Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtő segítségét várom!

Rockaway
Létrehozva: 2002. október 2. 15:50
Benne vagyok egy bizonyos szituacioban, amivel kapcsolatban nagyon rosszat almodtam. Ha jelentkezne vki, aki meg tudja fejteni az almok jelenteset, elmondanam, mirol is van szo pontosan. Elore is koszonom!
  1. 2002. december 2. 00:52151.
    Olyan borzasztot almodtam, hogy megkerek mindenkit ne vonjon messzemeno kovetkeztetest rolam emiatt. Almomban egy nagyon gonosz par kergetett ( no es ferfi), akik mindenfele gonoszsagot kovettek el mindenkin, akikkel talalkoztak. Vegul a szeretteimet celoztak meg, akik otthon vannak, es vedtelenek. Ezzel a parral volt egy csecsemo, aki mindig ugy lett beallitva, hogy o az eredendoen gonosz es neki kellenek a gyilkossagok. Mivel feltettem a csaladom, leszurtam a csecsemot!!
    El is jutottak a csaladomig, de mint kiderult a csecsemo hozzank tartozik, ez a gonosz par csak felhasznalta ellenunk, es igy a csaladom is elfordult tolem.
    Egyszeruen iszonyatos! Nem terek magamhoz reggel ota!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. november 29. 10:19150.
    köszi, st. bleu!úgy legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_888223
    Torolt_felhasznalo_888223
    2002. november 29. 06:43149.
    Abban az idoben, amikor ezt almodtam, valoban volt egy kulonos kapcsolatom egy sraccal. A problemait beszelte meg velem, de furcsa "vonzodas" alakult ki koztunk, ami persze a parrommal valo viszonyomnak nem tett jot. Orultem, hogy fontos vagyok valakinek, hogy segithetek rajta, a masik oldalon viszont tehernek is ereztem, ha a parommal veszekedtunk miatta. Koszi a segitseget, ha almodnek valami kulonoset, igerem, ujra megosztom veled.
    előzmény:
    scian (140)
     
  4. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. november 28. 22:31148.
    Aktuális problémáidat "megúszod szárazon", nem lesz könnyű, de végül sikerül.
    előzmény:
    ariel34 (143)
     
  5. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. november 28. 22:29147.
    :-))) Meglepődne ha kiderülne, hogy teszik neked, a társad meg megfojtaná. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_959477 (146)
     
  6. 2002. november 28. 20:33146.
    én azt álmodtam hogy valakit fejbecsapok egy könyvvel a társam pedig megfojtja. aztán már más vagyok és keresem a gyilkost. közben rájöttem, hogy az áldozat az a fiú, aki régóta tetszik. szerintetek ez mit jelent?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. november 28. 19:42145.
    az arany gazdagságot, a lánc köteléket, valamit, ami leláncol. . .
    előzmény:
    phoebe29 (144)
     
  8. 2002. november 28. 12:21144.
    Sziasztok!
    Nem tudjátok véletlenül mit jelent aranyláncokat találni a földön? Elôre is köszi!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. november 28. 10:24143.
    Üdv mindenkinek!
    Én is sokat álmodom, megosztom veletek a mait. Egy nagy folyón mentünk hajóval, ami ugyan nagyon nagy volt, valami motoros jellegűre emlékszem, de a vízben már úszott egy másik, ami még nagyobb volt és jó nagy hullámokat keltett. Nekünk gyorsabban kellett mennünk a másik hajónál, hogy fel ne boruljunk. Nem volt könnyű és nagyon nagyokat dobott rajtunk a víz, de sikerült leelőzni felborulás nélkül.
    Na erre tud valaki valami érdekeset fejteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. november 27. 23:42142.
    Nagyon-nagyon!! Illetve elotte beszeltem par oraval valakivel, aki nagyon fontos nekem, es nagyon beteg.
    előzmény:
    scian (141)
     
  11. 2002. november 27. 22:23141.
    Az álom valószinüleg a családdal kapcsolatos, egyszerre kettővel is: a mostanival, és azzal, ahol te voltál gyerek. Valaki otthonival szerettél volna beszélni?
    előzmény:
    kysslina (139)
     
  12. 2002. november 27. 22:20140.
    Valaki vonzódik hozzád: örülsz is, meg nem is, hogy "körbefon": ezzel egyben a szabadságod is korlátozhatja. Ki jut eszedbe eről az álomról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888223 (137)
     
