Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló tabletták

Torolt_felhasznalo_607213
Torolt_felhasznalo_607213
Létrehozva: 2002. október 20. 12:17
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a Marvelon nevű fogamzásgátló tablettával kapcsolatban. Kinek milyen tapasztalata van róla?Én eddig Mercilont szedtem, de ennek van egy igen kellemetlen mellékhatása, a hüvelyi gombásodás. Az orvosom most a Marvelont írta fel, de én úgy hallottam, hogy külföldön már betiltották!Kérem, hogy akinnek hasonló problémája(gombásodás)volt fogamzásgátló miatt írja le, hogyan szabadult meg tőle, illetve aki Marvelont szed, szedett, hallott róla valamit írja meg a véleményét róla!Ha tudtok jelenleg Magyarországon kapható, a Mercilonnál kevesebb hormontartalmú tablettáról azt is írjátok meg!Segítségeteket előre is köszönöm!



-----------------------------------------------------

Fogamzásgátlók, gyógyszerek eladása, vagy cseréje a fórumon tilos!



(moderátorok)
  1. 2003. március 21. 10:16101.
    Az csak most nyáron fog kiderülni, hogy használ-e erős napsütésben, gondolom ilyen magas faktorszám megvéd, inkább attól félek, hogy napközben lejön (orrfújás, stb. lekoptatja). Meg a vízparti nyaralást nehéz így kivitelezni, ha az arcomat nem barnítom akkor jól fogok kinézni, nyaktól lefelé barna az arcom meg hófehérke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918220 (100)
     
  2. 2003. március 20. 21:53100.
    Köszi Mosimaci, nekem is be kell szereznem vmi magas fényvédős krémet. Használtad már nyáron is, erős napsütésnél, és hatásos volt, nem erősödtek a foltok?
    előzmény:
    mosimaci (98)
     
  3. 2003. március 20. 18:5799.
    Sziasztok!
    Én a Yadine-t szedem, és nagyon meg vagyok elégedve vele, igaz, a korábbi tablettámmal (Harmonet) sem volt semmi gondom.

    Viszont olvastam a honlapján (www. jasmine. com - külföldön ez a neve) róla, érdekelt, ráadásul az utolsó hónapokban a Harmonet alatt kijött rajtam pár pattanás, olyan nagy, fájós pattanások.

    Ezért kezdtem el szedni a Yadine-t. Nekem nagyon bevált, minden amit ígérnek vele kapcsolatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (55)
     
  4. 2003. március 19. 08:4098.
    Helyesbítek: A 60-as napvédő fényérzékeny bőrre nem vichy termék, hanem La Roche-Posay (L'Oreal)és a termékek között többféle magas faktorú naptej is van kifejezetten érzékeny bőrűeknek. Én patikában vettem.
    előzmény:
    mosimaci (97)
     
  5. 2003. március 18. 10:2197.
    Szedtem már néhányféle fogamzásgátlót és soha egyik sem váltotta ki ezt, csak a Diane, ha előre tudom, nem próbálkozom vele. A bőrgyógyász felírt ugyan egy krémet, ami talán hosszú használat után halványít valamit + 60-as faktorú vichy napvédő arckrémet, azt használom is ha süt a nap. Nem egy öröm, de már késő bánat, arra kell vigyázni, hogy ne legyen rondább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918220 (96)
     
  6. 2003. március 17. 21:1796.
    az én tapasztalatom az, hogy a már megszerzett foltok halványulnak télen, és rettenetesen felerősödnek nyáron, de újak nem jöttek. végülis már nincs is nagyon hova jönni, mert jó nagy foltok ezek:(((( a nőgyógyász biztosan megmondja, hogy az új gyógyxed fényérzékeny-e.
    előzmény:
    mosimaci (95)
     
  7. 2003. március 17. 12:4195.
    Ugyanígy jártam, a Diane-35-től foltjaim lettek. Most más gyógyszert szedek, de félek a napsütéstől, védem az arcom (mi lesz nyáron?). Sajnos a meglévők valószínűleg újra kijönnek, ha nem vigyázok az arcomra, de szerinted újak kijöhetnek vagy azzal, hogy más gyógyszert szedek ezt kivédem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918220 (93)
     
  8. Torolt_felhasznalo_823886
    Torolt_felhasznalo_823886
    2003. március 17. 12:4094.
    Sziasztok!
    Más hasonló topicokon is olvasni a nők-lányok kb 80%-ától, hogy nem kívánja a szexet a tablettától. Ez elég visszataszító tény. Igaz minendkinek más fogamzásgátló jön be, de én valahogy irtózom attól (is), hogy felboruljon a hormonháztartásom, részben mert biológiát tanulok, és valamennyire tisztában vagyok a szervezet működésével.
    Ez a Pharmatex szimpatikusnak tűnik, de nem túl kiábrándító a heves érzelmek közepette felállni, hogy mindjárt jövök, drágám. . . ?!
    Elég macerás dolog ez a fogamzásgátló-kérdés. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. március 15. 17:3993.
    Szaisztok,
    1-2 tapasztalatot én is megosztanék veletek:
    Diane35-nél nagyon vigyázzatok a fényérzékenységére. Nekem szép barna foltok jöttek az arcomra és homlokomra abban az időben, amikor dianet szedtem, és szoliztam. sajnos, csak később jöttem rá, hogy a gyógyxtől van (orvos is megerősített ebbn), így aztán szépen meg is maradtak a foltok, így télen gyenge, nyáron viszont a nap hatására nagyon ronda, hiába hasznéálok most már nagyon magas fényvédőt az arcomra. Egyébként a diane mellett nagyon sokszor fájt, feszült a mellem. most
    Mercilont szedek jópár éve, de fontolgatom a leváltását, ugyanis szinte állandóan gombás fertőzésem van, amit hol sikerül kikezelni, hol visszatér, de eddig nem tudtam, hogy ettől a gyogyitól lehet. Tavalyelőtt egy időre én is abbanhagytam, és nekem is iszonyú lett a bőröm a hátamon és a dekoltázson. Most a bőröm rendben, de lehet, hogy a 8 kg hízásom ennek a gyogyinak a rovására írható?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_448954
    Torolt_felhasznalo_448954
    2003. március 15. 12:0192.
    Sziasztok!
    (Ha felmerült volna már ez a kérdés, bocsika, nem olvastam el minden hozzászólást. )
    A hormonális fogamzásgátló tabletták és a depresszió kialakulása közötti összefüggést tanulmányozom. Ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye, tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. március 14. 16:3291.
    Szia nyuli!!
    A Pharmatex hatóanyaga egy olyan kémiai anyag, amelyet egyéb körülmények között fertőtlenítésre használnak, ebben az esetben a hímivarsejtek elpusztításával fejti ki a hatását. Semmilyen káros mellékhatása nincs, mivel nem az egész szervezetre, csak helyileg hat. Az egyetlen megkötés ezzel kapcsolatban, hogy aktus után még néhány óráig tilos irrigálni illetve bázikus kémhatású szappannal, tusfürdővel mosakodni!!!
    előzmény:
    nyuli (88)
     
