Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2016. október 24. 07:18182101.

    Most meg ezek fővögetnek a konyhában:


    1. Mindent bele leves
    Egész pontosan, minden zöldségmaradékot bele leves :-)) Volt benne hagyma, fokhagyma, répa, káposzta, karfiol (egy egész fejjel, mert szeretem :-)), paprika, paradicsom.


    2. Zöldborsó főzelék
    Erre már most tudom, hogy ráfáztam... Nagyon hígnak nézett ki, és tettem hozzá kölest. Majd most megint vizet, mert sűrű lett. Nem tudom elképzelni mi lesz a vége. Talán majd szeletekben kell együk :-))


     

  2. 2016. október 24. 06:36182100.

    1. Congee rántottával
    Teljes értékű Phd + kínai doki reggeli. Kb minden nap ezt eszem, csak a feltéteket változtatom. Ma éppen fasírozott volt. 


    2. Chia, joghurt, alma-szilva
    Amíg lehetett. Most majd lesz chiamag valamiféle növényi tejjel leöntve + összepárolt almaszilvakörte :-))


    3. Spenótkéremmel töltött haltekercsek 
    Ez csak ötletadás, én nem élek hallal. Kiruccantunk a barátnőkkel egy valódi olasz pizzázóba, és ők ezt ették. Én meg pizzát, de azt már látott mindenki :-)) A halszeleteket átpároltak, a spenótkrémet leturmixolták, majd elkenték a halszeleteken. Felgöngyölték, és vajon párolt zöldséggel tálalták. Ha disznóhúsba tekerik, még én is megettem volna :-))


    4. Krumplifőzelék rántott hallal
    Most mondhatnám, hogy a férjem ette... de én is ;-)) A fene se tudja miért van az, hogy a halra ránézni sem tudok, semmiféle formában nem eszem, kivéve a rántott halat -keszeget!!!-, meg a fish and chipset. Mindenesetre megnyugtató, hogy az itt élő osztrák barátnőm is így van vele :-)) Viszont az is biztos, hogy a rántott halas ebédet ismét letudtam a következő 1-2 évre.


     


     

  3. 2016. október 24. 06:26182099.

    Néhány kaja ötlet. Nem sok, mert mostanában tényleg alig vagyok a konyhában. Igyekszem minél több helyen kajálni, mielőtt hazafelé vesszük utunk :-)) 


    1. Csirkemell csíkok sárga mártásban
    Ezt az ötletet innét vettem, majd módosítottam magamra. Paleóra, tejtermék nélkülire. Mert én hol paleózom már, hol meg vegán vagyok... Így szép az élet :-))


    2. Édeskrumpli, joghurt, pirított szalonnával
    Ez az étel meg a P.H.D., Perfect Health Diet, féle étkezés szabályain alapszik. Ez nagyon kedvemre van, és igazából ezt követem az utóbbi bő 3 hétben. Attól, hogy ebben lehet rizst (fehér), meg akár normál krumplit is enni, nekem nagyon bejön. És, ami a lényeg, valóban gyógyít!! Hogy engem megsegít, jobban mint bármi eddig, az biztos.


    3-4. Japán zöldséges palacsinta
    Ez is a P.h.d. receptje alapján készült. Amitől ez japán lett volna, azt a hozzávalót kihagytam, mert attól a zöldségtől vakaródzom, mint a nehézség. De kihagytam a tengergyümölcseit. Egye aki szereti őket... Úgyhogy ez most úgy japán, mint ahogy  koreai, de zöldséges palacsinta :-))


    ----------------


    A  kínai kölökdoki leállított a joghurtról. Sajnos ebben is igaza volt, de a joghurt, mégha kókusztejből is készült, cefetül hiányzik. Pedig a PHD szerint nem csak ehetném, hanem még az érlelt sajtok is fogyaszthatók lennének. Brühühühhhhűűű...


     


     

  4. 2016. október 24. 06:09182098.

    Szia Ezüstszárny :-)) Először is, annak ellenére, hogy elfelejtettem írni, hogy megy a drukk neked, az attól függetlenül megy, állandóan, hogy beszélek róla, vagy sem! Remélem minden rendben van!


    Hát igen, tényleg igyekszem finom és rengeteg zöldséggel teli ételt csinálni. Főleg azért, mert akinél kiesnek a lisztes dolgok, annak a jó ég tudja, hogy milyen hosszan -rettenetesen hosszú évekig- állandó hiányérzete van. És ha mellé még hússal sem él, akkor még inkább. Ezt a hiányérzetet valóban csak úgy lehet kitölteni, ha viszont a maradék lehetőségekből minél színesebb, finomabb, és egészségesebb kaját csinál az ember. És valóban hála azoknak a szuper blogolóknak, akik helyettem is kiötlik, hogy milyen klassz dolgokat lehet növényekből összehozni! Mert nekem még fantáziám sincs hozzá. Étvágyam, hála az égnek, az van :-)) Az meg egy másik misét is megérne, hogy mennyire azt  hiszi egy rakás "vegetáriánus" a világban, hogy a tésztás kaják, meg a szendvicsek a vegi étrend alapja. No meg főleg a gombák, hogy témánál maradjak :-)) Pedig már ott a megnevezésben is, hogy ők zőccségesek lennének. Pedig nem :-)) 


    Édes lelkem, nekem nagyon kőne a kölestejed receptje! De még a zabtejé is! De még ezeknél is jobban, a gesztenye tejé :-)) A rozstejre is fájna a fogam, de azt egy mély sóhajjal kihagyom. Pedig én imadtam a rozsos dolgokat! Különösen a rozskenyeret!! Már szagolni is... hát még leszelni egy teljes karéjt belőle, jól megkenni juhtúróval, majd rákarikázni a paradicsomszeleteket... és mikor a rozskenyérből kiízlett a kömény íz is... Na szóval, az maga volt a gyönyör :-DDDD 


