Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtő segítségét várom!

Rockaway
Létrehozva: 2002. október 2. 15:50
Benne vagyok egy bizonyos szituacioban, amivel kapcsolatban nagyon rosszat almodtam. Ha jelentkezne vki, aki meg tudja fejteni az almok jelenteset, elmondanam, mirol is van szo pontosan. Elore is koszonom!
  1. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 9. 20:3551.
    Esetleg megpróbálkozhatnál új megoldásokkal is.
    előzmény:
    tishaddams (49)
     
  2. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 9. 20:3350.
    vaze: Azok a lelkek, akik haláluk után itt ragadtak, az álmon keresztül képesek kapcsolatot találni az emberekkel, Ez abban a bizonyos elalvás körüli alfa állapotban van. Valószinűleg veled is ez történhetett. Amit mondtak, azt próbáld meg valósnak felfogni.
    előzmény:
    vazi (47)
     
  3. 2002. október 9. 13:3649.
    Nem tudom, okozok-e meglepetást vkinek, de ha okos dolog jut eszetekbe az alábbiakról, szívesen olvasom. Az én visszatérő álmaim folyamatosan cserélődnek. Általában vmi kaland, megoldandó rejtély, feladat a lényeg, de úgy, hogy nem álmodom végig, hanem ahogy egyre többször visszatér, úgy jutok tovább, méghozzá úgy, hogy ha valami döntési helyzet jön elő, akkor azt mondom: a múltkor is ezt álmodtam, tudom, hogy erre kell menni, ezt kell csinálni. Tehát tudom, hogy álmodok. És akkor azt teszem, mindig tovább jutok. És a 7-8-dik alkalommal "célba érek", és soha többet nem jön vissza ez az álom. valaki lejjebb azt írta, néha az álommal az elme pihenteti, szórakoztatja magát. Ez nekem azt juttatta eszembe, hogy ezek az ismétlős-folytatásos álmok olyanok, mint a szgépes játékok, ahol mindig mented a megtett útvonalat, és mész tovább előre. Én nem játszom ilyeneket, nekem a super mario is bonyolult, úgyhogy nem is értem, miért van ez így. De ha vki tud okosat, tényleg ne habozzon hozzászólni! Köszike.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. október 9. 07:3548.
    szia vazi! Nem vagyok valami nagy álomfejtő, de emlékeim szerint halottal álmodni esőt jelent.
    De az álmoskönyv nagyon részletesen ír ezügyben jelentéseket. Mást jelent ha ismerős a halott, vagy elhalt rokon, mást jelent beszélgetni vele, vagy kiterítve látni.
    Van úgy, hogy hírt hoz, vagy figyelmeztetni akar valamire.
    Általában, ha halottal álmodunk, azok nem beszélnek. Ha beszéltél is vele, ez valami mást jelent, ha gondolod utána nézek az álmoskönyvben, nekem meg van.
    előzmény:
    vazi (47)
     
  5. 2002. október 8. 22:4947.
    Szabad nekem is kérdeznem? Nem olyan régen, napokkal ezelőtt álmodtam, hogy egy halott emberrel beszélgetek. Nem tudom, ki volt az, azt sem tudom, miről beszélgettünk, csak úgy "meglátogatott", és csak úgy tudtam róla, hogy halott. Nem volt félelmetes, csak furcsa, annyira, hogy félig meg is ébredtem. Mire visszaaludtam, többen is jöttek, azután semmi, vagy mélyen elaludtam, vagy megijedtem, és felébredtem, arra már nem emlékszem. Tudom, hogy szoktam álmodni, de nem emlékszem egyik álmomra sem, csak erre. Megtudja ezt fejteni valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. október 8. 21:3346.
    Ez egy link a tudatos almodas eleresehez:
    http://www. xs4all. nl/~pasquale/TTM/3/index. html
    Sajnos angolul van. . .
    Szoval a legelso dolog az hogy ne feledd el az almaid, amihez egy alomnaplo segithet amibe ebredeskor azonnal beirod az almod.
    Mielott elalszol lazulj el es uritsd ki az agyad a mindennapi problemakat felejtsd el es gondolj arra hogy igenis eszedbe jut majd az alom amikor felkelsz. . . (Persze nem kell torik-szakad koncentralni, mert ugy sosem alszol el. . . )
    Igy alom kozben tudatos lehetsz - majdnem olyan mintha meditalnal. . . es igy iranyithatod az almod, mar amennyire. . .
    Persze mint minden idobe tellik es erre kulon idot kell szakits. . . tehat gyakorold az ellazulast, mondjuk egy hetvegen delutan, es igy valoszinu konnyebben ebredsz belole jobban eszedbe jut majd mit almodtal. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (36)
     
