Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007-es esküvőben reményke

tiborsi
Létrehozva: 2005. szeptember 28. 13:55

Sziasztok!

Olyan lányokat, esetleg fiúkat keresek akik abban reménykednek, hogy 2007-ben esküvőjük lesz. Hátha mire el kell kezdeni szervezni már kialakul itt egy jó kis csapat. Addig meg beszélgessünk, barátkozzunk.

  1. 2010. szeptember 10. 09:3986126.
    Az ablakcsere - remélem - sima ügy lesz, nem kell engedély hozzá, utánanéztem. A lakók beleegyezése is rendben!
    előzmény:
    BJuci (86118)
    2010-09-09  17:04
  2. 2010. szeptember 10. 09:0186125.

    Lúd, úgy látom jól elvagy. 

     

    Kludi Zenta a mi csapunk is a zuhanynál. Nagyon szeretem, csak a tartórudat nem, amin a kis pöcök van, ami a zuhanyfejet tartja. Már 3x tört el és egy kis lószar 2500 Ft. Mondjuk nem mi törtük el, hanem mindig ha volt nálunk vendég akkor az. Mert nem ám megkérdezi, hogy kell lejjebb állítani, hanem erőlködik és feszegeti, aztán persze, hogy letörik. Kifizetni persze eddig senki nem fizette volna ki. Na mindegy.

    Szóval a csap tuti jó lesz.

    A csempe is tetszik, csak kérdés, nem unnátok-e meg rövid időn belül.

     

    A kád oldalán lévő csempe is jól néz ki, tetszik nekem ez a palaszürke szín, ilyesmi színű járólapot akartam én anno, de hát férfiúi nyomásra nem lehetett. De megígérte az uram, hogy a teraszra majd olyat választhatok, amilyet csak akarok....nem tudja még mit vállalt ezzel a mondatával. 

    A lakásos topikban Doo-doo-t keresd meg, ő nézett anno ilyen szürkés lapokat, rengeteget, szerintem tuti tudna segíteni. 

     

    Nolte elhiszem, hogy tetszik, mi is néztük még az IKEA előtt. De hát győzött az árérzékenységünk. 

     

     

     

    Poly, tényleg vicces lenne, és hát az esély meg is van rá, hogy azon a napon szülessen Bendegúz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. szeptember 10. 08:1786124.

    Akkor jól elvagyunk.... én nem írok hogy ne untasson, közben meg nagyon érdekel pl. a ti építkezésetek.... de az, hogy ezzel párhuzamban a miénk is érdekel mást, az már nem jut el az agyamig :o)

     

    Sebaj, most belecsapunk :o)

     

    Jó nagy ház lett! Hány nm a vége?

    Nálatok véglegeződött már a burkolat? Konyhaszekrény tervek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (86110)
    2010-09-03  16:55
  4. 2010. szeptember 10. 08:1286123.

    Olyan manós, édes! Ilyet majd én is akarok! :o)

    előzmény:
    Mrs.M. (86106)
    2010-09-02  14:50
  5. 2010. szeptember 10. 08:1186122.

    köszi Brissy, ezt a pólyálást próbáltam már - annyira tud vezényelni a kiscsirke, hogy meghalok a röhögéstől, pedig szegénykém tiszta ideges lesz tőle -, de nem akar sikerülni... Meg mintha még idegesebb lenne tőle Egyébként hogy kell, a kezét szorítsam a kis teste mellé v. hogy?

     

    Lúd, király lesz az erkélyajtó, tök jó világos lesz az egész lakás tőle!! Jól kitaláltátok. A szekrény is tetszik, amit kinéztetek. Mikor mehetünk felújítottlakás-avatóra?

     

    Juc, tudom, hogy megversz De ma jobb egy kicsit, írtam a másikba, talán most nem versz meg

    idézet:
    czege (86109)
    2010-09-02 10:29:37

    Mit nevezünk felújítottnak?

