Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy túlműködés

fkata80
Létrehozva: 2005. október 10. 10:52

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok pajzsmirigy túlműködéses betegektől -gyógyultaktól, illetve a gyógyulás útján lévőktől egyaránt. Mennyire hosszantartó betegség ez? Nekem az orvosom fél-egy évet mondott, de a topicokat olvasva évekről van szó. Én 25 éves vagyok, 2 hónapja derült ki a pm. túlműködésem. Azóta Metothyrint (kezdetben napi 6-ot, most "csak" napi 4-et), valamint szívritmusszabályzót szedek. Fiatal vagyok, gyerekvállalás előtt állok, aggódom. Kérlek segítsetek tapasztalataitokkal.

  1. 2010. január 12. 19:12776.

    Te hogy vagy?

     

    Szörnyű ez a várakozás. Utáltam és ha ráadásul fontos kérdésem lett volna, akkor tuti konferencián volt a dokim egy hétig v. nem tudtam elérni.

     

    b

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711335 (767)
    2009-12-21  12:13
  2. 2010. január 12. 19:08775.

    Szia

     

    Köszönöm az érdeklődést, rendben volt minden. Remélem így is marad.

     

    üdv

     

    b

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711335 (774)
    2010-01-12  12:14
  3. Torolt_felhasznalo_711335
    Torolt_felhasznalo_711335
    2010. január 12. 12:14774.
          Szia! Remélem a kontrollon minden rendben volt és nem csak elvileg rendeződött az állapotod?
    előzmény:
    bébé123 (773)
    2010-01-10  22:37
  4. 2010. január 10. 22:37773.

    Szia

     

    Nekem a dokinőm mindig azt mondta,hogy türelem! Másfél évig tartott a gyógyszeres kezelés, elvileg rendben vagyok,holnap megyek pont kontrollra.

     

    Az elején nagyon el voltam keseredve. 8 hónapos volt a kislányom amikor kiderült nálam a pajszm.túlműködés.  Elég rosszul voltam én is. Másfél hónap alatt 10 kg-ot fogytam, a kislányomat már megemelni sem tudtam olyan gyenge voltam. Fájt a gyomrom, a szívem össze-vissza vert, állandó gombócérzés a torkomban és már sima gyaloglás közben is kifáradtam. Frankón azt gondoltam rákos vagyok.

    A szoptatást azonnal be kellett fejeznem ez volt a legfájóbb pont! Ráadásul másfél hétig abban a hitben voltam,hogy mennem kell erre a sugárzós kezelésre, ami 8-10 nap teljes elkülönülést jelent,mert sugárzol. Megúsztam, szerencsére.

    Addig csak bőgtem, hogy mi lesz a gyerekekkel, főleg  a kicsivel.

     

    üdv

     

    b

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711335 (767)
    2009-12-21  12:13
  5. 2010. január 10. 17:00772.

    Szia

     

    Nekem is hullot a hajam ezerrel de szerintem az magától a betegségtől és nem a gyógyszertől van. Én csalánkiütéssel is küzdöttem kezelés alatt de ott sem a gyógysz. volt a kiváltó ok.  Nekem semmi más a a Hairclinic vitamin használt kb másfél hónap múlva, miután elkeztem, megszünt  hajhullásom.

     

    üdv

     

    b

    előzmény:
    szornyike (766)
    2009-12-20  21:27
  6. 2010. január 6. 22:35771.

    Csak, hogy megjelenjen.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. január 6. 13:54770.

    Sziasztok!

     

    Először is mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

     

    Lenne egy kérdésem.

    Állami dokihoz járok (Jáhn Ferenc Kórházba). Most megyek másodszor. Szerintetek kell pénzt adni neki? Ha igen, mennyit?

     

    Köszi előre is a válaszokat,

     

    Szörnyike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. január 6. 11:00769.

    Hello!

    Én ilyen vagyok! :( és szomorú. eddig kórosan sovány voltam (165 cm és hozzá 48-52 kg általában) most le sem merem írni, hogy mennyit híztam, legyen elég annyi, hogy eggyel nagyobb ruhák kellenek...

    2009. augusztusában lettem rosszul, először a szívemre gyanakodtak, ott szeptemberben megvizsgáltak, ahonnan továbbküldtek az endokrinológiára. Metothyrint kaptam, de allergiás lettem rá, így propycilt szedek+HumaPronolt. Egy hónap elteltével a véreredményem minimálisat javult, remélem a következő már normális lesz. Ja, és szerintem nálam a stressz váltotta ki. 25 éves vagyok.

    jobbulást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262667 (762)
    2009-12-16  10:51
  9. 2009. december 27. 11:48768.

