Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtő segítségét várom!

Rockaway
Létrehozva: 2002. október 2. 15:50
Benne vagyok egy bizonyos szituacioban, amivel kapcsolatban nagyon rosszat almodtam. Ha jelentkezne vki, aki meg tudja fejteni az almok jelenteset, elmondanam, mirol is van szo pontosan. Elore is koszonom!
  1. Torolt_felhasznalo_654981
    Torolt_felhasznalo_654981
    2002. október 31. 12:34101.
    Szerintetek az számít, hogy valaki színesben vagy fekete-fehérben álmodik???Mostanában akkora baromságokat álmodok, hogy csuda. És marha hosszúakat. A legfurcsább az volt , hogy nőtt egy dudor a fejemre. A homlokomra. Azt hittem pattanás és odamentem a tükörhöz, hogy "lekezeljem" és akkor láttam na mit???Egy fütyi nőtt a fejemre:o)))De álmomban egyáltalán nem zavart:o)))Tudtam, hogy majd elmúlik és addig is próbáltam úgy fésülni a hajam, hogy ne látszódjon. :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. október 30. 20:44100.
    Sziasztok! Mit jelent az ha valaki azt álmodja, hogy gyereket szül. Két gyerekem van, nem tervezek többet, de az elmúlt fél évben többször is azt álmodtam, hogy szültem egy harmadikat. Volt amikor ikreket és a barátnőm is azt álmodta, hogy én gyereket szültem. Van ennek valami jelentése?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 30. 20:1099.
    Nem jelent túl jót! Kb ugyanazt, amit álmodtál. Sajnálom. :-(
    előzmény:
    Babettke (95)
     
  4. 2002. október 30. 11:0798.
    Szia! Szerinted mit jelent, hogy egy nagyon forró trópusi országban vagyok a körülötem lévő embereket ismerem de nem látom az arcukat. Nyaralni indultam oda ebben biztos vagyok, aztán csak egy kis csopotban vagyok és tudom, hogy üldöznek, elvesznek tőlem mindent kivéve a rajtam lévő ruháimat és ekkor kiderül, hogy háború van. Egész hosszan tervezzük a szökésünket a fogságból, aztán, amikor már majdnem sikerült megszöknünk én visszafordulok egy halom lexikonért, amit az autómban hagytam és ami az ellenség kellős közepén áll. Pedig tudom, hogy nem mehetek vissza de visszamegyek és arra ébredek, hogy egész éjszaka búűjkáltam és menekültem. Jelent valamit általánosságban a menekülés és a háború? Előre is köszi ha tudsz valami okosságot mondani. :) Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 29. 19:5497.
    Férfi vagy nő volt? Erről nem szóltál. Arc nélkül is meg lehetett volna különböztetni. /állítólag a piros arc jó kilátást, a sápadt bánat gond, a kifestett arc hamis barátot jelent. Mondjuk az utóbbi/ kisminkelt arc/, ha férfi viseli . . . hát tudod arra csak tippem lehetne. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128762 (96)
     
  6. 2002. október 29. 11:3196.
    Az mit jelent ha netes ismerőseimmel álmodom, akiknek még az arcát sem láttam?Ne segítsetek, kitalálom:NET-FÜGGŐSÉG. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. október 29. 07:1295.
    Sziasztok!
    Szerintetek mit jelent korházzal, betegséggel, orvossal álmodni?
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 28. 19:2594.
    Hát, tudjátok, nem vagyok tökéletes, sajnos, de ha másra nem, arra jó a rossz megfejtés is, hogy elgondolkodjatok az életen. Néha nem árt.
    előzmény:
    Zad (92)
     
  9. Torolt_felhasznalo_695276
    Torolt_felhasznalo_695276
    2002. október 28. 08:5893.
    Köszi, hogy segítettél. A tesómék mostanában fognak elköltözni tőlünk. (A szüleimmel élek)Eddig is megkaptak tőlem minden segítséget mind a tesómék mind a szüleim. Én is úgy éreztem, hogy a szüleim most különösen nehéz időszakon mennek keresztül. De én mindíg mellettük állok hisz nagyon szeretem őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (87)
     
