Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. 2005. december 6. 14:05101.

    sziasztok,

    ez a zenebölcsi engem is érdekelne, bár mi mégcsak most leszünk 4 hónaposak, bár nekem elég kappan hangom van, de Ádám szereti ha énekelek neki

    Ádám eddig mégcsak 2x fordult hasáról a hátára, azt is kb. 3 héttel ezelőtt, azóta semmi De a tárgyakért már nyúl a kis kezével, igaz nem mindig sikerül ezeket elkapnia

    Nekem a legnagyobb dilemmám most az, mikor kezdjem a hozzátáplálást. A védőnéni azt mondja 6 hónapos kornál hamarabb ne adjak neki mást csak anyatejet, ha nem lenne elég, akkor is inkább tápszert kiegészítésnek az allergia elkerülése végett. De más már eteti mindeféle gyümölccsel a babáját.

    Nem tudom mi tévő legyek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 6. 12:48100.
    nagyon úgy néz ki hogy én leszek a 100. , hacsak valaki meg nem előz

    nyuszizsu: én is szoktam abba a turiba járni. Egy sétába pont belefér. Jó sok pénzt szoktam ott hagyni én is, a párom még elég jól viseli, mivel jól "beidomítottam". Egyszer kézenfogtam és elrángattam magammal a Brendonban és célirányosan a tündéribbnél tündéribb kisruhákat mutogattam meg neki, külön felhívtam a figyelmét az árakra!!!!.
    Azóta semmi sem sok a turis ruhácskákért. Igaz imádja mikor szépen felöltöztetem Rékát, mindig megdicséri az új ruhácskáit. (Szerintem közben fejszámol, hogy mibe került volna ez ujjonnan ).
    A cebion csepp tulajdonképpen oldott C vitamin. Úgy voltam vele jó ha van itthon mindig. A dokinéni azt mondta ilyenkor télen szintentartás címén mindennap adhatom a picinek.
    Nagyon ügyes a kislányod!!! De ezután a fél szemednek mindig rajta kell lenni, hacsak ki nem póckolod. Na bezzeg Réka, a hasról hátra produkción kívül sem hajlandó megmoccanni, köszöni szépen, de jól elvan háton.

    Még általánosban ragadt rám a Mili becenév a vezetéknevemből, meg nem voltam túl magas sem, ide az y csak azért jött, mert már volt i-s felhasználó.

    gabicku: nagyjából választ kaptam az ovibölcsivel kapcsolatos kérdéseimre, de azért még lenne. Én is szívesen járnék Rékával, mert rádöbbentem, hogy nem tudok neki énekelni, elfelejtettem az összes dalocskát és mondókát .Megmondanád hogyan tudnánk mi is járni, hol van pontosan? Ezek szerint már én is vihetném Rékát?
    Gratula az üléshez!!!

    kleo: Réka tegnap teljesen kiütötte magát az esti evés alatt, meg se rezzent a büfizés ,meg az ágyig tartó út alatt. Ilyen is ritkán van nálunk.
    Viszont az éjszakáink továbbra is zavartalanok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 6. 09:4099.

    Tegnap nálunk is volt egy új dolog: önllóan, egyenes háttal ÜLT Verus a kocsiban! 7,5 hónapos.

    Na, ki lesz a 100.?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 6. 09:3898.
    Egy óvónő vezeti a Zenekuckót, egyszerre 8-10 anyuka van ott a babájával egy Internet kávézó különtermében. 1-3 éves korig ajánlják, de nagyon tetszik Verusnak, végig figyel, le nem veszi a szemét az óvó néniről! A többiek nagyobbak, csak mi vagyunk kicsikék. A hangszert nagyon hiányolom, mindent mi énekelünk közösen, de óriási előnye, hogy máris jónéhány mondókát, dalt tanultam itt, amit én nem ismertem... Ráadásul mozgásos játékkal adjuk elő, így a kicsiket még jobban leköti, a babámat is ez szórkoztatja. Mióta járunk, nem ijed meg, ha nahyobb társaságba csöppenünk. 400 Ft egy alkalom, ez fél órát jelent. Pont elég is ennyi. Fix csoportok vannak, de Vera korára hivatkozva elértem, hogy bármikor mehetünk, attól függően, mikor alszik délelőtt. Szerdánként járunk, most éppen új vezető lesz, kíváncsiak vagyunk rá. A többi anyuka is nagyon aranyos, mindig beszélgetünk foglalkozás előtt és után. Nekünk ráadásul elérhető közelségben van, hamar odaérünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. december 6. 09:2897.
    Na? Ki vállalja be a századik hozzászólást? : )
    előzmény:
    kleo (96)
    2005-12-06  09:27
  6. 2005. december 6. 09:2796.
    Gratula Fruzsinak az új mutatványhoz! Mire észreveszed már mászni fog és gyilkolja a virágokat. : )

