Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007-es esküvőben reményke

tiborsi
Létrehozva: 2005. szeptember 28. 13:55

Sziasztok!

Olyan lányokat, esetleg fiúkat keresek akik abban reménykednek, hogy 2007-ben esküvőjük lesz. Hátha mire el kell kezdeni szervezni már kialakul itt egy jó kis csapat. Addig meg beszélgessünk, barátkozzunk.

  1. 2010. november 24. 22:0486176.

    sziasztok csajok! bejelentkezem, mi is életben még

    Annám egy csoda kis tündér, éjszaka alszik úgy 8tól legrosszabb esetben is 5ig, akkor egy gyors kaja és még visszaalszik 7-8ig. Iszonyatosan nő és hízik, ma voltunk oltáson, 6650g és 62 centi, kis Húsgombóc De egyöntetű vélemények szerint gyönyörű, a babaháj meg majd lemegy, ha elindul. Rengeteget dumál, már fog a kis kezecskéjével, fókázásban utolérhetetlen - meg is dícsérte ma a dokibácsi -, egy igazi kis álombaba. Napközben is egy-egy nyűgösebb nap kivételével nincs vele gond, eszik, játszik/játszunk, kakil/pisil, alszik Kapott fülbevalót is, üvöltött, mint sakál, de 15 perc alatt túl volt rajta és csodaszép lett.

     

    videók

     

    Én szarabbul vagyok, a PCOS tüneteim iszonyatosan fellángoltak  a szülés után, gyakorlatilag egy kopasz, ronda, kövér jeti lettem, de ez van. Megyek majd vissza a Mensmentisbe gyógyszerért, reménykedem, hogy az majd segít valamit.

     

     

    Mariann, veletek mi van? Ezer éve nem jártál erre. Képek? Mesélj, hogy vagytok!

     

    Briell, Emi annyira szép nagy már, őrület, hogy egy éve még odabenn volt... Hogy nő és hogy megy az idő. Szerintem tiszta anyuja egyébként

    előzmény:
    tiborsi (1)
    2005-09-28  13:55
  2. 2010. november 23. 17:4786175.

    Sziasztok!

     

    Mi is élünk még. 

     

    Vasárnap lesz Bendegúz 2 hónapos, de már több, mint 5kg. Tegnap próbáltuk lemérni a konyhai mérlegen, hát kiírta, hogy error. Azt hittük a mérleg romlott el, aztán gyanakodni kezdtünk és kiderült, hogy nem is bűnös a mérleg. 5010gr-ot mértünk a sima mérlegen.

    És már 62-es rucikat kell ráadni, ez még durvább, mint a súlya, mert amikor megszületett még az 50-esek is nagyok voltak. 

     

    Egyébként nagyon jó  baba. Éjszaka tök sokat alszik, általában csak egyszer kel fel kajálni. Nappal elég sokat van fent, kb. 3-4 órát alszik csak napközben, a többi időben szórakoztatni kell. Társasági ember, mint az anyukája, nem szeret egyedül lenni. Teli szájjal vigyorog, kacag, közben hadonászik ezerrel. Kapott pihiszéket, amit imád, ma még el is aludt benne. 

     

    Brissy, sajnálom, hogy nem jött össze ez sem. Remélem a következő lombikkal sikerrel jártok.

    A kocsit ne is mond, mi is szülés előtt csináltunk egy szép kis 30ezres büntit magunknak. Figyelni kell nagyon.

    Téli gumival mi a probléma?

    De legalább rend van otthon a szekrénynek köszönhetően. Nyugi, nem fog sokáig tartani, tapasztalatból mondom. 

     

    Mariann, téged is látni errefelé?

     

    Czege, neked nem írok, úgyis dumálunk majdnem minden nap. 

     

    Lúd, hol vannak azok a képek az ablakcseréről? 

     

    Vera, ti hogy álltok a házzal? Láttam Livit iwiwen, mekkora már, el se hiszem. Tisztára mintha most született volna.

