Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. 2009. március 15. 05:213601.

    Sziasztok!

     

     

    Bocsássátok meg, hogy ismeretlenül zavarlak benneteket!

    Szeretnélek megkérni titeket, hogy nézzétek meg a linket és töltsétek ki a kérdőívet, amennyiben érintettek vagytok:

     

     http://spreadsheets.google.com/viewform?for mkey=cDAzdDU5UUhkOEtTRktjYms1ZXFMWVE6MA..

     

    Hálásan köszönöm, ha szántok rám néhány percet !

     

    Köszönettel: Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. február 5. 12:593600.

    Anne, Daninak most szeptember elején csinálták meg (decemberben volt 4 éves), de igazából azt mondta a doki, hogy lehetett volna még várni vele. Mi úgy voltunk vele, hogy inkább legyünk túl rajta. Annyi haszna volt, hogy megmutatta, hogy hogyan is kellett volna huzogatni, mint kiderült nem csináltuk jól.

     

    Gabiccal beszéltem, nem unatkozik a két kicsi mellett. Bori sem egy egyszerű eset, de alapvetően jól vannak. Készülünk hozzájuk, de Dani ma reggel is lázasan ébredt. Annyira bosszant, mert tuti hogy a gyerekrendelőben gyűjtöttük be a vírust. Elmentünk 2x a köhögés miatt, 2 x 1.5 órát ültünk a beteg gyerekek között, nem csoda, hogy hazahoztunk megint valamit. Ismét arra jutottam, hogy nem viszem orvoshoz 3-4 napig, addig úgyis elkezd magától javulni.

    előzmény:
    Anne25 (3599)
    2009-02-04  22:53
  3. 2009. február 4. 22:533599.

    Sziasztok!

     

    Buba én is gratulálok, és sok sikert a munkakezdéshez. Farsangi ötletem nincs. 

     

    Kleo: Balázs kukijához nem nyúltak. Esetleg ha máskor is elő fog fordulni, majd akkor megfontoljuk mi legyen. Lassan Bencénél is esedélkes. Dani mennyi idős volt amikor elvittétek a sebészhez?

     

    Az anyarabszolga kifejezést a Kismama újságból loptam. Egy időben sarkos vitát folytattak a témával kapcsolatban a szerkesztők.

     

    Gabiékkal mi lehet? Hogyan boldogul a két kiscsajjal?

    Gabic, ha ráérsz írj pár sort te is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 29. 20:423598.

    Mily, köszi a képeket!

     

    Anne, látod, csak egy kis pöccintés kellett mindenkinek, máris itt sorjázunk. : ) A csecsemőosztály nekünk is ismerős, mikor Petinek 9 hósan koponyatörése volt, mi is élveztük a vendégszeretetüket pár napig. Annyi szerencsénk volt, hogy volt szabad fizetős szoba, mi ott voltunk, de az az üvegkalitka, a földönalvás, hogy nincs még wc sem, nemhogy zuhanyzó az osztályon, tényleg embertelen és megalázó. Én már csak nevettem, mikor közölték, hogy én is kapok ebédet, ha elsétálok érte egy pár száz méterre lévő másik épületbe. Jó, hogy túl vagytok rajta. A kukijával csináltak valamit, vagy csak akkor nyúlnak hozzá, ha többször is előfordul hasonló fertőzés?

