Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. Torolt_felhasznalo_538303
    Torolt_felhasznalo_538303
    2006. június 8. 09:43126.

    Sziasztok!

     

    Kb 1 éve szedem a Yadine-t. Előtte Dianae35-t szedtem. Abbahagyása után a bőröm iszonyú ronda lett, ezért írta fel orovosom a jóval enyhébb....Yadine-t. Azótagyakorlatilag pecsételő vérzés és mensi tölti ki a hónapjaimat. Uh-on semmi eltétérés. Az orovosom újabb és újabb hormonokkal akar tömni, hogy elmúlassza a vérzést. A bőrömön ismeretlen eredetű elváltozások jelentek meg, amit a bőrgyógyászok nem tudnak kezelni semmi kencével. Hát ennyit ezekről a korszerű gyógyszerekről.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. június 7. 18:43125.
    Én legszívesebben már nem szednék egy fogamzásgátlót sem, de eddig úgy éreztem"muszáj" szedni. (meg anno még mondták, hogy szedjek fogit az arcomra)
    Már jó pár éve depressziós vagyok, és havonta, kéthavonta 1x, ha igénylem a szexet, akkor sem én kezdeményezem. És nem rég belegondoltam, hogy nagyjából abban az időben kezdődött, amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Ráadásul mindegyiknek van valami mellékhatása és felesleges kérdezgetni melyik jó, mert úgy is mindenkinek más. Mindegyik fogi ugyan úgy okozhat hízást, fejfájást, hajhullást, depressziót, libidó változást, stb. csak nem mindenkinél ugyan az. Ezért baromi felesleges azt kérdezni, hogy a Yadine jó-e, vagy bármelyik más jó-e. Valakinek biztos jó, valakinek meg nem, de amire kikísérletezi az ember magán, hogy mi jó neki, addig teletömi magát hormonokkal és úgy ingadozik a hormonszintje az embernek, mint a libikóka.
    Persze aki egyből megtalálja a megfelelőt, annak szerencséje van.
    Én személy szerint már tönkretettem magam idegileg, fizikálisan,mentálisan mindenhogy, egyelőre ott tartok, ha lehet leállok egy időre és meglátom milyen lesz a lelkiállapotom.
    De addig nem tudom mi legyen a védekezéssel, a gumiban nem bízom annyira, meg elég izé is...nem csak nekem. :-/
    Főleg, mert örülnék ha visszatérne az életkedvem...minden téren. : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_191044
    Torolt_felhasznalo_191044
    2006. június 7. 15:09124.

    Sziasztok!

    A libidócsökkenés egyenlő azzal, h nem nedvesedik az ember megfelelő mértékben?? Mert velem sajna ez történik, mióta szedem a Yadinet!  Pedig kívánom a barátomat, mégis mi lehet a probléma???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. május 30. 17:08123.
    Ja...és nem felejtetteleke el   
    előzmény:
    lucika_ (121)
    2006-05-30  13:46
  5. 2006. május 30. 17:08122.

    Sok lehetőség van, de szerintem biztonságos-e kérdést inkább vmelyik nőgyógyásznak tedd fel, mert én is csak keresem a lehetőségeket...

    Nézz utánna pl. hüvelygyűrűnek és különféle kenceficéknek és kúpoknak. Lehett többiek segíteni tudnak. Én nem. De az bizti, hogy én nem kezdenék el szedni fog.gátlót! Inkább a kisbaba.

    előzmény:
    lucika_ (121)
    2006-05-30  13:46
  6. 2006. május 30. 13:46121.
    Szóval segítsetek ki mivel védekezik? Mert a gumiban nem bízom már. Akkor mit használjak? Térjek vissza a fog.gátlóra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. május 30. 13:36120.

    Szia Neszte!

