Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. 2008. augusztus 9. 20:053501.
    Anne, ultrahangon azert hajlamosak elegge elmerni a babakat, szerintem emiatt ne aggodj. Nalunk Dani 2790 g volt es 53 cm, Peti 2870 g es 49 cm. Mindketten a 39. heten szulettek. Danit valoszinuleg rendesen elmertek centire, mert meg hetekig kevesebbnek mertek a vedonok, mint a szuletesi hossza. : )
    előzmény:
    Anne25 (3500)
    2008-08-09  17:51
  2. 2008. augusztus 9. 17:513500.

    Sziasztok!

     

    Megjöttünk a 4D-ről. Öcsibaba méretei szerint 34 hetes és szept 18-ra várható. Valószinüleg 3 és fél kiló lesz, és hosszabb mint 50 cm. Valamiért sokkal nagyobb lesz mint Bence volt. Most kb akkora, mint Bence amikor megszületett. Benci 2760 g-mal, és 46 cm-mel született. Kiváncsi volnék, hogy miért ez a nagy különbség

    Amúgy a 32. héten vagyunk.

    A Nap rendelőben voltunk, és csak ajánlani tudom neked is Gabi, esetleg ha még nem voltatok 4D-n. 

     Kleo, Buba nálatok is ilyen nagy különbség volt a két gyerek születési méretei között?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. augusztus 9. 14:533499.

    Hozzánk vendégek jönnek, így mi is jól lemaradunk Milyék partyjáról.

     

    Anne, este számolj majd be kérlek Öcsibabáról, hogy jól van. Bennem is volt minden UH előtt egy kis para, hogy minden rendben lesz-e. Szerintem ez természetes. 

    előzmény:
    Anne25 (3498)
    2008-08-09  08:36
  4. 2008. augusztus 9. 08:363498.

    Sziasztok!

     

    Kleo mi is köszönjük a vendéglátást, és nem haragszunk. A történtek ellenére Bence bele van zúgva Daniba.

    Mi nem tudunk menni Millyékhez, mert 4D re megyünk délután. Ez a 32. heti uh lesz! Olyan gyorsan tellik az idő! Remélem mindent rendben találnak majd Öcsibabával. Ilyenkor mindig izgulok egy kicsit.

    Elég esősre áll az idő, nem épp kedvező egy kerti partyhoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. augusztus 8. 20:513497.

    Nagyon örülünk, hogy itt voltatok, gyertek máskor is! Anne, sajnálom, hogy Dani olyan vadember volt Bencuval. Szerencse, hogy Bencu ilyen kis csupaszív és jól vette az akadályokat.

     

    Lányok, tegnap nem tudom mindenkinek mondtam-e, hogy Milyék szombat délután kerti partit tartanak, amire mindenkit sok szeretettel várnak. A párja hívott fel tegnap és kért meg, hogy tegyem fel a fórumra. Szóval aki ráér, azt szombat délután, alvás után, gondolom olyan 3-4 órától várják szeretettel.

    előzmény:
    buba (3496)
    2008-08-08  14:50
  6. 2008. augusztus 8. 14:503496.
    Kleó, köszönjük szépen a vendéglátást, Eléggé családiasra sikerült igy, hogy csak Annék, ti meg mi voltunk (Ráadásul Gergő nélkül), de azért jó volt. Várjuk a következő bulit és mostmár összeszedem magam és sütök valamit.  
    előzmény:
    kleo (3495)
    2008-08-06  22:22
  7. 2008. augusztus 6. 22:223495.

    Nalunk valamikor 3 es 4 kozott ebrednek a fiuk, johettek 3 utan nyugodtan. Ha a kaputelefonra nem reagalok, akkor meg alszanak, ez esetben telefonon csorgessetek meg.  Gabic, nektek is orulnenk! Ha nem jon ossze a rokonlatogatas, akkor mindenkepp gyertek!

    előzmény:
    Anne25 (3493)
    2008-08-06  17:34
  8. 2008. augusztus 6. 20:443494.
    OK, akkor megyünk holnap amikor kell és szivesen megmutatom azt a hordozókendős megkötést is amit én tudok. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. augusztus 6. 17:343493.

    Sziasztok!

     

    De jó, akkor holnap találkozunk. Remélem Benci nem húzza keresztül a számításomat, ma sem aludt és folyton "rosszalkodik".

     

    Köszi a tapasztalatokat kistesó-nagytesó ügyben. 

    Én viszem holnap a szép új hordozókendőmet, és amiket tudtok megmutatjátok nekem?

    Gabi igen engem érdekelne a tanfolyam, már emilt is váltottam ez ügyben egy pesti tanfolyamszervezővel. A www.hordozo.hu-n keresztül.

     

    Na lépek, mert csak receptet keresni jöttem a netre.

