Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2003. február 28. 18:405401.
    Szia Redhead! Én teljesen meg tudlak érteni! Az én párom is szakács, és ugyanígy van nálunk is! Én nagyon szívesen főznék, de mindig bent eszik, magamnak főzni meg nem olyan élvezetes, meg nem is igazi! Ja, és a kritizálás úgyanígy van, de miután már sokadszorra is kiakadta és azt mondtam soha többé nem veszek fakanalat a kezembe, pedig szeretek főzni, már nem annyira kritikus. De akkoris! A töbiek biztos nem gondolják, de inkább én (mi?) irígykedünk rájuk, hogy nekik értékelik az igyekezetüket. Pedig nekem is azt szokták mondani: De jó neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5386)
     
  2. 2003. február 28. 17:175400.
    Elkeszultem a levessel! Mivel semmi biztatast nem kaptam, ugy dontottem, hogy ossze fog ferni a tejszines leves a joghurtos husival:))) Elvegre csak kicsit joghurtos. De azt hiszem sutok hozza egy lepenykenyeret a torok szakacskonyvembol, mert egyeb koretre nem vagyok rahangolva.
    Biztos mar sok raguleves van, de azert kozzeteszem ezt is, mert ezt meg a parom is kepes lett volna egyszer megfozni, annyira szereti.

    Tejszines pulykaraguleves:
    Aprora vagott hagymat vajon megdinsztelek, erre radobok jo sok durvara reszelt sargarepat, aki akar egyeb leveszoldseget, de en nem szeretem, ezert csak repa megy bele. Tarkonnyal szorom meg, persze sozom, es ramegy a kockara vagott pulykamell, igy parolgatom. A vegen felengedem 1-2 zacsko tejszinnel ez az osszmennyisegtol fugg, es tejjel. Suritem egy kis liszttel es kesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. február 28. 16:195399.
    Akkor te jobb helyzetben vagy kedves Maszi, mint én. Az én fiam is szakács, s bár nagyon szereti a főztömet, azért megkritizálja. Szoktam is neki mondani, hogy azért szép nagyra nőtt az én "vacak" főztömön. :))) Persze nem nevezi vacaknak, ezt csak poénból mondom. Egyébként nagyon jól főz, szoktam tőle tanulni. De olyan is volt már, hogy felhívott az étteremből, hogy ezt vagy azt hogy is kell csinálni? :))))Így cívódunk tréfásan, mióta a suliban első nap az egyik tanár közölte velük, hogy a háziasszonyok nem tudnak főzni, csak a szakácsok. Nahát az én fiam ennek jegyében szokott engem ugratni. Az is igaz viszont, hogy nem férünk meg együtt a konyhában, amúgy két dudás módjára. Van úgy, hogy kiveszi a kezemből, akkor én nem szólok bele, de ha én főzök, akkor kizavarom a konyhából. :))))
    előzmény:
    maszi (5393)
     
  4. 2003. február 28. 16:025398.
    Szia Bíbic és a többi Konyhatündér! Ha szeretitek a túrós sütiket itt egy nagyon könnyen elkészíthető recept

    LUSTA TÚRÓS RÉTES

    3 dl lisztet, 3 dl porcukrot, 1 sütőport összekeverni és ketté osztani. 5 dkg vajat a tepsi aljára kenni rászórni a lisztes keverék felét. Ezután jön a Töltelék: 1/2 kg túrót kikeverni, mazsolával, tejföllel, kevés! cukorral. A tölteléket rálapogatjuk a lisztes keverékre , a töltelékre pedig rá szórjuk a lisztes keverék másik felét. Erre ráöntjük a következőt: 2 dl tej, 3 tojás, 1 vaníliás cukor, 4 kanál porcukor keveréke. Be a sütőbe és pirosra sütni.

    Nálunk még nem nagyon volt ideje kihülni sem.
    előzmény:
    bibic1945 (5396)
     
  5. 2003. február 28. 15:365397.
    Még annyit, hogy a vadast Maszi receptje szerint készitem. Amivel még feltuningolom, hogy egy tálra félbevágott körtekompótot teszek, a magházukba meg áfonyalekvárt. Nagyon finom a vadassal. A gombócokra meg egy kevés piritott zsemlemorzsát. Ez az egész amikor a tányáron a szósszal keveredik, hát nagyon fini.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. február 28. 15:285396.
    Sziasztok a sárga túrót lehet süteménybe is rakni? Ugyanis nálunk nincs igazán darabós túró és nagyon szeretjük pl a túrós palacsintát vagy az egyszerü túróslepényt. Köszi.
    előzmény:
    sunmacs (5383)
     
  7. 2003. február 28. 14:465395.
    Sziasztok! Mi holnap anyuhoz megyunk rakott krumplizni ebedre, holnaputanra lasagnet tervezek. De ma meg ossze kell allitanom a jovo heti menut, mert holnap kell bevasarolni a hozzavalokat, es ha nem irom ossze, mi kell, biztos kihagyok valamit a nagy sietsegben. Tehat szepen elkezdek visszaolvasgatni:)
    De ma elkeszitettem az un. kulonleges csirket, amit itt talaltam tegnap (nem tegnapi hozzaszolas), es nagyon finom, szerencsere a paromnak is izlett (o is rantott hus rajongo, nem birja megunni). Ugyhogy koszonom:))
    Szoba kerult a pizza, biztos tudja kozuletek valaki, hogy kell csinalni a tesztat, hogy olyan vastag, szellos es olajos legyen. Kelt tesztakban nem vagyok otthon, ha tudtok segitsetek lecci!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. február 28. 14:245394.
    Hát nekem fogalmam sincs mit főzzek a hétvégén, azt hiszem a páromat ideültetem a topicot böngészni és megkérem válasszon a receptjeitekből!!! Majd megírom mit választott és hogy sikerült elkészítenem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. február 28. 14:225393.
    Kedves Redhead! Nekem a fiam szakács, nagyon-nagyon ritkán főz itthon, csak ha megkérem. Az én főztömet imádja, de nem lehet vele étterembe menni, mert minden falatot kritizál. Úgyhogy megértelek, gondolom ez egy chef-nél még hatványozottabb!!! Üdv: Maszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5386)
     
  10. 2003. február 28. 13:295392.
    Szia Loma6!
    Van egy ötletem, ahogy a maradék rántotthús frissé varázsolható.
    Ime:sorban beleállítod, vagy belefekteted egy jénaiba a már kirántott húst (esetleg a tegnapi maradékot), tejföllel meglocsolod, reszelt sajttal megszórod, beteszed a sütőbe, sütöd, míg ráolvad egy kicsit a sajt.
    Mire a sajt ráolvad, át is melegszik. Rántott hús és mégis más az íze. Tálalod és jó étvággyal megeszitek.
    Nagyon finom!!!
    előzmény:
    loma6 (5389)
     
  11. 2003. február 28. 12:465391.
    Kedves Főzőtündérek! Köszönet a sok-sok ötletért, a recepteket olvasva folyton-folyvást főznék, bár nem vagyok egy igazi konyhatündér :))
    Megosztanám Veletek egy kedvenc receptemet, nagy sikere van családi-baráti körben egyaránt:
    SZIR FASIRT (a nevének története van, az eredeti nevét nem is tudom)
    Hozzávalók: 1kg darálthús, 3közepes fej vöröshagyma, 12dkg margarin, 3 dkg pirospaprika, só, bors, 2 dl tejföl, három nagy csokor petrezselyem (most, téli ínséges időkben, amikor egy csokor kb. 5 szálból áll, lehet több is).
    A hagymát nagyon apróra vágom, sőt, ha lehet, szinte pépesre gyötröm. Hozzáadom a húshoz, az összes hozzávalóval együtt (a petrezselymet is apróra vágom). Összegyúrom (szép pirosas-zöld lesz), margarinnal kikent magasfalú tepsibe teszem, elsimitom, és ráteszem a tejfölt (amit egy pici vízzel higítottam a jobb kenhetőség kedvéért), azt is elsimítom. Gázsütőben 1/4 órát kislángon, 1/2 órát közepes-, 1/4 órát ismét kislángon sütöm. Villanytűzhelyen 180 fokon kb. 1 órát sütöm. Akkor kész, ha kisül belőle a szép piros lé körös-körül, a tejföl pedig úgy belesül a húsba, mintha eredetileg sajt lett volna a tetején. A paprikás szafttal meglocsolt sültkrumplit adok hozzá, és savanyúságot. Nagyon laktató, és ugyanakkor könnyű étel. (Ha vendégeket várok, akkor előző este gyúrom össze, így az ízeknek több idejük van összeérni, másnap csak beteszem a sütőbe, így nekem sem kell folyton a konyhában lenni, tudok a vendégekkel foglalkozni)
    Mégegyszer köszönöm a sok ötletet, remélem én is segíthettem. Bármi kérdésetek van, szivesen segítek.
    Üdvözlettel: pilincka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 28. 12:095390.
    hmmmm
    ez nagyon tetszik
    az hogy hízlal, meg szinte természetes ! :)
    előzmény:
    loma6 (5389)
     
  13. 2003. február 28. 12:075389.
    Sziasztok!
    Válaszolva Brill kérdésére, mi lesz a hétvégi ünnepi menü, nálunk egyszerű csirke lesz szombaton (én dolgozom a férjem nem) vasárnap pedig a férjem kedvéért rántott hús. Ma jegyezte meg, hogy már harmadik hete nem kapott rántott húst! Hiába akarok mindig ujat alkotni, ha ő mindig rántott húst akar! Egy egyszerű palacsinta ételt irok le nektek, ezt szombatonként szoktam főzni (én csak hétvégén főzők!)
    Krumplis, sajtos palacsinta
    Sűrű palacsintatésztát készitek amibe két megfözött és széttört krumplit is teszek és két dkg. tejben megfutatott élesztőt. Egy-két órát hagyom kelni. Vastag palacsintát sütök, de csak az egyik oldalát és egy tüzálló tálba teszem úgy, hogy felül legyen a sületlen része, amit megkenek tejföl, sajt és tojás keverékével. Ezt igy folytatom a tetejére mindkét oldalán megsült palacsintát teszek a tejfölös keverékkel megkenem és még teszek rá sajtot. Be a sütőbe, ha a sajt megpirult kész. Úgy szeleteljük, mint a tortát. Ez a rakott palacsinta sós változata. Jó étvágyat! Sajnos hizlal:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_885324
    Torolt_felhasznalo_885324
    2003. február 28. 12:015388.
    . . . hát mit mondjak zsuszi? állam leesett, a nyomtató meg egész reggel dolgozott. :)) Köszönöm a sok-sok indiai receptet - garantáltan kipróbálom őket.