     

    Jutka, ti Vincével? Gondolom már gagyog ezerrel és már kúszni is fog nemsokára. 

     

    Lilla, veletek mizu? Olyan régen nem írtál már.

     

    Jukka, te mikor hozol pocakos képet? Házzal hogy álltok? Be fogtok tudni költözni még szülés előtt?

     

    Briell, Emiről láttam képeket iwiwen, hihetetlen hogy nő, kész csajszi.  

     

    Hű, más nem jut eszembe.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  3. 403
    403
    2010. november 7. 21:3586174.
    jajj, de cuuuuuuuukíííííííííííííííí Anna baba!!!! Olyan szép! Ne aggódj a súlya miatt, ha van is, akkor a babahájat leadják idővel! Ahogy járni és szaladni kezdgyönyörűűű gyermek!
    előzmény:
    czege (86172)
    2010-11-04  18:56
  4. 2010. november 4. 20:2486173.

    Anna baba nagyon szépen kikerekedett, formás kiscsajszi lett. Én nem látom ducinak, olyan jó kis ennivalóan babás lett. Most már nem egy törékeny kis újszülött.

     

    Jól vagyunk, köszi. Túl tettük magunkat ezen is. A következő forduló már csak jövőre lesz.

     

    A kocsival mindig akadnak kisebb gondok: hol a belső világítás nem akart lekapcsolni, hol meg az egyik ajtót nem zárta a központi zár (ezt mondjuk azóta sem). A téli gumikkal is rendesen megjártuk. Egyszer meg is büntettek, mert rossz helyre parkoltam, aztán jött még egy büntetés, de azt elengedték, mert kifogással éltünk és helybenhagyták.

    Szóval megtapasztaltuk, h az autó nem csak úgy van magában, hanem jó nagy részt követel az életünkből (és a pénztárcánkból).

     

    Vettünk tolóajtós szekrényt a hálószobába, és naaagy lomtalanítást tartottunk itthon. Azóta érdekes módon elférünk ketten a 66 négyzetméteren.

    előzmény:
    czege (86172)
    2010-11-04  18:56
  5. 2010. november 4. 18:5686172.

    és hogy vagytok most? Mennyire tudtátok feldolgozni? És mikor lesz a következő?

    Hogy szuperál az új kocsi? 

     

    Mi jól vagyunk, köszönöm. Éppen Annám hízása miatt aggódtam ma - kis dunduska a manó, közel 6kg már és még nincs 3 hónapos és brutális mennyiségeket eszik -, erre ma kajasztrájkot tart, vagy 200ml-vel kevesebbet evett, mint szokott. Úgyhogy most meg azért aggódom , nekem soha, semmi nem jó

     

    Legfrissebb képek ->

    előzmény:
    Brissy (86171)
    2010-11-04  16:50
  6. 2010. november 4. 16:5086171.

    No, csak rászántam magam, h válaszoljak a kérdéseitekre. Íme:

     

    Minden beültetésnél 30% az esély arra, h megtapad-e a megtermékenyített petesejt vagy sem. Pont annyi, mint egy átlagos párnál egy aktus után (feltéve, ha nem védekeznek). Ez a természet törvénye: így szűri ki a "selejtet". Legnagyobb valószínűséggel valami nem stimmelt a petesejt és/vagy a spermium, vagy maga az embrió génrendszerében. Így ezzel nincs mit kezdeni.

     

    Juci, hogy boldogultok Bendegúzzal?

     

    Czege, te Annával?

     

    Többiek? Jöhetnének megint képek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  7. 403
    403
    2010. október 25. 12:3486170.
    Szia! Nekem sajnos nem volt olyan. Jó szervezést!
    előzmény:
    armatt (86169)
    2010-10-22  12:00
  8. 2010. október 22. 12:0086169.

    Sziasztok,

     

    Feleslegessé vált fehér (eseetleg ekrü/krém színű) műszőrme bolerót / kiskabátot keresnék esküvőre.

    Ha valakinek van és megválna tőle küldjön egy privit.

    Kösz előre is.

