Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtő segítségét várom!

Rockaway
Létrehozva: 2002. október 2. 15:50
Benne vagyok egy bizonyos szituacioban, amivel kapcsolatban nagyon rosszat almodtam. Ha jelentkezne vki, aki meg tudja fejteni az almok jelenteset, elmondanam, mirol is van szo pontosan. Elore is koszonom!
  1. 2007. június 7. 10:382026.
    Volt egy szörnyű álomom és most nagyon rosszul érzem magam....
    Beugrottam egy medencébe ruhástúl, de nem tudtam a felszínre úszni és éreztem, hogy fulldoklom és alig kapok már levegőt. Éreztem, ahogy levegővétel helyett a vízet szívom be az orromon... Fel akartam ébredni, de nagyon nehezen sikerült csak... Kerestem az álomfejtő könyvben, de nem találtam róla semmit, csak a vízbe fulladásról, de én felébredtem mielőtt megfulladtam volna...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 27. 19:172025.
    az nem tudom mi (sértődés) ???  
    előzmény:
    vitopmd (2023)
    2007-05-27  16:42
  3. 2007. május 27. 16:432024.

    Hai!

    Haragudni fogsz, de nem kívánnék írni róla...köszi a megértést!

    előzmény:
    liliputi (2022)
    2007-05-27  16:15
  4. 2007. május 27. 16:422023.

    Hai!

    Oké akkor rendben van minden....semmi sértődés.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444880 (2021)
    2007-05-27  15:48
  5. 2007. május 27. 16:152022.

    Szia!

    Köszönöm a választ és örülök,hogy ezt írtad. Tisztelettel kérlek,hogy röviden írj arről az ezoterikus rendről. Üdvözlettel   Lili

    előzmény:
    vitopmd (2020)
    2007-05-27  15:16
  6. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 27. 15:482021.
    tudom !!! ezért írtam,hogy nem ingem .
    előzmény:
    vitopmd (2019)
    2007-05-27  15:09
  7. 2007. május 27. 15:162020.

    Hai!

    Jól írtad..szerinted, mert valójában nem az, méghozzá azért nem mert inkább egy aggódó és vigyázó hsz, ami azokért szól, akik mindent elhisznek s ennek áldozatává is tudnak vállni. És persze az ezoteria becsülete is így kívánja....

    Ha valaki figyelmesebben olvassa a hsz-em, ezt simán kiérti s kiolvassa belőle.

    Az hogy aki ide beolvas, mennyire hiszi s mennyire nem, s mennyire válik ártássá vagy áldássá...ember meg nem mondja, mert mindenki egyéni módon fogja fel s értelmezi...ezért írtam hogy felelősség....annak aki állást foglal egy adott esetben. NEM JÁTÉK...MERT PSZICHÉSEN ISZONYÚ HATALOM TUD LENNI.....hiszen irányíthat.

    Az O.P.E.? Az egy rövidítés. Ordo Parcae Europe...egy ezoterikus rend rövidítése. Mert?

    előzmény:
    liliputi (2018)
    2007-05-27  13:23
  8. 2007. május 27. 15:092019.

    Hai!

    Nem is neked szántam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444880 (2017)
    2007-05-27  11:34
  9. 2007. május 27. 13:232018.

    Szia vitopond!

    Leírnád mit jelent a rövidités O.P.E ?

    Időnként,amikor érzem,hogy" fontosat",vagy számomra jelentőset,esetleg olyat ami napokon át eszembe jut , álmodok és mégis szeretném kapcsolni valamihez-a tudattalanon kívül-valami mindennapihoz,szívesen beírom ebbe a topicba. Egyrészt az is jó,hogy leírom,azáltal is többször átgondolom,így könnyebben jutok a nyitjára.A mindennapi rohanás során jó az ,ha valaki,mint barakadava segít abban,mégis merre keressem a az álom által kapott szímbólumok megoldását.

    Az általad ajánlott könyvet ,majd elolvasom én is,de itt a topicon nem feltétlen TUDOMÁNYOS választ vár az idelátogató.

    A hozzászőlásod szerintem bántó és rosszindulatú.