    Jól is teszed, hogy kevés cukrot használsz. Épp a minap nézegettem, hogy milyen hihetetlen mennyiségű cukrot nyomnak bele a kereskedelemben kapható, különféle, patikatisztaságú ételműhelyekben készített műkajákba. Embert (állatot is!) rászoktattak a cukros ízre, hogy minél többet vegyen és egyen a portékájukból. Hogy emiatt (is), hány millió ember betegedett már bele a műkaják okozta különféle betegségekbe, azt már csak a jó ég tudja. Azt viszont már a létező statisztikák, hogy nagyon csúnya milliószámra vannak. Mi is alig használunk itthon cukrot, vagy mézet. 1 kg cukor kb 1/2 évre elegendő. Kettőnknek. Mikor magyar látogatók jönnek, akkor ennyi 1 hét alatt eltűnik. De volt már két ifi látogatónk is, akik ketten 4 nap alatt termeltek be 1 kg cukrot. Valamint három nap alatt, 2.3 kg sajtot... Mert, hogy ők vegetáriánusok... Na ezt elmesélem :-))


    Pár hónapja jött hozzánk két ifi. Egyik 17, a másik 21 éves. Itt csak átutazóban voltak, egy egy hónapos indonéz önkéntens meló után, hazafelé menet. S mivel a szigeten, ahol melóztak csak helyi kaja volt, főleg az ifi legény alig evett valamit. Le is fogyott rendesen, ami csak hasznára volt, mert nagyon sok rajta a felesleg. Induláskor előtt írták nekem, hogy ki vannak éhezve jó kis vegetáriánus kajára, és kérnek rántott sajtot. Írtam vissza, hogy otthon, az anyujuktól kérhetnek, tőlem nem. Itt távolkeleten nem rántott sajtot kell enni, hanem helyi specialításokat, amihez otthon soha nem lesz szerencséjük. Mivel tudtam, hogy mindketten vegetáriánusok, jól felkészültem mindenféle zöldséggel. Ezekből megették a vajaskenyeret, meg a paprikát, paradicsomot és uborkát... És ha nagyon belehúztak, akkor mindez tojásrántottával is kiegészült. Vittük őket mindenféle étterembe. Ezekből bejött nekik a nudlis kaja (noodles), valami egyszerű öntettel.  Már másnap feladtam elveimet, és vettem 1 kg sajtot. Készült belőle sajtos kenyér, sajtos rántotta, sült krumpli rárolvasztott sajttal, sajtos szendvics, valamint sajt sajttal. A végén 3 nap alatt 2.3 kg sajtot nyomtak be, mert ők vegetáriánusok :-DDD Tartottam ugyan -tök feleslegesen- hegyibeszédet arról, hogy mi is a vegi kaja, de nem hiszem,  hogy sok sikert érhettem el vele. Mindenesetre felpakoltam őket egy rakás vegán, meg vegetáriánus könyvvel mielőtt hazaindultak. nem hinném, hogy egyet is kinyitottak volna. Engem csak azért bánt a dolog, mert amúgy ez a két kölök valami elképesztően aranyos volt, hihetetlen jó rálátással minden másra, kivéve a vegetáriánus létet és annak kajáit ;-)) 


    Székelykáposzta!!! De jó ötlet. Na, ez lesz a héten, az tuti. Nekem!! Mert tényleg úgy néz ki, hogy nekem, akármennyire is nem kedvelem, de valóban húst kell ennem, mert hasznomra van. S bár még nem vagyok teljesen túl azon a sokkon, amit a gluténmentes kenyer okozott a szervezetemnek, de az már bizonyos, hogy a hús segítségemre van ebben a problémában is. Keveset eszem belőle, meg igyekszem jól elbújtatni, de napi kétszer egy-egy kis adaggal már lemegy. Reggelire általában rizsnyák + 1 db, valóban kisméretű fasírozott. Ma 1 db fasírozott a zöldborsó főzelékhez. Ami még mindig készül a lassúfőzőben. Én meg éhes vagyok már... 


    A tejföl szót meg sem láttam... ;-))


     

    előzmény:
    SilverEagle (182096)
    2016-10-22  13:49
  5. 2016. október 24. 05:26182097.

    Attól tartok Galile, hogy minden valószínűség szerint nem ugyanarról a gombáról beszélünk  Ami reishi (pecsétviasz stb) gombáról én beszélek, azt csak kapszulában, -benne, gondolom por alakban lehet- kapni, mint gyógyszert. Így ütésem sincs az ízéről :-)) Nem kötött ugyan vényhez, de mivel ölég drága, ezért csak akkor veszik az emberek a kínai patikákban, mikor azt az orvos javasolja. Amit bírok még nagyon a kínai gyógyításban, hogy a magára valamit is adó doktor csak akkor rendel drága orvosságot, ha arra valóban szükség van. Pedig a kínai gondolkodás azonos a minél hamarabbi profit összehozásával. És mégis, a dokik ebben nagyon becsületesek. Egyébként tényleg nagyon hatásos, a szervezetet minden pontján erősítő... nem is tudom mi. Talán maradjunk a gombagyógyszer megnevezésnél ;-)).


    A másik, hogy a shiitake-t sem úgy magában, vagy főzeléknek használják errefelé -egy bizonyos párolt étel kivételével-, hanem úgy, hogy beledobálnak az étel méretetétől függően néhányat a készülő kajába. Főleg levesekbe, de simán szelnek egy két gombafejet bármilyen más wokban készült ételhez is. De mivel ehhez előre be kell áztatni a gombákat, vagy jó hosszú időre, vagy lassúfőzőben előre párolva főzni, ezért ez utóbbit főleg az éttermekben csinálják.  


    Bár én is szeretem a gombafőzeléket, meg levest is, de még akkor is jó régen volt bármelyikük is. Igaz, ha semmi más nem jut már eszembe, vagy nem találtam a neten fogam alá való fotót, akkor valami gombás kaja csak beköszön :-)) Ahogy most visszagondoltam, legújabban rizottóként.


    --------------------------


    Igaz nem egészen így képzeltem el, de így is nagyon aranyos a macsekotok :-)) Valamiért én jóval hosszabb szőrűre gondoltam. Jót derültem azon is, hogy mennyi fotó van feltéve kutyákról, macskákról  gallery.site-ra. 