    Múltkor írtunk egymásnak priviben, (tudod én kérdeztem meg, hogy megjött-e már). Képzeld az történt, hogy mi gumival védekeztünk és szombat este kiszakadt a gumi. (életemben most fordult elő 2x, két külön márka, nem gagyi). Bevettem az esemény utánit. Na most én azért hagytam abba a fog.gátlót, hogy ne mérgezzem magam címszóval, na de így nem mérgezem magam, hogy esemény utánit veszek be? Marha jó, ennyit a gumiról. Ti akik abbahagyjátok mivel védekeztek???

    Mert én valószínüleg újra elkezdem szedni a fog.gátlót, valamilyet, mert az esemény utáni gázosabb, mint ha a fog.gátlót szedném renszeresen, és ki tudja, lehet a jövő héten is kiszakad.

     

    előzmény:
    neszte (117)
    2006-05-30  12:42
  8. Torolt_felhasznalo_507433
    Torolt_felhasznalo_507433
    2006. május 30. 12:55119.
    Szia!

    Leírnád hogy mivel tartod kordában a bőröd? Köszi
    előzmény:
    Lillholmen (118)
    2006-05-30  12:43
  9. 2006. május 30. 12:43118.
    figyi biztos hogy egy ideig ronda lesz a bőröd.
    vagyis fogalmazzunk inkább úgy, hogy kevésbé szép.

    de én spec akkor inkább azt a pénzt amit fog.gátlóra költöttem (ami nem kevés) vettem belőle kül. arcápolási cuccokat, amivel eléggé jól kordában tudom tartani a dolgot!
    előzmény:
    Gúvi (114)
    2006-05-30  12:14
  10. 2006. május 30. 12:42117.

    Sziasztok!

    Lillholmen ezeket akár én is, és a barátnőim is írhatták volna, éppen így állok, mint Te. Kedden fogok menni endokrinológushoz és ő majd talán rendbetesz. REménykedem, mert szeretnék 1 éven belül kisbabát.

    Soha többet nem szednék fog.gátlót, eddig sem akartam, de rábeszélt a doki, hogy ennyi idősen, már "illik", csak a következményeiről nem szólnak....

    előzmény:
    Lillholmen (105)
    2006-05-26  17:00
  11. 2006. május 30. 12:41116.
    homeopatia
    előzmény:
    Timcsyke (113)
    2006-05-29  19:49
  12. 2006. május 30. 12:34115.
    Szia!

    Nem, nem para.

    "Mivel a csomagban minden tabletta ugyanazokat a hormonokat tartalmazza azonos adagban, egyfázisú kombinált fogamzásgátlónak nevezik."

    Arra figyelj, hogy a keddi helyett pedig a szombatit vedd be!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313036 (112)
    2006-05-28  20:00
  13. 2006. május 30. 12:14114.
    Szia!És elötte is voltak pattiaid v csak azért mert leálltál a yadine-nal?nekem elötte is voltak és félek ha leteszem megint randa leszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503104 (109)
    2006-05-28  16:33
  14. 2006. május 29. 19:49113.

    Sziasztok!

    Ehhez a szedjünk valamit, vagy ne szedjünk vitához szeretnék hozászólni. Lassan a frász kerülget, mikor elolvasom az újabbnál újabb negatív tapasztalatokat ebben a topicban... Már írtam itt, hogy nekem eddig semmi bajom tőle, de persze én is félek a káros következményektől.

    Az én történetem úgy néz ki, hogy kb másfél évig szedtem Meliane-t, aztán abbahagytam, mert nem volt párom, és nem láttam szükségét. Semmi különösebb változást nem vettem észre, aztán majd egy év múlva egyszer kimaradt a vérzésem, aztán később NÉGY hónapig nem jött meg... A bőröm eldurrant, tele voltam pattanásokkal, és ráadásul a vizsgaidőszakomra teljesedett ki a dolog, és teljesen kikészültem lelkileg is. Mint kiderült, magas volt a tesztoszteron szintem, de a doki szerint nem vészes... Szerintem elég gáz négy hónapig nem menstruálni... Erre írta fel először a Norcolutot, hogy megjöjjön, aztán azt mondta fog. gátlót kellene szednem, hogy helyreálljon a ciklusom, meg szebb legyen a bőröm, ami megjegyzem, már iszonyú volt... Ez januárban volt. Azóta szedem a Yadine-t.

