Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gorogorszagi magyarok,hol

vlahodimou
Létrehozva: 2005. szeptember 18. 19:03

Sziasztok!

10 eve elek Gorogorszagban. A ferjem gorog, 2 kicsi gyerkocunk van. A kisvarosban ahol elunk, nem ismerek mas magyarokat, viszont nemreg megismerkedtem egy velem hasonlo sorsu magyar csajjal a repuloteren, aki meg sok masokat is ismer, igy felotlott bennem, lehet hogy errefele is vagytok, csak nem tudok rola?

  1. 2006. március 9. 16:2326.

    Szia!

    Egy kicsit beleolvastam az ominozus "nezetelteresbe", vegulis valahol mindkettotoknek igaza van. En 11-ik eve elek itt, az elso evekben nekem is az volt a benyomasom, hogy itt mindenki csak "lazsal" es ezt a kovetkeztetest az ismeretsegi korombol vontam le. Mostanaban mar jobban latom, hgoy vannak azert szep szammal olyanok is, akik tenyleg dolgoznak. Na ennek a kovetkezo az oka:  Ugyebar azt nem kell ecsetelnem, hogy a koztisztviseloi rendszer hogyan  mukodik. Oke nehez bekerulni, de aki mar benn van, az nem is nagyon kerul mar ki onnan (valami nagyon meredeket kell ahhoz elkovetni, hogy kirugjak) a fizetes jo, es nem teljesitmenyaranyos, akkor  meg minek hajtsak magukat????   Nem kell messzire mennem, kedves ferjuram a legjobb pelda erre  O mar muveszi fokra fejlesztette a semmitteves fogalmat

    Aztan itt a masik veglet, a privat szfera. Nagy a munkanelkuliseg, bizonytalan a jovo, a fizetes keves, de ha meg akarsz elni, muszaj robotolni, szakszervezetek vagy mas erdekkepviselet nem igazan mukodik, ha nem tetszik, mehetsz. NEm nagyon szamit, mit vegeztel, mindenhol a protekcio az elso, na meg a szakmai tapasztalat. Csak konyorgom, mitol legyen az embernek, ha egyszer anelkul meg nem vesznek fel sehova???  

    AMint irtad, a tarsadalombiztositasi rendszer a beka hatsoja alatt van, gyes mint olyasmi nem ismeretes, szules utan 2-3 honappal a nok mar mehetnek vissza dolgozni (koztisztviseloknel 1 ev) aztan dolgozhatsz, hogy fizesd a bebiszittert  

    Ha meg netan ugy dontesz elso a gyerek aztan utana allsz neki a munkakeresesnek (mint az en jelenlegi peldam mutatja) gyerekkel mar senki sem akar alkalmazni, mert tobbet kene fizetni.

    Es vegul nekunk  "idegenkent" valoban 2-szer annyi erofeszitesre van szuksegunk, hogy bizonyitsunk es helytalljunk.

    HAt ez az en meglatasom  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. március 8. 22:2525.

    Szia Vlahodimou, sziasztok!

    A Görögországot imádók topicban felvetődött egy kérdés amire kicsit hevesen reagáltam. Kiváncsi lennék a többi itt élő magyar véleményére. Lehet, hogy végól én látom rossz ul és valóban itt ráérősek az emberek?  

    előzmény:
    vlahodimou (24)
    2006-02-12  14:30
  3. 2006. február 12. 14:3024.

    Szia es udv kozottunk!!!

    Hat a szervezokeszseg tenyleg siralmas errefele mint sok mas is.... mint pl. munkamoral, burokracia, kozlekedes es meg sorolhatnam... de azert vannak jo dolgok is   Te egyetemistakant biztos nagyon jol fogod magad erezni. Chios is klassz hely, ugy hallottam, de meg sajnos arrafele nem jartam. De hat a szigetek az amugy is egy mas vilag   . Jo itt-tartozkodast kivanok neked, es ha valami kerdesed van, csak nyugodtan, azert itt vagyunk am, csak nem latszik  

    előzmény:
    makuka (23)
    2006-02-04  17:01
  4. 2006. február 4. 17:0123.

    Sziasztok!

     

    Él még a fórum? Végzős műegyetmista vagyok és február 15én utazom Chios-ra ösztöndíjjal négy hónapra. nagyon kiváncsi vagyok, bár kissé elkeseredett is a görögök szerevzőkészségétől, de erről bővebben ha visszajöttök, kedves fórumlátogatók!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. december 10. 16:0922.