    De ezen talán ne múljon, jöhettek bármikor! :o)))

    előzmény:
    czege (86102)
    2010-09-02  10:29
  6. 2010. szeptember 10. 08:0886121.

    A T betű szerintem is jó, én úgy tapasztaltam, hogy kezdő koromban engem nyugtatott meg leginkább - egyfajta igazolást adott, ha pl. nem sikerült besorolnom a kívánt sávba. Ráadásul nekem nem tanították meg az emelkedőn indulást, ezért jó ideig olyan útvonalakon közlekedtem - pontosan előre kiszámítva! -, ahol nincs emelkedő :oD Nem volt benzinkímélő.... A T betű ott is jó volt, nem nagyon álltak rám az emelkedőkön :oDDD Mondjuk nekem szigszalagból volt ragasztva, a kispolákon :o)

     

    A pólyázást pedig támogatom. Szerintem nem kínzás, hanem segítség... és nem is feltétlen az anyának, hanem a babának. Én utálnám, ha nem tudnám leállítani magam, és aki tudna az meg nem segít. Nekem ez a linkem van, nagyon profi, és sztem megvarratható.

    előzmény:
    Brissy (86101)
    2010-09-02  09:44
  7. 2010. szeptember 10. 08:0086120.

    OK, akkor írok :o)

     

    A múltkor is írtam egy hosszút a lakással kapcsolatban és elszállt, nem lettem dühös....
    Szóval akkor a csempéről írtam vicceset. Az úgy volt, hogy kinéztük a csempét, és mondta az eladó, hogy az bizony még foszforeszkál is a sötétben! Az üzletben nem tudtuk megnézni, mert ott nem volt elég sötét helyiség, így kikönyörögtem, hogy letétért cserébe egy darabot hadd vigyünk haza. Vittük haza boldogan, egyből anyósomékhoz - láthassa az egész família :o) Felhergeltünk mindenkit, majd öten bezárkóztunk a panel fürdőbe.... és semmi! Utána hagytuk a csempét a fényben, hátha töltődnie kell. Fél órával később megint mind az öten a fürdőben.. megint semmi :oO Majd eszembe jutott, hogy pont április 1-je van, így esélyes hogy megvicceltek minket. Azon nevettünk mi is, mekkora party lehet a boltban: a bénák, méghogy foszforeszkáló csempe... ha-ha-ha :oDD Másnap Jánosom visszavitte a csempét jelezvén, hogy nem "működik". Az eladó nem mondta, hogy tréfa lett volna, hanem állítólag abból van ilyen is meg olyan is, és ő pont az ilyet adta, hisz nem láthatta világosban.... Mindenesetre azóta nem próbálkoztunk :o)) Mellékelek róla képet! A "pettyeknek" kéne foszforeszkálni.

     

    Tegnap pedig megláttam azt a csempét, ami a mostani stílustervünkbe éppen illene. Most úgy néz ki - és sztem ez már marad is -, hogy a skandináv-natúr-helyenként élénk színű kiegészítőkkel mahináló lesz a berendezésünk. Szóval megláttam egy járólapot, de sajnos egy kád promoképén, és a cég nem tudja megmondani, kitől rendelhető a lap. Mellékelem ezt is, hátha valaki ismeri :o)

     

    És maradva a fürdőnél, a csaptelep családot is kiválasztottam: Kludi Zenta White.

     

    Sőt, a konyhatervem is alakul! Ez a Nolte nekem nagyon tetszik - kivéve az árát :oD Az elemválasztéka viszont remek!

    előzmény:
    Brissy (86103)
    2010-09-02  10:47
  8. 2010. szeptember 9. 19:2086119.

    KRISZZEL! Boldog szülinapot!! üdv a 3. x-en innen. vagy túl?:)

     

    Juci, mostaztán annyira vicces lenne, ha Bendegúz 8án születne...októberben, nem novemberben) pont 3 év lenne Benedek és közte.

    nem hiányzik a meló? most de jó Neked, élvezd ki, hogy a magad ura vagyok!!

