Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaváró Barátnők

roxxan
Létrehozva: 2005. augusztus 22. 10:36

Sziasztok!

Remélem, mindenki csatlakozik, és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk: a babavárásnál! 

  1. 2009. május 12. 11:1019101.

    Sziasztok!

     

    Hát Édi ezek nem a legjobb hírek ! Persze, itt is azt kell majd elkülöníteni, hogy idegi, v. orr -mandula eredetü a dolog.

    Én adddig is azt javaslom , hogy egy aranyos logopédust kell keresni,és a többi szépen sorba ki is derül..................

     

    Erika , ti okosabbak vagytok már? tudjátok ,hogy mi okozta a panaszokat?

     

    Sajnálom,hogy ovi ügybe az egész országba káosz van,és még mi lesz szeptembertől. ? Állitólag pénzbirsággal büntetik azokat az ovikat , ahova fiatalabb gyerekeket vesznek fel :( Hát ez már tényleg botrányos lesz! 

    Bencit a körzetesbe vették fel végül is. Jó nekünk volt kevés protekciónk, de akinek nincs? Össz -vissz 30 gyereket tudnak csak fogadni . Ez iszonyat kevés!

    Na jó nem is bánkódom tovább pusza mindenkinek! Irjatok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238192 (19100)
    2009-05-11  17:13
  2. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. május 11. 17:1319100.

    Hello Lányok!

     

    Bekukkantok, de eléggé be vagyok havazva. Hát talán a legfontosabbat, Flóra vizsgálatának eredménye nem lett jó. Úgy tűnik nem hall egyik fülére sem csak egy kicsit. A múlt héten megkaptuk a hallókészüléket és igyekszünk a bőgésen túllépve azzal foglalkozni, hogy minél jobban megkönnyitsük neki a megszokást. Azért még folytatjuk a vizsgálatokat, minden orvos-ismerős és lehetőséget kipróbálunk. De a készülék használata óta nagyon figyelmes hallgatja az eddig számára ismeretlen zajokat és láthatóan nagyon akar..

     

    Az ovival én nem is próbálkoztam (a szomszéd csaj tegnap mondta hogy már lekéstem róla, de a Gyes-es anyukákat nem sok jóval biztatják). Szóval asszem nem sok mindenről maradtam le ahogy a ti soraitokat is olvasom. Hát majd meglátjuk. 

     

    Na megyek mert a csajok a kertben garázdálkodnak!

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. május 8. 19:2719099.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy jöttetek. Nálunk minden rendben, a szokásos takonykórtól eltekintve. Bálit elmúlt 7 hónapos. Most dévényes kezelésre fogom hordani, mert gyenge a nyaka, bólogat sokat. Meg enyhén hypotón is . De pár kezeléssel rendbe hozható. Egyik fele erősseb mint a másik.  Elmaradva nincs, mindent csinál, amit ennyi idősen kell.

    Noémit én is a körzetes oviba íratom, de csak a jövőhéten kell mennünk, még nem tudom mi a helyzett ott. Van olyan, hogy nem veszik fel a körzetesbe?

    Noémi szépen beszél már. De a pelushoz még ragaszkodik. Egyenlőre még nem sikerült szobatisztaságra szoktatnom.  A nyárban bízom! Leveszem a pelust.

    Cucó drukkolok neked tesó ügyben!

    Puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. május 8. 10:1419098.

    folyt. köv. ( közbe voltak itt.)

    Szóval nagyobb gond a pelus.A bölcsibe vissza szokatták,és nem akarják levenni.Már minden nap szólunk,hogy vegyék le, délután a pelus elfoggy, ill. a gyereken pelenka van. Otthon nincs pelus, még sétálni isv. vásárólni is úgy megyünk.................Szóval nem tudom így ,hogy lesz ovi szeptembertől. Se beszéd, se bili.

    előzmény:
    ildi0317 (19097)
    2009-05-08  09:43
  5. 2009. május 8. 09:4319097.

    Sziasztok!

     

     

    Azért jó , hogy már nem napozik mindenki!

    A fogam alakúl! Ugye, gyökérkezelték ,és azóta is járok kezelésre ( már csak heti 1-re) Ez már a 3. hét,és talán jövőhéten lesz tömés is. Azóta az étkezéseimbe beépítettem ( Mint étrend kiegészitő) az igeiglenes töméseket is

    Az ovi is megoldódott . A körzetes lesz végül is. De ott legalább szeretni fogják,és szerintem Benci már szereti is.

