Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaváró Barátnők

roxxan
Létrehozva: 2005. augusztus 22. 10:36

Sziasztok!

Remélem, mindenki csatlakozik, és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk: a babavárásnál! 

  1. 2009. június 18. 14:0319126.

    Sziasztok!

     

    Na, sikerült megszerezni  második diplomámat is tegnap! De minek??? A lényeg, hogy vége...

     

    Ildi, nem tudom, hogy mit csinálunk, mert egyszercsak elkezdte ismételni a mondókákat meg énekelgetni. De például így énekli: "Hinta -palinta régi Duna... katona... ugorj .... Dunába. Zsupsz..." Szóval egy-egy szó még kimarad, és tanítani nem lehet, csak azt a mondókát, ami neki tetszik. A meséket meg a képek alapján próbálja, de szintén szó szerint elmondani, és a végén mindig : "itt fuss vége"... (=itt a vége fuss el véle)

    Szerintem halad, és ma már a Gekkoban is ügyesebb volt - talán kezdi megszokni. Januártól 2 oviba van protekciónk - remélem, legalább az összejön... Most takonykóros, de ha meggyógyul, leveszem a pelust is, aztán "küzdünk"!Bencus viszont nagyon ügyes, hogy már éjjelre sem kell pelus!

     

    Na megyek, mert nem alszanak...

    előzmény:
    ildi0317 (19125)
    2009-06-15  09:54
  2. 2009. június 15. 09:5419125.

    Sziasztok!

     

    Roxy, ezt hogy csináljátok? Mondókák, mese, ének stb. Azérz , mi még nem tartunk itt ! :)  Csak szépen lassan csináljuk. Viszont már éjszaka sincs pelus. Ez véletlen sikerült így,és később kérte,hogy nem rakjuk éjszakára sem. :) Hétvégén még a kertbe is vittük a bilit:)

     

    Cucó: ezek nagyon sajnálatos dolgok, csak az a baj,hogy valaki hozza a döntést,és mások semmit sem tehetnek.

    Mi kedden voltunk az oviba megbeszélésen. Az lesz az ovó -dajka nénink aki a nagyoknak is volt.Már nagyon várják .............................

    Lányok gyeretek írjatok.

    előzmény:
    roxxan (19124)
    2009-06-15  00:10
  3. 2009. június 15. 00:1019124.

    Sziasztok Lányok!

     

    Vagyok, és nagyon hiányoztok is... csak sajna az államvizsgáa készülök... (18-n már jövök beszámolni!:-))))

    Nálunk helyzetjelentés:

    Vendus állni próbál egyedül, és vezetve nagyon ügyesen sétál. És még mindig nagyon anyás...

    Levi mondókázik, mesél, énekel, de a pelust nem akarja levenni...Se oviba, se bölcsibe nem vették fel amúgy se...

    Taliban benne vagyok!

    Puszi!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. június 14. 09:5719123.

    Megint itt vagyok!

     

    Tegnap csak magamaról írtam, bocs az önzésért, nagyon lefoglalta a gondolataimat ez az óvodai váratlan esemény.

     

    Édi és Duckí!

    Nagyon drukkolok, hogy a műtétek a lehető legjobban sikerüljenek ésmind a kicsi lány fülecskéje meggyógyuljon, Neked Gabi meg beköltözhessen a pocilakó mihamarabb.

     

    Ildi!

    bencus nagyon ügyes már, gratula. Örülök, ha  a beszéd is alalkul, látod, nem marad kuka  a fiad, csak így is megértettétek, miért is strapálná magát.

     

    Nálunk persze még mindig semmi baba ügyben, ahogy számítottam, megérkezett a télapó egy kicsit korábban is a vártnál, de az nem baj, legalább nem ringattam magam hamis illúziókba....

     

    Most megyek, mert Koboldom már nagyon mutogatja milyen bogarakat rajzolt. (tegnap kapott egy felfedező szettet, lepkeháló, nagyítós tárolódobozkák, csipesz és távcső).

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 12. 19:1519122.

    Sziasztok Csajok!

     

    Annyit gondolok Rátok, csak nekem is nagyon zűrösek a napjaim, ráadásul valami betegség is kerülget minket. A párom itthon is maradt betegácsiban, mert ő annyiban szerencsésebb, ha úgy vesszük, hogy ő képes belázasodni, én meg nem, úgyhogy én szoksá szerint lábon hordom ki... Neki a hasmenés mellé torokfájás és láz is van, nekem meg csak gyomorrontásos dolog, nem tudtam enni és fostam, de nem szaladgáéósan, úgyhogy persze m,elóztam.