    Nálam a hétvége menü része még bizonytalan - jön egyetlen és nagyon válogatós, viszont imádott unokahugom. Úgyhogy tejbegriz lesz paradicsomlevessel, vagy valami ehhez hasonló bizarr menü. De ezt legalább szereti. . . :)) Vagy pizza, na, ez egész jó gondolat, mert igy megoldott a vegetáriánus menü (amit én eszek) és a nem vegetáriánus (amit ő eszik). :)

    Megyek, kinyomtatok néhány pizza-receptet is. Jók legyetek és főzzetek finomakat! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (5368)
     
  15. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 28. 11:275387.
    Kedves Amospo!

    Ma mar nem tudom Neked leirni a receptet, mert itt hajnali fel harom van, es megyek aludni. De majd elkuldom Neked.
    előzmény:
    amospo (5378)
     
  16. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 28. 11:185386.
    Kedves Maszi!

    De igen, a ferjem CHEF. Am mielott valaki azt mondana, hogy "jaj de jo neked", elarulom, hogy SOKKAL nehezebb dolgom van, mint barki masnak. Nekem mindent tokeletesre kell csinalnom, es meg igy is allandoan kritizalja az eteleimet. Nagyon ritkan fordul elo, hogy azt mondja "na, ez egesz jo". O pedig itthon csak szokoevenkent foz valamit. . .
    előzmény:
    maszi (5377)
     
  17. 2003. február 28. 11:085385.
    Sziasztok! Az én mai vacsorám:

    SZALONNÁBA GÖNGYÖLT CSIRKEMÁJ

    Nagyon egyszerű nem fogyókúrás , de nagyon finom. Csirkemájat bacon vagy vékony füstölt szalonna szeletekbe göngyölök, vastagra szelt burgonyát rakok a kis májacskák köré, alufóliát rá és be a sütőbe. A fóliát kb. 20 perc múlva leszedem és pirosra sütöm.

    Hétvégén valószínűleg meg megcsinálom a sonkás-gombás-tojásos pie-t. Ez lesz a főpróbája majd megírom, hogy sikerült-e ha érdekel benneteket.
    Jó hétvégét minden Főzőcskézőnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (5384)
     
  18. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2003. február 28. 10:375384.
    Nálunk rigatoni lesz vacsira (rakott tészta). Készítek egy bolognai mártást, de zöldborsót is teszek bele és tejfölt. Összekeverem a kifőzött tésztával, majd jénaiba egy sor tészta, sok reszelt sajt, még egy sor tészta, tetejére reszelt sajt, és a sütőben megpirítom. Imádjuk és gyorsan kész!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. február 28. 10:275383.
    Sziasztok!
    Hogy mi lesz a menü holnap meg holnapután az majd még eldől. Addig is elhoztam nektek a világ legegyszerűbb édességét!!

    SÁRGA TÚRÓ

    Hozzávalók
    1 csomag mazsola
    10 tojás
    1 liter tej
    csipetnyi só
    1 darabka vaníliarúd vagy 1 csomag vaníliás cukor
    2 evőkanál cukor

    A mazsolát jól megmossuk, és beáztatjuk. A tojásokat a tejben habverő. A jól lecsöpögtetett mazsolát is beleforgatjuk. Lassú tűzön állandóan kevergetve addig főzzük, amíg túrószerűvé nem válik és a leve tiszta nem lesz. Ekkor egy darab tüllbe öntjük, formás cipó alakúra igazgatjuk, majd egy szögre akasztva lecsöpögtetjük. Amikor már jól kihűlt és kissé megszikkadt, a tüllből tálra borítjuk és cikkekre vágva kínáljuk.
    Tényleg nagyon finom! És gyorsan kész!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. február 28. 10:265382.
    Hát igen, a bőség zavara! :)
    484 db receptet gyűjtöttem össze eddig + vannak többoldalas gyűjtemények, amiket nem szedtem szét egyesével. Saját ötletekkel nem igazán tudok szolgálni, de ha valakinek a régebbi receptek közül kell valami, és nem találja, nagyon szívesen segítek! Üdv: uppszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5379)
     
  21. 2003. február 28. 10:245381.
    Sziasztok!
    Nálunk a hétvégén csirkés napok lesznek. Csirkeszárnyból húsleves, csirke mell+májból pörkölt nokedlivel és a csirkecombot rántom. Persze hozzá savanyuság.

    Azt hiszem Brill elég egyszerű a menüm?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5379)
     
  22. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 28. 09:485380.
    Bibic, a bajor zsemlegombocod az en favoritom is. Kitunö köret barmilyen szaftos hushoz!
    Es csak ugy "magaban" is a gyerekek kedvence!
    /Brill
    előzmény:
    bibic1945 (5375)
     
  23. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 28. 09:435379.
    Sziasztok!
    Het vege van ujbol, -pentek!
    Kezdhetunk bevasarolni es gondolkodni az unnepi menukön!

    "Mit fözek holnap es holnaputan?"

    Mar ugy vagyunk, hogy az erdötöl nem latjuk a fat ! :))))
    A sok-sok kulönlegesseg között elvesz az egyszeru, ugynevezett
    "hazi koszt" , -gyerunk Tunderkeim, remekeljetek az ilyen ötletekkel is !

    Udv mindenkinek/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. február 28. 08:405378.
    Igen, érdekel, írd le!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5371)
     
  25. 2003. február 28. 07:275377.
    Csak nem szakács a férjed? Vagy "csak" igazi ínyenc?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5372)
     
  26. 2003. február 28. 07:265376.
    A férjem nagynénjéék Szabolcsba valók, Nyíregyháza mellett dolgozik egy étteremben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5354)
     
  27. 2003. február 28. 07:255375.
    Jóreggel Fözötündérek!
    Itt egy bajor zsemlegombóc recept.
    8 db zsemlét kicsit megszikkasztani, felszeletelni és egy fél liter forró tejjel leönteni. 1 fej hagymát apróra vágni és megdinsztelni, ezt ráönteni a zsemlére, sózni, petrezselymet apróra vágni ezt is rászórni 2 tojás és a masszát összekeverni, /még melegen!/ Lehet bele még apróra vágott megpiritott szonkát is tenni. Ha túl lágy a massza egy kis lisztet kell még beletenni. Vizes kézzel gombócokat formálni belöle és kifözni kb. 20 perc lassú tüzön. Ezt a gombócot, ha marad belöle, másnapra, fel lehet szeletelni és vajon átsütni, nagyon finom. Esetleg parmezánnal megszórni saláta hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 28. 05:495374.
    Erikanak!

    VARIACIO TEJBEGRIZRE 2.

    Fozol egy tejbegrizt, megint csak felig raksz egy talkat vele, es mielott megdermedne, belenyomogatsz nehany citrom likorben megforgatott babapiskotat. Csinalsz egy tejszin izu pudingot, amibe miutan egy kicsit kihult citrom joghurtot keversz. Ezt rapakolod a grizre, citrom karikaval diszited.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 28. 05:375373.
    Kedves Sherpa !

    A torta oldalat valoban kezzel lehet beszorni, "betapicskolni". A cukraszok is igy csinaljak. A legkonnyebben ugy oldhato meg a feladat, hogy a tortat, ami ugye mar egy tanyeron vagy talcan van, rateszed valami magasabb dologra/pl. egy fejreallitott labas/, es igy lapatolod ra a morzsat korbe. A felesleg lehullik az asztalodra, es kesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 28. 05:235372.
    A Vadashoz pedig egy szinten egyeni zsemlegombocot ad. Eloszor baconszalonnat felvag kockara, zsirjara lepiritja. Megpiritja sutoben a zsemlekockat. Keszit egy lagy galuskatesztat es osszkeveri az elobbiekkel, feher borssal izesiti.
    Utana lobogo forro vizben kifozi a fagylaltos kanallal kiszaggatott gombocokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 28. 05:095371.
    Hello Tunderlanyok!

    Hozzaszeretnek szolni a "Vadas" temakorhoz. Az en ferjem mestere a Vadasnak/is/, es O nagyon "fancy" modon adja elo a dolgot. Az O plusszai a kovetkezok: a mar masok altal is leirt hozzavalokon kivul, a zoldsegek es a hus fozesekor tesz meg bele egy felbe vagott almat, egy felbevagott narancsot, egy felbevagott citromot, rozmaringot, oreganot es koriandert. Amikor pedig a martast kesziti, abba sargabarack! lekvart, marmalade-ot is tesz, aztan
    behabarja es utana szigoruan leszuri ujra.
    HA valakit erdekel a teljes recept, akkor szivesen leirom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 28. 00:135370.
    ejha!!!

    Hát te???
    Nem mész rögtön az ágyba???
    Na Jó!

    kapsz egy puszit!