     

    Beszéd: Hát az érdekes! Időnként van a Szecsuáni nyelvjárás még most is, aztán  vannak "nehéz" szavak mint pl. szeretlek, v. tanúl,v, tojás , eltört ,stb stb ami könnyedén , tisztán megy. És vannak egyszerű szavak mint pl. cumi amit nem akar mondani................Igen , Ő is kezdi 2-3 szavas mondatokat is. Szóval valahol ott vagyunk mint Levi. ( Mattiék hol tarthatnak? )

     

    előzmény:
    roxxan (19095)
    2009-05-06  23:04
  6. 2009. május 7. 14:5019096.

    Sziasztok csajok!

     

    Nem vesztem el, csak monitor undorom volt. A múlt héten szabin voltunk Botonddal, és agyáltalán nem volt kedvem számítógépet látni sem, eleget bámulom a munkahelyen.

     

    De látom, sokmindenről nem maradtam le...

     

    Örülök, h mindenki nagyjából jól van, remélem, Ildi, a te fogad is azóta rendbejött.

     

    Kobimnak ma van a szülinapja, 6 éves nagyfiú már!

     

    Tesócska még sehol, időnként elkettyenek, aztán vigasztalom magam, h akárhogy is alakul, itt van ez a drága kisfiú, és ez a lényeg.

     

    Hamarosan megyek is érte, ma tortáztak az oviban, aztán itthon is megköszöntjük, a bulik meg több turnusban, ezen a hétvégé a család, a következőn a kis haverok - ez a nehezebb eset ebben a pici akásban -, majd lehet, h a rá következő hétvégén még a többi ismerős, aki nem fért be....

     

    Puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 6. 23:0419095.

    Sziasztok!

     

    Ildi, jobbulást a fogadnak... mióta egy pasi a beleegyezésem nélkül gyökérkezelte a fogam, azóta nem is mentem dokihoz... nem bízom bennük, pedig már vissza kéne mennem nekem is.

    A fiúk megvannak, Vendusnak nagyon kinyílt a csipája, kis harcias és akaratos lett, de Levivel jól eljátszanak, főleg "kutyusosat" szoktak együtt végig a lakáson, nagyon aranyosak.

    Levinél már egész szépen alakul a beszéd: két szavas mondatokat mond, és elkezdte használni a névelőket is. Már saját magát is olykor nevén nevezi, de azért még van mit behozni. Bencus elkezdett beszélni?

    Egyébként oviról annyit, hogy minket nemhogy a körzetesbe, de sehol nem bíztattak jóval - tele van minden...Talán a barátnőm anyukája szerez valamit januártól, de akkor kocsival kell vinni...

     

    Cucó, én is fel vagyok háborodva, hogy megint pont a családokról húznak le bőrt...De tudod, nem cél, hogy ennyien legyünk, sajnos. Tehát ha valaki gyereket vállal, azt jól gondolja meg a mai társadalompolitka szerint... És ha csak 1 gyereked van, akkor a lassan kibontakozó magánbölcsi/ovi rendszerbe is be tdod majd tenni...

     

    Erika, tök jó, hogy ennyire haladtok már az építkezéssel! Gyerekek hogy vannak???

     

    Édi, mi lett a vizsgálat eredménye a "kis néma kacsával"? Remélem, mindent rendben találtak!!!

     

    Többiek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 4. 10:4319094.

    Hahóóóó!

    Sziasztok Lányok!

     

    Nem lesz sok a napozásbó,hogy második hete senki sem volt itt! ???   Lányok él még a topic?

     

    Szóval már 2. hete,hogy járok a fogászatra kezelésre. Azonnal gyökérkezeéték a fogam, aztán később kicsit rá is dolgoztak   ( imádtam!)

     

    Benci is jól van,épp tegnap tanult biciklizni. Ma tudtam meg,hogy csak a körzetes oviba veszik fel, de már azt sem bánom.