     

    Ráadásul az oviba is derült égből illámcsapás ért bennünket, hétfő reggel szólt a Szilvi néni, hogy most tudta meg, hogy áthelyezték a társoviba, ráadásul nem is szeptembertől, hanem már csak a jövő héten van és kész... Na, ezen rögtön kiakadtam, egyrészt azon, hogy elrakják, mikor ők ketten a másik óvó nénivel szenzációsak, ráadásul a csoport zöme még egy évig van, akkor kb. a kétharmad elballag, és akik most itt vannak még, azok már két-három éve hozzájuk járnak, másrészt azon, hogy csak így döntenek, a szülőket le sem tojva, ráadásul még egy hivatalos táájékoztatást sem kaptunk, indoklást, semmit.... Volt olyan anyuka, aki a játszótérről tudta meg, amikor a homokozóban együtt játszott egy másik ovis gyerekkel a gyereke... Rögtön kampányba is fogtam Szilvi néninkért,  írtam egy egyébként nagyon udvarias kérvényt, hogy gondolja meg a vezetőnő a döntést. Csak találgatni tudtunk, mi lehet az ok, csak arra tudtunk gondolni, hogy ez az ovi, és ezen belül ez a csoport nagyon erős, jó az óvónénik, a másik ovi meg elég gyatra... De kérdem én: ha az egyik jó, a máisk sz@r akkor az a megoldás, hogy összevegyítjük és lesz két középsz@r  ? ! Szerintem és a többi szülő szerint sem, hanem akkor, ami jó, azt hagyjuk meg, inkább azon kéen elgondolkodni, hogy ami sz@r, az miért az, és ha kell lecserélni a gárdát, nem?!

    Szóval petíció megír, szülők egyöntetűen aláírták, és szerencsénkre másnap épp fogadóóra volt, persze délelőtt, amikor az emberek zöme dolgozóban, de szerenécsre egyrészt volt jó néhány anyuka, aki be tudott menni és a többiek is képviseltették magukat a levéllel, úgyhogy tegnap reggel testületileg bevonultak a szülők. A vezetőnő először frászt kapott, támadásnak vélte, mondta, hogy de ez egy fogadóóra, mi ez a tömeg így egyszerre, egyesével kell fogadóórára jönni. Mondták a csjok, hogy jó, akkor bemennek egyenként és elmondják ugyanazt. Úgyhogy végül bementek együtt és a szószóló anyuka már az első mondat után sírva fakad, meg a többiek is, és a vezetőnő is majdnem, mert azért ő is átérezte a helyzetet, elmonta, hogy egyrészt valóban az is az oka, amit én is sejtettem, másrészt újra korosztályonként kell rendezni belátható időn belül a csoportokat, mert ugye, most lesz az új helyzet, hogy már csak két évig lehetnek otthon az anyukák és a gyerekek és törvény írja elő, hogy akik nem férnek be a bölcsibe, azokat az ovikban kell elhelyezni... Végülis ilyen szempontból logikus, hogy nyilván nem lehet egyberakni a pelusos két évest a hat-hét éves, iskolába készülővel... Egyébként állítólag egy nagyon jó óvónőt kapunk, az ő csoportja volt az, akik utánunk elözölnötték hasonló célzattal a vezetőnőt, mert ők ráadásul egy olyan óvónőt kapnak, akit nagyon nem szeretnek. Ez talán abból a részből biztató, hogy ha érte is ennyire kiálltak, akkor talán tényleg jó, persze akárki is ő, nem, Szilvi néni, akihez kötődnek a gyerekek...

    Sajnos, elutasították a kérésünket, Szilvi néni kis csoportot kap a másik oviban és már megtartotta a szülői értekezletet is a kicsik szüleinek... Szegény, nagyon bánatos volt ő is, és félt is, hogy esetleg baja lesz abból, mert ugye, mi rögftön mondtuk, hogy nem hagyjuk annyiban....Mondtam, hogy nem akarjuk bajba sodorni, kihangsúlyoztuk, hogy ő nem is tud az egészről, de nem tudunk emellett csak így, szó nélkül elmenni, beletörődni. Úgy meghatotta a szeretetünk és a ragaszkodásunk. Azt azért még kértük a vezetőnőtől, hogy arra djon lehetőséget, hogy rendesen elbúcsúzhassunk tőle és megismerhessük, köszönthessük az ájat, gondolom, neki sem könnyű, ő is fél, hogy na, hogy fogadják az elkeseredett szülők.... Az még szerencse, hogy mivel sok hasonló korú van a csoportban, a gyerekeket nem szedik szét, csak akik elballagtak azok helyére raknak át más csopikból ilyen nagyokat. Szóval ez van.

     

    Most aztán bő lére erszetettem magunkat. Bocs.

     

    Ja, taliban benne vagyok, de valszeg csak a júliusban érünk rá a hétvégén, mert most szülinapi zsúrok tömkellege van, ill. egy barátnőm esküvője is a jövő hétvégén, szóval, nem unatkozunk...

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 9. 09:2919121.

    Sziasztok!

    Nagyon zavaros napjaim vannak, de azért jó olvasni a sorokat!

    Édi! Privi ment!!!!!!! Lehet ,hogy van még 1 ötletem !

    Matti: gyere már !! Roxy? Erika: épitkezés?Ducky: nagyon sajnálom! Ügyetek hol tart már?

    Cucó! Én is tegnap nosztalgiáztam az oviba :( Szülőin voltam, mert szept 1-től megyünk.! Abba a csoportba jár majd ahova a nagyok is jártak ! :( ill. az egyik ovónéni is az lesz. Szóval jó volt kicsit nosztalgiázni.

