Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2005. Április 7. 12:1353001.
    Feltettem az amerikai káposztasaláta képét. Ajánlom Mindenkinek, fantasztikus finom!
    alchri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 7. 12:0653000.
    Szia Anyácska:)

    Nem tudom volt-e idöd visszaolvasni, még tegnap este beírtam pár sort a debreceni eströl.
    Feltettem pár képet is.
    Kiderült, hogy nem a föpolgármestere volt itt Debrecennek, hanem az egyik kulturális alpolgármester.
    Hajdúszoboszlóról is egy alpolgármester volt itt, ö németül beszélt, meg egy filmet mutattak a gyógyfürdöröl.
    Az utolsó felszólaló vendég pedig a Hortobágyi Nemzeti Park igazgató helyettese volt, ö is németül beszélt, nagyon aranyosan:) közben meg diaképeket láttunk a gyönyörü Pusztáról.
    A kóstoló remek volt, nagyon kitettek magukért. A töltött káposztát otthonról hozták már készen, egészen másképp ízlik, mint amit itt fözök:) Mások is megálapitották, hogy keményebb a káposzta.
    Puszi:)
    előzmény:
    anya77 (52999)
     
  3. 2005. Április 7. 11:3752999.
    Hali Mikkócska! Szívesen akár az egészet is. Főzve, vagy nyersen parancsolod? Csak 6 kg, főleg comb! Néhány alkatrészből leves lesz. Hát igen. Nekünk egy paraszt gazda hozza. Időnként kacsa is van. Lehet egészben, vagy darabolva. Nagyon jó körülmények között tartja. Már néhányszor voltam nála. A tojást ha lehet onnan veszem. Egyébként a tojás salátádat (de heringgel) ma bekeverem, hogy összeérjen szombatra. Az is jó lesz a férfi gyomrokba.
    Alchri! Jó tippet adtál. Ez előre elkészíthető, és ha elutazunk valóban, akkor ott már csak gyorsan megsütöm. Még Latsia marokkói csirkéje kakasra ragadott meg (a hétvégi menüettre gondolva). Szerintem a fiúk nagyon fogják értékelni. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (52998)
     
  4. 2005. Április 7. 11:0652998.
    Anya, egyszer ettem életemben kakaspörköltet, isteni volt. Többet sem! Itt vettem a Metroban anno kakast, finom volt, de nem olyan, mint az otthoni. . :o)))) (nem új, tudom!)

    Dobd már erre a felét lécci!!!

    :DDDDDD
    előzmény:
    anya77 (52996)
     
  5. 2005. Április 7. 11:0252997.
    Na eldölt, hogy mi lesz az ebéd.
    Csirkemellfiléböl saslik, cukkinival, hagymával, pritamin paprikával váltakozva felfüzve.
    Hozzá Magnus amerikai káposztasalátája:

    MagnusC. (46470)2005-02-12 23:10 Szia!
    Én így szoktam készíteni a coleslaw salátát:

    Amerikai coleslaw saláta

    5-7 dl fejeskáposzta
    1 répa
    1 lilahagyma (kisebb fej)
    1 doboz (250 gr) ananászkonzerv
    1 tk dijon mustár
    1 dl crème fraiche vagy tejföl
    1/2 dl majonéz
    1 tk cukor
    só, bors

    A megtisztított répát finomra reszelni. A káposztát, lilahagymát nagyon vékonyra felszelni. Összekeverni a crème fraichet, majonézt és a mustárt. Ízesíteni cukorral, sóval, fekete borssal. Az egészet egy tálban összekeverni.
    Jó ha legalább 2 órát áll a hűtőben, hogy az ízek összeérjenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. Április 7. 10:5752996.
    Szervusztok Lányok!Sikerült befutnom. Látom micsoda éles receptváltás volt. Latsia+Sarah!Mindezt mikor mentem le?Pedig jó lenne.
    Mikkó! Szia! Akkor Te ugyanolyan életveszélyes vagy mint én?:)))Adott helyekre bicskával és kisollóval a zsebemben megyek. És az utazókoffer méretű retikülömmel. :)))Jó ötlet. Van is árnyékos rész. Megpróbálom. Még megnézem, van-e különleges "szokása", hátha csak biznyos szimbiózisban él. Bizony jó lenne. Ma kakasinvázió volt!:))) Annyira gyönyörű hús. Nagyon főznék bográcsos pörköltet, de 1 héten 2x pörkölt jellegű, már sok a jóból. Mikor gyorsan átlepoztam, CsnéTinát is láttam az ünnepi menüjével. Én nem fogyókúrázom, de megpróbáltatás volt így is végig olvasni, mit alkotott. Ma nem főőzök. Az este házi túróból kevertem liptóit és magyaros kőrözöttet. Azt kapjuk sokmagos rozskenyérrel és salátával. További szép napot, megyek bemoldalakra nézelődni, aztán munka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (52982)
     
  7. 2005. Április 7. 10:5452995.
    Bocs, kereszteztük egymást!!!:o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326554 (52992)
     
  8. 2005. Április 7. 10:5452994.
    Szia, hogy vagy?? Recept semmi??? :o))))))))))))))

    Mit fözöl ma?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326554 (52989)
     
  9. Torolt_felhasznalo_326554
    Torolt_felhasznalo_326554
    2005. Április 7. 10:5152993.
    Köszi, jobban, mert itt lehetek Veletek!:-)))
    Csak picikét lemaradtam az olvasással, de a hétvégén bepótolom!
    előzmény:
    latsia (52990)
     
  10. Torolt_felhasznalo_326554
    Torolt_felhasznalo_326554
    2005. Április 7. 10:4752992.
    Szép napot Lányok!

    Ma frankfuti levest főztem, petrezselymes krumplit, natúr csirkemellel, vegyes salival: fejes saláta, hagyma, paradicsom, uborka, fokhagyma, joghurtos öntettel, reszelt sajttal.

    Holnap megyünk a piacra, remélem, h. mire odaérünk lesz még friss csirkemáj. . .

    Tündérkee
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 10:4752991.
    Gratulálok!!!

