Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaváró Barátnők

roxxan
Létrehozva: 2005. augusztus 22. 10:36

Sziasztok!

Remélem, mindenki csatlakozik, és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk: a babavárásnál! 

  1. 2009. november 5. 11:2919176.
    Elment a kedvünk az írástól.................................
    előzmény:
    Cucó (19175)
    2009-10-30  17:33
  2. 2009. október 30. 17:3319175.

    Matti!

     

    Nem akartunk megbántani, de ezt szerintem, Te is tudod.  

    Csak kicsit türelmetlenek vagyunk és kíváncsiak, mi van Veletek, úgyhogy remélem, nem gondoltad komolyan, hogy már nem is jössz felénk...

    Várunk vissza szeretettel.

     

    Puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877201 (19171)
    2009-10-28  20:25
  3. 2009. október 30. 17:2919174.

    Hát, most én is meglepődtem... Szerintem nem voltunk bántóak, legalábbis én nem érzem annak. Lehet, h csak túl fáradt, olyankor én is érzékenyebben reagálok. Vagy az volt a baj, h nem tettem ki smiley-kat, de nem akartak megjelenni, amikor rájuk klikkeltem és feladtam a próbálkozást....

     

    Remélem, semmi komoly..

     

    Puszi

     

    előzmény:
    ildi0317 (19173)
    2009-10-29  08:54
  4. 2009. október 29. 08:5419173.
    Te érted Mattit, v, írt esetleg privit ? Szerintem nem voltunk bántóak ? Vagy igen ?
    előzmény:
    Cucó (19169)
    2009-10-27  18:19
  5. 2009. október 29. 08:5219172.
    hát ez meg mi?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877201 (19171)
    2009-10-28  20:25
  6. Torolt_felhasznalo_877201
    Torolt_felhasznalo_877201
    2009. október 28. 20:2519171.

    hahahaha 2.-ig akkor is dolgozom!

     

    De szerintem már nincs is kedvem jönni.............................még 2-kor sem és még 2.-án sem.............

     

    További jó szórakozást!

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ildi0317 (19170)
    2009-10-28  08:42
  7. 2009. október 28. 08:4219170.

    Szia Cucó!

     

    Jelentem a náthám ok.,az allergiám meg megint pötyizik 

     

    Itt nagyon jó idő volt a 3 nap alatt. Mi is barangoltunk kicsit. Kint voltunk a közeli erdőkbe,és járkáltunk , leveleket gyűjtöttünk, meg gombát kerestünk de az nem volt,meg állat nyomokat néztünk stb stb. viszont nagyon tetszett Bencinek a sok , szép moha.......................

    Gondoltam rád tegnap este. a Tescónak van egy új karácsonyi szórólapja játékokból . Egész jó dolgok vannak benne.

    Benci begyűjtött belőle vagy 10-et azt nézegette.az este.................

     

    Matti , esetleg ma 2-re legyünk itt  ????

    előzmény:
    Cucó (19169)
    2009-10-27  18:19
  8. 2009. október 27. 18:1919169.

    Hát igen...Reméljük, azért egyszer csak majd visszatalál és többet is megtudunk róluk...

     

    És Veled mizújs, Ildi, sikerült meggyógyulnod? Remélem, tudtál pihenni is a hosszú hétvégén.

     

    Hozzánk végül nem jöttek pénteken a párom kolleganőjéék, mert lebetegedtek a változatosság kedvéért most ők. Úgyhogy gondoltunk egyet és a tejfehér ködben nekivágtunk a túránknak apósékhoz. De végül szerencsénk lett és még a nap is kisütött. Legalább most ez is le van tudva egy időre. Nem mintha nem szeretnék velük lenni, nem ez a gond, hanem az utazgatás, nem laknak messze, csak idióta a közlekedés, három átszállás és hétvégén pláne minden csatlakozásnál egy csomót kell szobrozni a megállóban... Szóval, ezért nem megyek szívesen, a fél napunk a BKV-val töltjük...

     

    Oké, Mattiról már tudjuk, hogy időnként eszébe jutunk, de hol vannak a többiek?!

     

    Mattikám, még mindig várjuk a beszámolódat, igaz, azt nem írtad, hogy melyik nap 2-ig melózol egyfolytában... Nem irigyellek a folyamatos túlórák miatt :-))))

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19168)
    2009-10-27  14:01
  9. 2009. október 27. 14:0119168.