    Nyuszi, köszi a turis infót. Itt csak gyerekcuccok vannak, vagy vegyes? Én a TeszVeszen is szoktam Daninak vásárolni, elég jó cuccokat lehet ott is kifogni jó áron. Nadrágokat, pulcsikat szinte csak ott veszek, alsóruhát, bodyt, harisnyát, zoknit jobb szeretem újonnan.

    A Kleo nálam elég régi, az első osztályos tanítónénim ragasztotta rám (jó húsz éve), azóta ez van. Így hív minden barát, ismerős élőben is, nem csak itt használom.

    Nyusz, nálunk a mosatlan edények tök jól elállnak a mosogatógépben amíg meg nem telik. : ) Én csak a Dani cuccait mosogatom kézzel, mert azok mindig felborulnak a gépben.

    Gabicku, mesélsz a zenebölcsiről? Mikor van? Csak énekszó van vagy gépzene is? Hangszerek? Hányan vagytok? Miket tanultok?

    Ti hogy aludtatok? Nálunk ritka pocsék éjszakánk volt, Dani 11-től fél 2-ig bulizott. Teljesen furcsa volt, mert felkelt, sírva fakadt, és semmivel nem tudtam megnyugtatni. Végül kapott Panadolt, aztán fél óra múlva cicin bealudt. Nem tudom mi lesz ha nem lesz cici, hogy fogom megnyugtatni?

    Szaladok mert gáztámadás van, Dani telepakolta a pelusát.

    Küldöm majd a táblázatot ha elkészül, remélem még a héten.
    előzmény:
    nyuszizsu (94)
    2005-12-06  06:10
  7. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 6. 08:5395.

    Nyuszizsu!

    Az én itteni nevem a keresztnevemből jön (elég könnyű kitalálni&nbsp, és egy korábbi párom becézett így, azzal hülyéskedtünk, hogy ez a "szlovák" nevem (cs-vel kell ejteni!)

    Ha már forog a babód, tényleg nagyon vigyázz, rövid idő alatt begyorsulnak! Inkább a földön legyen jó nagy helye!

    Kleo!

    Mi már az 5. hónp óta járunk zenebölcsibe az egyetem mellé! Nagyon szeretjük.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. december 6. 06:1094.
    aha, mostanában minden pénzem ráköltöm. sokszor már meg sem mutatok mindent a férjemnek, nehogy azt mondja, hogy túlzásba viszem.
    a Skála mellett van 1 angol turi, hétfőnként van teljes csere, én akkor szoktam menni. most nagyon jó vastag cuccokat vettem, ráadásul most sok nagyobb méretű (3-6 hós, ill. 6-9 hós) ruci is volt.

    Húsgombóc visszaaludt a reggeli után, én meg megyek lassan dolgozni (mosogatás). tegnap lusta voltam hozzá, de jön apu unokázni, így össze kell kapni a lakást. (sajna nincs annyi mosatlan, hogy gépbe tegyem).

    Kleo, én is küldöm az adatokat!

    Tényleg lányok, honnan jött az itt használt becenevetek (Mily, Kleo)?

