Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. 2006. október 21. 17:05226.

    Szia!

     

    Én most váltottam lindiről Yadine-ra, és nagyon aggaszt ez a libidó dolog... A lindinettet azért hagytam abba, mert vágy helyett álmosság volt. Meg tudsz nyugtatni, hogy a Yadine nálad nem okozott ilyen gondokat?

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505016 (152)
    2006-06-17  23:07
  2. Torolt_felhasznalo_363684
    Torolt_felhasznalo_363684
    2006. október 16. 15:47225.

    Sziasztok!

    Csatlakozhatok esetleg én is? 

    Nemrég váltam Yadine szedővé, bár nekem terápiás célzat miatt indukált, a nagyobb férfihormon százalék miatt. Én is  azt tudom, hogy ez a magasabb hormontartalmúak közé tartozik, nekem az orvos ezért is adta, hogy a rendbetegye a férfi hormon okozta panaszokat.Szóval én nagyon bízom benne, mégcsak egy levelet szedtem be, volt valakinek hasonló? Gondolok szőrösödésre, ciklus zavarokra, amit sikeresen rendbe tett?Illetve mennyi         idő alatt? Nekem úgy durván egy évet mondtak,amíg látványos lesz a változás.

    Köszönöm előre is, további szép napot Nektek:Jinx

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. október 16. 14:19224.
    Szia!

    Nem hinném, hogy bármi probléma is lenne belőle. Szóval szerintem szedheted ezután este 9-től.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_445687 (223)
    2006-10-16  14:07
  4. Torolt_felhasznalo_445687
    Torolt_felhasznalo_445687
    2006. október 16. 14:07223.

    Sziasztok!

    Valaki tud segíteni nekem abban a kérdésben, hogyha elkezdem szedni a 4. levelet, meg lehet változtatni pár órával a szedést? Én 17kor szoktam bevenni, de átszeretném tenni 21re. Lehetséges?

    A válaszokat elöre is köszi! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. mye
    mye
    2006. október 15. 21:04222.
    Igen, ez is elképzelhető!  
    előzmény:
    ágicu1 (221)
    2006-10-15  21:02
  6. 2006. október 15. 21:02221.

    Szia!

    Hát annyira én mondjuk nem értek hozzá.Lehet, hogy a kombináció számít, hogy milyen típusú gesztogennel kombinálják az ösztrogént.

    Ha már egyszer ennyiféle gesztogén van. 

    előzmény:
    mye (220)
    2006-10-15  12:18
  7. mye
    mye
    2006. október 15. 12:18220.

    Hali!

    Én úgy tudom, hogy minden kombinált fogigátló gesztoGénből és ösztrogénből áll. Előbbinek több fajtája van, így a Milligestben lévő gesztoDén és a Yadine-ban lévő drospirenonum egyaránt a gesztogének csoportjába tartozik (ld. belinkelt táblázat). Ezek alapján logikusnak tűnik számomra, hogy egyféle mérce szerint nézzem őket, de ha valóban igaz, hogy csak az ösztrogéntartalom számít, akkor a Yadine tényleg nem erősebb a többinél (bár nem is gyengébb, ugyanis egy csomó tabi csak 0,02 mg ösztrogént tartalmaz a Yadine-nal szemben). 

    Ettől függetlenül elképzelhetőnek tartom, hogy a Yadine-ban lévő anyagokat más mérce szerint kell megítélni, mint a többit, de konkrétan még nem hallottam ilyesmiről.

    A szőrszálhasogatásért pedig bocs, elismerem, hogy ez már kezd arrafelé hajlani a részemről!  

    előzmény:
    ágicu1 (218)
    2006-10-14  23:53
  8. 2006. október 14. 23:54219.

    Ez a drospirenonum ez valamilyen férfihormon elleni "cucc". Szerintem ez és az ösztrogén együtt lehet,hogy erősebb hatásokat, ill.mellékhatásokat produkál, mint a "hagyományos" bogyeszek, amik ösztrogénből és gesztadenből állnak.

     

    előzmény:
    mye (217)
    2006-10-14  23:00
  9. 2006. október 14. 23:53218.

    Szia!

