Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy túlműködés

fkata80
Létrehozva: 2005. október 10. 10:52

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok pajzsmirigy túlműködéses betegektől -gyógyultaktól, illetve a gyógyulás útján lévőktől egyaránt. Mennyire hosszantartó betegség ez? Nekem az orvosom fél-egy évet mondott, de a topicokat olvasva évekről van szó. Én 25 éves vagyok, 2 hónapja derült ki a pm. túlműködésem. Azóta Metothyrint (kezdetben napi 6-ot, most "csak" napi 4-et), valamint szívritmusszabályzót szedek. Fiatal vagyok, gyerekvállalás előtt állok, aggódom. Kérlek segítsetek tapasztalataitokkal.

  1. 2011. november 1. 17:28801.
    szia.tudnál nekem segiteni mi az amitől meggyógyultál?engem is nagyon érdekelne. köszi
    előzmény:
    Dika08 (5)
    2005-10-10  11:21
  2. 2011. március 27. 17:49800.

    Hello!

     

    Basedow kórom van. Tavaly nyáron kezdődhetett, bár évek óta hőemelkedésem van és nem sikerült megtalálni az okát. Már nagyon vártam a szabadságot, mert rettenetesen fáradtnak éreztem magam, de a nyaralás alatt sem javult a helyzet. Szinte mindent a (volt) párom csinált, kényeztetett, mégis fáradtnak és boldogtalannak éreztem magam. Azon gondolkodtam, keresnem kellene 1 pszichiátert, ha már ennyire elégedetlen vagyok a sorsommal. Aztán októberben szakítottunk, amiben valszeg közrejátszott az idegállapotom és novemberben kiderült a betegségem. Eleinte Metothyrint szedtem( jobban lettem tőle),  de az kiütött és úgy érzem a Propycil semmit sem használ. A szemfájdalom megszűnt, de jöttek helyette árpák nagy mennyiségben, plusz kötőhártya gyulladás. Nemsokára kiműtik. A hőemelkedésem változó 37-38 közt ingadozik. Az idegbaj és a fáradtság állandósult. Az orvos szerint javul a hormonszintem és már nem indokolja a tüneteket. Azt mondta már ne hízzak többet. 7 kg-ot híztam a kezelés óta, de akkor nagyon le voltam fogyva a volt párom legnagyobb örömére. :P

    Nekem nem mondták mennyi ideig tart ez a kezelés, vagy hogy meggyógyulok-e valaha?! Nem kérdezték kérek-e nyugtatót, vagy tudok-e dolgozni?! Amikor begyullad a szemem táppénzre megyek és a havi kontrollra idejére is, de ennyi.

    A családom és a volt párom családja sem fogadta el, hogy nekem pihenésre, nyugalomra és megértésre lenne szükségem.  Azt hiszem jól titkolom mennyire kész vagyok, pedig gyakran gondolkodom azon megéri-e tovább kínlódni?!

    Családot szeretnék, szerető férjet és gyerekeket! Kételkedem benne, hogy lehetséges.

    A tartósítószert, szinezéket tartalmazó ételek kiütnek, de azt tanácsolták kísérletezzem ki magam mit bírok, mit nem!

    Ha valakinek értelmes ötlete van, szívesen fogadom!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. március 20. 13:38799.

    Sziasztok!

     

    Nekem is Pajzsmirigy túlműködésem van.