  12. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. március 14. 13:2790.
    na ja. a Harmonet növelte az én étvágyam is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783125 (85)
     
  13. 2003. március 14. 09:3989.
    Azt nem tudom jó-e a Harmonet, de én is 14 kilót híztam 5 évi Marvelon szedés alatt. Most, hogy 1 éve nem szedek semmit, sikerült 8 kilót leadnom, persze sportolok is rendesen, minden másnap 1 óra intenzív mozgás (kocogás, szobabiciklizés). A nődokim is állandóan kérdezgette, hogy mennyit híztam 5 év alatt, de mindig csak hümmögött a 14 kilóra, nem mondta volna ám, hogy vigyázzak, vagy próbáljunk meg valami mást. . . .
    előzmény:
    darnette (86)
     
  14. 2003. március 14. 09:3688.
    Szia dauphin! Mint gyógyszerésznek mi a véleményed a Pharmatexről? Eléggé megbízható? Gondolok itt arra persze, hogy az ember lánya mindent betart, ami a használati utasításon van. És tényleg csökkenhet a fertőzések, stb. esélye?
    előzmény:
    dauphin (87)
     
  15. 2003. március 13. 20:0287.
    Sziasztok!
    Gyógyszerész vagyok! A Pharmatex egy hormonmentes fogamzásgátló, amit kizárólag recept NÉLKÜL lehet a patikában kapni. Kenőcs, hüvelytabletta, kúp, és tampon formájában kapható. A hormontartalmú fogamzásgátlókat elvileg nem adhatjuk ki vény nélkül, nagy ritkán előfordulnak kivételek. . . nálam is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. március 11. 15:2686.
    sziasztok ! Én 6 évig Marvelont szedtem, és semmi bajom nem volt tőle. Aztán elköltöztem és a mostani dokim, kijelentette, hogy a Marvelon felér egy lórugással, fejletlen a méhem, hát ne terheljük, és rátértem a Novynette-re. 1+1/2 év alatt 6 kg híztam, nagyon görcsöltem, állandóan folyásom volt és csíptem. Most Harmonetet írt fel, már 5 napja szedem, de hányingerem van és állandóan éhes vagyok. Szerintetek jó Haramonet ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. március 11. 11:2085.
    Hat évig tartottam a súlyom, aztán három hónap alatt feljött 12 kg, miután elkezdtem szedni a gyógyszert. . . azért ez gyanús. . .
    előzmény:
    princess13 (84)
     
  18. 2003. március 11. 08:5084.
    Egyébként biztos, hogy a gyógyszertől híztál? Honnan tudod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783125 (82)
     
  19. 2003. március 11. 08:4983.
    Én is kb. 10-12 kilót. De nem vagyok biztos benne, hogy a gyógyszertől, ezért is szeretnék informálódni róla. Mellette rendesen zabálok is, úgyhogy lehet, hogy csak étvágynövelő hatása van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783125 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. március 10. 16:2282.
    szia, mennyit híztál? Én a Cilest-től 3-4 hónap alatt 12 kg-ot. Aztán Harmonet-re váltottam, attól állítólag még fogyni is lehet. Ház ez nem történt meg. . .
    előzmény:
    princess13 (81)
     
  21. 2003. március 10. 10:2681.
    Sziasztok!
    Használ valaki Triodenát? Egy barátnőm férje ajánlotta, aki mellesleg nőgyógyász, és állítólag ez a legjobb! Kétségeim vannak, ugyanis eléggé meghíztam az utóbbi időben, és nemtudom eldönteni, attól van-e. Kb. 6 hónapja szedem. Várom válaszotok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. március 10. 09:1380.
    Tényleg, bocsi. Az zavart meg, hogy a leírás fejlécében a Vény nélkül kapható szerek cím áll. De amúgy is úgy tudtam (a kollégám barátnője használ ilyet), hogy nem kell recept hozzá. Mégegyszer elnézést.
    előzmény:
    chatcatbri (78)
     
  23. 2003. március 7. 08:4979.
    Sziasztok!