    Szia! Udv errefele, bar a forum elegge kihalt, inkabb privat levelezesekbe csapott at az egesz, de orulok hogy jottel, talan fellendul a banda )

    Kerdeseddel kapcsolatban viszont el kell hogy keseritselek: en nemetet tanitok itt, de ezer fele vizsgat le kellett hozza tennem, eloszor is kulonbozetit a gorog targyakbol, aztan meg a nyelvvizsgat honosittatni, ami megint kesz teboly volt, aztan a tanitasi engedely, es ez meg mindig csak nyelviskolakban jogosit tanitasra, iskolarol ne is almodozzak, mert  az meg plusz x fele vizsga, meg eloszor is protekcio kerdese   Ja es alapfeltetele a gorog allampolgarsag is, ami nekem ugyan megvan, de meg igy sem allok neki. Szoval egyszerubb, ha elvegzel egy gorog fosulit, de akkor meg mindig palyazati vizsgakon kell resztvenni, szoval eleg gaz  . Hogyhogy ki akarsz menni?

    Sajnos a vizum-dologban nem tudok segiteni, nem tudom hogy mukodik, en eloszor zold kartyaval voltam itt, aztan ferjhezmenes utan tartozkodasi engedely, majd jott az allampolgarsag, de azzal i smegjartam a magam kalvariajat, eleg huzos ugy volt az is. Hamar ra fogsz jonni, hogy borzaszto a burokracia errefele  

    Egyebkent Go melyik reszere jossz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595833 (20)
    2005-12-06  16:00
  6. 2005. december 6. 16:5521.
    ez a 90 nap a multte. unios orszag addig vagy ott amig meg nem unod. de a legegyszerubb lenne felhivni a kovetseget. ott szepen elmagyarazzak...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595833 (20)
    2005-12-06  16:00
  7. Torolt_felhasznalo_595833
    Torolt_felhasznalo_595833
    2005. december 6. 16:0020.

    Sziasztok gorogorszagi magyarok!

    Egy kerdesem lenne hozzatok,remelem vki elolvas es tud valaszolni!!!

    JAnban tervezem hogy kimegyek,angolt szeretnek tanitani ott,de nem is ez a lenyeg most hanem hogy hogy is van ez a munkavallalasi vizum igenyles?

    Gondolom ti akik kint vagytok dolgoztok ugyhogy keresztulmentetek ezena z eges zproceduran....

    Azt tudom rola,eloszor meg kell irni egy munka szerzodest,aztan kell igenyelni a vizumot,ami vmi 2-3 honapot igenybe vesz.Igen am,de ha nincs vizumom,fognak engem alkalmazni egyaltalan?MEg allitolag 90 napot tartozkodhatok vizum nelkul,de akkor nem ertem....HA odamegyek es csak egy honap mulva talalok munkat aztan meg a vizumigenyles 2-3 honap akkor mi van?Akkor kifutottam a 90 napbol...

    Csak en bonyolitom??Lecci ha vki tud tanaccsal szolgalni irjon!!!!!!!!!!!!Nagyon be vagyok am sz....,szeretnek meni janban de nagyon tartok attol sikerul e egyaltalan munkat talanom plusz meg ezek a procedurak....

    Ti akik kint vagytok hogy boldogultok???????????????Irjatok!!!!!!!!!!!!ildike_22@free mail.hu

    előzmény:
    vlahodimou (19)
    2005-10-04  13:08
  8. 2005. október 4. 13:0819.
    Akkor megse szallt el  . NA nem baj, ketszer irtam, hogy legyen egy kis forgalom  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. október 4. 13:0518.

    Szia!

    Na egy hozzaszolasom mar elszallt   

    Hat itt most eleg szar a helyzet munkaugyben (meg egyebben) tudom, mert nalam most epp aktualis a tema, hat elkeserito. Na nem csak nekem,mindenki csak panaszkodik. Ugyhogy orulj neki, hogy ott vagytok, ahol, mar en is gondolkodom, nem lehetne-e masfele lepni, dehat nem  . Hidd el, az a par honap napsutes meg a tenger nem er annyitt  , de most mar keso banat . Egyebkent itt is esett a hetvegen, itt ez duplan rossz, mert meg hozzajon a magas paratartalom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432667 (16)
    2005-09-29  20:42
  10. 2005. október 4. 13:0017.

    Szia!