    Ami úgy kezdődött, hogy megműtöttek júliusba, aztán kiderült, hogy elszúrták és gyulladás lett a szervezetembe, persze megint megműtöttek. És elkezdődtek a tünetek hőhullám, remegés, orrvérzés, csuklás, fogyás, amit el tudtam viselni, és persze megnőtt a nyakam. Elmentem orvoshoz és kiderült hogy mi is a helyzet. Akkori paramétereim: 22 éves voltam kb 56 kg, a pulzusom meg 150. Azóta metothyrint, és propranololt szedek olyan 9 hónapja. A metothyrin miatt nagyon sokat felszedtem majdnem 18 kg eddig, a pulzusom normalizálódott. Szóval nagyon vigyázzatok hogy mit esztek, napi kcal bevitelem jelenleg 1200 ez által most már nem hízom de, nem is fogytam. Jelenleg 23 éves vagyok és nem rég jártam az ambulancián, és azt mondta az orvos, hogy legalább még egy évet kell szednem ez volt Január végén. Az eddigi tüneteim majdnem mind eltűnt kivéve a nyakamon.  Remélem ezzel is segítettem, akinek kellett. Nyugodtan kérdezzetek, ha szeretnétek még tudni valamit.

     

    Üdv.: Ani

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 23. 14:39798.

    Sziasztok!

    Tudna nekem valaki segíteni?

    Januárban elkezdtem fogyókúrázni, mert már nem éreztem jól magam a bőrömben, akkor voltam 60kg. A kérdésem az lenne, hogy a TSH és a fogyókúra összefügghet e. Igazából az eredményeket sem értem, mert a második eredményem az belefér a normális kategóriába, de más a mértékegység és a határ is. A két labort nem egy helyen csináltattam.

     

    Vérvételek:

     

    - 01.26. 58kg

        TSH 0,171 uIU/ml (0,270-4,200)

     

    - 02.21. 56kg

        TSH 0,66mU/l (0,00-5,00)

     

    Előre is köszi a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. február 20. 10:38797.
    Szia, esetleg tudod a doktornő (dr. Adler Ildikó) magánrendelésének az elérhetőségét? Köszönöm, Barni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783736 (779)
    2010-01-22  23:46
  6. 2011. február 2. 16:03796.

    Sziasztok

     

    A tapasztalatotokra lennék kíváncsi. Pajzsmirigy túlműködésem van + ciszta, és hamarosan megműtenek. Sosem műtöttek még, és finoman szólva be vagyok tojva. Mi fog történni? Milyen a műtét utáni időszak? Az orvos már mondott pár dolgot, de betegként milyen? Milyen heg marad? Meddig lesz „csúnya”? (utána is az lesz gondolom) Mivel takarjátok el?  Stbstb köszi p

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. január 6. 23:17795.
    Kedves P.M,-esek! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy metothyrin tablettát kaptam,így 2 hetente kell vérvételre járnom,mivel én a nyári időszakban külföldön dolgozom,nem tudnék ilyen gyakran vérvételre járni,a propycil tabletta esetében meg tudná valaki mondani,milyen gyakran kell vérképet ellenőrizni? Előre is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_996933
    Torolt_felhasznalo_996933
    2010. szeptember 14. 09:35794.

    Sziasztok!

     

    Segítségre lenne szükségem. Sosem hallottam még a pajzsmirigy okozta betegségekről, egészen a múlt hétig. Édesanyám laborban dolgozik és a kolléganőjénél pajzsmirigy tűlműködést állapítottak meg. Ezt elmesélte nekem, és mondta az ezzel járó tüneteket. Főleg a kidülledt szemre kaptam fel a fejem és gondolkoztam el, mert a sógornőmnek is "indokolatlanul" nagy a szeme, olykor fénylik és dülledt is, és mindig nagyon izgatott állapotában beszélgettem vele, MINDIG, de ezt csak most - ahogy direkt figyelem - vettem észre.

     

    A férjemet hat éve ismerem, és így a sógornőmet is, de nekem sosem tűnt fel a szeme, mert nem tudtam, hogy van ilyen betegség, ami ilyen tünetekkel jár.

     

    Kérdéseim:

     

    -Előfordulhat, hogy hat év után szólnom kellene neki, hogy valami szerintem nem stimmel, vizsgáltassa ki magát?

    -Esetleg lehetséges, hogy vannak ilyen emberek akiknek egyszerűen csak "nagy a szemük? Mert azért hat év eléggé hosszú idő ahhoz, hogy ez a betegség húzódjon.

