Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2003. február 27. 08:205301.
    Sziasztok Tündérek! Adósotok vagyok egy minestrone levessel, amit a fiacskám csinál. A recept a következő:
    MINESTRONE LEVES
    mindenféle zöldséget, amit a család szeret, apróra kell vágni. Bacon szalonnát apró kockákra vágjuk és főleg a saját zsírjában kissé lepirítjuk, hozzáadjuk a zöldségeket, fűszerezzük kevés kakukkfűvel, oregánóval, ízlés szerint sóval, borssal és összepároljuk az egészet. Ha megpárolódott teszünk hozzá sürített paradicsomot, kicsit átforgatjuk vele a tűzön és felöntjük vízzel. Mikor megfőttek a zöldségek apróra tört makaróni tésztát főzünk hozzá, vagy bele a levesbe. Reszelt sajttal tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. február 27. 06:585300.
    Szívből gratulálok mindannyiótoknak, még csak 2 órája böngészek, de valami lenyűgöző, amit itt találtam. Megtaláltam több éve eltűnt kedvenc sütireceptemet is, ezért külön köszönet.
    A nyomtató alig győzi, mert persze szinte mindent akarok a gyüjteményembe.
    Azért lenne itt még valami.
    Aki ismer vadhúsból készült étel receptet is, azt kérem ossza meg velem. Március 8-ra szeretném lenyűgözni az én kis családomat.
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 27. 06:435299.
    Kedves Erika!

    Nos, VARIACIO TEJBEGRIZRE

    Vaniliaval fozunk egy viszonylag
    suru tejbegrizt. Kis talkakba ada-
    goljuk, kb. a feleig. Megvarjuk, amig
    megdermed, megpakoljuk malnaval.
    Utana fozunk egy vanilias pudingot
    megbolonditjuk egy kis Cointreau-
    val, es ralapatoljuk a malnas griz-
    re. Hutoben jol lehutjuk, es tej-
    szinhabbal kinaljuk.
    Hat ennyi!
    Ha gondolod, van meg nehany varia-
    ciom.

    előzmény:
    Erika10 (5298)
     
  4. 2003. február 27. 06:055298.
    Szia Redhead!
    Én világ életemben imádtam a grizt. Nagyon szívessen elfogadnék egy-pár jó receptet.
    Előre is köszike: Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5294)
     
  5. 2003. február 27. 05:045297.
    Kedves Főzőtündérek! Már megint elég régen csak olvasgatlak benneteket, nem volt időm írni, még annyi sem, hogy köszönthessem a csapatot és szülőmamáját, Brillt az 5. 000-dik alkalmából, most meg már nemsokára a következő ezreshez érünk, amilyen népszerű a topik és ahogy a létszám növekedéséből következtetek.
    Azért ha már itt vagyok, egy recept nélkül nem távozom:
    MÉZES KRÉMES
    Mézes tortalapokat lehet készen venni, vagy elkészíteni az alábbit:25 dkg margarin, 10 dkg cukor, 2 db tojás, 1 evőkanál méz, 40 dkg liszt, 1/2 teáskanál szódabikarbóna, kevés tej, ezeket jól kigyúrni és 4 lapot sütni belőle.
    A következő krémmel töltjük meg: 1 liter tejből és 5 evőkanál grízből sürű tejbegrízt készítünk, még melegen belekeverünk 15 dkg vajat és 15 dkg porcukrot. Hagyjuk meghülni, langyosan kenjük meg vele az első lapot. A másodikra baracklekvár kerül, azután újra tejbegríz, stb. A tetejét és az oldalát tejbegrízzel borítjuk, tetszés szerint díszítjük (pl. barackgerezdek nagyon mutatósak és finomak) Gyors, könnyű, olcsó és nem utolsó sorban finom. Jó étvágya!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5295)
     
  6. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 27. 04:385296.
    A kremet elozo nap elkeszitjuk.
    A tejszint felforraljuk a vanilia-
    val es a cukorral, majd beletordel-
    juk a csokoladet, es addig melegit-
    juk, amig a csoki teljesen fel nem
    olvad benne. Utana, ha kihult be-
    tesszuk egy egesz ejszakara a hu-
    tobe, es nagyon hidegre lehutjuk.
    Masnap a habfixaloval habba verjuk
    Ezt a kremet rakenjuk a teszta-
    lapokra, majd az also ket lapra
    rateritjuk a lecsepegtetett, rummal
    meglocsolt meggyet. A krembol hagy-
    junk az oldalanak es a tetejenek
    a bevonasara. A vegen piskotamor-
    zsat szorunk az oldalara.
    En tejszinhabbal es meggyel szok-
    tam disziteni, de ez izles dolga.

    Jo etvagyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 27. 04:205295.

    FINI GESZTI

    Hozzavalok a tesztahoz:

    10dkg vaj v. margarin
    6tojas
    5dkg liszt
    20dkg kristalycukor
    40dkg gesztenyemassza

    A vajat a cukorral habosra kever-
    juk, majd egyenkent a 6 tojas sar-
    gajaval is. Ezutan hozzaadjuk az
    atnyomott gesztenyemasszat, utana
    beleforgatjuk a felvert tojasfe-
    herjeket, es beleszitaljuk a lisz-
    tet. Egy sutopapirral belelt torta-
    formaba ontjuk a masszat, es kozep-
    meleg sutoben megsutjuk. Vigyazni
    kell ra, mert sokaig sul, viszont
    ha TUL sokaig sul, akkor kiszarad
    a kulseje. Ha megsult harom reszre
    vagjuk es megtoltjuk az alabbi
    kremmel.

    Hozzavalok a kremhez:

    4dl tejszin
    10dkg tejcsoki v. fehercsoki
    /en ezzel is azzal is szoktam csi-
    nalni/
    10dkg cukor
    1dl rum
    vaniliarud v. van. cukor
    1cs. habfixalo

    + a toltelekhez 1 uveg meggybefott

    Folyt. kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 27. 03:505294.
    Ha van Kozuletek olyan csodabogar,
    aki szinten grizimado, nagyon szi-
    vesen leirok egy-ket verziot. Most
    viszont egy komoly sutitortat/en
    igy hivok minden edesseget egy is-
    meros 3eves kislany utan szabadon/
    szeretnek megosztani Veletek, ill.
    igy az eteren keresztul sajnos
    csak a receptjet.
    A kovetkezoben irom le, ugy egysze-
    rubb lesz olvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 27. 03:395293.
    Kedves Tunderek!

    Koszonom a szalakalis hozzaszola-
    sokat. En nem szoktam olyasmit sut-
    ni, amihez kellene, viszont itt Na-
    latok talaltam egy receptet, ami
    ezzel keszul. Ezt altalaban hazi
    sutiknel hasznaljak, ebben pedig
    nem vagyok annyira otthon. Anyukam-
    nak van egy sutije, ami azzal
    keszul, de O azt mondja, hogy suto-
    porral vagy szodabikarbonaval
    idezem Ot:". . . aaaaaaaaz nem ugyan-
    az"
    A topic cimeben feltett kerdesre
    en nem mindig tudok valaszolni,
    mert a ferjem/leven O chef/ soha
    nem eszik itthon, egesz nap dolgo-
    zik es ott eszik. Magamnak pedig
    nem minden nap fozok. Ellenben
    edesseget majdnem minden nap csi-
    nalok, mert azt nem hajlando az en
    dragam mashol enni, viszont nagyon
    szereti. Nem fogjatok elhinni, de a
    kedvence a tejbegriz, igy kenytelen
    voltam kifejleszteni egy sor vari-
    aciojat a tejbegriznek.