     

    előzmény:
    galile (182095)
    2016-10-22  08:05
  6. 2016. október 22. 13:49182096.

    Sziasztok, szép napot!
    Ancsa drága remélem, már jól vagy. Tudom, hogy az újdonság ereje sok embert magával ragad amikor ilyen minden mentes dologra bukkannak, mert azt gondolják, hogy az jó. Te nagyon sok finomat készítesz ilyen mű izék nélkül is- én inkább tőled merítek ötleteket, és nem érdekelnek az ilyen minden mentes cuccok. Kukoricát nem eszem semmilyen formában, mert emésztetlenül távozik tőlem, így kihagyom.
    A rizs, rozs, zab, köles dolgokat szoktam enni- főleg tejital formában inkább inni. Eritritet használok, cukrot nagyon ritkán. Több hónapig nem fogy el 1 kg cukor. Cukor félékből is van kókusz cukrom- még azt se használom sűrűn.
    Kenyér féléket nem szoktam sütni- rozskenyeret veszek, de azt is mértékkel eszem.Zöldség félékből, csirkéből, pulykából készítem ételeimet, rizs, rozs vagy köles liszttel sűrítek. A túró és a tejföl az a két dolog, amit havi 1x megengedek magamnak, mert nagyon szeretem mindketőt. Túróból desszertet szoktam készíteni gyümölcsökkel, a tejfölt főzésnél használom néha, de valamilyen reggeli vagy vacsi kiegészítéseként néha elcsábulok rá. :)
    Ma székelykáposztát eszem- ahhoz is kicsi tejfölt fogok enni, és rozskenyeret egy kicsi szeletet.
    Holnapra van egy magos bundába rántott csibe mellem, ahhoz pürét és zöldségköretet készítek.
    Nasinak most készítettem gesztenye italt- isteni lett, megkóstoltam :)
    Hétfőre - és szerintem keddre is marad - gombapörköltet készítek durum tésztával, uborka salival amibe sok fokhagymát is teszek. :)


     


    No megyek Mancit mosásra bírom, és közben Kincseimnek adok almát, puffasztott rizst és gránátalma darabokat. Nekik is kell a hidegben vitamindús nasi a mag mellé! 


    További szép hétvégét!

    előzmény:
    ancsa21 (182089)
    2016-10-20  06:28
  7. 2016. október 22. 08:05182095.

    Valóban van itthon pecsétviaszgomba. Egyszer találtunk is, azóta a szekrényben csücsül szárítva, mert persze van egy csomó jó hatása -mint jópár másik taplófélének-, de keserű...


    Azért a gombákkal mint mellékhatás nélküli gyógyítókkal legyél fenntartással, mert aminek van hatása, annak mellékhatása is. A gomba nehezen emészthető étel a kitin miatt is, nagyon sokan ettől is betegek -többen, intenzívebben, mint a tejtől, búzától. Nagyon sok gombánál nem egyértelmű a fogyaszthatóság sem. (Mérgező, nem ehető, ehető, feltételesen ehető, az érzékenyeknél allergiás reakciót kiváltó, hat éves kor alatt, terhesség idején nem ajánlott stb.stb.) Ezt sem kell túlzásba vinni, részemről úgy vagyok vele, hogy hetente egyszer-kétszer szívesen esszük, (Persze lehet már ez is túlzás.) mert nagyon-nagyon finom, és a könyveket, írásokat, képeket szívesen olvasgatom, próbálom megtanulni, mert nagyon érdekesek összetettek ezek a gombák. ..azért az elméleti tudás (nem tudás) mellett nagyon kell a gyakorlati is, mert ezt nem lehet könyvből megtanulni...Így is csak pár fajtát merek felügyelet nélkül leszedni...Szerencsénkre találtunk gombaszakértőket a környékünkön, akiknek meg tudjuk mutatni. :)


    A macska -így meg tudod nyitni?-:


    http://gallery.site.hu/d/26693687-2/002_001.JPG

    előzmény:
    ancsa21 (182094)
    2016-10-21  04:25
  8. 2016. október 21. 04:25182094.

    Szerintem nyugodtan higgyél a gombák gyógyító erejében. Van nekijük :-)) Miután otthon megtelepedtünk, mi is ki fogjuk tanulni a gombászat csínját bínját. Már bejelentkeztem egy barátnőnknél, akik szívesen okítanak minket. Nagyon várom :-))


    Azért gondolj bele, az sem véletlen ám, hogy a világ egy legjobb, minden mellékhatástól mentes gyógyszere a reishi gomba (ganoderma lucidum)! Ha jól tudom, ennek magyar neve vörös pecsétgomba. Ha nem, sorry! Ez a reishi gomba az egész szervezetre, egészében és külön külön minden szervre is erősítő, és ezen keresztül gyógyító hatással van. Szó szerint úgy gyógyít, hogy szervezetünk minden egységét erősíti. Egyetlen baja van, hogy baromi drága. Mármint az igazi. Mert már ezt is hamisítják. 


    Emlékszem, hogy otthon nem is olyan régen mekkora botrány keletkezett e gombának termesztője körül. Szegény, gondolom teljesen jóhiszeműen úgy hírdette gombáját, hogy az gyógyítja a rákot. Mikor ennek közvetlen gyógyítását nem lehetett bizonyítani, a nyakába is varrtak vagy 10 milla büntetést. Pedig igaza volt ám! Csak nem abban, hogy ez a csodagomba a rákot gyógyítja, hanem abban, hogy úgy megerősíti a szervezetet, hogy az jóval könnyebben, vagy akár egészében is meg tud a rákkal bírkózni! 


    Aztán ott van a shiitake, amit láttam a belinkelt oldalon is. Ezt is hetente egyszer, kétszer kéne fogyasztani, ha nem másképp, hát levesbe főzve, hogy katonásan őrízze egészségünket. Mivel itt bőven lehet kapni, én használom is. Viszont, ha éppen nem muszáj, nem eszem meg, hanem kidobom. Így a kutya is egészségesebb lesz ;-)) A levesben. vagy főzelékben úgyis benne maradt a jótéteménye, viszont a nyálkás húsával nem tudok kibékülni. Hogy otthon milyen fajtáját árusítják, azt nem tudom, mert az itt kapható, gyógyszernek is használható shiitake az nem fehér, hanem barna. Kívül, bévül, mindenhol. Még csemete korában is.


