Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Porckorongsérv

kata72
Létrehozva: 2005. október 5. 12:04

Sziasztok!

Ilyen topicot nem találtam, pedig biztosan sok embernek van ezzel problémája. Gondoltam beszéljünk erről is, hátha könnyebb lesz az élet új ötletekkel. Nekem pl. ilyen sérvem van, de nincs jó orvosom. Szeretnék olyanokkal is levelezni akik porckorongsérv mellett vállaltak gyermeket.

Szóval érdekel minden. 

  1. 2015. november 22. 19:2629.

     




    Spine Exercises Against Back Pain

    http://youtu.be/hypbGlq3fwM


    Spine Exercise Inversion Swing Sheet

    http://youtu.be/EkkncpaNh1M

     


     


     


    16. GERINCSÉRV, LUMBÁGÓ, DERÉKFÁJÁS IDEGZSÁBA KEZELÉSE


     


    1.V-ÁGY: Hasra fekve homorítunk!


     


     


     


     


     


     


     


    Homorító-ágy: matracokból, ládákból, párnákból építhető. Friss lumbágó esetén is, 2x10 perc naponta, de ne homorítsunk túlságosan meredeken, mert majd az okoz fájdalmat. Fóka-járás: Nyújtott kézre támaszkodva evickélj! Ne ülj! Ülés jobban nyomja a porckorongot. Állj vagy heverj! Semmi pirulát ne szedjünk!


     


     


     


    4. HOMORÍTÓ PAD: Háttal ráfekszünk!


     


     


     


     


     


     


     


    Fahulladékból összecsavarozható, jobb: lécek helyett rudak, pl. seprűnyél, a hajlat kövesse gerincünk hátrahajlását (Nem tatár-kivégzés gerinctöréssel!) Tehát ne legyen túl meredek. Friss sérülésnél ne, csak pár nap teljes nyugalom után! Takarjuk le sok takaróval, hogy a csigolyatüskék ne sérüljenek. Óvatosan kússzunk föl hátra, közben föl-föl emelkedve, billegve, hogy az idegek helyezkedhessenek. Semmi hirtelen mozdulat, mert ETTŐL IS KAPHATUNK IDEGZSÁBÁT! Ellentett lazító torna: hasaljunk rá egy stabil asztalra, lábunkkal „gyalogoljunk”, keresztbe járjunk. Légy kitartó: hatás 2-3 hónap után!


     


     


     


    3. LEPEDŐ-HINTA: Csüngj fejjel lefelé!


     


     


     


     


     


     


     


    Minden lakásban, ajtótokban fölszerelhető. Kell: kötél, heveder, lepedő A magasságot testméretünkhöz állítsuk be (kiforduláskor fejünk pár cm-re legyen a küszöbtől). Mindig ellenőrizzük a kötéseket, fejre esni nem kellemes! Vastagon fölöltözve (csípő körül pulóver), a lepedőt széthúzva a hintába bele ülünk és kifordulunk. LEGHATÉKONYABB GERINCSZÉTHÚZÁS! A csigolyák visszaszívják a kinyúlt porckorongot a helyére, újjáépülés gyorsul. De csak azoknak ajánlatos, akiknek testük ezt megengedi!!! SÉRÜLÉSVESZÉLY! Egyszerűbb: lábakat merőlegesen föltenni. Ha hozzá szoktunk, akár 5-8 percet is csünghetünk fejjel lefelé, mint a denevér.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


    4.. TENS-Idegstimulátor:


     


     


     


     


     


     


     


    Egy igazán high-tech-csúcstechnika! Annyit tud, mint a rendelők fizikoterápiája! 12eFt, megéri!


     


    Friss sérülésnél, izomgörcsnél - egészségeseknek is! 40 EUR, ne többet! Pl. SANITAS SEM 40.


     


    Gerincsérvnél ne várjunk tőle csodát.


     


     


     


     


     


     


     

  2. Torolt_felhasznalo_755441
    Torolt_felhasznalo_755441
    2006. február 5. 21:1328.

    Szia!

    Megkérdezhetem, hogy ki műtött? Jó pár évig dolgoztam az idegsebészeten (2 és fél évig osztályvezető is voltam), nagyon szerettem ott lenni.

     

    Szia

    Katus

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250688 (27)
    2006-02-05  19:56
  3. Torolt_felhasznalo_250688
    Torolt_felhasznalo_250688
    2006. február 5. 19:5627.

    Szia! Szeretném neked ajánlani a Pécsi idegsebészeti klinikát. Engem 6 éve műtöttek nyaki porckorongsérvvel és azóta nincs panaszom. Sőt 5 éves a kislányom.Gyönyörű ,egészséges, pedig 40 évesen szültem a műtét után.

    Bátran vágj neki ,mert nemszabad fájdalommal élni.

    előzmény:
    kata72 (1)
    2005-10-05  12:04

Címlap

top