  10. Zad
    Zad
    2002. október 28. 00:4792.
    Szia! Kössz, hogy válaszoltál! De amit mondtál, hogy nem számíthat rám a nőverem, hát: ezt nem hiszem, hogy igaz. Ugyanis gyakran álloka pártján a vitákban és . . . stb. Ő is sokat szokott nekem segíteni és mondhatnám a családban márcsak egyedül vele beszélgetek. Álmaimban mindig próbáltam segíteni, de nem tudtam. A repűlőn lefogtak és nem hallgattak a kiabálásaimra, hogy várjanak. Halványan emlékszem a telefon után, mintha öngyilkos akartam volna lenni, hogy miért nem tettem meg (?) , arra nem emlékszem. Sok minden zavaos, de a fő dolgokra emlék(eztem)szem. A többi álomba is próbáltam segíteni, de nem sikerült. Nem tudom mi lehet az a probléma, amit jól kezelek majd, mert a jelenlegi problémám hatásaként kissé önmagamra törtem. nem is a probléma megoldás jellemez, hanem inkább elmenekülni a bajok elől, mint kicsi korom óta. Sokszor volt hogy vándor puttonyt fogtam és nem mindig önszántamból tettem le. Az utolsó mondatban már nagy a valóság és az új énnel kapcsolatban is. És mégegyszer kössz a választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 26. 00:2891.
    Nem álmodsz valami könnyűeket. Nézzük! Az álom üzenete, talán az, hogy nem mented meg a nővéredet. Nem számíthat rád. Számíthat? Esetleg az, hogy „felőled meg is halhat” szokott mondani ilyesmit? Csak magaddal törődsz… Az új ház az egy új éned. Változást jelent az életedben, amit nagyon ügyesen meg tudsz oldani, de a nővéred nem számíthat rád, és a bátyád sem. Pedig talán szükségük van rád. Hatéves korodban nagyon kiszolgáltatottnak érezhetted magad. A kígyó sok mindent jelenthet. Lehet fallikus jelkép, jelentheti az okosságot, a hideg számítást, a ravaszságot, az álnokságot, a veszélyt… mindazt, amivel egy hat éves gyerek szembesülhet. Esetleg több szeretetre lett volna szükséged.
    előzmény:
    Zad (90)
     
  12. Zad
    Zad
    2002. október 25. 22:2690.
    Szia! Van egy-két, olyan álmom, aminek a lényege mindig ugyanaz; meghal a nővérem és én mindig végig látom. Volt már, hogy megégett egy biciglin, megkéselték, felrobbant. Ezek után mindig felébredttem, de legutóbb nem.
    A nővérem és (most) a báttyám (is) családjaikkal lekéstek egy életmentő járatot. Én persze feljutottam. A nővérem felhívott ekkor telefonon és hallottam, hogy a sírása egyszer csak megszakadt, -meghalt( S a többiek is akik ott maradtak) De most tovább álmodtam: egy mesterséges, teljesen üres lakópark egyik házába költöztem. Volt ott egy szörny, aki kiolvadt és mindenkit felfalt az új ott megismert barátaimon , s rajtam kívül. Minket nem bántott és később sem, ezért akkor már nem féltünk tőle, csak tudtuk, hogy veszélyes és elkerültük. Ídővel semmit nem éreztünk már, csak a barátságunk maradt meg. Mintha örökre egy önnáló gyermekkorba csöppentünk volna.
    Régen hat éves koromban gyakran álmodtam, hogy kígyók másznak rajtam és megfújtanak. Később már nem fordult elő, de megmaradt ez a kérdés. Előre is kösz bármelyikre a választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 25. 20:1089.
    Szia! Rossz lányok jelenthet erotikát is, vagy valami rossz dolgot, amit művelsz. ( Mit művelsz!!:-)) Pirodós ruha: erotikát, szerelmet, de nem beteljesültet, csak a látszatát, szerintem. Valami olyat csinálsz, amiről tudod, hogy nem kellene, és hogy nem törvényes. És szégyellnéd, ha kiderülne (meztelenség) készülj fel, hogy ha majd kiderül, aminek nem kellene, akkor meg tudd oldani ügyesen a helyzetet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771739 (85)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 25. 20:0488.
    Két megfejtés is adódik nekem, de , tudod, a saját álmát mindenki maga tudja igazán! Szóval: 1. Valami közös dolgotok van, vagy adódik, amit el kellene intézni. 2. Exed újra szeretné kezdeni veled.
    előzmény:
    WxyW (84)
     
  15. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 25. 19:5987.
    Valami nagy, és nehéz változáson mennek át a szüleid, és neked gyermeki szeretettel kellene őket ezen a nehéz válságos időszakon átsegítened.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695276 (83)
     
  16. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 25. 19:5786.
    Hát hogy kutya helyzetben voltál! :-)) A kutya a hűséget jelent. Talán félreéreted valaki(k) jószándékát, félsz olyanoktól, akik csak meg akarnak védeni. Fogadd el, és szeresd őket, ne félj tőlük!
    előzmény:
    BEAMAMA (82)
     
