Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mondjatok egy jó könyvet!

adr***
Létrehozva: 2002. október 29. 08:09
Most fejeztem be egy könyvet, és ilyenkor napokig hiányérzetem van, keresek-kutatok egy másik jó könyvért. Pillanatnyilag nincs ötletem, mondanátok valami jót?
Ez a Ken Follet halálra idegesített, azt mondták, jó könyv a Vadmacskák, de ennyi marhaságot benne, hát kár volt elolvasni. . . Na ne már, hogy a Gestapo egy igazolványt úgy elfogad, és nem tart gyanúsnak, hogy a csaj a szemöldökceruzájával átfesti a fényképen a haja színét. . . meg hasonló badarságok. Nem tudom, olvastátok-e, nekem nem tetszett. Valami tényleg jó könyv kellene. . .
  1. 2003. január 27. 16:07151.
    Azért olvasd el tőle a Tű a szénakazalban
    Más: Sakál napja
    Zendülés a caine hadihajón
    Ragyogás
    előzmény:
    adr*** (1)
     
  2. Torolt_felhasznalo_567979
    Torolt_felhasznalo_567979
    2003. január 27. 15:48150.
    Az "Angyali üdvözlet"-et olvastátok?
    előzmény:
    Carida (147)
     
  3. 2003. január 24. 12:43149.
    Azért talán érdemes a folytatásokat is elolvasni, bár némelyik kétségkívül gyenge. Ha az előzményeket olvasod feltétlenül ebben a sorrendben olvasd: Atreides, Harkonnen, Corinno-ház. Ilyen sorrendben is jelentek meg, s a Dünéhez hasonló élmény elolvasásuk.
    előzmény:
    Carida (147)
     
  4. 2003. január 24. 12:36148.
    Nekem nagy csalódás volt, egy Bridget Jones utánérzés, ezenkívül szerintem semmi Teréz anyuság nincs a hősnőben. Elolvastam, mert kiváncsi voltam, hogy mitől vált sikerkönyvvé, de nem találtam rá választ. Egyébként a fórumon van egy téma, kb. ez a címe: segítség, megvettem a teréz anyu könyvet, na abba beleolvasva láttam, hogy nem vagyok egyedül csalódásommal.
    előzmény:
    claudia (141)
     
  5. 2003. január 24. 12:36147.
    Olvastam! :))
    És nagyon szeretem, sőt többször újraolvasom. A többi hozzáírt könyv közül csak egyet(Dűne messiása), csalódást okozott, úgyhogy nem is folytattam, valahogy rossz tapasztalarom volt a nem az eredeti író által írt folytatásokkal. De az előzményeket így mindenképpen be fogom szerezni.
    Köszönöm az ajánlást.
    előzmény:
    csopak (146)
     
  6. 2003. január 24. 12:27146.
    Szia Carida, nagyon szeretem Asimovot és Lem-et is, de szerintem minden sci-fi közül a legjobb Frank Herbert Düne c. könyve. Az alapkönyv a DÜNE, két kötetes, ennek több folytatása van ( A Düne messiása, A Düne gyermekei, A Düne istencsászára, A Káptalanház stb. ) Én mindet olvastam, a Düne felejthetetlen élmény, a többi között már van kevésbé jól sikerült az én véleményem szerint. A DÜNE rajongók tábora minden országban létezik, talán a Gyűrük ura rajongótáboránál is nagyobb. Frank Herbert halála után a fia Brian Herbert, most nem jut eszembe az írótársának a neve, szóval ketten megírták a DÜNE előzményeit három vaskos kötetben. (Előjáték a Dünéhez) Ezek a könyvek egy éve kezdtek megjelenni, először az Atreides-ház, azután a Harkonnen, majd a Corinno-ház, fantasztikusan jók, de az olvasást az alapkönyvvel kell elkezdeni. Ha nem olvastad a sorozatot, nagyon ajánlom. Nekem felejthetetlen élmény volt.
    előzmény:
    Carida (145)
     
  7. 2003. január 24. 10:30145.
    Hello, köszi a tippeket.
    A sci-fivel kapcsolatban még eszembe jutott egy aranyos sorozat, még gyerekkoromban olvastam, de még most is szívesen forgatom: Faggyas Sándor???(remélem tényleg ő írta)a Szíriusz sorozat. (Szíriusz és a Csillaglány, Szíriusz kapitány fogságban stb. . . ) Igazából gyerekkönyv de annyira kedves, és éredekes, hogy szerintem felnőttek is élveznék.
    Ha esetleg van még valami ajánlatotok, szívesen venném, mert már nagyon kifogytam a jó könyvekből.
    előzmény:
    cosmic (140)
     
  8. 2003. január 23. 23:59144.
    Meg tudna mondani valaki, hogy Richard Adams: Watership down c. konyvet leforditottak-e magyarra, s ha igen, mi a cime?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 23. 17:33143.
    Nem tudom, hogy volt-e mar: Vamos Miklos: Apak konyve, nem birtam letenni. A gyuruk urat sem es Ken Follet Katedralisat sem. Ezek a kedvenceim. Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. január 23. 17:27142.
    Sáringer Károly: Válasz Terézanyunak!
    Nem semmi!
    előzmény:
    claudia (141)
     
  11. 2003. január 23. 17:04141.
    rácz zsuzsa: állítsátok meg terézanyut!
    állati jó, nekem nagyon tetszett!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. január 23. 17:00140.
    sziasztok! ha már a scifi szóba került: szerintem a legjobb Stanislaw Lem, de Ursula K. LeGuin és néha Philip K. Dick könyvei is nagyon jók tudnak lenni :-))))
    előzmény:
    Carida (139)
     