    Tessék, ...................pedig már 2 óra is elmúlt,és nincs Matti............

    ( Ez olyan mint aki azt mondja,hogy megy cigit venni az ABC-be,és 30 év múlva jelenik meg megint ! :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877201 (19163)
    2009-10-21  18:49
  10. 2009. október 22. 16:4219167.

    Nahát, kit látnak szemeim!

     

    Nagyon örülök, h visszajöttél közénk, aztán remélem, tényleg hamarosan mesélsz, mi van Veletek, hogy áll a házatok, mit dolgozol?

    A gyerekek milyen nagyok és főleg milyen gyönyörűek!

    Enyémet iwiw-en lehet megkukkantani.

     

    Várjuk a hosszú hsz-okat, ne túnj el megint, jó?

     

    (Mondjuk sok olvasnivalóval nem szolgálhatunk itt a topicon, amint látod,  Ildivel kettecskén csacsogunk itt reménykedve, hogy más is csatlakozik....)

     

    Addig is puszi Neked és a családodnak is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877201 (19163)
    2009-10-21  18:49
  11. 2009. október 22. 16:3719166.

    Szia!

     

    Na, igen, a roronyóra lánccal is kellene a kis büdiknek... Mondjuk Kobi most kap egy autót, Botond fedezte fel a kisboltban, h megjelent egy új sorozat, gyűjthető infókkal és persze méretarányos modellautókkal a cuciliznmus járgányaiból. Az első pl egy piros Lada1500 nagyon cuki! Kobi amúgy Trabant őrült, sokat beszélgettünk a Trabiról, elmeséltem, h gyerekkorunkban rengeteg volt, meg a többi szoci autóról is beszéltem, meg elmondtam, h megszűnt már a gyár, s ő mondta, h majd őneki lesz ám Trabi gyára, csak azok már modernebbek lesznek, nem foglak így pöfögni :-))). Hát, hangosan mondta, mert lenyúlták az ötletét, az idei autóvásáron Németországban bemutatták az új Trabit, ami elektromos autó és 2012-től hozzák forgalomba.

     

    Várom a kazánszerelőt szorgosan... Röhej, hogy ezek a szolgáltatók megmaradtak olyannak, mint a régi rendszerben, a múlt héten kértem, jöjjenek egy tisztításra, az oké, hogy nem pattannak azonnal, de mondtam, h ezen a héten jó neke, de kettőig dolgozom, fél három után leszek itthon. Áááá, az nem lehet, hát útvonalat kell tervezni, még nem tudják milyen címeet kapnak, úgyhogy déltől várni kell a szerelőt. Mondtam, h hiába, dolgozom... Erre a diszpécser: jó, akkor beírom, hogy akkor egy órával azéelőtt hívja a szerelő, mikor odaér. Mondom, ez min szép és njó, de ha felhív délben, akkor sem tudok hazamenni egyre, mert mint már mondtam, dolgozom. Hát nem tud elkéredzkedni? Hát nem... Szóval fura, hogy nem keveset fizet az ember és még a megrendelőnek kell alkalmazkodnia  a szolgátatóhoz. Pedig nem kértem extrém időre a kiszállást, se nem hétvégét, se nem éjszakát kértem... Most meg itt dekkolok, szerelő persze sehol, kívácsni vagyok elfelejtettek-e vagy egyszer csak felbukkan valaki... Még szerencse, hogy a Móni anyukája hazahozza Kobit az oviból, mert Botond ilyenkorra még nem tud hazaérni. Mi lenne, ha nem részmunkaidős lennék....

     

    Na, jó , nem mérgelődök tovább.

     

    Puszi

     

    előzmény:
    ildi0317 (19164)
    2009-10-22  13:55
  12. 2009. október 22. 13:5719165.

    Szia Matti!

     

    Szóval 13.55 !!! Nagyon részletes beszámolót kérünk, mert csak úgy lesz bocsánat,hogy eddig az orrod sem dugtad ide :)  :))

     

     

    A képek nagyon jók!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877201 (19163)
    2009-10-21  18:49
  13. 2009. október 22. 13:5519164.

    Hahó!