    üdv,

    armatt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  9. 2010. október 18. 13:1486168.

    Nagyon sajnálom. 

     

    Mondtak vmit, hogy mi lehet az oka? Az IR talán v. vmi más? 

    előzmény:
    Brissy (86165)
    2010-10-17  17:40
  10. 2010. október 18. 08:0986167.

    Sajnálom :o(

     

    Mi az oka annak, hogy rendszeresen szépen indultok, aztán mégsem jó?

    előzmény:
    Brissy (86165)
    2010-10-17  17:40
  11. 2010. október 18. 06:2486166.
    óóóóóóóóóóóójajjjj Brissy, nagyon sajnálom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  12. 2010. október 17. 17:4086165.
    A babák sajnos ezúttal sem maradtak velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  13. 2010. október 14. 11:2486164.

    Hajasbaba :o)))

     

    Képzeljétek, nálunk készen van az ablakcsere! Majd hozok képeket, ha sikerül utolérnem magam a takarítással :o$ Vhogy az utóbbi két hétben minden estére sikerült szimpatikusabb/fontosabb programot találni, így nem éppen  csúcstiszta a kecó :o/ De az ablakok szépek :o)))

    előzmény:
    BJuci (86162)
    2010-10-14  08:12
  14. 2010. október 14. 10:5386163.

    Édes.

    Nekem is kell :o))

    előzmény:
    briell (86161)
    2010-10-12  14:36
  15. 2010. október 14. 08:1286162.

    Sziasztok!

     

    Briell, Boldog Születésnapot utólag is! 

     

    Nagyon tündéri nagylány már Emi. És tök ügyes, hogy alkot egyedül is a kanapén. 

     

    Brissy, mikor kell tesztelned? Hogy vagy?

     

    Jukka, gratula a két kiscsajhoz. Azt hiszem, ha olyanok lesznek, mint az anyukájuk, akkor Balázsnak fel kell majd kötnie a gatyáját rendesen. 

     

    Többiek merre jártok?

     

    Mi jól vagyunk, egy hét alatt fél kg-ot hízott a fiatalúr.  Jó huzatja van, folyton csak enne, úgy látszik idekint akarja behozni a lemaradását. Rendesen látszik is rajta a sok kajálás, már kezd pufi feje lenni a gyereknek. 

    Egyébként egy rossz szavunk nem lehet, nagyon jó gyerek. Eszik, alszik, szarik, csak akkor sír, ha bármi ilyesmi gondja van, felesleges hisztiket nem csap. Remélem ez így is marad. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  16. 2010. október 12. 14:3686161.

    Czege: Anna annyira szépséges! Az iwiwen mindig megcsodálom.

     

    Jukka: két kislány? Jajj, de jó!

     

    Enyim leány kilenc és fél hónapos, kilenc és fél kiló! Kis husibébi Kúszik, négy foga van, és imádnivaló. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  17. 2010. október 12. 14:2886160.

    Juci: nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok Nektek! Tök jó, hogy egy napon van a szülinapunk Bendegúzzal Ahogy nézem a képeket, illik rá a neve De jó olvasni a szüléstörténetedet!

     

    Jó összehangolódást az elkövetkező időszakra! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  18. 2010. október 5. 12:5986159.

    Egyből felsírt, és rám is tették, amit is végigüvöltött. :D Jó tüdeje van a gyereknek. J 9/10-es lett az Apgarja is. J Apuka elvágta a köldökzsinórt, amiért külön büszke vagyok rá, mert az elején még azon is gondolkozott, hogy egyáltalán bejöjjön-e a szülésre. J Iszonyat sokat segített, hogy végig ott volt velem, fogta a kezem, tűrte, hogy szétnyomom a lábát a könyökömmel, hogy kiszorítottam a vért is a kezéből stb. J

    Bendegúzt elvitték a csecsemősök meg a gyerekorvos megvizsgálni, Attila ment vele, engem meg elkezdtek rendbe tenni.

    Még a köldökzsinór elvágása előtt kinyomták belőlem a méhlepényt, hát ez felért még egy szüléssel, csak gyorsabb volt legalább.

