Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. 2008. november 13. 14:553576.

    Sziasztok!

     

    Gabi szívből gratulálok a kicsilányhoz! Remélem hamar tudsz képeket hozni, és beszámolni!

    Milly gratulálok a kertes házhoz. De jó nektek! Irigyellek innen a panelből. Decemberben remélem el tudunk menni mi is a találkozóra.

    Szerintem mindenki tökéletes anyuka, aki szereti a gyerekét, és törődik vele. Tehát ti is azok vagytok Milly és Kleo.  

    A bezártságtól, egyhangúságtól én is megőrülök. Annak ellenére, hogy magamra figyelni egyáltalán nincs most időm, mégis azt álmodtam pár napja, hogy bent vagyok az irodában, és dolgozok. 

    De ez a pár év tényleg hamar el fog múlni, és tíz-húsz év múlva bizony visszasírom majd. 

     

    Kérdésem is van:

    Balázsnak ekcémás az arca. Van valami jó tanácsotok, tapasztalatotok?

    Bencének meg attól tartok szuvasodik elől a foga. Őrület. Igaz, a fogmosást néha elfelejtjük, meg nem is csinálja valami precízen, de hát akkor sem kellene. Nagyon bánt a dolog. Csokit, cukrot nem kap. Kekszet, túrórudit, tejszeletet kap édességnek, de azt sem minden nap. Fogorvoshoz akarom vinni. Magánorvost tudtok ajánlani esetleg? 

     

    Anikó 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. november 11. 21:063575.
    S meg nehany kep:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. november 11. 20:523574.

    Mily, de jo, hogy sikerult vegre kertesbe koltoznotok. Merre laktok? Szivesen megyunk hozzatok decemberben, szerintem tuzzuk ki jo elore az idopontot, hogy biztosan raerjen mindenki. Talan mar Anneek is eljonnek, hiszen Ocsibaba decemberben mar 3 honapos elmulik. Talan addigra beall naluk is egy kezelheto napirend, ezek a kicsik olyan gyorsan valtoznak. 

     

    Hu, Mily, de jot nevettem az irigykedeseden. Nincsenek tokeletes anyukak, hidd el en is szoktam ok nelkul uvoltozni a gyerekekkel, hidegrazast kapni attol, hogy 'anya, bejeeee', levagni oket a tv ele, hogy legyen mar legalabb 5 perc csond es nyugalom. : ) En is mindig azon csodalokozok, hogy mas hogy birja olyan jol, s nekem ez miert nem megy. : ) Nekem sokat segit, hogy eljartam az egyetemre tanitani, hetvegente uszni, s szerencsere a ferjem munkaja is viszonylag kiszamithato, es hajlamos mindket gyereket bevallalni, pl. szombat delelottonkent. Neha igy is padlon vagyok, es ketrecbe zart tigrisnek erzem magam, de ezt a par evet muszaj kibirni, kesobb kamatostul megterul. S ha vegiggondolom, hogy ha minden nap 9-6-ig dolgozok mennyi idom maradna a fiukra, haaat... Nyilvanvaloan szerencsesek vagyunk, hogy megengedhetjuk magunknak ezt a luxust anyagilag. Ill. hatranyos helyzetuek, mert a nagyszulok nem igazan hadra foghatok napi szinten. : )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3572)
    2008-11-11  11:32
  4. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. november 11. 11:343573.

    Kedves Gubanc!

    Én sajnos nem ismerem a dokit.

    előzmény:
    gubanc (3571)
    2008-11-10  21:09
  5. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. november 11. 11:323572.

    Sziasztok!

    Gratulálok Gabi nektek itt is!Sok kitartást és türelmet a két kiscsajszihoz! Hidd el, ahogy Verát ismerem nem lesz gond igazi kis pótmama lesz belőle szerintem!

     

    Lányok végre átköltöztünk, van sok helyünk, kertünk, úgyhogy ha gondoljátok a decemberi babatalit bevállalom én !

    Már olyan szívesen találkoznék veletek, mostanság sehogy sem jött ez össze nekünk.

    A novemberit azért nem vállalnám mert még nagyon szanaszét vagyunk meg dolgoznom is kell, de reményeim szerint decemberre normalizálódunk.