    Cupp!!! Aztán sipirc!!! :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (5369)
     
  33. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. február 28. 00:065369.
    Köszi!nagyot alkottál ma!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (5368)
     
  34. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:585368.
    Látom mindenki békésen alszik. . . A fakanalak is rendben a konyhában. . .

    Álmodjatok kedves konyhatündérek!!!
    Mindenkinek sok-sok szép álmot kívánok. . .

    Legyen itt egy mantra, ami védelmezi az összes fórumlakót!

    Hare Krisna Hare Krisna
    Krisna Krisna Hare Hare
    Hare Rama Hare Rama
    Rama Rama Hare Hare

    puszi-zsuszi. . . :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:535367.
    Az ájurvéda javaslata szerint a gyomor negyedét víznek kell kitöltenie és való igaz a legtermészetesebb ital a víz. Ezért bármily gazdag legyen is egy lakoma a finom szörpök és italok mellet a víz mindig megtalálható.
    India etikett szabályai kimondják, hogy a vendéglátónak legalább egy pohár vízzel és ülőhellyel kell kínálnia vendégét, de ha már evésre kerül a sor, az indiai konyha itt is jeleskedik és megkóstolhatók a változatosan elkészített szomjoltók. Az italok alapanyaga főleg a tej, joghurt, friss gyümölcsök, és nem utolsósorban a bő fűszerválaszték. A fűszerteáknak különleges jelentőségük van, mivel minden fűszer valamilyen gyógyhatással bír, pl. a gyömbértea segít az étel megemésztésében.

    Fűszertea (Masala Cay)

    2 hüvely kardamom, 2 centiméter friss gyömbér, 6 szegfűszeg, 4 centiméter fahéj, 1 liter víz, méz vagy barnacukor

    Forraljuk a fűszereket 1 liter vízben tíz percig. Ízesítsük mézzel vagy barnacukorral ízlés szerint.

    Mangó szörp (Ám Ras)

    A Ras valójában egy alaprecept, bármilyen gyümölccsel pl. naranccsal, almával stb. is elkészíthető egyszerű üdítőital!

    fél liter víz, fél kg barnacukor, 2 citrom leve, fél kg mangó

    Keverjük a cukrot és a citromot a vízbe, majd melegítsük míg a barnacukor felolvad és a víz kissé besűrűsödik. Hagyjuk kihűlni.
    Reszeljük vagy turmixoljuk össze a mangót a sziruppal. Fogyasszuk hidegen, tartsuk fedett üvegben vagy edényben.

    Karamellás tej (Svádist Dudh)

    20 dkg barnacukor, 10 dkg mogyoró, 1 liter tej

    Melegítsük fel a tejet. Daráljuk meg a mogyorót és a barnacukorral együtt serpenyőben pirítsuk barnára, keverjük a tejhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:495366.
    Túrókrém (Srikhand)

    joghurt 1 liter tejből (A joghurt készítését lásd a könyv elején!), 2 evőkanál darált pisztácia, 3 evőkanál porcukor, csipetnyi sáfrány, 3 hüvely kardamommag vagy esszencia

    A joghurtot sűrű gézbe öntjük és legalább öt órára felkötjük, hogy a savó kicsöpögjön. Ezután belekeverjük a hozzávalókat és lehűtjuk. Apróra vágott gyümölccsel pl. málnával tovább ízesíthetjük.

    Fánkocskák (Málpura)

    15 dkg fehérliszt, 15 dkg porcukor, 5 dl joghurt gyümölcsök: pl. eper, málna, meggy, reszelt alma (fahéjjal) vagy ananász

    A fehérliszthez adjunk egy evőkanál cukrot, majd joghurt hozzáadásával gyúrjunk lágy tésztát.
    Hevítsük fel a ghít vagy az olajat. Vizezett kiskanállal szaggassunk diónyi nagyságú tésztákat a zsiradékba és süssük őket aranybarnára. A kisült fánkokat jól csöpögtessük le.
    A joghurtot és a megmaradt porcukrot keverjük össze, majd szeleteljük bele a gyümölcsöket.
    A fánkocskákat tálalás előtt fél órával tegyük a joghurtba. Ha sokáig áznak akkor szétmállanak, ha keveset akkor kemények maradnak.

    Édes sajtlabdák (Gulabjamon)

    2 csomag (180 g) zsíros tejpor , kevés tej, 3 centiméteres fahéj vagy 1 teáskanál őrölt kardamom, 1 liter víz, háromnegyed kg barnacukor, ghí vagy olaj a sütéshez

    Egy keverőedénybe tegyünk 1. 5 tasak tejport és tej hozzáadásával keverjünk híg, sima masszát. Mikor már teljesen csomómentesre kevertük hagyjuk pihenni egy percet, majd kanalanként adagoljuk hozzá a megmaradt tejport (vagy ha a tejpor felvette a tejet öntsünk hozzá még) míg gyúrható masszát nem kapunk. Formáljunk a masszából legalább dió nagyságú golyókat. Indiában a már kisütött labdák mérete - ünnepi alkalmakkor - eléri egy kisebb narancs méretét, persze ezeket elfogyasztani elég körülményes. Célszerű egyszerre csak annyi golyót gyúrni ahány a felfújódást is figyelembe véve elfér a sütésre használt edényünkben. A megmaradt tésztát takarjuk le.
    Válasszuk ki a legkisebb rózsát és kis lángon, lángelosztó felett kezdjük melegíteni a ghít. Vigyázzunk, mert ha a ghí túl forró, akkor a golyók kipukkadnak vagy megégnek és nem fújódnak fel! Helyezzük a golyókat a ghíbe. Rendes körülmények között a golyók megduplázódnak és maguktól forognak a ghíben, de ha összeakadnak nekünk kell forgatni őket. Süssük a labdákat sötétbarnára, majd tegyük szűrőtálba és hagyjuk hadd csepegjenek le, de vigyázzunk ne nyomják össze egymást.
    Míg a golyók sülnek elkészíthetjük a szirupot. Melegítsük fel a vizet és keverjük el benne a cukrot, tegyük hozzá a fahéjat. Ha kardamommal ízesítjük azt csak a már lángról levett szirupba szórjuk ill. ha kardamom esszenciát használunk öntsük bele, mert ezt a fűszert nem szabad főzni.
    A kisütött, lecsöpögtetett labdákat legalább 1 óra hosszat áztassuk a szirupba. Levével együtt tálaljunk, három-három darabot személyenként.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:465365.
    Krumpli szamósza (Alu Samosa)

    1 csésze finomliszt, negyed csésze rétesliszt, 4 evőkanál vaj, 6-7 evőkanál víz, 2 evőkanál ghí, 1 kiskanál őrölt római kömény, 1fél kiskanál fekete mustármag, negyed kiskanál asafoetida, 1 evőkanál friss koriander felaprítva, 2 erős zöldpaprika kicsumázva, kis kockákra vágva, 6 közepes krumpli megfőzve, meghámozva, kockákra vágva, ghí vagy olaj a sütéshez, só ízlés szerint

    Keverjük össze a lisztet és a sót majd morzsoljuk el benne a vajat. Gyúrjuk össze annyi vízzel, hogy összeálljon, de ne tapadjon. Dagaszszuk kb. tíz percig. Formáljuk gömbbé, kenjük meg olajjal majd takarjuk le és pihentessük fél-egy órát.
    Egy edényben forrósítsuk fel a ghít és tegyük bele a fekete mustármagot, mikor pattogni kezd adjuk hozzá a paprikát, gyömbért, asafoetidát és enyhén pirítsuk meg. Ekkor tegyük bele a krumplit, sózzuk meg és pirítsuk még három-négy percig. Vegyük le a tűzről, keverjük bele a felaprított koriandert és hagyjuk hűlni.
    Vegyük elő a pihentetett tésztát és gyúrjuk át. Csipkedjünk ki belőle kb. három-négy centiméteres darabokat. A tésztadarabokat formázzuk golyó alkuvá, majd nyújtsuk kb. tizenöt centiméteres kerek lappá. A kerek lapokat vágjuk félbe. Az így kapott félkör alakú tészta egyenes oldalának egyik felét vizezzük be majd hajtsuk rá a másik oldalra, úgy, hogy egy tölcsért kapjunk. Töltsük meg a tölcséreket a töltelékkel úgy, hogy még le tudjuk zárni. Nagyon ügyeljünk a lezárásra, mert sütésnél a töltelék kifolyhat! Süssük ki ghíben vagy olajban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:455364.
    Cukkini zöldpaprikával és sajttal (Kaddu Panír)

    fél evőkanál őrölt koriander, fél kiskanál őrölt római kömény, negyed kiskanál kurkuma, negyed kiskanál őrölt szegfűszeg, negyed kiskanál őrölt fahéj, 1 kiskanál őrölt gyömbér, negyed csésze kókuszreszelék, fél csésze víz, 4 evőkanál ghí, 1fél liter tejből készült panír kockákra vágva, 1 nagy cukkini kockákra vágva, 1 egész szárított csípős paprika, 2 zöldpaprika felcsíkozva, 2 paradicsom szeletelve, 3 evőkanál petrezselyem, só ízlés szerint