     

    Olvasom Vera blogját, remélem elutaztak és jól is vannak.. fincsi izgi lehetett utazás előtt szegényeknek egy beteg Livi pl..(

    Igenis, tessék hozni  a más témákat, nekem is felüdülés vágre más "bajáról" olvasni!!

     

    Juci, kérünk képet, gyorsan pakolj!

    Czege, te is jöhetnél, hogy vagytok? kezditek megismerni egymást?

    bevallom, ilyen gyereklekötözésről még nem hallottam, biztos hasznos, de elég brutálnak tűnik, akkor már inkább orítani hagyom a kölköt:D de hálistennek ilyen túlmozgás nlunk nem volt.

    Amúgy igen, köszi jól vagyunk, néha (egyre gyakrabban) megfordul a fejembenm hogy mégis jó lenne tasó.. benedek miatt már korábban sokkal jobb lett volna..

    a másik oldalon viszont most bazs heti 3x jár gyúrni, én heti2xpróbálok eljutni focizni ill. úszni, ill.biciklivel járok, szóval élvezem, hogy végre visszakapom  a testem.. nem egyszerű..

     

    előzmény:
    BJuci (86118)
    2010-09-09  17:04
  9. 2010. szeptember 9. 17:0486118.

    Sziasztok Csajok!

     

    Szánom-bánom, hogy ilyen régóta nem írtam. Esküszöm mióta itthon vagyok több a dolgom, míg dolgoztam.

    Hétfő óta szabadlábon, és ma vagyunk 35 hetesek... azt hiszem lassan megkezdődik a visszaszámlálás.

     

    Lúd, Vera, tessék csak nyugodtan írni a lakásokról, házakról. Esküvős fórumnak indultunk, de megmaradt a banda és ez nagyon jó szerintem. Ritka az ilyen, úgyhogy kit érdekel, hogy miről írtok, a lényeg, hogy írjatok. Vagyis na, pont hogy érdekel, azért írjatok. Szóval értitek na, ugye? 

    Vera, látom a ház nagyon szép alakul. Ne bánd, hogy nem költöztök be karácsonyra és hogy nem gyorsiramban épül. Hidd el sokkal jobb lesz így. Legalább nem kapkodtok el semmit se.

    Ahogy Ludmiék se a fűtéscserét. Jól át kell rágni, na. 

    Nem akarok kötözködni, de hogy fog menni ez a nagy ablak csere Lúd? Csakmert ha másfajta méretű és formájú lesz az ablak, mint ahogy most van, az már homlokváltozással jár, az pedig építési engedély köteles...és mivel társasházban laktok így kell a többi lakónak is a beleegyezése. Ezek mind megvannak?

     

    Vince baba tündéri, nagyon helyes. Tiszta apja szerintem. 

     

    Brissy, jó hogy tolerálják a T betűt Pesten, itt Győrben ledudálnák az embert, mi ezért nem mertünk anno a Nissanra rakni. Akkor majd ha Pesten járunk, figyelek, nehogy ledudáljak egy szürke nagy T-betűs Seatot.  Bár nem hiszem, hogy mostanában sokat utazgatnánk arra.

     

    Vera, ti meg most vagytok Bulgáriában ugye? Remélem jó idő van rátok és tudtok kicsit napozni, ha fürödni nem is.

     

    Czege, neked nem írok, mert úgyis napi kapcsolatban vagyunk. 

     

    Többiek is remélem jól vannak.

    Szőlő, remélem szépen vissza tudtatok rendezkedni Mazsival a lakásodba és próbáltok helyre rázódni.

    Briell, láttam új képeket az iwiw-en, egyre szebb a kislányod. 

     

    Jukka, dupla-pocakfotót mikor kapunk?  

    Krisszel, még mindig olyan szép idő van nálatok? Nem cserélhetnénk?

    Poly, ti hogy vagytok?

     

    Gabi, Sopronban milyen az élet?