     

    Az anyarabszolga kifejezés nagyon találó. Ahogy nőnek, egyre könnyebb lesz velük. Nekem már megvan az a luxusom kb. Peti 1 éves korától, hogy délután egyszerre alszanak legalább 1-2 órát, amikor van időm magamra. Ill. ők már házimunkakompatibilisek : ), tudok főzni, vasalni, mosogatni akkor is ha mindketten itthon vannak és fent vannak. Fél óra meseolvasás, tíz perc mosogatás. Húsz perc legózás, tíz perc zöldségpucolás, s a sok kicsiből délre azért összeáll az ebéd. : )

     

    Sajnos ünnepek alatt/után mi is betegek voltunk, Dani most is itthon van, mert nagyon durván köhög. Erős száraz köhögése van, a doki nem nagyon tud mit kezdeni vele. A férjemnek jutott eszébe, hogy előző télen is januártól májusig köhögött, talán lehet köze a lakáshoz, a penészhez. Megyünk allergológiára vele. Volt már valaki esetleg allergológián gyerekkel? Mire lehet számítani? Szegény Dani aludni sem nagyon tud, este 1.5 óra az elalvás, annyira köhög, nappal nem is tud aludni, csak pihenni próbál, hajnalban is fent van fél órákat, mert köhög.

     

    Buba, mégegyszer gratula az álláshoz, sok sikert hozzá! A gyerekeknek biztos nem lesz egyszerű, de az ilyen kicsik még gyorsan idomulnak. Két gyors jelmeztipp: szerelőbácsi: kék farmer, kockás ing, baseball sapi, szerszámosláda. Vagy dominó: fekete nadrág, fehér póló, vagy fordítva, két A4-es kartonlapra számokat rajzolni, előre/hátulra felakasztani. Nálunk Dani nem megy farsangkor, még mindig retteg a jelmezektől, én meg nem akarom eröltetni.

    előzmény:
    Anne25 (3595)
    2009-01-29  14:42
  5. 2009. január 29. 16:463597.

    Sziasztok!

     

    Igazad van Anne, nagy a pangás, de ha ilyen sokat irtál én is összeszedem magamat. Ismerős az anyarabszolga állapot, két gyerekkel tényleg néha elviselhetetlenül nincs idő magunkra. Főleg ha már a kicsi is többet mozog majd. Mi még néha mindig ott tartunk, hogy a kislányom dörömböl az illemhely ajtaján hogy bejöhessen hozzám közelebb, pedig lassan 2 éves és mindig együtt vagyunk. Szóval még ott sincs pár pillanatom gyerekmentesen.

    Kitartás nektek is, főleg pici babával + kisgyerekkel húzós. Gabickura is sokszor gondoltam, hogy vajon hogy birja mostanában  a két csajszival.

    Elnézést, hogy nem jutottunk el babatalira, nem volt könnyű a decemberünk. A február még húzósabb lesz, hétfőtől ugyanis újra dolgozok. Még sok kérdőjel van bennem, hogy mi hogy fog alakulni, de már nagyon várom, hogy újra felnőtt emberek között tevékenykedhessek. Az lesz a legérdekesebb, hogy sok hetet kell külföldön töltenem és nagyon izgulok hogy veszik a gyerkőcök azt, hogy anya, aki mindig velük volt, most hetekre eltűnik otthonról.

    Nincs valami tippetek farsangi jelmezre? Jövő héten lesz pénteken és ötletem sincs, főleg, hogy egész héten melózom. Valami könnyen gyorsan elkészithető tipp érdekelne, amit kényelmes viselni.

    előzmény:
    Anne25 (3595)
    2009-01-29  14:42
  6. 2009. január 29. 14:443596.

    Szaboreni nem tudok segíteni, de remélem találsz valakit aki tud adni. Jobbulást kívánok a gyermekednek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 29. 14:423595.

    Sziasztok!

     

     Kivel mi újság? Nagyon eltün mindenki.

     

     Mi betegek vagyunk. Az egész család köhög, prüszköl. Felváltva hordom a fiúkat is a háziorvoshoz.

    Szegény Balázskámmal majdnem egy hetet voltunk kórházban, húgyúti fertőzése volt. A kukiján a letapadt bőr alól a bacik feljutottak, és véreset pisilt. Borzalmas volt. Este szaladtunk vele az ügyeletre, és bent is tartottak a csecsemőosztályon.