     

    Így, hogy olvasgattam a témáról és nézegettem képeket nekem eléggé egyértelmű, amolyan "már az ajtóból látszik" dolog.

     

    Segítsetek légyszi!

    előzmény:
    fkata80 (1)
    2005-10-10  10:52
  9. 2010. július 23. 21:35793.

    Köszi, neked is!

    Még ezt olvasgattam anno:

     

    http://pajzsmirigy.blogspot.com/

     

     

     

    előzmény:
    Amon (792)
    2010-07-16  21:10
  10. 2010. július 16. 21:10792.

    Köszi Kiscsibe!!!

    Sok infót adtál! Most nincs is több kérdésem. Emésztem a dolgokat.

    Mégegyszer jobbulást neked!

    Amon

    előzmény:
    Kiscsibe (791)
    2010-07-15  13:12
  11. 2010. július 15. 13:12791.

    Szia!

     

    Tyű, hol kezdjem :)

    Mindent összevetve nem vagyok jól, mert mindezen mizériák mellé pánikbeteg is vagyok, egyesek szerint hipochonder is, valamint mitrális prolapszusom van, és ugye begyűjtöttem a gyomorbajt is, ezek így együtt nekem sokan vannak :( Alap esetben szerintem jól lennék, ha csak alulműködés lenne a placcon. A pulzusom viszonylag normalizálódott (a mitrális prolapszus miatt néha gyorsabb, meg néha ritmuszavart jelez a vérnyomásmérő),  amikor 25 fok alatt volt, akkor néha fáztam, most ebben a bazi melegben ugyanúgy szenvedek, mint annó, csak nincs 110-es pulzusom, és nyugodtabb vagyok, mert akkor eléggé idegbeteg voltam, állandóan remegtem, sírógörcsök, üvöltözések, ha felbosszantottak (nem volt nehéz...), szóval ezek elmúltak. A sporttal emiatt hadilábon állok, ebben a melegben nem merek kockáztatni, amúgy is edzetlen vagyok, dohányzom, stb amit el tudsz képzelni. Meg már ki tudja mióta energiahiánnyal küszködöm. Bár sokak szerint a sport segítene, de nincs erőm megmozdulni :)

    Én szerintem a legrosszabb példa vagyok egyébként, a nagy többségnek hamar beáll a gyógyszerszint, és visszatérnek a régi kerékvágásba, lehet sportolni is ezerrel.

    Szóval, szerintem ha a pulzusod normalizálódik, nem zárja ki a betegséged a dolgot.

    Én nagyon sok kórházon, műtéten, ilyesmiken vagyok túl, és egyre jobban félek az újabbaktól, ezért választottam inkább az izotópot, mert a nyakam körüli nyiszálás, altatás, befekvés, stbstb gondolatától elment minden életerőm. Még nem szültem ugyan, de letelt az 1 év korlát, szóval ha akarnék, belevághatnék, de még attól is félek, szóval ez egy másik projekt :)

    Amerikában nem is szoktak a gyógyszerrel vacakolni, egyból meg radiojódozzák a betegeket, szóval itthon kicsit túlparázzák a dolgokat.

    Nekem engedték, hogy döntsek. Illetve először le akartak beszélni az izotópról a műtét javára, de egy év múlva, mikor megint témánál voltunk, már nem volt semmi bajuk vele.

    Nálam, mivel már vagy 5-szörre újult ki, és az utolsónál a propycil miatt lement a fehérvérsejtszámom (A metothyrint már az elején rosszul reagáltam le), és már nem volt más gyógyszer, sürgősen kellett cselekedni, és azt mondta a doki, biztosra akarnak menni, így egyből az volt a cél, hogy alulműködjek, hogy még véletlenül se legyen az, hogy visszatér a túlműködés, mert nem lesz gyógyszer, amit szedhetek.