     

    Itt gyönyörű szépen süt a nap, kinyitottam az összes ablakot. Hétvégén itt voltak anyumék, a két férfiember összerakta a gyerekszoba-bútort, úgyhogy amint kicsit eltűnni kezd a káosz majd hozok képeket. 

    Hétvégén megyünk és megveszünk mindent, ami még hiányzik, nehogy meglepiből hamarabb jöjjön Bendegúz, aztán itt állunk semmi nélkül. Még pelenkázófeltétem sincs...

    Mondjuk azért kivárhatná az idejét, mert jó lenne kicsit pihenni még. Meg ablakot is pucolni kéne, meg a festést akarom pár helyen kijavítani.

    Szóval lenne még mit csinálni, úgyhogy minden este lefekvéskor elmondom neki, hogy nagyon aranyos, nagyon szeretjük, legyen bent legalább október elejéig. Remélem nem olyan makacs természete lesz, mint nekem és hallgat rám. 

     

    Na, megyek főzök, mert még apjuk felháborodik, hogy itthon vagyok és még főtt kaja sincsen.   

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 3. 19:0386117.

    nem, még nem gitározott neki, ill. egyszer, aznap, amikor hazajöttünk. De azért már barátkoznak, elnézegetem őket, Jani napról napra szerelmesebb a lányába, olyan szemekkel néz rá, hogy ilyen nincs is, sikerült megríkatnia is vele

     

    Az nem rossz, ha legalább ezt el tudod érni, hogy pihenjetek egy kicsit együtt, majd átlendültök ezen is. Azért könnyebb már egy kétévessel egy kicsit, nem? Oké, sokat kell vele foglalkozni, meg ő is 24 órás szolgálat, de legalább már el tudja mondani, hogy mi a baja, ha baja van, nem? Ez azért már nagy könnyebbség, hogy nem kell napi 24 órában barchobázni

     

    Jó lesz az, ha kiadjátok, gondolom elég lesz a hitelre a bérleti díj. Szép az a lakás és jó helyen is van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (86116)
    2010-09-03  18:58
  11. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. szeptember 3. 18:5886116.

    Na talán a séta segít majd, ha gurul a popsi alatt a szekér.

    Az simán lehet, hogy túl pörög, most még minden új nekik és figyelnek ezerrel, félnek hogy lemaradnak vmiről:) . Nálunk is volt ilyen, most meg már rég az van, hogy nem is alszik napközben, max arra tudom rávenni, hogy feküdjünk egy kicsit az ágyon, mint ahogy Brissy is tanácsolta nekünk. 

     

    Jani szokott zenélni a csajosnak? Annyira el tudom képzelni, hogy altató dalt gitározik neki:))

     

    Igen ki lesz adva a lakása, volt arról is szó, hogy eladjuk, de most túl lent van az ára. Inkább a lakáshoz tartozó garázst és tárolót adjuk el. vagyis a tárolót már elpasszoltuk, hétvégén írjuk alá a szerződést. Arra nincs szükségünk, viszont a pénzből lesz majd a cserép:) 

     

    előzmény:
    czege (86115)
    2010-09-03  18:45
  12. 2010. szeptember 3. 18:4586115.
    és akkor most hogy lesz majd? I lakását is kiadjátok majd, ugye? Mázlisták vagytok ezzel az ingatlan-birodalommal
    előzmény:
    czege (86114)
    2010-09-03  18:43
  13. 2010. szeptember 3. 18:4386114.

    nem, sajna nem.... másra nem tudok gondolni, mint túlpörgeti magát - már a kórházban is csinált ilyet, 2 naposan -, és attól nem alszik el, hogy nagyon fáradt. Sehogy se jó neki, se kézben, se kiságyban, se babakocsiban - sétálni majd holnap megyünk először, de az erkélyajtóba ki szoktam tolni, hogy szokja -, sehol... Ill. bocsánat, a kocsiban délelőtt remekül aludt, de délelőtt itthon is rendben szokott lenni, csak délután van probléma. Ill. éjszaka is egy kicsit, de akkor jóval kevésbé.

