Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mondjatok egy jó könyvet!

adr***
Létrehozva: 2002. október 29. 08:09
Most fejeztem be egy könyvet, és ilyenkor napokig hiányérzetem van, keresek-kutatok egy másik jó könyvért. Pillanatnyilag nincs ötletem, mondanátok valami jót?
Ez a Ken Follet halálra idegesített, azt mondták, jó könyv a Vadmacskák, de ennyi marhaságot benne, hát kár volt elolvasni. . . Na ne már, hogy a Gestapo egy igazolványt úgy elfogad, és nem tart gyanúsnak, hogy a csaj a szemöldökceruzájával átfesti a fényképen a haja színét. . . meg hasonló badarságok. Nem tudom, olvastátok-e, nekem nem tetszett. Valami tényleg jó könyv kellene. . .
  1. 2004. július 31. 12:371226.
    csak egy kis off. . . de itt legalább vannak akik olvasnak még. . . tehát van pár könyv a bememen a bemutatkozó szövegnél. . . . amiket meguntam. . . vagy egyszerűen csak már nem kellenek. . még bővítem a listát. . . . megnézitek?

    :-)

    és hogy a témához is szóljak. .

    Heller: Valami történt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_282374
    Torolt_felhasznalo_282374
    2004. július 31. 08:531225.
    Ken Kesey :Száll a kakukk fészkére

    "Száll a kakukk fészkére,
    Ki lesz kakukk vesztére"

    Hírből és a filmből többen ismerhetik. Érdemes elolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2004. július 31. 08:251224.
    Sziasztok!

    Mérő László: Mindenki másképp egyforma
    Mérő László: Észjárások

    E kettőt azoknak ajánlom, akik az emberi gondolkodás sokféleségét szeretnék kicsit jobban megismerni. Nekem nagyon tetszettek. Néha kicsit nehezebben emészthető, de megéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_111192
    Torolt_felhasznalo_111192
    2004. július 31. 02:281223.
    Anne-Sophie Brasme: Lélegezz!!! Érdemes elolvasni! Nagyon jóó könyv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_138449
    Torolt_felhasznalo_138449
    2004. július 30. 22:451222.
    Nem tudom, ajánlotta-e már valaki: Rakovszky Zsuzsa: A kígyó árnyéka.
    Női sors a XVII. században. Elég kemény, de olvasmányos és szép a nyelvezete. Nekem nagyon tetszett, esténként alig vártam már, hogy folytathassam az olvasását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. július 30. 22:261221.
    Estét!

    Péterfi András - Szivarfüst és régi mesék

    Írtó jó könyv, ha tudjátok, szerezzétek be, olvassátok el! Ajánlásként egy vélemény:
    "
    Ezek a mai bölcsészek már a legmodernebb kor gyermekei. Szabadon és szabatosan élnek és beszélnek, szörfölnek a világhálón, kedvükre utazhatnak be távoli tájakat. A szerző -- aki maga is még az egyetem padjait koptatja -- számítógépbe fogalmazta első regényét. A régmúltban e témában talán szonetteket ír az imádott nőhöz. Mert ez a könyv örök emberi érzelmekről a szerelem mindent elsöprő érzéséről szól.

    Valós történet ez, hús-vér szereplőkkel és valódi drámai fordulatokkal a szerző életéből. Szerencsére nem lett belőle személyes tragédia, a nagy megrázkódtatás irodalmi művet érlelt. Egy csapodár leányzó iránt érzett heves vonzódás viszontalansága önmagában magánügy. De az elsőkönyves írónak sikerült olyan regényt írnia, amelyből a magashőfokú szenvedély és szenvedés érzete csendül ki.

    Talán nem feltétlenül kell több megrázó csalódást elszenvednie az életben, hogy megvalósítva jövőbeli terveit, újabb kötettel lépjen a nagy nyilvánosság elé. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. július 30. 22:021220.
    re/1202 En is szeretem a hires, vagy ha akarod, hirhedt medici csalad tortenetet, jelen pillanatban 2 tortenelmi konyv jut eszembe: Mark Strage: Women of power es E. R. Chamberlin: Marguerite of Navarre. Persze, ott van Dumas: Queen Margot c. regenye, ami nagyon szorakoztato. Diaklany koromban osztalytarsaimmal egymas kezebol szedtuk ki a kovetkezo konyveket: A szep aranymuvesne, A navarrai herceg szerelmei, A firenzi meregkevero. Mai napig is emlekszem, hogy tele volt armannyal, romantikaval, izgalommal, de sajnos, az irot nem tudom, pedig egyszer valaki ebben a forumban megirta. (feljegyeztem es a papirt elveszitettem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292684 (1199)
     