     

    A holnappal kapcsolatban akkor írjatok majd, mikor mehetünk.

     

    Anikó

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. augusztus 6. 16:303492.

    Sziasztok!

     

    Kleo! Köszi, hogy megmentetted a találkozót! A rokonaink miatt, sajnos, mi most kimaradunk. De még nem dőlt el semmi. Ha megyünk, jelzem.

     

    Vera most nagyon zaklatott, minden éjjel felébred, sír, csak akkor alszik, ha mellette maradok. Pedig már hónapok óta jól aludtunk... Talán az ovi miatt is izgul.

     

     

    Anne! Én imádtam a hordozókendőt, de nem volt nálunk mindennapos. Most nagy vágyam Pestre menni tanfolyamra. Még olyan tervem is van, hogy idehívom az oktatót, ha lenne rajtam kívül jelentkező. Téged érdekelne?

    előzmény:
    kleo (3491)
    2008-08-06  13:52
  11. 2008. augusztus 6. 13:523491.
    Buba, Anne, holnap akkor varunk titeket! Gabic, toled pedig az uj idopontot. : )Mas: Daninak a futyijen a bort meg mindig nem lehet hatrahuzni. A haziorvost kerdeztem, azt mondta menjunk vele a gyereksebeszetre, ott felszedik neki. Hallott valaki errol valamit, hogy esetleg kihez erdemes menni? A dokino szerint bekenik erzestelenitovel, ugyhogy nem fog fajni, utana 1-2 napig erzekeny lesz. En eleg bizonytalan vagyok, annyira eltero infokat olvasok rola.
    előzmény:
    buba (3490)
    2008-08-05  23:15
  12. 2008. augusztus 5. 23:153490.

    Bobima, nagy gratula nektek ha majd olvasol minket újra!!! 

     

    Gabicku, ne sajnáld ezt a hetet, biztos összehozzuk még augusztusban amikor ti is partiképesebbek vagytok. Kár lenne kihagyni, Kleónak jó az az ötlete, hogy akkor legyen dupla tali. Nekünk jó a csütörtök is. Ti arra akkor csak akkor jöttök ha mégsem jön össze a tali a rokonoddal?

     

    Anne, biztos kemény lehet a babavárás vége én emlékszem, hogy sokkal nehezebb volt a második pocakom. Mi is próbálkoztunk a felkészitéssel sokféleképpen a kistesóra, de azért volt nagy döbbenet amikor tényleg ott volt a baba. Az Anna és Peti könyvek tényleg jó volt, de azért mégiscsak azt mondanám, hogy ne mondjatok túl sokat, ne legyen sok "lelki emésztenivalója" a nagytesónak, ha ott lesz a kicsi majd szépen megszokja. Tuti lesznek zökkenők benne, de igy utólag már én is megnyugodtam. Mi csak a másodiknál használtunk hordozókendőt ( az első csak a kengurut birta, a másodk meg kendőpárti volt) és csak jókat tudok róla irni. Egy megkötést tanultam meg, azt pár hónapos kortl egészen sokáig tudtam alkalmazni. Kicsit mondjuk alakitottam is a kötésen, hogy ne lógjon le annyira a kendő, de szabályos maradt. Én kaptam hozzá kis könyvet is képekkel meg leirásokkal, abból igazodtam ki. Lefényképeztem, elektronikusan el tudom neked küldeni ha kéred. (Az eredetit a kendővel együtt épp most adtam kölcsön). Szóval imádtam a kendőt, irtó praktikus és kényelmes és ma is imádnám, csak nekem mindig szaladna a kislányom, sajnos már nem tudom hordozgatni, a babakocsi is csak ideig óráig jó neki.

     

    Én is készülök képeket feltenni, de ez a kicsinyitési procedúra késlelteti a dolgot..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. augusztus 5. 13:423489.
    sziasztok,Mi is megjottunk. Odavoltunk Pesten, Ocsan, Dabason csutortoktol vasarnapig, vasarnap ejfelkor ertunk haza. Azota meg nem sikerult kipihenni a 'nyaralast', de nagyon jo volt, teljesen feltoltodtunk az elmenyektol. : )Buba, gratula az uj unokahugicahoz!Ha mindenkinek jo, szerintem hozzuk ossze azt a talit most csutortokon. Mi szivesen latunk mindenkit, ha nem nagy baj, hogy nem tipp-topp a kero. Augusztus vegen meg Gabickenal is osszehozhatunk egyet, naluk annyira jo hogy van kert!Anne, nekunk kengurunk van, en Petit sokszor cipeltem benne. Jatszoterezni is gyakran voltunk kenguruval, mikor hetekig nem volt hajlando babakocsiban lenni. Nekunk nagyon bevalt, bar itthon mi nem sokat hasznaltuk. Terepen viszont sokkal praktikusabb, mint a babakocsi, kirandulni, turazni teljesen jol lehet vele.Nalunk annyi volt a felkeszites, hogy sokat beszeltunk rola, egyutt keszulodtunk, Bartos Erikat olvastunk. Dani segitett osszeszerelni a kisagyat, felcipelni a pelenkakat, stb. Megbeszeltuk, hogy Peti anyaval alszik, Dani a sajat szobajaban. Probaltuk erositeni benne, hogy o mar milyen ugyes nagyfiu, es elmagyarazni, hogy a kicsi meg semmit sem tud egyedul csinalni.Erdekes mod nalunk ugy alakult a szules korul, hogy Dani apas lett addigra. Ahogy nott a pocakom, ugy szallt at egyre inkabb az apjara.Homeopatias szereket en nem hasznaltam, egyedul a malnalevel teat ittam, de azt is inkabb csak Danival.Probalok majd hozni kepeket a hetvegerol, meg kavicsbanyaban is voltunk, Dani profin kezelte a tobb tonnas kotrogepet. : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. augusztus 4. 22:273488.