    Látom, Neked sem sikerült lelönöd magad! Mindig győz az a fránya életösztön! :)))

    De én most tényleg L. Még a gépet is kikapcsolom :)
    előzmény:
    latsia (52988)
     
  12. 2005. Április 7. 10:4252990.
    :O)) Pusza jól vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326554 (52989)
     
  13. Torolt_felhasznalo_326554
    Torolt_felhasznalo_326554
    2005. Április 7. 10:4252989.
    Gratula!!!!!:-))))))

    Puszi!
    előzmény:
    latsia (52988)
     
  14. 2005. Április 7. 10:3552988.
    Én!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. Április 7. 10:3552987.
    Na ki lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 7. 10:3452986.
    Köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52985)
     
  17. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 10:2852985.
    Azért a semminél az is jobb! :)))
    előzmény:
    latsia (52979)
     
  18. 2005. Április 7. 10:2752984.
    Oké köszi!:O))

    Bibou-t én is puszilom!
    Tofuról majd kérdezek valamit később. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435103 (52983)
     
  19. 2005. Április 7. 10:1852983.
    Majd elfelejtem, tegnap Bibou hívott fel Debrecenböl, igen megörültem neki, mert már nagyon hiányzott! Üdvözöl mindenkit szeretettel!

    Szombaton randevúm lesz vele a webkamera elött, a templomnál integet majd nekem!! Mondtam neki, hogy nagyon várjuk öt vissza!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. Április 7. 10:1652982.
    Sziasztok Lányok, szép napot mindenkinek!!

    Latsia, megnéztem a sütidet, hááááát ez szörnyü, hogy ilyen csodákkal jönnek a törökök Hozzátok, de jó, hogy engem ilyen veszély nem fenyeget. . . . mert valami istenien néz ki a süti!!

    Látod, hogy evéssel is le lehet fogyni és nem kell éhezni? Nem is szabad, mert az a biztos módja a jojó effektusnak!! Dimin nagyon látni, hogy fogyott, mondd meg neki lécci, tudod, akkor még nagyobb kedvvel csinálja a további fogyókúrát. . . :o)))) Gratula a kitartáshoz, így is kell!!

    Anya: majd elfelejtem, próbáljatok medvehagymát elültetni a kert árnyas részére, állitólag igen hamar elterjed és akkor otthon szüretelhetsz. Freiburgban parkokban láttam, amikor kerestem, de azt persze nem szabad ott leszedni, a férjem tartott vissza anno. . . :o))))

    Nálunk ma smarni lesz gombalevessel, a férjem kérésére. Részemre meg bió szója husit csinálok kis tk lisztböl készült tésztával. Mindkettö a férjem üzletéböl van.
    előzmény:
    latsia (52931)
     
  21. 2005. Április 7. 10:1252981.
    Csatlakozom Sarah-hoz. . . :O)

    Lementve az összes recepjét!:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52980)
     
  22. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 10:0852980.
    Lányok, amiket idáig beírtam, azok mind kipróbált receptek. Ha mindet én még személyesen nem is készítettem, azért "leteszteltem" :)

    Az alábbi (és egyben utolsó) receptet viszont egy olasz újságból fordítottam, tehát nem kipróbált. Nekem nagyon tetszik és beillik a diétás étrendbe is.

    Mazsolás spenót

    400 g friss, kislevelű spenót
    egy maroknyi mazsola
    2 evőkanál fenyőmag
    fokhagymával ízesített olaj
    ecet
    só, bors

    Elkészítési idő: 20 perc
    75 kalória adagonként (:)))

    Langyos vízbe áztatjuk a mazsolát, aztán lecsöpögtetjük és kinyomkodjuk. Jól megmossuk a spenótot és megszárítjuk. Tegyük a spenótot egy nagy salátástálba és szórjuk meg a mazsolával és az előzőleg serpenyőben megpirított fenyőmaggal. Sózzuk, borsozzuk, tegyünk rá kevés ecetet és aromás olajat. Óvatosan keverjük össze, hogy a levelek ne törjenek össze.

    Azt nem írja, hogy a spenótot meg kéne főzni, akkor nyilván nem kell :)

    Mára lelövöm magam, további kellemes napot kívánok minden kedves Tündérnek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. Április 7. 10:0652979.
    :O))) Legalább virtuálisan falatozok. . . :O))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52977)
     
  24. 2005. Április 7. 10:0552978.
    Kecskesajtos paradicsomos szendvics
    6 koktélparadicsom
    1-1 evőkanál olaj,
    apróra vágott petrezselyem és bazsalikom
    1 gerezd fokhagyma
    8 szelet bagett
    15 dkg kecskesajt
    őrölt bors

    A paradicsomokat negyedekre vágjuk, sóval, borssal meghintjük, olajjal meglocsoljuk, petrezselyemmel és bazsalikommal megszórjuk, majd összekeverjük. A fokhagymát kettévágjuk, ezzel a kenyérszeletkéket bedörzsöljük, majd ropogósra grillezzük. Minden szeletre sajtot kenünk, és meleg sütőben átsütjük. Mindegyikre paradicsomdarabkát és bazsalikomlevelet teszünk. Rögtön tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 10:0452977.
    Latsia, ezek az olasz recik is nagyon klasszak.

    Nyers sampinyon saláta

    Anyósom a gombasalátát nyersen készíti az alábbiak szerint:

    A sampinyont nagyon alaposan megtisztítjuk. Vékonyra felszeleteljük. Egy nagyobb salátástálba tesszük. Öntünk rá egy kis olívaolajat és citromlevet. Apróra vágott friss petrezselyemlevéllel meghintjük, teszünk rá sót és frissen őrölt feketeborsot. Az egészet jól összekeverjük. Fogyasztás előtt pár órát állni hagyjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2005. Április 7. 09:5852976.
    “ idézőjel

    õ ő betű

    előzmény:
    latsia (52975)
     
  27. 2005. Április 7. 09:4952975.
    RISOTTO AI FUNGHI CHAMPIGNON

    500 g “Arborio” típusú olasz rizotto rizs
    500 g Champignon gomba
    200 g vaj
    száraz fehérbor
    1 fej hagyma
    4 db zöldséges leveskocka
    bő friss petrezselyem
    100 g Parmigiano Reggiano vagy Grana Padano sajt

    Az igazi rizottó nem egyszerüen csak főtt rizs! Elkészítéséhez a (száraz) rizst először meg kell egy kicsit hagymán pirítani, fehérborral párolni, és lassan főzni egy kis zöldséglevesben (különben nem rizottó, hanem csak “Riso” (“rizs”) lesz belõle)! Az elsõ rizottó-receptek 1250-bõl, Észak-Itáliából, a Torinó közeli Vercelli környékéről származnak, és a rizottó akkorban az ünnepi ételek közé tartozott.

    Először előkészítjük a gombát: megmossuk és jól megtisztítjuk a gombafejeket, levágjuk a törzsük végét. Ezután darabokra vágjuk és egy serpenyőbe tesszük, amelyben előzőleg 100 g vajat lassú tűzön felolvasztottunk. A gombát megsózzuk és megborsozzuk, beletesszük az apróra vágott friss petrezselyem felét, majd a serpenyt lefedve (hogy a gomba leve nem párologjon el) lassú tűzön kb. 10 percig főzzük, majd levesszük a tüzrõl.