    Én öt évig szedtem kb. a Tri-regolt, de az utolsó évben már sokszor volt hóközivérzésem, meg híztam kb. 15 kilót egy év alatt! a hormonháztartásom teljesen felborult, és nem egy jóindulatú daganatot találtak bennem. most Rigevidont szedek, de ez sem túl jó, amennyire meg tudom állapítnai. Szedi (szedte) valaki ezt a gyógyszert?
    előzmény:
    chatcatbri (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. március 6. 11:4178.
    Az említett oldalon ez áll: Kizárólag orvosi rendelvényre szerezhető be
    Szerinted ez azt jelenti, hogy recept nélkül? :))
    előzmény:
    nyuli (77)
     
  25. 2003. március 6. 10:4277.
    Igen, ez egy esemény előtti szer, amit a nő helyez fel a hüvelybe. Az ott feloldódik, és a hímivarsejtek megölésével akdályozza meg a fogamzást. Tabletta és kenőcs formában kapható. Ha rákeresel a Házipatika. com-on, akkor ki is dobja a linket, el lehet olvasni, mit tud a szer. Én csak saját tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. Állítólag összetételénél fogva kedvező hatású, megszünteti a folyást, meg ilyesféle problémákat.
    előzmény:
    chatcatbri (76)
     
  26. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. március 5. 16:2176.
    Recept nélkül???????!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    nyuli (75)
     
  27. 2003. március 5. 10:1475.
    Sziasztok, nagyjából elolvastam az előző hozzászólásokat, én is szeretném elmondani a tapasztalataimat. Én kb. 5 évig szedtem Marvelont 20-25 éves koromban, de megfogadtam, hogy soha többet nem szedek tablettát. A gyógyszerszedés alatt nem voltak panaszaim, ha csak a 14 kiló hízást nem számítom, de ennek az életmódhoz is lehet köze. Tavaly márciusban hagytam abba a tablettát, mert ősszel babát szerettünk volna, de 9 hónap alatt 5x jött meg csak. Elmentem nődokihoz, ultrahangon minden rendben, adtak Norcolutot, azzal megjött, utána nem. Most meg endokrinológiára járok, úgy néz ki nincs peteérésem. A mensim azóta úgy néz ki rendbejön, már kétszer spontán megjött magától, de félek, hogy a tabletta miatt a petefészkek kicsit `elfelejtették` a dolgukat. Most tök jó, valszeg hormonokat fogok kapni, hogy egyáltalán legyen peteérés. Úgyhogy ennyi, végeztem a tablettával egy életre. Van egy recept nélkül kapható Pharmatex nevű fogamzásgátló, én még nem próbáltam, de jókat hallottam róla. Tudtok erről valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2003. március 4. 15:4974.
    Sziasztok, én is már vagy 5 éve szedem a Mercilont, de most szeretném abbahagyni, mert kisbabát szeretnénk. Nem tudjátok véletlenül, hogy kell e szünetet tartani, pl. 1-2 hónapot, hogy pihenjen a szervezetem és addig óvszerrel védekezzünk, vagy egyből nekiállhatunk a nagy projectnek, nem kell várni 1 hetet sem. . .
    előzmény:
    pimpi28 (73)
     
  29. 2003. március 1. 13:4473.
    hello!én nem értem, rengeteg negativ veleményt olvastam a mercilonrol, pedig nalam minden ok. Kb 5 éve szedem, mindig pontosan megjon, rovid ideig tart, abszolut nincs gorcs, fejfajas semmi. Akik hiztak tole, biztos, hogy a gyogyszertol?;)Mármint ugyanannyit ettetek és mozogtatok , mint elotte?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2003. február 24. 22:0872.
    Sziasztok!Ma elmentem dokihoz, es azt ajanlotta, hogy valtsak tablettat. Marvelont kaptam. Azt mondta, hogy probaljam meg, hatha bejon. Ja meg hogy neha sokaig eltart mig megtalalod a Neked megfelelo tablettat. En turelmes vagyok. . es foleg:a elegjobbat szeretnem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. február 20. 09:5271.
    Hát én most úgy jártam, hogy egész hónapban véreztem, az utolsó tabletta után meg elmúlt, és egy hétig jól voltam. Most kezdtem az új csomagot, hát nagyon kiváncsi vagyok most újra kezdődik-e az egész vagy mi lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789426 (70)
     
  32. 2003. február 19. 13:0770.
    Sziasztok!Lenne egy kerdesem. Cilestet szedek mar negyedik honapja. Eddig mindig ugy tortent, hogy vasarnap bevettem az utolso tablettat, es szerda este-csutortok reggel megjott. Most viszont mar hetfon reggel megjott. Nem ertem. Normalis ez????Valaki olyan valaszat varom, aki emlekszik arra, milyen is volt az elejen. Tortent-e vele hasonlo? Vagy ez mindenkivel igy van, aki mar hosszab ideje szedi a teblettat. Varom a valaszokat!koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2003. február 16. 15:0769.
    Sziasztok!

    Kérek bárkit, hogy ha van valami véleménye a problémámról, vagy tanácsot tud adni, írjon nekem.

    Egy éve kb nőgyógyászhoz kellett fordulnom (vérszegénység miatt kimaradt a ciklusom) és akkor derült ki, hogy Gilber-kórban szenvedek ( lehet nem jól írtam le)ami a máj egy vele született rendellenessége, magas az összbilirubin szintem. Látható tünetei nincsenek.
    Az utóbbi időben rettenetesen pattanásos lettem, hihetetlenül zavar, az összes lehetséges gátlást előhozza. Amúgy is jó ideje van egy kapcsolatom, tehát szeretnék fogamzásgátlót feliratni, ami valószínűleg enyhítené a bőrpanaszaimat is. . .

    Azonban lehet-e bármi májproblémával fogamzásgátlót szedni, még ha nincs is semminemű erre utaló tünetetm, csak a vérképem mutatta ki egy éve?