    Most mint a strucc, aki a homokba dugja a fejét, tök jól elvagyok a szebb bőrömmel, meg a normális cilusommal, de mi lesz, ha abbahagyom... Ez már nem kényelmi kérdés, mert az a négy hónap maga volt a pokol, és ha megint megtörténik, nem tom mit csináljak vele, amivel nem ártok a szervezetemnek... Ha tud valaki valami értelmes tanácsot adni, szívesen fogadom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_313036
    Torolt_felhasznalo_313036
    2006. május 28. 20:00112.
    ugye az nem para, ha mondjuk a szombati gyogyszer helyett véletlenül a keddit vettem be, mert kedden jár le a levél és már csak 3 gyogyi volt és benéztem az oldalt? vagy ez bekavar?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_507433
    Torolt_felhasznalo_507433
    2006. május 28. 16:43111.
    Meddig szedted? és előtte milyen volt a bőröd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503104 (109)
    2006-05-28  16:33
  17. 2006. május 28. 16:43110.
    én most kezdek el egy ilyen homoepátiás kezelést! úgyhogy most csak egyelőre ennyit tudok írni a dologról, de az tuti, hogy segíteni fog.

    egyik barátnőm 4 évig szedett fog.gátlót, 2 hőnapja hagyta abba, persze nem jött meg neki és adokija norolutot akart neki felírni...

    hihetetlen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503104 (109)
    2006-05-28  16:33
  18. Torolt_felhasznalo_503104
    Torolt_felhasznalo_503104
    2006. május 28. 16:33109.

    Én 2 hónapja hagytam abba a yadine t

    úgy nézek ki, mint egy madárijesztő, teli van gyulladt, begyült, eltüntethetetlen pattanásokal az arcom, tiszta zsir a hajam hajmosás után 1 nappal...felborult a hüvelyflórám normál egyensúlya, nem segit semmi(

    Ja, a legjobb, h tiszta szőr vagyok,mint egy medve..

    Utálom, és főleg azt h olyan boldogan rekámozzák ezt a sok mérget

    Vki tud vkit aki ezt rendbehozza?

    Főleg a homeopátia érdekelne..elegem van a drasztikus gyógyszerekből

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. május 28. 16:20108.
    én is így gondolom.

    most egyelőre nem szép a bőröm, de majd az lesz, ha helyrejövök de soha többé hormont!!!
    előzmény:
    *csibe* (107)
    2006-05-28  15:51
  20. 2006. május 28. 15:51107.
    Ebben igazad van, egyik sem fogja azt mondani,hogy káros az egészségedre ne szedd...Amikor én az orvosomhoz fordultam, azzal a panaszommal,hogy vszinüleg ettől vannak a rosszulléteim, bután nézett rám és azt mondta, hogy kizárt dolog...De asszem elég volt ezekből a mérgekből, nem éri meg kockáztatni... 
    előzmény:
    Lillholmen (105)
    2006-05-26  17:00
  21. Torolt_felhasznalo_191044
    Torolt_felhasznalo_191044
    2006. május 28. 14:34106.

    Sziasztok!

    Tegnap kezdtem el szedni a második levél Yadinét, de erősen gondolkozok rajta, h abbahagyom! Ugyanis az első hónapban gyakorlatilag nem tudtam szexuális életet élni , mivel folyamatosan pecsételő vérzésem volt. Azért nem fordultam dokihoz, mert a papírján azt írják, h ez 3 hónapig normális, amíg hozzászokik a szervezet. Az első levél végén abbamaradt ez a valami, aztán menstruáció, majd 2 napig semmi és most ismét visszatért ez a pecsételő izé!  Ha most abbahagyom, annak milyen hatása van?? Vagy menjek el inkább a dokihoz??  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. május 26. 17:00105.
    szia,

    ezeket a dolgokat vérből lehet kimutatni!

