Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mondjatok egy jó könyvet!

adr***
Létrehozva: 2002. október 29. 08:09
Most fejeztem be egy könyvet, és ilyenkor napokig hiányérzetem van, keresek-kutatok egy másik jó könyvért. Pillanatnyilag nincs ötletem, mondanátok valami jót?
Ez a Ken Follet halálra idegesített, azt mondták, jó könyv a Vadmacskák, de ennyi marhaságot benne, hát kár volt elolvasni. . . Na ne már, hogy a Gestapo egy igazolványt úgy elfogad, és nem tart gyanúsnak, hogy a csaj a szemöldökceruzájával átfesti a fényképen a haja színét. . . meg hasonló badarságok. Nem tudom, olvastátok-e, nekem nem tetszett. Valami tényleg jó könyv kellene. . .
  1. 2003. január 8. 14:28101.
    Szia Manka 99A!Ha megkaptam és elkezdtem, rögtön szólok.
    Olyan jó így ismeretlenül is beszélgetni veletek a könyvekről
    előzmény:
    Manka99A (95)
     
  2. 2003. január 7. 19:16100.
    Mit gondoltál a Garp szerint a világ-ról?
    előzmény:
    saschamora (96)
     
  3. 2003. január 7. 19:1699.
    És tudod, én külön élvezem az itt-ott elég vaskos humorát. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_569533
    Torolt_felhasznalo_569533
    2003. január 7. 15:1398.
    Patrick Süsskind: A parfüm. Tavaly kiadták újra. .
    előzmény:
    kysslina (67)
     
  5. 2003. január 7. 09:2997.
    Az elején lehet, kicsit sokat foglalkozik a főszereplő gyerekkorával, talán arányaiban kevesebb is elég lett volna, de mivel olyan szép stílusa van az írónőnek, hogy szinte pihentető, ha tőle olvasok bármit is. Legalábbis én így érzem. Szerencse, hogy a fordítók jól dolgoztak, visszaadták azt a hangulatot, ami eredetileg volt a könyvnek.
    előzmény:
    nescafé (93)
     
  6. 2003. január 7. 02:0496.
    John Irving: Garp szerint a vilag
    Viviane Villamont:Kisdarazs
    Boris Vian:Tajtekos napok
    Albert Camus:Kozony
    G. Hajnoczy Rozsa:Bengali tuz
    Langh Julia:Kozel Afrikahoz
    Berkesi Anras:Akik nyaron is faznak
    Bozai Agota:Perzsa divany
    Gulacsy Iren:Nagy Lajos kiraly
    Hamvas Bela:Antologia humana
    Alex Haley:Gyokerek
    Elsa Morante:Szegyen
    Jiri Menzel:Hat nem tudom I-II
    John Updike:Kentaur
    Pierre La Mure:Mona Lisa maganelete
    Dallos Sandor:Aranyecset
    Leon Uris:EXodus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. január 6. 19:1895.
    Nagyon irigyellek, hogy még előtted van ez a remek élmény. Remélem, hamarosan hozzájutsz.
    előzmény:
    nescafé (93)
     
  8. 2003. január 6. 17:0794.
    Sziasztok!
    Behálózva-Nők és a net(MINők kiskönyvtár)
    Ismeretterjesztő jellegű mű+dokumentumok, vallomások
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 6. 15:0993.
    Ma már voltam a könyvtárban és előjegyeztettem az Otthon-t. Nagyon kíváncsi vagyok rá.
    előzmény:
    adr*** (92)
     
  10. 2003. január 6. 09:2892.
    Olvastam Pilcher szinte valamennyi könyvét. Általában nagyon tetszettek. Nekem a stílusa is nagyon tetszik, és úgy írja le a tájakatt, öblöt, városkákat, hogy az ember szinte vágyat érez, hogy odautazzon. És nem is giccses.
    Én most Cronin-tól a Kalapkirályt olvastam, na, az viszont kissé giccses, de még így is jó könyvnek tartom. Nem tudom, olvasta-e valaki?
    előzmény:
    nescafé (89)
     