    Képzeljétek, majdnem el is felejtettem írni, hogy Fruzsika tegnap hasról visszafordult a hátára is! idáig mindig csak hasra fordult; szóval most már nagyon kell rá figyelni!

    mire jó ez a csepp?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (91)
    2005-12-05  17:49
  9. 2005. december 5. 19:4293.
    Tényleg szivesen megcsinálom a táblázatot, a következő adatokra gondoltam:
    mami neve, baba neve, baba szülinapja, kórház, szülészorvos/nő neve, mami emil, telcsi, postacím
    Mit hagytam ki? Gyomlálhatunk is közülük, csak azokat küldjétek el amiket jó szívvel megosztotok velünk. Várom az adatokat priviben. Gabicku már el is küldte őket.

    Nanina, Ádám micsoda pasi! Vagány szerkó, csábító mosoly, meggyőző delták... : ) De kár, hogy nem vagyok pár évtizeddel fiatalabb. : ) Jó dolga lesz Dani hugicájának, ha ilyen pasik lesznek a haveri körben. : )

    Nyusz, angolról fordítottam a Szoptatásért Magyar Egyesületnek. Nagyon szerettem, csupa babás dolog volt. : ) Az egyik barátnőm cége csinálta a honlapukat, rajta keresztül kaptam.

    Itt ma egész nap reménytelenül esett, bezárva kezdek bedilizni. Viszont Danim már 15-20 mp-t megáll egyedül, ha elfelejtkezik magáról. Szedi szét a tornyot, aztán mikor mindkét kezével fog egy-egy építőkockát, akkor nem veszi észre hogy áll. : ) Annyira édes, remélem Karácsonyra elindul. : )

    Az a turi engem is érdekel. Meg fogtok őrülni tőlem ha költözünk, majd mindig azzal zaklatlak titeket, hogy mit hol találok, a tisztítótól a fordrászon át a zenebölcsiig. : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (87)
    2005-12-05  10:05
  10. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 5. 17:5292.
    közben főzök, meg Rékát is meg kell egy kicsit, "nyúzni", kezdi élvezni ha kingyolom, de ide ugrom a géphez néha
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 5. 17:4991.
    vettem cebion cseppet, de azt még fel se bontottam, a dokinéni felírta, azt hiszem deszt.vízben oldott aszkorbinsavat, azt keverem a teájába, a köptető (Ambroxol Q) csúszik magába is mivel édes
    Melyik turiban lehet otthagyni egy csomó pénzt ??? Fruzsinak vásároltál?
    előzmény:
    nyuszizsu (90)
    2005-12-05  16:37
  12. 2005. december 5. 16:3790.
    Kleo, te milyen nyelvről fordítottál? és kinek?
    a táblázat jó ötlet! és ha jól értettem, akkor te vállalod a kezdőlépéseket?!
    szólj hogy milyen adatok kellenek.

    annyira jó idő volt, jó volt egy kicsit csavarogni a kiscsajjal. megint bementem a turiba, de bár ne mentem volna - otthagytam 1 csomó pénzt!

    milyen Cvit-t adsz Rékának?
    előzmény:
    kleo (86)
    2005-12-05  08:29
  13. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 5. 16:0889.
    Azért adok neki teát mert először a hasfájására kapott édesköményt, aztán eddig minden egyes kakival megküzdöttünk, a tea segített, jelenleg meg így kapja a Cvit.-t, mivel kicsit meg van fázva.Végül is nem kell adni, csak azóta könnyebb az életünk , bár már lehet hogy nélküle is boldogulunk.

    Reméélem egyikőtök sem botránkozik meg, de bevallom azt is töredelmesen hogy már elkezdtük kóstolgatni a különböző gyümölcsöket (őszi, szilva, alma), ha már úgy alakult hogy a tejcsi napról-napra kevesebb. Semmi baja tőlük, csak arra kell figyelnem hogy elég gyorsan kanalazzam a szájába az én kis zabagépemnek, na meg székletlazító hatású legyen az a gyümi. Bármennyire is szeretem a sütőtököt, Réka arra még várhat egy kicsit.
    A 14 hós unokaöcsémnél nagyon jól bevált ez a módszer, mindent eszik, semmi probléma nincs az átállással, tele van energiával (hugomnak szintén nem volt elég teje).

