Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gorogorszagi magyarok,hol

vlahodimou
Létrehozva: 2005. szeptember 18. 19:03

Sziasztok!

10 eve elek Gorogorszagban. A ferjem gorog, 2 kicsi gyerkocunk van. A kisvarosban ahol elunk, nem ismerek mas magyarokat, viszont nemreg megismerkedtem egy velem hasonlo sorsu magyar csajjal a repuloteren, aki meg sok masokat is ismer, igy felotlott bennem, lehet hogy errefele is vagytok, csak nem tudok rola?

  1. 2010. május 10. 17:0323576.
    Szia en is Szalonikiben vagyok 1997 ota. En a kozpontban lakom.
    Negy gyermekem van, egy 6 eves, egy 4 eves, egy 2 es fel eves es egy 9 honapos. Harom lany es egy kisfiu.
    Itt vegeztem az egyetemet de csak eleg keves idot dolgoztam egy itteni reklamugynoksegen. A ferjemmel fenn Magyarorszagon ismerkedtunk meg, o ott fenn tanult.
    előzmény:
    Kiara1204 (23575)
    2010-05-10  16:34
  2. 2010. május 10. 16:3423575.

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen megpróbálok gyakrabban jönni.Ezt a Blogot én is olvasgatom ha van időm szerintem is nagyon jó.

    Képzeljétek el egyik nap az interneten beszélgettem egy barátnőmmel erről a válság dologról és nagyon nagyot csalódtam benne:(

    Folyton csak azt fújta,hogy megérdemlik mert,hogy eddig milyen jól éltek meg ilyeneket és sajnos nagyon nagyot csalódtam benne de hát ez van sajnos.Sajnos még nem nagyon olvastam vissza van itt valaki esetleg aki Szalonikiben él??Ti merre felé laktok?

    Néha jó lenne magyarokkal beszélgetni:)Főleg most hogy hamarosan megszületik az én második csodám:)

    előzmény:
    vlahodimou (23573)
    2010-05-09  23:08
  3. 2010. május 10. 12:2123574.
    Vlahi, nagyon jo ez az Agni fele blog, mar reg nem jartam itt. Sokmindenkinek elkuldtem, aki kivancsi volt az itt torteno dolgokra.Koszi!!
    előzmény:
    vlahodimou (23573)
    2010-05-09  23:08
  4. 2010. május 9. 23:0823573.

    Szia Kiara, örülök, hogy "csak így" beírtál    Igazad van, szerintem mindenki, aki itt él görögben, fel van háborodva, hogy mostanában miket hallani Görögországról. Komolyan mondom, néha a hajamat tépem Nem értem, miért van ennyi rosszindulat az emberekben, de nagyon úgy tűnik, hogy ez a kárörvendés arról szól, hogy milyen jó, hogy a szomszéd tehene is megdöglött De könnyű elterelni a nép figyelmét az otthoni problémákról!!!! Aztán akik még pár hónapja irigykedtek, hogy "de jóóóó nektek, hogy Görögországban éltek, meg szerezzetek már nekem is munkát, meg különben is, úgyis kóbászbú' van a kerítés" stb.... dumával jöttek elő, most örvendeznek, mert savanyú a szőlő ugye, aztán jöhet a sárdobálás, meg a görögök szidása Tényleg nem értem, mire jó ez... A görögök olyanok, amilyenek, nem hiszem, hogy az, aki idejön 2 hétre nyaralni, egy rossz szót is szólhatna róluk És főleg 2 hét nyaralás után meg ne akarjon már véleményt formálni... A sztereotípiáktól meg amúgy is irtózom. Minden országban vannak lusta és szorgalmas, jó és rossz, kedves és mogorva emberek, mi az, hogy lusta görög meg okos magyar.... Áááá, órákat lehetne ezen a témán vitatkozni, de nem érdemes, mi, akik itt élünk, tudjuk mi a helyzet, a többiek, a sárdobálók meg legyenek boldogok a véleményükkel, ha ez nekik jólesik Érdemes elolvasni egy kedves régi fórumtársunk blogját, ezekben a napokban éppen erről a témáról ír, a tévhiteket eloszlatandó:

    http://eviagreece.blogspot.com/

     

    Még egyszer, örülök, hogy írtál, gyere gyakrabban, üdv a csapatban

    Hejehuja, téged is régen "láttalak" A nyaralás miatt ne aggódj (egyelőre legalábbis), a hleyzet teljesen normális errefelé, szerdén volt egy egynapos sztrájk, ami teljesen megszokott dolog errelfeé, sajnos pár anarchista hülye közreműködésének "köszönhetők" ezek a zavargások, amikről a hírek harsogtak. És ez is csak Athén belvárosában történt, ami ugye nem "egész Görögország"... Nem értem, miért akarják már ennyire rossz színben feltüntetni az országot... Na mindegy

    előzmény:
    Kiara1204 (23572)
    2010-05-09  15:54
  5. 2010. május 9. 15:5423572.