    Eközben elkészítjük a zöldséglevest, 4 kockát kb. 2 liter vízben feloldva, és alacsony hőfokon melegen tartjuk.

    Most következik a rizottó elkészítésének legfontosabb része: az igazi olasz rizottóhoz egy széles serpenyõben 100 g vajban nagyon lassú tűzön addig pirítjuk az apróra vágott hagymát, amíg el nem fonnyad. Ezután hozzáadjuk a rizst - az “Arborio” típusú rizst használjuk – összekeverjük a hagymával és kb. 2-3 percig pirítjuk nagyon lassú tűzön, de vigyázzunk, hogy le ne égjen. Hozzáadunk egy fél pohár száraz fehérbort és kb. egy percig hagyjuk párologni az alkoholt.

    Ekkor leveseskanállal (nem a lábasból öntve!) hozzáadjuk a forró zöldséglevest a rizshez úgy, hogy éppen elfedje azt, és lassú tüzön főzzük, de csak az elején keverjük meg, a rizottót ezután főzés közben már nem kell többet megkeverni. Mikor elpárolgott a leves, megint hozzáadunk egy adaggal, hogy elfedje a rizst, és ezt ismételgetjük, de mindig csak annyi levest pótoljunk, amennyi elpárolgott.

    Kb. 5-10 perc elteltével hozzáadjuk a rizshez az előzőleg elkészített gombát, majd megkóstoljuk a rizottót, hogy a rizs megfőtt-e. Ne felejtsük el, hogy a rizst nem kell túlfőzni (kb. 15 percig), hogy túl puha legyen, hanem „al dente”. Amikor a rizs majdnem megfelelõ puhaságú, nem adunk több levest hozzá, hanem hagyjuk, hogy a rizs beszívja azt, ami még rajta van. Hozzáadjuk az apróra vágott friss petrezselyem másik felét és levesszük a tűzről, majd Parmigiano Reggiano vagy Grana Padano sajtot reszelünk rá (de nem „parmezán-imitációkat” vagy más sajtot), mert ez adja meg a rizottónak az eredeti olasz konyha szerinti tipikus ízét! Fogyasztás előtt kb. 3 percig állni hagyjuk.

    Ez egy fantasztikus olasz rizottó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 09:4352974.
    Timballo

    Kb. egy kg (vagy kicsit kevesebb) cukkinit jól megmosok és vékony, kb. 5-6 cm hosszú szeletekre vágok. Besózom és egy tálcára teszem kiterítve, nejlonnal lefedem és valami nehéz tárgyat teszek rá (én vasalót és öntöttvas edényt szoktam), hogy a víz kijöjjön a cukkiniból. Pár óráig így hagyom. Aztán leöntöm róla a vizet, konyhai papírral megszárítom. Lisztbe és felvert tojásba forgatom (zsemlemorzsa nem kell) és forró olajban kirántom. A kész darabokat konyhai papírtörlőre teszem, hogy a zsírt felszívja. Sugo-t (paradicsomos szószt főzők; egy fej vékony szeletekre vágott hagymát olajon megfuttatok, apróra vágott hámozott paradicsomot teszek rá (kb. 5-6 pomodori pelati konzervet, 1-2 kis paradicsom koncentrátumot, ízesítem sóval, őrölt feketeborssal, 2-3 babérlevéllel, stb. ízlés szerint. ha túl sűrű a szósz, vízzel fel lehet önteni). Majdnem 1 kg "penne" tésztát sós vízben fogkeményre főzők. Magasabb falú tepsiben (én nagyobb "lasagne"-ésban szoktam) rétegezem a hozzávalókat az alábbiak szerint:
    Az aljára szószt öntök, erre tészta jön, megint szósz, reszelt parmezán, rántott cukkini és így tovább. Mindezek egyenletesen elterítve. A sütőben kb. 30-40 percig sütöm. Ezt is érdemes előző nap elkészíteni, hogy az ízek összeérjenek. Nagyon munkás, de nagyon finom. Én már többször csináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2005. Április 7. 09:3852973.
    CANNELLONI AL SUGO

    250 g olasz Cannelloni (tésztahengerek)
    kb. 1, 8 kg (3 üveg) olasz passzírozott paradicsom
    250 g darált marhahús
    250 g olasz ricotta sajt
    Olasz (extraszüz!) olívaolaj
    150 g Parmigiano Reggiano vagy Grana Padano sajt
    2 répa
    1 zellerszár
    1 fej hagyma
    1 pohár (1 dl) száraz vörösbor
    só, szerecsendió


    A hagymát apró darabokra vágjuk és egy serpenyőben, olasz extraszűz olívaolajban, lassú tûzön legalább 10 percig fôzzük, amíg megfonnyad. Ezután hozzáadjuk a szintén nagyon apróra vágott répát és a zellerszárat. A zöldségeket kb. 10 percig sütjük, majd hozzáadjuk a darált marhahúst, enyhén megsózzuk és időnként kevergetve körülbelül fél óráig lassú tűzön főzzük. Amikor a húsnak már szép a színe, egy kis száraz vörösboron megpároljuk (2 percig erôs tüzön, hogy az alkohol elpárologjon).

    Ha ez kész, hozzáadjuk a passzírozott paradicsomot és egy kis sót, nagyon lassú tűzön még kb. 30-45 percig főzzük, majd levesszük a tűzről.

    Eközben elkészítjük a Cannelloni töltelékét. Egy edényben az olasz ricottát villával összetörjük, hozzáadjuk a szerecsendiót és a frissen reszelt Parmigiano Reggiano (vagy Grana Padano) sajtot. A paradicsomos szószból villalapáttal kiszedjük majdnem az egész darálthúst úgy, hogy nagyon kevés paradicsomszósz kerüljön a töltelékbe és jól összekeverjük a már elkészített ricottával.

    Egy tálcára helyezzük a cannellonikat (tésztahengereket), és egy késsel vagy kiskanállal megtöltjük mindegyiket az elkészített töltelékkel.

    A paradicsomszósz felét egy tepsibe vagy jénaiba tesszük, a cannellonit két sorban ráhelyezzük, majd az egészet befedjük a szósz maradékával. Fontos, hogy a szósz teljesen elfedje a cannellonit, mert a tésztahengerek abban fognak megfôni.

    Előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 20-30 percig főzzük az ételt. Néha ellenőrizzük villával, és ha a cannellonik megpuhultak, akkor kész is van. Kivesszük a sütőből és hagyjuk jól kihűlni.