    Megint nagyon náthásak vagyunk, de ezzl már nem is törődünk.Viszont 1 hónapja szobatiszta,már alvásnál is száraz a pelus.!!Csak úgy spurizik játék közbe pisilni :). A beszéd is megyeget. Vannak szavak amit nem akar mondani, mint pl. cumi. Arra valami saját "montázst" talált, aztán van amikor3-4 szavas mondatokba beszél. Ja,és 2 hete mindent egyedűl akar csinálni. öltözni, vetkőzni, orrotszívni stb stb. Mostnagyon akaratos, és irigy, mert azonnal mondja mindenre "enyém":) Szóval serdülünk :)

    Írjatok csajok pusza mindenkinek!

    előzmény:
    duckylion (19120)
    2009-06-08  15:26
  7. 2009. június 8. 15:2619120.

    Sziasztok,

     

    Édi, nagyon sajnálom! Remélem a kitartásotoknak meg lesz az eredménye, és hamarosan jobb híreid lesznek! Nagyon szorítok Nektek!

     

    Cucó, drukkolok azért! Sosem lehet tudni!

     

    Ildi, remélem jobban vagytok, és elkerül benneteket a betegség!

     

    Roxy, mikor lesz az államvizsgád?

     

    Csajok, egy tali valamikor? Margit-sziget játszótér a csemetékkel?

     

    Velünk semmi különös, júliusban végén műtét, ha csinálnak is valamit, akkor a szülinapomon (30.) pont a kórházban leszek, meg is mondtam Bálintnak, hogy ne gondolkodjon ajándékon, előbb várja meg, hogy túlélem-e.

     

    Aliz, továbbra is tündér. Nálunk is volt „évzáró” a bölcsiben, Aliz rettentően várta. Persze ők még nem műsoroztak, de nagyon élvezték, így is a sütizést, és hogy ott voltak a szülők.

    Szülinapját már nagyon várja, minden nap megkérdezi, hogy mikor lesz, és mondja, hogy ő csokitortát szeretne kapni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238192 (19119)
    2009-06-07  15:06
  8. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. június 7. 15:0619119.

    Sziasztok Lányok!

     

    Bocs, hogy megint eltüntem, de most orvosról-orvosra, kórházból kórházba mászkálok. Szeretném minél több helyen megvizsgáltatni és ellenőriztetni. Úgy tűnik, hogy a vizsgálatok egyértelműen egy teljes süketséget mutatnak, igy az implantációban gondolkodunk. Ennek is megpróbálok jól utána járni, voltam már olyan sulikban, ahol ilyen gyerekek vannak, óvodások, sulisok. Van pozitiv és negativ példa is, de azt hiszem nincs veszteni valónk. 

    Pénteken ezért belefogtunk a műtét előkészületeinek. CT-n voltunk a Heim Pál-ba, ami szükséges, hogy lássák, hogy megy-e a beültetés. Ha ez ok, akkor jöhetnek a védőoltások (agyhártyagyulladásra), aztán kb. 6 hét múlva, ha a professzornak is jó, mehet a műtét. Mindenki azt mondja, hogy nem a műtét az igazán gáz, hanem az utána következő rehabilitáció és tanulás. Hát belevágunk, bár sejtem, hogy nem lesz könnyű, de muszáj.

    Hát most ennyi, ha van valami fejlemény ugyis megosztom veletek. Vigyázzatok magatokra és puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 4. 17:4719118.

    Sziasztok Csajok!

     

    Szégyellem a pofám, megint milyen rég jártam közöttetek! Pedig hiányoztok ám! Látom, nincs is nagy pörgés.

    Mi jól vagyunk, Kobakéknak megvolt az évzáró, elbúcsúztatták az iskolába készlőket - persze még én is majdnem bőgtem, főleg, mikor arra gondoltam, jövő év lesz nekünk is az utsó az oviban és Koboldkának végetér a gyerekkor gondtalan része. Van az a szerintem nagyon szomorú búcsúdal, amit mindig előszednek, hogy "oly sok víg nap után, dárgad óvodám.... játék, mese már nem vár, tollam,c eruzám kisér ezután... Eleve szomorú a szöveg, pláne, h nagyon igaz, alig lesz idő a játékra...

    Na, jó ne búslakodjunk, az évzáró egyébként fantasztikus volt, előadták a Kiskakas gyémánt félkrajcárját, szuper volt a rendezés, a jelmezek és a díszeltek is, valaki meg is jegyezte, joggal, hogy a színházban nem húzzák fel ilyen gyorsan és frappánsan a díszletet.  Ezután előadtak egy jópofa cowboy táncot, szintén beöltözve, kalapban, kockás kendővel. Kobika annyira felpörgött, hogy este 10 órakor előadta az egész műsort az apjának, de tökéletesen, narrátorostul, midnenestül, még táncra is perdült volna az ágyon, ha hagyom

    Ildikém, még fotóztam is a telefonommal, nem lettek épp csúcs képek, de nem tudom, hoyg kell felrakni a számítógépre, ha nem feledem, Botondot a hétvégén megkérem, és akkor felteszek már újabb képeket, mert öregszik a hapsika, valóban

     

    Remélem, midnnyájan jól vagytok, mi egy kicsit náthásan meg én még allergiásan is, de amúgy jól szerencsére. Bébike még sehol, ebben a hónapban esélytelen, mert elbénáztuk a középidőt, Botond akkor volt ki mint a liba, mert késő estig melózütt, még hétvégén is, meg beteg is lett. Már egyre inkább esélytelennek tartom a dolgot, persze fel még nem adtuk.

     

    Puszi

    előzmény:
    roxxan (19115)
    2009-05-22  23:06
  10. 2009. május 29. 09:4219117.