    Én úgy tudom, hogy az ethinyloestrandiulumot kell nézni (magyarul az ösztrogént) ez pedig, ha jól látom, hasonló mennyiségű mindegyikben. A drospirenonum egy másik valami, ami a 3 mg, és a Yadinben van, de a másik bogyókban nincs. A másik bogyók az említett ethinyloestrandiulumból és a gesztodenből állnak.

    Persze, ha nem így van, akkor javítsatok ki. 

    előzmény:
    mye (217)
    2006-10-14  23:00
  10. mye
    mye
    2006. október 14. 23:00217.

    Nem értem, miért ajánlják az orvosok épp az alacsony hormontartalma miatt a Yadine-t! Tudomásom szerint ugyanis ennek a tablettának éppen hogy magas a hormontartalma a többi hasonló modern bogyóhoz képest. Egészen véletlenül van is előttem egy dobozzal belőle, és van egy Milligest is, szóval lássuk az összehasonlítást:

    Yadine: 3 mg drospirenonum és 0,03 mg ethinyloestrandiulum tablettánként

    Milligest (ez háromfázisú tabletta, ezért a több adat):

    1. fázis: 0,03 mg etinilösztradiol, 0,05 mg gesztodén

    2. fázis: 0.04 mg etinilösztradiol, 0,07 mg gesztodén

    3. fázis: 0,03 mg etinilösztradiol, 0,10 mg gesztodén

    Igaz, hogy teljesen laikus vagyok a témában, de a számok szerintem magukért beszélnek, és engem például ez a 3 mg izé megijeszt. Annál is inkább, mivel anno a pattanásaim miatt akartam áttérni egy "csodabogyóra", és amikor elkezdtem szedni a Yadine-t, iszonyú rosszul voltam tőle. (Állandóan szúrt a szívem, aludni sem tudtam tőle, és folyamatosan attól féltem, hogy infarktusom lesz.) A három hetet alig bírtam kivárni, hogy leteljen (orvosi tanácsra nem hagytam előbb abba), és utána némi Gracial-féle kitérőt követően végül visszatértem az első tablettámhoz, a Milligesthez. Megjegyzem, a Yadine a libidómat is nullázta, elvette az étvágyamat és legyengítette az immunrendszeremet is, a pattanásaimon pedig inkább rontott, bár ebben a kérdésben minden bizonnal nem vagyok mérvadó, ugyanis az én bőröm sajna minden tabitól rondább lett, mint amilyen alapállapotban volt.

    A lényeg, hogy senkit nem akarok lebeszélni a Yadine-ról, mert valószínűleg csak én vagyok hiperérzékeny, és ez valóban egy modern készítmény, úgyhogy akinek bevált, az szerintem ne is váltson másra, csak azon vagyok megdöbbenve, hogy miért hivatkoznak az alacsony hormontartalmára. Ezen a linken (http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VI/2/116main.htm) táblázatba van szedve a ma forgalomban lévő tabletták nagy részének összetétele, és ebből kiderül, hogy - habár a Milligest nem szerepel köztük, - a legtöbb tabletta hormontartalma mégis a Milligestéhez közelít, a 3 mg-os érték pedig igencsak kiugró. (Bár meglehet, hogy ez egy olyan csodahormon, amiből a 3 mg is kevésbé "erős", mint másfajtákból a 0,03 mg, de ezt már tényleg nem tudhatom.)

    Ja, és ha már ennyit rizsáztam, akkor fel is ajánlanék megvételre 2 levél bontatlan Yadine-t lehetőleg Bp. vonzáskörzetében.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. október 14. 16:46216.
    Sziasztok !!!

    Én eddig Milligest-et szedtem (még szedem is), de a doki most Yadine-t írt fel, mondván, hogy az jobb gyógyszer, mert alig van benne hormon. Nos, mondtam enki, hogy nekem azért kellett mindig is magamsabb adagú gyogyit szednem, mert cisztám is volt, a hajam is hullott, össze-vissza volt meg (már ha megvolt). De meg se hallotta, amiket mondok. Annyit felelt csak, hogy lehet köztivérzésem. Na, eddig csak azt olvastam több oldalon, hogy mindenkinek az van, aki ezt szedi, hónapokig. Szóval nem sok jót hallottam erről az állítólag a legjobb és legszinvonalasabb tablettáról. Szerintetek váltsak ? Mert a Milligest-tel semmi problémám nincs, semmi súlygyarapodás, semmi libidócsökkenés (épp ellenkezőleg).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. október 12. 21:58215.