    A többiért meg, rókagomba, stb. csak a nyálam csorog. Errefelé még hírből sem. Az ausztráloktól ugyan hozzák a tömegtermelt gombákat, de azoknak nem sok ízük van. Kivéve azt a nagyon finom, nagyon husos gombát, aminek most nem jut eszembe a neve, és amit néhanapján kapni is lehet. Ez tényleg olyan harapnivaló gomba, konzisztenciában is, meg méretben is, hogy hús helyett használom. Főleg feltétként.


    Most meg nekivágok, és összeírom azokat az akupunktúrás pontokat, amiket kedvenc kínai dokim a legújabb távgyógyításában ajánlott. Ez az áldott lélek időről időre, már amennyire láttatlanban ez lehetséges, igyekszik segíteni otthoni ismerőseinknek. 


    --------------------


    A macskádat külön is, meg különutasként is elképzeltem, és szó szerint hangosan felnevettem :-DDD 


     

    előzmény:
    galile (182092)
    2016-10-20  14:34
  9. 2016. október 21. 03:56182093.

    Nem tudom mi történt, de a topik megnyitásakor az áprilisi bejegyzésekkel indított. Megint fejlesztenek? De hogy semmi sem történik véletlenül, arra az is a legjobb példa, hogy az első most felhozott, de akkori (;-DD) beírásod Galile, éppen a kovászos kenyérről szólt! Bingó, telitalálat :-DD És bár arra is reagál a mélyen tisztelt szervezetem, de csak akkor, ha egy egész szeletet ettem belőle. Úgy, a kenyér törzse tájékáról, ahol a legvastagabb :-DD Össze nem lehet hasonlítani azzal a  borzalommal, amit a gluténmentes kenyér okozott. Pedig kb ugyanakkora volt a mennyiség. Én is sajnáltam magam ;-)) Baromian. Pedig nem szokásom.


    Tényleg szerencse, hogy feljött ez a régi beírásod, mert amúgy sokat nem tudnék hozzátenni a véleményedhez. Maximum sűrűn bólogatni, azt meg úgysem láthatod :-DD Azért csak eszembe jutott néhány dolog ;-))


    Ha valaminek jelei vannak... Kezdem azzal,  hogy egyrészt azokat felülírja az, az egészen elképesztő kívánalom, amit a szervezet összehoz a gluténnal teli termékek látványára. Kinek az édesre, kinek a sós változatára. Én az utóbbiakat erősítem. Nem tudom milyen lehet egy félig kemény drogról lejönni, de valami olyasminek képzelem el azt az érthetetlen sürgetést és vágyat egy újabb adag gluténnal telített akármire, amit a szervezet olyankor összehoz, ha meglátja a búzalisztből készült termékeket. Ha időnként nem csinálnám végig ezeket a kívánós rohamokat, én sem hinném el létezésüket. De így, hites tanúja, de a legkevésbé sem élvezője is vagyok. Így, nem is véletlen, hogy sokaknak végtelenül nehéz lemondani róla. Nekem sem volt könnyű, de átállítottam az agyam, és így csak ritkán jön rám a kenyeret ennék roham. De még így is rámjön! Majd utána fogok nézni, mert egyre erősebb a gyanúm, hogy a glutén ugyanúgy viselkedik az idegeinkkel, meg ki tudja mi mással még, mint egy határozott függőséget kiépítő drog. 


    Másrészt írtó érdekes megfigyelni, hogy már olyan korán indulnak a jelek, pl abból a falatból, amit még rágunk, és éppen lenyelni készülünk. Még úton sincs a gyomorhoz, de az is, meg az agy is érzékeli, hogy itt valami nem stimmel. Hogy ebből, pl gyomorfájás, vagy bármi más lesz. Csakhát sokan nem hiszik el, mert éppen egy kovászos kenyérszelethez van szerencséjók. Hogy kire is gondolok most?? De persze így van, a jelekre figyelni kell, és sürgősen lejönni a jelet kiváltó dolgokról. 


    A kereskedelemben kapható, legnagyobb mennyiségben termelt búza, (de a rozs, stb is) és a mindenféle akármikkel etetett,meg hormonokkal telinyomott tehenek tejéből készült tej- és tejtermékek nem véletlenül lettek főbűnösnek kikiáltva. Én elég sokat olvasok ezekről, mert a tudás még abban is segít, hogy az ember egyre könnyebben tudja leszerelni függőségi érzését. Olyan hihetetlen mennyiségben, de főleg iramban növekszik azoknak a száma, akik ezekre érzékenyek, allergiásak, vagy éppen belehalnának a fogyasztásukba, hogy a főbűnösség kikiáltása jogos! És nem azért, mert a "fejlett"  nyugaton búzából és tejből fogyasztjuk a legtöbbet, hanem mert ezeket, az ételeink alapjait tönkrették a profit érdekében. Ma már azok, akik nem reagálnak az ezekből készült termékekre, azok egyszerűen szerencsések. Vagy csak még nem tudják, hogy nekik is bajuk lesz, csak idő kérdése. Ha valamit nem változtatnak sürgősen, ebből súlyos, a nyugati világ felére nézvést végzetes problémák lesznek. 


    "Rengeteg gyerek jóformán fehér kiflin, tejen, meg bolti vackokon él. Mert nem szeret mást.."


    Nem lehet véletlen. Mégiscsak az lesz amit sejdítek,  hogy a glutén és a tejfehérjéje drogként üzemel a szervezetben, és súlyos függőségi viszonyt alakít ki. És akkor ott van még, a bennük is lévő, meg hozzájuk adott cukor is. És most nem térek ki rá, de a cukornál meg jön a szétgenetikázott kukorica, a maga elképesztő cukormennyiségével... 


    A kategóriáddal, meg a többivel maximálisan egyetértek. És határozottan bólogatok :-))


     

    előzmény:
    galile (182091)
    2016-10-20  09:02
  10. 2016. október 20. 14:34182092.