    amúgy az én nőgyógyászom is teljesen elégedett volt ezekkel a gyógyszerekkel, nézd, egyik sem fogja azt mondani, hogy hát ezek szarok, mert 1. nem ők szedik, 2. nekik végsősoron mindegy.
    az enyém is felháborodottan közölte, hogy a diane is egy korszerű gyógyszer. mire megkérdeztem, hogy akkor mégis miért tiltották be több országban és miért mondják rá külföldön, hogy ha sokáig szeded gyakorlatilag az életeddel játszol?!

    válasza annyi volt, hogy sokmindent szoktak mondani az emberek.

    nekem is ez totálisan véletlenül derült ki, voltam egy biz. mágnesen biorezonancia vizsgálaton, azóta van vérleleletem is, ami igazolta az ottani orvos gyanúját.

    úgyhogy én azt mondom, ha szeded, nagyon figylej magadra és ne vegyél be mindent ill. akármit amit a dokid mond
    előzmény:
    Rikike (104)
    2006-05-26  16:33
  23. 2006. május 26. 16:33104.

    sajnálom Lillholmen, hogy ez történt veled.  

    sajnos a gyógyszerek mindenkire másképp hatnak. Én direkt megkérdeztem 2 hete a nődokimtól, hogy mit gondol erről a gyógyszerről (ez másik , mint aki felirta), és teljes mértékben meg van vele elégedve. Át is vizsgáltattam magam....persze vérvétel nem volt.

    Milyen vizsgálatok mutatják ki ezeket a tüneteket? mint pl a pajzsmirigy, meg stb.?

    előzmény:
    Lillholmen (103)
    2006-05-25  00:42
  24. 2006. május 25. 00:42103.
    sziasztok,

    én márc közepén hagytam abba a yadine szedését. 3,5 év után előtte 2,5 évig dianetszedtem.

    tegnap derült ki, hogy az egész hormonháztartásomat, ahogy van szarta el ez a két gyógyszer.annyira, hogy 25 évesen gyakorlatilag klimaxolok, mert a petefészkeim ahogy vannak nem működnek. talán még elindítható, talán, de mondta a dokim, hogy így is nagyon nagy a valószínűsége, hogy spontán nem tudok majd teherbe esni. ja és mondta, hogy ilyen értékekkel amikkel most rendelkezem egy jódarabis nem is menstruálok.
    a pajzsmirigyem romokban szintén.

    haragszom magamra, hogy vakon bíztam a nődokimban. igaz sokszor kértem tőle, hogy csináljon vérvizsgálatot, nem tette, mondván ezek korszerű ( ) gyógyszerek, nem lesz semmi bajom tőlük.
    és ha én márc-ban nem mondom azt, hogy abba akarom hagyni a gyógyszert, ő még sztem simán felírta olna nekem még évekig.
    még jó, hogy van eü-s előképzettségem.

    úgyhogy én soha többé be nem szedek fog.gátlót. eddig csak tudtam, hogy mennyire káros, de most a saját bőrömön is megtapasztalhattam. sajnos

    úgyhogy lányok, ez nem elrettentés akart lenni, csak mindenki sztem gondolja át, megéri szedni ezeket a szarokat? ér annyit, hogy max. a bőrünk szebb lesz, meg kényelemsebb egy picivel az élet?

    ...

    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_313036
    Torolt_felhasznalo_313036
    2006. május 22. 23:25102.
    én ezért állítottam be a telomba, minden nap csipog csak ugye éltetemben most szedek ilyet elöször és nem akarom se tul korán se tul későn beszedni, és elég sokat járunk el délután/esténként igy nem mindig tudom 8re időzíteni, és moziba nem szivesen cipelem magammal a tabikat:D szal ezért kérdeztem
    előzmény:
    neszte (101)
    2006-05-21  17:15

Címlap

top