    Egy keverőtálban keverjük össze az őrölt fűszereket a kókuszt és a vizet.
    Öntsük az olajat egy edénybe forrósítsuk fel - ne túl forróra mert a panír elég - és süssük a panírt aranybarnára. Csöpögtessük le és tegyük félre.
    Nagy lábasban forrósítsuk fel a ghít majd tegyük bele a paprikát és pirítsuk meg. Keverjük bele a tököt és pároljuk még tíz percig. Adjuk hozzá a kókuszos fűszerpépet, a paradicsomot és a sült panírt. Vegyük a lángot kicsire és pároljuk míg a paradicsom megpuhul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:445363.
    Bundás zöldségek (Pakora)

    kb. fél kg bármilyen válogatott zöldség, 10 dkg sárgaborsóliszt, 10 dkg fehérliszt, fél teáskanál őrölt római kömény, fél teáskanál őrölt koriandermag, 1 teáskanál kalinji, 1 teáskanál csilipor, negyed teáskanál asafoetida, ghí vagy olaj a sütéshez, só ízlés szerint

    Szitáljuk a liszteket egy mély tálba, adjuk hozzá a fűszereket, a sót, majd víz adagolásával keverjünk híg masszát. A massza álagának célja, hogy megtapadjon a zöldségeken, így pl. karfiol esetében lehet hígabb, de ha tökfélét használunk sűrűbb tészta szükséges. Sima felületű zöldségeknél a tapadást elősegítendő, hámozás ill. darabolás után hintsük meg őket sóval, így a tészta könnyebben tapad a "gyöngyöző" felületre.
    A pakóra bármilyen zöldségfélével kitűnően elkészíthető étel, de leginkább a következőket ajánlom: cukkini, spárgatök, patisszon, karfiol, burgonya, sárgarépa, spenót. A karfiolt, a brokkolit szedjük kisebb rózsákra, a sárgarépát a burgonyát vágjuk fél centis szeletekre, a tökféléket kockázzuk fel vagy vágjuk hasábokra, a kelbimbót hagyjuk egészben.
    Sütésre használt edényünkbe öntsünk legalább annyi olajat, hogy a kiválasztott zöldséget ellepje, majd forrósítsuk fel. Az előkészített zöldségeket egymás után mártsuk a tésztába úgy hogy az mindenhol bevonja, majd tegyük a forró ghíbe. Süssük aranybarnára, csöpögtessük le. A pakórákat tálalhatjuk rizzsel, csatnival vagy salátával önálló ételként, de felszolgálhatjuk egy másik étel kiegészítőjeként is.

    Spenót Főzelék (Sak)

    fél kg spenót, 2 evőkanál ghí, fél teáskanál asafoetida, 1 tört csilipaprika, 1 teáskanál lepkeszegmag, 1 dl tej, só ízlés szerint

    Alaposan mossuk meg a spenótot majd csöpögtessük le és aprítsuk fel. Hevítsük fel a ghít, pirítsuk meg az asafoetidát, a csilit, majd pár másodpercre dobjuk bele a lepkeszegmagot. Adjuk hozzá a spenótot és pároljuk 10 percig. Öntsük hozzá a tejet, pároljuk még 10 percig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:425362.
    Megj: Csak zsírdús tejből érdemes, mert különben nem lesz belőle elég sajt!

    Sajtlabdák paradicsomos szószban (Panír Kofta)

    2 liter tej, 2 citrom leve vagy 1 kiskanál citromsav, fél evõkanál finomliszt, csipet asafoetida, 2 teáskanál zöldségzöldje, 1 teáskanál csilipor, só
    A paradicsomos szószhoz: 6 közepes paradicsom, fél teáskanál õrölt római kömény, fél teáskanál õrölt gyömbér, fél teáskanál õrölt koriandermag, fél teáskanál chayennebors, 1 teáskanál petrezselyem, csipet asafoetida, 3-4 dl joghurt, só ízlés szerint, 2 evõkanál ghí a fûszerekhez, ghí vagy olaj a sütéshez

    Forraljuk fel a tejet, sózzuk meg. Vegyük a lángot takarékra és kevergetés közben adjuk hozzá a citromok levét. A tej a citromlé hatására megtúrósodik, akkor jó, ha az író átlátszó, ha tejes színe van akkor adjunk hozzá még egy kanál citromlevet. Egy szûrõre terítsünk gézszerû anyagot, majd szûrjük le benne a megtúrósodott tejet. Hagyjuk pár percig kicsöpögni, de vigyázzunk ne száradjon ki teljesen, mert nem tudjuk meggyúrni.
    Tegyük a lecsöpögtetett sajtot egy keverõtálba majd kézzel gyúrjuk simára. Adjuk hozzá a fûszereket, a lisztet és jól gyúrjuk össze. Készítsünk belõle diónyi golyókat.
    Forrósítsuk fel a ghít és süssük barnára a sajtlabdákat, de vigyázzunk nagyon könnyen megég. Csöpögtessük le és tegyük félre.
    A paradicsomos szósz elkészítése: Mielõtt a szósz elkészítéséhez kezdenénk, tegyük a paradicsomot forró vízbe egy percre, húzzuk le a héját. Egy edényben hevítsük fel a ghít és egyenként pirítsuk meg benne a fûszereket. Elõször a római köményt, a koriandert, majd a gyömbért, az asafoetidát, a chayenneborsot és egy pillanatra a petrezselymet. Tegyük hozzá a felszeletelt paradicsomot, fõzzük puhára, vegyük le a tûzrõl és egy-két perc múlva keverjük bele a joghurtot (ha kevés a szósz leve felengedhetjük maximum 1 dl tejjel). Sózzuk meg. Tálalás elõtt öntsük a szószt a sajtlabdákra. Fõtt rizzsel szolgáljuk fel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:405361.
    A fűszerek megtalálhatók a Nagycsarnok alagsorában. . . :o)))

    Urad dál pogácsák (Dhál Bada)

    háromnegyed csésze urad dál vagy feles sárgaborsó, 1 teáskanál csilipor, 1 teáskanál õrölt feketebors, késhegynyi asafoetida, olaj vagy ghí a sütéshez, só ízlés szerint

    Válogassuk át majd legalább háromszor alaposan mossuk meg a dált. A hántolatlan dál héját áztatás után könnyedén el tudjuk távolítani. Áztassuk be hét deci vízbe kb. öt óra hosszat.
    Vegyük ketté a beáztatott dált. Egyik felét tegyük egy mély tálba és hat evõkanál vízzel turmikszoljuk simára. A dál másik felét szintén turmikszoljuk össze, de ezt durvább péppé, majd adjuk az elõzõhöz és keverjük bele a fûszereket és sózzuk meg. Az így elkészített alapanyagból készítsünk egy-másfél centiméter vastag pogácsákat.
    Egy serpenyõbe öntsünk annyi olajat, hogy a pogácsákat ellepje, forrósítsuk fel majd helyezzük bele az elõre elkészített pogácsákat. Pirítsuk meg mind két oldalát egyenletesen. Csöpögtessük le az olajat. Joghurttal tálaljuk.

    Csicseriborsó (Chana dhál)

    30 dkg csicseriborsó, 3 közepes paradicsom, 1 teáskanál currypor, fél teáskanál római kömény, fél teáskanál asafoetida, 1 teáskanál csilipor, 2 evõkanál ghí

    Áztassuk be a csicseriborsót egy éjszakára, majd fõzzük puhára, szûrjük le.
    Egy edényben hevítsük fel a ghít, pirítsuk meg a fûszereket ezután adjuk hozzá a csicseriborsót és süssük kéthárom percig. Adjuk hozzá az elõzõleg felszeletelt paradicsomokat, sózzuk meg, pároljuk még pár percig.
    Elkészíthetjük paradicsom nélkül úgy, hogy mikor a fûszeres ghíben megforgattuk a csicseriborsót, hozzáöntjük egy citrom levét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:365360.
    nagyon finom. . . nem kell hozzá nyílt tűz, azért ne gyújtsátok fel a konyhát. . . :o))) Nagyon klasszul megsül olajban is. . .

    India kenyere (Csapati)

    30 dkg graham liszt, 20 dkg finomliszt, kb. 2fél dl langyos víz, 10 dkg vaj, só ízlés szerint

    Keverjük össze a graham lisztet a fehér liszttel, sózzuk meg majd gyúrjunk kissé ragadós, puha tésztát. Fedjük le és pihentessük legalább negyed órát.
    Gyúrjuk át újból, majd formáljunk háromnégy centiméteres golyókat. A golyókat lapítsuk össze és nyújtsuk tizenöthúsz centiméteres kerek lapokká.
    Forrósítsunk fel egy serpenyõt szárazon. Helyezzünk bele egy csapatit és süssük míg hólyagosodni kezd és kifehéredik. Ekkor egy csipesz segítségével tartsuk nyílt, közepes láng fölé míg fel nem fújódik, majd fordítsuk át és a másik oldalát is pirítsuk meg. Vajazzuk be mindkét oldalát és helyezzük egymásra õket. Forrón tálaljuk.

    Szezám puri (Til Puri)

    40 dkg finomliszt, 1 evõkanál szezámmag, fél teáskanál barnacukor, csipet köménymag, langyos víz, só ízlés szerint, ghí vagy olaj a sütéshez

    Keverjük össze a hozzávalókat és gyúrjunk közepesen kemény tésztát, majd a purinál leírtak szerint nyújtsunk lepényeket és forró ghíben süssük ki a til purikat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:325359.
    annyi hozzáfűzés, hogy a ghí, az egy tisztított vaj, amit úgy kapunk, hogy a vajat jól fel kell hevíteni, addig amíg van benne valami nedvesség. . . vagyis ki kell sütni belőle a vizet. . .

    de lehet helyettesíteni olajjal is. . .

