Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jácint cserépben

kivike
Létrehozva: 2005. október 10. 21:38

Sziasztok!

Ki tudja, hogy kell jácintot cserépben nevelni? Nekem eddig nem sikerült, mindig csak leveleket hozott, virágot nem. Pedig úgy tettem, ahogy a szakértők mondják, vagyis, 2/3-ig ültettem el a hagymát, sötétben tároltam, mégsem hozott virágot. Kinek van ötlete?

  1. 2010. március 15. 21:0829.

    Sziasztok!

     

    Nemrég vettem egy jácintot, amit átültettem egy kaspóba. A szobában kivirágzott, de a meleg miatt kb. másfél hétig tartott a virulás. Közben a hagymából egy újabb hajtás fejlődött ki, ami azonban még nem virágzik. Azt szeretném, ha mielőbb újra kivirágozna. Van rá esély, hogy ez a másik hajtás virágot fog hozni? Vágjam le, vagy hagyjam meg az elhervard virágot? Teleltessem most? Ha igen, akkor vágjam le a zöld leveleket? Olvastam arról is, hogy lehetne őket szaporítani. Mikor vághatom négybe a hagymát?Segítsetek légyszi, mert szeretném, ha életben maradna!

     

    Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2008. február 28. 23:3028.
    senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. február 28. 11:4427.

    Szasztok!

    ngem is anygon érdekelne hogy miután elvirágzott a jácintom a cserépben mit tegyek?hagyjam a cserépben vagy vegyem ki és úgy száradjanak le a levelei a követkető elültetésig? Jelenleg 8 jácintom ven ami elvirágzott cserépben, a virágát vágjam le vagy hagyjam rajtuk stb...stb...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top