    Hahó!

    Ébresztő!

    Lányok gyertek meséljetek!

     Édi, fejlemyények?

    Matti! Simi?

    Cucó, egy új kép?  stb stb.

    Többiek is! Írjatok pár sort!

    Mi , megint kicsit betegeskedtünk a héten ( pici fülfájás , nátha, de tünetileg sp. gyógyult is!) Így szerdán gyereknap a bölcsibe.Nagyon élvezet.

    Jelentem 3. hete nincs pelus! Amikor alszik igen, de gyakorlatilag reggel is mindig száraz, így bilivel kezdjük a napot ! :)

    Na ahogy van időtök írjatok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210575 (19116)
    2009-05-25  07:22
  11. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. május 25. 07:2219116.

    Sziasztok!

     

    Roxi ez aranyos stori. Hasonló nekünk is volt. Noémi felvett egy csigát a földröl, majd földhöz vágta, a csiga ripityára tört. Mire rámnézett és közölte, hogy a csiga elment.

     

     

    előzmény:
    roxxan (19115)
    2009-05-22  23:06
  12. 2009. május 22. 23:0619115.

    Sziasztok!

     

    Látom, mindenki "nyaral", ebben a kánikulában.

     

    Erika, szerintem Levit sem fogják felvenni az oviba, inkább csak jövőre... Azért kicsit bánom, mert jót tenne neki a gyerektársaság - főleg télen amikor nem találkozhat majd ennyit a kortársaival... Talán tényleg marad akkor a messzebbi ovi protekcióval...

     

    Cucó, múltkor elfelejtettem írni, hogy Kobikának nagyon boldog szülinapot kívánunk! (Mostmár így utólag is...) Megy szeptembertől suliba?

     

    Ditke, remélem, most már nem lesznek betegek a fiúk nálatok. A szobatisztaság miatt ne aggódj, minél jobban erölteted, annl nehezebben szokik majd rá Bálint. Egyébként Levit sem zavarja a pisis gatyó - a pelus ebben a melegben annál jobban, de mondtam neki, hogy levesszük, amint szól, hogy menjünk pisilni a wc-re (legalább ezzel nincs gond, szívesen ráül). Igazából a kistesó nagyon visszafogja őket a fejlődésben, legalábbis itt a játszón ezt tapasztalja minden kistesós anyuka is...

     

     Szerintem Levinél is ez az öltözés, meg egyéb önálótlanság ebből fakad... Meg hát én is mindig kiszolgáltam, inkább, mint kivártam, hogy megcsinálja...

     

    Ducky, mi volt a tegyesszel, megkapjátok végre a határozatot??? Drukkolok az államvizsgára! Nekünk csak június közepén lesz, de már lassan el kéne kezdeni tanulni rá...

     

    Ja, voltunk Gekkoban, és a beszéden kívül mindenben 80-90% körül teljesített Levi, amire azt mondták, hogy teljesen jó. Azért végül is beirattuk, mert nem árt egy kis játékos fejlesztés - épp a beszédfejlődés miatt. Velem sajnos itthon nem hajlandó feladatokat megoldani...VAlószíűleg Vendus miatt sem, úgyhogy ott legalább csak kettesben van velem, és így neki is jut belőlem kizárólagosan. Mert Vendus nem semmi kis krapek - egész nap rajtam lóg, még az apjához sem megy oda, csak mam-mam-mam megy egész nap, és jön utánam folyamatosan, hogy tartsam ölben...

     

    JA, egy aranyos sztori: Levivel néztük a suszterbogarakat (bodobácsokat) a játszón, és véletlenül összenyomott egyet... erre azt mondja: "bobo (=bodobács) eltört puff "

    Na, megyek, elteszem magam holnapra - nem lesz egyszerű a hétvége...

    Puszi mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 18. 15:0719114.

    Sziasztok,

     

    Látom feltámadt a topik. Örülők neki még, ha én sem vagyok túl aktív tag mostanában, olvasni szoktam, de az írásig nem jutok el.

     

    Sajnálom, hogy ilyen betegségek söpörnek végig mindenkinél, jobbulást!

    Édi, Flórának meg pláne jobbulást! Remélem lesz megoldás, de ha nem akkor is most már a készülékkel nem lesz semmi baj!

     

    Cucó, drukkolok nektek a tesóhoz, remélem hamarosan jó hírekkel jössz ezen a fronton!

     

    Velünk semmi különös, készülők az államvizsgára, 27.-én lesz. Már kész vagyok a gondolattól is.

    Ma volt egy újabb inszem kísérletünk, egy utolsó esély az újabb műtét előtt.

    Tegyesztől szerdán jönnek végre környezettanulmányra, persze csak azért, mert már annyiszor hívtuk őket, hogy szerintem elegük lett. Persze mind a hármunknak otthon kell lenni, de hogy minek, mikor pszichológusi vizsgálaton, tanfolyamon már megismertek minket, azt gondoltam itt már csak a lakást nézik.

     

    Aliz jól van, szerencsére nálunk egy ideje nincs betegség (kopp-kopp-kopp). Beszéde már fergeteges, kombinál összevissza és ezt szavakba önti, egy tündér. Két hete nincs pelus, és már szinte nincs is baleset. Igaz még nem szól, hogy pisilni kell, de mindig kérdezem, meg a bölcsiben is kérdezik és akkor mondja, ha kell, meg hogy menjünk a wc-re.