    Folyt kov.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. február 27. 01:145292.
    Valaki elarulna hogy az a "WOK"?
    en valoszinuleg valami mas neven ismerem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 26. 23:535291.
    Sziasztok!

    Ismét itt vagyok! Ez a vadas dolog meindította az írókámat, mert pl. én úgy vagyok, hogy általában van minden kajából un. hétköznapi, és ünnepi változat.

    A vadas is ilyen.
    Az egyszerű változat egy jó bőségesen bezöldségelt marhahúsleves, amit mielőtt teljesen megfőne a hús, leszűrök. . . ez a leves. . .
    A maradék sűrű zöldséges húst befűszerezem vadasnak. . . Babérlevél, több bors, mustár, cukor és két karika citrom, héjastúl. Ezt még főzöm addig, míg teljesen meg nem puhul a hús, amit akkor kiszedek, és a zöldségeket összeturmixolom. . . tejföllel még egy picit ha szükséges, behabarom. Tésztát hozzá, és kész is van. . .

    Az ünnepi vadast meg úgy csinálom, ahogy a szakácskönyvben van. . . pácolás, meg barnamártás, szóval jó faxnisan. . . :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. február 26. 23:475290.
    Szep estet mindenkinek:))Elolvastam majd kiirtam, a jobbnal jobb recepteket. Koszonom mindenkinek:))Nekem is van egy tavaszi receptem igaz nem sajat szerzemeny, de mar kiprobalt:))

    Tavaszi csirkemell

    1 csirkemell
    1 kis fej voroshagyma
    1 db zoldpaprika
    porehagyma
    10 dkg gomba
    10 dkg mirelit zoldborso
    1 kanal mustar
    so, bors, chilipaprika, keves liszt, olaj
    A kicsontozott csikemellet vekony szeletekre vagjuk. A voroshagymat apro kockakra vagjuk kiszedjuk a paprika csutkajat majd vekony szeletekre vagjuk, a poret is szeleteljuk. A gombat megmossuk, es daraboljuk. Serpenyoben olajat forrositunk es a lisztben megforgatott csirkemellszeleteket
    lepiritjuk benne. Hozzaadjuk a voroshagymat, amikor az is sarga, belekeverjuk a mustart, rovid piritas utan a gombat, a paprikat, a poret es a zoldborsot. Egyutt puhara paroljuk, parolt rizzsel talaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5289)
     
  13. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 23:115289.
    Zsuszi, :))))
    Szep volt Töled!!!
    Most , hogy leirtad a gyermekkori kedvencedet "belepönek" , varunk maskor is!
    Udv/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_897978 (5282)
     
  14. Torolt_felhasznalo_480186
    Torolt_felhasznalo_480186
    2003. február 26. 21:385288.
    Szerintem is nagyon finom, hát még ha a Krumplifánkot is megcsinálod hozzá. . . . , de Zsemlegombóccal is finom.
    Ez tulajdonképpen nem a hagyományos Vadas recept (annak a barna mártás az alapja), sárgarépásan még a nagymamám csinálta valaha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5287)
     
  15. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 21:325287.
    nekem nincs zepterem, de látom hagyományosan is elkészíthető
    nagyon jól hangzik egyébként, köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480186 (5285)
     
  16. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 21:205286.
    bocs, most látom kicsit bekevertem, a hegymakörtet kétszer sikerült beleszerkesztenem, a leírás első bekezdése később következik
    elnézést kérek :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5284)
     
  17. Torolt_felhasznalo_480186
    Torolt_felhasznalo_480186
    2003. február 26. 21:175285.
    Szép jó estét minden Tündérnek!
    Íme az ígért ZEPTERES VADAS CSIRKEHÚSBÓL:
    Előmelegíted az edényt (zöld sáv kezdetéig), rádobod a megmosott, leszárított csirkecombot (bőre nélkül, kettévágva alsó, felső combrészre) és a szintén kettévágott bőr nélküli csirkemellet. Átforgatod, hogy mindenhol kifehéredjen a hús. Pici frissen őrölt feketeborsot és Vegetát szórsz rá. Kb. fél kg sárgarépát, 1 db közepes nagyságú fehérrépát 1 db nagyobb fej hagymát, 3-4 gerezd fokhagymát káposztareszelőn megreszelsz, és a húson egyenletesen elteríted. 3-4 szem borókabogyót, 2 db babérlevelet, 1 teáskanál ecetet, 1-2 tekerésnyi borsot, némi Vegetát adsz hozzá, és az edényt lefeded. A thermocontrol mutatóját a zöld sáv végéig engeded, utána elzárod az edény alatt a hőforrást. Amíg párolódik az étel, elkészíted a habarást: 1 evőkanál liszt, 2 dl tejföl, 2 teáskanál mustár - jól kikevered, és az étellel összeforralod. A végső ízhatást 3 teáskanál karamellizált cukor adja meg (mikróban gyorsan megy). Ha valaki nagyon sűrűnek találja a mártást, adhat hozzá vizet is ( a kellő sűrűség eléréséig).
    A húsmennyiség 3-4 db egész csirkeomb, és 1 db nagyobb mell. Persze, hagyományos módon is megfőzhető, nem csak Zepterben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5268)
     
  18. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 21:125284.
    sziasztok ! itt az ígért májrecept, még van más is, de egyenlőre nem találom

    SÜLT MÁJ (török)

    Hozzávalók:

    fél kiló máj
    fél csésze liszt
    2 teáskanál pirospaprika
    1 teáskanál só
    1 pohár olaj

    Vágjuk a hagymát félbe, majd a fél hagymákat keresztbe fordítva vékony szeletekbe. Tegyük egy tálba és az egy teáskanál sóval morzsoljuk össze, csavarjuk ki a levét. Öblítsük le, és szárítsuk meg.
    Vágjuk a megtisztított májat kis kockákra. Mossuk, majd jól szárítsuk meg. Keverjük össze a májat a pirospaprikával.
    Hevítsük fel az olajat egy serpenyőben. Tegyünk egy maréknyi májat a serpenyőbe, szórjunk lisztet, és süssük egy percig a forró olajban, majd tegyük félre egy tálra. Ismételjük, amíg el nem fogy a máj. Mikor mind megvan, utólag sózzuk.

    Szervírozzuk ízlés szerinti körettel, de ők a következőt ajánlják:
    Vágjunk 3 közepes méretű hagymát félbe, majd a fél hagymákat keresztbe fordítva vékony szeletekbe. Tegyük egy tálba és egy teáskanál sóval morzsoljuk össze, csavarjuk ki a levét. Öblítsük le, és szárítsuk meg. Keverjünk hozzá egy csomag apróra vágott petrezselymet.

    Megjegyzem: van egy speciális fűszer, szumaknak hívják, de ezt nem tudom itthon hol lehet beszerezni. Akinek van forrása, próbálja ki. Ebből a fűszerből kell egy kanálnyit a hagymára tenni, és jól összedörzsölni vele. Hihetetlenül finom hagymaköret, minden sült húshoz finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 26. 21:055283.
    Ja! Kérdezem, hogy mit szólnátok az indiai vegetariánus receptekhez???

    Ha visszaszerzem a könyvemet, szívesen másolok belőle egy párat. . .

    Szabzsik, csatnik, purik. . . stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. február 26. 21:005282.
    Szia!!!