    A paradicsomszószos töltött cannelloni nagyon laktató, tápláló étel! Jól illik hozzá az a minőségi száraz vörösbor, amelyikben a darálthúst megpároltuk.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2005. Április 7. 09:3052972.
    Halas rizottó

    2 csésze rizs /rizotto rizs a legfinomabb/
    1 nagyobb konzerv tonhal (nem olajos)
    1 vöröshagyma
    1-2 gerezd fokhagyma
    2 csésze főtt kukorica
    4 szál újhagyma
    1 piros húsú paprika
    3 ek olívaolaj
    5 dl szűrt zöldséglé
    bors
    1 csokor petrezselyem


    A vöröshagymát meg a fokhagymát megtisztítjuk, fölaprítjuk, és az olajon üvegesre pirítjuk. A rizst rászórjuk, 2-3 percig pirítjuk, majd a zöldséglevet ráöntjük. Megsózzuk, megborsozzuk, lefedve megpároljuk. Amikor a rizs már majdnem teljesen puha, hozzáadjuk nagyobb darabokban a tonhalat, a kukoricát, a vékonyan fölszeletelt újhagymát, a kis kockákra vágott paprikát, és az apróra vágott petrezselymet. Óvatosan átforgatjuk, hogy a hal ne törjön meg nagyon. Még néhány percig fedő alatt pároljuk, majd lehúzzuk a tűzről, lefedjük, és saját gőzében hagyjuk puhulni.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2005. Április 7. 09:2452971.
    Marokkói pácolt csirke (2-3 db csirkemellfilé) / Latsia
    A páchoz:
    1 tk köménymag
    1 tk koriandermag
    2 ek paprika
    1 csipet cayenne bors
    1 tk őrölt kurkuma
    1 kkőrölt fahéj
    1 kkőrölt feketebors
    1 ek paradicsompüré
    2 gerezd fokhagyma
    2 citrom héja lereszelve
    2 citrom kifacsart leve
    1-2 tk tengeri só
    1 dl olívaolaj
    Ennek az ételnek az elkészítése az előkészületek és a pácolás miatt kb. 3 napot vesz igénybe, viszont a főzési ideje ennek ellensúlyozásaként igen csekély. Megéri a várakozást, hiszen nagyon finom, nyári kerti sütéseknél is remek vendégváró!
    Elkészítjük a pácot: egy vastag falú serpenyõben szárazon pirítsuk kb. 3 percig a köményt és a koriandermagot. Vigyázzunk, hogy ne égjen meg. Ha kihűlt, törjük össze mozsárban. Egy jól záródó edénybe – mint pl. egy befõttesüveg – tegyük bele az összetört fűszereket, majd a pác összes többi hozzávalóját is adjuk hozzá, és jól keverjük el. Zárjuk le az edényt és tegyük a pácot 1 napra a hűtőbe. A szeletekre vágott csirkemelleket és a pácot keverjük össze egy nagyobb, lefedhető tálban és pácoljuk hűtőben minimum 24 órán keresztül. Ha serpenyõben készítjük el, sütésnél kevés olajat forrósítsunk, és ebben süssük meg mindkét oldalát. Tálalhatjuk joghurtos uborkasalátával vagy friss kevert salátával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. Április 7. 09:1752970.
    Nekem ez a Stahl féle epres tiramisu van meg:
    Hozzávalók:

    A sziruphoz:

    10 deka cukor
    2 deci víz
    2 citrom

    A krémhez:

    50 deka eper
    30 deka mascarpone
    20 deka fehér csokoládé
    1 deci tejszín

    40 darab babapiskóta
    30 deka eper
    a tetejére cukrozatlan kakaópor

    Először a cukros szirupot készítem el. Ehhez beleszórom egy kis lábosba a cukrot, ráöntöm a vizet és kevergetve felmelegítem, hogy teljesen feloldójon a cukor a vízben. Lereszelem a citromok héját, hozzászórom a reszelt héjat a cukros sziruphoz, aztán a két kopasszá lett citromnak kifacsarom a levét. Utána-keserű magok távozzatok! felkiáltással- a teaszűrőn átszűrt citromlevet is hozákeverem a sziruphoz.
    Ha ez az igazán ördöngős ügyességet nem igénylő szirup kész, akkor hozzáfogok a krémhez.
    Az epreket megmosom, kicsumázom és darabokra vágva beleszórom a turmixgépembe, hogy 1 perc alatt pépesre vághassam össze a géppel a gyümölcsdarabokat. A piros, illatos pépet összekeverem a mascarponéval és jöhet hozzá a gőzön megolavsztott fehér csoki is. Ha ezzel kész vagyok, akkor fellazítom a krémet a tejszínnel.
    Egy 30 cm X 20 cm nagyságú, öblösebb tálba beleteszek egy réteg cukros-citromos szirupban megáztatott babapiskótát, majd rákenek erre egy kis fehér csokis krémet, utána megszórom ezt apróra vágott eperfalatkákkal és addig folytatom felváltva a babapiskóta, a krém és a gyümölcsdarabkák rétegezését, ameddig csak van miből. A vége mindig krémréteg, hogy a rászórt kakaópornak legyen mihez tapadnia.
    Jót tesz neki, ha néhány órát vagy akár egy teljes napot is álldogál a hűtőben.
    6 adag lesz belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658035 (52968)
     
  33. 2005. Április 7. 09:1652969.
    isler számát valaki tudja:))
    előzmény:
    alchri (52963)
     
  34. Torolt_felhasznalo_658035
    Torolt_felhasznalo_658035
    2005. Április 7. 09:0752968.
    Sziasztok!

    Valaki meg tudná mondani az epres tiramisu számát? Sajnos a nyaminyamin csak kép van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2005. Április 7. 08:5152967.
    elfelejtettem:)
    előzmény:
    alchri (52966)
     
  36. 2005. Április 7. 08:5152966.
    Bocsánat Tina, elfelejtetem válaszolni. Biztosan elég lesz a pulykának estig pácolódni, de szerintem a sütéshez kevesebb idö kell neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249144 (52952)
     
  37. Torolt_felhasznalo_249144
    Torolt_felhasznalo_249144
    2005. Április 7. 08:4852965.
    Most elköszönök kislányok, megyek magamat továbbképezni, és délután vizsgázni. További szép napot Mindenkinek!!
    Sziasztok:Kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 08:4652964.
    Gombás rizottó (egyszerű)