    Az egy dolog hogy Kobi nézi a reklámot,és " jegyzetel", de mi az utcai sétákat is úgy bonyolítjuk,hogy megyünk a járdán,és Benci bök egy buszra, ( drága kocsira, 20 milka felett),és közli"keeelllll, vegyél" :))  :)) Ne erre mindig az a válasz hát persze:))

     

     

    előzmény:
    Cucó (19161)
    2009-10-21  17:54
  14. Torolt_felhasznalo_877201
    Torolt_felhasznalo_877201
    2009. október 21. 18:4919163.

    Sziasztok Lányok!!!

     

    Bocsi,bocsi bocsi!!!!!

    Jövök és olvasok vissza és mesélek is,de most el vok havazva,mint mindig!! (bocsika)

    Most 2.-ig melózom,de utána jövök!!!

    Remélem mindenkivel minden OKÉÉÉ!!!!

     

    Sokszor gondoltam rátok,hiányoztatok!!!

    Sok-Sok puszi Nektek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 21. 17:5619162.

    A helyesírásommal ne törődj, beltéri izzó, és autó, meg a többi, amit elírtam. Botond átállította a betűméreteket és bolhabetűket a vaksi szememmel nem látom jól, ha hazajön rá is förmedek, h állítsa vissza, egyszer már kértem...

     

    Puszi

    előzmény:
    Cucó (19161)
    2009-10-21  17:54
  16. 2009. október 21. 17:5419161.

    Szia Ildi!

     

    Hiába, ez már , olybá tánik, a mi topicunk maradt..... Egyelőre. Mert azért még reménykedem, hogy a többiek is csakcsak visszavágyódnak és visszaszivárognak...

     

    Én is nagy reményeket fűzök a hosszú hétvégéhez, mert én is még ugatok, és a torkom is kapar. Bár Kobak mellett sem lehet csendesen pihengetni, folyton csacsog, csicsereg, olyan édes, annyira okos és érdeklődő.

     

    Ne is mondd a karácsonyt Kobi öt percenként hív a Minimax elé, hogy ezt kér, meg azt is, meg amazt is, beindult a nagy karácsonyi reklámozás. Én is vettem már kari ajándékot, a múltkor az Aldiban nem bírtam ellenállni egy gyönyörű, tűzpiros Bugatti autnak, ami igazából inkább modellautó, mint játék, de valami csodás és akciós volt. Meg már csomagoló papírokat is vettem az IKEA-ban, meg csillag formájú beltréi izzókat az ablakra... :-)) Végülis nem baj az, ha nem hagyunk mindent az utsó percre, de azért ijesztő, hogy két hónap és megint vége az évnek...

     

    Holnap jön a kazánszerelő, tisztítani a kazánt, úgyhogy gőzerővel kipakoltam a cipőket és egyéb lomokat abból a kis beugróból, ahol a kazán van. Közben hatszor kaptam gutaütést: a kis lakás átka, hogy ahhoz, hogy valamihez hozzáférjél fél órát kell rakodni, most Botond pakolta pl. rá a porszívó dobozára Kobold játékosládáit, úgyhogy nem elég, hogy proszívóznom kell - folyton ganajozok és nincs látszatja, mert olyan a kégli, mint egy lomtár -, még súlyzózhattam is egy kicsit bemelegítésképpen. De lnézzük a dolgok + oldalát: egalább nem kell konditeremre költenem :-))

     

    Gyógyulgassál!

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19160)
    2009-10-21  11:52
  17. 2009. október 21. 11:5219160.

    Szia Cucó !

    Jelentem, még mindig náthás vagyok, ( persze , mert mindent lábon hordok ki :(  ), na majd a hosszú hétvégén. ............

    Olyan jó lenne ha az idő is kicsit gondolna ránk. Benci nehezen veszi tudomásúl,hogy bizony hideg van, meg esik,.....................,és nincs ki, meg le.,szaladgálás. Minden alkalmat megragad,hogy mehessen. És szörnyen akaratos, hisztis,és van amikor engedni kell, mert úgy járok jobban,és erre meg külön szimatja van, azonnal provokál.

    De ezt csak otthon, külön, csak nekünk, csak arra az alkalomra szól  :) . Az oviba egy angyal :).

    Szokták mesélni a "dolgai". ( azért anyanyelvi versenyre még most sem megy, mert azért még mindig nem tiszta a beszéde, ill. van amit nem is mond, de alakul.)

    Meséli az ovónő, hogy Benci már "teljes" tagnak kell ,hogy számolják az oviba, mert másként reklamál. :) ! Pl. hangsúlyozza,hogy " nadfiú vagyok,és a másik nadfiú a barátom,és ezért nad adag kaját kérek",és nincs fél kifli meg barátai stb. Nagy adag kaja kell neki :)  :).