    Üdvözlettel   Lili

     

    előzmény:
    vitopmd (2016)
    2007-05-27  09:56
  10. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 27. 11:342017.

    kedves vito!

    olvastam az említett könyvet és tisztában vagyok vele. nem vagyok überokos és über hülye sem ha láttad a válaszom te is láthattad,hogy a válasz nem álmoskönyvből olvasott überhülyeség , tetszett a hozzászólásod cseppet sem volt überlenéző és nem vettem magamra mert nem az én ingem , a felelősség oldalával pedig mindketten tudatában vagyunk igaz?? további szép napot

    előzmény:
    vitopmd (2016)
    2007-05-27  09:56
  11. 2007. május 27. 09:562016.

    Hai!

    Az a baj hogy az "álomfejtést" egyfajta misztikumként kezelik, pedig racionálisabb mint sokan hinnék.

    Ajánlanám C.G.Jung "Az ember és szimbólumai" című könyvét, igen sok mindenre választ ad. Mert sokszor nem az a válasz ha pontos leírást kapunk valamiről, mintegy jóslatként hogy ez lesz vagy az, sokkal inkább az a jó válasz mely utakat s lehetőségeket tár fel, melyet aztán az adott indivídum beteljesít vagy nem, önnön akaratából.

    Az álomfejtés, TUDOMÁNY...s emígyen aki egy leírásból, tuti választ ad akár így a neten keresztül, az vagy kókler vagy hülye.

    Az álomfejtéshez kell az indivídum ismerete, mert az álomban megjelenő képsorok az individualitásához van illesztve....s nem csak egy "leeső" képsor a semmiből. Ám az indivídum ismerete így ebben a formában nem ajánlatos....perszonális kontaktus nélkül.

    Ezért is írom ezen sorokat, mert ez így nem müxik....hogy leírom mit álmodtam aztán valami überokos ad rá egy überokos választ. Az álmos könyvek is finoman fogalmazva vélelmesek, de ebbe most ne menjünk bele mert hosszú. Az álom a tudatunk és a tudattalanunk kivetülése egyfajta mixelt állapotban....ne becsüljük le azzal hogy sztereotíp marhaságokkal degradáljuk le válasz címen....

    Persze a marháskodás szintjén lehet vele játszani....de nem lehet tudni ki veszi komolyan s ki nem. EZ FELELŐSSÉG!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 27. 09:092015.
    az álom arról szól amit szeretne az a férfi válófélben van magányos ezért a sötét szoba vágyakozik valakire biztonságra és ezért jelensz meg az álmában ezért érzi úgy hogy rossz felébrednie mert az életében most nem sok biztos pont van te viszont veszekedés mentes és nyugodt sziget lehetnél számára szólítgat téged de nem fordulsz meg vagyis ahogy írtad nem adsz neki konkrét jelzéseket ezért is vagy háttal neki odaverekedte magaát vagy is úgy érzi küzdenie kell érted vagy másért . szerintem ha már úgy is válik és nem miattad akkor nyugodtan közeledj felé vagy küldj neki jeleket és vágj bele ha tényleg ezt akarod ha mindíg attól félünk mi lesz a következménye a választásunknak és arra gondolunk , hogy már annyiszor csalódtunk akkor nem élünk teljes életet a saját életünket félni megélni nem jó . mindent el kell venni amit az élet kínál és ajándéknak tekinteni ha jót ad. megélni minden percnyi boldogságot és nem félni !!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_958724 (2014)
    2007-05-26  16:13
  13. Torolt_felhasznalo_958724
    Torolt_felhasznalo_958724
    2007. május 26. 16:132014.

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy köztetek van-e valaki, aki ért az álomfejtéshez, de jól jönne egy kis segítség!  
    Van egy férfi, akivel  már 4 hónapja ismerjük egymást. Nagyon közel kerültünk egymáshoz, nekem nagyon tetszik (sőt úgy érzem ez már nemcsak vonzalom), de nem közeledtem felé (válófélben van stb ... hagyni akarom, hogy rendeződjenek az ügyei). Nem tudom, hogy ő érez-e irántam többet egyszerű barátságnál, nem egyszer tett már félreérthető, túl bizalmas megjegyzéseket, utalásokat, de ezeket nem merem közeledésnek venni, mert félek a csalódástól.  

