Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. Torolt_felhasznalo_424408
    Torolt_felhasznalo_424408
    2007. június 22. 17:31251.
    Sziasztok!
    Most akarok fogigátlót feliratni, már megvolt a vérvétel meg a szükséges vizsgálat. Elsősorban azért akarom elkezdeni mert nagyon fáj az első nap. Hányok meg szédülök. Azon kívül a böröm is kicsit pattis , na nem annyira , de nem vmi teccetős . A yadinére azt mondják h nagyon jó, viszont a diane röl sok rosszat hallottam..... A yadine télleg alacsony hormontartalmú??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_170572
    Torolt_felhasznalo_170572
    2007. június 21. 21:06250.
    Hát nem bánnám ha én is fogynék tőle egy pár kg-t.Na és mi van a szexuális vággyal?Nektek csökkent tőle?Mert pl.valaki azt irta,hogy neki 0-ra esett.Ez tényleg igaz lenne?Mint már irtam ennek egyálltalán nem örülnék,és szerintem a párom sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. június 21. 18:21249.
    Szia!

    A Yadine alacsony hormontartalmú tabletta, de tény, hogy nem ebben van a legkevesebb hormon (legalábbis ösztrogén). Szerintem ne izgulj, ha eddig nincs gond, akkor - a Te szempontodból - jó tablettát javasolt az orvos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234557 (248)
    2007-06-21  18:14
  4. Torolt_felhasznalo_234557
    Torolt_felhasznalo_234557
    2007. június 21. 18:14248.
    Hát nekem igazából semmi bajom nem lett tőle..én kb. 3 hónapja szedem,én fogytam tőle két kilót az első két hétben és az nem is jött vissza. Tény a vérzésem tovább tart, nem 4 napig hanem 6, akár 7.De nincsenek menzeszes fájdalmaim. Én igazából attól féltem/félek hogy az alacsony hormon tartalom miatt esetleg nem olyan hatékony mint a többi fogamzásgátló. Itt olvastam valakinél hogy neki azért írták fel mert magas hormon tartalmú...Nekem viszont pont azért mert fiatal vagyok és ez az első fogamzásgátlóm igy alacsony hormontartalmú készitményt javasoltak.. Most akkor hogy is van??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_170572
    Torolt_felhasznalo_170572
    2007. június 19. 18:52247.
    Sziasztok!   Én majd most fogom elkezdeni a Yadine szedését.A hozzászólásokból olvastam jó és rossz híreket egyaránt.Én elsősorban azt szeretném kérdezni igaz e,hogy a szexuális vágy csökken tőle(ennek egyálltalán nem örülnék)? .Másrészt,hogy tényleg lehet tőle fogyni?Kérem aki tud pontos válaszokat,az irja meg nekem.Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. június 14. 18:36246.
    nekem az elején lement tőle a libidóm ,de most visszajött
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. június 14. 18:22245.
    Libidó 0.Pattanás 0,mellfeszülés 0.Megéri ha nincs pasi.... 
    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  8. 2007. június 11. 14:55244.
    Sziasztok!
    Én 1 évig szedtem Lindynettet, amitől a libidóm a 0-ra csökkent, viszont 15 kg felugrott edzés és diéta mellett. Most váltottam a Yadine-ra, de kicsit félek tőle. A dokim azt mondta, ettől majd lemegy pár kiló, de tényleg ennyire vészes lesz "lejönni" róla? Légyszi, nuygtassatok meg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_746169
    Torolt_felhasznalo_746169
    2007. június 7. 22:34243.