    Teljes önkritikát gyakorlok!!
    Nagyon-nagyon szégyellem magam, mert már egy ideje nyomon követem a topicot, és egy csomó receptet kimásoltam.

    Mostanában, mióta a gyerekek nem laknak velünk, nem főzöcskézek annyit, de a "régi szép időkben" bbizony nagyon sokat főztem. Most is, de már teljesen más jellegűeket. . . csak gyorsan, egyszerűt.

    Most "beugrónak" elmondom a gyerekeim kedvencét, amit a nagyi csinált mindíg, és ha lesz unokám, akkor én is fogok nekik gyártani. . .

    Csokoládés gombóc

    HV: Főtt burgonya
    liszt
    tojás


    ebből szokásos gombóc tésztát kell gyúrni, és kinyújtani. 10x10-es lapokat vágva, a közepébe teszünk két kocka egyszerű Boci csokit. Összegombócozzuk (vigyázzunk, mert a csoki kiszúrhatja a tésztát!) és sós vízben kifőzzük. . .
    Szokásos módon prézlivel, vagy dióval szórjuk meg.

    Hát köszönöm a lehetőséget, és ha valami érdekes eszembe jut, akkor jeletkezem!

    puszi-zsuszi. . . :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5279)
     
  21. 2003. február 26. 20:325281.
    Sziasztok! Látom, mindenkiben megszólalt a tavaszi "lightos" ételek hangja! Ezért leírok egy gyors, nem túl hízlaló finomságot!
    Neve az még nincs egyenlőre:

    Pici vajon barancukrot kicsit megpirítunk, majd rádobjuk az összevágot narancsot, banánt, almát, mandarint, ananászt, felöntjük pici ananászlével (vagy vízzel) és kicsit pároljuk. (csak kicsit, mert különben már pépes lesz!)Tálaljuk és meglocsoljuk juharsziruppal.
    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_682965
    Torolt_felhasznalo_682965
    2003. február 26. 20:035280.
    sziasztok tunderek!

    komolyan mondom, 2 mappam csurig tele van a sok nyomtatott finomsaggal. alig gyozom megcsinalni oket, pedig szelektalok is, csaladi izles szerint:)

    gondoltam leirok en is egy finom csirkemelles receptet, hatha valaki kedvet kap hozza!

    Sajtos tejfolos csirkemell

    1, 5kg csirkemell (4szemelyre)
    4dl tejfol
    20-25dkg pannonia sajt
    2 nagyobb fej hagyma
    fokhagymas fuszerso, grill fuszerkeverek, majoranna, olaj

    a csirkemelleket kettevagjuk, mindket oldalat bevagdaljuk egy kessel hosszaban es keresztben, de ne tul melyen, mert akkor szetesik. kulon kis talkaban megcsinaljuk a pacot, ami siman olaj, grill fuszerkeverek es fokhagymas fuszerso kevereke. a csirkemelleket bapacoljuk, en egy delutant szoktam a hutoben erlelni. jenait kivajazunk, egy reteg husi, egy reteg karikara vagott hagyma, a tetejere a husi keruljon, ha megoldhato:) raontjuk a tejfolt, bedobjuk a sutobe, 40 percig sutjuk - celszeru azert megnezegetni, ha puha, akkor mar majdnem kesz-, a sutobol kiveve megszolrjuk majorannaval, es rafektetjuk a vekony lapokra szeletelt sajtot. meg 5 perc a sutoben, es kesz! burgonyapurevel es savanyusaggal az igazi! jo etvagyat!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 19:455279.
    Bözse, ttpk, Kamilla,
    jok a szendvicskrem es meleg-szendvics receptjeitek.
    Eddig meg nem szerepeltek a topikon ilyen gyors "finomsagok"!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 19:305278.
    Gally, szia !
    2 hete nem voltal itt, hogy birtad ki? Most aztan igyekezhetsz, hogy ujra bele lendulj a fözöcskebe. :)))
    előzmény:
    Gally (5260)
     
  25. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 19:205277.
    Szia ttpk !
    A majorannas majat PONT igy csinalom, csak nem Wok -ban. Nagyon jo recept, mert valoban fontos, hogy a zsiradek forro legyen mindenfele maj keszitesenel. Akkor percek alatt kesz es porhanyos lesz!
    Ebböl jol vizsgaztal:)))))
    előzmény:
    ttpk (5256)
     
  26. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 19:125276.
    ??? nem hiszem Adr*** !
    előzmény:
    adr*** (5251)
     
  27. Torolt_felhasznalo_225302
    Torolt_felhasznalo_225302
    2003. február 26. 17:565275.
    Sziasztok! Mar par napja csak atolvasasra futja idombol de most gyorsan beirom az en egyik kedvenc meleg szendvics receptem.

    PARIZSIS-SAJTOS MELEGSZENDVICS

    Parizsit es trapista sajtot lereszelunk (egy kicsivel tobb lehet a parizsi mennyisege), osszekeverjuk tejfollel, borssal es egy fej aprora vagott v. hagymaval. Annyi tejfolt kell belekeverni, hogy egy kenheto masszat kapjunk. Kenyerre kenjuk es grillezoben sutjuk mig kisse megpirul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2003. február 26. 17:265274.
    Semmi baj akkor is nagyon finomnak tűnik.
    előzmény:
    martha-55 (5273)
     
  29. 2003. február 26. 17:255273.
    Bocs ttpk, de olyan kezdő vagyok, hogy "privibe" küldtem el a gyors dessert receptjét!
    Most megosztom mindenkivel:

    Joghurtos krém gyümölccsel:
    1 Aranka pudingport/amit hidegen kell felverni/elkészítünk, majd 10 percig állni hagyjuk. Hozzáadunk 4dl naturjoghurtot, 1 cs vaniliáscukrot, és 50 dkg bármilyen gyümölcsöt. Mély tányérokba, vagy poharakba töltjük, tetejét gyümölccsel diszítjük. Nyáron jól kihűtjük, de így télen nem fontos.
    előzmény:
    ttpk (5272)
     
  30. 2003. február 26. 16:575272.
    Sziasztok!

    Melegszendvicsról jutott eszembe, hogy nekem is van egy kedvencem nem túl diétás, de én nagyon szeretem.

    KOLBÁSZOS MELEGSZENDVICS:

    Összekeverek benne kockákra vágott paprikás szalámit vagy kolbászt, tejföl, főtt tojás egy nyers tojás is mehet bele, paprikakrém (Piros Aranyat szoktam beletenni), só, bors, petrezselyemzöld, mustár, jó sok reszelt sajt. rá a kenyérkére és sütőben vagy grillezőben sütni míg a teteje aranybarnás lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (5265)
     
  31. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. február 26. 16:385271.
    Előre is köszönöm:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5270)
     
  32. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 16:325270.
    akkor este írok megint :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5269)
     
  33. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. február 26. 15:585269.
    Sziasztok!!
    Fantasztikus ötleteket adtatok! A Liony hagyma hmmmm nagyon jó volt és natúr szeletben csináltam meg magamnak egy minimális májat. De annyira friss, hogy megvárnám azt a török receptet holnapra. Mert 2 kg. máj két felnőttnek kissé sok:)))
    Mindenkinek hálás köszöünetem: Anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5229)
     
  34. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 15:535268.
    nekem jöhet
    én soha nem főzök vadas, hátha csirkéből megtenném
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480186 (5264)
     