    Sziasztok!

     

    Jaa, én azt hittem, hogy erről a hétről van szó. Akkor nekem mindegy milyen nap lesz a tali, megpróbálunk mindenképp elmenni. A festésen túl vagyunk, de ez a kosz! Már alakul azért a dolog.

     

    Éljen a "legkisebb fórumtag"! Remélem hamarosan kapunk szüléstörténetet, és képeket is.

     

    Kaptam egy hordozókendőt. Ha Öcsibaba nyűgös lesz ebben akarom itthon "hordani". Meg nekem majd tavasszal is tetszene ez a közlekedési mód. Valakinek van erről tapasztalata? Tanfolyamot tudtok itt Debrecenben?

    Gabi téged esetleg érdekelne a kendőzés? Én is aggódok, hogy mit fog Benci reagálni a kicsi érkezésére. Jó pár hete már, hogy nagyon-nagyon anyás. Szinte el sem mozdul mellőlem. Ugyanakkor olyan édesen fogja a hasam, és figyeli ahogy mocorog Öcsibaba. Néha megpuszilja, megsimogatja csak úgy.

    Kleo, Buba! Ti hogyan készítettétek fel a fiúkat a kistesóra?

     

    És még egy kérdés: Homeopátiás szereket használt valaki a vajúdás, szülés előtt, alatt? Erről tudtok nekem véleményt mondani?

     

     Na mára ennyi voltam, megyek kidőlni

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. augusztus 3. 21:283487.

    Sziasztok!

     

    Horita! Természetesen a doki többet tud erről, mint az én játszótéri pletykám! Bocs!

     

    Anne és Buba és Többiek! Ma mondta anyukám, hogy csütörtökre várható egy távoli rokonom, akivel gyerekkorom óta nem láttuk egymást. Ez még nem biztos, de ezt a napot mégis megtartanám erre.

     

    A másik gondunk, hogy a páromról tegnap derült ki, hogy orbáncos. Neki azt mondták a Klinikán, hogy ez ne fertőző, de nem akarom elhallgatni előletek.

     

    Igaz, a következő héten meg itthon lesz...

     

     

    Na, jól megszervezem a nagy semmit!

     

    Hogy nálunk mi lesz novemberben?! Vera le nem száll rólam, egész nap kérdezget, hihetetlenül fárasztó! Épp most is kijelentette fürdés előtt, hogy vele kell majd aludnom, nem a babával!

    Sajnos, nagyon szorongó gyerek.

     

    Pénteken Pesten voltunk magzati szívultrahangon (rendben!), ő anyáékkal volt. A fejébe vette, hogy 2 napra kell mennie. Az tűnt fel, hogy éjszakánként többször is felébredt, sírt, nem engedett el maga mellől. És alig tudtam kihúzni belőle, mi a baj. Utána megnyugodott. Hát, nem könnyű!

    előzmény:
    buba (3486)
    2008-08-02  21:42
  16. 2008. augusztus 2. 21:423486.

    Sziasztok!

     

    Mi tegnap jöttünk haza, ma született meg a kis unokahugom és jövő héten természetesen taliképesek vagyunk, szinte bármikor egyenlőre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. augusztus 2. 20:313485.

    Sziasztok!

     

    Lehetne a csütörtök? Festünk, és hétfőn, kedden inkább takeszolnék.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. augusztus 2. 08:273484.
    Nekem pár hete azt mondta Nagy István Géza, hogy Ő csak a klinikán tud nekem segíteni a szülésben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (3483)
    2008-08-02  08:23
  19. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. augusztus 2. 08:233483.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom Bubáék előkerültek-e már?

     

    Mit szólnátok a jövő héten egy találkozóhoz? Nekünk a hétfő, kedd és csütörtök jó.