  8. 2004. július 30. 21:501219.
    Az biztos, hogy sokat jön!
    No ajánlanék valamit. Én debreceni vagyok. Ha megkezdődik a suli, bemegyek a Dóczyba, és megnézem a tablóképét, és, hogy van e rajta Cili.
    Különben most megint elolvastam az interjút, és ott olyan is van, hogy Cilinek modellje is t, tehát szerintem egy létező figura átírása lehet Cili.
    A szűlők háza helyén a zárda tornacsarnoka és új épülete áll.
    A másik házat meg lebontották már rég, odaépítették a művelődési központot, aztán most azt is lebontották. . . Nagy bontogatósok vagyunk :(((
    előzmény:
    Juliette** (1218)
     
  9. 2004. július 30. 21:411218.
    Akkor csak látogatóba szokott tán hazamenni, a szülei háza helyére épített gimnáziumot, tornacsarnokot megnézni. . .
    előzmény:
    rebusbaba (1215)
     
  10. 2004. július 30. 21:401217.
    Rákerestem az altavizslán, bemásolok ide egy tavalyi Szextett c. kerekasztalbeszélgetésröl készült interjúrészletet, ami bizonyítja, hogy Cili valós figura volt.

    Az apa-anya szálak kidolgozatlanok. Cili és Magda alakja viszont nagyon erős.
    "Egy kritika Magdát tartja főszereplőnek" - dobta be az újabb fejtörőt Horváth Györgyi.
    Némi vivódás után konszenzus jött létre: Cili és Magda között nem igazán lehet megosztani a főszerepet.
    A regény címének apropóján a zeneiség témáját járták körül az ítészek. Volt, aki operához, volt, aki dalhoz érezte közelebb a művet. Szerkezetét tekintve a spirál formában egyeztek ki, az ismétlődő részekre alapozva a megállapítást.
    A trianoni árvák sorsáról bőséges tudásra tehetünk szert a történetet olvasva. Ám ez ismét becsempészte a dokumentum fogalmát, mely egyre makacsabbnak tűnt a mai estén.
    Elérkezett az idő, hogy a hallgatóság is szóhoz jusson. Egy fiatal hölgy úgy érezte, hogy védelmébe kell vennie a szerzőt. Számára bántó volt a mű ilyen alapos felboncolása. Kálmán C. György frappáns válaszában tisztázta a félreértést: a Szextett tagjai nem azért szedik apró darabokra a regényt, mert nem szeretik, hanem azért, mert egy mondatban képtelenség megfogalmazni, hogy miért jó vagy rossz valami. Ők csak elvégezték, amire hivatottak, a maguk tudása és becsülete szerint.
    Rendhagyó pillanat következett: Szabó Magda a Szextett közé ült.
    Egyáltalán nem sérelmezte a kemény bírálatot. "Kedveseim, nem vagyok cukorból" - mondta mosolyogva, és hogy örül, hogy a fiatalság ilyen bátor és szókimondó. Egy igazi írónak ezt ki kell bírnia. Ő pedig szereti és tiszteli az ifjúságot. Ezért egyenesen a kozmetikustól jött közénk. Aztán váratlan leleplezésekre kerített sort.
    Körbeadta Cili fotóját.
    Elárulta, hogy a kézirat a gépelés folyamán elveszett, majd megkerülve összekeveredett.
    Ez az oka a jól észrevett ismétlődéseknek, az időbeliség furcsa szekvenciáinak, az utólagosan magyarázó részeknek és a textuális háló megszűnésének.
    Köszönő szavaival mégsem vehetett könnyed búcsút, mert a Szextett tagjai sorra nyújtották át dedikálásra a köteteiket. Ezen felbátorodva szempillantás alatt kígyózó sor alakult a publikum tagjaiból is.
    A hat szerep keresett egy szerzőt, és megtalálta. Bizonyságul ott lapul mindegyikőjük Für Elise példányában a becses szignó.
    előzmény:
    rebusbaba (1214)
     
  11. 2004. július 30. 21:371216.
    www. es. hu/pd/display. asp?channel=INTERJU035152&article=2003-1229-1416-25WQFL

    It t az ominózus Cili cikk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. július 30. 21:291215.
    Ja igen, általában ködösíti, a Nők lapjában is valósként írta le. . .
    Nem, Budapesten lakik, Júlia u. 5. XII. kerület.
    előzmény:
    Juliette** (1212)
     