    Sziasztok! Nekem ma írta fel a doki, de ezek alapján amiket itt olvastam+a bogyó papírján, totál kiakadtam!: -A haszn. utasításban pl. benne van,többek között, hogy  akinek egyenes ágú leszármazottai között volt mellrákja, szívinfarktusa, akinek visszere, túlsúlya van stb. stb. az előtte konzultáljon dokival. Miután már megvettem, ugye, lehet menni konzultálni, de persze előtte vizitdíjat fizetni, várakozni, esetleg újabb bogyót ír fel, újabb pénzkidobás, de mi van ha azt mondja, próbáljuk meg??? Nem lennék kísérleti nyuszi... Szóval a dokik miért nem tudnak ott helyben ezekre rákérdezni, hisz nekik ismerniük kellene a bogyóikat??!!Na mármost nálam sajnos mindegyik fenti eset fennforog, amiket az előbb a haszn. utasításból itt kihalásztam. Én szülés után vagyok 5hóval, már jó régen szedtem fogi bogyót, de már most elegem van belőle. 

    Csakhát nálunk se maradt más: ha nagy ritkán arra kerül sor , akkor bizony nincs megállj,.... a gumira allergiás vagyok, spirálozni nem szeretnék...., inkább rombolom az egészségem ilyen "modern" bogyókkal...(?)

    Úhgyhogy azt hiszem, felhívom holnap a dokit, hogy a családban előfordult (sajnos ) mellrákos - nagymamám -, infarktusos - nagypapám - , magas koleszterines, meg hogy rámnézhetett volna mekkora darab vagyok, mielőtt felírja?

    Kíváncsi vagyok mit mond. Majd megírom. Amúgy ti figyeltetek ezekre? VAgy csak én vagyok ilyen hekciás?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_693082
    Torolt_felhasznalo_693082
    2007. június 7. 21:17242.
    Hello!

    Miért majdnem csak a negatív mellékhatásokat írjátok a Yadine-ról? én most fogom elkezdeni, de ezek után nagyon meggondolom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. május 8. 09:30241.
    sziasztok!
    én 2évig gratialt szedtem,de azt utobbi időben egyre ingadozóbb lett a kedvem,havi alatt és után rettenetesen ideges vagyok,és a libidóm az egeket veri!szegény barátom...
    ráadásul néhány hónapja mensi előtt pecsételő vérzésem van ,és az új dokim yadine-t irt fel.
    utánaolvastam itt a nlcafen,és kicsit megilyedtem!
    rengeteg mellékhatásrol irtatok!
    én nagyon vékony magas csaj vagyok 175/52
    van köztetetek aki ilyen alkatu és sok mellékhatása lett a gyogyszernek?

    ráadásul én a 22dbosról áttérés miatt(pénteken még szedtem,kövi pénteken már szedtem)kicsit félek hogy összekeveredem.
    ráadásul ugy volt h pénteken szedtem be az utolsót, hétfőn reggel megjött.és akkor most hétfőn kell elkezdenem szedni,ezt tutin bekarar vizsgaidőszakba!
    az első 2-3hétben igy védekeznem kell majd vmi mással?

    most teljesen szép a böröm és minden óramű szerüen müködik,remélem igy is marad...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_694775
    Torolt_felhasznalo_694775
    2007. Április 30. 11:20240.
    Sziasztok!

    Egy évig szedtem a yadine-t, és a múlt hónapban, márciusban hagytam abba, mert babát szeretnénk. Előtte nekem 33 napos ciklusaim voltak, és már az első gyógyszermentes ciklusban visszaállt ugyanennyire! Hát, meglepődtem, az biztos, persze még később is jöhetnek menstruációs zavarok. A bőrömön most jönnek ki kis patik, de azért nem vészes, már amúgyis lassan időszerű lenne a kozmetikai kezelés, szóval annyira nem gáz.
    Láttam, többen írták, hogy félnek a fájdalomtól: de hát ez a normális, lányok, nők vagyunk, és ez néha fájdalommal jár! Na és, néha görcsölünk 1-2 napig, és kész. Akkor ne is szüljünk gyereket, mert fáj???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. Április 30. 11:09239.

    sziasztok!

    van valakinek fejleménye elhagyás tekintetében?