    Nekem diffúz túlműködésem volt. Solymosi azért jó, mert ott egyből meg is ultrahangoz, nem kell beutaló, időpont, mászkálás másik helyre.

    Ma voltam haematológusnál, szerinte nem vészes ez a fehérvérsejt érték, de azért levették megint a vért és majd értesítenek. Csak akkor minek vannak a határértékek így megadva, azt nem tudom...mert mondjuk 4,0 felett jó, nekem meg 3,57, 3,35, most meg 3,09 volt, tehát csökkent. De ezek szerint csak én parázom túl... a vörösvértestem is kevés, de arra nem is mondott semmit.

    Hát, itt tartunk :)

    Remélem, sikerül úgy döntened, ahogy az neked jó, és hamar túl leszel ezen az egészen :)

    Neked is jobbulást!


    Cs.

     

    előzmény:
    Amon (790)
    2010-07-14  21:29
  12. 2010. július 14. 21:29790.

    Szia Kiscsibe!

    De örülök, hogy írtál! Nagyon aranyos vagy, nekem ez most sokat jelent.

    Hát azért nem volt egyszerű az "utad" és ahogy írod nem is értél még teljesen a végére.

    Most összevéve hogyan érzed magad? pl. a túlműködéses időszakhoz képest? Mert én most elég vacakul vagyok. Tudsz sportolni, mozogni? Én nagyon szeretek pl. úszni és most nagyon rossz, hogy nem bírom a terhelést, a hosszabb úszást se.

    Lelkileg engem is megvisel az a gondolat, hogy életem végéig gyógyszerfüggő leszek. Persze erre azt mondta a doktornő, hogy van aki meg vérnyomáscsökkentőt szed, vagy fogamzásgátlót... De valahogy ez nem vigasztal. És ahogy írtad a gyógyszeradag beálítása nem is olyan könnyű. Pedig azt szokták mondani, hogy az alulműködőket könnyebb gyógyszerezni...

    Tegnap voltam a doktornőmnél és azt mondta, hogy először Metothyrinnel normál állapotba kell hozni a pajzsmirigyemet, amíg ez bekövetkezik gondolkozzak, hogy az izotópot vagy a műtétet választom. A műtét során az egész pajzsmirigyet kiveszik. Régebben az hallottam, hogy az izotóppal próbálják nagyjából belőni az adagot és csak annyira elölni a pajzsmirigyet, hogy ne működjön túl, aztán ez vagy sikerül vagy nem, de végülis mindenki alulműködik majd (a szerencsések nem rögtön csak több év múlva). Ez így van?

    Te választhattál a műtét és az izotóp között? Mi a véleményed? Miért döntöttél úgy ahogy?

    Hú ez a fehérvérsejtes dolog nem túl jóhír. Nekem általában az amúgy is alacsony szokott lenni.  Remélem, sikerül az okot megtalálni, és azt is legyűröd!!!

    Amúgy neked volt göböd, vagy diffúz túlműködésed volt? Nekem állítólag diffúz, de ultrangra még senki nem küldött, ezért is akarok a doktorúrhoz menni.

    Jobbulást neked!

    És nagyon köszi, ha válaszolsz!

    Amon

    előzmény:
    Kiscsibe (789)
    2010-07-13  13:13
  13. 2010. július 13. 13:13789.

    Szia!

     

    Én egyszer jártam nála, szimpatikus, türelmes, szán rád időt. Sőt, azóta rendszeresen írok neki e-mailt, és mindig válaszol rá, elég hamar, pedig abból nincs pénze. Szóval szerintem elég lelkiismeretes.

     

    Én 2003-2009-ig voltam túlműködő, mindig kiújult, húztam-halasztottam, mentem agykontrollra, kineziológushoz, homeopátiás dokihoz, pránanadi kezelésre, de a vége sajnos radiojód kezelés lett.

    Nekem az első kezelés használt, tavaly áprilisban kaptam meg, és júliusban már masszívan alulműködtem.