     

     

    Horita! Épp a napokban beszélgettem egy kismamával a játszótéren, aki az első két gyerekét Nagy István Gézánál szülte, de most azért vált, mert ő úgy tudja, hogy őt már nem engedik be a Klinikára külsősként. Egyébként meg volt elégedve vele.

    Én eddig nagyon jókat hallottam róla.

     

     

    előzmény:
    horita (3482)
    2008-07-31  16:21
  20. 2008. július 31. 16:213482.

    Sziasztok!

     

    Én is kismama vagyok, a klinikán szeretnék szülni. Az orvosom Dr. Nagy istván Géza. Szült valamelyikőtök nála? Mik a tapasztalataitok? Előre is köszönöm a válaszokat. Jó babázást nektek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. július 30. 20:043481.

    Csak egy gyors bekukk.

     

    Ma reggel kaptam az sms-t Bobimatol, hogy "30.-an 1 ora 44 perckor megerkezett Bobak Nora, 3970 g es 49 cm. Baba es mama jol vannak." Eljen a legkisebb forumtag!

     

    Anne, de jo hallani rolatok! Mi is hasonlo allapotban jottunk haza a nyaralasbol. : ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. július 29. 14:093480.

    Sziasztok!

     

    Tali engem is érdekel, szeretnénk elmenni, bármelyik nap jó. Gondom csak Bencus alvásával van, lehet, hogy mi későn érkeznénk. Ezen a héten festünk, a gépünk szét van szedve. Most Anyósoméknál netezek. Valaki küldjön már egy sms-t léci, ha megállapodtatok a napban. Látom Kleo küldtél üzenetet az iwiw-en, de nem tudom elolvasni valami rendszerhiba miatt. Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás, jók a képek is. Milyen nagyok már a fiúk! Mindig rácsodálkozok, de úgy repül az idő.

    Gabi szerintem ne foglalkozz vele mit mond a vezetőovónő. Kitiltani csak nem fog az oviból. Meg hát nagypocakkal még nehezebb közlekedni egy kisgyerekkel.

     

    Bencének a beszélője nagyon beindult, naponta vannak új szavai. Igaz, így is csak olyan 50 szavas a szókincse, de már legalább látom, hogy fejlődik. Általában kilóméterhiánya van, és napelemmel működik szerintem, mert nem igazán eszik. Otthon már sokszor van pelus nélkül, de a kisgatyát nem szereti. Egész ügyesen használja a bilit.

    Huncutság és rosszaság minden napra jut, és hát persze imádni való.

     

    Én már a 31. hetet taposom. Szerencsére jól vagyunk. Most már egyre nehezebb felvennem Bence temjpóját. Bálnásodok rendesen.

     

    Mi is voltunk "nyaralni" 3 napot Egerben. Bence nagyon élvezte, de mi Norbival kikészültünk. Olyan fáradtan jöttünk haza... Bence megőrült az új helyektől, és ketten kevesek voltunk hozzá, hogy a nyomában legyünk. 

     

    Remélem a talin találkozunk,

    sziasztok!

     

    Anikó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2008. július 27. 20:543479.

    Sziasztok!

     

    Én is úgy érzem, az lenne a jó, ha most többen összejönnénk. Akik nem járnak erre, majd felhívom, ha lesz másik időpont.

     

    Valóban csúnya dolog gúnyolódni a babakocsiban felejtkező 3 évesemen, valószínűleg rengeteg gyerek van, akit mindenhová autóval hordanak!

    előzmény:
    buba (3478)
    2008-07-26  19:09
  24. 2008. július 26. 19:093478.

    Nekem irtó mázlim volt, hogy már megvolt a kicsi amikor elkezdte a nagyobbik az ovit. Igy ő is legálisan utazhatott testvérfellépőn. Mások biciklisülésben meg autóval érkeztek gyakran. Ezek után tényleg felháboritó, hogy babakocsin nem mehettek. Azért kérdezz majd rá, hogy milyen más ötlete van a vezető óvónőnek, nagyon kiváncsi lennék rá. Egy 3 évestől nem várható azért el, hogy nagyobb távokat megtegyen. Főleg szivműtét után - ezt el ne felejtsd mondani neki! 

     

    Én köszönöm ha megvártok a talival, jövő hét utáni héten nekünk is jó bármikor.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (3476)
    2008-07-25  13:59
  25. 2008. július 26. 13:333477.

    Várjuk meg Bubáékat, hátha Anne és Mily is járnak még erre addig.

     

    Az óvodavezetőnek tényleg ez a legfőbb gondja, hogy ki milyen járművel érkezik? És akit autóval fuvaroznak a bejáratig, az mennyivel más? Engem komolyan felháborít, hogy ilyeneken kekeckednek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (3476)
    2008-07-25  13:59

Címlap

top