    Ügyes voltál a turiba. A múlthéten szintén turiztam. Kantáros nacit is sikerült, meg egy nagyon jó cipőt. Ami nincs az a farmer Benci méretére, ill. nekünk is kell még millió bemcsi alsó, meg még játszó dzseki is.........................( most megint következik az az időszak ,hogy mindenből 2 sorozat kell. Egy amibe jár,és egy ami a játszó...............( erről még mindig meg is felejtkezem...............)

    Tegnap már azon is gondolkoztam ,hogy lassan itt az ünnep áradat ( mikulás, karácsony Stb. ) ,és lassan nézegetni kell.

    Hát hirtelen ennyi a mai napra. Puszi

     

     

    A lakásra vigyázni! :)))

    előzmény:
    Cucó (19159)
    2009-10-20  17:20
  18. 2009. október 20. 17:2019159.

    Szia Ildikém, már hiányoltalak, reméltem, hogy nem betegség miatt vagy távolt.  Ezek szerint sajna ez is közrejátszik.

     

    A szabim nagyon munkás volt, majdnem teljesen kiganajoztam a lakást, közben majdnem sikerült leégetnem a fürdőszobai tükör fölötti kis lámpát, mert szépen égett, én takarítgattam, majd mikor sorra került, gondoltam egyet és a műanyag tollseprűvel szépen belenyúltam a burájába, hogy ott se legyen már poros szegény... Namost, a tollseprű műanyag szálai azonnal rágyógyultak a forró izzóra, először csak szimatoltam, hogy mi füstöl, aztán láttam, hogy a lámpa, de gondoltam, csak a por, csak amikor belenéztem, hogy mégis, jaj, de büdös, hát látom az izzón a piros ragacsot, na ekkor esett le a tantusz. Lámpa leolt, a mennyezeti lámpánk fényénél vakoskodva továbbtakarít, majd amikor izzó kihűl, Cucóka kiveszi és elkezdi ledörgölni a ragacsot, Szerencsére lejött. Izzók vissza, lámpa fel és drukkolás, hogy a foglalt remélhetőleg nem lett tele olvadt műnyaggal (szemmel láthatóan nem). Hál Istennek tényleg nem, még egy picit bűzölgött, majd eltűnt a szag és a lámpa vígan üzemel tovább. Hát, nem örültem volna, ha a hülyeségem miatt most rohanhattam volna még lámpát is venni...

     

    A turka viszonylag jól sikerült, ugyan bélelt , nem kantáros gatyókat csak piacon tudtam venni, magyar gyártmányú, bazi drága, viszont nagyon jó minőség és rögtön egy számmal nagyobbat vettem, fel lehet hajtani a szárát, gumis a dereka, nem bő most sem és még jövőre is jó lesz, csak lehajtva. Egyébként meg vettem a turiban meleg mellényt, pulcsikat, benti ovis tréning gatyeszokat szépeket, olcsóakat. Viszont a dzsekik mellett elsétáltam nagy elegánsan, mondván, hogy jó a tavalyi. Igen, méretben valóban, viszont a minap megtapogattam és csodálkoztam, Kobi hogyhogy nem fázott ebben tavaly. Jobban megszemléltem és akkor döbbentem rá, hogy az előző mosáskor, mielőtt eltettem, tönkrement a bélése, pont ott fogtam meg, ahol nem volt, máshol meg nagy csomókban meggyűlt. Úgyhogy még lesz egy futásom dzseki ügyben. A hétvégén majdnem vettem is egy Cheokee-t a Tesco-ban, nagyon szép, piros volt, jó meleg, kapucnis, vízlepergetős, -  minden kritériumnak megfelelő tehát-, egy darab az ő máretében, az ára is akciós... A kasszánál vettem észre, hogy az ujján egy hosszű, fekete dzsuva van, nagyon gyanús, hogy olajos vacak, úgyhogy inkább nem kkockáztattam, visszavittem (Egyébként a többi is ilyen imitt-amott  koszos volt, szerintem leborulhatot a rakomány és azért volt leértékelve...