  7. 2002. október 8. 21:3145.
    Nem hiszem, hogy halŕllal ŕlmodni rosszat jelentene. Sokat szŕmit a hit hogy miben hiszel és kinek hiszel. Sok sok megfejtés közül nagyon is nehéz kiszürni a valodit. Normŕlis dolog ha anyŕnak vagy barŕtnönek hiszünk, azoknak akiket szeretünk, de az nem biztos hogy nekik igazuk van-e. De az is lehetséges ha olyan vŕlasszal nyugtatod magad ami nem igaz. Ilyenkor tér vissza az ŕlom mŕs mŕs filmet lejŕtszva aminek mindig egy a lényege. Halŕllal ŕlmodni az életünk egy periodusŕnak, fejezetének lezŕrodŕsa. Ez lehet fäjdalmas, mint maga a haläl amikor elveszitessz valakit akit szeretsz. Ezenkivül mŕs érzéseket is kivŕlthat egyéntöl függöen. A lényeg valami véget ért, és valami uj kezdödik el. Jelezve azt, mindenki a sajŕt spirituŕlis utjŕn halad érzéseivel, tapasztalataival, tudŕsŕval fokozatosan feljebb az alsobb fokoktol elbucsuzva.
    előzmény:
    banyaloo (14)
     
  8. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 8. 21:1444.
    Hát hallod jó nehezeket kérdezel!Rejtett énünkkel nem kell találkoznunk az mi magunk vagyunk. Mintha tükörbe néznél ruha nélkül. Mert a hétköznapi életben ruhát hord -sajnos- a belső énünk is. Kijelölni? Az túl nagyképűen hangzik. De kérni lehet. "Aki kér annak adatik. . . " Az álmok szerintem nem lelkierő gyüjtő, inkább feldolgozó, előjelző dolgok Azért vannak rossz álmaink, mert feldolgozatlan dolgainkat az álom nem képes kiegyenlíteni. Akkor segítséget kér tőled a belső rejtett önmagad, vagyis te magad. Jó bonyolult vagyok, mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (40)
     
  9. 2002. október 8. 16:2843.
    Kösz szépen, akkor majd igyeskszem még repülőset álmodni :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (25)
     
