Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. Torolt_felhasznalo_944579
    Torolt_felhasznalo_944579
    2002. október 26. 12:13176.
    Én is a praliné beígért receptjét szeretném!!!
    előzmény:
    ciss (174)
     
  2. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2002. október 26. 12:07175.
    Sziasztok!
    Kezdtem egy uj topicot karacsonyi aprosutemenyek cimen. Ugy gondoltam oda lehetne gyujteni a recpteket,
    linkeket. . .
    előzmény:
    luzi (167)
     
  3. 2002. október 26. 11:01174.
    Még egyszer a Bailys:
    BAILEYS Végh Gabi módra (Vértesi Kati révén)

    Hozzávalók:
    2 dl konyak vagy whisky
    2 cs. vaniliás cukor
    15 dkg porcukor
    2 cs. (esetleg ízlés szerint több) vaníliás vagy csokis cappuccino
    2 tojás sárgája
    3 dl tejszín

    (Szerintem túl sok benne a cukor de kevés az alkohol)

    A két tojássárgáját kikeverjük a porcukorral, vaníliás cukorral, hozzáadjuk az előzőleg kevés forró vízben feloldott cappuccinót, simára keverjük a tejszínnel, majd - a kicsapódás elkerülése érdekében - habverővel kevergetve cseppenként hozzáadjuk az alkoholt.

    Jól lezárt üvegben esetleg megéri a következő hetet.

    Saját tapasztalatok:
    Igaz, hogy nem baj, ha kevesebb a cukor és több a szesz. Nálam jól bevált az Irish Cream ízesítésű Cappuccino, de mindig többet használtam 2 csomagnál.

    Mi van a pralinéval? Csak írtiok róla, vagy receptje is van????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. október 26. 10:29173.
    Volt már szó a bailysről, meg is csináltam, el is szopogattam, nagyon finom volt. Azért írd csak le, ha nem nagy fáradtság, kipróbálom azt is, és a jobbik győz!
    Esbeta drágám! Te itt? Én meg otthon kereslek! De a recept azért jó!
    Én is közreadom Nagyi hókiflijét, bár szerintem mindenki ismeri, de az újszülöttek kedvéért!
    25 dkg Ráma(kocka)25 dkg finom lisztben elmorzsolva, hozzáadunk 2 tojás sárgáját, 20 dkg porcukrot 2 cs vaniliás cukrot, tejfölt, amennyit felvesz(keveset, hogy ne ragadós tészta legyen, mondjuk 1 evőkanállal) Jól kigyúrni, kinyújtani, késsel kb. 4x4 cm-es négyzetekre vágni, kifliformára feltekerni, langyos sütőben inkább szárítani, mint sütni. Vaniliás cukorba azon forrón, ahogy a sütőből kijön, megforgatni. Nagyon törik, de a szádban szétolvad, mint a hó. Szoktak tenni a tésztájába kicsi darált diót vagy mandulát(5-10 dkg), akkor tegyél kevesebb margarint, és akkor a végét csokimázba lehet mártani, úgy egy másik süti.
    előzmény:
    ciss (170)
     
  5. 2002. október 26. 09:41172.
    Most olvastam bele ebbe a topicba. Már novemberben elszoktam kezdeni a karácsonyi készülődést és az unokáimmal az ajándék készítést. Az idén fűzfavesszőkerettel készítünk képeket. A kedvenc és sokáig eltartható sütemény receptje a következő:30 dkg liszt, 1-1 tasak sütőporés vaniliáscukor 5 púpozott evőkanál cukor, 4 evőkanál víz, 15 dkg margarin, 10 dkg darált mogyoró, 1 felvert tojás. A lisztet, cukrot, sütőport vaniliáscukrot, vízet a hideg darabolt margarinnal összegyúrjuk, teszünk hozzá egy kicsit a darált mogyoróból és 3 cm hengereket készítünk. Megkenjük a felvert tojással és meghempergetjük a darált mogyoróval. Hideg helyre tesszük. Ezután 1/2 cm karikákra vágjuk és sütőpapirra helyezve egy kicsit villával megnyomkodjuk. Díszíteni lehet színes tortadarával vagy a 175-220 fokon 10-12 percig készre sütőtt sütiket 5 dkg olvasztott étcsokiba mártjuk. Kiszúrva lehet karácsonyfadísz is.
    előzmény:
    ciss (171)
     
  6. 2002. október 26. 09:15171.
    Ja, még valami: Az üveget pedig festéssel díszítettem, a megajándékozott nevét is ráírtam arany betűkkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2002. október 26. 09:13170.
    Nem oplvastam el a topic elejét, így nem tudonm volt-e szó róla, de nálam jól bevált egy fantasztikusan finom (de a valódinál sokkal olcsóbb) házi Baileys recept.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. bve
    bve
    2002. október 26. 08:03169.
    Sziasztok! Egyre fanzasztikusabb ez az oldal! Írom a kedvenc mézes receptemet, dobozba való. . .