     

    Irjatok,hogy ki hogy van? Édi, mi van a kicsivel. Matti ,Simi mennyit beszél már. Roxy, a fiúk? Cucó küldhetnél képeket Kobiról,és a többiek???? Szóval , írjatok

    előzmény:
    ildi0317 (19093)
    2009-04-21  14:27
  9. 2009. Április 21. 14:2719093.

    Sziasztok! Egész éjszaka majd lemartam a falat annyira fájt a fogam. Ma fogászat , de mivel nincs luk, lehet ,hogy rossz fogamba tettek pici tömést :(  most nagyon félek az éjszakától :)

    Ma voltunk az ovis beíratáson.Hááát......................

    Először mentünk a körzetesbe ( a nagyok is oda jártak, egy köpésre van sok mindenkit még ma is ismerünk ott) Bencit azonnal körbe vették játszott a csoportba, kapott reggelit, stb stb. Nagyon megszeretgette mindenki aki ismerte a nagyokat ,és a végén úgy kellett könyörögni,hogy "akkor gyere", mert megyünk a bölcsibe. Voltam a klinikásba is, de az nem volt simpi. Lehet,hogy puccos, de nem volt simpi már a vezetőnő nyifije sem. Szóval lehet,hogy a másikba megy ahol látszik,hogy várják, szeretik stb. Ilyen gondba vagyok megint.

    Erika , először ébredés után próbáld biliztetni. Ha van eredmény akkor nagy, nagy dicséret. Mi ott nézzük reggel a mesét, ott beszéljük meg a gondokat stb stb. De ha van valami akkor körbe jár a bili,és nagy dicséret van! :)) Na hirtelen ennyi! Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210575 (19092)
    2009-04-21  13:28
  10. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. Április 21. 13:2819092.

    Helló lányok!

    Na végre, újra van élet itt. :-)

    Mi nálunk megint a takonykór felütötte a fejét, mindenki beteg az orrszívó porszívó már öreg bútordarab a nappaliban.

    Különben jól vagyunk, május 11-én lesz az oviba a beiratkozás. Noncsi már szépen beszél. Most épp a szobatistáság projekt megy, de nagyon nehezen. Nincs valami jó ölet, hogy lehet egyszerűen szobatisztaságra nevelni Noncsit? Ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?

    Építkezés halad, ha minden jól megy novermberben költözünk. Karácsonykor már ott leszünk. Már alig várom.

    Matti ti hogy álltok a balatoni házzal?

    Roxi veletek mi úság?

    Ducky és a többiek? Cucó?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_238192
    Torolt_felhasznalo_238192
    2009. Április 20. 10:3919091.

    Sziasztok Lányok!

     

    Én is életjeleket adok magunkról. Mindig van valami, de gondolom ez más családokban is igy van. A betegség minket sem került el, hogy egy, hogy kettő, hol mind a három beteg volt. Három hétig a lábunkat ki sem tettük a lakásból. És amikor azt hittem már minden oké én lettem beteg.

     

    De látom ezen mindenki túl esett. Asszem mi kicsit bénábbak voltunk, hiszen 5 éve ilyen hideggel nem találkoztunk és kicsiny szervezetünk rosszul lett a hidegtől. Szóval szépen betegeskedtünk és kisebb vagyonokat hagytunk a gyógyszertárba.

     

    De most végre itt a jó idő! Kinyomultunk a kertbe és rájöttünk, hogy borzalmasan néz ki, igy egy hétvégén nekiugrottak a család ivarérett tagjai hogy akkor ássunk, kapáljunk. De mire magamhoz tértem márcsak én voltam a kertben  fiuk a Forma1-et nézték. Szóval aztán az én édesem azt mondta,hogy miért is nem a 3. emeleten lakunk....úgyhogy hivtam egy kertész céget aki 3 nap alatt gyöngyörű pázsitot varázsolt (egy vagyonért!) én meg sziklakertet csináltam, mert én még élvezem a kertészkedést. Bár a csajokkal nem egyszerü, egy hintalökés, két kapálás, egy lökés egy kapálás!!