  13. 2004. július 30. 21:271214.
    Nagy Sz. M. fan vagyok, ha lehet így mondani, és minden cikket elolvasok amihez hozzáférek. Nagyon érdekelt Cili személye, mert sose írt róla az önéletrajzi jellegű írásaiban sem. Lényeg, ami lényeg: Cili tulajdonképpen Szabó Magdából, és barátnőjéből, Agancsosból(valamilyen Edit) lett összegyúrva, és ezt egy télen megjelent interjúban tulajdonképpen ki is mondja. (Az Élet és irodalomban jelent meg, sajnos nem tudom melyik számban. )
    előzmény:
    agica38 (1211)
     
  14. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2004. július 30. 21:261213.
    A Für Elise második részének címe: En route lesz. Olvastam belőle egy részletet a Szépirodalmi figyelőben. :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 30. 21:261212.
    Szerintem valós. Az írónQ ugyan sose beszélt róla, mert korán meghalt, de létezett. Egy vele készült interjúban olvastam. . .
    Ugye, Debrecenben él most is Szabó Magda?
    Sajnos pont lemaradtam egy író-olvasó találkozóról legutóbb, ahol dedikálta a Für Elise-t.
    Vajon mi van most vele? Jól van?
    előzmény:
    rebusbaba (1210)
     
  16. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2004. július 30. 21:241211.
    Ezt honnan tudod?
    előzmény:
    rebusbaba (1210)
     
  17. 2004. július 30. 21:221210.
    Azt tudod hogy Cili nem valós szeméy?
    előzmény:
    Juliette** (1209)
     
  18. 2004. július 30. 21:121209.
    Ezek szerint van rá remény, hogy megkapjam az Eroicát. . . Csak utána kellene járnom.

    Tényleg, Szabó Magda! Imádom az ö könyveit is. Legutóbb a Für Elise-t olvastam töle, gyönyörü volt!
    előzmény:
    rebusbaba (1208)
     
  19. 2004. július 30. 21:081208.
    Viszont ott biztosan, ez a könyv nagy példányszámban jelent meg!
    Amik nekem az életemben segítettek egy-egy változást feldolgozni:
    Steinbeck, John: Édentől keletre
    Szabó Magda: Freskó
    Szabó Magda: Danaida
    Déry Tibor: Felelet
    előzmény:
    Juliette** (1207)
     
  20. 2004. július 30. 20:561207.
    Sziasztok!

    Én már kétszer olvastam újra Steinbeck: Érik a gyümölcs c. könyvét, utoljára valamikor tavaly. Nagyon kevés könyvet olvasok többször, de ez olyan megrázó és szép.

    Gyerekkoromban Alfred Amanda: Eroica c. könyvét olvastam, ami Beethoven életéröl szólt. Annyira tetszett, de annyira! Könyvtári könyv volt, vissza kellett adni, de azóta se találom sehol, a Libri ajánlatában egyáltalán nincs, talán csak antikváriumban lehetne valahol fellelni :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_646219
    Torolt_felhasznalo_646219
    2004. július 30. 20:121206.
    Pi életét nemrég olvastam, nyaralás alatt. Kicsit hihetetlen a sztori, de a mögöttes tartalom a fontos.
    előzmény:
    aurora24 (1202)
     
  22. Torolt_felhasznalo_646219
    Torolt_felhasznalo_646219
    2004. július 30. 20:111205.
    Szia,

    Macska és Egér, valamint Kutyaévek.
    előzmény:
    PipSkywalk (1204)
     
  23. 2004. július 30. 19:381204.
    Csipkek, meg tudod nekem mondani, mi a "Bádogdob trilógia" (?) másik két kötetének a címe. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646219 (1197)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 30. 17:591203.
    Hihetetlen! most olvastam a másik hozzászólásodat Rejtőről. . Nagyon hasonló az ízlésünk ezek szerint. . én sem bírtam még eddig egy Rejtőt sem elolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (1194)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 30. 17:581202.
    Szia! 100 év magányról: én is idegbajt kaptam tőle, de én az első tíz oldal után. Aztán annyi fórumon olvastam, hogy ilyen jó, meg olyan jó, hogy még egyszer nekiduráltam magam, és akkor végigolvastam. . Nem úgy kell felfogni, mint egy vérkomoly regényt, hanem úgy mint az Ezeregyéjszaka meséit. kicsit rá kell állni a marquezi hangulatra. ha már az írónál tartunk, nekem a Szerelem a kolera idején jobban tetszett. Szerintem olvasd el előbb azt, utána már könnyebben megy majd a 100 év magány. Talán az a sok fantasztikum, fantázia ragadja meg az olvasót, ami a könyvben van. . Talán. . Igazán nem tudom, hogy mások miért szeretik. . Én a Szerelem a kolera. . . után kezdtem inkább Marquez rajongó lenni.
    Most viszont megvettem Martel: Pi élete c. könyvét. . . Nagyon izgatott vagyok:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354728 (1191)
     

Címlap

top