    Sajtos-magos rizs (Panír Pulao)

    sajt két liter tejbõl, 20 dkg rizs, 3 evõkanál mazsola, 3 evõkanál kesudió vagy mogyoró, esetleg dió, 3 evõkanál tört mandula, csipet bors, 1 teáskanál csili, 4 evõkanál ghí, 5 szegfûszeg, kis darab fahéj vagy késhegynyi õrölt fahéj, 1 teáskanál kurkuma, só ízlés szerint, ghí vagy olaj a sütéshez

    A sajtot vágjuk 1-2 centiméteres kockákra, majd forró ghíben süssük aranybarnára. A kisütött sajtokat helyezzük kurkumával és sóval kevert vízbe kb. 10 percre, majd szûrjük le és tegyük félre.
    Hevítsünk fel két evõkanál ghít, tegyük bele a magokat és enyhén pirítsuk meg. Tegyük félre.
    Két evõkanál ghíben süssük világosbarnára a babérlevelet, tegyük hozzá a mazsolákat és a rizst kb. öt percre. Öntsük hozzá a vizet (a rizs mennyiségének 1. 7 szerese) és a pirított magvakat, keverjük össze, sózzuk meg. Lefedve fõzzük míg a rizsszemek elválnak egymástól. Mielõtt a rizs teljesen megfõne óvatosan keverjük hozzá a fûszereket, majd legvégén a sült, kurkumás sajtot.

    Bengáli rizsestál (Bengali Pulao)

    1/4; kg rizs, 2 közepes, kemény paradicsom, 1 kis fej karfiol, 15 dkg zöldborsó, 2 centiméter fahéj, csipet kardamom, 2 chili vagy 1 teáskanál csilipor, 2 szegfûszeg, 4 evõkanál ghí, só ízlés szerint

    Mossuk meg alaposan a rizst és áztassuk legalább két órát. Vágjuk kis gerezdekre a paradicsomot, szedjük rózsáira a karfiolt.
    2 evõkanál ghíben süssük barnára a karfiolt és a paradicsomgerezdeket. Tegyük félre.
    Hevítsük fel 2 evõkanál ghít és szórjuk bele a fûszereket a kardamom kivételével, adjuk hozzá a rizst, kissé pirítsuk meg, adjunk hozzá a zöldborsót 2-3 percre, majd öntsünk hozzá vizet és kezdjük fõzni.
    Mikor a rizs már majdnem megfõtt óvatosan keverjük bele a sült karfiolt és paradicsomot. Sózzuk meg, szórjuk rá a kardamomt. Pároljuk puhára. Tálaljuk forrón!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:275358.
    Száraz csatni (Chatni Pudi)

    A Chatni Pudi abban különbözik az eddig ismertetett csatnik közül, hogy száraz, por alakú. A Chatni Pudit leginkább fűszerezésre használhatjuk, például rizsekhez vagy a reggeli szendvicsekhez kitűnő erős fűszerkeverék. Ha egy kis üvegben magunkkal visszük még utazásaink során is kiváló ételízesítő, hiszen hűtést nem igényel.

    20 dkg csicseriborsó vagy sárgaborsó vagy urad dál (vagy ezek tetszés szerinti keveréke), 5 dkg kókuszreszelék, negyed; teáskanál koriander, 4 csili, só nem szükséges/ízlés szerint

    Egy serpenyőben, szárazon pirítsuk aranybarnára a csicseriborsót. Tegyük félre majd hagyjuk kihűlni. Ezalatt, szintén száraz serpenyőben kezdjük pirítani a csili és a koriandermagokat. Mikor a csili már enyhén füstöl, mérsékeljük a lángot és tegyük bele a kókuszreszeléket. Állandó kevergetés mellett addig pirítsuk míg a kókusz is bebarnul, de ne égessük meg. Hagyjuk kihűlni, majd a borsót és a kókuszos keveréket keverjük össze és kávédarálóban őröljük porrá.
    Üveg fűszertartóban hónapokig eltartható.

    Joghurtos burgonya saláta

    1 kg burgonya, 1 evőkanál citromlé, 1 dl joghurt, 1 teáskanál fehér mustármag, fél teáskanál barna mustármag, 1 zöldpaprika, 1 evőkanál vágott petrezselyem, 1 evőkanál ghí

    Főzzük puhára a burgonyát. Húzzuk le a héját, vágjuk szeletekre. A szeleteket igazítsuk el egy salátástálban.
    Hevítsük fel a ghít, dobjuk bele a mustármagot, pattogtassuk ki, majd adjuk hozzá az előzőleg kis kockákra vágott zöldpaprikát és pároljuk meg. Vegyük le a gázról, hűtsük le. Keverjük bele a joghurtot, a citromlevet, a petrezselymet, a barna mustármagokat és öntsük a főtt burgonya szeletekre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:265357.
    Ananász csatni (Ananas Chatni)

    1 ananász, 2 centiméter fahéj, 1 csapott teáskanál kardamom, 4 szegfűszeg, 4 csilipaprika vagy 2 teáskanál csilipor, 10 dkg mazsola, 1 liter víz, negyed; kg barnacukor, 2 evőkanál ghí, 1 teáskanál fehérliszt, 10 dkg kókuszreszelék

    Hámozzuk meg, majd vágjuk ki az ananász közepét, kockázzuk fel. Hevítsük fel a ghít és pirítsuk meg benne a chilit és a szegfűszeget. Adjuk hozzá a kockára vágott ananászt és a pároljuk 5 percig. Öntsük hozzá a vizet, dobjuk bele a fahéjat. Nagy lángon főzzük míg az ananász megpuhul és a víz nagy része elpárolog. Adjuk hozzá a cukrot, a kókuszreszeléket és a lisztet amitől a csatni sűrű lesz. Ha kevés víz maradt a liszt elhagyható. Főzzük még öt percig.

    Citrom csatni (Ninbhu Chatni)

    10 citrom, 1 teáskanál kurkuma, 1 teáskanál csilipor

    Vágjunk fel öt citromot kis szeletekre, sózzuk meg és szórjuk rá a fűszereket. A másik öt citromot facsarjuk ki és levüket öntsük a fűszeres citromokra. Fedjük le és meleg helyen hagyjuk állni egy hétig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 23:265356.
    Mák csatni (Post Chatni)

    5 dkg mák, 2 evőkanál kókuszreszelék, 2 csilipaprika, 1 citrom leve, néhány szelet mangó vagy ananász

    Törjük össze a mákot és a csilipaprikát adjuk hozzá a kókuszt, a citromlevet és az apróra vágott mangót, alaposan keverjük össze. Étvágygerjesztőként evés előtt egy teáskanállal szervírozzunk belőle. A mangó reszelt almával helyettesíthető.

    Édes-erős almapép (Seb Chatni)

    fél kg alma, 1 evőkanál kókusz, fél teáskanál római kömény, 1 teáskanál ánizs, 3 centiméter fahéj, 6 szegfűszeg, 1 evőkanál csilipor, fél teáskanál kurkuma, 15 dkg cukor

    Reszeljük le az almát. Hevítsük fel a ghít és pirítsuk meg benne a fűszereket. Adjuk hozzá a kókuszt és az almát, főzzük pépes állagura. Vegyük le a tűzről és keverjük el benne a cukrot.

    Paradicsom csatni (Tomatar Chatni)

    fél kg paradicsom, 1 evőkanál ghí, 1 teáskanál feketemustármag, 2 csilipaprika vagy 1 teáskanál csilipor, csipet asafoetida, 4 szegfűszeg, 1 evőkanál barnacukor, só

    Passzírozzuk össze a paradicsomokat, távolítsuk el héjukat. Hevítsük fel a ghít és pirítsuk addig a fűszereket míg a mustármag már nem pattog és a csilipaprika megfeketedik. Adjuk hozzá a paradicsom pépet és kis lángon főzzük meg, a levét párologtassuk el. Ekkor szórjuk bele a barnacukrot és kevergetés mellett főzzük még 2 percig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_192131
    Torolt_felhasznalo_192131
    2003. február 27. 21:385355.
    Sziasztok! Már napok óta olvasgatom remekebbnél, remekebb receptjeiteket. Be kell vallanom, hogy nem főzök nagyon gyakran, mivel a szomszédban lakó édesanyám elkényeztet bennünket a párommal. De azért szeretek főzni, de nem vagyok gyakorlott főzöcskéző. Van egy nagyon egyszerű, gyors és könnyű receptem, amit bepötyögök. Ha már szerepelt itt, akkor bocsi.

    ANAnÁSZOS PULYKAMELL

    Hozzávalók:
    kb. 50dkg pulykamell
    1 doboz darabolt ananász konzerv
    2dl tejföl
    kapor
    trappista sajt
    margarin
    fűszerek

    A pulykamellet csíkokra vágjuk, margarinon fehéredésig sütjük, közben fűszerezzük ízlés szerint (én pulykafűzert használok). Egy jénai tálat kikenünk margarinnal, beletesszük a pulykahúst, ráöntjük az ananász konzervet (lé nélkül). Erre kerül a tejföllel összekevert az apróra vágott kapor. Tetejére ráreszeljük a sajtot, betesszük a sütőbe és készre sütjük. Párolt rizst kínálunk hozzá.

    A következő étel kissé "hosszadalmasabb" (az elkészítése is), de az egyik kedvencem.