    Sziasztok!

    Én nem vagyok nagyon fórumozós de amit 1-2 napja olvastam egy honlapon az azért kicsit felháborító dolog gondoltam megírom.

     

    "Lusta görögök"ilyen címszavakat lehetett olvasni nemrég.

    Nagyon sok más orszában gondolják,hogy itt(Görögországban) milyen jó az itt élőknek.Hát én úgy gondolom,hogy nincs teljesen igazuk.Ide jönnek nyaralni 1-2 hétig nekik nagyon jó egész nap csak üldögélnek a napon.De akik egy kicsit is azt hiszik,hogy milyen jó is tulajdonképp itt élni azok nézzék meg Athéni minden napját,de szerintem nemkell Athénig elmenni.

    Lehet,hogy azt gondoljátok nincs igazam,de én azt gondolom,hogy nem olyan csodálatos itt élni mint ahogy azt a túristák gondolják az idő alatt míg pár hetet itt töltenek.Az a pár hét az mégsem egy élet(az csak egy nyaralás ahol mindent megengedhetnek maguknak.)

    Én 5 éve élek itt és van egy csodálatos görög férjem nemsokára megszületik a második babánk is.De szivesebben élnék otthon Magyarországon.

    Bocsássatok meg,hogy csak így beírtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. május 5. 14:0023571.

    Sziasztok Lányok!

     

    Rég voltam itt de látom ti is egyre kevesebbet vagytok ezen a fórumon.Írjatok valamit mi újság Görögországban?Nézzük a híradásokat de sajnos ott is nagyon rossz a helyzet mint itt nálunk.Készülünk az idén junius 20-tól érdekelne hogy alakultak az árak az üzletekben,éttermekben  .A szállás szerintem jó áron van 45 euro/nap/apartman/4fő Pefkohoriban.Ha van időtök írjatok.Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. Április 8. 13:4923570.

    Nálam 15 éve tart... Oké, tompul közben a fájdalom, de elmúlni sosem fog...

    Kaposztaslangos él Salonikiben, talán majd jelentkezik közben. Meg az iwiw fórumon van egy pár lány, aki ott él, nézz be oda is Ők is szívesen taliznak egymással

    Addig is gyere mesélj az első benyomásokról, élményekről, kíváncsian várjuk

    Többieknek majd este válaszolok, most nyakamon acsalád, mennem kell

    előzmény:
    brigim (23569)
    2010-04-08  13:42
  8. 2010. Április 8. 13:4223569.

    Sziasztok!

     

    Na már egy hónapja vagyunk itt Szalonikiben, kislányom, férjem és a macskánk is élvezi az itteni életet,csak nekem van honvágyam, hiányzik az otthonom, a családom, a barátaim, a magyar szó....ez normális? meddig tart ez az állapot?

    Lenne egy kérdésem, remélem tud vki segíteni:hogy lehet itt magyar adásokat fogni?

    Amúgy van itt vki Szalonikiből?Szívesen találkoznék végre magyarokkal is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. Április 7. 20:1523568.

    Sziasztok!

     

    Ujra eskuvo temaban kerdeznek toletek, hatha vki nemreg intezett hasonlot es tud valaszolni:

    A magyarorszagi Kulugyminiszteriumnal az Apostille pecsetre mennyi ideig kell varni? A honlapon azt irjak, hogy leghamarabb masnap, de max. 30 nap mulva adjak ki a pecsettel ellatott papirokat. A 30 nap nekem nagyon sok, mert csak 1 hetet leszek otthon most majusban. Remelem gyorsabban lezavarjak...

     

    A tobbi hazasulandonak hogy megy az ugyintezes? En meg csak most kezdtem, de ugy latom nem lesz konnyu menet. Eskuvo utan meg plane, minden papirt kicsereltetni az uj nevre....

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. március 30. 17:5723567.

    Sziasztok!

     

    Én és a Párom csak nyaralni járunk Görögországba, nagyon tetszik az ország kultúrája, az emberek is vendégszeretőek, nagyon jó a gasztronómiája, stb. Szeretnénk megismerni Görögország többi részét is. Nyaralás szempontjából mindenkinek tudom ajánlani!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_549233
    Torolt_felhasznalo_549233
    2010. március 30. 13:0323566.