    Ha jól értettem Nanina, akkor jó az a járóka amit kinéztem.

    Most már csak azt kell eldönteni ki vállalja a táblázatkészítést .

    Nagyon édi kisfiú Ádám, van már kis menyasszonya??
    Elküldöd priviben a jelszavadat, hogy megnézzelek benneteket?
    előzmény:
    Nanina (88)
    2005-12-05  11:29
  14. 2005. december 5. 11:2988.

    sziasztok Csajok,

    itt vagyok nem tűntem el.

    Járóka: mi vettünk egyet a Brendonban, olyat amit ti is írtatok, fa, állithaó magasságú, görgős.  Pillanatnyilag ebbe helyezetük el a játszószönyeget(pont belefér) , és napközben általában ebben van, és eljátszik, van mikor el is alszik benne.

    Mily:teát miért kell adni neki? Én csak most adtam Ádámnak hétvégén előszőr, igaz az is kamilla volt, összesen 30 ml, de csak azért mert nem kakilt már 4 napja, meg is lett utána az eredmény

    Táblázat jó ötlet, én se tudom megjegyezni a neveket sajna, mindig vissza kell néznem

    Ádám jövő héten lesz 4 hónapos, akkor kapja majd a 4. havi oltást is. Mi kiváltottuk az újat, állítólag attól nem lázasodik be a gyerkőc, és 2 szuri helyett csak 1-et kap. Bár a 3. havi oltásnál sem volt nálunk semmi gond.

    Teszek fel pár képet

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 5. 10:0587.
    sziasztok lányok!

    Csak egy pillanatra néztem be, nemsokára megyek a hugommal vásárolni. Itt van az unokaöcsém meg az anyukám, rá lesz bízva a két gyerek.

    Jó ötlet a táblázat, már nekem is eszembe jutott, csak időm nem lenne megcsinálni .
    Bocs most rohanok, majd még próbálok jönni.
    előzmény:
    kleo (86)
    2005-12-05  08:29
  16. 2005. december 5. 08:2986.
    Gabicku, Nanina, CsPHajni hova lettetek?

    Jaj, tegnap olyan gyönyörű idő volt itt, úgy sajnáltam hogy mire megfőztem Dani bealudt, mire felébredt mennünk kellett az IKEA-ba anyósomnak fürdőszobaszekrényt venni, mire hazaértünk este lett, így csak bentről gyönyörködhettem benne. Ma már nem tűnik olyan napsütősnek, remélem nálatok azért még kitart a jóidő!

    Mily, mi szeretjük a járókát, Dani most is abban játszik. Érdemes hamar beszerezni, hogy beleszokjon, mert ha akkor teszed bele először amikor már kúszik-mászik akkor igen zokon fogja venni. Amíg pici nagyon élvezi hogy magasabban van és több mindent lát. A mienk állítható magasságú és görgős, mert nem olyan nagy a nappali hogy fix helyet tudjunk neki találni, így mindig oda toljuk ahol épp elfér. : ) A Brendonban 25 000-ért vettük, de a Brumiban Debrecenben 20 000-ért volt ugyanez. Sajnos a kocsink elég kicsi és nem tudtuk felhozni Pestre Debrecenből, így itt kellett megvennünk. A hálósat a szemészek nem ajánlják, állítólag rontja a látását, és abba nehezebb kapaszkodni ha már fel tud állni. Dani eleinte órákat elvolt benne. Mostmár ez max. fél órára korlátozódott, de arra jó hgoy ha ki kell vinni a szemetet, vagy elmosogatni, akkor bele tudom tenni és biztonságban van.

    Míg Dani kisebb volt én is fordítgattam itthonról, de mostmár elég nehezen tudnám beilleszteni a napirendbe. Daninak nagyon nagy a mozgásigénye, és nem alszik már annyit mint néhány hónaposan. Ha fent van akkor pedig mindig rajta kell hogy legyen fél szemem, s úgy elég nehéz dolgozni. Sajnos nekünk itt nincs nagyi akihez lepasszolhatjuk.