  11. 2003. január 5. 18:2091.
    Mondok egy jó szerzőt: Bill Bryson. Amerikai, de Angliába nősült, és ott élt jó ideig, most ismét amerikában él, már ha otthon van éppen, mert nagy világcsavargó. Szakmai ártalom, mert útleírásokat ír, de nem olyat, hogy melyik szállodát válaszd ebben vagy abban a városban, és mennyibe kerül a benzin, hanem rendkívül humorosan egy nagyon szubjektív képet ad az illető országról. Én most az Ausztráliáról szóló könyvét olvasom (Down Under), ez még nem jelent meg magyarul, de karácsony előtt kiadták két könyvét is az Európánál. Az egyik Nagy-Britanniáról szól, a másik az Usa-ról. Valmai olyasmi a címük, hogy "Feljegyzések(?) egy kis szigetről" ill. "Feljegyzések egy nagy országból". Azt hiszem, a címet teljesen elhibáztam, de a szerző és a tartalom alapján be lehet azonosítani. Esetleg olvasta valaki valamelyiket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. január 5. 18:0290.
    Az első "nagy" könyve a Kagylókeresők (The Shell Seekers), aminek a történetét folytatja a Szeptember. Mindkettő valódi gyönyörűség. :)) Nekem a Téli Napforduló egy picit csalódás volt, de hát egy interjúban elmondta, hogy ezt már tulajdonképpen nem is akarta megírni (sajnos, már évekkel ezelőtt bejelentette, hogy visszavonul), csak rábeszélte a kiadója, hogy "Írjon valamit a karácsonyról", és ez a hosszú regény lett belőle. :) A Coming Home (Otthon?) nekem is nagyon teteszett. Talán a legérettebb könyve. Kár, hogy afféle hattyúdal. :) Korábbi regényei is érdekelnek, vagy azokat már mind olvastad?
    Ja, a fia is elkezdett írni az anyja modorában (Robin Pilcher), de a lába nyomába sem ér! :(
    előzmény:
    nescafé (89)
     
  13. 2003. január 5. 12:1789.
    Szia adr!
    Most találtam rá erre az oldalra. Nagyon jó. Rosamund Pilchnertől olvastad a Téli napfordulót? Ha még nem, szerezd meg!Tudsz nekem még címeket adni az Ő könyveiből?Előre is köszönöm.
    nescafé
    előzmény:
    adr*** (88)
     
  14. 2002. december 11. 09:0588.
    Ki ismeri Rosamunde Pilcher-től (ha jól írtam), Az otthon c. kétkötetes könyvet? Nekem nagyon tetszett, de még a l5 éves lányomnak is! Egyébként ez az írónő olyan hangulatosan tud írni Skóciáról, meg Anglia egyes más vidékeiről, az ember szinte vágyik oda. Van még jó könyve, a Kagylókeresők, stb. (No persze van olyan könyve is, ami nem tetszett, de hát szerintem ilyen minden írónak van. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. december 5. 23:3687.
    Feltetlen szerezzetek be James Clavell konyveit (pl. Shogun, ) Marion Zimmer Bradley barmelyik konyvet, kulonosen The mists of Avalon, es Timothy Findley barmelyik konyvet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. december 3. 07:5786.
    Szia az Čdentöl keletre nekem is mindig valami új. Azért olvasom olyan szivesen ismét. Engem mindig elvarászol a múlt század eleje, meg a Hamilton. Na a kinai sem kutya. Filmen láttam, de nagyot csalódtam. Manapság keveset jutok jó könyvekhez, mert nem MO-n élek és igazán magyarul szeretek olvasni. Imádom a magyar szó izét. Azért mindig beszerzek valamit, most legútobb Szaúd Arábiáról olvastam, nagyon érdekes. Az az igazság, hogy emgem igazán csak az olvasás kapcsol ki, de sajna nem mindig jutok hozzá jó könyvekhez.
    előzmény:
    Bölcssali (83)
     
  17. 2002. december 3. 07:4985.
    Sziasztok,

    van néhány kedvenc könyvem, amit időről időre, pusztán a lelkem reparálása céljából újraolvasok.