    Szárított vagy friss sampinyon gomba használható hozzá ( a szárított gombát előtte beáztatom). A gombát vékonyra felszeletelem. Vajat és olívaolajat hevítek, ebben megpirítok egy-két gerezd fokhagymát, hozzáteszem a gombát, 2-3 percig lassú hőfokon főzöm. Hozzáteszem a rizst, kevergetés mellett tovább főzöm. Sózott meleg vizet tartok a tűzhely mellett, ezzel öntögetem fel a rizst (nem húslevessel) vagy esetleg ha szárított gombát áztattam be, akkor annak nem öntöm ki a levét, hanem átszűröm és azzal öntögetem fel a rizst. 1-2 hámozott, darabokra vágott paradicsomot teszek hozzá (itt is jó a "pomodori pelati" konzerv), őrölt feketeborssal ízesitem. Amikor már majdnem megfőtt a rizs, reszelt parmezánt szórok rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2005. Április 7. 08:2852963.
    Szia Tina:)

    Köszönöm kérdésedet, lánykámnak a lába sokszor fáj, rendszeresen jár gyógytornára.
    A tornász szerint komolyabb baja lehetett a lábának és bekellett volna gipszelni. Most már késö. Valószínü egy életen át érzékeny lesz neki:(

    A diétához valóban sokat kell inni, nekem is megeröszakolás, de van egy fél literes müanyag szódás üvegem, azt töltögetem meg vízzel és igyekszem naponta 4-et lenyomni. Mindenhová viszem magammal. A sima csapvizet szeretem a legjobban.

    Klári csak így tovább, ügyesek vagytok! Most én is rákapcsolok megint, mert megállt:(

    Sarah, ez a lazacos, cukkinis szószrecept nagyon jól hangzik, köszi mégegyszer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249144 (52959)
     
  40. 2005. Április 7. 08:2652962.
    Uramatyám micsoda finomság!!!:O)

    Nálunk még hátravan a húsvét. . . :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52960)
     
  41. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 08:2652961.
    A ruháim még rámjönnek, csak ami laza volt, az feszül. Na, én is sürgősen veszek egy övet, ha ez segít :) Sajnos mostanában olyan éheees vagyoook. . . : D
    előzmény:
    latsia (52958)
     
  42. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 08:2352960.
    "Vrdet" (bárány édesköménnyel)

    Ez egy recept Dél-Olaszországból, hagyományosan húsvétkor készítik, de persze, bármikor készíthető. Kissé laktató "egytálétel".

    Kb. 1 kg bárányhús szükséges hozzá (báránycomb vagy lapocka). A húst darabokra vágom (nagyobb csont maradhat, a kisebbeket kiveszem). Fél vagy 3/4 vékonyra szeletelt hagymát olívaolajon megpárolok, ráteszem a megmosott bárányhúst és megpíritom. Amikor kissé átsült a hús, kevés hámozott paradicsomot adok hozzá (kb. 3-4 db-ot felvágva, "pomodori pelati" konzerv is jó). 1-1, 5 kg édesköményt szeletekre vágok, a frissebb zöldjéből is teszek bele. Jól megmosom és hozzáteszem a húshoz. Sóval ízesítem. A fazékra fedőt teszek és lassú tűzön főzőm, időnként megkeverem. Ha megfőtt (a rengeteg édeskömény a főzéstől össze fog esni), 5-6 tojást felverek, teszek bele reszelt parmezánt, sót, őrölt feketeborsot. Beöntöm a fazékba és elkeverem. Magasabb hőfokon főzőm tovább, amíg a tojás meg nem szilárdul. Fogyasztás előtt egy nappal érdemes elkészíteni, hogy az ízek összeérjenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_249144
    Torolt_felhasznalo_249144
    2005. Április 7. 08:1452959.
    Én is eldöntöttem már magamban, hogy belevágok!! A hét végén ünnepeltük a párom negyvenedik születésnapját, és hát azt nem lehet, hogy amíg sütöm-főzöm a jobbnál jobb kajákat én nem eszek belőle. Vasárnap lesz a kisebbik lányom 8 éves, még azt megvárom, és utánna gőz erővel, és egy kis segítséggel. Már elég rég óta. teljeskiörlésű kenyeret eszem, este hat után csak joghurtot, de a mérlegünk nem jó így csak a ruháimra, hagyatkozhatom. Sajnos nem iszok elég folyadékot. Van egy tea ami nekem nagy segítség szokott lenni, az elindításban, de másképpen is elindít, így amíg kezelésekre járok azt nem lehet alkalmazni.
    Nektek további erőt és kitartást kívánok.
    Kriszta
    előzmény:
    latsia (52958)
     
  44. 2005. Április 7. 08:0452958.
    Na én sem hamarkodtam el. . . :O) Ha hamarabb állok neki, kevesebbet kellene fogyni. . . hátravan még 7 kiló. . . :O)
    De akkor. . . nos akkor nem lesz ruhám, ami nem jön rámO))

    Szerintem nekem most könnyebb dolgom van, több dolog miatt is. . az egyik, hogy a párommal együtt csináljuk és nem kel néznem, hogy más falatozik. . . a másik, hogy itt már nagyon jó idő van, előkerültek a nyári cuccok és ez is segít. . a harmadik pedig, hogy látom a különbséget menet közben. . . az elején az öv 1. most a 3. lyukban csatolódik. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52957)
     
  45. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 7. 07:5852957.
    Szia Latsia :)

    Örülök, hogy tetszenek a recik.

    Csodállak fogyókúra-ügyben, én az elmúlt 2 hétben kb. 3x vágtam bele, de most valahogy nem bírtam, nem vagyok olyan periódusban. Ez az 5 kg felesleg nagyon ragaszkodik hozzám :(

    Szép napot kívánok Mindenkinek!
    előzmény:
    latsia (52953)
     
  46. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2005. Április 7. 07:5652956.
    oké, majd este beírom :)
    előzmény:
    alchri (52951)
     
  47. 2005. Április 7. 07:5252955.
    Köszönöm Kriszta!
    Muszáj. . . :O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249144 (52954)
     
  48. Torolt_felhasznalo_249144
    Torolt_felhasznalo_249144
    2005. Április 7. 07:5152954.
    Gratula a fogyókúrához!
    előzmény:
    latsia (52953)
     
  49. 2005. Április 7. 07:3552953.
    Jó reggelt Mindenkinek!:O)

    Sarah köszönöm Neked én is az összes receptet, amit beírtál, mindegyik nagyon finomnak tűnik, biztos az is!:O)
    Lementettem őket, reméljük nemsokára ki is próbálhatjuk. . . :O)

    Mindenkinek szép napot kívánok és jó főzőcskézést Latsia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52938)
     
