Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló tabletták

Torolt_felhasznalo_607213
Torolt_felhasznalo_607213
Létrehozva: 2002. október 20. 12:17
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a Marvelon nevű fogamzásgátló tablettával kapcsolatban. Kinek milyen tapasztalata van róla?Én eddig Mercilont szedtem, de ennek van egy igen kellemetlen mellékhatása, a hüvelyi gombásodás. Az orvosom most a Marvelont írta fel, de én úgy hallottam, hogy külföldön már betiltották!Kérem, hogy akinnek hasonló problémája(gombásodás)volt fogamzásgátló miatt írja le, hogyan szabadult meg tőle, illetve aki Marvelont szed, szedett, hallott róla valamit írja meg a véleményét róla!Ha tudtok jelenleg Magyarországon kapható, a Mercilonnál kevesebb hormontartalmú tablettáról azt is írjátok meg!Segítségeteket előre is köszönöm!



-----------------------------------------------------

Fogamzásgátlók, gyógyszerek eladása, vagy cseréje a fórumon tilos!



(moderátorok)
  1. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. március 5. 16:2176.
    Recept nélkül???????!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    nyuli (75)
     
  2. 2003. március 5. 10:1475.
    Sziasztok, nagyjából elolvastam az előző hozzászólásokat, én is szeretném elmondani a tapasztalataimat. Én kb. 5 évig szedtem Marvelont 20-25 éves koromban, de megfogadtam, hogy soha többet nem szedek tablettát. A gyógyszerszedés alatt nem voltak panaszaim, ha csak a 14 kiló hízást nem számítom, de ennek az életmódhoz is lehet köze. Tavaly márciusban hagytam abba a tablettát, mert ősszel babát szerettünk volna, de 9 hónap alatt 5x jött meg csak. Elmentem nődokihoz, ultrahangon minden rendben, adtak Norcolutot, azzal megjött, utána nem. Most meg endokrinológiára járok, úgy néz ki nincs peteérésem. A mensim azóta úgy néz ki rendbejön, már kétszer spontán megjött magától, de félek, hogy a tabletta miatt a petefészkek kicsit `elfelejtették` a dolgukat. Most tök jó, valszeg hormonokat fogok kapni, hogy egyáltalán legyen peteérés. Úgyhogy ennyi, végeztem a tablettával egy életre. Van egy recept nélkül kapható Pharmatex nevű fogamzásgátló, én még nem próbáltam, de jókat hallottam róla. Tudtok erről valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. március 4. 15:4974.
    Sziasztok, én is már vagy 5 éve szedem a Mercilont, de most szeretném abbahagyni, mert kisbabát szeretnénk. Nem tudjátok véletlenül, hogy kell e szünetet tartani, pl. 1-2 hónapot, hogy pihenjen a szervezetem és addig óvszerrel védekezzünk, vagy egyből nekiállhatunk a nagy projectnek, nem kell várni 1 hetet sem. . .
    előzmény:
    pimpi28 (73)
     
  4. 2003. március 1. 13:4473.
    hello!én nem értem, rengeteg negativ veleményt olvastam a mercilonrol, pedig nalam minden ok. Kb 5 éve szedem, mindig pontosan megjon, rovid ideig tart, abszolut nincs gorcs, fejfajas semmi. Akik hiztak tole, biztos, hogy a gyogyszertol?;)Mármint ugyanannyit ettetek és mozogtatok , mint elotte?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. február 24. 22:0872.
    Sziasztok!Ma elmentem dokihoz, es azt ajanlotta, hogy valtsak tablettat. Marvelont kaptam. Azt mondta, hogy probaljam meg, hatha bejon. Ja meg hogy neha sokaig eltart mig megtalalod a Neked megfelelo tablettat. En turelmes vagyok. . es foleg:a elegjobbat szeretnem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. február 20. 09:5271.
    Hát én most úgy jártam, hogy egész hónapban véreztem, az utolsó tabletta után meg elmúlt, és egy hétig jól voltam. Most kezdtem az új csomagot, hát nagyon kiváncsi vagyok most újra kezdődik-e az egész vagy mi lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789426 (70)
     
  7. 2003. február 19. 13:0770.
    Sziasztok!Lenne egy kerdesem. Cilestet szedek mar negyedik honapja. Eddig mindig ugy tortent, hogy vasarnap bevettem az utolso tablettat, es szerda este-csutortok reggel megjott. Most viszont mar hetfon reggel megjott. Nem ertem. Normalis ez????Valaki olyan valaszat varom, aki emlekszik arra, milyen is volt az elejen. Tortent-e vele hasonlo? Vagy ez mindenkivel igy van, aki mar hosszab ideje szedi a teblettat. Varom a valaszokat!koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. február 16. 15:0769.
    Sziasztok!