     

    úgyhogy genya módon, mintegy 3 óra küzdelem után, többször otthagyva sírni sikerült elaludnia... Csak így működik, a sírásba belealszik 5-10 perc alatt, egyébként meg még kézben ringatva és nyunyogtatva is menne inkább fel a Holdra, rúgja ki magát, röfög, nyöszög és néha belekezd az óbégatásba...

     

     

    Hú, tök jól álltok már! Az idő nem kedvez most, valóban nehéz így, de legalább az első szilvesztert megússza még a kégli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (86112)
    2010-09-03  18:21
  14. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. szeptember 3. 18:3586113.

    1. régi ház rész

    2. új hozzáépítés, ez lesz a bejáratunk, előtte lesz majd egy terasz /20nm2/

    3 új rész, ez lesz a konyhánk két ablaka:) +a wc kis ablak:) 

    4. hátsó kertünk, még nagyon kupi van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (86112)
    2010-09-03  18:21
  15. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. szeptember 3. 18:2186112.

    A cseppektől sem lesz nyugodtabb Anna? Sétálni jártok? jól beöltöztetve lassan lehet majd menni, mi 2 hét után vittük Livit kisebb sétákra és akkor olyan jókat aludt a babakocsiban.

     

    én meg néha falra mászom anyukám okos tanácsaitól, most is halálra idegel, hogy beteg a gyerek utazás előtt. Hogy jobb ha nem is indulunk el, és jaj így jaj úgy...szóval az sem jó, ha nincs segítség és az sem ha túl sok van. 

     

    Bulgáriába megyünk 10 napra, unokatesóm lagzija lesz és ha már kifizettünk egy halom pénzt repjegyre, így maradunk még egy 7 napot a tenger parton. Bár fürdés az nem lesz, mert ott is hasonló idő van mint itt. De majd homokvárat építünk, sétálunk nagyokat, ilyesmi:) 

     

    Nem találtak semmit sem nála, de lázas és náthás,bármi lehet doki szerint:( 

     

    Ház most úgy áll, hogy ácsot keresünk, vagyis ma jött ki egy szaki, aki lehet a nyerő lesz. Fa anyagot kell rendelni, és cserepet, aztán szeptember végére, /18án érkezzünk haza/ kezdődik a tető csinálás. Most éppen a betonfödém "szárad" alá van zsaluzva ahhoz nem lehet nyúlni 3 hétig. Villany kész, már csak fűtés kell és ajzat beton, vakolás és burkolás.

    Ma éppen a felső szintet falázzák. 

    Tervekben az  idei költözés szerepelt, de nem lesz idő, hogy kiszáradjon minden rendesen, ezért inkább február- március lesz a költözés. Jó lenne előbb, hogy ne kelljen 2 lakást fizetni. Mert ugye ott ketyeg a hitel. 

    Itt meg fizetjük a rezsit és ezen is van egy kevés hitel. 

     

    De vannak képek, pill csatolok

     

    előzmény:
    czege (86111)
    2010-09-03  17:44
  16. 2010. szeptember 3. 17:4486111.

    hova utaztok Vera?

     

    Köszi a bíztatást, de most nagyon nyomorultul érzem magam... Miért nincs nekem egy anyukám, mint a többségnek, hogy segítsen ilyenkor? Anyám még nem is tudja, hogy ismét nagymama lett - igaz, azt se, hogy egyáltalán terhes voltam... Ha tudná, akkor se számítana semmit

     

    Livinek mi a baja, csak náthás? 