  35. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 15:525267.
    nekem jöhet
    én soha nem főzök vadas, hátha csirkéből megtenném
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480186 (5264)
     
  36. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. február 26. 15:445266.
    Jaj és apróra vágott vöröshagymát is teszek bele, jól összeérik másnapra. Kis fej elég bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. február 26. 15:435265.
    Hali konyhatündérkék, én is szeretek kence-ficéket csinálni piritósra, melegszendvicsként és reszelt sajttal.
    Töpörtyüt ledarálni, fél kg-hoz 6 főtt tojás, 2 evőkanál margarin, kk-nál mustár, majoranna, bors, só, erőspaprika egy pici, bazsalikom, daráltkömény, kakukkfü, mindenféle pici füszert beleszórók és piritósra rákenni, isteni finom, teával.
    2. májkrémmel ugyan ezt, de reszelt sajtot a tetejére, vagy szelet sajtot és grillezőbe ráolvasztani. Gyorsan megvan, előre el lehet késziteni. Én kis jénaiban szoktam csinálni, és reggelire is el eszegetem. Nagyon imádom ezeket is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_480186
    Torolt_felhasznalo_480186
    2003. február 26. 15:335264.
    Csirkehúsból készült vadas receptet kér valaki? (Zepterben szinte víz nélkül, saját levében párolódik).
    Most megint elrohanok, de majd este jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_480186
    Torolt_felhasznalo_480186
    2003. február 26. 15:305263.
    Nem tudom, már ki kérdezte, hogy a szalalkálit használhatja-e sütőporként.
    Sütőpor = NaHCO3 (nátrium-hidrogén-karbonát), ami tulajdonképpen a SZÓDABIKARBÓNA.
    Szalalkáli = Kálium-hidrogén-karbonát (főleg mézessüteményekben használatos, de elég erős "illatú", én inkább szódabikarbónával helyettesítem, az eredmény ugyanaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_420556
    Torolt_felhasznalo_420556
    2003. február 26. 15:275262.
    Szioka Ago! A maradék brassoit daráld át és keverd ki egy kis mustárral, tejföllel, snidlingel. Azután szelet kenyereket kend meg vajjal majd a keverékkel és szord meg gazdagon reszelt sajttal és mehet a forro sütőbe. Melegszendvicsnek vacsorára kitünő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (5231)
     
  41. Torolt_felhasznalo_480186
    Torolt_felhasznalo_480186
    2003. február 26. 15:255261.
    Sziasztok Tündérkék!
    Néhány napos némaság után most van egy kis időm, és küldök nektek egy fincsi BURGONYAFÁNK receptet. (hasonló a kroketthez, de szerintem finomabb, mi vadas ételekhez esszük általában).
    Hozzávalók:
    25 dkg főtt, áttört burgonya
    25 dkg finomliszt
    2 db tojássárgája
    2 dkg élesztő
    kb. 1, 5 dl tej, 1 mk. cukor
    1 evőkanál olaj

    Az élesztőt megfuttatjuk a tejben, majd összedolgozzuk a liszttel, burgonyával, a tojássárgákkal és a sóval. Annyi langyos tejjel dagasztjuk be, hogy könnyű, kelttészta keménységű legyen. Ujjnyi vastagra kinyújtjuk, és kis pogácsaszaggatóval kiszúrjuk a tésztát. 1 óra hosszat letakarva kelesztjük, vágül forró olajban kisütjük. (vigyázzunk, nagyra nőnek, és nehogy megégessük őket!)
    Üdv: Ónix
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2003. február 26. 14:505260.
    Szia Brilljant, sziasztok Főzőcskézők!
    Úgy elhúztatok. . . . komolyan, nem bírlak már követni benneteket!Egy élet nem lenne elég megfőzni ezt a sok finomságot. Hogy csináljátok?!
    A napokban csináltam krumplikrokettet, krumplipürépehelyből, mert itt olyan elfolyós a krumpli és ezért nagyon ragad. A 2. fele jól sikerült, mert ott már elegendő lisztet adtam hozzá. Egyébként meg gyorsan elkészíthető, ugyanúgy, mint a rendes. Sőt nem is paníroztam, csak zsemlemorzsában hempergettem meg, s így nagyon fincsi lett.
    Remélem tudtam 1-2 sorstárson ezzel segíteni, mindőtöknek további jó főzőcskét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2003. február 26. 14:385259.
    Gemelosnak üzenem a növénynevelést. Én is szupermarketekben lévő bazsalikomot szoktam venni, de van egy kis ládám amit a konyhaablakban tartok és hazajövetel után rögtön elültetem. Aztán rájöttem, hogy egyszerübb, ha magot veszek és mindig van friss bazyalikomom. Mi azt szeretjük. Világos legyen és locsolni kell. Ollóval vágom és akkor terebélyesedik. Ha abba a pohárba hagyod amibe vetted, nem fogja sokáig birni (egyen igy kellett túladni a kukába)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2003. február 26. 14:325258.
    Sziasztok! csak most tudtam elolvasni a mai termést, meg a tegnap estit. Valaki májas recept után kutakodik. Ez hogy tetszik?Szerintünk fincsi. Ime:
    BORBAN PÁCOLT MÁJ ROSTON SÜTVE
    Hozzávalók
    • 600 g sertésmáj
    • 3 dl száraz fehérbor
    • 10 g fokhagyma
    • őrölt majoránna
    Elkészítése
    A májat felszeleteljük. A borba beletesszük a szétzúzott fokhagymát és a majoránnát, majd ebben a páclében a májat 6-8 órán át jégszekrényben érleljük. A lecsepegtetett májszeleteket átforrósított bordázott öntöttvas lapon vagy rostélyon, faszénparázs felett rostélyon, vagy teflonserpenyőben egyéb hőforrás felett megsütjük. Mi simán a gázon csináltuk, de nyáron nyilván jó kint a kerti partin. Az elkészült májat csak a tányéron sózzuk meg. Paprika-paradicsom salátát és mustárt adjunk hozzá. Jó étvágyat!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2003. február 26. 13:445257.
    Szia!
    Az egyik mozarella volt paradicsommal, amit bizonyára ismersz. HA nem, szívesen leírom!
    A másik CSIRKÉS SALÁTA:

    1 db sült csirkemell( vasárnapról maradt)
    15 dkg füstölt sajt
    paradicsom
    zöldpaprika
    uborka
    retek
    újhagyma vagy lilahagyma
    só, fehérbors
    kefír
    majonéz
    ketchup
    mustár

    A zöldségeket, sajtot, csirkemellet feldarabolod. Elkészíted a dresszinget. Mely nálam majdnem egy pohár kefírből, 2 kanál majonézből, kicsi mustárból és ketchupból állt. Jól összekevered, majd ráöntöd az összeaprított dolgokra. A tetejére sajtot reszelsz és be a hűtőbe, hogy jól összeérjenek az ízek. Mi pirítóssal ettük.
    Ha diétásabb dressinget akarsz, akkor csökkentsd a majonéz mennyiségét.
    előzmény:
    Pöttyöske (5238)
     
  46. 2003. február 26. 12:395256.
    Szia Brill és Tündérek!

    Viszonylag új vagyok én is itt eddig még nem sok receptet adtam közzé, igaz elég ritkán szoktam mostanában főzni. De itt van egy recept a múlt hétvégén készítettem.