    Maga a kezelés semmi extra, egy kapszulát kell éhgyomorra lenyelni, ott ülni még pár órát, aztán mehetsz haza, betartva a biztonsági előírásokat.

    Én semmit nem híztam tőle.

    A gyógyszerbeállítás nekem kicsit macerás, Letroxot szedek. Szép lassan felépítettük 25 mikrogrammos emelésekkel napi 100 mikrogrammra, de kevés volt, emeltük 125-re, az meg sok lett, akkor jött az egyik nap 100, másik nap 125, de az is sok, úgyhogy most vasárnap-szerda 125 mikrogramm, a hét többi napja 100 mikrogramm.

    Nehezen szántam rá magam, mert rossz érzés tudni, hogy ezt a gyógyszert már életem végéig szedni kell, de valahogy túltettem magam rajta, reggel beállítom az órát 5,30-ra, bevsezem, alszom tovább 6-ig, aztán már minden úgy megy tovább, mint egy átlag embernek.

    Ami furi, és nem tudom, van-e összefüggés, hogy amióta alulműködöm, reflux beteg lettem, és alacsony a fehérvérsejtszámom, illetve néha vérszegény is vagyok. Nemsoká megyek haematológushoz, hogy kiderítsük, miért. Remélem, semmi komoly.

    Még annyi rossz volt az egészben, hogy olyan jól reagáltam a kezelésre, hogy egyből 100  feletti lett a tsh-m, amikor elindult az alulműködés, és nagyon sok tünetem lett, szinte óránként jött elő valami új (iit fájt, ott fájt, zsibbadt, begyulladt, stb, kimerültség, fázás, fogínybajok...), de ezek zöme szépen eltűnt, ahogy hatott a letrox.

     

    Ha van még kérdésed, írj, igyekszem sűrűbben jönni.

     

    Üdv,

     

    Cs.

    előzmény:
    Amon (788)
    2010-07-12  13:23
  14. 2010. július 12. 13:23788.

    Sziasztok Csajok!

     

    Írtátok, hogy néhányan voltatok dr. Solymosi Tamásnál. Légyszi írjatok róla, hogy jó fej volt-e, szánt-e rátok időt, megbíztatok-e benne meg ilyenek.

    Nekem sajna már többször kiújult a túlműködésem-most is, úgyhogy amikor holnap elmegyek a dokinőm tuti a radiojódot fogja emlegetni. Én meg ettől nagyon idegenkedek és arra gondoltam, hogy még utolsó esélyként elnéznék Solymosi Tamáshoz is, hátha van más megoldás is, amúgy sem bízom teljesen a dokinőmben...

    Akinek volt már radiojódos kezelése légyszi írjátok meg, hogy hogyan vagytok utána! Nehéz volt a gyógyszert belőni, egyáltalán sikerült-e, elhízás, egyéb rossz dolgok?

    Mondjuk én már a túlműködést is nehezen bírom, (iszonyú fáradt vagyok, nem tudok aludni, ideges, depressziós vagyok, ezt a meleget is nagyon nehezen viselem...) úgyhogy néha már úgy érzem, hogy akár az izotóp is jöhetne...

     

    Amon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. június 24. 16:21787.

    Sziasztok!

    Nem tudom, van-e itt még valaki, de azt szeretném megtudni, hogy ismeri-e valaki Keszthelyen Dr. Nyárádi Attila endokrinológust? Hétfőre van időpontom hozzá, nálam is felmerült a pjazsmirigy túlműködés gyanu, úgyhogy ha valaki tud róla valamit, akkor légyszi írjatok. Eléggé be vagyok parázva...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. március 12. 18:22786.
    légyszi valaki írjon mert holnap el kell kezdenem szedni, és nem szeretnék teherbe esni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. 2010. március 12. 16:14785.

    sziasztok!

    nekem is nagyon magas a pulzusom, alapjáraton 90 és 120 között mozog, nah ma voltam dokinál és ott 144 volt... f@sza... voltam vérvételen, kedden lesz meg az eredmény, ma váltottam ki pulzuscsökkentő gyógyszert, huma-pronol a neve. elfelejtettem megkérdezni a dokit hogy e mellé lehet e szedni fog.gátlót.. valaki aki tudja hogy lehet e írja meg légyszi! fontos lenne!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. január 27. 11:41784.

