Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtő segítségét várom!

Rockaway
Létrehozva: 2002. október 2. 15:50
Benne vagyok egy bizonyos szituacioban, amivel kapcsolatban nagyon rosszat almodtam. Ha jelentkezne vki, aki meg tudja fejteni az almok jelenteset, elmondanam, mirol is van szo pontosan. Elore is koszonom!
  1. 2005. december 1. 11:421976.
    Tegnap volt egy elég érdekes, mondhatni rossz álmom. Arról szólt, hogy találkozom a barátnőmmel x. helyen. Én el is indulok (talán gyalog) de olyan furcsa az egész város, mintha nem a megszokott helyek lennének (emlékeztet valami nagyvárosra, lehet azért mert nemrég Prágában voltam).Megyek, hogy keressem meg ezt az utcát, de sehogysem találom, pedig már milliószor voltam arra. Egyszerűen eltévedek. ELőször pedig biztosra vezem, hogy jó helye megyek, de kiderül, hogy mégsem. Kétségbeesett telefonálás bnőnek, hogy hol van. Végül nem találkozunk.
    AZtán ugyanez a történet még 1x megismétlődik, de akkor nincs konkért cél, viszont találkozom apukámmal, aki úgy tűnik a keresésemre indult,de miután találkozunk és (talán) továbbmegyek , megint eltévedek. CSak kóválygok össze-vissza. NEm volt valami kellemes álom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_191708
    Torolt_felhasznalo_191708
    2005. november 16. 19:271975.
    Szerbusztok. Kérlek ha tudtok segitsetek olyan furcsa állmom vol a temetöben voltam egy siron feküdtem éltem eés tudtam hogy hazza kell menem de nagyon nehezzen értm hazza, és a férjem várt még fiatal volt és számonkérte,hogy hol voltam ijen soká. Borzalmas volt
    előzmény:
    Rockaway (1)
    2002-10-02  15:50
  3. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2005. november 11. 10:301974.
    Kezcsokom se itt se a kandallonal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (1971)
    2005-08-25  22:49
  4. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2005. október 14. 14:291973.

    Alomfejtes teruleten semmi parapszicho 

    Esetleg NLP? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (1970)
    2005-08-25  19:21
  5. Torolt_felhasznalo_455661
    Torolt_felhasznalo_455661
    2005. augusztus 27. 11:031972.

    annyira rosszat álmodtam,tegnap is meg ma is.meg akartak ölni ma éjszaka álmomban az esküvöm elött.tegnap a gyerekemet akarták elvenni.Pedig sem gyerekem nincs,és férjnél sem vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. augusztus 25. 22:491971.

    Szia! Sajnálom. :-(

    Miért futsz utána? Mit kiabálsz? Mit mondanál neki?  Megpuszil = szeret. Engedned kellene, hogy menjen az útján.  Igen, azt hiszem, nem tudtad még tiszta szíbvbõl elengedni.  Lélekben elbúcsúztál már tõle?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (1970)
    2005-08-25  19:21
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. augusztus 25. 19:211970.

    Sokat álmodok az apámmal aki lassan egy éve meghalt.

    Általában futok, vezetek, kerékpározom utánna,kiabálok Neki  de Õ mindig eltûnik mielõtt utolérném.

    Most is megjelent álmomban. Futottam ,kiabáltam Neki és bevárt. megpuszilt és eltûnt. Na ez mit jelent?

    Ha lehet emailbe is küld már el légyszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (1969)
    2005-08-22  22:36
  8. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. augusztus 22. 22:361969.

    Talán a lelki örökségeddel kell foglalkoznod mostanában. Ez lehet számodra forrás, erõ forrás az élethez, ami eddig  el volt zárva elõled, de  most használhatod. Esetleg a lányod távoltartása valami miatt fontos lehet ettõl az emlékhalmaztól. Nyugodtan indulj el az álmaid nyomán az emlékek felkutatásában, és biztos ráismesz, hogy ebbõl mi az, amibõl erõt meríthetsz. Jó mélyrõl, ahogy az artézi kút feltör.:-)

     

    Unokánál nem voltam a hétvégén, nem volt idõm felmenni, de már nagyon hiányzik! Nagyon szeretem õt! :-)

    előzmény:
    bababetű (1968)
    2005-08-22  22:13
  9. 2005. augusztus 22. 22:131968.

    Akkor, jó, ha a sok munka miatt !

    Kicsi unoka hogy van ?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (1967)
    2005-08-22  21:31
  10. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. augusztus 22. 21:311967.
    Ha valaki konkrétan engem kér, akkor igen, de rengeteg elfoglaltságot ad a szakértõi rovat, itt már nagyon sok lenne. E-maileket sem tudok bevállalni, csak a régi ismerõsöknek. A barátság kedvéért.  Néha olvasgatom, hogy mások mit hoznak ki egy-egy álomból, élvezem. Meg tanulok is belõle. Jó pap is holtig tanul. :-)
    előzmény:
    bababetű (1966)
    2005-08-22  19:36
  11. 2005. augusztus 22. 19:361966.

    Szia Kati !