    Miután én meggyógyultam Réka lett nagyon beteg két hétig itthon volt: összeszedett egy kis torokgyulladást, amihez "mellékesként" társult egy jó kis szájfertőzés, tiszta hólyag volt a szája meg be volt gyulladva az ínye. Szegénykém egy hétig szinte semmit sem evett folyadékot is csak nagyon keveset tudtam belediktálni, leginkább azért sikerült mert riogattam a kórházzal.

    A héten már jár oviba igaz ordítva megyünk, de majd csak visszarázódik!

    Marci szépen növöget, nagy fazon egyre többet beszél, egyre stabilabban jár és igazi kis zsarnok ! Meglátszik hogy sokat van anyósommal, jól el van kapva, most is nála tanyázik, hogy dolgozhassam!

     

    Buba nem lesz könnyű dolgod az biztos!

    Én már rég feladtam hogy "rendes" munkahelyem legyen, igaz munkám az van, de mégsem igazi ez így, de jobbra nem igazán számíthatok, bár tény hogy megvannak ennek is az előnyei!

    Mindenesetre kitartást az álláskereséshez!

     

    Kleo, úgy irigyellek a türelmedért, két fiúval nem lehet könnyű, engem ez az egy kicsi is kikészít a "nagyról" már nem is beszélve.

    Sokszor azon kapom magam hogy ok nélkül vagyok ingerült és szégyellem, de kiabálok is velük, ilyenkor mindig eszembe jut és csodállak , eltűnődöm vajon, hogy csinálod. Még sosem láttalak türelmetlennek vagy hallottalak volna kiabálni!

     

    Anne, örülök  hogy jól vagytok, bizony nem egyformák ezek a gyerkőcök, de ezt még tuti tapasztalni fogod! Hát én is úgy számoltam hogy nem sokat tudsz aludni ezért próbálj meg pihenni amikor csak lehet.Remélem hamarosan találkozunk és bemutatod nekünk Balázst!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. november 10. 21:093571.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat a zavarásért, de arra gondoltam, hátha van közöttetek, aki ismeri dr. Skapinyecz József szülész-nőgyógyászt. Bármilyen infó, tapasztalat érdekelne vele kapcsolatban. Ha jól tudom, a Kenézy kórházban rendel. (?)

     

    Légyszi privátban írjatok, mert a topikot nem fogom követni.

     

    Köszönöm.

     

    G.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. november 10. 13:143570.

    "Frank Borbala nov. 9.-en vasarnap 15:15-kor megszuletett. Sulya 2840 g, hossza 48 cm."

     

    Eljen a legkisebb forumtag! : ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. november 5. 20:513569.

    Anne, de jó újra látni, annyit gondoltam rátok, hogy vajon hogy boldogulsz. Hogy bírod az éjszakázást? A két fiú ébredéseit összeadva azért nem nagyon tudsz pihenni mellettük! Nálunk Peti olyan 3.5 hós korára lett látványosan nyugodtabb és kevesebbet sírós. Nehéz elfogadni, hogy nem mindig tudjuk mi bajuk, és megvígasztalni sem lehet mindíg, de szépen alakulni fog idővel. Irigykedek, hogy Bencus ilyen szuperül viselkedik, nálunk a fiúk rendesen gyűrik egymást.

     

    A bölcsit nem kezdtük el, mivel a munkahelyem megszűnt, nem tudok munkáltatóit vinni. Nem is nagyon vagyok biztos benne, hogy Peti jól bírná, így egyre inkább elfogadom, hogy maradok itthon Peti 3 éves koráig. Aztán dolgozok egy évet és jöhet a következő kistesó. : )

     

    Gabic, várjuk tőletek is a híreket, hidd el Verus szuperül veszi majd az akadályt. Kitartást neked a végére, próbálj pihenni amennyit csak tudsz. Mennek a drukkok, hogy könnyen és gyorsan megszülessen Bori. : )

     