    Bocs, hogy regen irtam, de mostanaban eleg sok a rohangasznivalom. Szerintem orulj neki, hogy ott vagytok, ahol, nem jobb itt se, nehogy azt hidd, sot!!!! Nagyon rosszul allnak itt a dolgok mostanaban. Ezt en is csak most erzekelem igazan, hogy munkakeresesben vagyok, hat nagyon elkeserito a helyzet. Es nem csak nekem, mindenki csak panaszkodik. Hat az a par napos honap meg a tenger megsem er meg ennyit   De most mar keso banat 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432667 (16)
    2005-09-29  20:42
  11. Torolt_felhasznalo_432667
    Torolt_felhasznalo_432667
    2005. szeptember 29. 20:4216.

    Szia Kriszti,

    na megtalaltam az oldalt. Remelem mindent jol csinaltam bejelentkezes stb. Hat tenyleg eleg regen irtal mar azt hittem el is felejtettel. Itt Münchenben mar 3 napja esik. Gondolom nalatok meleg van, Ferjem most szidja Nemetorszagot az idö miatt. Igen hianyzik neki Görög de hat itt van biztos munkank egyenlöre .Talan valaha kiköltözünk. A gyerköcök hogy vannak? Igen aranyosak. Jelentkezz majd ok?

    Puszi Eszti

     

    előzmény:
    vlahodimou (1)
    2005-09-18  19:03
  12. 2005. szeptember 27. 09:4915.
    Kristalle lenne egy kerdesem, mas lanyos anyak is valaszolhatnak. Ti anyakonyveztettetek a kislanyodat Mo-on? Es ha igen, hogyan, gorog nonemu vegzodes szerint, vagy "magyarosan"., ahogy az apjat hivjak? Mert engem most hivtak az anyakonyvi hivatalbol otthon (mar vagy fel eve beadtuk a papirokat, hat nem siettek el) hogy ahhoz hogy a lanyuom Vlahodimou-kent legyen anyakonyvezve, nyilatkoznom kell, hogy a gorog kissebbseghez tartozunk.  Hat elg hulyeseg, jo, en kettos allampolgar vagyok, meg hat a gyerekek is (Mina most lenne, ha mar csinalnak a rohadt papirokat) de azert ilyen nyilatkozatot nem akarok tenni. Ha nekik jolesik, legyen otthon Vlahodimos a lanyom, nekem aztan edesmindegy  
    előzmény:
    kristalle (5)
    2005-09-18  22:00
  13. 2005. szeptember 24. 15:3714.

    Szia!

    Na beneztem megint egy kicsit, itt vagy? Olvastam a privit is, koszi a meghivast, de sajnos nem tudunk jonni, kislanyom egy kisse mintha takonykoros lenne. Pedig most hetvegere anyosekhoz is akartunk utazni, epp utbaesett volna, de azt is lemondtuk inkabb. Szegyen-gyalazat mar ott se voltunk vagy 4 honapja, es csak 2 oranyi utra laknak tolunk. De valami mindig volt, egy honapig ugye otthon is voltunk, utana meg azonnal nem akartam megint felbolygatni a gyerkeket, mondtuk, varunk par hetet, mig ujra megszoknak itthon, es azota mindig van valami. Eddig tul meleg volt, hogy utazzunk, most meg lassan mar tul hideg lesz... . Na jo en nem is banom nagyon, de azert mar eg a pofam, majd kezdodik a "mourmoura" hogy biztos en kerulom oket  

    Na mindegy, nektek jo keresztelot holnapra, elore is "na sas zisei kai me to onoma" tenyleg, magyarul mit szoktak ilyenkor kivanni?

    Hogyhogy ilyen soka tartjatok? PErsze tok jo, igy legalabb mar a lany is tudja elvezni, keszul ra? Ilyenkor hogy van, ot is bemeritik teljesen a vizbe? Jujj, ugy szeretnek jonni, de nem baj, jovo hetre tervezek egy kiruccanast Kavala fele, ha minden jol megy, akkor majd osszehozunk egy talit, jo?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151170 (11)
    2005-09-23  10:02
  14. 2005. szeptember 23. 10:2313.
    Nekem most mennem kell, kisasszonykam ebredezik. Hetvegen nem tudom, mikor leszek, hetkoznap alt. "mesimeri" vagyok, amikor a gyerkocok alszanak, ma csak ilyen "ektakto" jelenesem volt, de milyen jol tettem!!!  Priviben dobjal maeg egy telefonnal, jo? En is kuldom. Puszi Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. szeptember 23. 10:1212.
    Nincs ezen semmi ego, en se tudtam az elejen  . Szoval kattints ra a nevemre, es ha keri a jelszot, akkor ird be, amit privin kuldtem. Ott talalsz fenykepeket meg infokat rolunk  .  A masik nev alatt, amit megadtam, azt meg ird be a kereson, a bemoldalak kozott cimszo alatt, aztan Mehet  . Ott is kerni fog jelszot, ugyznaz, mint az elozonel  . Remelem erthetoen irtam  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151170 (11)
    2005-09-23  10:02
  16. Torolt_felhasznalo_151170
    Torolt_felhasznalo_151170
    2005. szeptember 23. 10:0211.
    JAJ ISTENEM EZ OLYAN EGO NEKEM ILYENEKET NE MONDJ KB.EGY HETE,HOGY NETEZEK. MI AZ A BEM? 
    előzmény:
    vlahodimou (10)
    2005-09-23  09:41
  17. 2005. szeptember 23. 09:4110.
    Szoval ahogy irtam, 10 eve elek itt Gorogben, Szalonikiben voltam 6 evig, 3 eve vagyunk itt Komotiniben, kozben egy evet Draman is voltunk (jo is lenne, ha meg ott lennenk, milyen kozel lennenk) . A ferjem katonatiszt, de asszem mar ezt is irtam. A gyerkocok Stefanos juniusban volt 3 eves, Mina (Malvina) 9 honapos. Priviben kuldom a jelszot a bememhez, neked van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151170 (9)
    2005-09-23  09:34
  18. Torolt_felhasznalo_151170
    Torolt_felhasznalo_151170
    2005. szeptember 23. 09:349.