    Ilyenek például:

    Charlotte Bronte: Jane Eyre; Shirley
    Eric Knight: Légy hű magadhoz
    Emile Zola: Hölgyek öröme
    Thury Zsuzsa: A tűzpiros üveggömb
    H. Beacher-Stowe: Tamás bátya kunyhója
    Victor Hugo: A nyomorultak (kéretik elvonatkoztatni a másodikos kötelező olvasmányok nyűgétől, ez a könyv csodálatos!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. december 2. 20:1684.
    Tök jó, hogy van ez a topic!
    Nem olvastam az előzményt, de mivel az antikvárok teli vannak Oates-könyvekkel, azt hittem, csak én olvasom. Carol j. Oates: Földi gyönyörök kertje- ajánlom nektek.
    Ü:joedx
    előzmény:
    Bagoly (78)
     
  19. 2002. december 2. 19:3283.
    Az Édentől keletre - legalább tzszer olvastam, és minden új olvasással felfedezek valamit ami addig nem tűnt fel. De akkor már Érik a gyümölcs? Ugyanez a helyzet vele. A világ összes könyve nem lenne elég, de a könyvtáraktól meg irtózom, ami könyv tetszene , az rongyosra és pecsétesre van olvasva, és azt nem bírom. A barátaimat meg már " kiolvastam" Te hogy vagy ezzel?
    előzmény:
    bibic1945 (82)
     
  20. 2002. december 2. 19:2382.
    Szia ismerjük már egymás más fórumokról, ide égész véletlenül találtam. Črdekes lenne ez a fórum is, ha többen járnának ide. Fekete István könyveit rongyosodásig olvasta a fiam annak idején velem együtt. Még 20 évesen is elövette és olvasta öket. Amit még mondanék én is pont ugy vagyok a könyvekkel mint Te. Kezembe kerül egy, aztán végigolvasom az összes többi könyvét is az irónak, hiába olvastam már. Ilyen egyik vissztérö kedvencem az Čdentöl keletre. Nme tudom hányszor olvastam már. A másik nem tudom ismered e Jams Harriot: Egy állatorvos törtönetei cimüt. Ez vidám nagyon szórakoztat´még felnött fejjel is. Szia
    előzmény:
    Bölcssali (72)
     
  21. 2002. november 21. 21:0281.
    Sziasztok!John Grishamet nem nagyon szeretem egyik könyve valahogy olyan mint a masik. Nem kell megkövezni!!!Sajnos ugyan igy vagyok Lörincz Laszloval es Vyvyan Fableval is(jol irtam a nevet?)Sajnos miota atköltöztünk
    a könyveim dobozokban vannak(polc meg tervezes alatt)Szörnyü!!:))
    A vagany nök klubja tetszett nekem az utobbi idöben es az
    Angyalok a lepcsön.
    Bölcssali!Kb egykoruak lehetünk!
    előzmény:
    szkorsi (80)
     
  22. 2002. november 21. 15:5680.
    sziasztok!
    vegre egy forum, ahol nem szerelmi banatrol, csaladi tragediakrol vagy kismamakrol van szo:)))) felreertes ne essek, azokkal sincs semmi baj, de ha pl nem vagyok terhes. . . :)
    en mostanaban rakaptam Nick nornby konyveire: Pop, csajok, satobbi, Egy fiurol (ossze se lehet hasonlitani a filmmel!!!), Hogy legyunk jok.
    Es Jonh Grishamet ismeritek? Filmkent hiresse valt filmjei pl: pelikan ugyirat, Az ugyfel. Konyveit nem nagyon forditjak magyarra, de a Hollo a hollonak, vagy az Utca ugyvedje otthon is kaphato.
    Az Apak konyvet 1, 5 nap alatt olvastam el.
    A sorstalansagrol mi a velemenyetek? en nem voltam tole elajulva. . .
    de meg ne vegyetek a Milne-haz es lakoi cimu konyvet. robert gida azon sir, hogy milyen borzalmas az elete micimacko baratjakent. borzalmas :(
    az Egy gesa emlekiratait ismeritek? en csak angolul, tankonyvkent olvastam, ugy eleg jo volt. de azert normal hosszusagban is erdekelne. vagy ne???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. november 21. 15:4979.
    Ken Folletről meg annyi ódát hallottam, főleg a Katedrálisról, el is olvastam, de nem voltam lenyűgözve. Egy ffi Szentpétervárról, ezt is olvastam tőle, de az egy nagy nulla volt.
    Ami mostanában viszont nagyon tetszet, az a Dühös csajok c. limonádé-jellegű könyv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. november 21. 15:4678.
    Tegy velem amit akarsz: Joyce Carol Oates.
    előzmény:
    kysslina (67)
     
  25. 2002. november 21. 15:3877.
    oriza, jujj, a A papa rinocerosza annyira egy sz@r (bocs) könyv, hogy képtelen voltam elolvasni. El is vittem egy antikváriumba és buktam rajta pénzt, de látni sem akartam többé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667710 (23)
     

Címlap

top