    ANANÁSZOS PULYKAMELL MAZSOLÁS RIZZSEL
    Hozzávalók:
    1 fél pulykamell
    5 dkg vaj
    1 doboz ananász konzerv (darabolt)
    20 dkg aszalt szilva
    2 evőkanál borecet
    5 dkg cukor
    2-3 összetört szegfűszeg
    só, bors

    a körethez:
    25 dkg rizs
    1 fej hagyma
    vaj
    8 dkg mazsola
    só, bors

    A pulykamellett nyissuk szét, egy szép nagy 2szeletté". A közepére tegyünk egy szép sor kimagozott aszalt szilvát, tekerjük össze és tűzzük össze hústűvel. Sózzuk, dörzsöljük be borssal és forró sütőben süssük 30 percig. Olvasszuk fel a vajat, öntözzük meg vele a pulykát, majd süssük másfél óráig többször locsolgatva a sziruppal. A szirupot a borecetből, cukorból, szegfűszegből keverjük. szép fényes lakkrétegnek kell képződnie a pulykán.
    Az ananász szeleteket vajban pirítsuk aranysárgára. Közben a mazsolás rizshez főzzünk meg két tasak rizst (gyors rizs), jól csepegtessük le. A mazsolát tegyük forró, sós, borsos vízbe és főzzük letakarva kb. 20 percig, majd szűrjük és csepegtessük le. Melegítsük meg a vajat, adjuk hozá az apróra vágott hagymát, pirítsuk aranysárgára, adjuk hozzá a rizst, sózzuk meg. Tegyük hozzá a mazsolát és jól keverjük össze. A pulykát szeletekre vágjuk és az ananásszal valamint a mazsolás rizzsel tálaljuk. A sütésből megmaradt mártást külön csészében adjuk mellé.

    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 20:555354.
    én kéthetente sütök, mert nagyon szeretjük
    ha viszek maradékot a munkahelyre imádnak
    én dunántúlról, Hegymagasról hoztam a receptet, te honnan ?
    előzmény:
    maszi (5353)
     
  49. 2003. február 27. 20:545353.
    Szia izmiri! Az egyik rokonunk is szokott ilyen kalácsot csinálni. Én is csak nemrég kaptam meg a receptjét. Isteni finom ez a kalács. A hétvégén én is ilyet fogok sütni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5350)
     
  50. 2003. február 27. 20:495352.
    Sziasztok jó estét! Eszembe jutott még egy jó kis recept a nagyikámtól, minden családi összejövetelre ezt kellett elkészítenie.
    TÖLTÖTT HÚS:
    A dagadó nagyságától függően: 3-4 főtt tojás, 2-3 zsemle tejbe áztatva, 2 tojás sárgája, apróra vágott petrezselyem zöldje, só, bors, csipet majoránna, 1 gerezd fokhagyma, fél reszelt vöröshagyma, 40-50 dkg sovány darált disznóhús, csipetnyi pirospaprika. Az összes hozzávalót jól összedolgozzuk és a dagadóba töltjük, a dagadót összetűzzük, bedörzsöljük sóval, zsírral és kizsírozott, vagy olajozott tepsibe tesszük, alá öntünk egy kis vizet, alufóliával lefedjük és sütőben közepes tűzön megsütjük, sütés közben óvatosan megfordíthatjuk, hogy mindkét fele egyformán süljön. A végén levesszük a fóliát és pirosra sütjük. Mi mindig petrezselymes burgonyával és a saját készítésű céklasalátával ettük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 20:475351.
    gratulálok ! és köszönöm, hogy megírtad az eredményt, örülök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5346)
     
  52. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 20:465350.
    ige kedves topictársammal cseverészve az alábbi recept jutott eszembe, nálunk igen közkedvelt

    FONOTT KAKAÓS KRÉMES KALÁCS

    Krémhez: 25 dkg margarint, 3 csomag vaníliás cukrot, 20 dkg porcukorral kikeverünk habosra, majd 3 púpos evőkanál kakaót keverünk bele. 3 tojás fehérjét habnak verünk fel, és könnyedén a krémbe keverjük.

    Tésztához:

    3 tojás sárgája
    5 dl tej (a recept szerint, tapasztalatok szerint kevesebb kell)
    6 dkg cukor
    diónyi zsír (én margarinnal helyettesítem)
    5 dkg élesztő
    70 dkg liszt

    Összegyúrjuk a tésztát. Hat cipóra osztjuk. Minden cipőt fél cm vékonyra nyújtjuk, lassan egymás után. Megkenjük a krémmel, felcsavarjuk és 3-3-at összefonunk mintha hajat fonnánk. Zsírozott mély tepsiben sütjük. Két fonott rúd van belőle.

    Az én tapasztalatom szerint gyorsan, hogy ne nagyon keljen meg a tészta: nyújtok, kenek, tekerek háromszor, fonok, egy rúd tepsibe, majd ismétlés. A krémet ne nagyon kenjétek ki a széléig, mert akkor nem folyik ki. A tészta szélén egy-egy cm maradjon tisztán, és nyugodtan nyomogassátok össze a széleken, és akkor nem nyílik ki. Kb. félóra kelés után sütőbe, és szép pirosra sütjük. Isteni. Zacskó alá teszem, és napokig nagyon finom. Reggelire is. És nagyon dekoratív.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 20:425349.
    A csatni az indiaiak "mártása" Minden esetben erős, és édes. . . Nagyon sok féle lehet. . . nekem a kedvencem a kókusz csatni. . .

    Pl. krokettel, vagy valamilyen panírozott zöldséggel nagyon finom. . .

    Általában gyümölcsből készül. . .

    Hamarosan adok nektek indiai recepteket. . . :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (5347)
     
  54. 2003. február 27. 20:375348.
    :))) Probalok aktiv reszese lenni az esemenyeknek. Mar alig varom, hogy mindenfele trukkoket tanuljak:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5336)
     
  55. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2003. február 27. 20:355347.
    Adr***, talán Te kérdezted, hogy mitől sikerül a krokett? Nem tudom. Egyszerűen mindig finom! Talán elég liszt kerül a tésztába és nem forró, de meleg zsiradékba hajítom, ohne panír, csak zsemlemorzsi. Próbáld ki!

    Előhozakodnék akkor: Nektek nem olvadt el a zselécukor a muffinban?

    Sőt van még egy kérdésem: kaptam egy üveg csatnit, nagyon szép, de csak nézegetem, mert akitől kaptam úgy adta oda, hogy tudod ez az az indiai étel. Mondtam, persze, köszi! De mi az a csatni?

    És a burgonyafánkért külön köszi, étteremben ettem egy csodás rozémártásos csirkemellhez. Már csak a rozémártást kellene kinyomozni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. február 27. 20:125346.
    Faaantaaaasztikus lett a máj!! Próbáljátok ki! De sok-sok hagymát csináljatok, mert az is nagyon fogy:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5343)
     
  57. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. február 27. 19:055345.
    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5344)
     
  58. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 18:595344.
    délben menza, de most sütök - főzök :)
    csak egyszerűen, gyorsan

    levelestésztába göngyölt virslit sütök, és majonézes kukoricát csináltam hozzá, már elég éhes vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 18:535343.
    jó pihenést neked !!!
    előzmény:
    hangyalány (5332)
     
  60. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. február 27. 18:515342.
    Sziasztok!Egy -két napig alig tudtam jönni, olvasni, gyűjteni. . . hát most megnézhetem magam:))de nem bánom, mert csuda dolgokat találtam. A csokis gombóc, a griz ötletek (a lányom mennybe fog menni, imádja!), a vad receptek és még rengeteg jó és (nekem)vadonatuj ötlet és recept:)))Ebből viszont az következik, hogy szinte csak innen főzök az utóbbi időben, ugyhogy uj receptet alig hozok:)))A mai ebéd is innen származott, "csirke keletiesen"wokban, és szégyen gyalázat de nem jut eszembe ki irta be, pedig azt tudom, hogy saját receptje volt. Nagyon finom!
    Innen a konyhába "vonulok"sütni, mert minden elfogyott. A muffinmánia tart, a lányom azt kért, csokisat, a páromat még nem kérdeztem:)de ő is kap valami finomat. Jó estét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. február 27. 18:445341.
    Hogy lehet egy krémes tortát megdönteni és meglappogatni?:)))
    előzmény:
    sunmacs (5340)
     
  62. 2003. február 27. 18:295340.
    Én meg szoktam dönteni kicsit, és úgy rászórni, és kiegészítésnek a markomba veszek és kicsit rálapogatom! De biztos lesz a lányoknak valami eredetibb ötletük is. Engem is érdekelne!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (5339)
     
  63. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. február 27. 18:155339.
    Drága Tündérkéim! Újra tanácsot szeretnék kérni! Ma beírt Redhead egy nagyon fincsi gesztenyés torta receptet, amit gondosan ki is mentettem. A kérdésem a következő: hogyan kell egy torta oldalát piskótamorzsával beszórni?? Erre még sosem jöttem rá! Köszönöm előre is a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 27. 18:075338.
    Szia Bözse!
    Szerencsed , hogy jo sok töltöttkaposztat raktal fel, mert jövunk, -a parom favorit kajaja, ugy jo "magyarosan"!! /Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (5331)
     
  65. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 27. 18:045337.
    Hangyalany!
    Neked pedig kellemes pihenest es terjel vissza valamilyen kulönleges recepttel!:)))
    Udv/Brill
    előzmény:
    hangyalány (5332)
     
  66. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 27. 18:015336.
    Szia Ancsani!
    Szep szabalyosan beleptel a Fözötunderek csapataba :)))
    Meg volt a napi menu es egy kitunö , kukönleges recept is!
    Köszi , hogy elolvastad a mi kis hazi szabalyzatunkat es eleget is tettel neki!
    Gyere maskor is ha a kisbabad ide enged:)))
    /Brill
    előzmény:
    ancsani (5335)
     
  67. 2003. február 27. 17:155335.
    Szoval egy nagyon gyors es fini husi:
    Pulykamellet (szep nagy szeleteket) klopfolok, Rockfort (jellegu) sajtot kikeverek durvara tort foldimogyoroval, ezt beletoltom, felgongyolom. Panirozom, de a zsemlemorzsaba szezammagot is teszek, kisutom. Krokettel, szeletelt oszibarackkal (befott) talalom.