    Sehol senki, azért így a kávé mellől folytatom, egy linkkel:


    http://ripost.hu/cikk-elkepeszto-gomba-dieta-minimalis-ka loria-gigantikus-gyogyero


    -Nem mintha fenntartás nélkül hinnék a benne leírtakban, de amíg összegyűjtjük a gombát, az biztosan egészséges -Már ha az olyan helyzetekből, mint én ma délelőtt -hegyoldalon mászás, kövek között -egyik kezemben kosár gomba, a másikban bot, a nyakamban a macska (mert utánam jött, és miután a fennakadt a csipkebogyós-kökényesben, nem akaródzott a saját lábán jönnie...Persze hátrányos helyzetű perzsa lévén, nem volt egyszerű a dolga...és ha már macska, azért vettünk perzsát, hogy majd olyan nyugis lesz, mint egy díszpárna, csak sajnos Pöttömkénk ezt nem tudta, így a legélénkebb macska, aki megfordult nálunk, kénytelen puccos frizurát hordani...) mögöttem a kutya is jött, de ez utóbbi nem sok vizet zavart. Szóval, ha ezeket a helyzeteket megússza valaki épp csontokkal, akkor egészséges elfoglaltság...:)))


    Az eredménye mindenképpen megvolt a túrának, mert egy szép adag illatos gombát gyűjtöttem. Ebédre a brokkolifőzelék mellé rizikéből sütöttem fasírtot...Nagyon-nagyon finom lett...

    előzmény:
    galile (182091)
    2016-10-20  09:02
  11. 2016. október 20. 09:02182091.

    Sajnálom, hogy így jártál. Jobbulást! :(


    Elég hosszú a hozzászólásod ahhoz, hogy azt válogassam ki belőle, amit akarok. -De én már csak ilyen akaratos vagyok,  anyukám is réges-rég megmondta....Szóval én levontam a következtetésemet, nincs csodaszer... semmi. Mert egyik fórumon ezt istenítik, másikon azt. Egyik héten csodaszer az egyik gabonaféle, másik héten a másik. Ha valami nem esik jól, vagy jelei vannak, hogy nem esik jól, félre kell tenni. ..és mindenből módjával kell enni..változatosan.Meggyőződésem azért kell a sok csodaszer, hogy ne kelljen mértékletesnek lenni. Szegény búza, meg a tej sokszor van kikiáltva főbűnösnek, és egészen biztosan sokan érzékenyek rá, vagy van vele problémájuk, de van még olyan gabonaféle, amit ilyen nagy mennyiségben, sokszor kizárólagosan esznek az emberek? Rengeteg gyerek jóformán fehér kiflin, tejen, meg bolti vackokon él. Mert nem szeret mást...Ez nekem teljesen más kategória, mint hogy megeszik a sok zöldségen, gyümölcsön, húsfélén tojáson felül napi 1-2 szelet tk magos kenyeret, meg iszik egy pohár tejet.


    A gyerekekkel azért kiegészíteném, hogy amíg közösségbe nem kerülnek, azt esznek meg, amit eléjük raksz. De aztán nem. Hanem amit a többiek esznek...jobb esetben elcserélik az egészséges sütit a boltira, rosszabban hazahozzák, legrosszabb esetben kidobják, mert nem merik bevallani, hogy nem ették meg. Én ezért lazítottam a szabályaimon..Most a többrekeszes uzsonnásdoboz előnyeivel játszadozom, a gyerekek lelkesek érte. Mai uzsonnájuk, saját sütésű tönkölykalács vajjal -csokidarabokkal, mazsolával, mandulával-, két falat pillecukor (ajándékba kapták a tengerentúlról, sajnos nem dobhatom ki, de ha többet teszek, elajándékozzák legalább az egyiket :))), egy szelet sajt, egy marék -házi- almachips, réparopi, egy marék mandula, pár db grissini. (Bolti, de olívaolajjal, nincs benne adalék.)  

    előzmény:
    ancsa21 (182090)
    2016-10-20  07:18
  12. 2016. október 20. 07:18182090.

    Amitől viszont határozottan meg is ijedtem, hogy mennyire nem voltak tisztában az ott irogatók azzal, hogy a liszt- és tejérzékenység nem önálló betegség, hanem csak egyik tagja egy olyan betegségcsoportnak, aminek skálája az ételérzékenységtől, a súlyos cukorbetegségen, vagy éppen multiple sclerorison keresztül a legvadabb rákbetegségig minden megtalálható. És ezek nem csak egy bolyban vannak, hanem egyikből keletkez(het)nek a másik, leginkább a súlyosabb változatok. Nem kötelező, hogy bárki pl rákos beteg legyen, akinek lisztérzékenysége van, de hogy összehasonlíthatatlanul több rá az esélye, mint azoknak, akiknek nincs ilyen problémájuk, arra sajnos mérget lehetne venni. 


    Azt csak szívből merem remélni, hogy csak azokon az utóbbi heteken volt az a sütemény- és kenyér roham, amit nekem lehetőségem volt visszaolvasni, de előttük rengeteg olyan ötlettel és recepttel segítették egymást, amik valódi tápértéket tartalmaztak. Adja az Isten, hogy így legyen. 