    2006 júliusában lettem először rosszul, háziorvosom vírusfertőzésre

    gyanakodott.2 hónap kínlódás után egy ismerős belgyógyász vizsgált meg, aki közölte, hogy biztos GYES betegségem van ( lányom 2 éves volt).

    A védőnénink javaslatára 4 hónap után nézték először a TSH értékeket a vérvizsgálaton. Pajzsmirigy túlmüködést állapítottak meg. Metothirint kellett szednem 1 évig, a végén már alulműködésem volt.

    Krónikus pajzsmirigygyulladásom azóta egyszer nyáron visszajött, de időben kezelték, így egy hónap alatt rendbe jöttem. 

    Azóta sem bírom a meleget, elég nehezen viselem a nyári napokat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_329163
    Torolt_felhasznalo_329163
    2010. január 27. 11:37783.
    Szia!    Hogy a fenébe kaphatsz , vagy én ,hogy kaphattam ???!  Letroxot, mert nekem alul müködik!   Viszont 3 fajtát kaptam és mind a 3 tól nagyon durva rosszul létem volt! NEM IS BIROM EDDIG azt a 3-at, adoki ujjat már nem is mert irni, csak kontrolra kell járnom! De a fejem tetején szépen hullott ki hajam!   L-thyroxin-Letrox- hu a 3. nem jut eszembe.A betegektől sok jót nem hallottam!  Utálom az egészet, széttárják a kezüket ez van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783736 (779)
    2010-01-22  23:46
  20. 2010. január 27. 11:27782.

    Szia!

    nálam pont az ellenkezője van. eddig borzasztóan fagyos voltam, most pedig alig bírom elviselni a meleget (pl. eddig sosem folyt rólam a víz még nyáron sem, valamelyik nap pedig a buszon is  teljesen leizzadtam, és úgy néztem csak nekem volt ennyire melegem... )

    két hét múlva megyek kontrollra, és kíváncsi leszek az eredményeimre, mert megint rosszabbul érzem magam (nagyon ver a szívem és fáradt vagyok, ráadásul már alvási zavaraim is vannak).

    jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (781)
    2010-01-27  11:15
  21. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2010. január 27. 11:15781.

    Teljesen kihat a pm a hőérzékelésre. Én onnan tudom, hogy mennem kell gyógyszert állíttatni,ha így ahogy Te ok nélkül fázom. A két terhességemet is úgy vettem észre, hogy iszonyatosan fázni kezdtem nyár esti kánikulában. Tehát alulműködésem lett, a baba miatt megemelkedett a hormon igényem.

    Nekem 2000-ben teljesen eltávolították. Azóta L-Thyroxint szedek.

    Anikó

    előzmény:
    creativehun (780)
    2010-01-26  19:28
  22. 2010. január 26. 19:28780.
    Sziasztok! Valaki tapasztalt már olyat,hogy a hőérzékelésére is kihatott esetleg a PM? Nekem most  már elvileg jó az eredményem -3,5- és épp a múlt héten voltam kontrollon ahol a főorvos le is csökkentette a metothyrin adagomat napi 1* félre viszont az utóbbi időben vettem észre,hogy olyan elképesztően tudok fázni a 20 fokos lakásban majd megfagyok.Tiszta vicc én aki télen is nagykabát nélkül egy vastagabb mellényben szoktam járni dolgozni és a munkatársak azzal szoktak vicelődni,hogy ha rajtam  kabát van akkor valószínű sarkvidéki a hideg.,ráadásul néha amikor már este fekvés és nyugi van és jönne az alvás érzem,hogy nagyon finoman enyhén remeg az egész belső részem,hogy ez mi a fenétől lehet? :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_783736
    Torolt_felhasznalo_783736
    2010. január 22. 23:46779.