  10. 2002. október 8. 16:1542.
    sziasztok , itt altalaban lottozni szoktunk ha valami "furcsat" almodunk , vagy valami erdekes dolog tortenik velunk , vagy szokatlan dolgokrol hallunk .
    Bar a "smorfia"-ban majd mindennek meg van a "jelentese, termeszetesen szamokkal ellatva. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. október 8. 14:3641.
    Szia!
    Sajnos én sem tudok többet mint amit írtam, pedig nagyon érdekelne:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 8. 12:4940.
    Köszönet a válast. Még lenne kérdésem hozzád. :)Hogy lehet megtanulni megszervezni a találkozásokat az álomban belső erőforrásainkkal, rejtett énükkel? Lehet-e kijelölni segítőket az ellenséges álomalakok legyőzésére?Ez igaz, hogy éber életünk lelki erejét emelheti magasabb szintre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 7. 18:4539.
    Az álmoknak többféle fajtája van. Nem csak olyan, ami üzenetet hordoz számunkra, vagy belső énünk próbál ezen az úton üzenni nekünk, Lehetnek előző életből valamilyen stimuláló ok miatt előkerült álmok, amikor előző életet álmodunk. Vannak jós erejű álmok. Vannak feszültség levezető álmok. . . Mint Gombóc Arthur csokoládéi, épp úgy. :-) Saját álmunk ha üzen legtöbbször nekünk üzen, de vannak kivételek, amior valaki rendszeresen álmodik környezete számára. Az álom egyfajta szimbolikus nyelvet használ, legtöbbször. Ezt kell az embernek lefordítania. Mindenkinek a saját szimbólum rendszere szerint. Lehet nekem az alma az egészséget jelenti álmomban, másnak a kétszínűséget. . . Ezért többnyire mindenkinek a saját álmait kellene megtanulnia megfejteni. Ha története van az álomnak, akkor az lehet előző élet álom. Vagy csak az elméd szórakoztatja magát igy mert fáradt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273402 (36)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2002. október 7. 18:3638.
    Az ember alapvetően jó. Erre az életben mindenféle hatások, szokások rakódnak, amik ronthatnak az emberen. Ezek az alapvetően tőle idegen, de észrevétlenül a részévé vált dolgok, szokások, látásmódok, vélemények. . . ezek a démonok tulajdonképpen. Ami ellen a tiszta éned tiltakozhat. Nagyon nehéz ezeket felfedezni önmagunkban.
    előzmény:
    töltike (27)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 7. 17:2737.
    Még egy kérdésem lenne . Álmaink elmesélésében nem befolyásol-e minket a nyugati kultúránk?Pl van kezdete-közepe-vége, vagy ok-okozati történetet álmodunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (24)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 7. 17:2236.
    Szió!Köszönöm, hogy szóltál, de mi az az "üzenő" álom? Nekem lenne ezeknek üzenettartama? Az álmokat kauzalitás nélküli logika jellemzi?Létezik-e meg lehet-e tanulni a TUDATOS ÁLMODÁS MÓDSZERÉT?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (22)
     
  17. 2002. október 7. 14:3535.
    Volt egy álmom a napokban, ami felkavart. Babát szültem, méghozzá nagyon könnyen, nem is fájt, nem volt olyan szörnyű, mint képzelem. Azután hazavittük, letettem valahová, és elfeledkeztem róla. csak pár nappal később jutott eszembe, hogy nem is adtam neki enni, nem tettem tisztába. Nem lett semmi baja, de nagyon megijedtem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. október 7. 13:3334.
    Teljesen igaz, és így van. Nem kell kétségbe esni, de sokszor teljes bizonyossággal megjósolják azt ami be fog következni.
    Sajnos álomfejtéssel kapcsolatos web-oldalakról nem tudok, de a Krúdy -féle álmoskönyv, sok segítséget adhat az álmok megfejtéséhez.

    Babette sajnos nem igazán értek hozzá, de a tapasztalatok amiket a családban megtapasztaltunk én és az édesanyám még eddig mindíg bejött.
    Én nem söpröm félre, ha álmodom valamit, de nem is tulajdonítok neki nagy jelentőséget, kivéve azt a néhány dolgot, amit leírtam, mert ezek az álmok a családunkban generációk óta bejöttek - sajnos.
    Ne féljetek álmodni, igazából sokkal többre lennénk képesek mi emberek, ha egy kicsit odafigyelnénk, vagy képeznénk magunkat.
    előzmény:
    tishaddams (33)
     
  19. 2002. október 7. 13:2233.
    Csak helyeselni tudok, 1 kiegészítéssel: álmodban kieső fogad halált jelent a környezetedben. Ez még elvileg egy biztos jelentés: nálam mindig bejön sajnos. Mostanában már úgy, hogy mikor álmomban megtörténik, rögtön jön a mondat: jaj, ezt álmodtam, már megint, most vajon ki következik? De ezt is álmodom, értitek. Aztán ébredés után folytatódik az aggódás addig, amíg ki nem derül, hogy ki következett. Legutóbb is 2 napig tartott, míg kétségbeesve körbetelefonáltam mindenkit, és már majdnem megnyugodtam, mikor az utolsó azt mondta: "De jó, hogy hívtál, beszélgessünk kicsit, képzeld, tegnapelőtt meghalt a nagymamám. Nem is volt beteg, se öreg. " Ezt csak azért írtam le, hogy demonstráljam: nem kell ugyan félni az álmoktól, de van úgy, hogy az ember megijed tőlük.
    előzmény:
    Bruxelles (31)
     
  20. 2002. október 7. 12:0132.
    Te nagyon értesz az álmokhoz, ugye?