    Jött a méhkitörlés, varrás. Hát ezek nem voltak kellemesek, sőt. De azért kibírható. A doki csinált gátmetszést (amire nem is emlékszem egyébként), azt kellett összevarrni, meg Bendegúz nem úgy tartotta a kezét a feje elé kibújáskor ahogy kellett volna és rendezkedett odabent egy kicsit, úgyhogy belül is varrni kellett sajnos. A külső varrás utolsó 2-3 öltését végig éreztem, mert kiment a szuri hatása, hát ez eléggé fájdalmas volt, de nem kaphattam újabb adagot, mert az túl nagy dózis lett volna, úgyhogy tűrnöm kellett. :S A kitolás miatt a végbelemnél lett egy ödéma is. :S

    Utána pisilni kellene rögtön, hát nekem ez nem ment, úgyhogy kaptam egy katétert, meg újra megnyomkodták a hasamat, hogy kinyomják a hólyagomban felgyűlt cuccot. Amikor ez megvolt, akkor ki is vették egyből a katétert. A méhből viszont nem akart az összes cucc kijönni, úgyhogy újból megnyomták a hasamat, hogy azt kinyomkodják. Hát ez volt a legfájdalmasabb. Ez az egész még kb. egy órát tartott a szülés után. Bendegúzt már régen rendbe tették, úgyhogy ők Attilával odakint vártak, hogy mikor jöhetnek vissza hozzám.

    Még kb. 1 órát pihenhettünk a szülőszobában (vagyis kötelező ott lenni megfigyelés miatt, ha még történne vmi), akkor már ott voltunk 3-asban meg a szülésznő volt még ott velünk, aki felügyelt.

    Összességében azt mondanám, hogy durvább szülésre számítottam és kellemesebb rendbetételre, de így sem volt rossz. ;)

    A gátsebem eléggé fáj, de amikor ránézek a tündérien alvó kis Tökire, akkor már eszembe se jut, hogy hány öltéssel is vagyok összevarrva. J

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  19. 2010. október 5. 12:5986158.

    Szüléstörténet- Fekete Bendegúz, 2010.09.28.

    Éjfél után pár perccel folyt el a magzatvíz, szinte egy az egyben, így nem igazán tudtam összekeverni a pisivel. ;)

    Ébresztettem Attilát, aki kicsit ideges lett, így hogy lenyugodjon az előző estéről megmaradt koszos edényeket elkezdte elmosogatni. :D :D :D

    Elmentem kistükörrel megborotválkozni, mert persze a fazongyantát pont aznapra egyeztettem le a kozmetikussal. Gyors tusolás, apa is felöltözött, aztán indultunk is be a kórházba.

    Fájásom egy deka nem volt, úgyhogy nem is gondoltam, hogy hamar végezni fogunk. 2-re értünk a kórházba, megvizsgáltak, 1 ujjnyira voltam nyitva, a méhnyak 2cm-es volt. Elvittek NST-re. Fájásom semmi, Bendegúz pedig aludt. A 20 perces NST-ét 40 percig húzták el, hátha felébred a gyerek, de semmi. Rázták a hasam össze-vissza, de a kis Töki csak aludt nyugodtan. J Úgyhogy lett egy szinte értékelhetetlen NST-énk.

    A magzatvíz-elfolyásos szoba tele volt a szülészeten, úgyhogy levittek a nőgyógyászatra egy szobába, hogy ott pihengessek, amíg nem lesznek fájások. Hát alighogy ott hagytak, kb. jöttek is az első 8 percesek. Ezek kb. 3-től 5-ig voltak, és szerintem light-osak, én simán el tudtam volna menni dolgozni tőlük. ;)

    5-től kezdődtek az 5 perc fájások, amikből fél 7-re már 3 percesek lettek, úgyhogy szóltak is a dokimnak, hogy jöjjön gyorsan. Közben én is szóltam Attilának, hogy indulhat vissza, mert őt közben hajnalban hazaküldték, hogy úgyse lesz egyhamar semmi.