     

    Csajok, írjatok a házakról, építkezésekről!!!!!!!!! Én is csak Annával és a magam nyomorúságával fárasztok mindenkit, jó lenne egy kis mással foglalkozni

    Ti hogy álltok a házzal Vera? Mikor lesz beköltözés? Képek nincsenek esetleg a jelenlegi állapotokról? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (86110)
    2010-09-03  16:55
  17. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. szeptember 3. 16:5586110.

    folyt. köv

     

    Ludmi: én is csak a házról tudnék írni:) Ezért nem is nagyon jelentkezem én is, mert nem akarok senkit sem halálba untatni az építkezéssel:))

     

    Drukkoljatok nekünk, hogy el tudjunk utazni kedden. Mára beteg lett Livi, náthás, lázás:( Már megjártuk a dokikat is reggel, most adagolom neki a gyógyszereket és reménykedem, hogy keddig jobban lesz. 

     

    Puszillak Titeket, nagyon jó látni ezt a sok kis picit

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (86109)
    2010-09-03  16:52
  18. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. szeptember 3. 16:5286109.

    Sziasztok!

     

    Czege: Nem vagy béna!! Senki sem szuper anyuaz első két hétben főleg első babával nem. Kell egy kis idő, amíg egymára hangolódtok.  Bízz magadban és Annában. Cuki nagyon és ügyes baba:)  

     

    Jutka: Vince nagyon változott, rá sem ismernék, már olyan komolyka:) Sírdogálás van még nála? 

     

    Juci: nagyon csinos vagy, ajaj lassan nektek is itt az idő. 

    És továbbra is imádom a zöld falatokat:) 

     

    Ludmi: szuper lesz a lakás egy ilyen nagy ablakkal, a festmény is szép. 

     

    előzmény:
    czege (86108)
    2010-09-03  16:26
  19. 2010. szeptember 3. 16:2686108.

    asszem, ez már így marad, ma is ment a délutáni őrület...

     

    tiszta ciki, hogy velem van tele a topic, meg az én bénázásaimmal.... Namind1, kaptok egy mai képet, így tartja már magát a kis szentem, amikor éppen nem ordít

    előzmény:
    czege (86107)
    2010-09-02  16:53
  20. 2010. szeptember 2. 16:5386107.

    jajistenem, de szép ez a kölyök!!!!!!!!!!! Gratula Jutka, jól sikerül a kis úrfi!!!

     

    Hátigen, a napirend nehézkes... Most rájöttünk - néhány rutinosabb anyuka-társsal -, hogy valószínűleg fáradt ilyenkor délutánra Anna, azért nem bír elaludni a délutáni kaja után... Most szívtelenül letettem, mikor már megint fél órája nyűglődött és semmi nem volt jó, hagytam sírni - jajjjjjjjjjjistenem, de kegyetlennek éreztem magam -, de kb. 8-10 perc hiszti után elaludt... És azóta is gond nélkül nyomja, szóval tutira ez volt a baja. Most hagyom is, olyan 3/4 3-3 tájban hagyta abba a kajálást, szóval, éhen halni nem fog akkor se, ha nem keltem fel... 

     

    REmélem, az este nyugisabb lesz így, hogy nem pörgeti túl magát... Én akkor, ha csak nyöszörög v. dumál, akkor nem szoktam felkelni hozzá, hallgatom, aztán ha nagyon beindulna és/vagy sírásba váltana, akkor kelek csak fel megetetni. De nyilván más minden egy 2 hetes és egy 2 hónapos babával

     

     

    előzmény:
    Mrs.M. (86105)
    2010-09-02  14:46
  21. 2010. szeptember 2. 14:5086106.
    Még egy fotó a kisfiamról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. szeptember 2. 14:4686105.

    Sziasztok!

     

    Czege, én is így indultam neki, hogy nekünk márpedig lesz napirendünk .... aha ....

     

    2,5 hónap kellett hozzá.... és mire kialakult, addigra jött a fogzás.

     

    A doktornéni is megerősítette, hogy elkezdtek mocorogni Vince fogacskái, így most 1-másfél óra egy etetés....
    Amúgy szépen, szinte magától beállt 1-2 héttel ezelőtt a négy órás napirendre. Evés reggel 7-kor, utána 11, 15, 19 órakor és még egy 23 órakor.