    Sziasztok!

     

    Mi is nyáron költözünk ki Görögországba, Laris(s)zába. A férjemet a munkahelye küldi ki pár évre. Engem is érdekelne rengeteg dolog, elsősorban, hogy véleményetek szerint itthon adjuk el az autónkat és kint vegyünk, vagy vigyük ki és onnan fizessük a járulékait?? Ha van véleményetek nyugodtan írjátok.

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_131378
    Torolt_felhasznalo_131378
    2010. március 6. 14:0623565.

    Köszsönöm az infót - kár hogy nem a legjobbak. De mindenképpen fontolóra vesszük, főleg, hogy sajna nem Te vagy az első aki hasonlókat mond.

     

    Azért remélem hamarosan rendbe jönnek kint a dolgok...

    előzmény:
    vlahodimou (23563)
    2010-03-03  23:23
  13. 2010. március 3. 23:2823564.
    Valaki nem emlekszik veletlenul, hogy ki az a torolt felhasznalo itt a topicon, akinek meg a hozzaszolasait is toroltek?  Fura...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. március 3. 23:2323563.

    A hirek sajna igazak, epp ma dontottek a vegleges valsagcsomagrol, nem egyszeru a helyzet A berek befagyasztva, juttatasok 30%-kal lecsokkentve, afa viszont 2%-kal nott... ezekutan a burokracia meg a legkisebb baj lenne egyszeruen ellehetetlenitik a megelhetest, nem is tudom, mi lesz, az emberek el vannak keseredve, a kozbiztonsag megromlott, mindenfele rablasok, betoresek, az emberek felnek... Az ismeroseink kozul (gorogok) aki teheti, el keszul hagyni az orszagot   Meg a gorogok sem tudnak megelni, ti komolyan azon gondolkoztok, hogy kijottok? Tudom, otthon se jobb a helyzet, de ott legalabb otthon vagy.. itt, kulfoldikent, a mostani helyzetben... hat nem tudom...

    Nekem a mostani helyzet kapcsan az volt az elso reakciom, hogy el innen, de gyorsan sajnos en nem tehetem, gorog a csaladom, itt elek 15 eve... de ha most kezdhetnem, foleg csaladostol, biztos nem jonnek. Most legalabbis nem. Kesobb nem tudom, mi lesz. De ez en vagyok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131378 (23562)
    2010-03-03  14:17
  15. Torolt_felhasznalo_131378
    Torolt_felhasznalo_131378
    2010. március 3. 14:1723562.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy rátok találtam, szeretnék egy kis információt kérni. Családommal úgy tervezzük, hogy az idén kiköltözünk Görögországba (anyukám, testvérem, én + a kutyánk). Lehetőleg egy nagyobb városba, vagy a mellé. Ketten tudnánk dolgozni (egészségügy ill. turizmus).

    Viszont mindenféle híreket olvasni, hogy válságban van a gazdaság, magasak a bérköltségek, túl erős a bürökrácia stb. Ti, ott hogy élitek ezt meg? Milyenek az életkörülmények?

     

    Előre is köszönöm a segítséget!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. március 2. 06:3523561.

    Eere!

     

    En Volosban vagyok.Itt van meg egy magyar ismerosom,baratnom,akinek a ferje gorog,IWIWen ismerkedtunk ossze.Rajta kivul meg egy csajszi,aki rajtam keresztul jott ossze a gorog parom gorog baratjaval.

     

    Mit csinalsz Larisszaban? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447240 (23546)
    2010-01-28  19:19
  17. 2010. február 23. 11:0323560.

    Sziasztok,

     

    Novemberbe költöztem Athénba, görög párom miatt. A fórumot most találtam egy kisebb keresgetés után.. Van aki esetleg Athéban, vagy ahhoz közel él? Szoktatok találkozót rendezni?

     

    Mindenkinek mosolygós szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_297657
    Torolt_felhasznalo_297657
    2010. február 22. 15:0423559.

    Szia gabnaia!

    Meg lehet tudakolni, hogy kb. merrefelé fogsz élni? (ha nem titok...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102983 (23558)
    2010-02-21  19:34
  19. Torolt_felhasznalo_102983
    Torolt_felhasznalo_102983
    2010. február 21. 19:3423558.
    Sziasztok! segítségeteket szeretném kérni...2007 óta görög párom van, az idén tervezem a kiköltözést, az elhatározás végleges, mégis szeretnék némi információt arról például, hogy a magyar nők hogyan  boldogulnak kint? esküvőt, gyereket  tervezünk,azonban a párom nem szeretné hogy dolgozzak, ettől egy kicsit tartok.. én egy rendkívül energikus nő vagyok aki bele betegedne ha egész nap csak a háztartással kellene foglalkoznia. Örülnék kinti barátoknak, ismerettségnek, mert elindulni nem egyszerű! Köszönettel: A. email címem: g.anita72@gmail.com
    előzmény:
    vlahodimou (1)
    2005-09-18  19:03
  20. Torolt_felhasznalo_297657
    Torolt_felhasznalo_297657
    2010. február 17. 20:4323557.