    Mostanában már itt a fórumon nem fejtesz álmot ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (1945)
    2005-08-02  21:11
  12. 2005. augusztus 22. 19:321965.

    Szia !

    Miért lehet az, hogy mostanában (utóbbi években) szinte csak a múltbéli dolgokkal álmodok ? Pl. nagynénémmel, 30 évvel ezelõtti helyzetben, de én a mostani életkoromban vagyok, és a lányom is velem van. Tehát a volt, valóságos múltamba, a mostani valóságos jelenem beleszövõdik. Sajnos az összes rokomom meghalt már, így csak az álmaimban találkozom velük, de az olyan jó. :o)

    Pl. most éjjel a valóságos artézi kúttal álmodtam (a valóságban, 30 éve mindig át mentünk a szomszédba, mert nekik volt kútjuk) ami nem a szomszédban volt, hanem a nagynénéméknél, és elkerítették fa kerítéssel, hogy nehogy valaki beleessen.....én meg örültem neki, mert így a lányomat sem kellett félteni álmomban, hogy beleesik.

    Köszönöm elõre is a választ.

    előzmény:
    kisnapfény (1962)
    2005-08-05  22:42
  13. 2005. augusztus 15. 21:341964.
    Sziasztok.Azthiszem az én visszatérõ álmaimban nem túl sok szép dolog van, nem túl bonyolult rejtvény. Benne van a nagy Õ -m, akibe szerelmes vagyok ,és mindíg csalódom vele kapcsolatban, fáj, hogy elveszítem valamilyen módom. Olyankor reggelre a szívem is megsajdul, nehezen lélegzem ,van ,hogy sírva ébredek. A csendben magamban kell tartanom ,mert a barátom ha rákérdez mi a baj hazudnom kellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. augusztus 6. 09:251963.
    Nagyon köszi a válaszaidat! Megpróbálom én is követni a tanácsaid, mert tényleg érdekelni kezdett ez a téma
    előzmény:
    kisnapfény (1961)
     
  15. 2005. augusztus 5. 22:421962.
    Ja, hogy mióta fogallkozom vele? Gyermekkorom óta nagyon intenzíven álmodok és szeretek álmodni. Már kislányként a mamám álmoskönyvét nyúztam. Aztán 16 évesen meghalt a mamám. Messze tőlem, egy kórházban, akkor már 3 hónapja ott volt, én Keszthelyen a kollégiumban, egy csütörtök éjszaka. Azt álmodtam, hogy látok egy hegycsúcsot, rajt egy koponya és fúj a szél, aztán egyszer csak kiszáll belőle és eláll. Semmilyen rossz érzés nem kísérte az álmot. De tudtam: a mamám most halt meg, e pillanatban. Amikor másnap hazamentem, apu azt mondta, mondani akar valamit, én meg elbőgtem magam, aztán csak megölelt, szó nélkül és aztán kiment a szobámból. Tudtam, mi van, nem kellett magyarázni. Imádtam a mamámat.
    Ezen történet óta foglalkozom komolyabban az álmokkal.
    előzmény:
    -mooni- (1957)
     
  16. 2005. augusztus 5. 22:371961.
    Gyakorlatban? Hát úgy, hogy álomnaplót kell vezetni és folyamatosan!
    Tulképpen minden álomelemző technikának ez az alapja. De szórakozásnak is kiváló és különleges!
    Veszel egy szép kis füzetkét, és mindig, amikor álmodsz, minél hamarabb leírod az álmodat bele, természetesen dátumozva. Utána pár sor kihagy, a későbbi bejegyzéseknek, mert ki tudja, mi sül ki belőle! Én évek óta írom és tapasztalat, hogy az ember folyamatosan megálmodik előre dolgokat, de nem csak jóelőre, hanem a következő nap eseményeire is felkészítik az álmok az agyat. Ez azért jó, hogy ne érjen minket túl nagy stressz.
    Az álmokat jó jelen időben írni, mintha most történne, így jobban előidézheted őket és lehetőleg hamar, ébredés után, mert pilanatok alatt elszállhatnak fontos részek. Az érzések, a színek és bármi fontos lehet.
    előzmény:
    -mooni- (1957)
     
  17. Torolt_felhasznalo_565627
    Torolt_felhasznalo_565627
    2005. augusztus 4. 21:341960.
    Hát kedves Blue, én azt mondanám szépet álmodni . . jó dolog ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (1959)
     
  18. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. augusztus 4. 19:271959.
    Szia nono!!!