    Puha mézes

    15 dkg ramat, 15 dkg kristálycukrot, 1 dl olvasztott mézet kikeverünk,
    bele:1 dl tejszín, 1 tojás, 50 dkg liszt, 1 evőkanál szódabikarbóna, 1 kávéskanál
    őrölt fahéj, 1 kávéskanál őrölt gyömbér. Összegyúrjuk, egy éjszakára a hűtőbe tesszük,
    másnap sütjük, díszítjük , majd eldugjuk. . . .
    Bocsi, Tomesz, elküldtem véletlenül privibe is. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718535 (166)
     
  9. 2002. október 25. 22:05168.
    Kedves Judit !
    Már vagy tíz éve tanítom a gyerekeknek a gyertyamártást és mindíg zsírkrétával szinezzük a viaszt. Remekül működik, ettől nem lesz gyúlékonyabb, csak ha száraz virágot teszel bele díszítésnek
    Anka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190729 (161)
     
  10. 2002. október 25. 21:17167.
    Sziasztok !
    A karácsonyi készülődés engem is érdekel, szívesen ki próbálnám a praliné készítést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_718535 (166)
     
  11. Torolt_felhasznalo_718535
    Torolt_felhasznalo_718535
    2002. október 25. 20:30166.
    Kedves lányok!
    Felketették az érdeklődésemet azok az aprósütik, amiket karácsonyra szoktatok ajándékozni! Szívesen vennék néhány fincsi süti receptjét, olyanokét is, amiket dobozba lehet tenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2002. október 25. 19:16165.
    Sziasztok!
    A méhviasz gyertyákhoz szeretnék hozzátenni egy ötletet, amit a kreativ hobby katalógusában láttam, nagyon tetszett és én is el fogom késziteni.
    Táblában megvesszük a méhviasz lapot, lehet szines is, pl, piros, háromszög alakura vágunk egy darabot belőle, feltekerjük, s kup alaku figurát kapunk. Ezt lehet disziteni a kreativ hobbyban kapható gyertyafestő tubussal /tollal/ , nagyon klassz figurákká, pl. mikulássá - az egyszerü. Fehér szinüvel szakáll, prém, szemöldök, bajusz, két kis pici szem. A gyertyafesték egy kicsit felpuffad, s gyönyörü mikulás gyertyát készitettünk. S ugyanugy végig ég, tehát használható is.
    Még egy ötletet szeretnék közreadni kisgyerekeseknek. Szoktunk az ablakra késziteni koszorut a köv. módon. A/4-es zöld szinü fénymásoló papirra kirajzoljuk a 6 éves kiskezét, legalább 6-7-szer egymásután, s ő nagy igyekezettel kivágja őket. A kiskezeket szépen egymáshoz ragasztjuk koszoru formára kifelé vannak az ujjak. Lehet disziteni piros papir masnival, vagy kicsi csillagokkal, fényes diszekkel. A mama ablakán nagyon kedves disz volt, eltette emlékbe, s 10 év mulva is emlék a kicsilány kezenyoma.
    Nagyon sok jó üötlet van, folyamatosan jegyzetelek, várom én is a pralinét, nekem még sosem sikerült. Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379531 (164)
     
  13. Torolt_felhasznalo_379531
    Torolt_felhasznalo_379531
    2002. október 25. 17:16164.
    Sziasztok!
    Mi szep aprosutemenyeket szoktunk
    adni egymasnak baratnoimmel. Nem tudjatok veletlenul hogyan kell
    kiszuro formakat kesziteni???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. október 25. 15:57163.
    Sziasztok!
    Huhh, egy szuszra végigolvastam az egészet, kicsit zsong a fejem, közben szorgalmasan jegyzetelgettem. . . :) Kicsit összeszedem magam, és én is leírok pár ötletet, a praliné meg engem is érdekel, GRRRR, ide vele!!! :)
    Gratula, hogy ilyen ügyik vagytok, pussz:Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_239910
    Torolt_felhasznalo_239910
    2002. október 25. 14:09162.
    Sziasztok! Egyre nagyobb érdeklődéssel olvasom a soraitokat, én idén belevágok az üvegfestésbe és a selyemfestésbe. A pralinérecept engem is érdekelne. Ha akad valami jó ötletem, én is megosztom veletek, de egyelőre itt csak tanulok:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_190729
    Torolt_felhasznalo_190729
    2002. október 25. 12:47161.
    Sziasztok!
    Kipróbáltam a gyertyaöntést! Kicsit féltem tőle, de nagyon jól sikerült és elég egyszerű. A neten olvastam valahol, hogy olvasztott zsírkrétával lehet színezni. A gyertyával együtt olvasztottam fel, így egyenletes lett a színe. Arról már nem szólt a fáma, hogy így gyúlékony e, ezért inkább csak dísznek fogom használni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_944579
    Torolt_felhasznalo_944579
    2002. október 25. 11:13160.
    Sziasztok!Nem tudjátok véletlenül, hogy a praliné recept előkerült már?Köszi
    előzmény:
    Dettix (159)
     