    Szia!

    Találtam Neked leírást a Yasminelle-ről, nem tudom segít-e valamit. Szerintem a dokidnak biztosan van valami ismertetője ról, kérdezd meg.

    Egyébként én is Yadine-t szedek, csak 'szexis'  problémáim vannak vele, a bőröm szép tőle, de talán van másik, ami hasonló hatással bír. Majd én is megkérdezem tőle ezt a Yasminelle-t.

    Megpróbálom ide rakni a weblap címet, ahol a leírást találtam. Remélem, sikerül.

    http://www.hungaropharma.hu/kozlemenyek/pdf/kozlemeny200 6_17.pdf#search=%22yasminelle%22

     

    előzmény:
    Gúvi (214)
    2006-10-12  20:45
  13. 2006. október 12. 20:45214.
    Sziasztok!Yasminelle-el hogy álltok?Én azt kezdeném szedni,de nem tudom milyen lehet.Dokim mondta jó,és még alacsonyabb hormontartalmú,mint a yadine.Amugy én is yadine-t szedtem.Vajon a yasminelle is jó a bőrre?Valahol csak lehet találni leírást tóla...De eddig még nem találtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_979037
    Torolt_felhasznalo_979037
    2006. szeptember 26. 07:18213.

    Sziasztok!

    Nagyjából végignéztem a Yadin-os hozzászólásokat, de arra a kérdésre, ami engem érdekel nem találtam választ. Tudnátok légyszi segíteni?

    Éppen két hete szedem a Yadint és kezdettől fogva elég rosszul vagyok tőle. Úgy feszül a hasam, mintha kő lenne benne. Ez az első hét után enyhült, de továbbra is puffadok, feszül a hasam, néha folyamatosan ennék, máskor meg egy falatot sem kívánok. Előfordul az is, hogy émelygek, vagy szédülök. Az első hét után felhívtam a dokit, aki azt javasolja, hogy még bírjam egy kicsit, ha tudom, mert ez egy nagyon jó gyógyszer, kár lenne váltani.  

    Azóta pedig sötétbarnás-véres folyásom van minden nap.(Ez lenne a közti vérzés?) A bőrömön nem segített egyenlőre.. sőt, mintha még rosszabbodott is volna a helyzet és - ahogy a hozzászólásokat olvasom- ezek szerint a szexet is emiatt nem kívánom Az egyetlen pozitívum, hogy a melleim nagyobbak lettek valamelyest.

    Szóval az lenne a kérdésem, hogy volt-e valaki, akinek hasonló mellékhatásokat okozott, DE aztán azok idővel ELMÚLTAK ???!

    Vagy, ha ilyen rosszul reagál rá a szervezetem, akkor ilyen is marad?

    Szerintetek?

    Ha tudnám, hogy mondjuk 2-3 hónap alatt esetleg hozzászokik a szervezetem és elmúlik ez a sok panasz, akkor kibírom, végigszenvedem. De, ha kicsi rá az esély, akkor inkább mielőbb váltanék másra.

    Köszi szépen minden reagálást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. szeptember 25. 15:34212.

    Sziasztok!

    Időközben sajnos abba kellett hagynom a Yadine szedését fejfájás miatt, pedig már kedtem örülni, mert 2 hónapig nem volt semmi bajom tőle, 1 hónap után már gyönyörű volt a bőröm, és még fogytam is, de így vissza kell állnom a Gracialra, amivel nem volt semmi gond, csak az utóbbi időben már nem védett úgy a patik ellen.

    Ha vk-nek bevált, és szüksége van 3 havi Yadine-ra, akkor írjon, ár alatt megválnék tőle, vagy Gracialra cserélném, vagy ha van vk-nek eladó Gracial-ja, az is érdekel.

    Köszi! Adri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_196483
    Torolt_felhasznalo_196483
    2006. szeptember 21. 20:09211.

    Sziasztok!

    Én a Yadinet 8hónapja szedem,semmilyen a papírján leírt mellékhatást nem észleltem.Viszont 1-2 hónapja a nemi életünket eléggé felforgatta,a libidómat levitte szinte teljesen.Ennek a barátom sem örült,ezért most váltani szeretnék,de egy hasonló gyógyszerre,amiben szintén nincsen sok hormon(nem szeretnék hízni...).De persze ez nem azt jelenti hogy másoknál is ez a hatása.

    sziasztok');" unselectable="on"> 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. szeptember 14. 17:11210.