    Nem tudtok olyan oldalakat, ahol az álmokról többet meg lehet tudni?

    Köszi
    előzmény:
    Bruxelles (31)
     
  21. 2002. október 7. 09:3831.
    Sziasztok!
    Az ember több okból is álmodhat. Még a régi öregek között is volt olyan, aki azt mondta: ne aludj és nem álmodsz! Vagy nagyon bevacsoráztál és álmodsz össze -vissza.
    De ez azértnem ilyen egyszerű. Vagy azért álmodunk, mert nem tud az agyunk teljesen pihenni és az olyan dolgok, amik a lekünket foglalkoztatja álmunkban előjön. Ahhoz, hogy valaki megálmodja bizonyos dolgok bekövetkeztét, nagyon intuitív, komoly lelki mélységekkel rendelkező ember kell, hogy legyen.
    Akkor sem biztos, hogy konkrétan megálmodja a történést, csupán arra a történésre utaló dolgokat álmodik.
    Általában egy-egy álomnak többféle jelentését írja le az álmoskönyv. Krúdy foglalkozott többek között az álmok megfejtésével. Az előszóban azt írják, hogy szórakoztató jelleggel, de a jelentések általában népi megfigyeléseken alapulnak. Tehát a nagy számok törvénye uralkodik itt is.
    Manapság egész kutatóközpont foglalkozik az álmokkal, az álmodással - hogy miért és mikor álmodik egy ember - és szerintük is előfordul, hogy előrevetítő jelentése van egy-egy álomnak.
    Ez is egyénre szabott, hiszen egy fiatal nő, ha kisgyermekkel álmodik valószínűsíthető, hogy lelkében gyermekre vágyik és a tudatalattija regisztrálja ezt álmában.
    De az álmoskönyv szerint kisgyermekkel álmodni többfélét is jelenthet, többek között változást, vgy valami-féle rosszat. Nem taglalja, hogy mi az a rossz!!
    Azt mondják akiről életében halálhírét keltik, hosszú életű lesz a földön. Tehát, ha halva látod bármelyik rokonodat, nem biztos, hogy azért mert beteg, vagy közel a vég.

    Amiről konkrétan tudom, hogy nem jó álmodni, ill. 10 esetből 9x rosszat jelent - közeli hozzátartozó betegségét, vagy még rosszabbat, az ha nyers hússal álmodik valaki, vagy piszkos vízben, iszapos ingoványban úszik, vagy megy.
    Ha vért látsz folyni hírt fogsz hallani. Pénzt számolni: veszteség, és így tovább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. október 7. 09:0630.
    Sziasztok! Én már többször is álmodtam, azt, hogy tudom, hogy meghalt az anyukám. Látni nem látom, de találkozom az ismerősőkkel és mindenkinek el kell mondanom, mi a baj. És a végén mindig sírva ébredek fel. Egyszer meg ezt almodtam a férjemről is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. október 7. 08:4929.
    Szia!
    Én is sokat álmodom babával, valószínű mert ez foglalkoztat mostanában.
    előzmény:
    töltike (28)
     
  24. 2002. október 7. 08:1028.
    Ismerős nekem is az ilyen álom. Néha rossz nekem is, nyugtalanít, A múlt héten én egy fekete hajú ( én is az vagyok )babával álmodtam és tudtam, hogy az enyém. Kisfiú volt de ugyanezzel a babával már hónapok óta álmodom. Sőt a nagymamám is ilyen fiúcskával álmodott , ami szintén az enyém volt, pedig nem beszéltünk össze.
    előzmény:
    Babettke (18)
     
  25. 2002. október 7. 08:0627.
    Mit értssz saját "démonok" alatt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (21)
     

Címlap

top