    MAJORANNÁS SERTÉS vagy BORJÚMÁJ

    Hozzávalók: 0, 5 kg sertésmáj vagy borjúmáj, majoranna, bors, 2 paradicsom, 2 paprika, rengeteg hagyma (én 3 nagy fejet tettem bele)

    Elkészítés: A májat ujjnyi vastagra szeleteljük, megszórjuk jó sok majorannával és egy kis borssal. Betesszük a hűtőbe összeérni, amíg a hagymát karikákra vágjuk és a paradicsomot, paprkiát kis kockákra. Én WOK-ban készítettem, olajban a hagymát megdinsztelni hozzáadni a májat. A lényeg, hogy amikor a májat beletesszük jó forró legyen az olaj. 2-3 percig sütni a májat majd hozzátesszük a paradicsomot és a paprikát pár percig még összeforraljuk és kész.
    Ezután lehet sózni.

    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5249)
     
  47. Torolt_felhasznalo_693672
    Torolt_felhasznalo_693672
    2003. február 26. 12:335255.
    Sziasztok! Találtam tegnap pár jó chutney-receptet. Egyet idemásolok ízelítőül, ha érdekel Titeket, szívesen bemásolom a többit is!

    SZILVÁS-ALMÁS CSATNI
    1/2 kg szilva
    1/2 kg alma
    1 csésze cukor
    1 csésze mazsola
    2 evőkanál vaj
    1 teáskanál vöröscsili por (őrölt erős pirospaprika)
    1 teáskanál fahéj
    1 teáskanál őrölt ánizs
    1 teáskanál kurkuma
    2 babérlevél
    késhegynyi só
    Mossuk meg a gyümölcsöket. A magházától megfosztott almát nyolcfelé, a szilvát félbe vágjuk, szórjuk rá a fahéjat és a sót. Pirítsuk meg a vajban a fűszereket, majd adjuk hozzá a felvágott gyümölcsöt és a mazsolát. Kis vizet öntsünk alá, hogy le ne égjen és főzzük pépessé a csatnit. Keverjük bele a cukrot. Hidegen tálaljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. február 26. 12:235254.
    Sziasztok, jó étvágyat mindenkinek!A mi ebédünk most még csak sül, improvizáltam abból, amit a hűtőben találtam, mert kicsit zűrös délelőttöm volt. Igy aztán Répalány Mozzarellás csirkemell receptjét(4709-4718 között irta)mozzarellás csirkecombbá neveztem ki, szerintem nem lehet belőle baj:)Mázlim volt, mert a cserepes fűszernövénykék közül az oreganó túlélőnek bizonyult, igy abból frisset tudtam rátenni, még szép is lett. És:egyszer már kérdezte valaki, de úgy emlékszem nem született igazi megoldás:hogyan lehet igazán erős növénykéket nevelni?Mert a szuperekben kaphatók ideig óráig birják, aztán feladják. . . a rozmaring és az oregano szépen tartja magát, de a bazsalikom harmatgyenge, és mindig elpusztul. Hát?Délután még sütök valamit, mert elfogyott minden, de még ne tudom mit, majd ebéd közben kifaggatom a lányom, mit szeretne. Olyan jókat irtatok ma is, de csak este tudok gyűjtögetni. Viszlát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 12:225253.
    én is úgy tudom, hogy szódabikarbónával
    mi már használtuk is helyettesként anyuval
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5244)
     
  50. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 12:225252.
    nagyon köszönöm
    biztos nekem is van valahol, de gondoltam a jól bevált recepted segíthet rajtam :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (5245)
     
  51. 2003. február 26. 12:105251.
    Szerintem sütőporral kell helyettesíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5244)
     
  52. 2003. február 26. 12:085250.
    Figyuzz, ez krumplikrokett csodásan hangzik. DE: hogyan kell úgy kisütni, hogy ne szívja meg magát olajjal? Honnan tudom, hogy a belseje is megsült? Pontosan milyen formára gondoltál, hogy formázzuk? Köszike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (5245)
     
  53. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 11:565249.
    Jo ebedet es etvagyat mindenkinek , -este majd benezek ujbol sziasztok
    /Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 11:545248.
    Valoban, szodabikarbonaval,
    azt gondolom a gyogyszertarakban ott is lehet kapni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5244)
     
  55. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2003. február 26. 11:545247.
    Te egy tündér vagy Hangyalány! Köszönöm a recepteket!
    előzmény:
    hangyalány (5242)
     
  56. 2003. február 26. 11:505246.
    Szia Redhead!
    Talán szódabikarbónával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5244)
     
  57. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2003. február 26. 11:435245.
    Izmíri kedvéért írom le a KRUMPLI KROKETT receptjét

    50 dkg burgonya
    1 egész tojás
    15 dkg liszt
    só, bors, szerecsendió
    zsemlemorzsa
    sütéshez vaj vagy olaj

    A krumplit héjában sós vízben puhára főzzük, meghámozzuk és azonmód át is törjük. Hozzáadunk mindent és összegyúrjuk. Kis puliszka formákat göngyölünk belőle. És sütéskor még belehempergetjük egy kis zsemlemorzsába. Isteni finom!
    Hozzáteszem, hogy a mennyiségeket fejből írtam, de mindenkinek a saját ízlésére bízom, lehet, hogy több lisztet is felvesz az a krumpli!

    Nálunk ma: túrós tészta
    Holnap azért is lasagne!

    És még egyszer: Nektek is elolvadt a zselécukros muffinban a zselécukor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 26. 11:295244.

    Kedves Brill es Saschamora !

    Koszonom Nektek a meleg fogadtatast. Remelem raszolgalok
    majd.
    Most viszont egy kerdessel
    fordulok Hozzatok. Tudja-e valaki,
    hogy a szalakalit/amit tudomasom
    szerint itt nem lehet kapni/mivel
    celszeru helyettesiteni.
    Elore is koszonom a segitseget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2003. február 26. 11:255243.
    Sziasztok!Én mára és holnapra zöldbabfőzeléket főztem. Ma sült virsli a feltét hozzá, hogy holnap mi lesz, még nem tudom. Túlórás hetem van, ami azt jelenti, hogy 7-8 körül megyek haza. Ilyenkor szoktam kétnapos kajákat főzni, meg előszedni a lefagyaszott "kincseket". Pénteken pl. a múlt szombaton főzött/fagyasztott marhapörkölt kerül elő, csak tarhonyát kell hozzá készítenem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2003. február 26. 11:195242.
    Ago!
    Megtaláltam a gyros öntetet is, ez nem az én érdemem, de küldöm.
    MÁRTÁS a Gyroshoz. :
    Veszel 2 gerezd fokhagymát és nagyon apróra összevágod, erre kevés olívaolajat öntesz. Ez álljon néhány percig. Majd erre öntesz tejfölt (kb 2-3dl), de lehet joghurttal is. Jöhet a fűszerezés: só, kevés őrölt bors, saláta fűszerkeverék és annyi ketchup, hogy kicsit rózsaszín legyen! Legalább 1 órát kell ennek a szósznak állni, hogy a fokhagyma összeérjen. Máris lehet fogyasztani! Jó étvágyat és sok sikert a gyroshoz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (5235)
     
  61. 2003. február 26. 11:155241.
    Kedves Ago!

    Én gyakran összedobok néhány primőrt, és valamilyen hússal keverve, egyszerűen egy natúr joghúrttal, kefírrel öntöm le. Pl.