     

    Próbálj azért pihenni, tudom, nem lehet, de ki kellene kúrálgatnod ezt a taknyot. Én is köhögök még, ez visszmaradt, eszem a Sinecod-ot, hogy ne fuldokoljak munka közben nagyon. Még két nap és itt a hosszú hétvége, mondjuk megint véndögök jönnek egyik nap, de azért remélem, pihire is lesz idő, meg remélem, hogy az időjárás is enged majd némi szabadtéri programot...

     

    Gyógyulgassál!

     

    Vendusnak én is nagyon boldog névnapot kívánok!

     

    Lányok! Hiányoztok, hol vagytok már?!!!

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19158)
    2009-10-20  12:49
  19. 2009. október 20. 12:4919158.

    Roxy! Vendinek , boldog névnapot kívánok

    SziaCucó!

    Bocsi, nagyon hülye napjaim vannak, meg nagyon náthás is vagyok,és minden vágyam egy forró fürdő, meleg ágy,és forró tea+ kevés Calcimusc. Meg ,hogy 1 napig otthon is maradjak. Szóval már 1 hete ilyen álmaim vannak, de persze a helyzet meg csak romlik tovább.

    Na mesélj milyen volt a szabid? És a turis "hadjáratod". Most olyan hideg van,hogy 3 szekrény ruha van mindenkin

    előzmény:
    Cucó (19157)
    2009-10-11  19:49
  20. 2009. október 11. 19:4919157.

    Szia!

     

    Igen, eléggé jellemző ez ránk mostanában. Főleg, h csütörtök este Botond is elkezdett hőmérőzni, hogy, valamit érez és 37,2 lett... Plusz Kobak is többet ivott, mondván, hogy kiszáradt a torka... Én meg meglehetős morcos lettem, hogy el lesznek tolva a terveim és a szabim alatt kórházi beosztásban fogok robotolni. Lekopogom, de most még mindketten okésak, de ezt csak nagyon félve és suttogva merem kijelenteni...

     

    Most úgy néznek ki a terveim, hogy holnap elkezdem felfordítani a lakást, először is előszedem a téli holmikat - miközben szekrényt is takarítok -, főleg, hogy lássam, mi kell Kobinak télire, mert keddre terveztük a barátnőmmel a turizást... Másrészt mert jövő hétre már baromi hideget mondanak... Szóval kedd, turi, szerda megint a lakás többi részéé, majd csütrötöknön el szeretnék jutni egy Aldiba, am nem könnyű, mert a környékünkön nincs, csak messze, a város másik részén. De az akciós újság szerint, már ha lehet hinni nekik, a képek szerint jó cuccok lesznek olcsón, pl. bélelt gumicsizma, és téli csizma gyerekeknek... Közben útba esik az IKEA, ott kajálok egyet, legalább főzicskézni nem kell. Aztán már itt is a péntek, amikor még befejezem a lakást, amennyire tudom és már el is röppent a szabi...  Sűrűnek mutatkozik, de azt most tényleg nem pihenősre terveztem, drukkolj, hogy ne kakáljon bele a sors nekem semmiféle betegséget senkinek.

     

    A fodrásszal kapcsolatban ,  milyen érdekes, hogy pont most írtam, h Kobival sem volt gond, amikor kb. akkora volt, mint Bencus. De kinyílik az értelmük és akarnokká válnak. Pl. Kobi sem azért sír, mert kellemetlen volna a hajvágás, hanem azért, mert akkor rövidebb lesz a haja és szerinte az csűnya. Pedig nem, sőt... Épp most kaptuk meg az oviban készült fényképeket és azok még fodrász előtt készültek és hát elég rémesek a haja miatt. Kobi is egyeztért... Mindegy, ez van, azért nem tragikus...

     

    Na, mára ennyi, megyek Kobit rendezgetni.

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19156)
    2009-10-09  12:23
  21. 2009. október 9. 12:2319156.

    Szia!

    Ez annyira "forgatókönyv" szerint van megint:). Szabi+ kicsi betegség az egész családnak! :)  Ez annyira "Cucós"  :)))    , :)) Vigázz  kicsit a családra ( legalább az 1 hétbe).

    Én is még mindig kínlódom az allergiámmmal. Most épp kicsit "jobb" periódusba vagyok, de ez már a 2. hónap. De minden rossz, jó valamire.( milyen igaz) Most nem kaphatom meg az oltást , pedig mind a kettőt  akarták adni.