    Sziasztok!

    Én is itt vagyok... De errefelé semmi újdonság nincs...

    Már majdnem teljesen befordultam ettől az esős időtől...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. február 17. 16:4423556.

    Sziasztok!

     

    Hű, röstellem, de elég rég adtam hírt magamról...szóval most hétvégén voltunk lakást nézni és végül Pileába, egy két szintes, kertes lakást választottunk. Szerintem nagyon szép és a környék is nyugis. Most még be kell rendezni, de a férjem ezt már intézi az ismerősein keresztül. Ja és először nem akarta a tulaj a macskát engedni, mondván: az összes társasház alapító okiratába benne van, h házi állat nem jöhet. Ez tényleg így van? De végül is kisirtuk magunknak.

    Március 5-én megyünk, szerintem addig ritkán tudok jönni...na de majd ott kinnt!Én ugyan a kislányommal leszek otthon, de az egyedülléttől, a magányosságtól, a visszatérő depressziómtól én is félek.

     

    Most csak ennyi ,elég sok dolog van még a költözésig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. február 17. 16:1023555.

    Koszonom, hogy valaszoltatok!

    De azert, azokkal, akikkel egyutt dolgoztam tartjuk  akapcsolatot..csak most meg az a nehez hogy elegge ingerszegeny az eletem egyenlore..meg hat panikbeteg is vagyok aztan...meg a parom nem nagyon szeretne, ha baratkoznek, olyan erzesem van..de azert probalgatok, csak felek, hogy hulyenek neznek, mert meg annyira nem beszelek jol gorogul...en is probalok haverkodni a boltban meg ilyenek, de azert a szerelem es a tengerpart karpotol valamennyire mindenert...:)

    De nem hiszem hogy mas magyar is elne itt, mert elegge picike amfilochia...na mind1...megyek edzoterembe..:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. február 11. 00:0423554.

    Hat igen, igy azert nehez egy kicsit, ha nincsenek ismerosok, baratok... de majd szerzel, nem kell elkeseredni

    Irtad, hogy regebben dolgoztal kint, onnan nincsenek ismerosok, akikkel el tudnal beszelgetni neha? 

    Nekem is volt egy ilyen idoszakom, amikor nem dolgoztam, es szinte egesz nap egyedul voltam otthon, na ilyenkor sokat segitett, hogy a regi ismerosokkel tartottam a kapcsolatot Aztan hamar nyitottam a vilag fele, osszeismerkedtem a szomszedasszonnyal, meg lejartam konditerembe, stb... nem volt konnyu, de azert igyekeztem feltalalni magam, mert jol akartam magam erezni! SZerintem nalad sem lesz gond, majd meglatod, csak igy a kezdet tunik neheznek

    Addig is itt vagyunk mi is, remelem, a tobbiek is elokerulnek egy kis csevegesre

    előzmény:
    adri1000 (23553)
    2010-02-10  07:47
  24. 2010. február 10. 07:4723553.

    Szia! Köszi a választ!

    Kb.másfél hónapja élek kint, ami azért még nem elég nagy idő, csak néha úgy érzem magam, hogy nagyon egyedül vagyok, hiába ott van a párom, de hát ő is egész nap dolgozik....Ti hogyan birkóztatok meg a kezdetekkel?Nagyon nehéz...Néha azt gondolom, hogy feladom máskor meg azt, hogy Ú de jó, mekkora kihívás...Nektek is ilyen volt az elején, honnan szereztetek barátokat stb...? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2010. február 9. 12:0923552.

    Szia!

     

    Bar en messze lakom toled (Komotini), de remelem, kozben majd jelentkezik valaki, aki kozelebb el. Miota elsz gorogben? 

    Tobbiek, merre vagytok? Tudom, tobben az eskuvoi elokeszuletekkel vagytok elfoglalva, de azert gyertek meselni, szivesen meghallgatnank szerintem mi tobbiek, akiknek mar csak egy szep (vagy nem annyira ) emlek ez az idoszak

    előzmény:
    adri1000 (23551)
    2010-02-08  13:10

Címlap

top