    Ja, amikor a hóhért akasszák:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_565627 (1949)
     
  19. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. augusztus 4. 19:241958.
    Szia Napfény! A testelhagyásra én is gondoltam, de nem éreztem kívül magam önmagamon. Én a tudatos álmodásra tippelek, ez van most napirenden nálam, elméletben legalább is. Attól persze lehetett testelhagyás. Az elfogultsággal bajban vagyok, mert asszem, pont azt nem lehet rámfogni. De talán éppen azért, mert idegennek érzem a dolgot magamtól, el fogok gondolkodni rajta. Köszönöm, hogy foglalkoztál az álmommal, más szemével venne észre.
    előzmény:
    kisnapfény (1946)
     
  20. 2005. augusztus 4. 18:441957.
    Szia Kisnapfény! Te mióta foglalkozol vele? Nagyon érdekel, ha tudsz könyveket ajánlani. De pl. hogy érted azt, hogy gyakorlatban is foglalkozni vele?
    előzmény:
    kisnapfény (1952)
     
  21. 2005. augusztus 4. 16:251956.
    Szia Skylie!
    Az tényleg jó, h apróbálsz megbarátkozni az álomalakokkal, de ha azt érzed, hogy nagyon félsz, inkább hagyd ki őket! Főleg akkor, amikor az ember ún. energiavesztett állapotban van (stressz, depresszió, stb).
    Ígértem könyvajánlatot, még nem néztem utána pontosan, de az én kedvencem:
    Robert Moss: Tudatos álmodás
    Ez nemcsak erről szól, rengeteg érdekes dolog van benne és olvasmányos is, de éppen erről a témáról is ír. Aztán jó még Jill Morrison Álomfejtése, abban jó technikák vannak, de van egy könyvsorozat, annak az egyik része elég átfogó, a kónyv címe: Kreatív álmodás.
    előzmény:
    skylie72 (1955)
     
  22. 2005. augusztus 4. 09:331955.
    Még egy kérdés: Hogyan tudom elkerülni a szellemeket? Már én is gondoltam rá, hogy megkérdezem mit akarnak, de olyankor nagyon félelmetesek. Ha talán valamilyen nyugisabb körülmények között jönnének. . .
    előzmény:
    kisnapfény (1953)
     
  23. 2005. augusztus 4. 09:291954.
    Szia Kisnapfény! Köszi, hogy válaszoltál! Igen valóban én is úgy érzem, hogy a szüléssel és a gyerekneveléssel egy nagy feladat nehezedik a vállamra. Itthon vagyok a kislányommal, a párom csak késő délután ér haza és minden problémámmal gyakorlatilag egyedül kell megbírkóznom. Szüleim távol élnek, az anyósomék itt laknak mellettünk, de semmit nem segítettek, amikor szülés után hazakerültem a kórházból. :-((( Ekkor is teljesen egyedül voltam, mindennnap sírva kezdtem a napot, hogy "Jajj Istenem mi lesz velünk!?" Sokszor nagyon egyedül érzem magam, úgy érzem, hogy ki kell törnöm innen.
    Ráadásul a kedves párom a terhességem alatt félre kacsingatott. Ez kb. egy éve volt és még mindig nem tudom feldolgozni, nem tudok neki megbocsájtani. Nem tudom, hogy meddig jutottak el a csajjal, lefeküdt-e vele. Mondtam neki, hogy ne is mondjon semmit, mert ha azt mondja, hogy semmi sem volt köztük, akkor úgysem hiszek neki, ha meg azt hogy lefeküdtek egymással, akkor én az nem élném túl. Tehát itt van ez a megválaszolatlan kérdés, ami szinte minden napjaimat kitölti. Hogy miért vagyok még mindig együtt vele? Talán úgy gondolom, hogy egyszer még megbocsájthat az ember egy ilyen félrelépést. Az eszemmel ezt gondolom, de a szívem nem enged.
    Talán ez a két dolog, ami ezeket a rémálmokat okozzák.
    előzmény:
    kisnapfény (1953)
     
  24. 2005. augusztus 3. 21:041953.
    Szia Skylie!
    Velem is előfordult már, egy nagyobb stresszhelyzet - és a szülés után is - hogy ilyesvalahogy kiabáltam álmomban. Bár úgy tudom, az ember, amikor beszél álmában, akkor épp olyan szinten álmodik, hogy későb nem emlékezhet rá. Szóval lehet, hogy neked is egy ilyen stresszhelyzet váltotta ezt ki. A szellemek szintén akkor jöttek elő nálam, amikor rendkívül nagy hatású stressz ért, bár azok, akik hisznek a szellemek álombeli megjelenésében, azt mondják, valóban lehet hogy egy másik lélek próbál az emberrel kapcsolatot teremteni. Ha olyankor jönnek, amikor depis vagy, inkább kerüld el őket, ha lehet. A sűrű levegő talán olyan dolgot jelez a gondolataidban, ami szó szerint rádnehezedik. . több ponton is arra utalhatnak az álmaid, hogy valami ért téged az utóbbi időben. Én a férjem válása alatt voltam ugyanilyen! De a szülés okozta stressz is kiválthatja, tudat alatt.
    :)
    előzmény:
    skylie72 (1951)
     
  25. 2005. augusztus 3. 20:571952.
    Szia Mooni!
    Ha van még kérdésed, észrevételed, folytathatjuk. . majd ajánlok neked könyveket, utánanézek, pontosan melyek a legátfogóbbak, de azt elmondom, hogy szerintem egy könyv ehhez még nem elég, több ismeretet kell szerezni, a gyakorlatban is foglalkozni vele és aztán kialakul az emberben az egész. . de tényleg érdekes, sőt, hasznos dolog!
    előzmény:
    -mooni- (1950)
     

Címlap

top