     

    A lányok édesek, Fruzsi nyomja a dumát, Flóra az ellenkezője, mostmár csak a kis néma kacsának hivjuk mosolyog vigyorog, de egy mukkot nem szól. Lassan elindul, ő ilyen kis lusta gyerek, a többiek ilyenkor már mentek. Aztán a családom húsvétkor rámhozta a frászt, hogy hall ez a gyerek egyáltalán, talán azért nem beszél...Aztán jött a tesztelés, csengés-bongás zörgés-csörgés volt, hogy reagált, volt hogy nem. Na alig vártam, hogy kedd legyen rohantam a fül-orr-gége adjunktus ismerőshöz. Aki szerint nem lehet gond, van dobhártyája, ugyan volt benne 10 kg fülzsir (mint aki sose takaritja!) de szerinte nincs gond, én azért elmegyek holnap egy hallásvizsgálatra, ami szerinte jó, de igazán ilyen kicsi gyereknél 100%-ra nem tudja megállapitani! Nekem 90% is elég lenne!!! Szóval most ezen idegölöm magam, mert igaz, ami igaz sose gügyögött, semmi, de azért szerintem észre vettem volna ha valami gáz van! Na majd kiderül!

    Hát ezek vannak velünk cimszavakban!

     

    Ettől a 2 éves GYES-GYED-től meg epeömlést kapok!!! És hová tesszük a kölköket 2 év után, amikor nincs egy talpalatnyi hely a bölcsibe!!

    Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. Április 17. 20:2119090.

    Sziasztok!

     

    Csak röviden, mert vége a mesének, és fogmosás, aludás...

     

    Ildi!

    Örülök, h meggyógyultatok nagyjából, remélejük, most már, h itt a jó idő - brá pont most romlik el, mikor, ha nem a hétvégére -, kevesebb baci lesz.

     

    Hát, igen, ez megint egy abszolút átgondolatlan döntés volt... Mármint a gyed, gyes kérdés... Mert oké, válság van, mindenkinek meg kell húzni a gatyamadzagot, nem tudnak osztogatni... De. két év elteltével hová tesszük a gyerköőcöket?! Merthogy oviba még nem mehetnek, s bár oviból sincs sok, bölcsiből meg marha kevés van, anno én is egy évvel korábban beírattam Kobit, s már az utolsó helyek egyikére... Szóval, akkor hogyan is menjünk vissza dolgozni mindannyian két év elteltével?! Az meg megint egy másik tészta, h sok helyre vissza sem veszik a kisgyerekes anyukákat, azaz a kötelező egy hónap után - ami még ugyebár a ki nem vett szabi ideje -, jól ki is rúgják. Namost, ha még gyest sem kapnak....

     

    Szóval, először bölcsiket kéne építeni, és gondoskodni arról, hogy a kisgyerekesek is taláhassanak normális és tartós munkát, akár otthon végezhetőeket, távmunka lenne a legjobb, iha lenne, aztán...

     

    Na, megyek fogacskákat sikálni.

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    ildi0317 (19089)
    2009-04-17  08:11
  13. 2009. Április 17. 08:1119089.

    Sziasztok!

     

    Hát azt nem lehet mondani,hogy nagyon nyomúltok! Alig vagytok!

    Bocsi, de Mi is ugye betegek voltunk, meg olyan hülye napjaim volta stb stb .Volt olyan amikor csak olvasgattam , de időm nem volt írni, de volt olyan is amikor még a közeletekbe sem jutottam.

    Jelentem részbe már nem vagyunk betegek, igaz  az orrunk az folyik. De ahogy a héten elnéztem a bölcsis csoportot ez nem tart sokáig! ( még az atléta is le volt véve, csak 1 polóba már napközbe is az udvaron stb stb.)

    Sajnálom Gabi ami történik :(,. Ezt próbáltam mondani az elején. Mindenki panaszkodik ,hogy ebbe az országba nagyon lassú az örökbefogadás, de tenni  nem ttesz senki semmit! Pedig ez senkinek sem jó.

     

    Matti : mesélj Simiről ! Beszéd?

    Cucó: egy kép Kobiról? Már olyan rég láttuk!

    Édi: A "nép" hogy van?

    Erika: Mi lesz most az épitkezéssel?

    Roxy: A fiúk ?

     

    Jelzem kiváncsi leszek a szeptemberre ( mert állítólag juliustól szünne meg a hosszú GYES) , de most még oviba, bölcsibe annyi gyereket vesznek fel ahányat szoktak. Mi lesz vidéken ahol nincs bölcsi??????? Sok kéedés lesz még itt. Puszi mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210575 (19088)
    2009-04-15  12:13
  14. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. Április 15. 12:1319088.
    Úgy látom nem tolongunk itt!  Na akkor megyek is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_210575
    Torolt_felhasznalo_210575
    2009. Április 11. 06:4719087.