     

    Mi még maradunk bölcsisek egy évig, mert a XXII. kerületben ez a trend, csak azokat küldik és veszik is fel az oviba, akik május előtt születtek, legalábbis a bölcsisek közül. Aliz csoportjából csak ketten mennek el oviba. A gondozónőt meg imádjuk, és ő is Alizt, így örülünk, hogy egy évig még maradhat ez az állapot.

     

    Van egy ház tőlünk néhány háznyira, nem újépítésű, de egy olasz fickó magának megcsinálta nagyon-nagyon szépre, de most el kell adnia, mert mindenféle tartozásai vannak. És igen diszkont áron meg lehetne venni, lehet megpróbáljuk, bár nekem nem sok kedvem van költözni, de a házba viszont mind a ketten szerelmesek lettünk....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 18. 14:5119113.

    Szegény Ditke. Az Én hétvégém (éjszakák is ilyenek voltak)

    Ditke, próbáld meg a szoktatást úgy , indúlj ki abból,hogy a gyereknek sikerélmény kell ( nálunk mind a 3 esetbe sikerült! )

    Először mindig kezd azzal ,hogy amikor ébred, akkor bili( akkor úgy is lesz eredmény),és siker, öröm, stb stb. Azán később már lehet kérdezni, meg spontán küldeni a bilire. ( ja,és a bili legyen minig "útba " :)  ) Nálunk most megint csak akkor van pelus, ha hosszabb útrea megyünk, ill. ha alszik. Napközbe már Ő is húzza a nadrágot,és pisil..........................WC-től szerintem fél, mert a bőlcsibe sem szereti...................

    Jobbulást a gyerkőcöknek. Ott ahol 2 v. több gyerek van mindig így betegek egyszerre. :(

    Pusza mindenkinek..................

    előzmény:
    ditke14 (19112)
    2009-05-18  13:11
  15. 2009. május 18. 13:1119112.

    Sziasztok!

     

    Jobbulást Nektek, Ildi! Sajnálom, hogy folyton betegek vagytok. Bár közösségben nem csoda! :(

     

    Nálunk is azt mondta az ügyeletes doki a múltkor hogy Öcsike biztosan  Bálinttól kapta el a betegséget. Mondom, nem ovis. Akkor a bölcsiből! Nem bölcsis. Akkora a játszóról... De pl. azon a héten, amikor beteg lett, még csak a játszótéren sem voltunk. :( Aztán persze Andriska fertőzte le Bálintot... Már nem is merek belegondolni, mi lesz, ha Bálint oviba megy... Előre félek! 

     

    Bálintról próbáltam levenni a pelust a hétvégén. Először komoly 5 percig bírta ki kisgatyában, aztán csak állt a folyósón, és hallom, hogy mondogatja:"Nincs baj, semmi baj..." Becsurrant...

     

    Aztán ma reggel is próbálkoztunk. 10 percenként kérdeztem, hogy kell-e pisilnie, szóljon! Aztán mondja, hogy már ki is pisilt, és nem szólt volna, ha rá nem kérdezek, EGYÁLTALÁN NEM ZAVARTA A PISIS KISGATYA!

     

    De ma már nem lesz idegzetem az újabb próbálkozáshoz... a gyerkőcök felváltva bömbölnek, egyik nyűgösebb, mint a másik.... Ráadásul én is olyan feszült vagyok, legszívesebben rúgnék, vágnék... veszek is be egy B vitamint komplexet, hátha lenyugtat...

     

    Remélem a Ti napotok jobban alakul!

    Puszi

    előzmény:
    ildi0317 (19111)
    2009-05-18  10:14
  16. 2009. május 18. 10:1419111.

    Sziasztok!

    Láttom máshol is zajlik az élet!

    Sajna megint betegek voltunk ( vagyunk)

    Itt is a környéken mindenki bárány himlős, de most  van valami hasmenős -lázas dolog . Ezt vittük most épp haza a bölcsiből!

    Szegény Ditke , nálad is van most bőven program.

    Cucó! Rakj fől Kobiról képet, mert olyan rég láttam! ( isten éltesse az úrfit! )

    előzmény:
    Cucó (19110)
    2009-05-15  20:17
  17. 2009. május 15. 20:1719110.

    Sziasztok Csajok!

    Röstellem, h megint ennyit nem voltam...

    Látom, most volt mit olvasni.

     

    Édi!

    Sajnálom, h Flórával ez a helyzte, de nagyon drukkolok, hogy Ildinek legyen igaza, és hamar meg is oldódjon a dolog. 

     

    Amúgy látom Csajok, h az ovi a beszéd és a szobatisztaság, öltözködés a téme nagyon.

     

    Úgy látom ovi fromton a mi lakhelyünk szerencsésebb, nem csak azért, mert pl. mi tüneményesen szuper két óvónénivel vagyunk megálda, hanem nálunk eddig még fölvették a gyeses anyukákl gyerekeit is. Lehet, h nem minden jelentkezőt,de a csopinkban is van több kistesós gyerkőc. Egyébként úgy hallottam, aztáán nem tudom, mi igaz belőle, h mintha hamarsoan azt terveznék, h kötelezően fel kell venni azokat is, akik betöltötték a hármat és szeretnének oviba járni, Merthogy most csak az öt évet betöltötteket kötelező felvenni, nekik pedig ugye kötelező járni is, tankötelesség kezdete.