    Kérek bárkit, hogy ha van valami véleménye a problémámról, vagy tanácsot tud adni, írjon nekem.

    Egy éve kb nőgyógyászhoz kellett fordulnom (vérszegénység miatt kimaradt a ciklusom) és akkor derült ki, hogy Gilber-kórban szenvedek ( lehet nem jól írtam le)ami a máj egy vele született rendellenessége, magas az összbilirubin szintem. Látható tünetei nincsenek.
    Az utóbbi időben rettenetesen pattanásos lettem, hihetetlenül zavar, az összes lehetséges gátlást előhozza. Amúgy is jó ideje van egy kapcsolatom, tehát szeretnék fogamzásgátlót feliratni, ami valószínűleg enyhítené a bőrpanaszaimat is. . .

    Azonban lehet-e bármi májproblémával fogamzásgátlót szedni, még ha nincs is semminemű erre utaló tünetetm, csak a vérképem mutatta ki egy éve?

    Kérem, valaki adjon ötletet, esetleg más megoldást.
    köszi , sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. február 6. 11:4768.
    Sziasztok, én már annyi bogyót próbáltam, alig tudom követni, egyik se vált be. Mostanában kezdek pánikolni, mert csak egyre rosszabb a helyzet- a pecsételő vérzés az nálam mára kb úgy néz ki, hogy több olyan nap van a hónapban, amikor megvan, mint amikor nem, iszonyúan görcsöl a hasam, sőt az egész deréktájam fáj, a migrénem állandósult, zsibbadnak a végtagjaim, hízok, hogy csak egy párat említsek. És minderre az orvos: "nem kell túldramatizálni, hölgyem, a szervezetnek idő kell míg hozzászokik". . . Egyszóval: nem tud valaki NORMÁLIS dokit????!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. január 28. 20:2067.
    a trombózis kialakulásának esélyét növelő genetikai eltérések vizsgálata. tablettát szedőknél szokták javasolni, mert akkor amúgy is nagyobb a kialakulás veszélye. akinél a családban halmozottan fordult elő trombózis, nagy valószínűséggel hordoz ilyen eltéréseket.
    azért említettem meg, mert Nedra szóba hozta még a fórum kezdetén.
    előzmény:
    Panther84 (66)
     
  11. 2003. január 28. 19:5766.
    Mi az a thrombolia panel?
    előzmény:
    Roxane8 (65)
     
  12. 2003. január 27. 21:5665.
    Sziasztok!
    Akit a thrombophilia panel érdekel, írjon nekem, mert saját kezüleg csinálom egy magáncégnél. Bármilyen orvos rendelheti, és a TB fizeti. Én csak javasolni tudom, mert a trombózis nem játék. Nem éri meg kockáztatni.

    Van valakinek tapasztalata a Cilesttel?
    előzmény:
    Nedra (35)
     
  13. 2003. január 27. 16:3464.
    Én Gracial párti vagyok. Már majdnem két éve szedem és nem csak nem híztam tőle, hanem fogytam is. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. január 22. 12:0663.
    Szia Cicamóka!

    Neked van vmi gondod a Mercilonnal? Nekem csak az vele a gond hogy amikor megjön, akkor az első napon fáj a fejem, de utánna elmúlik és nincs gond, viszont itt tök sok rossz tapasztalatot hallottam és kicsit pánikolok :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948476 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_948476
    Torolt_felhasznalo_948476
    2003. január 17. 23:3062.
    Nekem is azt tanácsolta az orvos, hogy szedjem bátran, ha jó. Már hat éve szedem a mercilont.
    előzmény:
    Cuchipanda (56)
     
  16. 2003. január 9. 21:3061.
    Sziasztok, egy kérdésem lenne: utazás miatt 2 héttel tovább szedtem a Minuletet, szerintetek beszedhetem-e még a maradék egy heti adagot, hogy ne menjen "kárba" :-), vagy az többet árt, mint amennyi előnye van? Ja, most először csináltam ilyen továbbszedést, remélem nem is nagyon fog kelleni a továbbiakban sem. Köszi a gyors válaszokat :-) puszi. dodu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. január 9. 10:0560.
    Szia! Szerintem semmi nem történik ha a szokásos napon kezded meg az új levél szedését.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783125 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_783125
    Torolt_felhasznalo_783125
    2003. január 8. 15:2259.
    Sziasztok!