    Ma elmesélte nekem, hogy nagyon sok 'érdekes' álmot látott már rólam. Egyet elmesélt:
    "Látott egy lányt egy sötét szobában, aki háttal állt neki. Megszólította, hogy:Ki vagy te? A lány nem fordult hátra. Újra megszólította: Kérek fordulj meg! Erre sem fordult meg, hanem leült neki háttal. Ő mindenáron közelebb akart hozzá kerülni, belépett a szobába, de a padló csúszott. A lány nem fordult hátra. Odaverekedte magát a lány mögé. A lány haja a vállára omlott és vörösesbarna színe volt(nekem olyan van), megérintette a vállát. Erre a lány megfordult: Én voltam az!!!"
    Ekkor ébresztette az órája és azt mondta, hogy szomorú volt mikor rájött, hogy ez csak álom volt.  

    A többi álmát nem mondta el, azzal a kifogással, hogy: Talán félreértenéd őket"
    Nem igazán tudom értelmezni az álmát, segítsetek ha tudtok, kérlek! Azt sem, hogy miért kellett egyáltalán szólni róla, ha nem akarja, hogy félreértsem!  

    Előre is köszi !!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 22. 19:552013.
    rockaway ezen a topicon már nagyon nem reagál semmire
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166475 (2012)
    2007-05-22  15:55
  15. Torolt_felhasznalo_166475
    Torolt_felhasznalo_166475
    2007. május 22. 15:552012.

    Válasz a hozzászólásodra a Álomfejtő segítségét várom! című topicban:


    Kedves Rockaway,


    Olvastam a topicnyitó hozzászólásodat. Jómagam spirituális tanácsadással, segítéssel foglalkozom, ha megtisztelsz a bizalmaddal, itt megtalálsz:

    angyalkert@yahoo.com

    Szívesen nekifutnék annak, hogy együtt!, mert csak így lehet, megfejtsük az álmodat. Ugyanis nem elég a szimbólumokat és ősképeket ismerni, fontos tudni, hogy az álomban ezekhez milyen érzések, asszociációk tapadtak. Én az előzőben tudok a segítségedre lenni.


    Szépséges napot

    Oti(lia)
    előzmény:
    Rockaway (1)
    2002-10-02  15:50
  16. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. május 13. 17:182011.

    Nagyon szépen köszöm hogy segitettél.

    Üdvözlettel, Mildo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444880 (2009)
    2007-05-11  21:32
  17. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 11. 22:222010.
    Két fontos momentuma van az álmodnak , az egyik ,hogy visszatérően jelennek meg mindíg házak   a ház mindig a tested egészségi állapota tehát ha tudod , hogy mely részei a háznak sérültek akkor érdemes oda figyilned rá a tető: a fej az ablakok ajtók: nemi szervek Pince: láb lábfej  Balkon : melkas és mell és persze mindenhol kiemeled a kort ( idős , öreg) a lelked egy kicsit öregebbnek érzi magát mint a tested és ezt ezeken keresztűl éled meg valószínű tul sok az elvárás veled szemben ez pedig nehéz mint tudjuk. a másik fő momentum pedig visszatérően a volt barát,barátnő ami rögtön választ ad a lelki terhekre mivel nincsen lezárva még minden velük kapcsolatban valószínű sok minden feldolgozatlan maradt és ez  miatt álmodod a szituációkat velük ,ezt nem csak az álmok miatt kell feldolgozni hanem a jövő miatt is fontos lenne !! féltékenységet szülhet ami méreg lehet.  remélem segítettem ha van még kérdés ... szívesen ! üdv 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104820 (2008)
    2007-05-09  10:12
  18. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. május 11. 21:322009.

    Drága Mildo!

    az álmokban a víz mindig a lelki állapotunkat jelöli és a tiéd zavaros ezért álmodsz piszkos vízről. bármi amit a vízzel vagy a vízben csinálsz vagy csinálnál az mind a lelki életed állapotodat jelenti. Jelentheti még a szexualitáshoz valo viszonyt is de ugye az is a lelkiekhez kötődik.biztos , hogy sokat problémázol dolgokon és hagyod hogy mások problémája is a tiéd legyen ez miatt van,hogy ilyennek láthatod a vizet . le kell zárni minden olyan kapcsolatot ami felkavar és ne engedd,hogy mások lelki szemetesládának használjanak mert te nagyon nehezen dolgozod fel a gondokat,bánatokat és ez az ami belülről ehet téged.tanulj meg örülni őszintén a veled történő eseményeknek és dolgoknak mert pl: a fenyő a vízben az elfolytás , a csendes öröm valószínű , hogy meg kell tanulnod felszabadultabban élni és örömtelibben , hogy ezek a visszatérő álmok megszünjenek. a pénz a számok mint szimbólumok jelentik megint csak az anyaságot és a szenvedélyességet  ,szexualitáshoz való viszonyulást. Ami még fontos , mindenki álmodik mindíg csak nem mindenki emlékszik rá , ha pedig emlékszünk az azért van mert fontos üzenetet hordoz , biztosan vannak még szimbolikus dolgok amik figyelmeztetnek valamire ezzel kapcsolatban de nem veszed figyelmeztetésnek és ezért emlékszel az álmokra mert az felkavaróbb ,így hatásosabb figyelmeztetés. remélem segítettem , ha van még kérdésed írj bátran. minden jót