    Helló LÁnyok!

     

    Így korán reggel írok, mert a napközben egyszerűen nem tudok. Mi jól vagyunk, bár Noncsi megint náthás lett. Nemrég megint átment rajtunk a hányós-hasmenéses vírus, Noncsi kezdte, majd Bálint, végül én voltam dögrováson. Meggyógyultunk, most meg itt ez a nátha. Az építkezés halad, de mindig van valami , nem unatkozunk, és közben megőszülünk. Csak úgy jönnek a plusz pénzek, erre meg arra... na mindegy, nem untatlak titeket ezzel... De ha felépül egyszer szép lesz. Ja a falakat húzzák fel mostanság.

    Képzeljétek volt itt nálunk egy szemvizsgálat a faluban, elvittem mindkét lurkót. (www.babaszemesz.hu).

    Bemérték mindkét szemüket, Bálintnál enyhe mínuszos jelek vannak, de ő még nagyon pici, ezért még bármi lehet. Noncsinál meg pluszos jelek, határeset, így vinni kell kontrollra, de lehet hogy nála is változni fog ez, de egyenlőre úgy tűnik Noncsi szemüveges lesz. Érdemes elvinni lányok a gyerkőcöket. Nekünk is Szadán kedvezményes volt a vizsgálat.

    Gabi, én nem értem, hogy a tegyesz miért húzza az időt. Ezért tart nálunk évekig egy örökbefogadás.

    Örülök, hogy itt a jobb idő, mert így sokat vagyunk levegőn. Ezért is kevésbé vagyok gépnél. Este meg már hulla jelölt vagyok.

    Na mennem is kell.

    Puszi

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. Április 10. 13:4619086.

    Sziasztok Lányok!

     

    Ducky, nem hiszem, hogy lusta lennél, de neked még ott a munka is napközben! Azért biztos vagyok benne, hogy Te is befejezed határidőre! A stressz dolgot meg megértem, én is állandóan feszült vagyok a fősuli miatt! Meg most ez a szocpol ügy sem jön jól...

    Remélem, Alíz már rendbe jött - Levinek három napja folyik az orra, de mára már javult. Endi viszont influenzás szerintem...

    Nem értem, hogy a TEGYESz miért húzza ennyi ideig a dolgokat??? Nincsen elég emberük??? Szerintem sürgesd meg őket - minden hivatalt noszogatni kell...

    Sajnálom, hogy megint műteni kell, de remélem, hogy ez a doki mostmár jól megcsinálja a műtétet, és akkor mehet a lombik! Én bízom benne, hogy azzal már nem lesz gond, hiszen a terhességeddel minden rendben volt Alíznál is, nem?

     

    Cucó, remélem Kobi bátrabban viselkedik majd a kedves fogdokinéninél. Mi Levivel a körzetinél voltunk egyszer, de itt ő aranyos volt, Manó nem is félt tőle! Sokat számít a doki tényleg!

    Tanfolyamra mész majd angolra, vagy magántanárhoz?

    Jó, hogy ez a munkahely ilyen, ahol most vagy! Persze gondoltam, hogy nem sokat számít, mit gondolnak, ha jön a tesó, csak most jó sokat kell majd tanulnod, azért kérdeztem!

     

    Na megyek csajok, kellemes nyuszit mindenkinek, a locsolók meg kerüljenek el minket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. Április 9. 18:2619085.

    Ja, Gabi, még Neked akartam írni, h hogyhogy nem jelentkezik ez a Tegyesz, ha egyszer volt egy határidő megadva... Te nem zargatod őket, hogy ugyan már, mi a túró van? Nem is értem, ezt a sok hacacárét, amikor remgeteg kisgyerek vár otthonra. Oké, h óvatosak, kivizsgálják a jelentkezőket sokféle szempontból, de a felesleges időhúzás, hogy majd megyünk... Hát, nem értem...

     

    Puszi

    előzmény:
    duckylion (19083)
    2009-04-08  17:04
  18. 2009. Április 9. 18:2319084.

    Sziasztok Csajok!