    írjatok lécci

    előzmény:
    Leilah24 (238)
    2007-04-22  19:32
  14. 2007. Április 22. 19:32238.
     A legbiztonságosabb  az 1 hónap. Minden gyogyszernél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535758 (237)
    2007-04-22  18:48
  15. Torolt_felhasznalo_535758
    Torolt_felhasznalo_535758
    2007. Április 22. 18:48237.
    Sziasztok!!

    Én is Yadine-t szedek, most kezdtem el nem rég...
    És az lenne a kérdésem, h mikor lehet más védekezési dolgok nélkül együtt lenni a párommal?

    Különben most pontosan 3 hónapra 6504 Ft ....

    Elöre is köszönöm a válaszotokat..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_227560
    Torolt_felhasznalo_227560
    2006. november 21. 08:17236.

    Sziasztok!

    Én lassan 3 hónapja hagytam abba a Yadine-t. Hát megszenvedtem vele rendesen. Nekem a szedés alatt semmi gond nem volt a bőrömmel, most meg úgy nézek ki  mint aki bárányhímlős. az egész arcom, dekoltázsok és hátam is pattanásos és ráadásul el sem akar múlni, pedig már mindent rákentem. És abból a csúnyább fajtából, szép nagyok, és fájnak mint állat.  Ja és nekem sem jött meg a menzim tőle, de ez a doki szerint normális, az azonban kevésbé hogy kaptam egy gyógyszert ami elvileg meghozza, na az sem vált be.

    Szóval én már megbántam, hogy abbahagytam, de már 6 éve szedtem és úgy gondoltam, hogy elege lehet már a szervezetemnek. De most nekem van elegem, szívem szerint zacskóval a fejemen mennék mindenhova.

    előzmény:
    Ildibildi (235)
    2006-11-08  18:51
  17. 2006. november 8. 18:51235.

    Úgy értettem,hogy pont ma fog elfogyni a gyógyszer, akkor ugy 2 nap múlva megjön. Na és én utána akarom abbahagyni!! Akkor nem jön meg megint!Vagy igen? Amúgy itt írták lejjebb többen is,és máshol is olvastam,hogy van akinek hetekig,vagy akár 2 hónapig nem jön meg

    Ildibildi

    előzmény:
    Macaroon1 (233)
    2006-11-08  18:28
  18. 2006. november 8. 18:29234.
    Szedés alatt menstruáltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_446288 (230)
    2006-11-04  08:21
  19. 2006. november 8. 18:28233.
    Helló,
    Én majd 10 évig szedtem Marvelont: abbahagytam és igen, a bőröm egy ideig nem volt a legjobb állapotában, és igen, mielőtt megjön egy napig van néhány görcsöm, de nem vészes - nekem. Aztán a bőröm kitisztult és szebb lett mint vha.
    Nem. Nem sokára jön meg, ezt ki és honnan vette. 2-3 nap múlva, nem is értem a kérdést.
    Most lassan 5 éve benn van egy minispirál, az jó volt, tényleg, de ki kell szedetni, szóval újra tabi lesz egy ideig, szerintem túldimenzionáljátok a dolgokat, ennyit nem kell aggódni valamin, mert akkor jutsz is bekövetkezik...
    M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. november 8. 17:55232.

    Sziasztok!

    Nemrég találtam ezt a topikot,és nagyon örültem neki! Én fél éve szedek yadine-t,de épp most tervezem hogy abbahagyom... Mivel egy másik gyógyszert is szedek rendszeresen(erre most nem térnék ki hogy milyet), ami állítólag gyengítheti a gyogyi hatását,ezért az orvosom azt mondta, szedjek a tabletta mellé c-vitamin pezsgőtablettát. Na most...Én azt hallottam hogy a nagy dózisú (500 vagy 100mg) c-vitamin rendszeres,állandó alkalmazása "nem tesz túl jót" a vesének. Tudtok erről valamit???

    A hajam is eléggé elkezdett hullani, valószínű a gyogyitól...Szóval a párommal közösen úgy döntöttünk, hogy abbahagyom a gyógyszert, és maradunk az egyéb védekezési módoknál. 