    ZÖLDSÉGES PITA
    HV. : 2 nagyobb paradicsom, kockára vágva,
    fél kígyó uborka, kockázva
    1 erős zöldpaprika, karikára vágva,
    1 tv paprika, kisebb kockára vágva,
    20dkg pulykamell sonka metéltre vágva.
    1 közepes lila hagyma félbevágva, így karikázva,
    1 natúr joghúrt,
    15 dkg edami, v. trappista sajt. ( Volt, hogy Fetát, vagy Karavánt tettem bele, azzal is finom. )

    A hozzávalókat összekeverjük, és jó, ha kicsit hagyjuk összeérni az ízeket, de azonnal is lehet pitába tölteni, és mikróban 2 perc alatt átmelegíteni, és fogyasztható is.

    Igazán könnyű, tavaszi, nyári étel, nagyon gyorsan kész, és finom is!
    Nálam mindig van fagyasztott pita, úgyhogy amolyan jolly-joker is ez az étel.
    Bármilyen sült hússal ( pulykamell, csirke mell stb. ) jó. Próbáljátok ki, és írjátok meg, hogy ízlett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (5235)
     
  62. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 11:155240.
    Sherpa, kiprobalom en is , -az biztos , mert "tesztasak" vagyunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (5239)
     
  63. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. február 26. 11:095239.
    A Citromos cérnametéltből csak sokat szoktam főzni, mert nagyon eteti magát:) Sok sikert hozzá:))) Remélem Ti is úgy fogjátok szeretni, mint mi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885324 (5234)
     
  64. 2003. február 26. 11:085238.
    Cirka! légyszíves írd le milyen salikat csináltál, most szeretnék én is inkább leállni a nehéz kajákról, mert a kilók csak jönnek:)Köszi
    előzmény:
    Cirka (5236)
     
  65. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 11:075237.
    Nekem sul mar a fasirtom es pirul a krupli hozza, amit elöre megföztem egy kicsit. Na, es a tegnapi maradek leves , lesz elötte.
    Kell ennel jobb egy "mosas-napon"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2003. február 26. 10:535236.
    Hogy a topic címéhez tartsam magam a válasz: ma grízgaluskás zöldségleves és milánói makaróni lesz. Tegnap lightos kaja volt, igazából vacsira ettük. NAgyon fincsi salikat csináltam. Jó már egykis vitamin a nehéz téli kaják után. Mozarella volt paradicsommal és csirkés saláta. Ha akarjátok leírom a saláta elkészítését. Üdv Mindenkinek: Cirka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2003. február 26. 10:515235.
    A lefagyasztás eszembe sem jutott! Köszi! Esetleg pitába is betölthetném salátával (gyros)? Csak azt nem tudom, hogyan kell elkészíteni azt a salátaöntetet, amivel meglocsolják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5232)
     
  68. Torolt_felhasznalo_885324
    Torolt_felhasznalo_885324
    2003. február 26. 10:405234.
    sherpa, a lasagne lapokat tényleg nem kell megfőzni - bár néhány recept igy irja. A bepötyögött juhturos lasagne-hoz is meg kellett volna főzni, de én inkább megváltoztattam egy picit az arányokat, higabb szószt csináltam és 40 perc alatt nincs olyan tészta ami meg nem fő! :)

    A Citromos cérnametélted már ki is nyomtattam - hétvégén kipróbálom! :) Szoktál mellé adni még valamit?

    Igen, és a mai menü:
    MUSTÁROS HEKKFILÉ
    A fagyasztott hekkfilét tegnap este tepsibe tettem és a következő szósszal jól bekentem: mustár, olivaolaj, citromlé, só, bors, petrezselyemzöld, zuzott fokhagyma. Ha hazamegyek, bedugom a sütőbe és főzök mellé burgonyát és lesz finom fejes saláta is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (5199)
     
  69. 2003. február 26. 10:325233.
    Sziasztok!
    Aki nem tudja, mit főzzön ma, talán még segíthetek ezzel a nálunk kedvelt ételleírással.
    Szép napot mindenkinek!

    EZERSZIGET CSIRKESALÁTA

    Elkészítési idő: 40 perc

    Hozzávalók 4 személyre:
    1 csirkemell + 2 csirkecomb
    4 evőkanál olaj
    1 csapott kiskanál só
    fél mokkáskanál őrölt fekete bors
    40 dkg fagyasztott, morzsolt kukorica
    6 kemény paradicsom
    2-3 nagy, piros húsú paprika
    1 kígyóuborka
    4 ág szárzeller
    az öntethez:
    2 szép szál újhagyma
    néhány szem kapribogyó
    1 ecetes uborka
    5 evőkanál majonéz
    5 evőkanál tejföl
    1 evőkanál ketchup
    fél dl tejszín
    1-1 csipetnyi só
    őrölt fekete bors
    1 kiskanál citromlé
    porcukor és kevés mustár

    A húst tisztítsa meg és vágja fél kisujjnyi falatokra, majd a forró olajban kevergetve 8-10 percig süsse, közben sózza, borsozza. A kukoricát fölengedés után csöpögtesse le. A paradicsomokat - miután szárát kimetszette - cikkekre, a kicsumázott paprikát csíkokra, míg az uborkát karikákra vágja. A halványzeller vékony külső hártyáját fejtse le, majd a rudakat vágja 1 centis darabokra.

    A mártáshoz az újhagymát, a kaprit és az ecetes uborkát vágja apróra, keverje a tejföllel együtt a majonézbe. A ketchuppal és a tejszínnel ízesítse, sózza, borsozza. Ízlés szerinti mennyiségben adja hozzá a citromlevet, a porcukrot és a mustárt.

    Az előkészített hozzávalókat a csirkefalatokkal együtt rendezze el tálon, de összekeverve is ráhalmozhatja. A mártást külön kínálja hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5232)
     
  70. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 10:095232.
    Ago, nyugodtan lefagyaszthatod!
    Ha csak az apro hus alapod van meg burgonya nelkul akkor darald le , vagy mixeld össze es pizzara kitunö!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_712348 (5231)
     
  71. Torolt_felhasznalo_712348
    Torolt_felhasznalo_712348
    2003. február 26. 10:065231.
    Csatlakozom Krisztimhez! Én sem vagyok egy "Konyhatündér" még, de próbálkozom. Ezért nézzétek el nekem, hogy inkább kérdésekkel foglak titeket bombázni és kevesebb recepttel, mint pl. most. :)) Mit kezdenétek maradék brassóival? Nem szeretném kidobni, mert kb. 4 adag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 09:345230.
    Szia Kriszti!
    Az igyekezeted dicserendö !
    Meg csak egy hete jöttel ide hozzank , de mar biztos tanultal is valamit. Ez is a celunk, -segiteni a kezdö Tunderkeket.
    A Kapros csirkemell receptje pedig *** csillagos!
    előzmény:
    krisztim (5227)
     
  73. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 26. 09:305229.
    ma fogod megcsinálni ?? mert nekem van egy jó receptem (török), de a munkahelyen vagyok, és csak este tudom beírni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5218)
     
  74. 2003. február 26. 09:295228.
    Viszont egy hét múlva már produkálnom kell az ételeket a páromnak (hétvégén költözünk össze), így én is el foglak halmozni benneteket! Állítólag jól tudok sütni. . . ;) Puszi Nektek!
    előzmény:
    krisztim (5227)
     
  75. 2003. február 26. 09:235227.
    Sziasztok! kicsit elszégyeltem magam Brilljant. Nem vagyok még gyakorló háziasszony, csak leszek, de azért én is szívesen megosztok Veletek egy egyszerű, de annál finomabb étket! :)
    Kapros csirke (nem tudom volt-e már)