    JAJDEJO HOGY ITT VAGY!  AZAZ Igazsag,hogy NEM sokat Tudok meg rolad,  mert Anitaval nem szoktam mostanaban talalkozni ok is koltozkodesben meg mi is NAGYON SZERETNELEK MEGISMERNI :MESElj MAGADROL MEG A PICUROKROL                

    előzmény:
    vlahodimou (8)
    2005-09-23  09:27
  19. 2005. szeptember 23. 09:278.

    Szioka!!!!

    Hat tenyleg kicsi a vilag, igen en vagyok az   . Mar sokat hallottam rolad Anitatol, de orulok!!! Akkor rolunk gondolom ugyis tudsz, nem kell bemutatkoznom  . Gyakran netezel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_151170 (7)
    2005-09-23  08:40
  20. Torolt_felhasznalo_151170
    Torolt_felhasznalo_151170
    2005. szeptember 23. 08:407.
    NA SZIA! Azt hiszem en annak a lanynak a baratnoje vagyok akivel megismerkedtel szalonikibe,HA Anitanak hivjak es Kavalan el ,akkor tuti. EN 25 eves vagyok KB 6 eve elek itt van egy 5 eves kislanyom.MAGYAR O-on Kecskemet-rol,jottem
    előzmény:
    vlahodimou (6)
    2005-09-20  09:42
  21. 2005. szeptember 20. 09:426.

    Sziasztok!

    Ezer bocsi, hogy igy eltuntem, de egy kisse elhavaztam.

    Koszi a valaszokat, mi Komotiniben elunk, kb 3 eve, a ferjem katonatiszt, es hat ugye koltozkodunk... . De most itt vettunk lakast, remelem, ez mar a vegleges helyunk lesz. Egyebkent 6 evig Szalonikiben eltem, ott ismertem egypar magyart, de amiota elmentunk, nem nagyon tartjuk a kapcsolatot  

    előzmény:
    kristalle (5)
    2005-09-18  22:00
  22. 2005. szeptember 18. 22:005.

    En Thesszalonikiben elek, 1997-tol kezdve. Van egy majdnem 2 eves kislanyom es most varom a masodikat oktoberre. Veled mi ujsag? Hol elsz pontosan? Sokan elnek itt Thesszalonikiben is. 

    előzmény:
    vlahodimou (1)
    2005-09-18  19:03
  23. Torolt_felhasznalo_977419
    Torolt_felhasznalo_977419
    2005. szeptember 18. 20:564.
    Ja és athina23 Athénban!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977419 (3)
    2005-09-18  20:55
  24. Torolt_felhasznalo_977419
    Torolt_felhasznalo_977419
    2005. szeptember 18. 20:553.

    Szia!

    Igen, nézd meg a linket, amit Misstick írt!  

    Itt a fórumon recinán kívül még csodamano és kristalle is Görögországban él.

    Merre éltek, észak? Dél?

    előzmény:
    vlahodimou (1)
    2005-09-18  19:03
  25. 2005. szeptember 18. 20:442.

    szia :-) igen vannak: pl recina ptolemaidabol  ill a gorogorszag topikon is vannak paran. tovabba nezd meg: www.assos.hu

    ill magyaronline.net forum

    merre vagytok?

    előzmény:
    vlahodimou (1)
    2005-09-18  19:03

Címlap

top