    Nahat, nem is tartott estig:)))
    előzmény:
    ancsani (5334)
     
  68. 2003. február 27. 17:055334.
    Sziasztok, most en is beszallok a csapatba, a babam eleg nyugtalanul alszik, ezert a "belepomet" folyamatosan kormolgetem, estig meg is lesz:)
    Amugy epp a Nagy Bulinal fedeztem fel a topicot, gratulalok, csak ismetelni tudok sokakat: nagyon jo!!! Mar olvastam nehany receptet, de aligha lesz idom vegigmenni 5000 hozzaszolason :(
    Nalam a mai menu palocleves, holnap pedig tejszines pulykaragulevest terveztem hetvege ota, de pepacoltam valaki nagyon igeretes "Kulonleges csirke"-jet (pulykabol) delelott, es felek, hogy uti egymast a ketto. Vagy nem?! Tudjatok, az egyik tejszines, a masik joghurtos. . . hm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2003. február 27. 17:025333.
    Köszönöm, tényleg jó volt, de egy adagot küldök neked, hogy ne csak menza-kaját egyél!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5324)
     
  70. 2003. február 27. 17:005332.
    Kedves Tündérek!

    Most néhány napig magatokra hagylak Titeket, ugyanis pihenek egy kicsit, és nem leszek számítógép-közelben. :-)) Addig is legyetek szorgalmasak. A gyűjtők közül szeretnék kérni valakit, hogy mostantól kezdve márc. 11-ig gyűjtse ki számomra a leírásokat, mert utólag nem lesz időm kigyűjteni ezt a bőséges kincsestárat. Előre is köszönöm! Vigyázzatok magatokra, hiányozni fogtok. Mindenkinek boldog Nőnapot kívánok így előre! <-<-<-@
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. február 27. 16:455331.
    Sziasztok konyhatündérkék, milyen fincsi menü volt tegnap óta. . . . . a gyomornedvem beindult, igy nem lehet fogyizni, és még rátettem 2 lapáttal. Nemrég értem haza, gyorsan felnyomtam 1 nagyfazék töltöttkáposztát, de magamnak csinálok tejbegrizt, mert imádom és ez a leggyorsabb. Egész nap nem értem rá enni és nagyon éhes vagyok, megyek a tejbegrizemhez. . .
    Holnapi menü:
    Sárgaborsófözelék vagdalttal, csak még nem tudom egyben-e, vagy fasirt formájában, gulyáslevessel, és még csinálok csokis gomócot apusnak kedvére, rakott burgonyát is, mert szo-vasárnapra előre kell főznöm, mint egy üzemi menzán. . . . További kellemes napot nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2003. február 27. 16:355330.
    Szia s7476!
    Gombás szarvastokány
    1, 2 kg szarvas színhús (comb, lapocka, lábszár, szegy) 1/2 dl olaj vagy zsír, 2 nagy fej hagyma, 30 g paradicsompüré, 400 g erdei gomba, 1-2 babérlevél, 1 kk szárított kakukkfű, 1 csokor petrezselyem, 2-3 dl húsleves (kockából), 2 dl száraz fehérbór, 1 narancs leve és reszelt héja, 1 dl tejföl, 20 g liszt, citromlé, só, bors.
    A húst a hártyáktól megtisztitjuk, 5-6 cm hosszú, újjnyi széles csikokra vágjuk, szitakanálba téve leforrázzuk, hideg vízzel leöblitjük, alaposan lecsepegtetjük. A zsírakékon megfonnyasztjuk a megtisztitott, finomra vágott hagymát, hozzáadjuk a paradicsompürét, kissé megpiritjuk, rádobjuk a húst, erős tüzön néhány percig pőrkőljük. Beletesszük a babérlevelet, kakukkfüvet, sózzuk, borsózzuk, fedő alatt mérsékelt tűzön pároljuk. Ha a levét elfőné mindig kevés húslevessel pótoljuk. Amikor a hús már majdnem puha hozzáadjuk a megtisztitott, megmosott, felszeletelt gombát a reszeltnarancshéjat az átszűrt narancslevet, a bor felét és készre pároljuk. A tejfölben simára dolgozzuk a lisztet, behabarjuk a mártást, jól összeforraljuk, végül belekeverjük a finomra vágott petrezselymet, a maradék borral és ha szükséges egy kevés citromlével savanyítjuk, utánasózzuk, borsozzuk és forron tálaljuk. Párolt rizs, burgonyapüré vagy krokett illik mellé.
    Jó étvágyat!!
    előzmény:
    s7476 (5300)
     
  73. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. február 27. 16:345329.
    Szia, ez a gombóc nem hangzik rosszul, én nem vagyok édesszáju, de páromat meglepem vele, mert örökké az édességen jár az esze. Bizti fincsi, mert a szilvás, barackos gombi is finom. . . . Köszi a receptet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (5282)
     
  74. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 16:165328.
    Jaj! Tündérkék!!! Most jutott eszembe egy bnagyon klassz recept!!! Imádom!!! Egyszerű, vacsira és köretnek is nagyon jó, hidegen olyan mint a svéd gombasaláta. . . Tehát!!!

    Svéd hagymasaláta

    1 kg vöröshagyma
    1, 5 dl olaj
    4 pici doboz paradicsompüré
    3 kk. kakukkfű

    cukor
    pici bors

    a hagymát szálasra vágjuk (előszőr félbe, aztán szeletbe) és az olajban kezdjük párolni. azonnak megsózzuk, hogy ne piruljon, hanem párolódjon. Beletesszük a fűszereket, és a paradicsompürét, és annyi vizet, amennyit megkíván. Amikor a hagyma már nem ropog, akkor kész.
    Lehet egész kicsi mennyiséget is csinálni, akkor készen van 5 perc alatt. Kenyérrel, vagy sült husival nagyon jó. . .
    Jó étvágyat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 27. 16:075327.
    Vadast nyusziból is csinálnak, az meg olyan mint a csirke. . .
    Valahogy engem nem visz rá a lélek, hogy megegyem a nyuszit. . . :o(((
    előzmény:
    adr*** (5317)
     
  76. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 15:245326.
    alig várom, hogy beszámolj
    remélem sikeres lesz
    a hagymaköretet ne hagyd ki !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5325)
     
  77. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. február 27. 15:095325.
    Kedves Izmiri!
    Este készül a te májas recepted:) Majd beszámolok. Egyszerű és jónak hangzik. Köszönöm mégegyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5324)
     
  78. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 15:045324.
    jó főzést és jó étvágyat !
    én meg csak a menzán ettem :(((
    előzmény:
    sunmacs (5323)
     
  79. 2003. február 27. 14:405323.
    Sziasztok! Nálunk ma sertésmáj lesz natúron, úgy megkívántam tegnap, de mivel csak most értem haza, csak most kezdek hozzá, úgyhogy valószínűleg egyben a vacsi is lesz! Természetesen csinálok hozzá lyoni hagymit is!!! Nyam-nyam, sietek is a konyhába!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2003. február 27. 14:155322.
    Köszi. Én is így teszek, csak gondoltam, azért van nagy(ob)ban is, hogy "jó, ha bármikor van otthon. . . "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5321)
     
  81. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 27. 14:105321.
    ezért én 2 dl-es dobozban veszem, és az egy szószra pont elég általában
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802838 (5320)
     
  82. 2003. február 27. 13:315320.
    Sziasztok! Szeretnék valamit megkérdezni. Már régóta rágódok rajta. Nagyon profán. Na azért belevágok: a kibontott főzőtejszínt (1 literes) meddig lehet használgatni? Meddig áll el a hűtőben nyitva? Egyszerre nem használ a szegény szakács ennyit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 27. 13:165319.
    Mar itt is a valasz Adr!
    Vadas csirke. : febr. 26. 21ora 20 perckor Onixtol.
    Ilyen egyszeru megtalalni , csak egy kicsit "nezelödni" kell a beirtak között. /Brill
    előzmény:
    adr*** (5317)
     
  84. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 27. 13:105318.
    Hello Adr,
    vadast elsösorban VAD-husbol keszitunk, -mint ahonnan ez a menu a nevet is kapta!:)))
    Aztan lehet a marhahust is
    bepacolni /megvaditani/ , de csinaljuk ugy is ahogy Maszi leirta , pont ma a Nagyikaja receptje szerint. Nem reg , talan tegnap vagy kedden valaki beirta a "megvaditott" csirkehusit is . Kicsit keress utana legyszives , ha kivancsi vagy ra.
    Udv/Brill
    előzmény:
    adr*** (5317)
     
  85. 2003. február 27. 12:155317.
    Jöjjön egy abszolúte pancser kérdés: vadast lehet-e nem marhahúsból csinálni, hanem mondjuk csirkemell szeletből?
    előzmény:
    maszi (5302)
     
  86. 2003. február 27. 11:595316.
    Szívesen, sok sikert!
    előzmény:
    krisztim (5313)
     
  87. Torolt_felhasznalo_634099
    Torolt_felhasznalo_634099
    2003. február 27. 11:515315.
    Sziasztok!

    En is bocs, hogy nem arasztalak el benneteket a receptjeimmel, mert meg eleg kezdo vagyok.
    Tegnap este viszont mozzarellas csirkemellet csinaltam kicsit valtoztatva az eredeti recepten.
    Megpedig kiklopfoltam a husit, besoztam, provanszi fuszerkeverekkel befuszereztem. A mozzarellat belecsomagoltam a husba, kis batyut csinaltam belole, es keves olajon feheredesig piritottam. Azutan felontottem vizzel, es a levet is megsoztam, megfuszereztem a provanszival. Addig paroltam, amig puha nem lett. Vegul tejfolt ontottem a levebe, es egy kicsit osszefoztem vele. Koretnek tarhonyat csinaltam hozza (eletemben eloszor!). Tudom, hogy nem illik hozza, de ezt kivantam meg, nem pedig a rizst.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2003. február 27. 11:435314.
    Szia Erika10! Nem feltétlenül szükséges a kenyérlángosba a rozmaring. Én csak azért kezdtem így csinálni, mert a tésztából kétféle kenyeret csináltam és az olivabogyósba kellett tenni. Úgyhogy bátran csinálhatod rozmaring nélkül!! Üdv: maszi
    előzmény:
    Erika10 (5308)
     