    Velünk is minden rendben, a Párom épp New Yorkban ezen a héten. Szombaton hajnalban utazott el, pénteken kora délután jön haza. Nem könnyű a két gyerekkel. Szombattól szerdáig itt volt egy barátunk segíteni, holnap anyósékhoz megyünk majd át, pénteken pedig már jön a férjem haza. Peti ma kapta a Prevenar oltást, megint elég csúnyán bedagadt és begyulladt neki az oltás helye, ugyanúgy mint a 18 hós oltás után. Nem tudom mitől lehet, eddig sosem tapasztaltunk ilyet. Múltkor pár nap alatt elmúlt, igaz azt a vállába kapta, ott könnyebb volt borogatni, mint most a fenekét. Dani lelkesen jár oviba, legfőbb élménye, hogy minden nap segít az udvaron Zoli bácsinak, a gondnoknak a faleveleket összegyűjteni. Egyre szebben énekel, ma villamosozni voltunk, s a villamos utazóközönségét szórakoztatta néhány dallal. : )

    előzmény:
    Anne25 (3565)
    2008-11-01  13:17
  9. 2008. november 5. 11:053568.

    Debrecen és környékén lakó Anyukák/apukák/gyerkőcök!

    Ha egy kellemes hétvégi programra vágytok , gyertek el vasárnap, nov. 9-én a Baltazár térre, a Kölcsey-hez.

    Sok érdekes programmal várnak benneteket
    a "Szeresd az állatokat" névvel illetett rendezvényen.
    Délután 16 órától pedig fergeteges Alma-koncertet hallgathatunk meg végre Debrecenben is, szintén a Kölcseyben /Jegyek 800, 1200 Ft-os áron válthatók!/.
    http://www.fonixinfo.hu/?menu=402&id=394 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. november 4. 21:533567.

    Sziasztok!

     

    gabicku, akkor kalappal nektek az elkövetkezendő eseményekhez. Hidd el, Verus elég nagy lány már, biztos érti mi történik és nem fogsz benne csalódni mint nagytesó.

     

    Anne, irigykedem, hogy nem volt még féltékenykedés nálatok, mondjuk Bence tényleg olyan kis kedves tipus. Növögessetek!

     

    Nálunk minden a szokásos, terelgetem a gyerekeket, amig jó az idő élvezzük, apró cseprő dolgokat intézgetek és munkát keresek. Hétfőn lesz az első interjúm. Már nagyon várom hogy találjak valami jó munkát mert ideje váltani a CSAK anyukalétből, 4 év bőven elég volt. Persze majd meglátjuk mennyi lesz a vége, nem egyszerű dolog újra állást találni, lehet, hogy még a nyarat is itthon töltöm. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. november 2. 19:263566.

    Sziasztok!

     

    Jó hallani rólatok, Anne!

     

    Igen, nálunk már valóban nem sok van hátra, most kezdtem a 38. hetet. A kicsi Bori lesz, de nálunk nem elképzelhetetlen, hogy akár az utolsó pillanatban is változtatunk.

     

    Vera... Most azt látom rajta, hogy nagyon készül. Hosszabb ideig alig babázott, most újra minden nap szül , pelusozik, fürdet. Kitalálta, hogy anyukám aludjon majd vele, amíg a kórházban leszünk. Ennek nagyon örülök, mert eddig azt láttam rajta, retteg tőle, hogy nem leszek itthon.

     

    Ahhoz még kicsi, hogy tekintettel legyen az állapotomra, sokat nyúz, persze kettőn áll a vásár...

     

    Aztán majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok.

    előzmény:
    Anne25 (3565)
    2008-11-01  13:17
  12. 2008. november 1. 13:173565.

    Helló!

     

    Látom babazsúr volt, kár, hogy mi nem tudtunk menni. Talán legközelebb már elmerészkedek Balázzsal. Már 8 hetes! Hihetetlen.

    Kleo megkezdtétek a bölcsit? Úgy emlékszem azt mondtad most ősszel kezditek.

    Gabi te hogy vagy? Már nem sok van hátra, igaz? Hogy hívják majd a kicsit? Vera hogy viszonyul a kistesóhoz?

    Buba, Milly veletek mi újság? 