    3 csirkemellet felszeletelsz vékony csíkokra (a bőrét fejtsd le). 2-3 fej vöröshagymát fél centis kockákra vágsz, és megfonnyasztod olajon. Nem kell teljesen puhának lennie! Ezután beleteszed a csirkét, ízlés szerint sózod, delikátozod. Ha kifehéredet, és már majdnem puhának találod, akkor beleteszel 1-1, 5 doboz tejfölt, amit előzőleg elkevertél 1 evőkanál liszttel, és jó sok kaporral! A tejföllel még rottyan egy párat, és kész is! Én rizzsel, vagy tésztával szoktam kínálni! Jó étvágyat Tündérek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282287 (5219)
     
  76. 2003. február 26. 09:195226.
    Ne haragudj Brill, természetesen NAGY betűvel!
    előzmény:
    sunmacs (5225)
     
  77. 2003. február 26. 09:195225.
    Szia! én ugyanazt ajánlom, mint brill, a natúr májat, csak én csinálnék hozzá lyoni (nem biztos, hogy írják) hagymát! Ez a személyes kedvencem!
    Lyoni hagyma:vöröshagymát kakrikára vágsz, szétszeded, lisztbe mártod és forró olajban kisütöd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5218)
     
  78. 2003. február 26. 08:595224.
    Szerintem májpástétomot is készíts belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5218)
     
  79. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 08:595223.
    Szia , pont a mult heten volt nekem is egy ilyen szep adag friss borju- majam.
    A felet felhasznaltam a masik reszet pedig lefagyasztottam, ahogy mar maskor is tettem.
    Csinalhatsz belöle
    NATUR MAJ szeleteket is . Centis szeletekre vagva , lisztben megforgatva , hirtelen megsutni! Utana so , bors ra. Petrezselymes föttburgonya es valami savanyusag hozza es kesz az ebed , vagy vacsi.
    Probald meg!
    /Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5218)
     
  80. 2003. február 26. 08:525222.
    mai=ami, túl korán van? :))
    előzmény:
    sunmacs (5221)
     
  81. 2003. február 26. 08:495221.
    Sziasztok! Leírok egy nagyon egyszerű csirkés ételt, mai az én egyik kedvencem, és a "szezonja" is most van!
    Gyümölcsös sültcsirke

    A csirkecombokat befűszerezzük sóval, majd egy kicsit kiolajozott tepsibe fektetjük. Elkezdjük sütni, mikor kb. félig készen van, mellé szórunk felszeletelt banánt, darabolt narancsot, mandarint és földimogyorót, majd így sütjük tovább! Szerintem nem igényel köretet, de a férfinépnek krumplipürét ajánlok hozzá. Egész csirkével is készülhet, a lényeg, hogy bőrős husi legyen, met az adja meg a gyümölcsök ízét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2003. február 26. 08:485220.
    Sziasztok!
    Resztelt májat miért nem akarsz ebből csinálni? Szerintem finomabb lenne mint csirkéből!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5218)
     
  83. Torolt_felhasznalo_282287
    Torolt_felhasznalo_282287
    2003. február 26. 08:485219.
    Redhead !
    Köszönöm, a szakmai elismeresedet!!!
    Ez az elismeres valoban annak a kis FÖZÖTUNDER csapatnak jar , akik naponta itt vannak es idöt, faradsagot nem sajnalva gyarapitjak topikunkat es emelik annak erteket , "hirnevet".
    Minden dicseret , föleg , ha a vilag masik sarkarol is jön es raadasul "szakmabeliektöl" nagy örömet szerez nekunk! :)))))

    Ezuton szeretnem meg elmondani

    MINDENKINEK:
    Sokan latogatnak hozzank, es többen is kigyujtik a "muveinket"!
    Tudjatok, nem kis munka vegigmenni egy ilyen özönön es azt rendszerezni is. Hosszu orakat, napokat vesz igenybe!
    Ezert, szeretettel kerek minden
    UJ LATOGATOnkat
    a cel ne csak az legyen , hogy bejönnek es a rendszerezöktöl elkerik a gyujtemenyuket es tovabb allnak. :((
    Ertekeljuk jobban egymas munkajat, azzal, hogy reszt veszunk a topik nyuzsgö eleteben! :)))
    Remelem megertitek a keresemet minden hatso gondolatot elkerulve!

    Szep napot, jo fözöcskezest kivanok
    es a mai menu se maradjon el!
    Udvozlettel/Brill
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781473 (5212)
     
  84. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. február 26. 08:215218.
    Ma kaptam 2 kg borjúmájat. Van ötletetek mit csináljak belőle? Resztelt májat is csak csirkéből csináltam mostanáig. A rántott májat meg nem szereti a férjem. Ha tudtok segítsetek.
    Köszönöm:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2003. február 26. 06:545217.
    Jó reggelt mindenkinek!
    Megint egy kis csirke finomság.
    Gulyás csirke

    Hozzávalók:
    80 dkg csirkeaprólék, 20 dkg vegyes zöldség, 1 hagyma, 1 paradicsom, 15-20 dkg burgonya, 5 dkg tarhonya, 1 kanál zsír, só, pirospaprika.
    A megtisztított és apró kockára vágott vegyes zöldséget a csirkeaprólékkal együtt kb. 2 liter vízben főzni tesszük.
    Az apróra vágott hagymát kevés zsíron halványságára pirítjuk, meghintjük pirospaprikával, beleteszünk 1 meghámozott kisebb paradicsomot, 2 db kicsumázott szeletelt paprikát (vagy 2 kanál lecsót) pár percig pirítjuk azután az egészet, hozzákeverjük a fövő csirkéhez. Mikor a hús és a zöldség puhulni kezd, beletesszünk 15-20 dkg kockára vágott burgonyát.
    Külön edényben, kávéskanálnyi zsírban halványra pirítunk 5 dkg tarhonyát, felöntjük 2 dl vízzel, és puhára főzzük. Tálalás előtt a gulyás csirkéhez keverjük.
    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. február 26. 02:195216.
    Koszi saschamora;))))
    előzmény:
    saschamora (5215)
     
  87. 2003. február 26. 02:005215.
    akkor haragszunk, ha nem irsz tobbet:))
    előzmény:
    Boony (5214)
     
  88. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. február 26. 01:525214.
    Ne haragudjatok de nem birom ki, hogy ne irjak le egy suti receptet is nektek. Aki szereti a kokuszos sutiket probalja ki:))Az ebedunk megvolt ma husleves, es almas sajtos csirkemell rizzsel, holnap turoscsusza lesz:)

    Lazy Daisy sutemeny
    Teszta:
    4 tojas
    300 ml cukor
    2 teaskanal vanilia eszencia
    500 ml liszt
    2 teaskanal sutopor
    250 ml tej
    50 ml vaj vagy margarin
    1/2 teaskanal so
    Kremhez:
    375 ml barnacukor
    175 ml olvasztott vaj vagy margarin
    125 ml feles tejszin
    500 ml kokuszreszelek
    Egy talban osszekeverjuk, a tojast cukorral, a vaniliaval majd beleontjuk a lisztet, sutoport, sot, vajat, es tovabb keverjuk. A kapot masszat tepsibe ontjuk(23x33cm)majd 180 fokon 35-40 percig tuprobaig sutjuk. A meg meleg tesztara rasimitjuk a kremet, es felurol a sutoben rapiritunk kb 3-4 percig amig vilagos barna nem lesz a krem.
    előzmény:
    saschamora (5213)
     