  17. Torolt_felhasznalo_771739
    Torolt_felhasznalo_771739
    2002. október 25. 09:1785.
    Sziasztok! Kb. fél éve álmodtam az alábbit, de azóta sem tudtam megfejteni mit jelenthet. Talán tudtok segíteni. Szóval egy barátnőmmel (nem tudom ki lehetett, csak éreztem, hogy barátnőm) sétálgattunk az utcán és valószínűleg rossz lányok voltunk. Piros ruhában voltam (nincs a valóságban piros ruhám). A rendőrök elkezdtek minket üldözni, rohantunk-rohantunk. Azt gondoltam, hogy ez a piros ruha nagyon feltűnő, inkább leveszem. Pucéran futottunk tovább, berohantunk egy pajtaféleségbe. Gyönyörű fagerendás mennyezete volt. Ekkor bejött egy túristacsoport és nézegették a házat. Nagyon megijedtünk, hogy meglátnak minket ruha nélkül. Kitaláltam, hogy csináljunk valami produkciót, talán ez eltereli a figyelmüket a ruhátlanságról. Felugrottunk a gerendákra és mindenféle tornagyakorlatokat kezdtünk bemutatni. Óriási sikerünk lett, tapsoltak nekünk az emberek, tényleg sikerült velük elhitetni, hogy a mi produkciónk is kapcsolódik a látnivalókhoz. Szóval nagyjából ennyi és nagyon fura. Az életben soha nem viselkednék így, annyira idegen ez az egész szituáció tőlem. Segítsetek megfejteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. október 25. 08:4084.
    Sziasztok. Az éjszakai álmomra szeretnék megfejtést kérni. Közel 10-éve nem láttam az "Exemet". Álmomban mégis eljött hozzám, és megkérte a kezem, kaptam egy szép karikagyürüt. Nagyon boldogok voltunk. Mire utal ez az álmom?Miért álmodok olyannal, akiröl 10-éve nem is hallok, nem is látok?Várom a megfejtést, és kösz elöre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_695276
    Torolt_felhasznalo_695276
    2002. október 25. 08:2383.
    Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak. Ugyanis az éjszaka nagyon rosszat álmodtam. Még mindíg a hatása alatt vagyok. Az álmom: a szüleim akik hála élnek halottak, látom őket a sírban és én is készülődök a halálba. Szeretnék rájuk temetkezni, a következö kép látom magam kisbabaként felnőttként fogom ezt a babát vagyis kiskori énemet és nagyon örülök neki puszilgatom. Ekkor vége az álmomnak és felriadok. Még mindíg a hatása alatt vagyok. Ha valaki tud segítsen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. október 25. 07:3282.
    Szia!
    Engem ket kutya probalt megharapni almomban. Szep modszeresen bekeritettek es az egyek hatulrol a masik pedig elolrol tamadott, de nem acsarkodva hanem csendesen. Olyan rettenetes felelem volt rajtam, hogy azonnal felebredtem. Mit jelenthet ez?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. október 25. 06:5981.
    Nagyon köszönöm a válaszod!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_637108 (79)
     
  22. 2002. október 24. 20:2180.
    (10. 24, 12. 09)
    Mintha "engedély" nélkül haladnál az életutadon, és mindenáron bizonyítani akarnád másoknak, hogy ez a te törvényes utad. Nincs más tippem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128762 (76)
     
  23. 2002. október 24. 20:1279.
    A tettrekészséggel, az életerővel, a tetterővel vannak problémáid. Valamit félsz végrehajtani, az első lépést megtenni.
    előzmény:
    Babettke (75)
     
  24. 2002. október 24. 20:1078.
    Ne akard a gyakorlatban kipróbálni, felér egy rémálommal a szép oldalával együtt is :))) /Nekem ikreim is vannak:)/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_128762 (74)
     
  25. 2002. október 24. 20:0077.
    Általános kérdésre általános válasz:)
    Piros: vér, élet, életerő, a test, sebek (beavatás), és halál (átalakulás). Az emberben lakozó állati természet. Vágy, szenvedély, materializmus, termékenység.
    Zöld: Egyszerre pozitív és negatív, átmenet, híd az egyik elsődleges színből a másikba. Lehet hideg és meleg. Pozitív: növekedés, remény, megújulás, frissesség, fiatalság. Negatív: rothadás, penészedés, nyálkásság, túlérettség, pusztulás, halál, balszerencse.
    Fekete: Az "én" sötét oldala, az árnyék. Az "én" elfojtott részét jelképezi, mely keresi az utat a kifejeződésre, és nagy szüksége van a figyelemre. Tudatalatti, félelem, halál.
    Meztelenség: sebezhetőség, nyitottság, őszinteség, naivitás, szégyenkezés, felkészületlenség, az érzelmek kinyilvánításától való félelem.
    Ezért jó tudni az egész történetet:)
    előzmény:
    familia (65)
     

Címlap

top