Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. 2008. október 8. 09:485201.

    Hahó!

     

    Népzátnc óra: elvittem a fiamat, mert amikor az oviban volt egy ilyen valami, nagyon ügyes volt, gondoltam elviszem. Hírdettek valahol, elvittem, és amikor vége lett (jelzem nem voltam oda meg visssza tőle), azt mondta a fiam, anya, ez a néni meg sem tanított engem táncolni.  uppsz az őszinteség. Pedig úgy hírdették, hogy komoly alapokat fektetnek le. Na most a kint a bárány bent a farkas vagy mittoménmilyen játék a 45 perces órából 30-ban kicsit sok. Aztán volt egyet jobbra egyet balra lépés, amit azóta is űzünk itthon, főleg a Mamma Miara, és már azt szeretné, ha nem Emília lenne, heanem Szofi, mert ott a lányt annak hívják, szóval lépeget, na de azért komoly alapnak nem mondanám amit az a nő mutatott nekik.

    Ez van. de a zeneovit gyűrjük, azt nagyon szereti, most a csellót tanulták, vagyis ismerték meg.

     

    megyek 10re védőnőhöz, kapok egy újat, mert hogy elköltöztünk, ugyan át nem vagyunk jeletkezve hivatalosan, de ez nem számít.

     

    megyek is, mert elkésem.

     

    puszi

     

    Timi

     

    Roid! Vágjad is a centit, már én is azt teszem, végül is ha belegonolok, mindenki azzal bíztat,hogy a lányok 2 héttel korábban szoktak jönni (ámen), és ha ez így lenne nagyon boldog is volnék, mert tényleg úgy tűnik, hogy a szokásos karácsonyi pulykasütést nem úszom meg, csaszi és újszülött ide vagy oda. Ez van, a család ragaszkodik a hagyományokhoz.

     

    pussz

     

    Timi

     

    30+2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513478 (5200)
    2008-10-08  08:26
  2. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 8. 08:265200.
    Sziasztok!Hű Judit, de finisben vagy!!! :-) Pneumot én sem tudom, engem is érdekel, be szeretném majd adatni én is a babának! Vincén is gondolkodom, ezt írtam múltkor, csak most megint úgy hallottam, hogy sorozatot kell adni, nem elég az egy, az egy kicsit húzós! Na majd meglátjuk! Ő is köhög rendesen, de vittem hétfő óta, mert nem szeretik, ha hiányoznak, ha nincs láz és hőemi! Az szerencsére egyáltalán nem volt!Mi pénteken megyünk családostul UH-ra. Vince odáig van, hogy jöhet, persze nem a baba miatt, hanem tudja, hogy a kórház büféjében lehet zizit kapni!!! :-)Csütörtöktől pedig néptáncra jár!!! :-) Múlt hét csütörtökön Anyukám hozta el, és üzent az óvónő, hogy irassam be, ha tudom, mert odáig volt az első órától! Juhéjjj, én annyira bírom a néptáncot és szerintem kisfiúknak is olyan klassz!Hibik, én tudtam, hogy jön a baba, és megy a drukk innen is nagyon!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5199)
    2008-10-08  07:10
  3. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 8. 07:105199.

    Reggelt csajok..

    Tegnap voltam magánrendelésen a dokinál és letisztáztunk pár dolgot.Mivel ugye nem Salgótarjánba szüleszt a központi kórházba hanem Hatvanba így csak magánúton mehet a dolog.Szóval majd előtte le kell menni hozzá oda és akkor ott is felvesz a kórházi rendszerbe meg minden ha eljön a nagy nap ne legyen gond.A kiskönyvem borítóját lepecsételte és aláírta ha esetleg előbb kell menni akkr se legyen gond.Jövő hét kedden kell mennem első nst-re utánna pedig az eredményekkel vissza hozzá rendelésre. Vasat továbbra is szedjem mert ugyan hiába szedem napi 3X1 még mindig kevéske cseppet.

    Amúgy megnyugtatott pocaklakó a ki 36 hetes korához képest nagyon jó egészségnek örvend ( szóval a múltkori dokit ne is vegyem figyelembe nem vagyok előre és nem lesz óráisbébim) és a múlt heti 2900-hoz képest most csak max. 2600 grammot mondott rá a doki és ,hogy szép magas kislány várható..