     

    Szobatisztaságról talán írtam, hogy Kobit amikor beírattam oviba, még azon a nyáron egészen júliusig jelét sem mutatta annak, h valaha is el akarna válni a pelustól. Augusztusban aztán kértem a bölcsis néniket, hogy segítsenek nekem. Mire oviba kerülünk nappalra szobastiszta lett, szinte néhány na lefogása alaítt. Pedig én is hogy aggódta!

     

    Öltözködés: Kobi sem tudott öltözködni három évesen, ez hülyeség, hogy kell tudni. Még most sem mindig akar, sokszor kell noszogatni, figyelmeztetni, h valamit nem jól vett fel, s nem azért, mert nem tudja, hanem mert nem figyel oda, nem érdekli, pasasból van. A cipőnél az a csoda, ha nem kacsa, az óvónéni már automatikusan küldi vissza cipőcsere után, h cserélje meg azt, a múltkor jól kiakadt Kobi, felháborodva mesélte, h az Ildikó néni visszazavarta, pedig nem is volt kacsa... Kivételesen tényleg nem volt az, Ildikó néni is nevetett, mert már oda sem néz rá, csak reflexből szól...

     

    Ditke!

    Köszi a köszöntést.

    Sajnálom, h Ti is ennyit betegeskedtetek, remélem, már mindenki jól van.

    Látom, azért a kaka ügy is alakul, Kobi is pont így csinálta, ez már órisi haladás, hidd el, egyre könnyebb lesz. Nehéz megtalálni az egynsúlyt, hogy oda is hassunk, nehogy beszáradjon a kaik és baj legyen belőle, ugyanakkor ne csesztessük a gyereket, mert az csak ront lellkileg, hiszen ez pszichés náluk...

     

    Na, megyek, vége a mai regényemnek, elkapom a fiatalember frakkját, fogmosás kistojás...

     

    Puszi:

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. május 15. 16:1019109.

    Sziasztok!

    Már vagy 2 hónapja nem jelentkeztem. Ennek a frányaa betegség az oka, de ahogy visszaolvastam, ez másoknál is teljesen szokványos - sajnos!

     

    Mi húsvét előtt közvetlenül 5 napot voltunk kórházban Andriskával. Egy sima kis takonykórból semmi jel nélkül kezdődő tüdőgyulladása lett, úgy hogy a hője is csak aznap ment fel 38-ra, amikor már befulladt.

    Így az ünnepre sem készültem semmit. Rá 1 hétre kibújt a 7. foga, de a hője csak ment felfelé, aztán megint ügyelet: tüszős mandulagyuszi nekünk is! Hál Istennek a közérzete azért jó volt, de én bepánikoltam, hogy mi van, ha ez a gyulladás is szép alattomban rámegy majd a tüdejére.

    1 hét múlva, mire már nem kellett antibiotiumot adnom a kicsinek, Bálint lett lázas. Neki akkor jött ki a tüszős mandulagyuszi (miért is ne felváltva), alig győztem napoig a lázást csillapítani, mert 39 felett volt. Ez volt a múlt héten.

    Folytatásképpen most Öcsikének lettek szép kiütései. Először csak azt hittem, hogy agyoncsípte valami hangya vagy vmi, de aztán jöttek a hólyagok: bárányhimlő! Most már olyan piros pöttyös mindenhol, mint egy túrórudi. Bálinton egyelőre nincs jele, de gondolom, hogy őt védi az oltás, amit tavaly kapott ellene. Bár most azt mondják, hogy 1 szuri nem elég. Most a legnagyobb bajom, hogy 2 hétig Öcsikével itthon kell dekkolni.

     

    Édi, sajnálom, hogy hallkészülék kell, de hátha tényleg meglesz a baj oka és kigyógyul.

    Roxi, Cucó, gratula Nektek a vizsgákhoz, zárótanításhoz.

    Ducky, neked pedig a távolból küldök egy kis energiát, hogy lendülj bele abba a szakdoga írásba.

     

    A peluslevétellel nem állunk sehogy. Bálint 4-5 naponta kakál a WC-be, mikor már látom rajta, hogy nagyon kell neki, akkor ráültetem. Aztán ordít, meg sír, hogy "nem akarok kakálni... soha többet!"

    De végül rábeszéléssel, zsarolással, könyörgéssel, dacossággal végül sikerül rávenni, hogy nyomja már ki és akkor 3 pillanat alatt túl vagyunk rajta, persze nagy az öröm!

    Most ha jön a jóidő, akkor levesszük a pelust is, de még nem készültem fel rá lelkileg!

     

    Oviba beírattuk, eredményt még nem tudok. A párom volt beíratni, mert mi akkor voltunk a kórházban Öcsivel, neki azt mondták, hogy júniusban plakátolják ki a neveket. Ezt az egy ovit jelöltük meg, ismerős az ovónéni, Bálint nagyon jól érezte magát a nyílt napokon... majd meglátjuk.

     

    Erika, én nagyon irigy vagyok az építkezés miatt. Tudom, hogy sok gond meg baj, de aztán olyan jó egy kertes ház! Nekünk is nagy (egyelőre elérhetetlen) vágyunk ez! Persze nem csak felépíteni, de fenntartani is bazi nehéz!!