    Az a hely! Nagyon megalázó, hogy milyen körülményeket kell elviselni, ha a 4 hónapos fiam mellett akarok bent maradni!

    Most már szerencsére jól van. Amúgy imádni való vigyori kis csöppség. Elég mimóza a drága, könnyen megijed, elsírja magát. Kényes bizonyos dolgokra.

    Bence beszélőkéje bámulatosan megindult végre megint. Ragoz, és rövid mondatokat is összerak mostmár. Épp ideje volt, mindjárt három éves. A szobatisztasággal elég bizonytalanul állunk. A pisivel nincs gond a nagydolog viszont csak a pelusba. 

    Én meg "anyarabszolgásat" játszok. Na nem panaszként mondom. Tudjátok ti is mire gondolok. Az a szabadidős időtöltésem, ha nyugodtan tudok fürödni. 

     

    Írjatok, ne haljon már ki a topik!

     

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 16. 16:443594.

    Szaisztok!!!!

     

    Debrecenben eladó anyatejet keresek SOS.

     

    A topic:

     

    http://www.nlcafe.hu/index.php?id=1057&fid=441&topicid=217208

     

     

    Köszönöm!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3593)
    2009-01-13  13:03
  9. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2009. január 13. 13:033593.

    Húú lányok nagyon nagy itt a pangás mostanság !!!

    Így utólag: remélem mindenkinek kellemesen teltek az ünnepek, és jó volt egy kicsit lelassítani és együtt lenni a családdal.

    Végre feltettem a babatalis képeket: itt megnézhetők.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. december 26. 20:453592.
    Boldog Karácsonyt mindenkinek!
    előzmény:
    Anne25 (3591)
    2008-12-25  21:59
  11. 2008. december 25. 21:593591.
    Szeretetben gazdag, boldog karácsonyt kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 18. 20:553590.
    Mily, köszönjük a vendéglátást, nagyon jól éreztük magunkat nálatok, Peti utána rendes kis élménybeszámolót tartott, hogy tologatta a babakocsit, beugrott a labdák közé, felmászott a szekrényre, nézett Thomast, kalapált, bekapcsolta a zenét, stb. Aranyos volt. Megyünk szivesen máskor is hozzátok. Külön örülök, hogy tesódékat is megismertük, jó volt velük találkozni. S a ház is szuper, mostmár tényleg ideális helyszín lesztek talikra. Ki lesz a következő januári önkéntes taliszervező? ; )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3588)
    2008-12-15  10:12
  13. 2008. december 15. 20:273589.

    Mily, mi mindenképpen ott szeretnénk lenni. Zebrakekszet "sütök".

     

    Pár kép mostanságról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3588)
    2008-12-15  10:12
  14. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. december 15. 10:123588.

    Akkor várunk mindenkit holnapután szerettettel.

     

    Lányok hozzatok a manóknak benti cipőt vagy plussz csúszásgátlós zoknit, mert a kő elég hideg ésa rettentően csúszik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. december 14. 20:093587.

    Anne, de jó lenne, ha ti is el tudnátok jönni a talira! Balázst még nem is láttuk. Annyira együttérzek veled, emlékszem nekem is milyen húzós volt az elején a két fiúval, de aztán hétről-hétre könnyebb lett.

     

    Vajon Gabicékkal mi lehet? Remélem jól bírja a lányokkal és Verus is belerázódott a nagytesó szerepbe.

     

    Nálunk Peti okoz újabb és újabb meglepetéseket. Amellett, hogy kerek mondatokban beszél és legoból tornyot épít, éjszakára is száraz mostanában a pelusa. 3 éjjel már pelus nélkül aludt. Cserébe viszont hajnalban kel pisilni, s ritkán alszik vissza. : / Ma is 6-kor keltünk.

     

    A náthánk múlóban, remélem szerdára már híre-hamva sem lesz. Dani köhög picit, de sajnos nálunk ez általános ősztől tavaszig.

    előzmény:
    Anne25 (3586)
    2008-12-12  16:18
  16. 2008. december 12. 16:183586.