    Úgy látom ez a háromgyerekesek klubja. : ) Mi is hármat tervezünk. : ) 3 évet gondoltunk a két gyerek között, de lehet hogy ez a debreceni költözés ezt befolyásolja majd. Meglátjuk. Az biztos hogy egy ilyen sajtkukac mellett most nem mernék egy pocakot bevállalni. Kiváncsi vagyok ti hogy látjátok majd ha egyévesek lesznek a babók. Vajon az enyém ilyen kis sajtkukac csak, vagy minden baba?

    Mily, ha alszik evés miatt szerintem ne keltsd fel! Olyan nagyon éhes nem lehet ha jól tud aludni. : ) Ha sokat eszik én a teát hagynám ki. A tápi és a tejcsi elég kell legyen. Lehet, hogy egyszerűen most ugrott meg a kajcsiigénye, s ezentúl már mindig ennyit fog enni csak neked még furcsa. : )

    Lányok, mit szólnátok ha összedobnék egy táblázatot az adatainkkal? Bevallom őszintén én máris keverem a babákat, hogy ki mekkora és mi a neve. Mindigis hadilábon álltam az efféle adatokkal. Betehetnénk a táblázatba az egyéb elérhetőségünket is, jól fog az még jönni ha talizunk vagy közösen sétáltatunk. : ) Már alig várom!!! : ) Mit szóltok az ötlethez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (79)
    2005-12-04  18:40
  17. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 4. 21:4785.
    Végre alszik a kicsi!!!
    Teljesen rosszul vagyok, a kiscsaj kiharcolta hogy megtömjük mint egy karácsonyi pulykát. Benyomott 70 ml teát, 150 ml anyatejet, meg 2x60 ml tápszert. Azt sem tudom hova fért bele. Vissza persze szinte semmi sem jött. Mondjuk a délutáni etetést átaludta. Inkább keltsem fel és etessem meg?? Akkor meg fáradt lesz.

    Mit csináljak ??? Segítség , mostanában annyit ZABÁL, hogy én vagyok rosszul tőle. Még sem foghatok fogyókúrára egy ilyen picit. Aztán egy hó múlva majd gurulni fog ahelyet hogy mászna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 4. 21:3984.
    Mi is szeretnénk, nekem is bejött ez a nyári baba dolog, talán 1-2 hóval hamarabb. Én még vacilálok, hogy jövőre vagy aztán vágjunk bele, de szeretném hogy mire Réka 3 lesz addigra meglegyen a kistesó.
    A párom nagyon belelendült folyamatosan 3-ról beszél, de én több okból is óckodom (milyen hülyén néz ki ez a szó leírva ).
    Egyrészt benne vagyunk egy törlesztésben (telek), ami nagyon megterhel bennünket, másrészt a cégemet akár már most is bezárhatom, de akkor miből élünk??? főleg 3 gyerekkel!!!

    Ezzel nagyjából megválaszoltam a következő kérdésedet is. Az a baj, hogy 2004. májusában vágtam bele egy ismerőssel a cégbe, még a bejáratás időszakában vagyunk, ennek adott egy nagy pofont a terhességem és utána Réka, mivel jelenleg az általam elkészített tervekből befolyó pénzből működünk(tünk). Ezért is próbálok elkezdeni dolgozni, mielőtt jön a következő baba meg kéne erősíteni a céget anyagilag.

    3 gyerek mellett nem hiszem hogy tudnék tervezni, legalább is egy jó darabig. Szerintem két kicsi mellett sem lehet nagyon. Számomra belegondolni is szőrnyű, hogy a munka miatt a gyerekek szoruljanak háttérbe, na de ilyen világot élünk.

    A te férjednek legalább jó munkahelye van? Úgy tudom hogy a fordításokból is el lehet lavírozgatni. Neked hogy megy Fruzsi mellett?
    előzmény:
    nyuszizsu (83)
    2005-12-04  21:19
  19. 2005. december 4. 21:1983.
    Húh, ez jó nagy méretű, tud benne bőven mocorogni! lehet, hogy mi is bevonjuk a családot!
    Igen, mi szeretnénk nagyon kistesókat, még kettőt! mondjuk az anyagiak sok mindent meghatároznak. és ti?
    én úgy szeretném, hogy jövőre foganjon meg, akkortájt, mikor Fruzsika. nekem bejött ez az aug-i szülés - persze azért szerencsémre csak a végén volt kánikula.