  13. 2003. január 23. 16:54139.
    Nagyon!!!
    Asimovhoz mit szólsz?
    Nem sokat olvastam sci-fiket, ha tudsz ajánlj pár jót, annak nagyon örülnék.
    Egyébbként nézni is szeretem, kivéve a véresebb témájúakat.
    előzmény:
    csopak (138)
     
  14. 2003. január 23. 14:35138.
    Szia Carida, Merle nekem is egyik kedvenc íróm, a felsoroltakat mind olvastam. Még kiegésziteném a Mestersége a halál c. könyvével. A sci-fit nem szereted?
    előzmény:
    Carida (137)
     
  15. 2003. január 23. 10:24137.
    Szia Csopak,
    Én is szeretem Woodhouse-t, a Forduljon Psmith-hez a legjobb szerintem, amit írt. Szabó Magda az egyik kedvencem.
    Komolyabb témában pedig nagyon jó szerintem Robert Merle. ( A sziget, Védett férfiak, Majomábécé, Az üvegfal mögött, Madrapur, Malevil, stb. ) Ezeket nem tudtam letenni.
    előzmény:
    csopak (135)
     
  16. 2003. január 22. 21:00136.
    sziasztok! egy masik forumba epp most irtam: Darvasi: Trapiti, avagy a nagy tokfozelek-haboru. vicces!!! es gyerekonyvnek van feltuntetve, de a humorat sztem csak felnottek ertekelik igazan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. január 22. 15:07135.
    Én olvastam, nagyon aranyos, s ha már vidám könyvekről van szó, ajánlom Székely András:Jöttek, láttak, győztek c. könyvét. Egy gyermeket váró apa naplója, folyt a könnyem a nevetéstől. És Wodehause könyveket olvastatok? Syerintem a legjobb a Forduljon Psmithez. Szabó Magda minden könyvét nagyon szeretem. A Für Elise is csodálatos.
    előzmény:
    Carida (133)
     
  18. 2003. január 22. 11:23134.
    Tudom, az Abigél igazából gyerekkönyv, de mindig nagyon szivesen veszem elő, vénségemre is.
    előzmény:
    Krisztinca (132)
     
  19. 2003. január 22. 10:32133.
    Sziasztok!
    Csak egy könyvtipp: Diane Cooper: Ágy kutyáknak kiadó.
    Semmi komoly, egy kissé flúgos nőről szól aki kutyapanziót nyit.
    Sokat lehet rajta nevetni, de szerintem gondolkodni is.
    előzmény:
    gigom (130)
     
  20. 2003. január 22. 08:45132.
    Adr***,

    Köszi a tippet, de az Abigélt már 12 évesen olvastam, ahogy akkoriban az összes pöttyös-csíkost. De gondolkozom rajta, hogy újra. . .
    Addig is A pillanat és a Katalin utca érdekel először. .
    előzmény:
    adr*** (123)
     
  21. 2003. január 22. 08:43131.
    Kysslina,

    . . és bárki akit érdekel:
    Aki dob egy mailt a krisztinca@cia. hu-ra elküldöm szivesen a Sorstalanságot file-ban (. doc)

    előzmény:
    kysslina (120)
     
  22. Torolt_felhasznalo_567979
    Torolt_felhasznalo_567979
    2003. január 21. 16:16130.
    Én is olvastam majdnem minden könyvét - kivéve az utóbbi 2 évben megjelenteket. A Halkirálynő volt az első tőle. Ha kikapcsolódni akarok, sokszor leveszem még mindig a polcról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593639 (129)
     
  23. 2003. január 21. 11:14129.
    Sziasztok!
    Vavyan Fable könyveket nem olvas senki? Én nagyon szeretem, szinte az összes könyvét olvastam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_567979
    Torolt_felhasznalo_567979
    2003. január 21. 07:56128.
    Egy időben "csak" Wilbur Smith könyveket olvastam. Az első a Lángoló part volt. /Ez valamikor a nyolcvanas évek második felében volt, még az első kiadást olvastam. / Hát én nem értek egyet veled. Szerintem a filmet borzasztóan elbaltázták, az egyetlen szereplő, aki úgy-ahogy hasonlított az általam elképzelthez, az Lothar volt. A lány végigvándorolta a sivatagot egy karcolás nélkül, és igazából nem volt az a kőkemény jellem, akivé vált a későbbiekben. A fia, Sacha volt a legnagyobb csalódás.
    A két busman sem olyan volt, mint amilyeneknek az igaziakat képzeltem. Mindegy, a könyvek nagyon tetszenek, a filmet egyébként letöröltem. Az Elefántsiratót olvastad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909701 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. január 20. 20:03127.
    Sziasztok!
    A többi könyve is nagyon jó, engem ez ragadott meg alegjobban, talán, mert ezt olvastam először.
    A lángoló partot megfilmesítve láttad? Nekem nagyon tetszett, fel is vettük videóra. Annyira jól megcsinálták, hogy azt láttam a filmen, amit olvasáskor elképzeltem. Az elfújta a széllel, filmen, már nem voltam annyira kibékülve. A könyv sokkal jobban tetszett.
    Adr! az Abigél bármikor jöhet, már többször olvastam, láttam és még nem unom!
    A Ráth- Végh könyveket ki szereti?
    előzmény:
    saschamora (122)
     

Címlap

top