    Szia! Kata helyett én válaszolok.

    Sajnos a pajzsmirigy kivizsgálás-kezelés így megy az állami egészségügyben :( Nekem is hónapokat kellett várnom, mire a tünetek megjelenésétől eljutottunk addig, hogy megállapították, mi a bajom,  majd megkaptam a gyógyszert. Az vígasztaljon, hogy a tsh-m nekem akkor 0,000 nem mérhető volt...

    Elvileg a vérvétel már elég ahhoz, hogy gyógyszert kapj, de van, hogy csinálnak még nyaki ultrahangot,és ha ott találnak valamit, akkor esetleg szcintigráfiát. Nekem nem csináltak. Az endokrinológus felír egy gyógyszert, általában Metothyrint, és az kb 2-3 hónap alatt helyrerak. Eleinte sűrűn kell járni vérvételre, aztán ha beáll a hormonszint, ritkábban. Ha beállt a hormon, onnantól kb 1,5 évig kell szedni a gyógyszert, és aztán el lehet hagyni. Kb. 50% az esély, hogy a gyógyszertől végleg elmúlik a betegség. Nekem sajnos kiújult, többször is, így végül én radiojód kezelést kaptam most tavasszal, és most már alulműködöm, épp azzal szenvedek, hogy beálljon a hormonszintem.

    Ha nem akarsz sokat várni, menj magánrendelésre, az államiakkal nekem nagyon rossz tapasztalatom volt, ritka kivétellel :(

    Én jártam hozzá: www.konzilium.hu

    És ide járok most: www.pajzsmirigyrendeles.hu itt Földes dokihhoz, de Nagy Dezső is nagyon kedves.

     

    A www.konzilium.hu oldalt mindenképp nézd meg, ott minden össze van szedve a betegségről, amit tudnod kell!

     

    A helyedben azért kardiológushoz is elmennék, bár én is pánikbeteg vagyok, de jobb kizárni, nincs-e komoly baja a szívednek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711335 (767)
    2009-12-21  12:13
  10. Torolt_felhasznalo_711335
    Torolt_felhasznalo_711335
    2009. december 21. 12:13767.
    Nekem 1hete derült ki vérkép alapján h pajzsmirigytúltengésem van.Abelgyógyász ennek alapján utalt  Endokrin szakrendelésre ami sajna csak január27én lesz.Diagnózisnak ezt írta:E0490Nem-toxikus golyva.k.m.n.TSH:0,02Neked már a gyógyszert az Endikrológián irták fel ?És milyen vizsgátokkal kezdték?Nekem először 2hónapja volt 2 nagy rosszullétem reggel felkelés után leesett a vérnyomás,légszomj ,fulladásérzés pulzus 120, karlezzsibadás, remegés.Ebből pánikrohamra gyanakodtak úgy h pszichiáterhez mentem ki pánikbetegséget állapitott meg3x1 0,5mgosXanaxot szedek.Valami  másik gyógyszert is felirt és nem mertem szedni míg nem lesz 1 vérkép .Hát jobban tettem az orvos szerint mert a rosszulléteket a pazsmirigytultengés okozza.Na most itt vagyok szorongva még több mint 1hónapig várva a vizsgálatokra..Háziorvos is meglepődött szerinte ez "nonszensz"ennyit várni közben meg fogyogatok meg minden bajom van.Szeretnék olyan hozzászólásokat akik már átestek ilyen vizsgálatokon,gyógykezelésük mennyire lett eredményes.
    előzmény:
    fkata80 (1)
    2005-10-10  10:52
  11. 2009. december 20. 21:27766.

    Nekem túlműködést állapítottak meg kb. 1 hónapja. Addig semmi tünetem nem volt, véletlenül derült ki...

    Mióta szedem a gyógyszereket, hullik a hajam. Van valakinek ilyen tapasztalata? Eléggé elkeserítő.....-:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 20. 21:24765.

    Szerintem nem kéne ennyiben hagynod. Nekem kb. 1 hónapja derült ki, hogy túlműködésem van.

    Lehet, hogy szerencsés vagy, hogy eddig nem okozott semmi panaszt a pajzsmirigyed, de állítólag előbb-utóbb sok szervet károsíthat, hiszen az egész szervezet anyagcseréjéért felelős. Az anyagcsere pedig kihat szintén az egész szervezetedre és előbb utóbb nagy baj lehet belőle. Nem vagyok szakértő, csak így hallottam én is, de logikusnak tűnik.

