nagyon bejött. Réka programja sem rossz, sőt! Diétával együtt 2-3 hét alatt látványos eredményt sikerült elérnem, igaz mindennap tornáztam rá. A combomról látványosan eltűntek a csíkocskák, (nem narancsbőr, hanem husika). A gyakorlatokat folyamatosan ismételgeti, ami főleg combra dolgozik és popsira. Még valami: a kazetta 2*20 percből áll, az első részben állva mozogsz, a másodiknál fekve, ez a rész a popsijé. A végén van egy kis belső combi és hasika is. Szeretem csinálni, bár van amikor uncsi egy kicsit. De bátran merem ajánlani akárkinek. Ja és egy ún. fehérje-diéta is jár hozzá, amivel ha betartod és 2 naponta tornázol is, heti -5 kg-ot igér. Egyik ismerősöm 2 héten át csinálta és -9 kg fogyott tőle, tehát tényleg nem kamu.
    Tud valaki információt szolgálni Bíró Ica 20 perces hastornájáról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654981 (18)
     
  8. 2002. november 13. 14:2819.
    Hello!Ismeri valaki a Norbi féle Gladiátor tréninget? Marlene Ottey-val együtt égetik a zsírt, állítólag totálisan. Tényleg? Várom a véleményeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654981 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_654981
    Torolt_felhasznalo_654981
    2002. november 11. 09:2518.
    Sziasztok!
    Béres Alexandra: Változz velem!
    Nem ugrálós és nagyon kemény tréning. Még sosem tudtam annyit megcsinálni amennyit ő, de legalább így van fejlődési lehetőség. Kb 45 perc. Szerintem aki ezt megcsinálja az garantáltan változni fog. Sajna a zene totálisan nem illeszkedik a számoláshoz ez vájtfülűeknek elég idegesítő. A párom is szereti!Nézni Alexandrát:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. november 9. 23:1217.
    Igen, nekem megvan. Ez egy dupla kazetta es negy reszbol all: lab, fenek, karok es has. Ha jol emlekszem, mindegyik kb. feloras, ugyhogy naponta kulonbozo izomcsoportokat lehet vele edzeni. Megjegyzem, hogy mindegyik csak erosites, semmi ugrabugra/aerobik. A karizomhoz sulyzo kell, a tobbihez szonyeg. Egyebkent az edzo ugyanaz ezen a videon mint Cindy Crawfordtol az Uj dimenzion (Kathy Kaehler). A kivitelezes is nagyon hasonlit Cindy videoira, olyan MTV-szeru (nagyreszt egy pragai hazteton jatszodik).
    En csak ritkan hasznalom ezt a kazit, mert egyreszt jobban szeretem az egesz testet megmozgato edzeseket, es nem szeretek ilyen hosszan csak egy izomcsoportra koncentralni. Akik viszont igen, azoknak ajanlom. nem tetszik meg, hogy nincs alatta zene (!)- de lehet hogy csak a magyar valtozatbol maradt ki? Es meg mindig nem nezek ki ugy, mint Claudia Schiffer!
    előzmény:
    Jossie (16)
     
  11. 2002. november 9. 22:3316.
    Ismeri valaki Claudia Shiffer tornakaziját? Én már régóta szemezgetek vele, de nem merem megvenni, mert nem hallottam róla semmit. Nem tudom a címét, az elején fehér topban és naciban van.
    Leírná a véleményét aki ismeri?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. november 9. 21:5115.
    Cindy Crawford - Szépség és egészség