    és hogy megy a vállakozásotok? mióta csináljátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (81)
    2005-12-04  19:49
  20. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 4. 19:5482.
    ja a brendon oldalán meg is tudod nézni a kuponakciós oldalon, és a katalógus 228. oldalán

    Ne is mond mire észreveszem a lányom férjhez megy én meg csak töröm a fejem hogy mit is csináltam az elmúlt idősben .
    ti terveztek kistesót Fruzsinak?
    előzmény:
    nyuszizsu (80)
    2005-12-04  19:30
  21. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 4. 19:4981.
    akkor lehet hogy holnap nálunk is szép idő lesz? Bár amilyen az időjárás lehet hogy éjszaka ér ide a napsütéses meleg !!!

    Ugyan Réka még inkább csak hasról hátra borul, de kis erős ügyes csajszi, mire észreveszem lependerül az ágyról. Viszonylag kemény a matracunk, de szerintem a járóka fekvőfelülete még keményebb, azon meg könnyebb forgolódni tanulni és le sem lehet esni.

    Egy 120*120-as járókát néztem ki, mivel van helyünk azt gondoltam minél több hely legyen, hogy a gyerkőc is beleférjen a sok játék mellé ,most kuponakciósan 22 E. görgős, 3 magasságba állítható szóval szerintem jó.

    Tavaly nyáron a hugommal közösen vettünk egy teljesen natúr kerék és szivacsos fekvőfelület nélküli 100*100-asat a megatoysban akciósan 6 E-ért, még hatezret ráköltöttünk, szépen lefestettük, szivacsos-PVC-és és görgős lett, nagymamámnál a kertben van, az unokaöcsém imádta nyáron.
    Viszont nem lehet a magasságot állítani és mégiscsak kisebb. Akkor a festett (fehér, a milyenk meg szép színes lett), fekvőfelületes-görgös volt 20 E.

    Nincs ugyan tapasztalatom de szerintem a hálósnál jobb a fa mivel szerintem könnyebben fel fog tudni állni benne a kicsi, ugyanakkor a hálós mobilabb.

    előzmény:
    nyuszizsu (80)
    2005-12-04  19:30
  22. 2005. december 4. 19:3080.
    Hallod, Pesten olyan szép idő volt, igazi tavasz! sütött a nap 1000-rel, meleg is volt, bezzeg itt...
    a járókán mostanában én is sokat gondolkodom, főleg, hogy Fruzsi már fordul - most már nem merem egyedül hagyni, és akkor mi lesz a konyhai teendőkkel??? én is kivi vagyok a tapasztalatokra!
    és mennyi most a Brendonban a járóka?
    és tényleg, fa vagy hálós járóka a jobb???

    olyan fáradtnak érzem magam, ráadásul kicsit én is meg vagyok fázva. mondjuk most a férjemen jött ki jobban, Fruzsika meg ugye már pár napja taknyos.

    úgy elment ez a hétvége is! ti is úgy érzitek, hogy rohannak a napok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (79)
    2005-12-04  18:40
  23. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 4. 18:4079.
    Na mi is hazaértünk! Anyuéknál voltunk ebédelni, meg egy kicsit punnyadni. Legalább így valaki törődik a kiscsajjal, mi meg nyugodtan sziesztázhatunk ebéd után. Milyen jó is a nagyszülő a háznál .

    Most még nyugi van, lehet hogy nekikezdünk egy kis takarításnak amíg alszik a kis "zsarnok", bár szívesebben lustiznék még egy kicsit. Ilyen sz...r idő régen volt, lehet hogy ezért nincs egy csepp energiám sem? Ti hogy vagytok ezzel?