     

    Ildi, sajnálom, h megint betegek vagytok! Reméljük, most már, h itt a jó idő, elmennek tőletek ezek a fránya "bacerusok", ahogy Kobi hívja!

     

    Nem, nem lesz már minden két hónapban vizsgám, ez az utolsó, ill. még a nyelvvizsga jövő tavasszal, ha minde a terv szerint alakul. Vagy nem, ha minden a terv szerint alakul, akkor remélhetőleg pocakos leszek legalábbis... Bár, egylelőre ennek nem sok esélyét látom... És most nem a koromra gondolok pustán, hanem a lustaságomra, h mindig elalszom, előbb mint a Kobold, úgyhogy megint csak minimális az esély... Hulla fáradt vagyok, ezen a héten még nem volt olyan nap, h ne kellett volna még munka után rohanni valahová, a húsvéti takarítás sincs sehol, épp annyi időm volt, h kiporszívóztam és felmostam, se ablak, se portörlés, semmi...

     

    Hétfőn fogdokinál jártunk Kobival, Móniékkal együtt mentünk, mondván, hátha, ha Móni nem sír, Kobi sem fog. Dehogynem... Ordított, nagyon félt és nem is akarta kinyitni a száját, de mivel ordított, mégis kinyitotta, úgyhogy kutyafuttában meg tudták nézni, és ott, ahol én is láttam, valóban van egy picike lukacska. Most csak ecsetelték, de vissza kell mennünk betömetni... A körzetes rendelőben voltunk, ez a doktornő szokott az oviba is járni évente fogakat ellenőrizni, de nagyon nem egy kedves néni, az óvó nénink is mondta, h ő nem vinné hozzá a láynát, úgyhogy most kértem a mi fogorvosunktól, ajánljon gyerekfogászt, kaptam kettőt is, egyikhez elviszem. Mondtam Kobinak, h egy kedvesebb nénihez megyünk majd, de hagyja, h belekukucskáljon a csőrbe...

     

    Na, megyek, kinyúlok egy kicsit, ólmos fáradtság van rajtam, már időszerű lesz egy kis szabi, szerencsére április utsó hetében megyek is, remélem, senki nem robban le akkorra, mert sikítani fogok...

     

    Ja, Roxy, a kérdésedre a válasz, ha jönne a tesó, akkor sem lenne semmi, akkor elmegyek szülni, oszt jó napot. Szerencsére itt nem nézik az ilyen dolgokat rossz szemmel, legalábbis egyelőre, aztán a válságban ki tudja, vissza tudnék-e menni, de egyelőre, tárt karokkal várják vissza a kismamikat.

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. Április 8. 17:0419083.

    Sziasztok,

     

    Roxy, Cucó ügyik vagytok!

     

    Ildi jobbulást!

     

     

    Én is írom a szakdogám, nekem is erősnek kellene lennem és pár éjszakámat rászánni és akkor talán én is kész tudnék lenni vele a határidőre, de annyira nincs hozzá erőm és kedvem....Tudod lutsa dög vagyok

     

    egyébként jól vagyunk, bár Aliz picit náthás, de remélem kikecmergünk most már belőle....

    Rám újabb műtét vár valószínű májusban, ugyanaz mint tavaly csak másik dokinál, talán most tényleg kiveszik a petevezetőt és talán kezdhetjük utána a lombikokban bízást...

     

    Örökbefogadással nem állunk sehogy, mert a Tegyesz tojik ránk és bár már rég lejárt a határidő nem jönnek ki környezettanulmányra, így nem adnak át minket a gyámhatóságnak se és nem is lesz így egyhamar határozatunk, amivel végre a kb. 5 éves várakozást megkezdhetnénk...

     

    Na ez most elég negatív lett csajok, bocsánat, de szakdogától nagyon stresszes vagyok most.....

     

     

    előzmény:
    roxxan (19082)
    2009-04-08  13:40
  20. 2009. Április 8. 13:4019082.

    Sziasztok!

     

    Cucó, akkor Te sem fogsz unatkozni az elkövetkezendő időszakban! Jó sok tanulnivalód lesz Neked is... De azért valahol jó is gonodlom, hogy van előrelépési lehetőség a munkádban! Ezek szerint tényleg érdemes volt a váltás. (Csak halkan kérdezeme meg, hogy mi lesz, ha jön a kistesó???)