    Szia Ildikó,

     

    engem nagyon érdekeélne, mert iszonyatosan rosszul vagyok a hormon cuccoktól, már többet is próbáltam

     

    előzmény:
    Ildikó1973 (205)
    2006-09-06  18:37
  18. 2006. szeptember 10. 18:39209.

    Hali!

    Én 19éves vagyok, 1éve kezdtem fogamzásgátlót szedni, az orvosom Yadinet írt fel, 3havi adagot. Első hónap, minden rendben volt. A 2.hónappab már kezdett valami nem stimmelni. Este bevettem, és forgott velem a világ. Nem egyszer volt, hogy iszonyatosan szédültem, hányingerem volt. A harmadik hónapra már a szexhez sem volt kedvem így elkerülhetetlen volt a váltás, nem bírta a szervezetem. 9hónapja Minuletet szedek, ezzel semmi problémám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_267971
    Torolt_felhasznalo_267971
    2006. szeptember 10. 17:59208.
    sziasztok...
    van egy óriási problémám...nemrég találtam egy yadine tablettát a földön...ezt azt jelenti,hogy az utolsó,azaz harmadik héten,valamelyik nap nem vettem be...
    persze most gyorsan bevettem,és még van 1darab a csomagból a mai napra,de ezért mégis aggódom...segítsetk...vol már valaki hasonló helyzetben?szedjem tovább szünet nélkül,vagy ne szedjem...?
    előre is köszi minden hozzászólást
    n.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. szeptember 7. 09:52207.

    Sziasztok!

    Nem tudja valaki, hogy a fogamzásgátlókat a menszesz max hányadik napjáig lehet elkezdeni? Ma megyek íratni, de már megvan 7 napja, és nekem össze-vissza jön meg havonat, ráadásul csak folyás mennyiségű.

     

    Köszi a segítséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227560 (202)
    2006-09-04  10:02
  21. 2006. szeptember 7. 08:16206.
    Szia! Én kíváncsi lennék rá, írhatsz privit is, ha nem szeretnéd közszemlére tenni. Köszi, Crysler
    előzmény:
    Ildikó1973 (205)
    2006-09-06  18:37
  22. 2006. szeptember 6. 18:37205.

    Megértem a tanácstalanságotokat. Ami nekem bevált és nem gyógyszer nagyon szívesen tudom ajánlani  mindenkinek. Nem naptár módszer és hasonlók. Sajnos nálunk nem annyira elterjedt, de már nálunk is beszerezhető. Meilött  elkezdtem használni kikértem a nőgyógyászom véleményét aki szerint 99%-ba megbízható, ugyan ugy mint a gyógyszerek és még az szól mellette hogy semmiféle hormon készítményt nem kell szedni napi gyakorisággal.

    sziasztok Ildikó

    ha vkit érdekel szívesen írok róla.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_446288
    Torolt_felhasznalo_446288
    2006. szeptember 6. 09:59204.

    Hello,
    2,5 évig szedtem yadine-t, ezalatt semmi gond nem volt.
    Júliusban zsibbadt a kisujjam egy hónapig, valszeg nem ettől, de azért abbahagytam a tablettát, amúgy is lassan gyerekprojekt jön. Azóta nem jött meg. Kicsit aggódok. 

    Írjatok, akik abbahagytátok.

    köszi,
    e

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. szeptember 4. 14:57203.

    A yadine monnyon le!

    A párom ezt szedte és teljesen megszűnt a libidója, úgy, hogy hajszál hijján a kapcsolatunk is ráment.

    Most tér át nuvaringre, remélem ezzel nem lesz ilyen probléma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_227560
    Torolt_felhasznalo_227560
    2006. szeptember 4. 10:02202.

    Sziasztok!

    Én 3 éve szedem a Yadine-t, elötte pedig 3 évig a Mercilont.
    Nekem semmi bajom nincs a Yadine-nal, de mivel nincsen párom azon gondolkodom, hogy abbahagyom a szedését, már így is 6 éve tömöm magamba a fogigátlókat. Azt szeretném kérdezni, hogy volt-e valakinek negatív hatása azzal kapcsolatban, hogy abbahagyta a gyógyszert?

    Köszi.

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35

Címlap

top