  89. 2003. február 26. 00:355213.
    szijjja redhead!:))
    orulok Neked, de a "FozoTunder"feliratu csiptetot csak a "fonokasszony"tuzheti melledre:)))

    ma ez volt a vacsi:

    SZALONNAS KELKAPOSZTA

    a kelkaposztat sos-vegetas vizben szokasos modon puhara fozzuk egy keves krumplival. ha megfott leszurom, es addig hagyom lecsopogni, amig egy serpenyoben olajon pirosra-ropogosra sutok egy joadag kockara vagott husos szalonnat.
    raontom a kelkaposztat, es a fakannallal egy kicsit osszetordelem a krumplit, es nehany percig erosebb tuzon kavargatom. vegul borssal izesitem.
    ropogos heju hazikenyerre, vagy piritott kenyerre kenem VASTAGON :))
    nagyon fincsi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. Torolt_felhasznalo_781473
    Torolt_felhasznalo_781473
    2003. február 25. 23:245212.
    Sziasztok TUNDEREK !
    Udv Nektek Las Vegas-bol

    Uj vagyok itt Nalatok, remelem
    "befogadtok". Ajanlolevelnek talan
    elegendo, hogy vegig olvastam az
    osszes hozzaszolast, mind az 5ezret
    Ket hetbe telt, de boven megerte.
    CSODALATOSAK VAGYTOK!!!
    Millioszor tobbet ertek, mint az
    altalatok emlegetett "sztar-
    szakacsok"!
    Nekem elhihetitek, mert amig otthon
    eltem, ettermi uzletvezetokent
    tengettem az eletem. A ferjem pedig
    CHEF, ugyhogy van egy kis kozom a
    dologhoz.

    Kedves Brill!

    Koszonet Neked ezert a prima
    topic-ert!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_694110
    Torolt_felhasznalo_694110
    2003. február 25. 21:215211.
    Sziasztok olyan sok finom receptet kaptam mar toletek most en is szeretnek kuldeni nektek:))

    Gongyolt hus

    6 szelet kicsontozott karaj
    2 zsemle
    4 fott tojas
    1 doboz majkrem
    1 nyers tojas
    bors, majoranna, etelizesito
    6 szelet bacon
    olaj
    A karajt vekonyra kiverjuk, majd a tejben aztatott zsemlet kicsavarjuk, a fott tojasokat aprora vagjuk. A zsemlebol, fott tojasbol, majkrembol a nyers tojassal es a fuszerekkel tolteleket gyurunk. Ezzel a toltelekkel megkenjuk a husszeleteket majd felcsavarjuk, korultekerjuk baconnal, es ha szukseges megtuzzuk. A tepsit kikenjuk olajjal es szorosan egymas melle rakjuk a gongyolegeket, ha marad a toltelekbol , azt is a hus melle rakhatjuk. Vizben feloldunk keves etelizesitot, es a tekercsek ala ontjuk. Foliaval lefedve puhara paroljuk majd pirosra sutjuk. Jo etvagyat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612477 (5210)
     
  92. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. február 25. 18:485210.
    lehet, hogy igazad van
    más ugyan a rtésztájuk, de ez is töltött, és tésztaalapú
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (0)
     
  93. 2003. február 25. 18:375209.
    Én a spenótos spagettit ajánlom. 2 fej vöröshagymát baconon megdinsztelünk, megszórjuk sok fekete őrölt borssal, 5-6 gerezd fokhagymát hozzá présselünk, kakukkfű-vel, oregánóval megfűszerezzük, 20 dkg. sonkával, 2-3 db. karikára szelt sárgarépával és kb. 60 dkg gombával megpároljuk. Belerakunk 1 csomag mirelit (felolvadt) krémes spenótot, és összefőzzük. Tejszínes liszztel behabarjuk. És mégegyszer megfűszerezzük. Megfőzzük hozzá a spagettit. Mivel nem túl látványos összekeverve, külön tálaljuk, sok-sok sajttal megszórjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2003. február 25. 18:055208.
    szia sherpa, nem tudom mik voltak a jó lasagne tanácsok, de próbáld ki a lasagnet tészta helyett spenótos sós palacsintával:) nagyon finom és könnyebb mint a hagyományos. ugyanúgy kell lerakni csak sütni húsz darab kicsit vastagabb palacsintát aminek a tésztájába mirelit spenótot is keversz ízlés szerinti mennyiségben(kb egy csomag felét) én pulykadarált hússal csinálom, mert disznót marhát nem eszünk. és a paradicsomos mártás mellett besamellel is megkenem a rétegeket. eléggé finom:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (5206)
     
  95. 2003. február 25. 17:595207.
    Köszönöm Sherryl, nagyon aranyos vagy, hogy még 1* hajlandó voltál bepötyögni nekem a recepteket! Jól hangzanak, biztos megcsinálom az egyiket!! Még egyszer: köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909701 (5132)
     
  96. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. február 25. 17:385206.
    Köszönöm a tanácsokat lasagne ügyben! Remélem nem nevettetek ki nagyon:))És akkor egy gyors ebéd (vagy vacsora):
    Citromos tejszínes cérnametélt
    Hozzávalók: 50 dkg cérnametélt, 2 nagy citrom, 8 dkg vaj, 4 ek parmezán sajt, csipetnyi apróra vágott petrezselyem, 2 dl főzőtejszín
    Tegyük fel a tésztának a vizet forrni, tegyünk bele 1 kk sót. A vajat tegyük közepes serpenyőbe. A citrom héját reszeljük le úgy, hogy csak a sárga réteg kerüljön az ételbe, mert a fehér rész keserű. Lassú tűzön megolvasztjuk. Tegyünk bele néhány csepp citromlevet, és kavargatás mellett pároljuk egy percig. Ezután vegyük le a tűzről, öntsük hozzá a főzőtejszín 1/3-át és jól keverjük össze. Ha a víz felforrt, dobjuk bele a tésztát és kb. 2 percig főzzük. Mielőtt leszűrjük, vegyünk ki 1 dl a tészta vizéből és öntsük a serpenyőbe. Ezután a leszűrt tésztát is adjuk hozzá, szórjunk rá parmezánt, tegyük rá a maradék tejszínt, majd két kanál segítségével forgassuk össze. Petrezselyemmel meghintve tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438746 (5201)
     
  97. Torolt_felhasznalo_794647
    Torolt_felhasznalo_794647
    2003. február 25. 17:285205.
    Köszönöm a gyors segítséget! Most már biztos fog sikerülni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438746 (5204)
     
  98. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. február 25. 17:225204.
    Még vmi: rengeteg és nagyon forró olajban kell kisütni a csokikat kb 3 percig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438746 (5203)
     
  99. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. február 25. 17:205203.
    Szia! Megkerestem a palacsinta tészta pontos arányait:
    150 g liszt, 1. 5 teáskanál sütőpor, pici só, kb 2 dl szódavíz.
    Erre gondoltál??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_794647 (5198)
     
  100. 2003. február 25. 17:165202.
    sziasztok, még nem voltam itt, de a segítségeteket kérem, olvastam ezt a sült bauntyt. Leírnátok hogy kell csinálni?holnapra megcsinálnám a férjemnek. csak részletesen írjatok, mert sütni nem igen tudok, inkább főzni. privibe írjátok le légyszi. KÖSZÖNÖMMMMMMMMM
    előzmény:
    hangyalány (5194)
     

Címlap

top