     

    Ildi, jobbulást kívánok Nektek! Sajnálom szegény Bencit, hogy mindig elkap valami nyavaját...Pedig most már olyan szép idő is van végre - jó sokat lehet a szabadban lenni! (Bár igaz, hogy itt a környékünkön is van még valami lázas, takonykóros valami fertőzés - sok kisgyerek volt beteg...)

    A korai fejlesztő nem is jelenkezett azóta sem... én meg nem megyek utánuk... A védőnővel megebeszéltem, hogy mit mondtak, de szerinte is marhaság, és legfeljebb később még elvihetjük Gekkoba, ha valami probléma lenne mégis.

    Áh, építkezés nem nagyon jön most szóba, bár a szocpolt még nem vettük fel, úgyhogy vagy sürgősen lépünk valahova, vagy elbukjuk a 3,6 milliót az államtól...(Igen, 3. gyerkőc is be van tervezve majd majd!)

    Képzeljétek, nekiálltam, és 3 éjszaka alatt befejeztem a szakdogámat is! Mostmár csak még 4-5 beadandó vár rám..., de legalább van esélyem idén végezni, és még maradhatok több  mint 1 évet itthon a Manókkal tanulás nélkül!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. Április 7. 11:1019081.

    Sziasztok!

    Épp halálomon vagyok, napok óta nagyon náthás,és minden egyéb bajom van!Benci is beteg már 5 napja 39 körül mozog a láza, vasárnap már az ügyeleten is voltunk! A Dg: Töszős m. gyulladás  Hát itt tartunk most.

     

    Cucó: Tessék , olyan jó volt a vizsgád,hogy 2-3 havonta lesz 1-1 !

    Roxy! Ügyes mind a 2 fiú! Levikét ne vidd sehova ezek után!

    Msot ,hogy ilyen szigorítások jönnek, azért tervezitek még az építkezést?

    Erika: Ti hol jártok a munkákba?

    előzmény:
    Cucó (19080)
    2009-04-04  09:53
  22. 2009. Április 4. 09:5319080.

    Szia Roxy!

     

    Én is gratuulálok a vizsgádhoz! Nem lehet semmi két picur mellett készülni, tanítani, én nem bírnám, úgyhogy le a kalappal előtted.

     

    És gartulálok a kis manóidnak is a gyors fejlődéshez. Igen, ilyen ez, egy ideig semmi, aztán minden egyszerre... Látod, Levi sem marad kuka . És Vendus is nagyon ügyes. Kobi is így votl vele, már vígan ácsorgott, ülni még nem tudott és leülni sem, csak elvágódott, mint egy zsák. El kellett telni egy kis időnek, mire rájött, hogy be kell hajlítani a térdét és le tud csusszanni.

     

    Én meg hamarosan készülhetek a következő képzésre, a következő fokozathoz a munkában, azt mondta a felettesem, h május vége-jún elején lesz az oktatás, egy napos, majd egy röpke vizsga, aztán újabb feladat. De egy évnek el kell még majdnem telnie a kinevezésig, addig a teljesítmény bér már a még emeltebb lesz, de a besorolás csak amostani, tehát a munkabér alap még nem emelkedik és addigra kell letenni az angol középfokot is, mert csak akkor kapom meg az emelt munkabért, mivel ennek a munkakörnek a kritériuma az angol nyelvvizsga. Szóval, a tanulás jegyében fog teln nekem is az évem, de csak szeptembertől megyek angolra, a nyarat nem ekrom kötelező feladatokkal betáblázni.

     

    Most megyek vásárolni néhány kajafélét, délután meg megyünk szülinapozni Kobakkal, az egyik ovis csoporttársa meghívta.

     

    Többiek? Hol vagytok? Remélem, mindenki jól van, itt a tavasz, nem a gép előt üldögétek, hanem kint a szabadban, ugye?

     

    Puszi

    előzmény:
    roxxan (19079)
    2009-04-02  00:32
  23. 2009. Április 2. 00:3219079.

    Szia Cucó!

     

    Gratulálok a vizsgádhoz -örülök, hogy ügyesen kivágtad magad az első tételnél is! (Ezek szerint akkor előléptetnek???)