    Nekem ez a kedvenc kazettám, szerintem nagyon hatékony. Egyetlen hátránya van, hogy 1 óra 6 perc az egész a bemelegítéstől a nyújtásig. Bemelegítés után 20-25 perc láb és fenékgyakorlatok, aztán hasizom, mellgyakorlatok, 15 perc karizom, majd újra hasizom és végül hátizom edzés.
    Mindent átmozgat, de el vannak különítve kisebb pihenőkkel a gyakorlatok, így amihez éppen nincsen kedvem, azt eltekerem.
    Kellékek: matrac és súlyzók + sok víz
    A torna után (főleg eleinte) garantált az izomláz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2002. november 9. 20:5214.
    Carmella! Tiszta szívből gratulálok neked a kitartásodhoz, ne add fel, és kívánom, hogy sikerüljön megtartani az új súlyodat. Klassz csaj vagy! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (13)
     
  14. 2002. november 9. 09:5313.
    Sziasztok!
    Csakvagyok, ha ugrálni meg zsírégetni akarsz akkor ajánlom Sinkó Andi Kick-box aerobik kazettáját. Az elején kick box, utána zsírégető torna, a végén stretching. Elég nehéz, de én 112 kilósan ugrottam neki annak a kazinak, de mindig csak egy kicsivel többet csináltam, nem rögtön tökéletesen. Nekem lement ezzel 40 kiló. A zene techno, nem túl bonyolult, és fokozatosan adja hozzá az elemeket, párszor lassan gyakoroltatva utána sebességben, végig magyaráz, bíztat, és nincsenek poénok. Kétszer számolja el magát egy-egy sorozattal, de ha minden tornánál kezdőlábat váltasz akkor nem gond. Egy biztos, nagyon hatásos, és reálisasan 400 kcal elégetését vállalja.

    A másik Mészáros Réka -Baucsek NorbiBírni fogod kazettája. Előnye, egyszerre mutatja kezdő (sétálós) és haladó (ugrálós) stílusban. Rendes bemelegítés, utána kalsszikus aerobik, erősítés (klasszikus kitörések, súlyzó, felülés, és térdelős fenék, de ezek a jó öreg feladatok bizonyítottan használnak)és nyújtás. A zene pörgős, jól "táncolható" és egyetlen egyszer sem számolják el magukat. Egy kicsit helyigényesebb, de egy 3*3-as helyen már jól megy. (nekem ennél kisebb van de így is belefért)

    A harmadik ami nekem van Béres Alexandra 200 % Alakformálás. Van bemelegítés, utána izomcsoportonként erősítés, szintén klasszikusabb, de nagyon hatékony gyakorlatok. A zene nem a szokványos, mivel Jordániában forgatták, arab jellegű a zene is de szerintem aki egyszer hallja megszereti. Pontosan magyaráz, egyszer téveszt sorrendet, de a gyakorlatszám pontosan meg van.

    Azért ezek a kazetták vannak meg, mert akik csinálták elismert sportolók, nemcsak valami önjelölt fitness edzőcskék.

    A Norbinak a stílusát nem seretem, de a Ducitréningje jó arra hogy ezzel kezdje el az ember a rendszeres mozgást hogy utána jöhessen a komolyabb munka.

    És tudjátokmi a vicc? Az elismert edzők kazijaji sokkal olcsóbbak voltak amikor vettem őket mint a divatos trénereké, és ezeket rendszeresen le is árazzák.

    Ami mág jó annak aki nem akar ugrálni az a Callanetics, én nem tudomm ilyen a kazija, én könyvből próbáltam, hatásosak, egészségbarát gyakorlatok, fő előnyük, kezdheted mondjuk 30-as ismétléssel és fokozatosan eljutni a több százig.
    Hátránya, csak az kezdje el aki bírja amonotóniát, és nagyon át akar alakulni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. november 9. 07:3612.
    Ez a kazi nekem is megvan. Tényleg lehet érezni másnap az eredményt, de a feladatok nagyon gyorsan jönnek egymás után, rendszeresen le kell állitanom a videot, mert különben lemaradok. A zene meg olyan álmosító, hogy a végére elalszom, ezért inkább lehalkítom és valami mást hallgatok hozzá.