    Sziasztok!

     

    Megpróbálok a talira én is elmenni a srácokkal. Biztosra nem mondom, de azért küld el a címeteket priviben nekem is Mily.

    Gabi jó, hogy jelentkeztél, gondolom neked sincs időd semmire.

    Buba milyen műtéte volt Gergőnek? Rendben ment minden?

     

    Balázsom szépen gyarapodik, rengeteget szopizik. Mosolygós kis gombóc lett. Még mindig vannak sírós időszakai, főleg este, de most már egyre elviselhetőbb. És amiért mindent megbocsátok neki: 8-9 órát alszik éjszaka ébredés nélkül! Ez nekem Bence után akkora nagy ajándék! Bár este 11 mire lerakhatom végre aludni, de nem baj. 

    Bencémen érezhető némi féltékenykedés, vagy inkább kisbabásodás. Éjszaka még mindig megébred, és átjön hozzám aludni. A kiskádban kell fürdetni, ölbe kell ringatni. De nagyon szereti Balázst, és gondoskodik róla. Hirtelen megindultunk a szobatisztaság útján is. Nappal pelus nélkül alszik, már voltunk a játszótéren is pelenka nélkül, és ma reggel száraz pelenkával kelt, nem pisilt éjszaka.

     

    Na megyek dolgomra,

    Anikó

     

    Ui: egy óra alatt írtam meg ezt a hozzászólást

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. december 8. 11:093585.

    Sziasztok!

     

    Épp most beszéltem Kleoval, neki sem jó a holnap, szóval mit szóltok esetleg a jövő héthez?

    Elvileg bármelyik nap jó nekünk, de tűzzűk akkor ki a szerdát az 17-e ha jól számoltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. december 3. 14:333584.

    Sziasztok!

     

    Gabicku, ne haragudj, valamiért azt hittem, hogy már gratulátam, erre látom, hogy mégsem. De remélem azóta is rendben telnek a napjaitok, sőt még jobban. Mesélj majd ha lesz egy kis időd, hogy Verus hogy fogadta a kistesót. Ja és képet is kérünk majd - lécci lécci.

     

    Sajnos nekünk nem jó a jövő heti tali, Gergőt 9-én műtik újra, a hétre nem merek semmit bevállalni, ugye megértitek. Remélem karácsonyig kiheveri. Elvileg ambuláns műtét, ha mindne rendben megy, akkor reggel bemegyünk, délelőtt műtik, délután meg haza is jöhet. Szerintem ez reálisnak tűnik. És remélem a rá következő héten már oviba is megy, jó lenne még egy hét nekem karácsonyig, mert kicsit le vagyok maradva ajándékügyileg.

    Én továbbra is állást keresek, de már "light-osabban", kinéztem egy céget és most várok, amig ott van egy kis esély, addig nem ugrálok. Igaz, nincs is sok hely ahova mehetnék, főleg mivel válság van.

     

    Többiek?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. december 1. 13:353583.

    Mily, türelmetlenségre nekem a sok alvás válik be. : ) Legalábbis én akkor harapok leginkább, mikor nagyon kialvatlan és kómás vagyok.

     

    Jövő héten nekünk bármelyik nap jó a talira. Próbáljuk meg kedden? Az dec. 9. A pontos címet elküldöd priviben? Most mindkét fiú nátnás kicsit, de jövőhétre biztosan túl lesznek rajta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3582)
    2008-11-30  12:55
  20. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. november 30. 12:553582.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a megnyugtató szavaitokat, Kleo, Anne, ez azért kicsit megnyugtatott, bár még mindig úgy gondolom hogy a kelleténél türelmetlenebb vagyok. Próbálkozom, hogy változzak több-kevesebb sikerrel .