  13. 2002. november 26. 05:56139.
    Most en is almodtam nagyon furat, es megkoszonnem ha segitenetek. Azt almodtam, hogy a varost ahol elek, elleptek a kisertetek. nem bantottak senkit, remisztoek sem voltak, de tudtuk, hogy szellemek. Nagyon feltunk, es minden aron gyertyat akartunk gyujtani, de hallottam valami idegen nyelvet, ami nem igazan a fulemen kersztul jott, hanem a tudatomon, es azt jelentette, hogy "ne gyujtsatok meg a gyertyakat!". A fura az volt, hogy gozom sincs, hogy milyen nyelven, de ismetlodott, es tudtam mit jelent. A mi lakasunk kisertetei egyebkent csak beultek vacsorazni a konyhaba. Kesobb a gyerekeimmel es az anyosommal (aki az almomban nagyanyam volt)elmentunk a szomszedba egy masik magyarhoz, aki mobiltelefonnal!! meg tudta gyujtani a gyertyakat, de nekem 10-re sem sikerult, mikor elkezdett sopankodni, hogy ennyiszer nem szabad, mert ettol is cak erosodnek.
    Hat reggelre, mikor felkeltem, nem gyoztem tunodni, hogy ezt a sok baromsagot, honnan a csudabol vettem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. november 26. 00:32138.
    Vihar veszekedés körülötted, ami téged viszont nem érint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_888223
    Torolt_felhasznalo_888223
    2002. november 25. 15:10137.
    Szia. leirom egy almomat, kivancsi lennek a velemenyedre. : Egy szabalyos, negyzet alaku gödörben allok. a gödör egyik sarkaban egy fa all. egeszen pontosan a fa kint van a godorbol es a gyokerei vegigfonjak a godor minden oldalat. Nem tudom mit jelenthetett ez az alom, de annyira melyen maradt meg bennem, hogy kell, hogy jelentsen valamit.
    előzmény:
    Bruxelles (31)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 25. 14:53136.
    Szerinted mit jelenthet? Tornádóval álmodtam. Minden letarolt körülöttem, de én sértetlenül megúsztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. november 18. 21:32135.
    Az érzéstelenítés is egyfajtamenekülés lehet a fájdalmak elől. Az egészséges fog, amit ki kell húzni mert másik nő helyette: Egy fontos kapcsoladodat kell feláldoznod egy újabbért. íez nem biztos, hogy rossz. A tű a szúrás, esetleg injekciós tű képében a fájdalmas gyógyulás. A konkrét élethelyzetben lehet inkább rájönni a tűid jelentésére.
    előzmény:
    uppsz (129)
     
  18. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. november 18. 21:27134.
    nem mondod! :-))) Szióka! Bocsi, csak abba hagyom a vigyorgást. . . . szóval a kutya nekem a hűség, a mindíg jó barát. Neked mit jelent az hogy kutya? Veszélyt? Valakit, aki megharap? :-))a fehér lehet ártatlanság, de lehet valami nagyon rossz is! TAlán félsz vgy akkor féltél igazi barátságokat kötni, mert féltél, hogy sebeket kapsz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852723 (133)
     
  19. Torolt_felhasznalo_852723
    Torolt_felhasznalo_852723
    2002. november 18. 20:49133.
    Üdvözlet mindenkinek! Én most vagyok itt először ezért elnézést kérek előre is ha valami rosszat mondanék.

    Abban kérnék segítséget, hogy mit jelent ha fehér kutyák üldöznek, vadul ugatva én pedig minden erőmmel rohanok előlük nehogy elérjenek, mert akkor szétmarcangolnának.
    Ez egy régebbi álmom, de még most is jól emlékszem rá, pedig az álmaimat ritkán jegyzem meg.
    Előre is köszönöm a segítséget, pláne ha st. bleu teszi . -)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_462224
    Torolt_felhasznalo_462224
    2002. november 17. 22:45132.
    Köszönöm, Illúzió a segítséget. Nagyon jól láttad a sógornő és köztünk feszülő helyzetet: a valóságban tényleg volt egyszer-kétszer hasonló affér, és a férjem akkor is mellettem volt. Talán azért is álmodtam így őket, mert ezek TUDATOSULT tények.

    Legutolsó mondatod érintett a legmélyebben.
    Ugyanis itt is a valóságra tapintottál ismét. Mi igyekszünk úgy nevelni gyermekünket, hogy tudja: a Fizikai világ, a földi lét, egy állomása, de nagyon fontos iskolája a Léleknek a fejlődése során. A tiszteletet, a szeretetet, a toleranciát, a megbecsülést - a Lélek nemes tulajdonságainak fejlesztését - gyakorolhatjuk e fizikai világban és megtanulhatjuk, hogyan éljünk HARMÓNIÁBAN EGYÜTT lélektestvéreinkkel, azaz: valamennyi élőlénnyel.
    Szüleink tisztelete, szeretete, megértése is tanulás: gyakorlása az Isten szeretetnek, Aki a nemfizikai Szülőatyánk.
    Mégegyszer köszönöm, hogy segítségemre voltál. Üdv: nyau-nyau