    Úgyhogy most megnyugodtam és várom a jövő hetet..pihenek amennyit csak lehet és szépen számolgatok visszafelé..november 2.-a a dátumunk szóval ha jól nézem naptárat jövő hónap ilyenkor már meglesz babuci halleluja..

     

    Cokkie.. ígérem óvatos leszek mindennel..te meg pihen ahogy csak tudsz..

     

    Timi.. mily drága arany urad van :D bár már néha én is úgy kelek fel az ágyból ,hogy az már kész vicc :D

    Amúgy szép méretei vannak a csajnak és hát ugye minek is látni az arcát a lényeg alul volt megerősítésnek biztos :D

     

    hibik.. nem tudom olvastuk-e vagy sem de ,hogy ne legyen baj belőle nagy-nagy gratula nektek is a 3. babóhoz..ha pedig csazival jön az sem nagy gond a lényeg,hogy mindketten egészségben távozzatok a kórházból és kéc!! Annál fontosabb nincs is.Bacikra meg küldök sok gyógypuszit a fiúkkal,hogy minél előbb meggyógyuljatok..

     

    Csajok ezt a pneumococcusos oltást mikortól lehet bead?? Mert ha megszületik a babóca utána szeretném én is beadatni neki.. nem tudjátok véletlenül??

     

    Judit+Kitti 36+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. október 8. 02:555198.

    Sziasztok!

     

    Jó rég jelentkeztem, pedig mindig olvaslak titeket is - csak hát vagy az néc nem engedi, hogy írjak, vagy két eleven rosszcsont....

     

    Ééés nem tudom, annak idején írtam -e nektek (mert többszöri próbálkozásomat is ignorálta az nlc), de nálunk is jön a harmadik, sőőőőt, október 22-re tűztük ki a nagy napot (sajnos mostmár tuti csaszi).

     

    Emlékszem annak idején Nad írta, hogy könyvvel készül a kórházba, és ott kipiheni magát. Bevallom, nekem akkor a szemöldököm rendesen felszaladt, de mostmár megértem  Már én is pihenni készülök a kórházba  Igaz, félek a műtáttől rendesen, meg tuti iszonyú honvágyam lesz, de azért jó lesz csak egy gyereket ellátni kis ideig

     

    És, hogy egyszerűbb legyen az életem, mindkét gyermekem beteg, én is, mostmár azon is aggódhatom, hogy vajon meggyógyulok a kiírt időpontig, avagy sem. Minden létező cuccot beszereztem, ami csak jó lehet felsőlégúti nyavaja gyógyítására, hátha sikerül

    Csak így épp lemaradtunk a keddi pneumococcusról, szóltam is a dokinak, ne várjon minket, mert nem megyünk most  Pedig hónapok óta készülök, és fugyelem a híreket. De majd vki elviszi őket beoltatni, bár én is szerettem volna ott lenni, de sebaj.

     

    Persze ilyenkor nem is tudom kinek mit akartam reagálni, és visszakeresni most nem megy, nagyon fáradt vagyok - csak ki lettem dobva, mert horkolok, és bár Máté akart száműzetésbe vonulni, inkább én vállaltam, mert a végén nem tud holnap dolgozni. Azt meg muszáj, ha ő nem teszi, akkor éhen maradunk....

     

    Sziasztok!!

     

    Ja, Roid, a hátadra szedjél napi két D-vitamin cseppet, nekem bevált.... a dokim tanácsa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 6. 15:295197.

    Sziasztok!

    Petránal utólag is boldog névnapot!

     

    Szépen lassan bálnásodom, mondta már az uram is, meg megkérdezte, tudok-e már a fenekemmel levegőt fújni?  mondtam bemutatom ha akarja

     

    Ma voltam kötelező UH-n, kiscsaj, merthogy a nunit ma is kristálytisztán láttuk, ellenben az arcával, amit nem hajlandó megmutatni, na majd idekint nézhetjük épp elég ideig, gondolom így gondolja, 1710 gramm, 2 hete még csak 1100 volt. Nem csoda, hogy egyre nehezebben mozgok. Mit is vagyok ezen meglepődve, nem értem. Na mindegy.

    Akoleszterinem valóban nadon magas, ez a szalonna téma kikészít.

     

    Erikám!