     

    Szóval a város másik végére költöztünk a Vámospércsi útból nyílik az utcánk, egyelőre átmenetileg csak béreljük, pár évre aztán remélhetőleg a sajátunkba költözünk. A lakásunkat kinőttük, a páromnak meg irodára volt szüksége, úgyhogy ezt találtuk a legideálisabb megoldásnak.

    Igaz méág nem vagyunk 100 %-osak, de igéretemhez híven tartsuk nálunk a decemberi babatalit.

    Mit szólnátok két hét múlva 8-14-e között? Az még nincs nagyon közel a karácsonyhoz, és talán még lesz időnk megszervezni, hogy lehetőleg mindenkinek jó legyen . Várom a javaslatokat a napot illetőleg.

     

    Gratulálok Gabi nektek! Remélem az sms-emet megkaptátok anno!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. november 21. 08:343581.

    Sziasztok Lányok!

     

    Borika 9-én született, 3 nap után engedtek haza a Klinikáról. Mindketten egészségesek vagyunk, neki a szíve is tökéletes.

     

    Nagyon ügyes kisbaba, sokat szopizik, a nappalt jóformán végigalussza, éjjel sajnos többet ébred, de majd alakul.

     

    Verus meg ügyes nagylány, megy szépen az oviba és itthon is nagyon figyelmes.

    előzmény:
    Barbinó (3580)
    2008-11-18  19:52
  22. 2008. november 18. 19:523580.
    Szia geluk megkaptam!!Ügyes voltál és köszönöm!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821664 (3579)
    2008-11-18  16:47
  23. Torolt_felhasznalo_821664
    Torolt_felhasznalo_821664
    2008. november 18. 16:473579.

    Szia Barbinó!

     

    Tegnap írtam neked privátban a Klinikáról. Megkaptad? Még csak tegnap regisztráltam ide, nem tudom, hogy sikerült-e elküldenem.

    előzmény:
    Barbinó (3577)
    2008-11-14  20:55
  24. Torolt_felhasznalo_318687
    Torolt_felhasznalo_318687
    2008. november 16. 20:413578.

    sziasztok!

    Gabi, gratulálok!!!! bár nem lesz könnyű, egy skorpióval önfejű, de imádnivaló zsarnok fajta  én már csak tudom, én is az vagyok, csak 12-i.

     

    Kleo, én is szoktam ok nélkül üvöltözni a fiúkkal, de ha tényleg csak ideges voltam, akkor bocsánatot kérek, és megmondom, h ezért volt. mindent megbeszélünk, imádom őket!

     

    pár év után januártól én is munkába állok, már alig várom, alá van írva a szerződésem. vki írta itt, h munkát keres, hát, ne munkát keress, hanem kapcsolatokat, öszeköttetést, mert sokszor még az álláslehetőség sem nyilvános. az enyém az volt, de pont ott eszembe se jutott megnézni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. november 14. 20:553577.

    Sziasztok!Bocsánat a betolakodásért.Lányom Debrecenben fog szülni a klinikán /remélhetőleg/Volna pár kérdésünk ha van tapasztalat.

    van -e mellszívó ott amit kilehetne kölcsönözni vagy sajátot kell vinni ha nincs milyet érdemes venni?Annyi féle véleményt olvastam.

     

    2.Mit kell vinni a korházba ?Mit adnak? Babaruha ,pelus? Krémek?Gyógyszerek?Betét?

     

    3.Mi az amit a babának kell?

     

    Milyenek ott a Doktor bácsik ,nénik,Nővérkék? Egyszóval minden  érdekelne ha lennétek kedves 1 első uncsikás nagyinak segíteni.

    Betétet Tena lady-t vettem 2 hálós bugyival remélem hasznát veszi.Sajnos anyagilag nemtudok segíteni sokat ,de amit csak tudok megveszek,hogy ennyivel is könnyítsem a helyzetüket és kötök,varrok stb  Köszönöm a segítségeteket előre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top