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_637108 (130)
     
  21. 2002. november 17. 20:29131.
    A fog az életerő, tetterő jelképe. Egészséges fogat elveszíteni talán azt jelentheti, hogy érzelmi sérülés miatt nem vagy képes kiállni magadért. Emiatt erőszakosan avatkoznak az életedbe, hogy megoldják helyetted a problémát. (Ez a tű jelentése). Nem lehet, hogy anyukád "jót akar" neked, és erélyesebben akar rávenni, hogy úgy tégy, ahogy ő jónak látja, mert szerinte az a helyes megoldás? Bocs, ha nem így áll a helyzet, ez jutott eszembe.
    előzmény:
    uppsz (129)
     
  22. 2002. november 17. 20:22130.
    Nem is olyan rossz álom ez:) A kígyó két végletet képvisel. Erőt és alattomosságot, alvilágot és gyógyítást, képmutatást és tiszta tudatot. A te álmodban mindkét véglet megnyilvánult. Te, akinek sikerült felülemelkednie kapcsolati feszültségeken, de elmondtad a véleményed is a sógornődnek, tehát tiszta tudattal rendezted a problémát, kiálltál magadért. Képes vagy a változásra. A sógornőd, akit a kígyó megmart, nem képes változni, átalakulni, őt a változás, az új tudat, amit el kéne fogadnia, kígyóharapásként érte. Ő az alattomosság oldalát képviseli, amikor viszályt akart szítani közted és a férjed között. Nem véletlen, hogy a hátad mögül beszélt. Ez talán a múltra utalhat. Szerencsére férjed szintén tudja hol a helye a családban. A kisfiad krokodilja álomban a tudatalatti kapujának az őreként jelenik meg, legyen az lelki vagy pszichológiai sorompó. Kisfiad lelki "beavatás", változás előtt áll, ez egy lassú folyamat, érés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_462224 (128)
     
  23. 2002. november 15. 20:15129.
    jujjde szörnyű
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_462224
    Torolt_felhasznalo_462224
    2002. november 14. 03:54128.
    Nem tudom, jelentősége van-e, de sógornőm a kígyócska megölésekor jobbra állt tőlem, amikor a férjemnek próbált mószerolni, akkor meg bal felől, kissé a hátam mögött.
    Segítsetek, ha tudtok. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_462224 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_462224
    Torolt_felhasznalo_462224
    2002. november 14. 03:50127.
    Mit jelent, ha KÍGYÓ-t álmodik az ember?

    Az én álmomban egy alig-arasznyi csöpp kígyócska sebesen, virgoncan csúszott, mászott a karomon. Homokszínű volt és vidám, apró, fekete gombszemei voltak. Borzongtam közben, de nem bántottam. (Valóságban sem szeretem a hüllőket, de tuti, hogy csak végveszélyeztetésemben bántanám. ) Amikor végre lesiklott rólam megkönnyebbültem, de megláttam, hogy kicsi fiam kezébe tart egy ugyan ilyen színű, méretű, ugyan ilyen apró, fekete gombszemű vidám kis krokodilt. A kroki csak mozdulatlan volt és valami olyasmi vigyor volt a pofáján, mint amikor a kutyák arra várnak, hogy dobjuk már el a labdát. (A kutyákat szeretem a való életben. ) Bennem kettős érzés alakult ki: megijedtem nagyon, féltettem a kisfiam és tanácsoltam neki, hogy óvatosan tegye a kezét az asztalhoz és majd átmegy oda a veszélyes, kis állatka, ugyanakkor a játékos "kutyavigyor" barátságos érzéssel töltött el a hüllők iránt. Ebben a pillanatban észre vettem, hogy a kigyócska sógornőm kezébe mart, az pedig gondolkodás nélkül egy kisebb konyhakéssel ketté vágta. (Nincs jóviszony köztem és sógornőm között, szerencsére még a találkozást sem kell kerülgetni, mert jó távol élünk egymástól)
    Én meg nagyon sajnáltam a kigyót. Aztán meg a férjemhez beszélt a sógornőm és néhány rosszindulatú megjegyzést tett rám. A férjem azonban mellém állt. Megjegyzéseire tényekkel válaszoltam, erre már nem tudott mit mondani. . . . és felébredtem, de olyan vegyes rossz-jó érzéssel. Valahol még a sógornőmet is szántam. Azért, mert saját védelmemben kénytelen voltam azt az egyetlen Igazságot kimondani, amit másképpen lát ő és másképpen én.
    Segítsetek megfejteni. Köszönöm mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top