    Kérem, valaki adjon ötletet, esetleg más megoldást.
    köszi , sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. február 6. 11:4768.
    Sziasztok, én már annyi bogyót próbáltam, alig tudom követni, egyik se vált be. Mostanában kezdek pánikolni, mert csak egyre rosszabb a helyzet- a pecsételő vérzés az nálam mára kb úgy néz ki, hogy több olyan nap van a hónapban, amikor megvan, mint amikor nem, iszonyúan görcsöl a hasam, sőt az egész deréktájam fáj, a migrénem állandósult, zsibbadnak a végtagjaim, hízok, hogy csak egy párat említsek. És minderre az orvos: "nem kell túldramatizálni, hölgyem, a szervezetnek idő kell míg hozzászokik". . . Egyszóval: nem tud valaki NORMÁLIS dokit????!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2003. január 28. 20:2067.
    a trombózis kialakulásának esélyét növelő genetikai eltérések vizsgálata. tablettát szedőknél szokták javasolni, mert akkor amúgy is nagyobb a kialakulás veszélye. akinél a családban halmozottan fordult elő trombózis, nagy valószínűséggel hordoz ilyen eltéréseket.
    azért említettem meg, mert Nedra szóba hozta még a fórum kezdetén.
    előzmény:
    Panther84 (66)
     
  36. 2003. január 28. 19:5766.
    Mi az a thrombolia panel?
    előzmény:
    Roxane8 (65)
     
  37. 2003. január 27. 21:5665.
    Sziasztok!
    Akit a thrombophilia panel érdekel, írjon nekem, mert saját kezüleg csinálom egy magáncégnél. Bármilyen orvos rendelheti, és a TB fizeti. Én csak javasolni tudom, mert a trombózis nem játék. Nem éri meg kockáztatni.

    Van valakinek tapasztalata a Cilesttel?
    előzmény:
    Nedra (35)
     
  38. 2003. január 27. 16:3464.
    Én Gracial párti vagyok. Már majdnem két éve szedem és nem csak nem híztam tőle, hanem fogytam is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. január 22. 12:0663.
    Szia Cicamóka!

    Neked van vmi gondod a Mercilonnal? Nekem csak az vele a gond hogy amikor megjön, akkor az első napon fáj a fejem, de utánna elmúlik és nincs gond, viszont itt tök sok rossz tapasztalatot hallottam és kicsit pánikolok :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948476 (62)
     
  40. Torolt_felhasznalo_948476
    Torolt_felhasznalo_948476
    2003. január 17. 23:3062.
    Nekem is azt tanácsolta az orvos, hogy szedjem bátran, ha jó. Már hat éve szedem a mercilont.
    előzmény:
    Cuchipanda (56)
     
  41. 2003. január 9. 21:3061.
    Sziasztok, egy kérdésem lenne: utazás miatt 2 héttel tovább szedtem a Minuletet, szerintetek beszedhetem-e még a maradék egy heti adagot, hogy ne menjen "kárba" :-), vagy az többet árt, mint amennyi előnye van? Ja, most először csináltam ilyen továbbszedést, remélem nem is nagyon fog kelleni a továbbiakban sem. Köszi a gyors válaszokat :-) puszi. dodu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2003. január 9. 10:0560.
    Szia! Szerintem semmi nem történik ha a szokásos napon kezded meg az új levél szedését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783125 (59)
     
  43. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. január 8. 15:2259.
    Sziasztok!

    Egy nap véletlen két fogamzásgátlót vettem be, így ugye az utolsó napra nem maradt. Most tartsak a 7 helyett 8 nap szünetet, vagy kezdjem el 7 nap múlva szedni, és akkor így egy nappal előrébbcsúszik a rendszer? Help :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 24. 20:5658.
    Szia! Nekem az orvosom már 1 év után nem írta fel a Diane-t. Most a Regulon-t szedem. A Diane jobb volt, mert akkor nem volt pattanásom, most azért van, hogy egy pár kijön.
    előzmény:
    Cuchipanda (56)
     
  45. 2002. december 20. 19:5857.
    sziasztok,
    Tri-Regol, 5 éve, eddig semmi mellékhatás.
    ha valakit érdekel: találtam egy összehasonlító táblázatot, miben mennnyi hormon van.
    http://w3. is. hu/~viktor/1mell. htm
    ha tudtok még ilyet, szóljatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2002. december 1. 17:2556.
    Szia Tunde! (bocsi, de meg csak angol billetyuzetem van)
    En ket evig szedtem Diane 35-ot a pattanasos borom miatt, arra nagyon bevalt. A fogamzasgatlassal sem volt baj, igaz, nem biztam meg annyira benne, ezert parom mindig "kiszallt 60-nal" mint ahogy ezt a kifejezest mar korabban is olvastam. Amugy semmi panaszom nincs ra, en igazabol nem vettem eszre valtozast semmin. Aki felirta, azt mondta, hogy ket ev utan jo valtani. Mas nogyogyaszhoz is elmentem, erre o meg azt mondta, ha jo, nyugodtan szedhetem meg. De most nagyon tanacstalan vagyok, mert meg egy jo ideig nem akarok gyereket (vagy 5 ev), viszont addig nem biztos, hogy szednem kellene. . . Rengeteg tapasztalatot hallottam eddig, lelkesen jegyzetelek, aztan elmegyek egy nogyogyaszhoz es majd konyultalok vele.
    Udv
    előzmény:
    Tüncér (27)
     
  47. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 26. 13:0155.
    A Yadine-rol valaki tud valamit?