    Imádlak! Azért rendes tőled, ha már nem ehet ilyesmit, legalább gondol rám közben valaki. nekem már ez is öröm  így voltam az idén a tengerrel is, aki ment mindenkinek mondtam, az első merülésnél egy mp-re gondoljon rám, már az is öröm volt.

    De esetleg azért ha mellőznéd ezeknek a gondolataidnak a klaviatúrára vetését, hálás lennék , mert nem lehet az én klavimat használni, a sok nyáltól  megveszek az ilyesmikért, főleg most, gondolhatod.

     

    na megyek, viszem a fiam zeneoviba, imádja, Kinga néni is tündér, olyan háton fát hesigatós türelmes, remek személyiség.

     

    pusza

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2008. október 4. 14:175196.

    Szasztok Csajok!

     

    A jókívánságokat köszönjük szépen!!! Petra nevében, természetesen.

     

    Roid!

    Csak óvatosan az ugrabugrával, pihenj, hátha csak rád akart ijeszteni az a csöppség!

     

    Gyorsan kihasználom még az alvásidőt :D

     

    PUsszancs és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!  Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 4. 07:445195.

    Reggeleket és jó hétvégét..

    Kissé fárasztó este után vagyok.Olyan 5-6 óra körül egyre erősebb és meghatározott idejű mensigörcsök jöttek rám.ALig tudtam lábra állni.A hasam olyan lennt volt a babóca meg meg sem mozdult,derékfájás odalennt ezerrel majd a frászt kaptam.Úgyhogy szigorúan nagy fekvés következett de mivel nem akaródzott múlni neki ezért irány a fürdő és a melegvíz hátha alábbmarad a dolog.Nah ott jól pihengettem egy sort meg beszélgettem babóval aztán bedámadtak fiúk és a végére e gy közös de gyors hancúr lett velük.Miután ők helyre kerültek az ágyikójukba én vissza szintén saját helyemre de utánna még szenvedtem jópár őrát mire abbamaradt a dolog.A víz megnyugtatott és csillapította a fájdalmat de amíg csak benne voltam.Elalvás előtt baba még mocorgott egy nagyon pirinyót de azóta se semmi.Mondjuk az elmúlt 1-2 napban eléggé lelassult és csak a kötelezőket mocorogja le..

    Nah szóval ma pihi ezerrel és várjuk a következő hetet..

     

    Erika.. hát én is azon vagyok,hogy nyugika és a doki bizti elmérte idegességében mert már a lifttől jött vissza.A saját dokikm az utolsó pillanatban küldött le UH vizsgálatra ahol ezt a másik doki nem nézte jó szemmel még velem veszekedett,hogy miért csak most jöttem miért nem előbb.Erre közöltem vele,hogy azért mert most végeztem a rendelőben és onna futva siettem ide.Erre közölte morogva,hogy akkor is legalább a dokim tudhatná meddig lehet beteget küldeni..megjegyzem még bőven volt időm de hát mint kiderült már csak nem akart maradni a doki uh-on és mennie kívánkozott ..így járt :D dokinál mi volt???

     

    kriszta.. ügyik vagytok Dodóval :D

     

    Cookie.. nah épp ilyen ötletekre gondoltam..komolyan mondom még előre sem merek úgymond tervezni milyen is lesz majd ha itthon lesz a 3. csöppség..olyan eltervezhetetlen és felfoghatatlan,hogy nemsokára itt a kicsi és most azt hiszem próbálok felkészülni rá akár ily jó tanácsokkal is :D köcike még egyszer

     

    Petrának naon boldog névnapot

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. október 2. 19:015194.

    Ancsám, Petrának nagyon boldog névnapot kívánunk sok puszival

     

    Na Dodi mai napi ottalvásának eredménye 2kor sírva ébredt fel és felverte az egész csoportot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (5193)
    2008-10-02  15:33
  9. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2008. október 2. 15:335193.

    Halihó!

     

    Milyen ötleketeket kérsz???

    Míg Petra pici volt, addig a legegyszerűbb az volt, hogy kézben vittem mindenhová :))) Akkor kaptam érte sok letolást, most már egy cseppet sem bánom, mert attól függetlenül is talpraesett nőci lett :)

    Mostanra már nagyjából belerázódtam a hétköznapokba, de valahogy két hete megint széthullóban vagyok. VAlszeg az idő teszi, mert bent a melóhelyemen is szivem szerint aludnék, itthon meg az elpakolásra váró ruhák akasztanak ki.