    Sziasztok! Nálam is pajzsmirigy túltengést állapítottak meg, tavaly Márciusba. Vendéglátozom és abban az idöben elég sokat melóztunk, kezdtem elég rosszul lenni(magas pulzus, heves szívverés,álmatlanság, fogyás, gyors anyagcsere, ingerlékenység kidülledt szem......) persze be tudtam a melónak... "mi bajom lehet?" aztán kirugtak. Gondoltam itt az alkalom elmegyek orvoshoz mondanom sem kell.... jól lecsesztek addigra már annyira ki voltam( 27évesen úgy néztem ki mint valami kiéhezett 50-es) azonnal beakartak küldeni a korházba mondván ott hamarabb kivizsgálnak!! Persze nem mentem! ..Jött a sirás-rívás nekem soha semmi bajom nem volt miért pont velem.. teljesen ki voltam. Interneten elkezdtem utána nézni, és akkor nagyon megrémültem. Mindenki leirja a saját tapasztalatait, és mivel semmit sem tudtam a betegségről addigra már elis temettem magam:-). Bejelentkeztem egy specialistához,mondván ehhez csak Ő ért, hát mit ne modjak annyira Ő sem volt meggyözö!! Habratyolt ott valamit és közölte "1-2év gyogyszer, havonta kontroll, vérkép" Köszi, pont ez hiányzott az életemből! Haza mentem kisirtam magam, és meg fogadtam, hogy erős leszek!! Az eredményeim változoak, nagy javulás nem történt, most már 3 féle gyogyszert szedek Propycil 3*1,Propanolol 3*1/2, és kaptam Letroxot 1*1/2  hogy ne müködjek allul!! Most hallottam egy jó specialistáról Dr Adler Ildikó nagyon dicsérik, asszem felkeresem 1 probát meg ér, jah amúgy a saját dokimmal nagyon nem vagyok meg elégedve Álamis!!

     Amióta kiderült a baj, és szedem a gyógyszereket, érzem, hogy sokkal több betegségem van, (nem pszihés) az adott, hogy a gyógyszerek meg támadnak minden más szervet, mondták már, hogy keressek fel egy természetgyógyászt és haggyam abba a gyógyszert, kicsit bátortalan vagyok!! Pedig tudjuk, AZ ORVOSOK SZÁNDÉKOSAN BETEGEN TARTJÁK A BETEGET!! Mi még is bizunk bennük, talán ez a normális. Kívánok mindenkinek gyors gyogyulást és boldog(abb) életet!!

    Vigyázzatok magatokra!! Üdv:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2010. január 14. 20:12778.

    Szia!

     

    Köszi, hogy válaszoltál, csak most néztem meg.

     

    Azóta sem hullik a hajad? Ami kihullot visszasűrűsödött?

     

    Gratulálok a gyógyulásodhoz!

     

    szornyike

    előzmény:
    bébé123 (772)
    2010-01-10  17:00
  25. Torolt_felhasznalo_711335
    Torolt_felhasznalo_711335
    2010. január 12. 20:01777.
    Ezt örömmel hallom hogy mindent  rendben találtak nálad és kívánom hogy maradjon is így !Nekem nagyon változó az állapotom vannak jobb , kevésbé panaszmentes időszakok de van mikor meg nagyon rossz főleg ha hirtelen  kavar a pulzus  fölfelé meg kalimpál összevissza akkor nagyon  megijjedek és jön a pánikroham, fulladásérzéssel ,végtagzsibbadással stb.Még 2hét a vizsgálatig a várakozás meg hogy mi lesz nagyon idegőrlő.
    előzmény:
    bébé123 (776)
    2010-01-12  19:12

Címlap

top