    Nekem a mostani Tri-Regol nem valt be; hiztam, visszajottek a pattanasaim, kozti verzesem volt.
    Szerdan megyek a nodokihoz, hogy irjn fel valami mast. Elotte a Dianet szedtem, ez nagyon jo volt, de a laboreredmeny miatt nem irtak fel tovabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2002. november 19. 15:1654.
    Szia! En is harmonettet szedek es nekem is nagyon jol bejott. Semmi bajom tole. Szupi! Csak az ara egy kicsit magas!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (30)
     
  49. Torolt_felhasznalo_979419
    Torolt_felhasznalo_979419
    2002. november 19. 11:0653.
    Sziasztok!

    Én Triregolt szedtem 3 évig! Most váltom le, ugyanis a 3 év alatt közel 30 kg-ot híztam, folyamatos fejfájások és kiütések jelentkeztek rajtam! Igen, 3 év kellett, hogy rájöjjenek, hogy ez valószínűleg a fogamzásgátlóm hatása! Most Triogena nevű gyógyszert kaptam. 2 hét múlva fogom elkezdeni szedni! Nem tudjátok véletlenül, hogy ez mennyivel gyengébb? Vajon ugyanúgy hízni fogok? Egy "picit" aggódom! Szivolka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469484 (49)
     
  50. Torolt_felhasznalo_979419
    Torolt_felhasznalo_979419
    2002. november 19. 11:0652.
    Sziasztok!

    Én Triregolt szedtem 3 évig! Most váltom le, ugyanis a 3 év alatt közel 30 kg-ot híztam, folyamatos fejfájások és kiütések jelentkeztek rajtam! Igen, 3 év kellett, hogy rájöjjenek, hogy ez valószínűleg a fogamzásgátlóm hatása! Most Triogena nevű gyógyszert kaptam. 2 hét múlva fogom elkezdeni szedni! Nem tudjátok véletlenül, hogy ez mennyivel gyengébb? Vajon ugyanúgy hízni fogok? Egy "picit" aggódom! Szivolka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469484 (49)
     
  51. 2002. november 10. 17:5951.
    Ja, Anyu szedi a Tir regolt és nagyon szereti !!! Totál meg van vele elégedve !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2002. november 10. 17:5950.
    Nekem a doki Diane 35-öt írt fel a havim rendezésére. Jó gyógyszer, bár 10 kilót hztam tőle. Ami nem is baj, így lettem normális testű. Letelt a 3 hónap, most egy másikat szedek a Loette-t. Ettől eddig nem változott semmi, csak a súlyom. Ez van, jó is így. Ha nem szednék bogyókat, a mai napig nem lenne havim. Puszi !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2002. október 30. 09:0649.
    Sziasztok! Én is Tri regolt szedek lassan 8 éve, és én is csak azt mondhatom mint az előttem szólók, semmi gondom nem volt vele. Néha egy kis közti vérzés de 1-2 napon belül elmúlik. Én is váltani akartam de meggondoltam magam, mert ha ez bevállt miért cserélnék. Hizni sem hiztam mióta szedem. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681063 (48)
     
  54. Torolt_felhasznalo_681063
    Torolt_felhasznalo_681063
    2002. október 30. 02:2848.
    Sziasztok! En is azt azt a bizonyos "oslenyt" Tri-Regolt szedem kilenc eve. Egyszer probalkoztam valami massal, de nem jott be. Ugyhogy en a huseg mellett dontottem. Nekem is azt mondta az orvosom, hogy felesleges valtani, ha nincs vele problemam. SEMMI mellekhatas. Evente egy honapot ki kell hagyni, ennyi az egesz.
    előzmény:
    gondinéni (40)
     
  55. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 29. 11:4447.
    En 2 evig a Dianet szedtem, nekem bejott. Most valtottam a TRi-regolra, idaig semmi baj nincs vele. Ja, en is szedtem Mercilont meg a legesleg elejen, de nem voltam elajulva tole.
    Ez a Yadine mitol olyan jo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2002. október 28. 13:3146.
    Szia! Ezzel én is így vagyok. Múlthéten hagytam abba szedését, . . . remélem a tornázásnak most eredmenye is lesz.
    előzmény:
    Ginnycat (45)
     
  57. 2002. október 28. 12:1345.
    Szia! Híztam is, a fejem is állandóan fájt, és pecsételő vérzésem is volt tőle.
    előzmény:
    Sheridan (44)
     
  58. 2002. október 28. 11:0644.
    Sziasztok! Ginnycat, írtad hogy szedted a Mercilont és nem vátl be. Én lassan 1 éve szedem a Mercilon gyogyót de azóta csak hízom pedig rendszeresen tornázom.
    Te is híztál vagy més problémád volt vele ?
    előzmény:
    Ginnycat (39)
     
  59. Torolt_felhasznalo_982226
    Torolt_felhasznalo_982226
    2002. október 28. 10:3843.
    Szia! Bocs, de te tévedsz, mert elvileg tilos receptköteles gyógyszert vény nélkül kiadni, a fogamzásgátlók pedig mind receptkötelesek. Szégyellhetti magát az a gyógyszerész, aki évek óta odaadja a gyógyszert vény nélkül a barátnőidnek. Az évenkénti rákszürés OK, de attól trombózisa, stb. még vígan lehet. Jobban tennék a barátnőid, ha legalább időnként elmennének nőgyógyászhoz, nem szabad a fogamzásgátlást ennyire könnyelműen kezelni.
    előzmény:
    gabi79 (16)
     
  60. Torolt_felhasznalo_350094
    Torolt_felhasznalo_350094
    2002. október 28. 10:0342.
    Szia godinéni!

    Én is az öreg Tri-regolt szedtem 5 évig, most hagytam abba 3 hónapja egy kicsit meg voltam ijedve, hogy rendben megjön-e, de szerencsére pontosan megjött 1-2 nap csúszásokkal ami természetes.
    Én is mindig kérdeztem a dokit, hogy biztosan maradjak-e ennél a gyógyszernél(merthogy öreg, meg régi konstrukció:), de a doki azt mondta, hogy ha nincs semmi bajom a gyógyszerrel akkor nincs értelme változtatni, mert az új meg lehet, hogy nem jön be (megjegyzem minden évben jártam vérvételre, hogy ténylegesen átnézzék, hogy nincs-e baj+hüv. ultrahang).
    Amúgy semmi bajom nem volt a gyógyszerrel, semmi köztivérzés, az 2-3 kg + meg sajnos az ülőmunkának tehető be és nem a gyógyónak.
    Sziasztok: ladybug
    előzmény:
    gondinéni (40)
     