    Takarítani nem kell túl sokat, mert alig vagyunk itthon  Reggel 1/2 óra, mig elkészülünk, délután 5-8-ig van csak az aktív időnk, a többi alvás. Ezalatt még túl nagy rendetlenséget se lehet cisnálni, de rendet végképp nem

    Mosni szinte mindig éjjel szoktam és teregetni is és a ruhákat elrakni az 5-6 közötti játékidőben, hogy befogom a skacokat és válogatják a saját ruháikat

     

    Főzni hétközben nem főzök, a gyerekek esznek az oviban-suliban, én a melóhelyemen befizettem kajcsira és a párom meg sokat megy mindenhová, vidékre, külföldre, ő eszik ott, ahol van, imádja a kifőzdéket és a maga kis 60 kilójával meg is teheti, hogy csülökpörköltet egyen babgulyással

     

    A vasalásról már évtizedekkel ezelőtt leszoktam, a tükörpucolásokat nem csinálhatom akármikor, csak ha a kicsik itthon vannak, mert különben "letolnak", hogy nélkülük mertem megcsinálni, holott ők is akarták......

     

    A vacsiknál mindenki segít bepakolni és kipakolni, általában szendvics van vagy valami hasonló, esetleg tojás vagy tejbegríz, ilyen hétköznapi hirtelen dolgok....

     

    Egyébként pedig tök jó az utcán 3 gyerekkel feszíteni :))) Bár Bene már kicsit cikis, mert akkora, mint én és ha ránézek elfog a kétség, hogy ilyen "öreg" lennék, hogy már ekkora gyerekem van

     

    Van még kérdés?????

     

    Pusszancs Ancsa !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5187)
    2008-10-02  07:05
  10. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 2. 13:555192.
    De kis ügyes!!!
    előzmény:
    GyDkriszta (5191)
    2008-10-02  13:50
  11. 2008. október 2. 13:505191.
    taki= takarítás
    előzmény:
    GyDkriszta (5190)
    2008-10-02  13:48
  12. 2008. október 2. 13:485190.

    Sziasztok,

     

    Képzeljétek Dodó már egyedül van fél11 óta, mondták gondozónénik, hogy nagyon szépen ebédelt, elvileg úgy volt, h utána haza hozhatom, de kipróbálták, hogy alszik-e és igen, rendesen csendesen lefeküdt, és jóízűen szundikál. ÚGyhogy el vagyok engedve, fél3ra kell visszamennem, lakás még hegyekben, de azért egy 20 perces taki még belefér

     

    majd visszaolvasok, később, pusziözön m indenkinek K

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 2. 12:075189.
    Timi!!!!! Hurka-kolbászt ebédeltem!!!  Gondoltam Rád! Hogy állsz az önmegtartóztatással??? Szenya vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 2. 09:075188.

    :-) Judit, nem sikerült! :-( "Csak" 1/2 4-ig bírtam, na aztán reggel..., arról a fejemről érdemes lett volna egy fotót csinálni! Azért valahogy összeszedtem magam, de hogy fogom bírni a napot??? Este meg dokibácsihoz is megyek egy kis turkára, brrrrr, de legalább megnyugszom, hogy minden ok! Előtte még kéne dzsungeltalanítani is, na ez lesz még érdekes, valahogy emlékezetből megpróbálom, most apa sincs itthon, hogy segédkezzen!!!

     

    Én nem nagyon adok ezekre az UH-s súlymegállapításokra!!! Vincénél is azt mondták, hogy kb. 4,5 kiló lesz, még a doki is riogatott, ahogy tapogatott, hogy jó nagy baba lesz, 4 kiló fölött, erre 3300 gr lett! Most is mindenki azt mondogatja, ahogy meglátja a hasam, hogy te jó ég, mekkora gyerekem lesz! De bízok benne, hogy megintcsak egy átlagos babát pottyantok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5187)
    2008-10-02  07:05
  15. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 2. 07:055187.

    Reggeleket..

    A tegnapi hírek hallatán kicsit úgymond beijedtem de nem tudom miért,szegény párom nyugtatgatott..