  18. 2002. október 25. 09:53159.
    Köszi, Pesti vagyok, megnézem ahol írtad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (158)
     
  19. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 25. 09:19158.
    Dettix
    Hát kanócot rengeteg helyen lehet kapni. Pesti vagy? Üllői út Kreatív Hobby. Az ő kínálatuk részben a neten is fenntvan : www. hobbybolt. hu Ha vidéki vagy innen tudsz rendelni, van méterben és van talpas is, ami a zselé és porviaszhoz kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. október 25. 09:06157.
    Sziasztok. Gyertyához keresek kanócot, sok helyen megnéztem, de nem kapni. Hol találhatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. október 24. 21:02156.
    Olvasgatlak titeket és szorgalmasan másolgatom ki a jobbnál jobb recepteket és ötleteket! Mindenkinek köszi!
    Jébé, találtam neked kicsiny tarsolyomban egy dobozkába való aprósütit:
    Szezámmagos Szívek
    115 gr liszt
    fél tk só
    fél tk finomra reszelt citromhéj
    csipetnyi cayenne bors
    2 ek friss kakukkfű
    3 ek szezámmag
    fél tk frissen őrölt bors
    2 ek sótlan vaj
    1 db tojás fehérje

    180 fokra felmelegíted a sütőt. Összekeversz lisztet, sót, borsot, citromhéjat, cayennet, kakukkfüvet és 2 evőkanál szezámmagot. Belemorzsolod a vajat a lisztbe és addig gyúrod amíg tészta sűrűségű nem lesz aztán hozzáadsz 1 kis hideg vizet. Nyújtsd ki vékonyra és szaggasd ki szív alakúra. Kend be tojás fehérjével, szórd meg a maradék szezámmaggal és egy kis tengeri sóval. Süsd aranybarnára (kb15 perc).
    Nagyon szeretjük! Jó étvágyat hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715897 (147)
     
  22. 2002. október 24. 17:47155.
    Sziasztok! Szappant önteni nagyon egyszerű. Kézműves boltokban lehet kapni szappantömböt, vagy egyszerűen összegyűjtöd a maradék szappanokat. Ezt mikróban, vagy forró víz felett felolvasztod, hogy folyékony legyen. A kézműves boltokban kaphatsz kiöntőformát, de a gyerekek homokozó formái is tökéletesek. Színezéket is lehet kapni, és illóolajjal illatosíthatod is.
    előzmény:
    mogyi36 (154)
     
  23. 2002. október 24. 10:36154.
    Sziasztok!
    Valaki írta, hogy marcipánból szokott bűvészkedni. Szerintem olcsóbb, meg jobb is, ha magatok készítetitek el a marcipánt. Leírom hogy kell nagyon egyszerű, biztos van olyan, akit ez is érdekel.
    Szóval veszel mandulát, forró vízbe rakod, és egyesével le húzgálod róla a barna héjat (ez tart a legtovább). Aztán ledarálod (én a húsdaráló reszelő kütyüjével szoktam) legalább kétszer. Hozzákeversz mégegyszer annyi porcukort, és még egyszer ledarálot az egészet. Teljesen homogén por szerünek kell lennie. Aztán tojásfehérjével, vagy vízzel higitod (tojással finomabb, viszont kevésbé áll el) és már kész is a marcipán. Lehet kétszer annyi cukorral csinálni mint a mandula, azt hiszem a bolti változatok is így készülnek. Remélem tudtam valakinek segíteni.
    Ja még valami, valaki írja meg hogy kell szappant önteni, mert erről teljesen lemaradtam. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 23. 21:48153.
    BÖRFI
    Hozzávalók: 10 dkg vaj, 1 és negyed dl cukor, 1, 5 dl tej, 3, 5 dl tejpor. A vajat felolvasztjuk, hozzákeverjük a cukrot. Ha a cukor elolvadt, hozzáöntjük a tejet és közepes lángon fözzük. Majd nagy figyelemmel hozzávegyítjük a tejport is. Kis lángon főzzük és állandóan keverjük. Csomómentesre kell keverni. (nekem csak másodszorra lett az - kitartás kell hozzá) Nem szabad túl keményre főzni, hidegen ugyanis sokat keményedik. Kiöntjük egy tepsire vagy valami lapra. Langyosan szétlapítjuk kb 2 cm magasra. Ha teljesen kihült kockákra vágjuk. Celofánba lehet csomagolni. Persze bármilyen alakú lehet. Én már apró sütiformákba is belenyomkodtam. Ha elsőre 'csúnyának' tűnik, akkor is kóstold meg! Nagyon finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. október 23. 19:25152.
    Helyszín. Bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top