  61. 2002. október 28. 10:0141.
    Sziasztok. Én is Tri-regolt szedek vagy 7-8 éve, de eddig semmilyen rossz tapasztalatom nincs. Szinte órára pontos a menzeszem, és ami jó még, nincs görcs, és nem tart hosszú ideig.
    előzmény:
    gondinéni (40)
     
  62. 2002. október 27. 23:2340.
    Sziasztok! Megdöbbentem a sok rossz tapasztalattól ami a modern fogamzásgátlókat illeti! Én a jó öreg Tri-regolt szedem már 8(!)éve és soha semmi panaszt nem okozott nekem! Szed még valaki ilyen "őslény"-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2002. október 25. 12:2639.
    Sziasztok! Én a Meliane-val vagyok tökéletesen megelégedve, pedig eleinte problémás eset voltam, több gyógyszert is kipróbáltam, (Diane35, Mercilon, Triquilar), nem váltak be. Most felírattam a Yadine-t, a legújabb gyógyszert, kíváncsi vagyok, milyen tapasztalataim lesznek vele? Esetleg szedi közületek már valaki, és leírná, hogy vált be? Egyébként az, hogy kiadnak-e fog. gátlót recept nélkül vagy sem, nem gyógyszertárfüggő, inkább attól függ, éppen ki áll a pult mögöt. Van, aki szigorúan csak receptre adja, van, akinek kicsit panaszkodni kell, hogy elfelejtetted feliratni, de sürgősen kell, van aki minden további nélkül kiadja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2002. október 22. 08:3738.
    Sziasztok. Én most kényszerültem abbahagyni a Marvelont orvosi javaslatra, kicsit több, mint egy éves szedés után, mert nagyon erős fejfájásaim voltak, szédüléssel, keringési és vérnyomás gondokkal. Nálam súlyproblémákat is okozott. Most szünetelek, de érdeklődve olvasom a tanácsaitokat, tapasztalataitokat, mert a szünet után csak meg kell valahogy oldanom a "kérdést".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_730975
    Torolt_felhasznalo_730975
    2002. október 22. 00:0437.
    Szai! A doktornéni ajánlotta, hogy új mg jó meg minden. . . , meg a tesóm is arra váltott át. Neki bevált, nekem nem. Mellesleg ő a Mercilontól hízott. :(
    előzmény:
    Nedra (36)
     
  66. 2002. október 21. 18:5136.
    Ha a Minulettel nem volt semmi problemad, akkor miert valtottal at masra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_730975 (31)
     
  67. 2002. október 21. 18:5035.
    Tudtommal a feluletes visszerek jelenlete nem jelent fokozott melyvenas trombozis kockazatot. . . egyebkent a trombozishajlam genetikailag is meghatarozott lehet, akinek van lehetosege ra, az csinaltasson thrombofilia panel vizsgalatot (nem tudom, ehhez eleg-e haziorvos).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858679 (24)
     
  68. 2002. október 21. 17:1434.
    Én szedem több, mint 1 éve. Nincs semmi gond, mint a többinél volt.
    előzmény:
    Tüncér (27)
     
  69. 2002. október 21. 17:1333.
    Sziasztok! Én is szedtem Marvelont, Mercilont, . . . Most Diane 35-öt szedek és nincs semmi gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2002. október 21. 16:4632.
    szia Carpe! de igen, én is azt szedek! nekem nincs vele semmi bajom, vagyis az első 1-2 hónapban volt, gondolom, idő kellett, amiíg megszokja a szervezet, de azóta semmi gondom vele!! illetve hízni sem hízok tőle, meg szerintem olyan rémes, visszatérő hangulatváltozásaim sincsenek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (30)
     
  71. Torolt_felhasznalo_730975
    Torolt_felhasznalo_730975
    2002. október 21. 15:2131.
    Szia! Ez a fejfájásos dolog nálam is előforult! Tavasszal a doki tanácsára valtottam Minulettről Gracialra. . . attól kezdve hetente voltak olyan fejfájásaim, hogy a falba vertem ea fejem. Négy hónap után visszatértem a Minulettre (mellesleg nekem a Gracial elhúzódó, pecsételő vérzést okozott)és a fejfájásomat mintha elfújták volna.
    Nemrég olvastam, hogy a nem jól megválasztott fogamzásgátló tabletta erős hangulati ingadozást is okozhat, ezért utólag az akkori hisztijeimet is erre fogom!!! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304799 (22)
     
  72. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2002. október 21. 14:5830.
    Harmonet-et senki nem szed??! Nekem akkor miért azt írta fel a doki? alacsony hormonú ez is, azt mondta, 3 havi adag 3600, és tényleg semmi bajom tőle. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_448063
    Torolt_felhasznalo_448063
    2002. október 21. 14:1629.
    Hello Lányok!Szed valaki Novinete tablettát?Tapasztalatok?Priviben irnátok mert lassan megyek haza, jártatok ugy vele hogy nem is jött meg abszolute vagy épp csak egy két csepp?Hizást okozott e nálatok? stb. . .
    Köszönöm:csuga
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2002. október 21. 14:1628.
    Sziasztok!!! Tud valaki megoldást arra az esetre, ha nem szedhetek hormontartalmú készítményeket és a gumira allergiás vagyok?!? Mit lehet ilyenkor tenni?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2002. október 21. 14:0627.
    Sziasztok!
    A Diane35-ről van vkinek tapasztalata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2002. október 21. 13:5226.
    Örülök neki, de akkor meg szedj magnéziumot, lehet hogy éjszakánként beörcsöl a lábadban egy két izom amire nem ébredsz fel. Ezt igencsak meg lehet érezni amikor felkesz. Egy szem Magne B6 naponta és nincs tovább gond. Nekem akkor volt ilyen amikor terhes voltam, de a magnéziumtól megszűnt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858679 (24)
     