  50. Torolt_felhasznalo_249144
    Torolt_felhasznalo_249144
    2005. Április 7. 07:3052952.
    Jó reggelt Alchri! Jó reggelt Tündérek!
    Hogy van a lányod, teljesen rendbe jött? Lehet, hogy már írtad, de legalább egy hetet kihagytam, ha nem többet, és nem volt időm visszaolvasni.
    Nálunk kellemes idő van, szépen süt a napocska, holnaptól mondanak esőt.
    Ma gombás pulykaragut főzök, mostanában nagyon rákattantam. Bár most jut eszembe a thüringeni szelet. Az Tőled származik ugye? Pulykemellel milyen lenne?? Ha most elkészítem estig elég ha áll a hűtőben??
    Puszi: Kriszta
    előzmény:
    alchri (52951)
     
  51. 2005. Április 7. 07:1352951.
    Jó reggelt Tündérek:)

    Köszönöm Apoletta, elfogadom a recptet. Lehet, hogy Kiráé is megvan valahol, majd utánanézek.
    Ma még nem tudom mit fözök, majd eldöntöm a vásárlás közben.
    Szép napot Mindenkinek, remélem jobb idötök van, mint itt nálunk, esik és nagy szél van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (52950)
     
  52. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2005. Április 6. 22:5052950.
    szai, a múlt heti nők lapjában is volt ilyen töltött kagylótésztás recept, ha gondolod majd bemásolom :) ki akarom próbálni én is valamikor
    előzmény:
    alchri (52842)
     
  53. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 6. 22:4352949.
    Már nekünk sem segít, csak megszoktuk, s édesek :D Olyannyira, hogy anyósoméknak is kellett kivinni Olaszországba, pedig ők igencsak vékonykák. De nálunk megtetszett nekik :)

    Puszillak, drága Alchri, és örülök, hogy jól érezted Magad Mikkocicusnál :)

    Jó éjt,

    Sarah
    előzmény:
    alchri (52941)
     
  54. 2005. Április 6. 22:4152948.
    A másik topicra beírtam.
    Amúgy mentem.
    Jó éjt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (52947)
     
  55. 2005. Április 6. 22:3952947.
    Hee? Hol?
    előzmény:
    alchri (52946)
     
  56. 2005. Április 6. 22:3952946.
    Heee? Kicsit olvass utána, hogy hánykor kezdödött az egész, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (52944)
     
  57. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 6. 22:3852945.
    Zöldspárga-torta

    250 gr túró, 3 tojás, vízben főtt zöldspárga, egy csomag „Brisé” vajastészta (Olaszországban) (szerintem a mi levelestésztánk is megteszi, illetve aki tud, csinálhat vajastésztát).

    A túrót összekeverjük a tojássárgájával és a ledarált (turmixolt) főtt spárgával. A fehérjét habbá verjük és óvatosan a fentihez keverjük. Ízlés szerint fűszerezzük (só, bors, stb. )

    Egy kerek (magasabb) tortaformába sütőpapírt teszünk (kivajazzuk), beborítjuk a tésztával, beleöntjük a tölteléket, a kevés szélét visszahajtjuk. Kb. 200 C-on 30 percig a sütőben sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2005. Április 6. 22:3552944.
    És onnan írtál is? Itt valami nem stimmel.
    előzmény:
    alchri (52943)
     
  59. 2005. Április 6. 22:3452943.
    Aha! Elég nagy a vászon nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (52942)
     
  60. 2005. Április 6. 22:3252942.
    Ott nézted a focit is?
    előzmény:
    alchri (52940)
     
  61. 2005. Április 6. 22:3052941.
    Szia Sarah:)

    Ez a recept istenien hangzik!
    Itt már két malac sem segítene a hütöben:)
    Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283595 (52939)
     
  62. 2005. Április 6. 22:2852940.
    Sziasztok Tündérek!

    Nagyon szép este volt az intézetben, érdekes elöadással, fénykép és filmvetitéssel egybekötve a csodálatos Hortobágyról.
    Utána finom töltött káposztát, meleg debreceni kolbászt és különbözö hideg specialitásokat kóstolhattunk.
    Feltettem a képeket a bememre.
    2000 nyarán voltunk Hortobágyon, felejthetetlen élmény volt. Mindenkinek ajánlom, csak nem augusztusban:) Kegyetlen höség volt.

    Jó éjszakát, szép álmokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 6. 22:2552939.
    „Leandro receptje” (főzőtejszín, füstölt lazac, cukkini, tollhegy tészta)

    Négy kisebb cukkinit gyufaszálra vágok (vagy lereszelem a reszelő legnagyobb fokán). Felteszem vajjal és egy megtisztított fokhagymagerezddel párolni. 10 dkg enyhén füstölt lazacot apróra vágok. A fentihez adom. Főzőtejszínnel felöntöm és továbbfőzőm. A végén kevés, frissen vágott petrezselymet adok hozzá. Mindezt egy nagyobb edényben. ( Még ízlés szerint lehet fűszerezni - nálunk ennyi volt).

    „Penne ” (vagy ami van otthon és szimpatikus) tésztát főzők ki sós vízben fogkeményre (kb. 500 g). A fenti mártást hozzáöntöm a fent leírt szószhoz, még egy kicsit összehevítem. Frissen tálalható. Reszelt parmezánnal ez is megszórható. A tetejére frissen őrölt feketeborsot lehet szórni.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_283595
    Torolt_felhasznalo_283595
    2005. Április 6. 21:4952938.
    Kedves Lányok!

    Sokan érdekődtetek a " diétás malac" iránt nemrégen.

    Nos, most dobtak be hozzám egy "Otto " katalógust.

    Rendelni náluk lehet:
    Cikkszám: 410033A
    Megnevezés: "Diétás malac"
    Ára: 1290 Ft (malac :)))+ nyilván a csomagolási és posta ktsg.
    Cím: OTTO katalógusáruház
    Budapest
    1320

    vagy

    rendelni lehet:

    Tel. : (06 1) 436-3700
    Fax: (06-1) 436-3770
    e-mail: rendeles@otto. hu

    Semmi közöm hozzájuk (csak tőlük vettem én is anno), nekem most röfög kettő a hűtőben, az elején egészen hatásos volt (kb. 2 éve vettem) , immáron immunis lettem a malackókkal szemben:))) Híztam is 4-5 kg-ot azóta. :) ja, inkább :( de úgyis leadom :)))))))

    Hamarosan folytatom az olasz receptek beírását (még van 3-4 jónak tűnő a "tarsolyban").

    Kira, köszi a bókot, ez egy "igazi-vérbeli olasz háziasszonytól" nagy szó. :)

    Puszi Mindenkinek!