     

    Mi gyűrjük a napokat, tanuljuk egymást Balázzsal. Teljes ellentéte Bencének. Eszik, alszik, sír. Sokszor sejtésem sincs, hogy miért. Bence sohasem sírt.

    Balász egyszer ébred éjszaka, viszont hajnali 5-kor ébresztőt fúj.

    Bence kétszer-háromszor kiabál éjszaka utánnam. olyankor mellé kell bújni, szorosan megölel, és visszaalszik. Ennyiben nyílvánul meg nála a kistestvér érkezése. Féltékenykedésnek nyoma sincs, sőt inkább gondoskodóan viselkedik.

    Azért megvagyunk, de már mennem is kell, mert Balázs a változatosság kedvéért megint ordít.

     

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 28. 11:393564.

    Sziasztok!29 éves anyuka vagyok, babysitterkedést vállalok de.8-14-ig, a hét minden napján akár.Hétvégén, és esti elfoglaltságotok idejére is. Mert néha nem árt apuval egy mozi, színház, vacsora:)

    Erősségem a játékos zenei, mondókás fejlesztés.

     

    Várom szeretettel megkereséseteket.

    /egy éves kor alatti picúrtól - 5-6- évesig, ár: 500 Ft/óra/.

     

    Üdvözlettel: Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. október 22. 13:503563.

    Sziasztok!

     

    Kedves Kleo és Buba! Nagyon jó volt találkozni, hamar elröpült az együtt töltött délután! Kleonak külön köszönet a vendéglátásért, a finomságokért!

     

    Verának is szépen megköszöntem a "bulit", kimondottan éreztem rajta, hogy a kedvemért marad és érzi jól magát.

     

    Azért a Szabó Lőrinc utcai terepbabakocsizás nagy gyerekkel, nagy pocakkal már sok volt, éjszaka fájt rendesen a csípőm!

    előzmény:
    kleo (3562)
    2008-10-21  20:14
  15. 2008. október 21. 20:143562.

    Mily, jobbulast neked, sajnalom, hogy nem tudtatok eljonni, de novemberben majd hozzatok igazitjuk az idopontot.

     

    A tobbieknek koszonjuk, hogy itt voltak, jo volt nagyon! A kepeket feltoltottem ide. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (3561)
    2008-10-21  11:43
  16. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. október 21. 11:433561.

    Sziasztok!

     

    Mi megyünk, csak attól tartok nem fogunk sokáig maradni. Vera nagyon hazavágyik mindig az ovi után.

     

    Reggel legalábbis azt mondta, menjek egyedül!

     

    Azért délután, a nagy alvás után lényegesen jobb kedve van, meg eszébe juttattam Daniék nagy jegesmedvéjét!

    előzmény:
    buba (3560)
    2008-10-21  11:36
  17. 2008. október 21. 11:363560.
    Bocsánat, hogy igy eltűntem én is. Ha minden jól megy mi megyünk talira, de remélem azért jön még más is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. október 20. 19:473559.

    Sziasztok!

    Na nekünk a tali most kilőve ! Dolgozom megint, de attól még mentünk volna, de elég rondán meg vagyok fázva.

    Gyerekek még szerencsére nem. Inkább nem ragasztanám senkire!

    Sajnálom, már úgy készültünk

    előzmény:
    kleo (3558)
    2008-10-20  13:33
  19. 2008. október 20. 13:333558.
    Lanyok, a taliinfohoz meg hozzatartozik, hogy nalunk mindket gyerek nathas meg kicsit. Peti tulajdonkeppen azota miota az ovi elkezdodott. Egy het szunetet tartott, az oltas utani hetet. Gondolom akkor a laz kihajtott belole minden csufsagot. Peti 1.5 hete egy este volt lazas (38.0), mult heten kohogtek mindketten, de a kohoges mar elmult. Ettol a takonytol viszont ugy nez ki nem fogunk megszabadulni mostanaban.Remelem ez senkit nem tart vissza a talitol, de ha megis, akkor abszolut megertem. Remelem jartok meg erre es visszajeleztek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (3557)
    2008-10-18  08:24
  20. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. október 18. 08:243557.

    Sziasztok!

     

    Köszönjük a meghívást!