    Menj el a háziorvosodhoz és kérj egy pajzsmiriggyel megtoldott teljes vérképre beutalót. Ha kiderül, hogy nincs gond jó, ha pedig van, végig kell csinálni az 1-1,5 éves gyógyszerkúrát saját magad érdekében!

     

     

    előzmény:
    nekezd (764)
    2009-12-18  16:50
  13. 2009. december 18. 16:50764.

    Sziasztok!

    Alliotolag tulmukodesem van. Nem hittem el. de az van. Mindig hizasra hajlamos voltam es lassu. 47 eve vettek eszre eloszor, h nagyobb a pajzsmirigyem, de mindig azt mondtak, ha tunetmentes, hagyjuk.  Minimum 25 eve hullik a hajam, senki nem tudta megallapitani, mitol. Most kiderult, h gyulladasban IS van a pajzsmirigyben az EGYIK gob.  Nem bizom mar senkiben. Antioxidanst szedek a pajzsmirigydoki ajanlasara. Ennyi. Ha 47 eve elek ezzel igy. . . Oltast kaptam  par napja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262667 (762)
    2009-12-16  10:51
  14. 2009. december 18. 13:11763.

    Hali!

    Megmondanád, honnan lehet elővarázsolni egy ilyen kineziológust sos?!? Bár én más eset vagyok, véreredményeim a normál értékeken belül mozognak, egyedül az ellenanyag veri az eget 800-al! Viszont a mintavételkor rondaságokat találtak, így az endokrinológus szerint jobb, ha kikapják az egészet. De cidrizek a műtéttől piszkosul!

    Egyáltalán mit csinál a kineziológus és mennyiért?!

    előzmény:
    Borisz72 (711)
    2009-08-05  14:42
  15. Torolt_felhasznalo_262667
    Torolt_felhasznalo_262667
    2009. december 16. 10:51762.
    Sziasztok! Nekem is pajzsmirigy túlműködésem van, 23 évesen. :s Múlt héten voltam Kékesen, vittem a véreredményemet, amit a Gyöngyösi kórházból kértem ki, és a dokim, Dr. Nagy Dezső el volt hűlve, hogy mennyire szörnyű az eredmény. Gyorsan lekapták a véremet megint, irány a Mátraházai szanatórium, újabb vérkép, és ha rohamosan csökken a fehérvérsejtem akkor kórház. 2 órával később lett eredmény, nincs semmi gond, csak valami hiba történt az előző vérképem készítésekor. Klassz ez az egézségügy... Ja és Én se tudom, hogy beadassam-e az oltást h1n1 ellen...:( Nemsokára műtenek is...Még annyit, hogy írjon már olyan valaki, aki túlműködéses és mégis hízik, vagy hízékonyabb...mert Én ilyen vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 14. 10:26761.

    Még 1 KÉRDÉS!

    99%, hogy műtét lesz, kikapják a pajzsmirigyemet.

    Aki már átesett ezen, azoktól várok választ!

    Mire figyeljek, mire számítsak, kórházban, otthon?!? Kell-e mellém utána otthon állandó felügyelet? El tudom látni majd magam?Eddig én ugráltam körbe a három fiútMennyire gáz, ha nem tudom a kis kétévesemnek megmagyarázni, hogy nem lehet velem birkózni!? Barrikádozzam el magam? Mit lehet, mit szabad enni?

    Nincs időm visszaolvasni....és amúgy is igyexem nem erre gondolni....

    előzmény:
    Vizes68 (759)
    2009-12-03  20:05
  17. 2009. december 5. 19:17760.

    Szia! Szó szerint idézem a fogalom jelentésését:  A pajzsmirigy hormon-termelő follikulussejtjének olyan citológiában és szövettanban észlelhető elváltozása (metapláziája), ami krónikus pajzsmirigy-gyulladás esetén és bizonyos típusú, gyakrabban jóindulatú daganat esetén észlelhető leggyakrabban

     

    Nem szabad elkenődnöd mert egyáltalán nem biztos,hogy bárminemű daganatról lenne szó vagy ha mégis akkor az jó indulatu.Ahogy itt is láthatod a krónikus pajzsmirigy gyulladás használják ezeket a kifejezéseket és feltételezem Náald pont erről van szó.

    Ergo: fel a fejjel és ahogy egy kedves ismerősöm szokta mondani igyál egy korty vörösbort és gondolj valami szépre.