    Ugye mondtam, hogy viszem Bencit is a fodrászhoz ............................Hát most a szitu hasonló volt . Előtte apjával egy boltba voltak , ahol játék is volt ( természetes,hogy a legnagyobb kocsi kéne)Így beszélgettünk,hogy fodrász után megyünk vissza egy kocsiért. ( arra számoltam,hogy addig elfelejti majd.) Fodrászhoz kiorditott szemmel állitottunk be ( eskszöm gondoltam rátok) , a vágás alatt nem is volt semmi, de ahogy kiléptünk az ajtón.............................Már mondta is a kocsit , közbe megint hiszti a járdán......................Így 2 új autóval mentünk haza. Ennek 3 napja, most az a kedvenc 2 kocsi.

    Sajnos , azt az oldalát is ismerem,hogy válogat a ruhák között. Már Benci is csinálja............................:)  FÉRFIAK  ! ( De a köztudatba miért az terjedt el,hogy a nők hisztisek :)) :)) ????)

     

    A héten én is voltam turizni, kincseket találtam :)  Bencinek is . A múlt héten pakoltam ,mert turiztam egy klssz sí nacit ,és így a többit is elrendeztem.

    Hát hirtelen ennyi.

    Kiváncsi vagyok a többiek hogy vannak. Pl. Édi lánya? v. Roxy? Erika építkezése? stb. stb. hiányoznak! :(

    Puszi

     

    előzmény:
    Cucó (19155)
    2009-10-09  10:35
  22. 2009. október 9. 10:3519155.

    Szia!

     

    Ja-ja, aztán majd lesznek újabbak. Mire minden kisgyerekkori rigolya elmúlik, jön a kamaszkor :-)))...

     

    Egyébként nagyon érdekes, mert most valóban kezd eljönni egy olyan korszak, amikor megint talán könnyebb: amikor pici volt, még sok mindenben nem volt véleménye ugyebár, ezért nem tiltakozott sok olyan dolog ellen, ami ellen mostanában, móta kinyílt a csipája, az értelme, igen. Viszont ah valamit utált, v félt tőle, pl. kakilni, vagy hajat mosni,a kkor még nem lehetett rá észérvekkel hatni, hiszen még nem értette. Most már ezeken túl vagyunk, tudja miért kell hajat mosni és miért nem jó, ha visszatartja a kakát, ezek a gondok meg is szüntek, sok minent belát  most, hogy okosabb. Viszont, ha valamihez nagyon nincs kedve, már nem lehet erőszakkal csak azért is, pl hajat vágatni rövidre, hanem csak ezek a kis alkuink vezetnek eredményre, hogy kap valamit, ill. hogy megbeszéljük pontosan, mennyire szabad a fodrász néninek levágni a haját. És ezt szigorúan tartani is kell. De tényleg nem is volt gond most sem, úgy últ a székben, mint a kisnagyla egy mukk nélkül, becsukott szemmel, a fodrászok, akik rettegnek, ha meglátják, el voltak ámulva. Meg is kapta a legót, amit kinézett, amiből áromféle autót is ki lehet rakni, nagyon boldog vele azóta is, mondogatom is neki, hogy látja, milyen érdemes volt szépen hajat vágatni. Attól meg nem tartok, h örökké csak jutalomért hagyja majd, eljön az az idő is - még ha most nehéz is elképzelni -, h ő maga akar majd klassz frizurát, fontos lesz neki a külső.

     

    Bár az most is fontos, nem lehet ám akármilyen ruhát kirakni neki, ő maga mondja meg, melyik póló kell. Evvel nincs is bajom, kiválaszthatja, a lényeg, h az időjárásnak megfelelő legyen az öltözék. (Bár egy kicsit morcos vagyok, mert van kép pólója is, amiket direkt ő választott ki a boltban és most meg nem hajlandó őket felvenni....)

     

    Az szuper, h ilyen bulikat rendeznek Nálatok az oviban, kell is ez a gyerkőcöknek. Nálunk  mondjuk szüreti mulatság nincs, de időről időre vannak közös kézműves foglalkozások a szülőkkel, van karácsonyi és egyéb ünneplés, és persze a farsang. Meg vszik őket sétálni, kirándulni. na meg most van úszás és kori. Tegnap volt először  korcsolyázni, na, ez nagyon tetszett neki, annak ellenére, hogy többet volt  a seggén, mint talpon - mondta is, h ügyetlen, de mondtam neki, h az edző is pont ilyen volt, amikor először ment a jégre és a többiek is csak azért ügyesebbek, mert ők már harmadszor mennek, legközelebb már jobban fog menni neki is.  De élvezte, jópofa játékokat eszel ki az edző, aki egyébként jégkorongozó - Ádámnak nagyon tetszik a hoki, a tévében tátott szájal nézte, és mondta, ő is akar. Erre van lehetőség, ha majd ezt akarja, nálunk a Jégcsarnokban jó gyerek és ifi hokicsapatokat edzenek, ki tudja...