    Amúgy nekem is olyan érzésem van,hogy a doki aki csinálta az ultrahangot tévedett így a hetekkel.Mindegy úgyse azon múlik mikor akar kibújni a babóca.Tudja ám ő azt :D de csajok akkor is az a 2900 gramm nem sok?? Mondom én ,hogy para vagyok dögivel áááááá...

     

    Kriszta.. gratula,hogy ilyen jól sikerült a 3. napotok a bölcsiben.. ügyi nagy fiad van :)

     

    Cookie.. kitartást melóhoz és otthoni dolgokhoz egyaránt..majd néha adhatnál ötleteket mit és hogyan csinál egy 3 gyerkőcös anyóka :D

    Oltásnak meg nagyon örülök..végre ideje volt neki..

     

    Erika.. könyvet sikerült kiovasni??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 2. 03:035186.
    Ja és igen, új a szekrény, Gábor csinálta, nagyon klassz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 2. 03:025185.
    Jaj Kriszta, ezen is annyira röhögök!!!Gábor most indult útnak külföldre, én meg nem tudok visszaaludni, pedig alig állok a lábamon, a napok óta tartó mosástól-vasalástól! Lehet, hogy szép kis adagokban kellett volna, és nem egyszerre mindent???? (gondolkodós sz.)Ancsa, én is hallottam a jó hírt, hogy 2 éves kor alatt ingyenes az oltás és tökre örülök neki! Szerintem be fogom adatni a picinek! Vincén is nagyon gondolkodunk, bár eddig tényleg nem volt semmi komoly, csak ugye dec. az elég húzós hónap lesz betegségek szempontjából, ezzel hátha picit tompítani lehetne!Kriszta, szerencsére már váltottunk dokiügyben, és a mostani nagyon aranyosnak tűnik, még alaposabb tanulmányoznak nem tudtam alávetni! :-) De fütykös ügyben is múltkor Ő nyugtatott meg minket a legvégén, a régi simán küldte volna műtétre! A manduláját is megmutattam az újnak, csak röhögött, hogy milyen hülyeségeket talált ki a régi! Jaaaa, és amikor több hónap után (fütykösügy) bementem hozzá, hogy átjelentkezhetünk-e, egyből megkérdezte, hogy ugye nem műtettük meg Vincét!!!??? Egyszer látott minket kb. 2 percre, és tudta kik vagyunk!!!!! Na ez már jó pont volt!Úgy örült Vincém, hogy elhoztam ma ebéd után!!! :-) Pedig tényleg nagyon szereti az ovit! Viszont az új kis szerelme (Julika) ezen a héten nem megy, úgyhogy "letargiában" van! Reggel meglátta az Apukáját, és üvöltött kb. 200 m-ről, hogy hol van Julika???Na megyek, kiolvasom a könyvem! Kb. 3 évnyi olvasnivalóm lenne, ha nem lenne egy gyerekem sem! :-)Mindenkinek pussz!Ui: Ja Kriszta, körforgásos módszerrel mindenki arrébb ment egy szobát, senki nem költözik össze senkivel, Vilmos is külön lesz, de nagyon közel! :-) De gyertek el,és nézzétek meg!!! :-)
    előzmény:
    GyDkriszta (5181)
    2008-10-01  14:24
  18. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2008. október 1. 22:075184.

    Azt üzeni Ati, hogy eljött az idő, hogy találkozzunk

    De csak ha az új autó is veletek van

    előzmény:
    kislakTimi (5167)
    2008-09-29  08:40
  19. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2008. október 1. 21:295183.

    Sziasztok csajok!

     

    Ezek a pocakok...... el vagyok ájulva tőletek  Annyira klassz, hogy újra pocakosodtok és hogy igy "egyszerre" tök királyság :)))

     

    A gyerkők is édesek

     

    Timi!
    Remélem mihamarabb meggyógyultok és ha nagyon sok gond van Kuksz mandulájával, akkor vetesd ki, mert Benénél a mandulakivétel után még volt egy betegség és aztán nagy tátott szájjal vártam a következőt és nagyon sokára jött! Azóta évi két antibiotikum-kúrával elvagyunk Benénél (szerencsére a többieknél se kell több, Petránál a mától két éves kor alatt ingyen kérhető pneumococcus oltás hozott szép eredményt)