    Azon töröm a fejem hogy karácsonyra fa járókát kérünk a nagyszülőktől, nem tudom kinek milyen tapasztalata van?
    Kleo láttam nektek is olyasmi van mint amit én kinéztem a Brendonban, mik a tapasztalataitok?
    Minden gyerek szereti a járókat? Jó az egyáltalán?
    A mostani eszemmel praktikusnak gondolom, de hát tudjátok ember tervez..., gyerek végez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. december 4. 17:3478.
    Végre itthon vagyunk!!!
    Fruzsi megint nagyon jól viselte az utat, nagyon édibogyi volt!
    Mi is vittük már korábban is Pestre (4 hetesen), de akkor is nagyon jól viselte a dolgot.
    Azért jó volt kicsit kimozdulni!

    Képzeljétek, én elmentem kb. 1 hónapja a fodrászhoz. Ahogy kell, megetettem Fruzsikát, gondoltuk, arra a 2,5 órára jól ellesz. hát nem. ahogy elváltam tőle meg az apukájától, a szeme kipattant a babkocsiban (ez nagy szám, mert akkor még mindig aludt a babkocsiban), szegény apja nem tudott vele mit csinálni. otthon persze bekakilt, úgyhogy apu gyakorolhatta a peluscserét is...
    de egyébként semmi probléma, ha apuval van, én is voltam már pl. a metroban, simán kibírta a kiscsaj!!!
    na megyek enni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (77)
    2005-12-04  09:50
  25. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 4. 09:5077.
    Sziasztok lányok!

    tegnap megint macerás napom volt. Szinte alig láttam Rékát.
    Bár végre egy kicsit magammal is törődhettem. Mivel este osztálytalálkozóm volt, gondoltam itt az alkalom egy kis kényeztetésre 4 hónapja előszőr.
    Úgyhogy délelőtt fodrásznál meg kozmetikusnál voltam (egy kis "bozótírtáson" ), aztán kirohantam a Metróba pelusért, mert most jó áron van a Pampers. Dugig volt, már mindenki vásárlási lázban ég, én meg hogy utálom ezt a cirkuszt!! Aztán gyorsan haza, etetés, babusgatás, aztán meg kiruccantunk a leendő házunk helyére, kicsit megnézni a portát, sétáltunk egyet, majd rohanás haza, én meg mentem talizni.
    Érdekes volt látni a régi osztálytársakat, bár szerintem elég kevesen voltunk. Közben hazaszaladtam segíteni az esti ceremóniában, persze elő se fordulhatott volna hogy ezt kihagyjam. Aztán vissza. Ez volt az első olyan éjszakám hogy "kimaradtam", reggel elég nehezen is ment az ébredés, pedig Réka mindent elkövetett, hogy felébredjek.

    Szerencsére Réka jól elvan Apával is, bár kissé kaotikusra sikeredett a tegnapi nap. Bár részletes útmutatót hagytam a páromnak, egy csomó minden másképp sikerült, és hiába kérdeztem ezt-azt, a válasz az volt hogy nem tudom, nem figyeltem. Nálatok is így megy?
    Réka imád az apjával lenni úgyhogy fel sem vette a kisebb kényelmetlenségeket .

    Utálom ezt az orrszívós macerát, rosszul vagyok amikor el kell rontanom a kicsikém jókedvét. Mondjuk úgy látom anyának nagyobb traumát okoz mint neki. Szerencsére elég hamar megnyugszik egy kis ringatással puszival.
    Remélem mire csütörtökön megyünk dokinénihez már semmi baja sem lesz.
    kleo: megnéztem Dani honlapját nagyon édes a picur, a napló meg szupi!! Debrecenben a nagyszülőknél vagytok?

    nyuszizsu: vittétek Fruzsit is? Mi voltunk Rékával 7 hetesen Bp.-en, egy kicsit tartottam tőle hogy fogja viselni, főleg a hasfájás miatt, de nem volt semmi gond, igaz azért visszaadta az apróbb kényelmetlenségeket, utána pár napig nagyon korán keltett minket.

    gabicku: irigykedek a szülésedre, sajnos nekünk nem volt ilyen jó, lemaradtam a természetes szülésről, így apa is lemaradt a nagy pillanatról, pedig az utolsó pillanatig azt hittem hogy csak összejön ez nekünk .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top