    Nem tudtok véletlenül valami ugrálos zsírégető kazit, amelyik jó? Ezek a sima gyakorlatok olyan uncsik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441513 (2)
     
  16. 2002. november 8. 19:1311.
    CINDY CRAWFORD - UJ DIMENZIO

    Szeretem ezt a kazit, bar vannak hibai. A legjobb benne, hogy harom programot tartalmaz, egy 12, egy 17, meg egy 45 perceset. Halado tornazok nem fognak egyikben sem nagy kihivast talalni, kezdoknek vagy idosebbeknek, vagy szules utan levoknek viszont idealis. En akkor hasznalom amikor lusta vagy faradt vagyok akarmilyen komolyabb edzeshez. A gyakorlatok jok es jol vannak osszeallitva, bar az aerobik resz kicsit idegesito, mivel lassu zenere ugrabugralnak, ami borzaszto frusztralo akarkinek, akinek van egy kis ritmuserzeke. Az utolso, 45 perces programban eleg jok a has es fenekgyakorlatok. Tovabbi pozitivum, hogy a kivitelezes gyonyoru!
    Eszkozok: szonyeg, szek, sulyzok, 1 csomag kartya (elhagyhato)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2002. november 8. 16:3310.
    Budapesten?? Szerintem az összes Tesco, Auchen és Media Mark árulja!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_689569 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_689569
    Torolt_felhasznalo_689569
    2002. november 8. 16:299.
    Ha már ennyire belejöttetek a témába, nem irnátok meg azt is, hogy hol lehet kapni ezeket a kazikat? (főleg a Norbi féle kick-boxos érdekelne)
    Előre is köszi!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2002. november 8. 15:448.
    DUCI TRÉNING (1)
    Azt hiszem így hívják. Szerintem nagyon jó nem olyan fiatalok nak is (én sem vagyok már az) és szerintem nagyon nagy túlsúllyal is lehet végezni. Nincs ugrálás, nem izzad az ember, nem fájnak az izületek tőle. Nem kell hozzá semmi, csak a kazi, meg valami cipő - ninc s súlyzó, matrac, szék, stb. Nagyon jó, talán 30-35 perc, és simán meg lehet cvsinálni. Van hozzá egy fogyókúra is, ha valaki a kúrát is csinálja, meg naponta 1x tornázik is, akkor Norbi 8 kg-ot igér- de nekem is lement már egyszer egy ilyen "villám-fogyival" 7 kg 1 hónap alatt - és még éhes sem voltam.
    ÉN EZT A KAZIT TUDOM ANNAK AJÁNLANI, AKI NEM A FITTSÉGET, HANEM A FOGYÁST TÜZI KI CÉLKÉNT!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2002. november 8. 15:397.
    Off: szerintem azért mondja mindegyikban, hogy a matek nem az erőssége, hogy ne lehessen rajta számonkérni az 1000 kalóriát. On
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2002. november 8. 15:116.
    Én a Norbi 1-ben (talán még a 2-ben is) azt nem szerettem, hogy folyton a csajok mellét, fenekét mutatták! Amiből nem igazán derült ki, hogy pontosan, hogy is kell csinálni.
    Kickboxos kazija nagyon jó. Csak kár, hogy szinte mindegyikbe bevallja, hogy matekból megbukott! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. november 8. 15:115.
    Cindy Crawford - testformálás (vagy valami hasonló)

    Nagyon béna kazetta, 2x 45 perces és 1x10 perces gyakorlat sor. A gyakorlatok elég jók lennének, de a zenének semmi köze a mozgáshoz, összevissza vannak vágva az ütemek, így szinte lehetetlen követni. Az egész inkább arról szól, Cindy hogy néz ki különböző pozitúrákból. Ráadásul van néhány gyakorlat ami szerintem kifejezetten ártalmas lehet ilyen formában végezve a gerincre, erre sehol nem hívják fel a figyelmet, plusz a helyes gyakorlat végzés sem érdekes, meg hogy mire kéne figyelni az egyes gyakorlatoknál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. november 8. 15:074.
    Norbi - Kickbox 1