    Kb. egyidőben, fél 8-kor érkezett a dokim is Attila is. Doki megvizsgált, akkor már 2 ujjnyira nyitva voltam, úgyhogy mondta, hogy menjünk fel a vajúdóba.

    Mentünk az előkészítőbe, én megkaptam a beöntést, kaki, aztán gyors tusolás, közben Attila is átöltözött a műtősfiús szerkójába.

    Itt már azért rendesen éreztem a 3 perces fájásokat, amik kb. 1 percig simán tartottak.

    A vajúdóban ráraktak NST-re, ahol feküdnöm kellett az oldalamon, hogy rendesen meg tudják nézni a gyerek szívhangját, hogy minden rendben van-e. Hát itt azt hittem a falat fogom kikaparni kínomban, annyira rossz volt fekve lenni, de negyed órát legalább ki kellett így bírni. Ha Attila nincs ott, akkor nem is tudom mit csinálok. Ez 9-kor volt pontosan, mert még emlékszem a papíron lévő időre.

    Hoztak labdát, meg szülőszéket, és azokon vajúdtam felváltva kb. fél 11-ig, amikor is jöttek a tolófájások. Ekkor kellett felfeküdnöm a szülőágyra.

    A feje kicsit nehezen akart beilleszkedni a szülőcsatornába a gyereknek és a végére eléggé kivoltam, ekkor kaptam fájáserősítőt, hogy minél hamarabb kint lehessen Bendegúz. Kb. 4-5 nyomásra lett kint a feje, a többi már pikk-pakk megvolt.

    Egyébként fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig az egészet, amire nagyon büszke vagyok. J

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  20. 2010. október 5. 12:5786157.

    Halihó!

     

    Jelentem szopizunk. Igaz bimbóvédővel, de ki bánja, ha eszik rendesen a kis Töki. 

     

    Itt találtok pár képet:

    http://picasaweb.google.com/attila.fekete/003Bend eguzHazateresEsAMegelozoNapok?authkey=Gv1sRgCMLL5LiDvaudqQE#

     

    Brissy, drukkolok nektek és a babáknak is. 

     

    Poly, egyenlőre még nem mindenhogy szólítjuk, én legtöbbször Töki Gombócnak hívom.  Bár nem igazán Gombócos, attól még elég messze áll, de vhogy erre állt rá a szám. 

     

    Mindjárt másolok nektek szüléstörténetet is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  21. 2010. október 4. 21:4186156.

    sziasztok!

     

    Már egyszer megírtam, de ismét elszállt

     

    Szóval még egyszer:

     

    Juci, gratulálok a lurkóhoz, és minden jót, örörmöt, boldogságot, egészséget kívánok az egész családnak!

     

     

    Brissy, drukkolok a két picúrnak, hogy jól bevackoljanak a helyükre :)

     

    Czege, Anna gyönyörű kislány! :)))

     

     

    Nálunk minden oké, nincs semmi különös. Írtam többet is az előbb (a semmiről), de már másodjára szállt el, úgyhogy most megpróbálom gyorsan elküldeni + rutinosan ctrl C-t nyomok :D hátha.

     

    Többieknek is üdv! :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. október 4. 21:4086155.

    Sziasztok!

     

    Most csak gyorsan reagálok Jucinak, mert a 2 évesem még nem alszik:)

     

    Juci, vegyetek szilikon bimbóvédőt, talán át lehet vágni vele, és akkor hajlandó lesz szopizni, mert azt hiszi cumi. 

     

    Amúgy nagyon aranyos , és mennyi haja van

     

    Brissy: neked nagyon drukkolok a babákhoz

    előzmény:
    BJuci (86151)
    2010-10-03  22:51
  23. 2010. október 4. 21:0786154.

    ÓÓ, micsoda hírek!! Gondoltam bekukkantok, hátha, és tényleg, lassan 1 hete..

     

    Juci, nagy gratula, sok sok egészséget és boldogságot!!