    Sarah
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_588764
    Torolt_felhasznalo_588764
    2005. Április 6. 20:2652937.
    Nem kell vele semmit csinálni. Símán word-ben van. Eddig mindenkinek sikerült a wordben mwgnyitni. Szerintem mentsd az asztalra, majd a menyitást wordből csináld, és oda mentsd el.

    Ha valami problémád így is lenne, akkor írjál priviben.

    Marcsi
    előzmény:
    latsia (52935)
     
  66. 2005. Április 6. 18:1952936.
    Kedves Anya(társ) :))) nagyon köszönöm a recepteket, ki fogom próbálni!
    előzmény:
    anya77 (52873)
     
  67. 2005. Április 6. 17:2252935.
    Marcsika én letöltöttem a gyűjteményedet, de nem tudom megnyitni. . . szerinted valamit be kell állítanom a gépen, ami nincs?
    Köszi Klári
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588764 (52929)
     
  68. 2005. Április 6. 17:2052934.
    Szerintem így lesz. Éhezni tilos, attól még nem fogyott senki. . . max rosszul lett. Drukkoljunk egymásnak. . . :O)
    De igyál sok vizet, sokat segít az is!
    előzmény:
    fröken (52932)
     
  69. 2005. Április 6. 17:1752933.
    Ez nem dicsekedésre méltó. Mikkoka EGY nap alatt fogyott MÁSFÉL kilót.
    előzmény:
    latsia (52931)
     
  70. 2005. Április 6. 17:1652932.
    Gratulalok!!!!!!!!!!!! ez igen. remelem en is igy fogok nyilatkozni 2 het utan. Ma vagyok a 3. napnal, mar csak a vacsoram van hatra. reggel - 80 dkg-ot mutatott a merleg. Szinte hihetetlen. Na majd elvalik mi lesz 2 het utan? Mikko, gratulalok a fogyasodhoz, ne add fel!!! Lanyok, tovabbi jo fözöcskezest kivanok.
    előzmény:
    latsia (52931)
     
  71. 2005. Április 6. 17:0352931.
    Sziasztok Lányok!:O))

    Ma értünk a 14. naphoz a fogyókúrában.
    A férjem 6, 5-7 kg-ot én 3 kilót fogytam. Van aki szerint ez nem elég, de én nagyon örülök neki és folytatjuk. . . Ja és ez már biztos fogyás, nem ingdozik. . . . bár ma majdnem buktunk egy nagyot. . . egy aranyos kedves öreg /83 éves/ török bácsi hozott ajándékba a kórházba a férjemnek 4 szelet sütit. . . összesen 92 dkg. . . szerintetek???:O))))
    Ekmek Kateifi. . . . a kedvencem. . . . kép a bemen. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2005. Április 6. 16:4452930.
    Köszi, Anya, lábadozunk:)
    Nálunk a citromfű:gyöngyvirág mérkőzés állása 2:1. Majd ültetek közéjük mentát, meglátom, mire mennek egymással:)
    Múlt héten vettem cserepes rozmaringot próbaképpen, nem tudom, életben tudom-e tartani? Eddig még nem volt nagy szerencsém a fűszernövényekkel cserépben. Majd kiültetem a gyerkőcök homokozójába, azt olvastam, hogy azt szereti:)

    Erikám! Amint gyógyulnak a csemeték, zavarom ki őket:) Fiam ma már kimehetett játszani, mert nem volt hőemelkedése sem. Remélem még eltart egy darabig a jó idő, hogy Buci is regenerálódhasson.

    Fincsi lehet ez a Philadelphia-torta, lehet a philadelphiát helyettesíteni valamivel, mert azt ritkán lehet kapni?

    Szép estét Mindenkinek, Szeri
    előzmény:
    anya77 (52926)
     
  73. Torolt_felhasznalo_588764
    Torolt_felhasznalo_588764
    2005. Április 6. 16:2852929.

    A TudásBázisban találod. Ezt a címet kell beírni:

    http://www. fw. hu/nlctb/

    szünetek nélkül. A recepteknél találod, és a beküldő én vagyok.
    előzmény:
    1984 (52882)
     
  74. Torolt_felhasznalo_249144
    Torolt_felhasznalo_249144
    2005. Április 6. 16:1652928.
    Sziasztok Tündérek!
    Hétfőn volt a párom 40. születésnapja, és talán mostanra regenerálódtam. Vasárnap a szűk család volt jelen (15 fő), hétfőn este pedig a barátokkal ünnepeltünk. Még ma is a maradékokat tálalom vacsorára. A menű húsleves csigatésztával, körmös pacal, borjú pörkölt, szarvaspörkölt-gombával-vörösborral, töltött csirkecomb sült almával, tűzdelt pulykacomb-fokhagymával. Tiramisu torta.
    Káposztaleves száműzve!! Nagyon jól sikerült minden, annyit sikerült főznöm, hogy a fagyasztóba is jutott.
    Most fogok visszaolvasni, mert kb. 1 hete nem jártam közöttetek.
    Puszi: Kriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2005. Április 6. 15:4852927.
    És ha jól olvasom, ehhez kevesebb Philadelphia kell, ami ha jól tudom, odahaza nem egy olcsó mulatság.
    előzmény:
    Fincsóci (52922)
     
  76. 2005. Április 6. 15:4752926.
    Szia!:))Hogy vagytok Szerike??Ismerős az eset:))))))))) Tavaly összeeresztettem a mentát+citromfüvet. E nagy műanyag hordóból a párom levágott egy kb. 60 cm magas karikát. Ezt beástuk. Így csak egymást zagratják. Bár tegnap, ahogy néztem, még mindig 1:1 a mérkőzés állása. :)))
    előzmény:
    neszeri (52923)
     
  77. 2005. Április 6. 15:4452925.
    Csak nem ezt, mert ezt az ismerösömtöl kaptam.
    De különbenis, inkább többször, mint egyszersem:)
    előzmény:
    Fincsóci (52922)
     
  78. 2005. Április 6. 15:4252924.
    Philadelphia torta:

    20 dkg babapiskótát szétnyomni, 125 gramm vajjal összegyúrni, egy kivajazott kerek tortaformába nyomkodni.
    20 deka Philadelphiát 4 ek. cukorral, 2 vaniliacukorral, 3 ek. citromlével összekeverni, 8 lap zselatint hideg vízben puhitani, majd forró vizben feloldani, majd 2 pohár tejszínt ( 2x2 deci) felverni, a krémhez keverni a végén a zselatint egy kis krémmel összekeverni és a masszához adni, jól összekeverni.
    Ezt a piskótára simitani, ha a hütöben megkeményedett, esetleg mandarin szeletekkel dísziteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (52920)
     
  79. 2005. Április 6. 15:3852923.
    Szia Anya!