    Mára már látja és hírdeti a nyugati orvosok, ugyan egyelőre csak kis része, hogy a jól megválasztott étellel nem csak jobban lehet élni, de életet is lehet menteni. Ezt,  a többségi nyugati orvosok, biológusok zömének arroganciájával lenézett kínai, indiai, stb, keleti orvosok már évezredek óta tudják, és gyakorolják is. Ha ők meghallják, hogy miket esznek a nyugati, "felvilágosult" emberek tömegei, mint pl ez a műkenyér is, azonnal összeszorítják a szájukat -ők bezzeg nem hülyézik le a nyugati orvosokat-, helyette inkább vesznek néhány nagy levegőt, majd megkérik az illetőt, hogy ne tegye. És elmondják neki, hogy helyette inkább mit egyen, ami étel nem a gyomrát fogja kitölteni, hanem az életét megmenteni. Ahogy ez velem is ugyanúgy mint másokkal megtörtént, éppen a tegnapi napon, mikor elmeséltem a kínai dokinak, hogy mitől lettem oda 3 napra. Elég érdekesen nézett rám :-))


    És már csak azt mormogom még ki magamból, hogy egyre kevésbé értem azokat, akiknek ott a kezükben a világ legnagyobb könyvtára, az internet, hogy akkor miért nem néznek még alaposabban szét, hogy mi lehet a legnagyobb segítség az ő, vagy éppen gyerekei számára. Akár keleti, akár nyugati megoldásban. Mert azt biztosan állíthatom, hogy aki tápanyag nélküli, sőt a szervezetet csak mérgező hozzávalókkal teli ételeket készít, csupán azért, hogy ne kelljen a gyerekének amiatt szenvedni, hogy nem eheti azt amit kortársai, azok sajnos nem segítik a gyerekeiket. Ezek, a tápanyag szikráját sem tartalmazó kenyerek, pékárúk nagyritkán ugyan fogyaszhatók, node naponta?? S ezért képesek önfeláldozóan vagy hajnalban kelni, vagy éppen éjszakába nyúlóan sütni. Ezzel ugyan megsegítik a gyerekek lelkét, komfort érzetét, de hogy egészségüket nem, az ezerszázalékos. Sajnos. 


    Nem értem,  hogy miért nem lehet arra bíztatni a gyerekeket, vagy határozottan beléjük nevelni azt, hogy büszkén vállalják fel, ők tudják mit ehetnek, és mit nem. És erről, ha éppen kedvük van rá, fel is világosítják a többieket. Ha kell, akkor az óvónénit is, meg a dadust is, vagy éppen a tanáraikat. A gyerekek meg, ha mástól nem is, -sajnos a legkevésbé a szüleiktől-, de így legalább egymástól könnyen eltanulják, hogy vannak akik más ételekkel élnek. És annyi. A gyerekek mindent könnyen elfogadnak, és ha nem akadályozzák őket, vagy éppen nem beszélnek otthon hülyeségeket a szülők arról az akármi mentes ételről, amivel egyre több társuknak kell élni, akkor minden probléma nélkül fognak együtt enni. A gyereklélek elképesztően jó befogadó, megértő és támogató! 


    Tapasztalom én is, hogy a szülőkkel, meg a felnőttekkel van a legtöbb probléma. Legtöbbje nem tud másként gondolkodni, csak ahogy azt gyerekkorukban megszokták. Ezt látom magam is, akár naponta is. Pl a kínai rokonoknak már négy éve magyarázom, hogy nem ehetek lisztből készülteket, meg nem ihatok tejes dolgokat. Mi volt erre a legtöbbször a válasz? Meghívtak minket kínai gombócot (dumplingot) enni... majd csodálkoztak, hogy én a tegnapi maradék rizst kértem magamnak. De volt olyan is, mikor kint voltam náluk, hogy sorozatban vittek olyan étterembe, ahol az u.n. mennyei csirkéből főzték tejfehérre a levest. Tejtől volt a fehér színe... És nem, évekig nem értették, hogy mi a fene bajom van, mert olyan nincs, hogy valaki valamit nem ehet. Mondjuk ez náluk érhető viselkedés is, mert ha valakik, akkor a kínaiak nagyon is tudják, hogy kell egészségesen étkezni. Vagyis izé, eddig tudták. Most majd a nyugati ételekkel szépen tönkre fogják magukat vágni.


    ----------------------


    Aki véletlen elolvassa mormolásom, azt arra kérem, legyen mindenki segítségére azzal, hogy legalább nem ütivágja azokat, akik másként kénytelenek élni életüket. Segítsen azzal, hogy befogadja a másként étkezőket, de elutasítja az értéktelen, minden táprértékétől megfosztott ételeket. A világot egyenként lehet jobbá, szebbé, egészségesebbé, élhetőbbé tenni. Mindenkinek megvan ebben a maga feladata és kötelessége. Köszönöm, ha teszitek :-))


     


     


     

    előzmény:
    ancsa21 (182089)
    2016-10-20  06:28
  13. 2016. október 20. 06:28182089.

    Hát ez az!! Semmit nem tettünk a lapossal :-)) De még a macskák sem! Ami azért mifelénk nagy szó ám ;-)) Nem tudni mi baja volt, de bedöglött. Szerintem gyári hiba. Az esetleg,  hogy az itteni magas páratartalom tette volna tönkre, kizárható, mert direkt úgy kerestünk gépet, hogy annak azt bírnia kell.


    Itt nem csak azért nincs javítóhely, mármint az aprócseprő hibáknál nagyobb dolgokat is helyrehozó javítás, mert ez egy pici ország, hanem mert nincsenek. Eddig nem volt érdekes, az olajból befolyt összegek miatt volt pénzük az elromlott dolgokat eldobálni. Nekem ez az elején az agyamra ment, de aztán mint mindent, ezt is megszokja az ember. Talán majd most, hogy egyrészt az olaj ára a béka hátsója alatt (fogyasztóknak baromi jó), talán rászoknak, hogy nem kell mindent eldobálni.


    ------------------------


    De nem csak a lapitopi ment tönkre, hanem én is... Tényleg majdnem kinyúltam egy gluténmentes kenyér miatt. Ugyan rövid ideig tartott, hogy egy gluténmentes élettel foglalkozó csoport tagja lehettem, de az ottaniak lelkesedése, és információs tárháza engem is levett a lábamról, és vettem egy relatíve világszerte ismert ausztrál cég gmentes kenyérporát. Majd megcsináltam..


    Már akkor kétségeim támadtak, mikor kiderült, hogy csak víz kell hozzá, semmi más, majd láttam az azonnali "kelését", mikor is egy határozottan kifagyott kocsikenőcs kiszálasodott masszájához lett hasonló. De akkor még legyűrtem ellenérzésem, sőt ellenkezően, alig tudtam kivárni, hogy megsüljön, majd megkenjem zsírral (!!! én csináltam :-)), meg vajjal, és rá firom paradicsom, meg nem finom, de legalább paprikára hasonlító kaliforniai izé.