  77. 2002. október 21. 13:5225.
    Ja, még annyit: most Continuint szedek, ettől nincs bajom, de 40 felett már nem nagyon lehet mást szedni. Viszont ennek 5X kisebb a hatékonysága, mint a kombinált fogamzásgátlóknak. Az orvosom szerint inkább ez, mint a trombózis. Ezért más módszerekkel szoktam "kombinálni" a dolgot. A legutóbb, amikor kiirattam, csak egy dobozzal írt ki az orvos, mire a gyógyszertáros mondta, hogy adhat többet is. Meglepődtem, de nem tiltakoztam :-)) Recept nélkül viszont még nem próbálkoztam.
    előzmény:
    amidala6 (23)
     
  78. Torolt_felhasznalo_858679
    Torolt_felhasznalo_858679
    2002. október 21. 13:4424.
    Helló,

    nem viszeres. 22 éves vagyok. és igen ülő munkát végzek, és csak néha fáj reggel, ha kiszállok az ágyból. de nem dohányzom, így több az esélyem nem trombózist kapni!
    :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (21)
     
  79. 2002. október 21. 13:4323.
    Sziasztok! Én már elég régen szedtem a Marvelont, nem tudom, hogy azóta változott-e valamit az összetétele. A két gyerekem születése között szedtem. Egy kicsit meg is híztam tőle és a szextől teljesen elment a kedvem. Hogy ennek a gyerekszülés volt-e az oka, vagy tényleg a fogamzásgátlótól volt, nem tudom, de nincsenek jó emlékeim róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2002. október 21. 13:4222.
    Sziasztok!

    Szerintem kizárt dolog recept nélkül jutni fog. gátlóhoz! De ha mégis így van, akkor megadjátok a címet? SOS kéne :)))

    Én Mercilont szedek, immár 3 éve. Úgy kb. 2 hónapja nagyon fájt a fejem, hasogatott, nyilallt. Aztán úgy jött ki, hogy kihagytam egy hónapot, és láss csodát, a fejfájás elmúlt. . . Mióta megint szedem, újra visszatért. . . Veletek előfordult már?

    Nálam egyébként megkérdezte a doki, hogy milyet szeretnék szedni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2002. október 21. 13:3621.
    Szia Szilágyia!
    Triodenát nem ismerem, de a lábfájás, ha olyan meghatározhatatlan helyű (nem a térded, vagy a bokád konkrétan) lehet mástól is, főleg ha állómunkát végzel, de ha ülsz egész nap akkor lehet hogy vénás pangásod van, ami a fogamzásgátlóval szedve (főleg ha visszeres a lábad) már jelent némi kockázatot a trombózisra. Ne ijedezz, látatlanban nem akarok senkinek tanácsot adni, csak leírtam hogy több mindnetől lehet ez, én megbeszélném az orvosommal, vagy akár a háziorvosommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858679 (19)
     
  82. Torolt_felhasznalo_858679
    Torolt_felhasznalo_858679
    2002. október 21. 13:2920.
    bocs, Triodena. fáradt vagyok. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_858679 (19)
     
  83. Torolt_felhasznalo_858679
    Torolt_felhasznalo_858679
    2002. október 21. 13:2819.
    Sziasztok, és Troadena-t (schering) szedtem, de problémáim voltak vele, mellduzzadás, fájdalom, és most Harmonetet szedek. Tudtok erről valamit? már kb fél éve szedem ez, és nincsenek panaszaim, bár néha fájnak a lábaim, de nem hinném, hogy ezt a fog. gátló okozza. és néha előjön a mellfeszülés, de ritkán.

    üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616556 (18)
     
  84. 2002. október 21. 13:2318.
    Szia Gabi!

    Melyik gyógyszertár ad ki recept nélkül fogamzásgátlót? És melyiket? Csak azért mert ez az egyik legszigorúbban szabályozott készítmények egyike. Csak nőgyógyász írhatja fel, és max 3 havi adagot. De nekem is jól jönne ha tudnám melyik patika az, nem kellenne egy receptért órákat sorban állnom.
    Én Femodent szedek, előtte minuletet, de a szülészem felvilágosított, hogy ugyanaz mint a Femoden csak az jóval drágább. Nem volt vele bajom semmi eddig, annyira nem hogy nemhogy híztam volna, de sikerült 40 kilótól megszabadulnom (nem amiatt szedtem fől, hanem szülés utáni depresszió miatt állandóan zabáltam. )

    A Triquilart nem ajánlom senkinek már több ismerősöm megszenvedett vele sőt egyikük tüdőtrombózist kapott tőle, csak erről nem beszélnek az orvosok. Egyébként annak a termékét írják fel amelyik cég "lefizette" az orvost. Van orvoslátogató ismerősöm, akinek külön kerete van orvoslefizetésre, és utána jutalékot kapnak a felírt tabletták után. Persze tisztelet a kivételnek vannak jó, sőt nagyon jó orvosok.
    előzmény:
    gabi79 (16)
     
  85. two
    two
    2002. október 21. 13:1717.
    Ezen csodálkoznék, mert én is úgy tudom, hogy csak receptre adnak fogamzásgátlót. Vagy Te tudsz egy tuti gyógyszertárat, ahol nem így van? Elárulhatnád a címét. :))
    előzmény:
    gabi79 (16)
     
  86. 2002. október 21. 13:0416.
    Sziasztok! Az nagy tevedes, hogy tablettat csak receptre adnak ki. Menjel be egy gyogyszertarba es kerjel. Az en baratnoim evek ota nem iratnak fel gyogyszert, csak mennek az eves rakszuresre. Kedves Dode! Ha hazajossz barmelyik gyogyszertarban kapsz fogamzasgatlot. Gabi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2002. október 21. 12:2715.
    Sziasztok!