    Jöhetnél hozzánk is szadizni, itt a citromfű nő, mint a bolondgomba:) Nem győzzük irtani. De képzeld, a kerítés mellett van, és a betonlábazat alatt is átterjedt a szomszédba. Onnan viszont a gyöngyvirág mászott át. Ez aztán a cserekereskedelem:)
    előzmény:
    anya77 (52879)
     
  80. 2005. Április 6. 15:3852922.
    Nem látod, hogy valaki már beírta?!
    előzmény:
    alchri (52921)
     
  81. 2005. Április 6. 15:3652921.
    Megtaláltam:))
    Mindjárt írom, egy pillanat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (52920)
     
  82. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. Április 6. 15:2952920.
    folyékonyan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (52919)
     
  83. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. Április 6. 15:2852919.
    Még egy kérdés, kicsit értetlen vagyok:( A tortazselét hidegen adod hozzá? Akkor nem lesz kemény és darabos? Vagy még folyakényan? Akkor még meleg, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. Április 6. 15:2552918.
    Akkor ezzel kezdem:) Azon gondolkodom, hogy piros tortazselével szép rózsaszín tortám lenne vagy gusztustalan?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2005. Április 6. 15:2352917.
    Szia Alchri, megint döcög a gépem. . . . az elöbb kidobott egyszerüen.

    Ha eltünnék szó nélkül, nem én vagyok a hunyó. . . . :o((((

    előzmény:
    alchri (52905)
     
  86. 2005. Április 6. 15:2352916.
    Szia Marika!:)))
    előzmény:
    Marika65 (52913)
     
  87. 2005. Április 6. 15:2152915.
    Így igaz, biztosan ez volt a titkos cél. :)))) (A gonosz kisördögöm azt kérdezte tőlem, melyik szomszéd felül ültetjük el?:)))) Egy öreg bácsi mesélte nekem régen, hogy a tarack terjedését is így akadályozta meg.
    előzmény:
    edit-a (52910)
     
  88. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. Április 6. 15:2052914.
    Köszi szépen a sok receptet, mentegetem rendesen:) Próbáltad őket? Melyik a legjobb szerinted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2005. Április 6. 15:2052913.
    Sziasztok, mindenkinek további BÉKÉS napot. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. Április 6. 15:1952912.
    Ha megtalálod, megköszönném:) Nálunk csak nekem kell fogyóznom, a család ehet amennyit és amit nem szégyell:(
    előzmény:
    alchri (52908)
     
  91. Torolt_felhasznalo_154436
    Torolt_felhasznalo_154436
    2005. Április 6. 15:1752911.
    Köszi! Nem tudom, milyenre gondoltam, csak valaki nagyon keresett pár hete ilyen sajtkrémet, azért gondoltam, hogy kipróbálom:)
    előzmény:
    anya77 (52904)
     
  92. 2005. Április 6. 15:1652910.
    Na, látod én ezt nem tudtam, ezért nagyon terjed nálunk a csicsóka. . . De legalább tudok belőle küldeni!:o))

    Most a lehámozott héját szétszórtam a kerítés mellett, jó lesz sövénynek. :>
    előzmény:
    anya77 (52875)
     
  93. 2005. Április 6. 15:1452909.
    Nagyon jó kezdeményezések. Idehaza is állandóan figyelemmel kísérjük az ilyen és ehhez hasonló rendezvényeket. Néhány helyre már eljutottunk, de még több a terv. Országhatárokon túl pedig még nagyobb jelentőséggel bír.
    előzmény:
    alchri (52902)
     
  94. 2005. Április 6. 15:0452908.
    Ági, milyen receptre gondoltál?

    Nekem van valahol elásva egy Philadelphia torta receptem, ha gondolod nekiállok és megkeresem. Azt tudom, hogy isteni volt, egy német ismerösöm hozta egyszer ajándékba, írtó finom, csak roppant kalóriadús:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (52888)
     
  95. 2005. Április 6. 14:5752907.
    Igaz lehet, a pezsgő folyt el. . .
    előzmény:
    alchri (52905)
     
  96. 2005. Április 6. 14:5652906.
    Akkor már fogyhatott volna többet. . . . . . . . . .
    előzmény:
    alchri (52905)
     
  97. 2005. Április 6. 14:5552905.
    Pedig vannak ilyen szerencsés alkatok, hidd el. A "nagy sonkaevés" meg egy szerény kis fél szelet volt fejenként:)
    előzmény:
    Fincsóci (52897)
     
  98. 2005. Április 6. 14:5552904.
    Ágika!
    Ilyenre gondoltál?
    Édes sajttorta (Webcuki)
    Hozzávalók:
    45 dkg Philadelphia sajtkrém (vagy más, azonos állagú natúr sajtkrém), 2 egész tojás, 3/4 bögre cukor, 2 evőkanál citromlé, kevés reszelt citromhéj, 2 kávéskanál vanília-aroma, 10 dkg édes keksz, 8 dkg margarin.
    Elkészítés:
    A margarint megolvasztom, és az előre ledarált kekszet belekeverem, majd egy kb. 24 cm átmérőjű tortaforma alját egyenletesen beterítem az így készült masszával. A többi hozzávalót egy nagyobb tálban összevegyítem, és robotgéppel kb. 3-4 percig nagy fokozaton keverem. Az elkészült krémet a tortaformába öntöm, és előmelegített sütőben közepesnél gyengébb lángnál kb. 3/4-1 óra alatt készül el. Felszolgálás előtt friss idénygyümölccsel, vagy előre elkészített gyümölcs-szósszal lehet díszíteni.
    Ízében hasonlít egy kiadós túrós szelethez, nagyon finom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_154436 (52888)
     
  99. 2005. Április 6. 14:5452903.
    Az izzadság. Akkor valami nem stimmel a testeddel, ha minden éjjel fél litert izzadsz.
    előzmény:
    Marika65 (52901)
     
  100. 2005. Április 6. 14:5352902.
    Nyíregyházával, illetve Szabolcs Szatmár megyével kezdte az igazgató a bemutatkozást a németeknél.
    Az kb. egy éve volt, májusban, a csatlakozás után valamikor.
    Fantasztikus érdekes volt az a rendezvény is.
    Ez ma a második ilyen jellegü est.
    Pénteken pedig a debreceni Kodály Kórus lép fel az egyik templomban, nagy örömünkre:)
    előzmény:
    anya77 (52896)
     

Címlap

top