     

    Veráékat 3-kor ébresztik fel az oviban. Előfordul, hogy ilyenkor már nem hajlandó eljönni sehová, de azért megpróbáljuk! Délutánra elege van a gyerekekből...

    előzmény:
    kleo (3556)
    2008-10-17  13:30
  21. 2008. október 17. 13:303556.
    Lanyok, fiuk, anyukak, akkor jovo kedden, 21.-en varunk mindenkit sok szeretettel hozzank babazsurra! Erkezes 3 utan barmikor, ki hogy ebred. Mily, ratok is szamitunk!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3555)
    2008-10-14  10:10
  22. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. október 14. 10:103555.
    Jaj most nézem mennyi elütésem van! Bocsánat érte, de azért remélem érthető amiket összehordtam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (3554)
    2008-10-14  10:07
  23. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2008. október 14. 10:073554.

    Sziasztok!

     

    Tényleg jól eltűntem, ne haragudjatok!

    Most becsülettel visszaolvastam a hozzászólásokta, így nagyjából képben vagyok, azért bocs ha valamit keverek, vagy nem emlékszem

    Először is gratulálok az új kis jövevényekhez. Ha jól látom tartuk a nemek arámyát , majd most Gabi javít egy kicsit!

     

    Pár szót rólunk:elég hektikus az életünk mostanság ( úgy egy fél éve) Nekem szinte folyamatosan volt munkám áprilistól, Marci rengeteget volt a nagyszülőknél, ott is inkább anyósomnál. Meg is látszik rajta hihetetlenül tud hisztizni !Most is azért tudtam olvasni és írni mert megint dolgoznék elvileg....

    Párom mióta nem munkahelyen dolgozik, gyakorlatilag állandóan dolgozuik, teljesen kiszámíthatatlan mikor számíthatok rá.

    Ezért kaptam egy autót hogy egyedül is jobban boldoguljak.

    Nem mellesleg kinőttük a lakást, mostanra eldőlt hogy költözünk november elején. Kirázas a hideg a pakolástól, szóval időm most sem lesz több!

    De azért jó hogy kertesházba költözünk, jó nagyba, úgyhogy ha sikerült berendezkednünk mi is szívesen látunk benneteket babatalira. Igaz egyelőre csak béreljük, de a következő költözés már remélhetőleg a saját házunkba lesz.

     

    Réka nagyon könnyen beszokott az oviba, Kleoékkal ritkán összefutunk, pedig a gyerkőcök a szomszédos csoportokba járnak , imádja. Nem is járok csak fél ötre, mert korábban nem érdemes érte mennem, mert nem akar hazajönni!

    Marci egy kis diktátor, kb. egy hónapja jár, jókat mulatunk a járási stílusán, de már egyre ügyesebb. Úgy érzem ő nem lesz olyan könnyű eset mint Réka.

    Állandó időhiányban szenvedek, úgy érzem nincs elég időm rájuk, ettől meg lelkiismeret furdalásom van...Szegény Marcival tizedannyit sem foglalkozom mint Rékával... de nem tudom hogy tudnék rajta változtatni, úgy érzem nincs rá energiám. Jó lenne valakitől kölcsönözni egy kicsit!

    Amúgy semmi gond jól vagyunk, a gyerkőceim imádják egymást, szépen cseperednek, Rékára külön büszke vagyok, olyan szépen bánik Marcival, kis okos ugyes lány, nagyon érett gondolkozással.

    Marci..na ő más tészta.. de remélem majd ő is kupálódik még Mindig Kleo jut eszembe mikor írta Peti mennyire anyás és hogy ragaszkodik..na most mi jáűrunk hasonló cipőben..ha Marci velem van le sem szakad rólam, gyakorlatilag semmit sem tudok tőle csinálni.

     

    Jó hosszúra sikeredett a hozzászólásom .

    Igyekszem most már rendszeresen jönni, ha nem felejtem el a 21-ei találkára is megyünk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. október 13. 17:413553.
    Legyen a 21. kedd nálatok.
    előzmény:
    kleo (3552)
    2008-10-13  15:07
  25. 2008. október 13. 15:073552.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top