    Apid kocsiját pedig simán el tudnám fogadni  iszonyúan tetszik éééés imádom ezeket a gigamega járgányokat :))) De tuti, hogy egy métert se merném vezetni :D  

     

    Györgyi!
    Jól tippeltél, bedarált a daráló :( Bent a melóhelyemen is és itthon is alig jut időm bármire :( A melóhelyemen már harmadik hete egyedül nyomom (a kolléganőm betegállományban)

    A gyerekek jól vannak, Bene most mászott ki egy erős hörghurutból, már látjuk az alagút végét :)

    Itthon meg a szokásos "alig vagyunk és azalatt oldjunk meg mindent" helyzet van. Szegény gyerekeknek nincs elég idejük játszani itthon együtt :(

    Bene öttusa edzésre jár, heti 3 úszás, két nap futás (már ha nem beteg) és nagyon élvezi és jól is teljesít :))))

    Szóval éldegélünk....

    A kicsik az oviban (kegyes óvónéniknek köszönhetően) sok időt töltenek együtt, holott nem egy csoportba járnak, de délutánonként soxor egy helyről szedem őket össze mert átkéredzkedett egyik a másikhoz. Mindig változó, hogy éppen ki kihez :)))

     

    Mindenkinek kellemes pocakosságot kívánok (használjátok még ki ezeket a heteket pihenésre, mert aztán ha kint a pici újra kell szervezni az életet!) éééésss mindenki vigyázzon magára és a gyerkőkre amennyire csak tud! Ha tudok jövök, addig is jót ne halljak rólatok!

     

    Pusszancs! Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. október 1. 14:295182.
    mielőtt jönnének a gyermekvédelmisek,játékvasalóval játékvasalóállványon dolgoznak a fiatalkorú rabszolgáim
    előzmény:
    GyDkriszta (5181)
    2008-10-01  14:24
  21. 2008. október 1. 14:245181.

    Sziasztok,

     

    Timikém, nem semmi, amit írsz, tök rettegve olvastam végig, kicsit nagyon is beleképzelve magamat és Atát a helyzetbe, ő ilyen csak annyiban más, h túlságosan eleven, és ő kereste volna a helyzetet. Amúgy szokott vissza"beszélni", de ha a Dóri teszi azt nem engedi, rögtön ellöki, a Dóri meg mostanság, hogy szívom az orrát, extra-"vadállat" lett, nekem vág minden mozgatható tárgyat, és van, hogy védekezni sem tudok ( pl. takony kimosása közben az orrszívóból ) SZÉP A POCID!!!

     

    Roid Juditom, nem semmi, akkor akár már most is szülhetnél, de azért várjuk még ki az igazi 37. hetet, oké meghát nem is szoktak jól saccolni azok a berendezések, na jó mondjuk egy kilót nem csalnak. SZÉP A POCID!!!!

     

    Erám, nem semmi egy dokitok van, a mienk nagyon aranyos, imádom a gyerkők is, meg kölcsönös, nagyon aranyos, pusziznak Vele mindig. meg megítélésem szerint jó orvos, túl azon , hogy nagyon aranyos. Milyen az új szobája Vincusnak, a kép, ami ott készült Rólad és Róla, az ott készült ugye ( jó a kérdés, mi? ) Mert nem emlékszem erre a szekrényre. És, hogy lesz, beköltöztök a nagyszobába, v helycsere Vincével, és Ő meg majd a kistesó megy a Tiétekbe, vagy mégegy verzió kicsi Vili megy hozzátok, majd később Vincéjé lesz a Tietek Vilié meg Vincéjé? Vagy már nem is ott laktok? SZÉP A POCID!!!!

