Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyros szósz

Lianna
Létrehozva: 2005. szeptember 15. 20:22
Sziasztok!
Le tudná írni valaki hogy hogyan és miből kell csinálni a gyrosra való csípős szószt?Holnap azt szeretnék csinálni.
Már csak reggel jövök de azért várom a válaszokat!
Köszi:Lia
  1. Torolt_felhasznalo_284168
    Torolt_felhasznalo_284168
    2005. október 12. 10:2730.

    Sziasztok!!

    Megcsináltam tegnap este életem első gyrosát és baromi büszke voltam magamra, mert fini lett Úgyhogy köszönöm mindenkinek aki "anno" válaszokat adott nekem a kérdéseimre. A következőnél már biztos merek majd kísérletezni is  Csak arra kell vigyáznom,h ne mindennap legyen 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257996 (25)
    2005-09-16  13:12
  2. 2005. szeptember 18. 12:0829.
    Dolgoztam egyszer olyan helyen,ahol gyrost is csináltak.ott a fehér szósz ebből állt:kefír,pici méz,sok fokhagyma.ez olyan igazi utcai gyros ízű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. szeptember 17. 14:5728.
    Gyros tál


    1 csirkemell csíkokra vágva
    2-3 fokhagyma lapokra szelve
    bors
    gyros fűszerkeverék
    ---------------------
    Hirtelen kisütve pirosra pirítva kevés olajon - félreteszem


    jó adag hasábkrumplit megsütök, nagy lapos tálra halmozom, kicsit sózom, mehet rá a husi
    Erre szórva:
    2 paradicsom, harmadnyi kígyóubi összevágva
    1 hagyma szálasra vágva


    Joghurtos szósz a tetejét meglocsolni:
    2 dl joghurt, 2 kk szárított v. friss kapor, só, 2 összezúzott fokhagyma, pici gyros fűszer.
    előzmény:
    Lianna (1)
    2005-09-15  20:22
  4. 2005. szeptember 17. 14:1327.
    Sziasztok!
    Tegnap megcsináltam a gyros tálamat. Szóval:sült krumpli, görög fűszerkeverékben pácolt pulykamellkockák serpenyőben pirosra sütve, paradicsom, uborka, hagyma, és csípős szósz.
    A szósz végül is: Chillis glóbus ketchup+csípős piros arany+kevés víz+pici cukor-Isteni lett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top