     

    Majd jelentkezem, nem tudom, mikor, addig is jók legyetek!

    Ditke

     

    U.i: ez pedig a kis 6 éves Kobikáé!!

    Isten éltesse sokáig!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. május 13. 13:1019108.

    Helló!

     

    Voltam az oviban, és nem fognak felvenni megmondták előre.

    Első dolog, hogy mi csak október november táján költözünk Csömörre, így most még nem vagyunk helyi lakosok. És ez számít, hogy a felvételi időpontjában hol lakunk.

    Második dolog az, hogy otthon vagyok kistesóval.

    Úgyhogy ennyi.

    Most próbálok protekciót szerezni, hátha...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. május 13. 12:1219107.

    Sziasztok Lányok !

     

    Erika! Nyugi, semmi nyoma sem lesz, csak az oxigénhiány miatti tünetek lassan múlnak !!! A torna nagyon jó, csak a letapadt izmokat kicsit nehéz felmozgatni!

    Édi: Nyugi , lehet,hogy az orrmadula mütétével minden megoldódik!

    Sajnos, ezek voltak a szükséges rosszak!

     

    Roxy! Nem kell minden dumát bevenni! Levi jól van össszerakva! Férfi,és lusta, meg hisztis stb stb. Olyan jó pasi lesz,hogy csak na!!!!  :)) Ha ez menyugvás Benci sem öltözik rendesen ( szóval abba nincs köszönet!!!  :)))  ) pl. a két lábát egy nadrágszárba dugja :)))A cipő kacsa, a sapka megy csak kicsit csárlé.................Stb stb. Majd az oviba minden ok. lesz.

    A héten ( már lassan az erőszakosságunknak köszönhetően ) elkezdték bilire szokatni a bölcsibe is. Otthon már pelus nélkül volt mwegint. Bent sem rossz a helyzet, mert tegnap is csak 1 baleset volt. :))). Persze a gondozónőknek nem nagyon tetszik a dolog,és tegnap is járt a szájuk,hogy mondván " ezt nem szabad erőltetni ". Mondtuk,hogy nekünk is van némi tapasztalatunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238192 (19106)
    2009-05-12  16:41
  21. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. május 12. 16:4119106.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztatást, nagyon rámfér. Ma voltunk vérvételen hát ez is egy horror volt, nem is gondoltam, hogy ugyanúgy vesznek vért egy ekkora gyerektől mint a felnőttektől. Ja azt nem is mondom, hogy 3/4 7-kor már a 75.-ek voltunk. Azt hittem infarktust kapok! A másik, hogy vizeletvizsgálatot is kértek....na az is buli. Ha bárkinek ilyenre szüksége lesz (ne legyen!!) az orvosi segédeszközök boltjában lehet kapni zacsit, amit a pelusba kell tenni ráragasztani a gyerkőcre. Na mondanom sem kell, hogy 3-at próbáltunk de egyik sem sikerült, szóval passzoltam a témát! Felhivtam a dokit, azt mondta, hogy ha nem sikerült, akkor hagyjuk.

    Remélem, hogy lassan a végére érünk a dolgoknak, mert már nem bírom a lefogást, a szorítást, és a szegény nyuszika sírását.

     

    Az ovi kérdés nálunk is gáz lesz, szerintem esélyünk sincs a bejutásra, főleg, hogy Fruzsi is februári születésű. Különben megnyugtatásul nem tud ő sem öltözni, vetközni az igen. A cipőjét fel tudja venni, de mindig kacsláb! Most nagyon élvezi az éneklést, az utóbbi napokban általában énekelni akar és olyan édes!

     

    A szobatisztaság kérdését én is a jó időre napoltam. Már vettem kis bugyikat, hogy azokat hordja a kertben, ha bemegy akkor majd érzi. Most egyelőre kézzel-lábbal tiltakozik a bili ellen. De anyáknapján egyet a kedvemért pisilt a bilibe - ez volt az ő ajándéka! (igaz apával együttműködve, aki folyamatosan folyatta a vizet a WC-n, hogy legyen ihlet!)

     

    Puszi mindenkinek és mégegyszer köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. május 12. 13:4119105.

    Sziasztok Lányok!

     

    Édi, sajnálom, hogy nem lett jó a vizsgálat eredménye...De legalább hamar kiszűrték, hogy valami nincs rendben, és így lehet célirányosan fejleszteni Flórát. Biztosan furcsa neki most a világ, hogy hallja a zajokat, hangokat. Szerintem hamar megszokja a hallókáját is, és minden rendben lesz, hiszen, ahogy írtad mosolygós, kiegenysúlyozott kislány volt eddig is, és ezután még inkább az lehet, hiszen többet tapasztal a világból.

    Tudom, hogy el vagy keseredve, de tényleg menjetek el minél több vizsgálatra, hogy megállapíthassák, hogy mi okozza, és hogyan fejleszthető Flóra. (Anyukám a hallássérült gyerekek integrált neveléséből írta tavaly a szakdogáját, én magam is ismerek több ilyen kisgyereket is, és ugyanolyan teljes életet élnek, csibészek, vidámak, mint a társaik.)