     

    Ma volt a 3. nap a böliben, és mivel normális munkáltatóit vittem ( hiányzott az előzőből, hogy mikor álltam vissza melóba, és, hogy teljes munkaidős főállásban alkalmazott vagyok ) így ma már Dóri ott is ebédelt, fél10re mentünk és délig voltunk. Egyszer el kellett hagynom a bölcsit igaz csak 10 percre, de nekem ezer év volt, majdnem visszaszoktam a dohányzásra ( holnap kapok egy szálat az egyik gnőtől, ha nem bírnám nagyon a gyűrődést )

    Mondták Ildi néniék, hogy egy picit sírt, de nagyon okos és rögtön megértette, hogy dolgom van ( hát lett volna mert idegességemben kakkantanom kellett volna ) és abbahagyta. Ebédet nagyon szépen megette leves volt és palacsinta ( megállapították, hogy nem kell előke Neki ). Utána jöttünk is haza, bár Dóri már ment volna a többiekkel aludni, látta, hogy ők is így tesznek

     

    ÚGy búcsúzott el, hogy: holnap találkozunk és jó volt a bölcsi ja és aranyosan megköszönte az ebédet és mondta, hogy jól esett ( már amikor mentünk az asztalhoz már úgy ment, hogy nyam-nyam ) Azóta alszik itthon, jó is, mert a böliben déltől félháromig alvás van, illetve nem lehet elhagyni az ágyikót. Holnap már 3/4 8ra megyünk, izgi lesz, mert Atát nehezen de 8ra épp beérünk, azt hiszem holnaptól 1/4-1/2 7 között van az ébresztő ( felébresztő, ahogy Dórika mondja )

     

    Amúgy még nem nagyon haverkodik, Ata sem, dehát ennyi idősektől nem is kell elvárni.

     

    Na puszmancs, megyek vasalni, Dóri két és fél órája alszik, de ha meglát, úgyis bekapcsolódik, reggel Ata vasalt, most majd Dodika, este megint Ata, nagyon ügyesek, ellesték szépen a mozdulataimat, ( kicsit sem vagyok nagyképű, vagyis állati ügyesen vasalok , 2 év után szeptember 7-én kezdtem újra vasalni, Dodi másfél hónapos korától egy szál anyagot nem vasaltam )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_599572
    Torolt_felhasznalo_599572
    2008. október 1. 11:595180.

    Nyah gyorshírek és gyors bequkk mert ma még csak doki - doki hátán volt részemről..aztán du. Eriknek suliban szülői meg párom megy vissza leletekkel dokihoz szóval jól elleszek..

    Voltam ultrahangon doki szerint babóval minden okés sőt.. nagyobbnak nézte a koránál két héttel vagyis inkább 37+3 idősnek mondta..úgyhogy ezek után kíváncsian várom mi lesz.. a súlya pedig kereken 2900 gramm most..

    Vérvételi papírom kiadták holnap vagy holnapután megyek vérvételre,kenetvétel megvolt rendelésen.

    Jövő hétre pedig megbeszéltem találkozót a dokimmal,hogy elmondja a dolgokat mi várható a kórházban ha nála akarok szülni Hatvanban..nyah most csak ennyi.. megyek tovább utamra majd még jövök valamikor..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_513478
    Torolt_felhasznalo_513478
    2008. október 1. 11:295179.
    Sziasztok!Huhhh, a nyelvem lóg, mint a kutyának! Az ötödik adag mosás megy, már a fülünk hegyén is ruhák száradnak! :-( És még nem látom a végét!Timi, nagyon jót nevettem a várótermi eset leírásán, bár gondolom, ott helyben nem volt annyira vicces! Ezek ilyen tipikus dolgok! :-)Orrmandulás leírásodra viszont görcsbe szorult a gyomrom, nemrég váltottunk háziorvost pont emiatt. Amióta megszületett Vince, egyfolytában a kivételével nyaggatott minket a dokinő. A gyerekem pedig makkegészséges, valószínűleg kicsit nagyobb lehet neki az átlagnál, de az égvilágon semmi problémát nem okozott még. Soha nem volt fül-, illetve mandulagyulladása! Állítom, hogy a bölcsiben mi fizettünk a legtöbbet éves átlagban! Ja és amikor utoljára voltunk nála, mondta, hogy azért is kell kivetetni, mert egyfolytában ott vagyunk nála! Ehhez képest, amikor szembejött az utcán, meg sem ismerte sem a gyereket, sem engem! :-( És alig voltunk nála! Persze tudom, hogy Kuksz bonyolultabb eset, nála meggondolandó, de biztos, hogy nem könnyű a döntés, főként hogy még konkrét ok sincs! Nagyon drukkolok, hogy a legjobb megoldást megtaláljátok!Ma hazahozom tökimet. Úgyis itthon vagyok, vasalni úgyis tudok, ha alszik a szobájában, és úúúúúgy odavan az új szobájáért, már csak a saját ágyában hajlandó aludni (halleluja) 1 év után!!!Na megyek tovább pakolni! :-( De annyira nem akarom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. szeptember 30. 20:525178.