    Az, hogy a szépen magasló kenyérke a sütés utolsó pillanatában összeomlott, az sem okozott problémát, az én sütéseim mindig ilyenek, ezért oda se neki érzéssel vágtam le az első szeletet. Majd megint nem hallgattam az ellenkező üzeneteket küldözgető megérzésemre, és jól megkentem, majd jött a rávaló, és hammm... Fura volt, meg nyúlós is, de legalább valami, ami kenyérféle. Gondoltam, ha majd kihűl, jobb lesz. Nem lett jobb, de könnyebben lehetett szelni. Végülis 3 szeletet termeltem be. Kettőt zsírosdeszkaként, egyet meg vajaskenyérként. És minden ellenérzés ellenére baromi boldog voltam. Estig.


    Mikor is beindult életem legrosszabb éjszakája, majd nappala. Én még ilyen beteg életemben nem voltam semmitől, pedig volt benne sugárkezeléstől kezdve addig minden, míg ki nem derült, hogy a rohangálásaim megszámlálhatatlansága nem csak az elromlott anyagcserém, meg a kezelés miatt van, hanem amiatt is, hogy a szervezetem nem bírja a rövidláncolatú, főleg gyümölcsöket. (Fodmap) Kb 3 napba került, mire kikeveredtem a legrosszabból. Most már tudom, hogy megint hetekig fog eltartani, amíg megint gatyába rázom, legalább alapfokra a szervezetem.


    És most jön, amiért mindezt elmondtam. Hogy azon a helyen, ahol én is belelkesedtem, az emberek ezt egymásnak ajánlgatják. Leginkább kisgyerekes szülőknek, akiknek azzal valóban jóval könnyebb lesz az életük, hogy két szelet műkenyér közé bevágnak valami mást. Értem én őket! Hogyne érteném, hisz én is voltam (egyedülálló) szülő, akinek alig, vagy egyáltalán semmire sem volt ideje. Csakhogy...


    Csakhogy, annak ellenére, hogy nem mindenki szervezete fog olyan rettenetesen reagálni, mint az enyém, de csak idő kérdése, hogy mindenki reagáljon az olyan előre készített gm lisztekre, aminek fő összetevője a kukorica, meg a minden jóságától megszabadított kiherélt rizs, meg ki tudja milyen kémiai puffasztók és "kelesztők". Akinek ugyanis baja van a gluténnel, annak alapjáratban vagy már van, csak még nem tud róla, vagy biztonsággal állítható, hogy baja lesz a gabonákban található cukorral is. Leginkább, még a búzánál is jobban tönkretett, alaposan génmódosított kukoricában található cukorral. Amit nem véletlenül módosítottak úgy,  hogy minél magasabb legyen a cukortartalma. Az édeset nem csak az emberek szeretik, hanem az állatok is. Szívesebben fogyasztják azt, a számukra előállított gabona és egyéb kotyvalékot, ami édeskés.


    És akkor még ott vannak az ilyen lisztekből készített receptek is, amiknek sokasága tartalmaz iszonyat mennyiségű cukrot (pluszban!) és margarint... Sk szemeimmel láttam azt, az amúgy látványra a csodaszép "sütit", amibe 35 - 40 dkg margarint kellett tenni. És akkor nagyon szomorú lettem. Volt rá jópár napom azon  gondolkodni, hogy valóban létezik az a mondás, hogy a pokolra vezető út jószándékkal van kirakva. Mert abban egyetlen másodpercig sem kételkedem, hogy az ott egymást segítő, főleg hölgyek, a legjobb szándékkal ajánlották süteményeiket, kenyérféle készítményeiket. Mindemellé természetesen az is lehet, hogy az ő lisztkotyvalékuk messze jobban lett összeállítva. Csak én kételkedem benne. Abban viszont nem kételkedem, hogy mennyire nem fogják érteni, hogy hosszútávon miért is nem gyógyulnak az ilyen lisztekkel 'segített' felnőttjeik, de főleg a gyerekeik. Szomorú ez, nagyon.


     

    előzmény:
    SilverEagle (182088)
    2016-10-12  17:57
  14. 2016. október 12. 17:57182088.

    Szia Drága!
    Mi jót tettél azzal a szegény lapossal? Annyit írtál a billentyűzettel, hogy megadta magát? Szomszéd országba tudnak csak cserélni ? Hmm...
    Remélem, jól vagy, várunk vissza!


     


    További szép estét mindenkinek!


     


    előzmény:
    ancsa21 (182087)
    2016-10-10  08:01
  15. 2016. október 10. 08:01182087.

    Lassacskán én is előkeveredek! Jó sok minden történt velünk. Többek között pl a laptopunk is kihalta magát. De valami irtó furcsa módon, még a garancia lejárta előtt. Nem is hittünk a szemünknek :-)) Ki kellett cserélni a teljes billenytyűzetet. De azt csak a szomszédos országban tudták megoldani, oda meg el kellett postázni...  Errefelé még az Isten malmai is jóval lassabban őrölnek. Na szóval elvoltunk egy darabig a kölcsön kapottal, de azon csak üzengetni, max levelezni lehetett, olyan ménkű lassan üzemelt.


    Most csak bejelentkeztem, hogy élek, és majd jövök. Addig meg majd kitalálom, hogy hogy lehet úgy hozzászólni ezen az új felületen, hogy nem névre kelljen kattintani, hanem csak úgy, új hozzászólást írni. 


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (182086)
    2016-09-28  18:07
  16. 2016. szeptember 28. 18:07182086.

    Szia! 


    A padlizsánt minden formában nagyon szeretjük, ezt a paradicsomos , sajtos rakottast hamarosan elkészítem! köszi!


     

    előzmény:
    galile (182085)
    2016-09-28  17:46
  17. 2016. szeptember 28. 17:46182085.

    Sziasztok!


    Megint dolgozni kell, ilyenkor fórumozok rendszerint, mert ha tehetem, le sem ülök a gép elé...