    Gondoktól mentes szép hétvégét kívánok Neked!

    előzmény:
    Vizes68 (759)
    2009-12-03  20:05
  18. 2009. december 3. 20:05759.
    KÉRDÉS!!!!
    Az aspirációs citológia eredménye: E0780 A pajzsmirigy egyéb betegségei.
    Ez finoman azt jelenti, rosszindulatú a teniszlabda a nyakamon?!?
    ????????????????????????????
    Van még egy ronda szó a leletben:Hürtle -sejtek...erről nem sok jót találtam a google-n.
    Mindenesetre remélem, hogy csak a hétvégém van elcseszve...
    Anybody-somebody HEEEEELP!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 2. 21:09758.

    Szia!

     

    Az én pajzsmirigy dokim (Dr. Földes Iván) nekem ajánlotta az oltást. Megkérdeztem Solymosit is, ő azt írta, a pm betegségem nem befolyásolja, oltathatom-e magam. Végül, több hetes vacilla után tegnap előtt beoltattam magam, csak a h1n1-el. És reménykedem, hogy minden rendben lesz.

     

    Üdv

     

    Cs.

     

     

    előzmény:
    creativehun (757)
    2009-11-21  20:45
  20. 2009. november 21. 20:45757.
    Több helyről hallottam,hogy autoimmun betegség esetén nem javasolt a vakcina beadatása.Kérdeztem a háziorvosomat,szerinte nem számít,adassam be.Hmm én meg csak állok mint Bálám szamara és nem tudom kinek higyjek? Végtére is az én életem és utána hiába mondja valaki,hogy..jaa...bocs tévedtem mégsem úgy van..azzal én baromira ki leszek már segítve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 20. 13:17756.

    Köszi az együttérzésedet...

    Sajna az én háziorvosom sem olyan... nála a betegség a szívinfaktusnál és az amputációnál kezdődik.

    Gondolkodok maszek orvoson is, de majd még meglátom...

    előzmény:
    szornyike (754)
    2009-11-19  21:15
  22. 2009. november 19. 21:20755.

    Szia!

     

    Szerintem is népbetegség, azt hallottam, hogy az esetek többségében a stressz váltja ki, illetve a hormonváltozások. (kamasz kor, terhesség, változó kor).

     

    Neked is mielőbbi jobbulást!

     

     

    előzmény:
    szőlőcukor (751)
    2009-11-17  14:18
  23. 2009. november 19. 21:15754.

    Szia!

     

    Szerintem ne halogasd semmiképpen! Megértem, hogy be vagy t..-va, én is nemrég tudtam meg, hogy nekem is pm. túlműködésem van. Csak ártasz Magadnak, ha sokáig húzod a dolgot!

     

    előzmény:
    veronika0729 (753)
    2009-11-18  12:58
  24. 2009. november 18. 12:58753.

    Szia!

     

    Nekem is van egy dudorom. A nyáron alkalmassági vizsgálat alkalmával szólt az üzemorvos, hogy vizsgáltassam ki, mert strumám van. Nekem őszintén szólva fel sem tűnt ez az "ádámcsutka". Az mondta a doktornő, hogy kb. egy nagyobb diónyi, tömör göb a bal lebenyen. Tünetem annyi, hogy sokszor szakad rólam a víz, érzem, hogy a szívem kalimpál, bőröm, hajam nagyon zsíros.

    Na, azóta sem voltam dokinál... halogatom...szerintetek mekkora az a méret, amikor már operálnak? Az ekkora göb gyógyszerekkel visszafejlődhet? Most nagyon be vagyok tojva.

     

    Ez lehet, hogy csak az én vízióm, de lehet olyan, hogy van amikor kissebbnek látom, de van úgy, hogy tojásnyi?

     

    Üdv.

    Veronika

    előzmény:
    Vizes68 (752)
    2009-11-18  11:35
  25. 2009. november 18. 11:35752.
    Hali! Nagyon kezdő vagyok, egy hete tudom, hogy a pajzsmirigyemmel van gond! Van egy teniszlabda a nyakamon:(De legalább tudom, hogy mitől vagyok sárkány, feledékeny stb... Endokrinológushoz csak decemberben jutok be, így pontos diagnózisom még nincs! Háziorvostól kérdeztem a H1N1 oltást: - ha nincs gyulladásban, se láz stb, akkor adassam be nyugodtan. De nem győzött meg!
    előzmény:
    creativehun (746)
    2009-11-10  17:52

Címlap

top