    Sziasztok!

     

    Nos a helyzet az, hogy egyelőre míg beteg, nem tudja a doki megmondani, hogy ki kell-e venni az orrmanduláját, vagy sem- Várnunk  kell egy hetet. Akkor kontroll. Addig (leírattam vele pontosan mit kell csinálnom, végül is kismama vagyok nagy ürrel a fejemben) , mit hányszor hová fújjak, csöppentsek, puffantsak, öntsek, adjak stb stb stb....

     

    Ha minden gyógyszerét beadom, úgy tele lesz a hasa, hogy nem fog enni semmit. De azért vacsira benyomott egy hot-dogot és majd 3 dl tápszert. Szóval azért eszik rendesen.

     

    A füléből kivett egy nagyobb darab beszáradt zsírt, és amikor megmutatta neki, hogy micsoda érdekesség, Kuksz úgy megijedt, hogy nem engedett utána semmit a dokibácsinak. Pedig még a kis szerszámot is megmutatta neki, amivel kivette. Nem félt, nagyon ügyes volt. De a látványtól megérmült. Rendes parafinolajat kell cseppentsek a fülébe, hogy ne száradjon bele a zsír.

     

    Ja és ahogy indítottunk, volt a ulton egy nagy üvegtál tele cukorkával. Hogy ő akkor majd abból kér. Mondtam, nem mehetünk be a doktorbácsihoz szánkban a cukorral, ha kijöttünk kaphat. De ő csak erősködött. odament a pulthoz (éppen elérte a szélét), de az üveget nem, és mivel volt középen egy pereme a pultnak, gondolt egyet (még sosem csinált ilyet) feltette oda a lábát. Erre a pult felső része virágcserepestől, üvegbúrás cukorkástól elindult a gyerek felé. Egy idős néni ott ült, azt hittem itt a vége, agyoncsapja a virág a cseréppel, egy férfi ugrott, hogy megfogja a pultot, a nő aki mögötte ült a másik oldalról kapott utána, én meg rántottam a gyereket. A pult nem esett le, a cukorkásüveg teljesen érintetlen maradt, egyedül a virág cserepe hullott atomjaira.

    Anyuka mindeközben égett, mint a rongy, a gyerek üvöltött, hogy ő ezt nem akarta, és odament bocsánatot kérni a nénitől. Nagyon megijedt, persze én is, ha ráesik az a fa pult....

    na de minden jó ha jó a vége, összeseperték a földet, összeszedték a cserepet, én meg vígasztaltam a fiamat, aki nagyon sírt.

    Ma délután egyébként is igen viharos volt az életünk, sőt egész nap, mint akinek nem volt ki minden kereke. Néha úgy üvöltött a gyerek velem, azt hittem falra kenem. De elszámoltam 10ig, és rámosolyogtam, majd hagytam. Mit csináljak?

    Van valaki akinek a fia szembeáll vele, összehúzza a szemöldöék és mint egy kis oroszlán beleüvölt a képébe? Mit csináltok ilyenkor (ha van egyáltalán olyan, akivel ez még rajtunk kívül előfordul?)

     

    na megyek, tus és alvás

     

    api holnap jön haza, hiányzik

     

    puszi

     

    Timi

    előzmény:
    kislakTimi (5177)
    2008-09-30  17:24
  25. 2008. szeptember 30. 17:245177.

    Olyan izgi, hogy ennyire közel vagy a célegyeneshez. Nagyon jó. Kitti hamarosan kint lesz.

     

    Én még nem készítettem el a szobát a lánynak, vagyis azt jelenti, hogy ugyan a 8 dobozból 2 db maradt , de még mindig van mit ide-oda pakolni. Csak mivel a földön van minden, nehezemre esik le-fel hajolni vagy felállni, leüllni, ide-oda mászni, ez a nehéz.

     

    6ra viszem a fiam fülészhez, remélem jókat mond!

     

    Kriszta!

    Mizujs a bölcsivel?

     

    puszi

     

    Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_599572 (5176)
    2008-09-30  14:58

Címlap

top