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (2007)
    2007-05-06  14:36
  19. Torolt_felhasznalo_104820
    Torolt_felhasznalo_104820
    2007. május 9. 10:122008.

    Sziasztok!  Tud vki itt almot fejeteni?  (megneztem az NLC szakertoket is,de ilyet,hogy alomfejto nem talaltam. . )

    A kovetkezot almodtam:

    Koncerten vagyunk harmasban a baratnoimmel.  Egyiknek van mar egy pici bebije is,akit elhozott magaval , a pici  az olemben ul.  Megtanitom a kicsit tapsolni.   Most tapsol eloszor eleteben zenere,   anyukaja nagyon halas nekem.    Mindannyian orulunk es boldogok vagyunk.   A koncert egy lepusztult regi haz udvaraban van,    de annak ellenere  profin megszervezve.  A haz falan 3 madar feszkel.   Egy fecske,   egy sas, egy golya.  Mindegyikuk a kicsinyeiket eteti.   Nem tamadnak egymasra sem,  bekessegben elvannak.   Aztan hires szineszek erkeztek autoval.  Mindegyik oreg,latszik ,   hogy nem most volt a "fenykoruk".  Azonban mindenki kitoru unneplessel udvozli oket.   Nagyon orulunk nekik.

    En elindulok setalni a kornyeken.   Rendezett,5-max.10 eves 3-4 emeletes lakohazak kozott.  Latszott,   hogy ennek a telepnek sem most volt a "fenykora",  de meg mindig mutatos nagyon.    A parkokban  azonban tulnottek a gyepek,  tele van gyommal.  Egy hazasparral egyutt keveredek be a fizetos,  kozteruleti wc-be.  Ott kedvesen megszolitom a not,   hogy mit gondol,   ha Gorogorszagban elne a ferjevel,( de ott  nem egy nagyvarosban,hanem egy kisebb telepulese,a puszta kozepen).  Akkor az a Gorog ferj vajon szivesen koltozne-e haza ide? Erre O viccesen azt mondta,   hat nem hiszi,   hogy O,    mint magyar feleseg szivesen haza  immigralna a Gorog ferjevel,  mert akkor csak O beszelne a nyelvet es minden hivatalos dolgokat csak egyedul neki kellene intezni.     Meg a telefonokat is csak O kapkodhatna fel otthon!  . . . Mivel ezt viccesen mondta,  mindketten nevettunk rajta.  Azutan folytatva a setamat apukammal futottam ossze,    aki felajanlotta,  hogy segit nekem barmit meg kell szereleni a lakasba.    Modtam neki OK,   felhivtam a berel lakasomba es ott volt egy manoken baba kiallitva,   amit megjavitott,    de kozben az ablakon levo rolok is leszakadtak.  Igy ott hagytam szerelni.   A parkba ismet leerve,  osszefutottam a parom ex baratnojevel.   Aki azt kerdezte,   hogy mi egyutt vagyunk-e meg? Tudtam,  hogy azt akarja hallani,  hogy nem.  Igy azt mondtam nem vagyunk mar egyutt mi sem,   csak ugy dagadt a maja az oromtol.. . . . .  Erre elkezdte bantoan serteni es szidni a paromat, "Hogy mindig is ilyen-olyan volt. . . " Ezt nagyon rossz volt hallgatnom,     de nekem is elo kellett rukkolnom valamivel  ,hogy hiheto legyek  .Igy en is kitalaltam vmit,   ami nem tetszett benne. .      A no meg orult,  hogy nekunk sem jott ossze es lam nem jartunk mi sem sokkal tovabb egyutt,  mint ok annak idejen!   Elegedetten mosolygott.

    Erre riadtam fel.