    Ezzel nincs is baj, csak hajnalban elkezd nyöszörögni vagy dumálni. Pedig nem éhes, nem szomjas, nem kakált be.

    Így én még alig aludtam 3-4 óránál többet egy éjszaka.

     

    Hoztam egy képet is, a fotós készítette lassan egy hónapja.

    Szép a többi is, csak nem nagyon van időm kicsinyíteni őket.

     

    Juci, csini vagy mindig!

     

    Ludmi, mesélj csak a lakásról, jól esik másról is beszélgetni.

     

    Brissy, tényleg szép az autó, gratulálok hozzá!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. szeptember 2. 12:0086104.

    hú, köszi Brissy, ezt áttanulmányozom!

    Sok helyen olvastam már a pólyázásról, hogy alkalomszerűen jó lehet - a Suttogó könyvet olvastam, ott napi rutinként írja, hogy altatáshoz mindig bugyoláljuk be -, nekem is az a fenntartásom vele, hogy nagyon korlátozónak érzem... De ha megnyugszik tőle, akkor hajrá

    előzmény:
    Brissy (86103)
    2010-09-02  10:47
  24. 2010. szeptember 2. 10:4786103.

    Czege, itt egy módszer a pólyálásra. A kezeit az oldalához (ahogy a cikk írja), vagy a mellkasára lehet "szorítani". Azt ne várd, h amint becsomagoltad, elhallgat a lányod. Ilyenkor a babák túlstimulálják magukat, időbe telik, amíg megnyugszanak. Lehet bepólyáltan finoman ringatni, a popóját ütögetni szívritmusszerű ütemben, esetleg cumiztatni.

     

    A pólyázásban amúgy az a legnehezebb, h az anya nem hiszi el, h jó a babájának a "lekötözés". Tehát először magadat kell meggyőzni, s csak utána hat. Emlékszem, én is próbáltam a család babáit pólyálni ifjabb koromban és féltem, így nem mertem elég szorosan betekerni őket, ill. a kezüket szabadon hagytam. Persze nem is nyugodtak meg. Aztán jött anyukám, a nagy rutinos: ő aztán nem volt szívbajos. Tekercselés, cumi a szájba, ringatás és pár perc múlva csönd lett.

     

    A cikk ír arról, h a mozgásfejlődésüknek nem tesz jót a pólyálás. Szakirodalmi adatok bizonyítják, h az Afrikábana nyakig becsomagolt gyerekek, akiket az anyjuk a hátán hordozott nap mint nap, nagyon hamar behozták a szabadon mozgó kortársaikat és semmi hátrányuk nem lett belőle. A nyugati kultúrában pedig a pólyálás azért nem okoz hátrányt, mert egyrészt csak újszülöttkorban szokták pólyáni, másrészt pedig csak alkalomszerűen.

     

    Ludmi, engem érdekelnek a lakásos ügyek, úgyhogy hozz képeket és írj nyugodtan!

    előzmény:
    czege (86102)
    2010-09-02  10:29
  25. 2010. szeptember 2. 10:2986102.

    köszi Brissy, ezt a pólyálást próbáltam már - annyira tud vezényelni a kiscsirke, hogy meghalok a röhögéstől, pedig szegénykém tiszta ideges lesz tőle -, de nem akar sikerülni... Meg mintha még idegesebb lenne tőle Egyébként hogy kell, a kezét szorítsam a kis teste mellé v. hogy?

     

    Lúd, király lesz az erkélyajtó, tök jó világos lesz az egész lakás tőle!! Jól kitaláltátok. A szekrény is tetszik, amit kinéztetek. Mikor mehetünk felújítottlakás-avatóra?

     

    Juc, tudom, hogy megversz De ma jobb egy kicsit, írtam a másikba, talán most nem versz meg

    előzmény:
    Brissy (86101)
    2010-09-02  09:44
9 10 11 12 13

Címlap

top