    Tudom, hogy ez butaság, de én valahol félek attól hogy a fogamzásgátló tönkreteszia szervezetet,és hogy később nehezen lehet teherbeesni,stb..Meghát mégiscsak egy természetes folyamatot akadályoz meg... 

    Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy milyen utóhatásai lehetnek a gyógyszer abbahagyásának? Tényleg csak sokára fog megjönni először?

    Puszi mindenkinek!

    Ildibildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_942065
    Torolt_felhasznalo_942065
    2006. november 8. 17:49231.

    Sziasztok!

    Én több mint 4 éve szedek fogamzásgátlót, ebből 2,5 éve a Yadinet, és most abba akarom hagyni. Viszont olyan sok "rémtörténetet" hallottam már arról, hogy majd hogy tönkremegy a bőröm, meg milyen fájdalmaim lesznek, hogy most kissé berezeltem. Akinek van tapasztalata a gyógyszerelhagyás utáni dolgokkal kapcsolatban, kérem, ossza meg velem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_446288 (230)
    2006-11-04  08:21
  22. Torolt_felhasznalo_446288
    Torolt_felhasznalo_446288
    2006. november 4. 08:21230.

    2,5 év után júliusban hagytam abba, és még mindig nem jött meg.

    Ne csak a szedés alatti mellékhatásokat nézzétek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_446288 (204)
    2006-09-06  09:59
  23. Torolt_felhasznalo_996210
    Torolt_felhasznalo_996210
    2006. november 4. 07:44229.

    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, csak az első pár hsz-t olastam el.Én most szülés után kaptam Yadine-t és én véreztem tőle, nem is olyan kicsit.A Diane tényleg nagyon jó a bőrnek, de nem is fogamzásgátló elsősorban, csak ilyen hatása is van.Viszont úgy hallottam,h hosszú távon méhsorvadást okoz , nem lehet évekig szedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_388778
    Torolt_felhasznalo_388778
    2006. november 2. 13:47228.

    Sziasztok!

    Hát én sajnos csak rosszat tudok mondani a yadine-ról 2 hónapig szedtem  várván hátha majd hozzászokik a szervezetem, de hiába.

    Állandóan roszsul voltam tőle, fejfájás hányinger, minden reggel émelygéssel ébredtem, mestruációmra semmilyen jó hatással nem volt. Jobban görcsölt a hasam tőle mint azelőtt. A bőröm még csúnyább pattanásosabb lett mint előtte volt. A hajam hullni kezdett , fáradékony stresszes kedvtelen lettem.

    Most épp szünetet tartok de erősen gondolkzok hogy egyáltalán kipróbáljak-e mást. Tudom ez egyéntől függ, csodát nem is vártam tőle, na de ezt sem. Az orvos azért írta fel ezt nekem, mert a tesóm  a miligestet szedi és azt mondta hogy nekem mást ír fel nehogy elszedjük egymás elöl. Hát mondhatom nagyon vicces volt a doktor bácsi...

    Igazából azért szeretnék fogigátlót szedni mert úgyhalottam jó hatással van a mestruációra a bőrre, de igazából egyiket sem tapasztaltam. Jó lett volna ha használ mert elviseletetlenül görcsöl a hasam már mielőtt elkezdek menstruálni jó pár nappal. Mennyiségileg is időtartamra is sok. Erre szerettem volna megoldást találni + a ragyás fejemre és hátamra ami szintén egy eléégé zavraó tény számomra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. október 23. 12:19227.

    sajnos én ezzel nem tudlak megvigasztalni, párommal már többször beszéltük, hogy a vágy-kérdés sokszor alvássá fajult.

    szal kismértékben sajnos befolyásol. Persze mindenkire máshogy hat, rám igy hatott.  viszont más tekintetben meg tökéletesen bejött, úgyhogy nem váltok.  

     

    előzmény:
    nikkancs (226)
    2006-10-21  17:05

Címlap

top