    Szerintem nagyon jó kazetta, kb 35-40 perc az egész testet megmozgatja, nem túl ugrálós, viszonylag nagy túlsúllyal rendelkezők is végezhetik. Nem kell földre feküdni, súlyzó stb. . .
    Nagyon jól felépített torna, megfelelően kombinálva az erősítő meg aerob elemeket, és elég hosszú a bemelegítés, meg a nyújtás is a végén.
    Szerintem nagyon jó, de nem hinném hogy az 1000 kcal égetés reális lenne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. november 8. 14:373.
    es ha mar igy belejottem, irok megegyet:
    SCHOBERT NORBI - AEROBIK NORBIVAL 2

    Ez egy egesz testet megmozgato, 60 perces edzes. Elsosorban azoknak ajanlom, akik nem szeretik az ugralos, koreografiara epulo aerobikot. Szukseges eszkozok: kezisulyzo, szek, matrac.
    Ahhoz kepest, hogy Norbi "Nem csak a huszeveseke a vilag!" felkialtassal az idosebb korosztalynak is melegen ajanlja a videot, nehol bizony eleg kemeny meg egy jo formaban levo fiatalabbnak is. Nehany dupla sulyzos kargyakorlatat pl. szerintem boven eleg eggyel is elevegezni, bar ez nyilvan edzettsegtol fugg, na meg a sulyzo tomegetol. A zene is inkabb fiataloknak szolo, techno-szeru.
    Ezzel egyutt a gyakorlatok eleg jok, es mindegyiket nyujtas koveti. A hasizom resz eleg nagy kihivas, es egy kis valtozatossagot nyujt a szokasos felulesektol. A fenekgyakorlatok is eleg jok, es nem terdenallva kell vegezni oket, mint a legtobb kazettan.
    Norbi szuntelen poenaradattal bombazza a tornazot, de ez gondolom hozzatartozik az o stilusahoz. A dresszek, amiket visel (minden szekcional egy uj osszeallitas) sokszor finoman szolva megmosolyogni valok. A csajszik a hatterben folyamatosan benaznak es sokszor rosszul vegzik a gyakorlatokat - bar ez talan hozzaad a kazetta bajahoz. Norbi neha rosszul szamol, es az egyik oldalra 8szor, mig a masikra 2X8szor csinal egy gyakorlatot, bar mint mondja, "matekbol megbukott", ugyhogy megbocsajtjuk neki. Mindent egybevetve, nem rossz kazi, es ami a legfontosabb, nem unalmas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. november 8. 14:052.
    valahogy igy:
    BIRO ICA - HAS, FENEK, COMB

    Ez egy kb. 45 perces edzesprogram, ami kizarolag a fent emlitett izomcsoportokra koncentral. A videot Ica korabbi programjaibol olloztak ossze, velemenyem szerint eleg trehanyul: sokszor nincs eleg ido a poziciovaltasra ket gyakorlat kozott (pl. amikor le kell menni a matracra), es az is elofordul, hogy Ica elfelejt szolni, hogy labat kene valtani (pedig a gyakorlathoz hanyatt kell fekudni, tehat nem tudjuk kozben nezni a tevet). A sorrend is szerintem kicsit esz nelkul lett osszeallitva. A zene borzalmas szintipop, de biztos van, akinek tetszik (ez vonatkozik Ica ruhaira is. . ). A nyujtasra nem szannak elegendo idot, es a bemelegitesre is csak 1 percet, miutan rogton kemeny labmunka kezdodik. A kazettan szerintem a legjobbak a labgyakorlatok, a tobbi (fenek, has) eleg fantaziatlan, a szokasos labemelgetesekkel es a felulesekkel. Mindenesetre masnap azert erzi az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top