     

    Kívánom, hogy megoldódjon a szopi!!Irtó cuki Beni (Benizitek?)

     

    Brissy, én is drukkolok!!

     

    bocsi, fáradt vagyok, ennyire telik ma tőlem. fél7-től-19.00ig dolgoztam zombisodom..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  24. 2010. október 4. 12:3486153.

    Jaj Brissy, nagyon-nagyon drukkolok!!! Erős kis ikrecskék, remélem, 2 hét múlva ott lesz a sok-sok csík azon a teszten

     

    Aranyos vagy, tudom én, hogy ettől érzem magam szarnak, de nem fogalmazok magamnak ilyen hosszan Egyszerűbb így, de már kezd egyre jobban menni, már nem görcsölök annyira, csak néha jön a roham

     

    Mindenki azt mondja Annára, hogy tiszta apja... Miért van az, hogy én meg tökre magamat látom benne???? Namind1, a lényeg, hogy szépséges és egészséges.

    Igen, Jani a fő fürdető. Úgy szokott lenni, hogy én befűtök, aztán elkezdem előkészíteni Annát, levetkőztetem és bekenegetem a fürdetőkrémmel még a pelenkázón, meg a kis fejecskéjét az olajjal. Már akkor tudja, hogy mi jön, mert a legnagyobb hisztit is képes abbahagyni, felveszi a fürdősfejet és a szupermen-pózt, ficánkol és rángatózik a kenegetés alatt. Addig Jani megcsinálja a fürdővizet és kimegyünk. Én kicsit locsolgatom, aztán otthagyom őket, megcsinálom a kajáját - sajnos tápszeres, a tejem pont úgy van, ahogy kezdődött, azaz sehogy, egy kis nasira elég csak neki -, aztán megyek és utána megint az enyém. Na, ott már szoktak kezdődni a gondok, mert addigra jellemzően bazifáradt, főleg mostanában, hogy napközben nehezen alszik és olyan szintű ordítást kapok, hogy ihaj, Oszama tuti előbújna a rejtekéből, ha Annával akarnák kihajtani Utána megint Janizunk egy kört, megkapja a fingatóvizet és a vitaminokat, aztán szépen kettesben bemegyünk a szobájába, kaja és alvás. Vettünk neki ilyen vetítőt, egy merev képet vetít ki a plafonra és közben zenél, 3 napja az megy közben, kaja után szépen egyedül elalszik a kiságyban rá, gond nélkül

     

    Jucikám, Beni baba pedig gyöngyörűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!!! Ha jössz: fejést nem próbáltad? Meg még egy ötlet volt, Bettié, hogy esetleg nem lehet, hogy a bimbó befelé áll és azért nem tud/akar szopizni? Más tipp nincs, de lehet, hogy a védőnő tudna még segíteni... Meg van ilyen, hogy www.lll.hu asszem, ilyen szoptatási tanácsadók.

    előzmény:
    Brissy (86152)
    2010-10-04  12:01
  25. 2010. október 4. 12:0186152.

    Juci, Bendegúz nagyon édesen cukifalat! Hozz még képeket róla és mesélj, ha lesz időd/energiád.

     

    Czege, a  leányod hatalmasat nőtt! És tiszta apja! Le sem tagadhatná. Jani fürdeti esténként a lányát?

    (Ja, és egyetértek ludmival. Tessék pontosabban megfogalmazni az érzéseidet: "tehetlennek érzem magam, és emiatt dühös/bosszús vagyok". A te helyzetedben mindenki ugyanezeket érzi. De ettől még nagyon is jó anyák, pusztán emberből vannak. Szerencsére te is, sőt Anna is! )

     

    Én megkaptam a két babát pénteken. Most itthon pihengetek 1-2 hétig. Szokás szerint, minden rendben volt, simán lezajlott minden. A biológusnő nagyon elégedett volt a két kis bogyócska felengedés utáni állapotával. Ismét megnézhettük őket, szép kerekek voltak.

    előzmény:
    BJuci (86151)
    2010-10-03  22:51

Címlap

top