  89. 2003. február 27. 11:145313.
    Nagyon köszönöm Anyakonda! Meg is csinálom a lakásavató családi összeröffenésre!!!! :))
    előzmény:
    ANYAKONDA (5312)
     
  90. 2003. február 27. 11:125312.
    Párolt lila káposzta:
    a vékonyra felcsíkozott káposztát olajon kezded el párolni. Megsózod, őrölt köményt szórsz rá ízlés szerint. Mikor megpuhult pici cukrot teszel rá és ízlés szerint ecettel ízesíted. Nagyon fínom, ha vékonyra szeletelt vagy reszelt almát is párolsz vele. Persze, az almát később kell hozzáadni, mert hamarabb párolódik, mint a káposzta. Jó kísérletezést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420556 (5310)
     
  91. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 27. 10:495311.
    Szep napot mindenkinek!
    Latom kaveszunetet tartotok, -en is.
    Az "ejszakasoknak" is köszönlöm az aktivitasat, a tejbe-papikat. . . .
    Redhead , -latod is is kedvenc nehany csaladnal. Nalunk inkabb a tejberizs a nyerö.

    Saschamora, a Wok-sutö edenyt biztos ismered, az a kinai -fele , ami az utobbi idöben igen
    elterjedt itt Europaban. Mindent
    sutnek-föznek benne, többnyire
    nyilt langon hasznaljak.

    Vazi, kösz a gratulaciot, -igyekszunk a 10 ezer fele, Veletek egyutt!

    Maszi , nagyikad vadasa perfekt!A regi konyhak csillaga!Jo, hogy leirtad.

    Loma, kösz az emlekeztetöt a FANK-rol, epp tegnap lattam egy jo kis musort az MTV-n a fankokrol en is.

    Es vegul a mai menunk:
    Lebbencsleves es paradicsomos kaposzta, -talan bacont sutök ra, az gyorsan megy.
    Es Ti mit föztök???
    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2003. február 27. 10:465310.
    Szioka!Nálunk a férjem van oda teljesen a vadhusokért, ezért ritkán készitek. a következő étel a "liblingje".
    SZALONNÁS-ŐZCOMB

    HOZZÁVALOK:80dkg őzcomb, 15dkg füstölt szalonna, 8dkg zsir, hagyma, 1dl fehérbor, babérlevél, bors, 2gerezd fokhagyma, 15dkg zöldség, 5dkg liszt, ecet, cukor, so.

    ELKÉSZITÉS:Az őzcombot az inaktol jol megtisztitjuk, majd tüzdeljük a szalonnával. Soval alaposan bedörzsöljük, és sütőben lefedve, többször locsolgatva megsütjük. Serpenyőben a zsiron késhegynyi cukrot piritunk, majd rádobjuk az apro kockára vágott zöldséget, az aprora vágott hagymát és az aprora darabolt fokhagymát. Hozzáadjuk a babérlevelet, borsot, és az egészet fedő alatt tovább pároljuk. Amikor a zöldség puhulni kezd, meghintjük liszttel, hozzáöntjük a fehérbort. A hust felszeleteljük, szépen elrendezzük a sütőtálon, majd ráöntjük a szoszt és kb. 15perig sütjük, amig a mártás kellően besürüsödik. Gombás rizst szoktam mellé késziteni.
    előzmény:
    s7476 (5300)
     
  93. 2003. február 27. 10:445309.
    Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem! Nagyon szeretem a lila párolt káposztát, de nem tudom elkészíteni. Olyan jó köményesen ettem valahol, és nagyon finom picit savanykás íze volt. Leírnátok nekem az elkészítését? Nagyon köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2003. február 27. 09:305308.
    Sziasztok Főzőtündérkék!
    Egy kérdésem volna. Itt nálunk nem kapok égen-földön rozmaringot. Mivel lehetne helyetesíteni. A kenyér-lángost szeretném megcsinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2003. február 27. 09:275307.
    Szia s7476!
    Mit szeretnél a vadhúsból csinálni? Levest, sülteket? Ja és milyen vadhúsból szarvas, vaddisznó stb? Nekem van ilyen receptkönyvem nagyon szívesen segítek!
    előzmény:
    s7476 (5300)
     
  96. Torolt_felhasznalo_885324
    Torolt_felhasznalo_885324
    2003. február 27. 09:215306.
    igen, lécci, lécci kérek szépen bevált vegetáriánus recepteket! :))

    Nálam ma zöldfűszeres joghurtsajt lesz barna kenyérrel és paradicsommal. Főzést ugyan nem igényel - nincs időm sajnos - de finom és friss.

    A joghurtsajtot egyébként úgy csinálom, hogy egy nagy adag joghurtot sózok, majd egy szűrőt kibélelek kávéfilterrel, beleöntöm a joghurtot, a szűrő alá mehet egy nagy tál és a hűtőben hagyom 6-8 órát csöpögni. Néha érdemes ránézni és leönteni a kicsepegett levet. Ha kész izlés szerint izesitem. Mehet bele mindenféle vágott zöldfűszer, piritott apróra vágott dió, kapribogyó, oliva, húsevőknek sonka. Univerzális kenőke. És ha otthon magunk csináljuk a joghurtot akkor aztán még olcsó is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (5283)
     
  97. 2003. február 27. 09:205305.
    Kedves Redhead!
    Minden variáció érdekel, mert a fiammal ketten nagyon szeretjük.
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5299)
     
  98. 2003. február 27. 08:495304.
    Szia küldjél indiai recepteket!!
    Biztos finomak:))
    Üdvözlet az összes Tündérkének, nagyon jók vagytok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (5283)
     
  99. 2003. február 27. 08:475303.
    Sziasztok!
    Szép napot, jó sütögetést! Múltkor irtam, hogy jövő héten lesz a "zsiros csütörtök" ami kiderült, hogy ma van. Ebből kifolyólag ma olvastam, hogy a fánk (az az igazi szalagos az Osztrák-Magyar Monarchiából indult hóditó utjára és lett Lengyelországban is kedvenc. Ugyanúgy csinálják mint nálunk, de középen majdnem mindig van lekvár (barack) és gyakran tesznek a tetejére vagy cukormázat vagy csokimázat de narancshéj darabkákat is. Persze van hagyományos porcukros is és nagyon divatos még a forgács vagy csörögefánk. Jellemző viszont, hogy a fánk (poncski)1, 5 zl (kb. 100 Ft. ezen a napon 2, 5 zl. Szóval a mai nap a fánk jegyében telik el! Viszont, hogy egy kis lengyel különlegességgel szolgálja, leirtam nektek egy finom mákos süti receptjét:

    Mákos „Zoli” módra
    HV: 2 csésze(3 dl)kristálycukor, 2 csésze liszt, 2 csésze darált mák, 2 csésze tej, 10dkg zsir, 2 egész tojás, 1 cs. Sütőpor, egy egész citrom héja, pici só, 10 dkg apróra vágott dió
    mazsola, vagy meggy dzsem, vagy bármilyen cukrozott gyümölcs 1 ek. mandulaesszencia.
    Összekeverjük a fenti anyagokat és fél órán át hideg helyen állni hagyjuk. Zsirozott lisztezett tepsibe öntjük, előmelegitett sütőben úgy sütjük, mint a piskótát. (5 perc teljes láng, majd takarékláng)
    Közben elkészitjük a krémet, amihez kb. 15-20 dkg. Vajat kikeverünk 10 dkg. Porcukorral és 2 dl. Tejföllel (36 %-os azaz nagyon sűrű tejföllel, ha ez nincs akkor érdemes tejszint felverni aż azzal helyettesiteni. ) Ezzel bekenjük a mákos süteményt. A tetejére egy vékony piskótalapot készitünk, amit egy dl. Cukros vizzel, amiben 1 ek. Rumaromát elkevertünk meglocsoljuk. A piskótára nyolcadokra vágott mandulát szórunk bőven és olvasztott csokoládéval meglocsoljuk.
    A mandulaeszenciától a mák különleges izt kap, együtt aż egész igen finom izhatást ad. Egy a baja, hogy kalóriadús. Egy Zoli nevű kollégánk szokta hozni és annyira megszerettük, hogy róla neveztük el. Aki egyszer megkóstolja, aż igenis egyetért azzal, hogy aż EU-ban is kellenek a mákos sütemények!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2003. február 27. 08:305302.
    Még egy vadas recept, ahogy a nagyikámtól tanultam.
    VADAS MARHA:
    a vöröshagymát apróra vágom és megdinsztelem, a sárgarépát, fehérrépát, és egy kevés zellert karikára vágom, a marhahúst felszeletelem. A hagymához teszem a zöldséget és a hús szeleteket, lefedem és párolom, kevés vízzel felöntöm, fűszerezem: sóval borssal és teszek bele 3-4 szem szegfűborsot, 6-8 szem mustármagot, 3-4 babérlevelet, lefedem és lassú tűzön puhára főzöm. Mikor megfőtt a hús kiszedem egy tálra, világos rántást készítek és összekeverem a zöldségekkel. Tejfölt, mustárt adok hozzá és a merülő mixerrel összemixelem, nagyon kis lángon egy kicsit összefőzöm a mártást. És zsemlegombóccal tálalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top