    Én szedtem Marvelon-t, kb. 1, 5 évig. Rettenetesen meghíztam tőle, és kiderült, hogy egy kisebb fajta elváltozást okozott bennem; + még külföldön tényleg betiltották. Rögtön nőgyógyászt váltottam, és ő kezdte el szedetni velem a Mercilon-t. Nem híztam meg tőle, bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607213 (1)
     
  88. 2002. október 21. 07:4314.
    Milyen kar! Koszonom a gyors valaszt!!!
    előzmény:
    dodu (7)
     
  89. 2002. október 20. 20:5113.
    Sziasztok! Én négy éven át szedtem a Mercilont, a végén már állandóan véreztem tőle. Akkor a nőgyógyászom Gracialt írt fel, azt mondta ez olyanoknak van kifejlesztve, akiknek váltaniuk kell vmi miatt. A Graciallal teljesen meg vagyok elégedve. Az első hónapban volt egy kis pecsételő vérzés, azóta minden rendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2002. október 20. 20:0412.
    Ja, nem Mercilon, hanem Marvelon volt.
    előzmény:
    cleo (10)
     
  91. 2002. október 20. 20:0411.
    Szia dodu! A Minulet ugyanaz, mint a Femoden, csak mas ceg gyartja, ezert mas a neve :) Szoval szedik sokan :))
    előzmény:
    dodu (7)
     
  92. 2002. október 20. 20:0310.
    En Femodent szedek immar tobb, mint 5 eve. Ugy 1 ev utan at akartam valtani meg ennel is alacsonyabb hormontartalmu fogamzasgatlora, megkerdeztem egy nogyogyaszt, mi a velemenye rola (talan a Mercilon volt?). Azt mondta, semmikeppen sem ajanlja, mert bar alacsonyabb a hormontartalma, sokkal nehezebben bomlik le, igy felhalmozodik a szervezetben, aminek kovetkezteben az alacsonyabb hormontartalom inkabb magasabb lesz. Amikor 1 eve voltam az uj nogyogyaszomnal, o is ëlegedett"volt, hogy Femodent szedek :). Az elso honapban, amikor elkezdtem szedni, volt egy kis pecsetelo verzes, de azota semmi egyeb panasz. Mar csak arra leszek kivancsi, ha majd egyszer abbahagyom, lesz-e panaszom a mensimmel.
    előzmény:
    moloki (9)
     
  93. 2002. október 20. 18:449.
    Szeretném megkérdezni , hogy a FEMODEN tablettával (schering) valakinek nem volt-e negatív élménye vagy egyáltalán akármilyen véleménye?!Nagyon fomtos lenne köszi előre is
    moloki
    előzmény:
    mmalacka (3)
     
  94. 2002. október 20. 17:158.
    Sziasztok!
    en a marvelonnal jartam ugyanigy, ahogy gotika a mercilonnal. VALAKINEK VOLT MEG HASONLO PROBLEMAJA, TEHAT, H RETTENETES LETT A BORE A BOGYO ABBAHAGYASA UTAN? bocs, nem vettem eszre a nagybetut. . . . :)
    de egyebkent semmi panaszom nincs ra! se hizas, se fogyas, se mellfajas, se rendszertelen mentruacio, se semmi.
    előzmény:
    gotika (5)
     
  95. 2002. október 20. 16:167.
    Szia!Itthon fogamzásgátlót kizárólag orvosi receptre tudsz venni sajnos :-( Én Minuletet szedek kb. 3-4 éve, és az ég világon semmi panaszom tőle, nagyon bevált, amikor szüneteltettem, azonnal visszaállt minden a normális kerékvágásba. Figyeltem mostanában az ilyen témájú fórumokat, de ezt senki nem említette. Csak én szedem? :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601337 (6)
     
  96. 2002. október 20. 15:116.
    Sziasztok!
    Az lenne a kerdesem, hogy lehet a gyogyszertarban fogamzasgatlot venni. Mar tobb eve szedek Meliane-t, kulfoldon eltem eddig, de most megyek egy idore Magyarorszagra, es tudni szeretnem, hogy fel kell-e iratnom, vagy csak siman bemehetek a patikaba, es megvehetem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2002. október 20. 14:375.
    2*2 évig szedtem én is mercilont, de amikor utoljára abbahagytam nagyon csúnya lett a dekoltázsom és a hátam, mivel a szervezetem így próbálta kiheverni a hormonokat. Nem ajánlom senkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607213 (1)
     
  98. 2002. október 20. 14:264.
    Szia mmalacka! Látom te ezt az új fogamzásgátlót szeded, van itt egy olyan fórum, hogy: Új fogamzásgátló??? . Ott erről a termékről folyik az eszmecsere. Esetleg ott is megoszthatnád tapasztalataidat!Szerintem jól jönne, ha minnál többen írnának oda akik ezt szedik! Szia Zsu
    előzmény:
    mmalacka (3)
     
  99. 2002. október 20. 13:463.
    Szia! Az általad említett gyógyszert sajnos nem ismerem, így a hormontartalmát sem tudom. Én csak a saját gyógyszeremre tudok hagyatkozni, aminek elég alacsony a hormontartalma(3mg drospirenonum, 0, 03mg ethinyloestradiolum), a neve:Yadine. Gyártója a Schering, szerintem elég jó. Van még egy termék, amit dícsértek(szintén Schering), talán kicsit magasabb a hormontartalma, de ebben nem vagyok biztos. Triquilar-nak hívják. Remélem vmennyire tudtam segíteni. üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607213 (1)
     
  100. 2002. október 20. 13:412.
    szia, en szedtem marvelont egy par honapig, de nagyon nem volt jo. . .
    nekem ossze-vissza jott meg tole, es vagy 2 hetig tartott midig. . :(
    az orvosom utana a tiqvilart irta fol, ami nagyon jo volt, most hagytam abba 2 ev utan baba remenyeben. . . :)
    allitolag annak kicsi a hormontartalma, nekem nagyon jol bejott, ugyhogy ajanlom. remelem segitettem, bogi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607213 (1)
     

Címlap

top