    Ez mit jelenthet?  Sok minden igaz,valoban kulfoldon elek a parommal es O is kulfoldi.   Tenyleg talalkoztunk 3masban a baratnoimmel,egyik pici babajaval is.    Nem szeretek haza jarni a parom volt baratnoje miatt.   Magyarorszagon mindig erzem a jelenletet,es ez nem tesz jot a kapcsolatuknak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2007. május 6. 14:362007.

    Szia, én először látogattam erre a topikra, és volna egy kérdésem ha nem zavarlak vele.

    Én ritkán álmodom, de van egy visszatérő álmom, - nyilvános fürdőben van egy nagy olimpiai medence vagy annál valamivel kisebb, és én mindig bele szeretnék ugrani, és bele is ugrom, úszok benne, noha a viz legtöbbször zavaros, piszkos és csalódott vagyok emiatt, de azért mégis bele ugrom és hivom a többieket is. Néha vannak még rajtam kivül a medencében néha nem, de szinte mindig látom hogy milyen piszkos a viz és sajnálkozok emiatt. Ami még érdekes hogy soha nem érzem a vizet hidegnek, hanem inkább langyosnak.

    Ma este is ugyan ezt álmodtam, azzal hogy ma fenyőfák voltak a vizben, nem látszottak ki belőle, csak láttam őket a viz alatt, és most először nem ugrottam bele a vizbe. Vajon mit jelenthet?

    És a héten kétszer is számokkal álmodtam, egyszer 60.000, másodszor 22.000. Mindkét álomban a számok pénzt jelöltek és én nagyon sokalltam, ennyit kiadni valamiért. Egy parfüm 60000 valami volt, talán euró a másikra már nem emlékszem csak haragudtam az ár miatt. Ez azért furcsa mert én mondom nagyon ritkán álmodok.
    Ha válaszolsz akkor előre is köszönöm.

    Mildo

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444880 (1995)
    2007-04-21  17:56
  21. 2007. Április 26. 10:422006.
    Ezen el kell gondolkoznom..... Nagyon koszonom a segitsegedet! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444880 (2005)
    2007-04-25  20:32
  22. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. Április 25. 20:322005.

    leegyszerüsítve : megmenekülünk egy veszélytől.

    ha pedig azt nézzük mit jelenthet a te esetedben ez eléggé sokféle.menekülni vmi elől azt jelenti hogy nem akarsz megbírkozni az utadba kerülő problémákkal, hogy mi elől menekülsz ..a tűz egyike a legfontosabb szimbólumoknak lehet romboló vagy inspiráló de leginkább azt jelenti,hogy le kellene zárni elavult régi dolgokat eseményeket amiket eddig halogattál.aA víz a te saját lelki állapotodat szimbolizálja kérdés milyen( zavaros , tiszta stb...) háború az a környezetedben élő kemény ellenfeleket jelöli a szörny pedig kockázatos és rád nézve rizikós ismeretséget jelent tehát ha ezek elől menekülsz akkor már talán tudod mi az ami jelen életedben nagyon megoldásra vár. remélem segített.szia

    előzmény:
    Amberle (2004)
    2007-04-25  20:06
  23. 2007. Április 25. 20:062004.
    Nem tudod mit jelent ha valaki allandoan menekul almaban? Vannak idoszakaim amikor menekulok, hol arviz, hol tuzvesz, de legtobbszor haboru vagy szornyek elol. Mar kerestem tobb helyen, de nem talalok semmi magyarazatot...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444880 (2002)
    2007-04-23  20:59
  24. Torolt_felhasznalo_307203
    Torolt_felhasznalo_307203
    2007. Április 24. 07:322003.
    Köszönöm szépen a válaszokat.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_444880
    Torolt_felhasznalo_444880
    2007. Április 23. 20:592002.
    a liftben való zuhanás azt jelenti,hogy másoktól várjuk a saját felemelkedésünket ,ha pedig nem tudod megállítani ,hogy kiszállj akkor úgy érzed lelked mélyén,hogy sodródsz az eseményekkel és nincsen irányításod a saját dolgaid felett.  A repülés a saját asztrál tested kivetítése akkor lehet csak elemezni igazán ha tudni lehet mi felett repülsz éppen, de egyben jelenti a szabadság iránti vágyakozást is és a túlhajszoltságot is  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307203 (2000)
    2007-04-23  16:14

Címlap

top