     

    A véltozatosság edvéért egy kis betegácsiban vagyok, elkapott a takonykór és a torokgyula, hétfőn kezdődött, de egész tegnapig majd leszakadt a fejem, úgy fájt. Ma már jobb, remélem, most már oké is leszek, mert a jövő héten szabin leszek és nagytakarítani akarok, meg nyári-téli ruhapakolást, meg turkálózást, miután átnéztem, mi kell Kobinak télire.  Szóval, sűrűre ls dolgosra tervezem a szabimat, remélem, a sors nem tojik bele, mert tegnap már Botond is a hőmérőt szorongatta este, h nincs valami jól, de most ment dolgozni, Kobika is gyanúsan sokat ivott este, hogy kapar a torka, de reggel nem panaszkodott egyik pasi sem...

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19154)
    2009-10-05  10:57
  23. 2009. október 5. 10:5719154.

    Szia(sztok !)

     

    Isteni volt a péntek....................

    Bencinek először is meglepi volt,hogy most a "hanyag" anyja is ott van a többi szülő mellett. :)  Most , én is eltudtam menni....................( szabadúlni)

    Muzsikás együttes adott egy nagyon humoros, népi ,szüreti műsort. Nagyok,és a kicsik is nagyon élvezték az 1 órát. Benci is kiabált nevetett,és végig figyelte a műsort az ölembe.Utánna vásár volt. Amit a szülők vitek csoportonként azt lehetett venni 10-20-30- stb . forintért. Sok -sok fini házi süti volt, virsli, vattacukor, kukorica , szendvics stb stb, és mindenki annyi mustot ivott,hogy a fülén jött ki ....:) kicsinek, nagynak, fiatalnak,és öregnek volt minden a kedvére. Játék, musor, vásár, stb stb. Ezt az ovi rendezi minden évbe, a gyerekek nagy-nagy örömére.

    Holnap meg kirándulás lesz a közeli erdőbe. Hanyag anyuka szintén nemtud ott lenni :( .................

    Igen, délután nálam is ruhavásár Bencinek ill. cipő, meg fodrász is. Mondjuk nem szokott sírni, de mióta nagyobb már mondja,hogy neeeeeeeeeee, ott csendbe van............

    A védőoltás jó téma..........Hogy mennyire, még azt sem tudom, hogy én adassam-e be. ( igaz megint allergiás vagyok,és nem is adhatják). De annyira kevés a tájékoztatás,hogy itt bent is mindenki filózik..............................

    Na hirtelen ennyi

    Azért Kobi is férfiasodik. Ugye.? Mire iskolába megy, minden rossz szokása el fog maradni

    előzmény:
    Cucó (19153)
    2009-10-04  18:27
  24. 2009. október 4. 18:2719153.

    Szia!

     

    Na, milyen volt a bál? Remélem, jót mulattatok?

    Sajnálom,  elmegy az óvó nénitek, úgy látszik, mindenhol átszerveznek :-(((.

     

    Nálunk kitört a H1N1 láz, az oviban is már nyilatkozni kellett, részt akarunk-e venni az ovi által szervezett oltási kampányban. A fura az volt, hogy egyrészt egy árva napot adtak a döntésre, hétfőn szülőin említették, h lesz ilyen, majd kedden adták a nyilatkozatot, hogy igen, vagy nem és szerda reggelre meg kellett válaszolni... A másik furaság, h szerintem abszolút nem volt egyértelmű a nyomtatvány: az óvónők arról beszéltek, h ez arra vonatkozik, hogy az óvodai kereteken belül akarjuk-e, azaz az óvodába jönnének oltani, akik kérik. A nyomtatvány viszont arról szólt, hogy az önkormányzat indított egy felmérést a kerüleben kik igénylik az úgymond veszélyeztetett kategóriába tartozottak közül az ingyenes oltási lehetőséget és ebbe vonták be az ovit is. Nem mindegy... Mindenesetre én nemmel válaszoltam, mert:

    - ha be is adatom az oltást, én szeretném  elvinni, ne az oviba adják be szegény, parázó fiamnak (óvónpknek sem lenne könnyű ennyi félő gyerek oltásánál asszisztálni, szerintem....