    Egy nap véletlen két fogamzásgátlót vettem be, így ugye az utolsó napra nem maradt. Most tartsak a 7 helyett 8 nap szünetet, vagy kezdjem el 7 nap múlva szedni, és akkor így egy nappal előrébbcsúszik a rendszer? Help :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 24. 20:5658.
    Szia! Nekem az orvosom már 1 év után nem írta fel a Diane-t. Most a Regulon-t szedem. A Diane jobb volt, mert akkor nem volt pattanásom, most azért van, hogy egy pár kijön.
    előzmény:
    Cuchipanda (56)
     
  20. 2002. december 20. 19:5857.
    sziasztok,
    Tri-Regol, 5 éve, eddig semmi mellékhatás.
    ha valakit érdekel: találtam egy összehasonlító táblázatot, miben mennnyi hormon van.
    http://w3. is. hu/~viktor/1mell. htm
    ha tudtok még ilyet, szóljatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. december 1. 17:2556.
    Szia Tunde! (bocsi, de meg csak angol billetyuzetem van)
    En ket evig szedtem Diane 35-ot a pattanasos borom miatt, arra nagyon bevalt. A fogamzasgatlassal sem volt baj, igaz, nem biztam meg annyira benne, ezert parom mindig "kiszallt 60-nal" mint ahogy ezt a kifejezest mar korabban is olvastam. Amugy semmi panaszom nincs ra, en igazabol nem vettem eszre valtozast semmin. Aki felirta, azt mondta, hogy ket ev utan jo valtani. Mas nogyogyaszhoz is elmentem, erre o meg azt mondta, ha jo, nyugodtan szedhetem meg. De most nagyon tanacstalan vagyok, mert meg egy jo ideig nem akarok gyereket (vagy 5 ev), viszont addig nem biztos, hogy szednem kellene. . . Rengeteg tapasztalatot hallottam eddig, lelkesen jegyzetelek, aztan elmegyek egy nogyogyaszhoz es majd konyultalok vele.
    Udv
    előzmény:
    Tüncér (27)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 26. 13:0155.
    A Yadine-rol valaki tud valamit?

    Nekem a mostani Tri-Regol nem valt be; hiztam, visszajottek a pattanasaim, kozti verzesem volt.
    Szerdan megyek a nodokihoz, hogy irjn fel valami mast. Elotte a Dianet szedtem, ez nagyon jo volt, de a laboreredmeny miatt nem irtak fel tovabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. november 19. 15:1654.
    Szia! En is harmonettet szedek es nekem is nagyon jol bejott. Semmi bajom tole. Szupi! Csak az ara egy kicsit magas!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (30)
     
  24. Torolt_felhasznalo_979419
    Torolt_felhasznalo_979419
    2002. november 19. 11:0653.
    Sziasztok!

    Én Triregolt szedtem 3 évig! Most váltom le, ugyanis a 3 év alatt közel 30 kg-ot híztam, folyamatos fejfájások és kiütések jelentkeztek rajtam! Igen, 3 év kellett, hogy rájöjjenek, hogy ez valószínűleg a fogamzásgátlóm hatása! Most Triogena nevű gyógyszert kaptam. 2 hét múlva fogom elkezdeni szedni! Nem tudjátok véletlenül, hogy ez mennyivel gyengébb? Vajon ugyanúgy hízni fogok? Egy "picit" aggódom! Szivolka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469484 (49)
     
  25. Torolt_felhasznalo_979419
    Torolt_felhasznalo_979419
    2002. november 19. 11:0652.
    Sziasztok!

    Én Triregolt szedtem 3 évig! Most váltom le, ugyanis a 3 év alatt közel 30 kg-ot híztam, folyamatos fejfájások és kiütések jelentkeztek rajtam! Igen, 3 év kellett, hogy rájöjjenek, hogy ez valószínűleg a fogamzásgátlóm hatása! Most Triogena nevű gyógyszert kaptam. 2 hét múlva fogom elkezdeni szedni! Nem tudjátok véletlenül, hogy ez mennyivel gyengébb? Vajon ugyanúgy hízni fogok? Egy "picit" aggódom! Szivolka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469484 (49)
     

Címlap

top