    Az üvegaljú tárolóm olyasmi, mint ügyintéző tett fel képet, csak fehér csatos tetővel. Talán 600 ft/db áron, semmi extra, de lehet benne sütni, fagyasztani is. Így ha pl. rakott krumplit csinálok, és másnap férj is viszi, akkor ezekbe az edényekbe is rétegezek egy adagot, külön sütöm meg. (Magamnak meg másnap délben, hogy friss legyen.)


    Ha már rakott, tegnap nagyon finom padlizsánt sütöttem, bár diétásnak nem mondható, de annál finomabb. Apropója, hogy miután vége lett a nyárnak, sok gyerekkel, csavargással, majd az iskolakezdési mizériának, férjjel megszöktünk 4 napra kicsit romantikázni kettesben, az itthon maradottaknak pedig tegnap este többek között hozott alapanyagokból egy kis olasz hangulatot tettem az asztalra. (11 főre)


    A rakott padlizsántól indultam, de jól elkalandoztam...Először is főztem egy paradicsomos alapot, vhagyma, fokhagyma, olívaolaj, többféle paradicsom -közte kicsit száron aszalódott-fehérbor. A padlizsánszeleteket olívaolajoztam, fűszereztem, olajban megsütögettem, aztán tálba olaj, rá paradicsom szósz, rá padlizsán, aztán szósz, aztán sajtok (mozzarella, parmezán), sorba -sorba, amíg el nem fogyott. A sajt és a padlizsán súlya megegyezett...-Ezt sütöttem össze. Épp olyan finom lett, mint amit ettünk, büszke is voltam rá. Nem is értem miért nem sütöttem még ilyet...:)

    előzmény:
    ancsa21 (182074)
    2016-09-23  07:52
  18. 2016. szeptember 24. 17:41182084.

    Mivel én nem kávézom, nincs darálóm sem, de most olyan sokféle lisztem van, hogy talán az egész életemben elég lesz :)


     


    Én már nem vásárolok joghurtokat egyáltalán. Régebben vettem, mert szerettem müzlivel, aszalt gyümivel , magvakkal reggelire.
    Most nem engedhetem meg magamnak, és már nem is vagyok oda érte annyira. Ha az automatába több magot teszek, akkor joghurt sűtűségű lesz a mag tejem, és abba is finom mindaz, amit régen joghurtba szerettem.

    előzmény:
    ancsa21 (182064)
    2016-09-13  06:18
  19. 2016. szeptember 24. 17:36182083.

    Szerintem nem rossz választás- sőt, még szerencsét is hozhat :)


     


    előzmény:
    ancsa21 (182065)
    2016-09-13  06:25
  20. 2016. szeptember 24. 17:33182082.

    Szia Drága!Szia mindenkinek! :)

    Az a könyv kölcsön lett adva, és sajna nem adták vissza nekem, így üthetem a nyomát. Külföldre távozott az a család, melynek hölgy tagja kapta kölcsön, és elfeledte visszaadni.


     


    Én viccesen "dörögtem" Sheriffre, mert én van amit megértek, és van amit nem angolul. Vizsgám az nincs, és csak egy játékban próbálok kommunikálni angolul. Tulképpen a nyelv miatt maradtam a játékban- mondván így gyakorolom az angolt-, de ott speciális szavak, kifejezések vannak, amivel játékon kívül nem érek semmit. Akkor lenne értelme, ha a külföldi játékosokkal másról is beszélgetnénk, nem csak játékkal kapcsolatban. Tőlem lehet csusszanni egyikből a másikba- max nem értem meg, és kérdezek :)
    Ez is egyfajta tanulás lehet.

    előzmény:
    ancsa21 (182066)
    2016-09-13  06:33
  21. 2016. szeptember 24. 15:33182081.

    Nos, nekem úgy tűnik, Marcsi még nem tudta össze egyeztetni ezeket a bemutatókat a műsorának tradicionális hangulatával. Nálam már nem ennyire szigorúan zsiradék mentesek, glutén mentesek az ételek. De legalább látjátok, mennyire diétásan lehet főzni.(én kicsit sózok, habarok, rántok, stájbolok,)


    Vannak tepsik is, amiben a sütőben is át lehet sütni pl. a főtt csülköt.


    A lényeg, hogy ne fűtsük túl, tartsuk be az időt! Különben, ha a korábban megszokott nagy lángon, sokáig "gyötörjük" az ételt, akkor kudarcnak éljük meg a főzést.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (182080)
    2016-09-24  14:59
  22. 2016. szeptember 24. 14:59182080.

    https://www.youtube.com/watch?v=CsIqofNRGoE&feature=youtu.be&t=44


    ugyanitt a youtubon ott a többi bemutató is fenn van Marcsitól.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (182079)
    2016-09-24  14:31
  23. 2016. szeptember 24. 14:31182079.

    Ancsa, írtam neked privit is.

    előzmény:
    Zsumi45 (182078)
    2016-09-23  22:33
  24. 2016. szeptember 23. 22:33182078.

    Szia Ancsa!


    Az edény , amit dicsérek, ma is épp olyan, mint új korában. Ez nem bevonatos, hanem hőtárolós aljú nemesacél. A külseje tükörfényesre polírozva a belseje selyemfényűre.  Ide teszek egy linket, türelmesen olvasd el, pörgesd le végig! 


    Nemcsak itthon lehet kapni, de cipelni nem érdemes....Az ára minden forgalmazó országban egyforma.


    http://www.zepter.hu/MainMenu/Products/HomeArt/Masterpiec eCookware/Product-Range.aspx


    Nagyon könnyű megtanulni a célszerű használatát,s ekkor minden előnye érvényesül. Sokan nem szánnak időt a megismerésére, ők azok, akik nem aknázzák ki a lehetőségeit.


    Menyasszony unokám is ilyet kap nászajándékba. 


    Nemcsak ez a cég gyártja, hasonlót mások is kínálnak, talán még drágábban, viszont vigyázni kell, mert sokan hamisítják.  


     

    előzmény:
    ancsa21 (182074)
    2016-09-23  07:52
  25. 2016. szeptember 23. 22:20182077.

    Nem látom, hogyan lesz ebben vakuum? Hol csatlakozik a szivattyú?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (182076)
    2016-09-23  09:11

Címlap

top