     

    Erika, hallottam, hogy ez a dévényes módszer nem túl kellemes, de tényleg nagyon jó eredményeket érnek el vele - ezt is tapasztaltam barátok kislányánál, a játszón egy kislánynál... Sajnos tényleg fájdalmas az elején egy kicsit, de biztosan hamar fellazítják a letapadt izmokat - úgy hallottam, tényleg csak pár alkalom a kezelés, és hát egyre kevésbé lesz kellemetlen Bálintnak is.

     

    A szobatisztasággal mi sehogy nem állunk Levinél - néha ráül a wc-re, de még nem nagyon érti az egészet, eredmény csak egyszer volt.... De most nem is siettetem Levit, épp elég nagy dolog (nekem is), hogy végre egyre szebben beszél, nem akarom, hogy valami meggátolja megint a fejlődést... Egyébként majd nyáron, pelus nélkül megtanulja, hogy kellemetlen, ha bemegy a bugyiba...

     

    Holnap egyébként mi is megyünk Gekkoba, úgy döntöttünk, hogy beiratjuk Levit ovi-előkészítőre... Sajnos vannak lemaradásai a kortársaihoz képest, és jobb lenne ezeket behozni. (Velem nem igazán hajlandó itthon tanulni, csak néha, és jobb a rendszeresség.) Tényleg a Ti gyerkőceitek öltöznek egyedül??? Levi a sapit tudja felvenni, meg segít minden másban is, de egyedül felöltözni nem tud, vetkőzésnél inkább önálló. A védőnő szerint ez baj, már kéne tudnia...

    Venduskám is most megtorpant picit a fejlődésben: a felállás és a mászás óta újat nem produkált. És még mindig nem tud csippenteni a mutató és hüvelyk ujjával, pedig próbáljuk gyakorolni.

     

    Ja, Erika az oviban nálunk nem is a kistesó a legnagyobb probléma, hanem, hogy október végén született Levi, és először azokat veszik fel, akik aug. 31-ig betöltik a 3. életévüket...

    Nálunk 10-10 hely van állítólag az ovikban, jövőre lesz 60 is, de azt kivárni.. Szörnyű ez az egész helyzet, ami van... Támogatás nincs elég, ovi, bölcsi nincs elég, de menjek vissza dolgozni, ha 2 kicsivel bárhova is felvesznek egyáltalán...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. május 12. 11:1619104.
    Ildi! A dévényes azt mondja, hogy a szülésnél enyhe oxigénhiány léphetett fel, ami okozza ezeket a tüneteket. De az izom stimulálásával az agynak azon részeit, ahol ez az oxigénhiány volt, "munkára készteti". Nem tudom jól elmondani. Remélem így érted.
    előzmény:
    ildi0317 (19101)
    2009-05-12  11:10
  24. Torolt_felhasznalo_327059
    Torolt_felhasznalo_327059
    2009. május 12. 11:1419103.

    A „Szemem Fénye” – A Beteg Gyermekekért Alapítvány elnyerte a TV2 és a Telekom támogatását, és Kandász Andrea műsorának, Az Ügy -nek az egyik kiválasztott résztvevője lett. A projektből hazánk első gyermekhospice házát, a Dóri Házat kívánjuk üzembe helyezni a halálos betegségben szenvedő gyermekek és családtagjaik számára. Ez az adás május 6-án este volt látható a TV2-n. A tudósítást az alábbi linkre kattintva az interneten is meg tudja tekinteni:

    http://webcast.tv2.hu/dynamic/index.php?m=video&video_id=395153

    vagy honlapunkon:

    http://www.szememfenye.hu/hu/azugy.html

     

    A MAI napon május 12-e éjfélig, a 1771-es számot tárcsázva (csak vezetékes vagy T-Mobile hálózatból) Önök is szavazhatnak az alapítványunkra, így a Dóri Házra és a gyermekmentő szolgálatunkra. Remélhetőleg az Önök jóindulatú segítségével szervezetünk lesz az 5 000 000 forintos fődíj nyertese.

    Fontos, hogy már csak ez a mai, keddi nap áll rendelkezésre a szavazásra, arra hogy segítse munkánkat! Az éjfél utáni szavazatok elvesznek.

     

    Kérjük, amennyiben teheti, úgy szavazzon az alapítványunkra ma éjfélig, illetve a film linkjét küldje tovább minél több embernek, és olyan cégnek, munkahelynek, ahol vezetékes telefon használata engedélyezett a dolgozók részére is. Egy hívás, azaz egy szavazat 200 forintba kerül, amelyet szervezetünk részére további adományként felajánlott a Telekom.

     

    Előre is köszönjük a segítségüket Magyarország első gyermekhospice házának megnyitásához!

     

    Üdvözlettel:

     

    Szemem Fénye Alapítvány

    www.szememfenye.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. május 12. 11:1219102.

    Szia ÉdiBédi!

     

    Ez nem jó hír! Szegény kis Flóra! Remélem hamar sikerül megszoknia ezt a hallókészüléket!

    Bálinttal most voltunk az első dévényes kezelésen. Végig ordította az egészet. Úgy sajnáltam, de valóban az egyik oldala nagyon feszes. Állandóan spiccbe van a kis lába stb..

    Oviba holnap megyünk. Nagyon kíváncsi vagyok. Lehet, hogy nem evszik fel NOncsit, mert Bálinttal itthon vagyok? Annak nagyon nem örülnék!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238192 (19100)
    2009-05-11  17:13
8 9 10 11 12

Címlap

top