    - még mindig vannak aggályaim, fenntartásaim egyrészt az oltás szükségességéről (tényleg ekkora a veszély, vagy csak felfújják?), valamint amiatt, hogy semmilyen eredmények nincsenek sem a rövid-, pláne nem a hosszútávú hatásokról... Szóval, nem tudom, melyikkel ártanék kevésbé... Túl hamar fejleszttették, gyártották és hozták forgalomba az oltóanyagot, ami persze jelentheti azt is, hogy nagy a gáz....

    - ha mégis az oltás mellett döntök majd, ki fogom bírni azt az 1.200-1.600,-Ft-ot...

     

    Szóval egyelőre várok....

     

    A munkahelyemen is kiragasztotttalk a mosdókba egy csomó ostoba tacepaot, aminek a lényege az, hogy budi után moss kezet és a gyengébbek kedvéért még le is rajzolták a folyamatot... Nem tudom, sírjak-e vagy röhögjek... Ráadásul valami baromi büdös fetőtlenítő szappanokat is behelyeztek, amit én nem gondolom, hogy jó használni, ha normál szappannal rendesen mosok kezet, az kellőképpen megtisztítja a kezem, a jó bacikat meg minek kiirtani...

     

    Ma KObival fodrásznál voltunk, ami mindig egy nagy stressz nekem. D előtte bementünk a Tesco-ba és előre kliválasztotta a meglepit, ha nem hisztizik, megvesszük a művelet után. Nagyon büszke vagyok a fiamra, mert meg sem mukkant, a fodrászok legnagyobb ámulatára... :-)))

     

    Egyébként meg élénk sportéletet él a fiatalember, mert a birkó mellé most még kitalálta, h mégis szerete részt venni az voda által szervezett korcsolyázásban (csütürtök délelőttönként, teljesen ingyenes, viszok őket kisbusszal a jégcsarnokba és a felszerelést is adják, csak meleg ruhát kell vinni ), valamint az úszásban is, mert arra  meg megy a haverja, ez péntek délelőtt van a suliban, Úszni már volt - attól nagyon féltem, mert elég víziszonyos -, de csak két percig félt, aztán élvezte a dolgot. Persze a cápás úszósapi is kedvet csinált hozzá :-))). A korcsolya majd csak most lesz neki először, ott mondjuk lesz két alkalom hátránya, mert utólag jelentkeztünk és egy felaszabadult helyre féredzkedtünk be... Szóval, tájékozódunk, hogy ha majd nem bírkó, akkor mi legyen később, most mindenfélét kipróbálunk, de idén a birkó még marad, ebben állapodtunk meg Kobival.

     

    Mára ennyit, besötétedett és baromira vakít a monitor.

     

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19152)
    2009-09-29  09:43
  25. 2009. szeptember 29. 09:4319152.

    Szia!

    Szülői! :)

    Túl vagyok az első ovis szülőin!

    Az ovónők nagyon szimpik, 2 "idősebb" kb. 45 éves nő. Az első még a nagyok ovónénije volt. Erre tegnap panaszkodik az új ovónő,hogy képzeljem el ,az önkormányzat nem tudja véglegesíteni a szerződését,és nov 1-től sajnos nem lesz. A vezetőnő is próbálkozik, de senki nem tud semmit. Sajnáltam szegényt, mert ugye a gyerekek is szeretik , meg nem is "mai" gyerek ................., meg hova megy évközbe ? Szóval ez a tegnapi termés..............

    Péntek nagy nap lesz! Szüreti mulatság ( BÁL:)  ) lesz az oviba...............Viszünk sütit, lesz zene , ( muzsikás együttes) tánc, vásár ,stb stb. Benci nagyon várja.

    Iszonyat,hogy mennyira akaratos.............Mindent egyedűl  ! Tegnap 1 ruha sem volt rajta ami ne fordítva, v. kifordítva volt rajta! :) És így is jött haza, mert nem engedte ,hogy megfordítsam :) ( Még jó,hogy a cípő nem volt kacsa !  :)  )

    előzmény:
    Cucó (19151)
    2009-09-28  16:01

Címlap

top