     

    Én tegnap zárótanítottam, és 5-ös lett! NAgyon örültem, mert egyrészt sokat készültem rá, és már csak túlleni akartam rajta, másrészt jó, hogy ennek az időszaknak is most vége lett, mert a manók már eléggé hiányolták a mamájukat. Most visszatértünk a hétköznapokba, és bár tényleg nagyon jól esett a munka, látom, hogy a gyerekeknek még mennyire nagyon szükségük van rám.Persze azért is vagyok most éjjeli bagoly, mert lazítani még nem lehet, mostanáig próbáltam néhány okossággal gyarapítni a szadogám oldalainak a számát!

     

    Egyébként az elmúlt 2 hétben úgy megugrottak manók a fejlődésben, hogy csak na! Vendus felállt 1 hete, és nagyon büszke magára - mindenhova felkapaszkodik, ma már elég nagyképűen el is engedte az egyik kezével a támasztékot! Nagyon aranyos, de állandóan a sarkában kell legyek, mert leülni még nem tud állásból, és ha elfárad, akkor összerogynak a lábacskák, és koppan a nagy buksi.

    Levi meg egyre több szót mond, szinte napról-napra újabbakat tanul meg, és már sokszor rendesen kimondja őket: a legutóbbiak: eper, kérsz, félsz, védj, mese, pálya, gyorsan. Nagyon aranyos ő is, és irtó büszke magára - annyira kinyílt a játszótéren is a töbi gyerek felé, és mindenkinek köszön: szia!

    Hát nálunk ezújság van. Többiek, tényleg hol vagytok????

    előzmény:
    Cucó (19078)
    2009-03-29  20:11
  24. 2009. március 29. 20:1119078.

    Csajok, mi van, hol vagytok?!!!

    Unlamsa magamban beszélgetni....

    Remélem, holnap már jöttök!

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 26. 18:2519077.

    Sziasztok Csajok!

     

    Nagyon meglepődtem, hogy én voltam az utsó már majdnem egy hete és sehol senki!!!

     

    Remélem, mindenki jól van., csak Ti is kicsit elhavazódtatok.

     

    Túl vagyok a vizsgán, sikerült szerencsére, bár, amikor az első tételt kihúztam, csak döbbenten nézegettem a papírt, mert olyat húztam, ami nincs a tankünyvben és emiatt ki is ment a fejemből, h ez is a világon van, mert hívásban nemigen kérdeznek ezzel kapcsoaltban. Anno, egy éve, amikor tanultunk, akkor jegyzeteltünk a füzetbe, haza is akartam hozni a füzetet, mert az rémlett, h abban sok olyasmi van, ami a könyvben nincs, de már itthon voltam, amikor rázizzentem, h ott felejtettem. Persz azért nem ültem ott kukán, nagy általánosságban el tudtam mondani a téma lényegét, csak a részletek voltak homályosak. A többi viszont ment, a köv. tétel könnyű volt, meg mindenfélét kérdeztek szúrópróbaszerűen.

     

    Az edzésünket is átvariáltáj, átvariálják. Most már 4 ilyen töpörtyű van, ebből ketten járunk rendszeresen, a másik kettő csak néha, de az egyik új manó Kobi haverjának a csoporttársa és egy égedelem és a másik kisfiút is nagyon beleviszi a rosszalkodásba, és az edzők nem nagyon tudják őket fegyelmezni úgy, h a nagyobbakat meg tanítgassák, s joggal félnek az esetleges balesetektől, úgyhogy most arra kértek bennünket, h mivel minden nap van edzés, ha lehet, külön napokon járjanak a kicsik. Úgyhogy ma voltunk és tényleg így jó, mert ha egyedül van Kobi, akkor nagyon szépen dolgozik, ma is megdicsérték, milyen ügyes. Már a tigrisbukfencet is tudja.

     

    Nagyon várom már a tavaszt, annyira elegem van ebből a fagyos időből. Állítólag szombattól már melegebb lesz. Tegnap viszont nagyon ledöbbentem, h milyen sarkvidéki szél volt, a pocsolyák befagyva..  S milyen rövid lesz a hétvége: szombat munkanap, a vasárnapunkból is lecsíp egy órát az óraállítás...

     

    Na, nem sanyargok többet itt, magamban, inkább megyek pancsit csinálni a Koboldnak.

     

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
9 10 11 12 13

Címlap

top