Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2002. október 23. 19:24151.
    Sziasztok!
    Mariaanna, a praliné receptjeid engem is érdekelnek! Megtennéd, hogy közreadod? Horimarika, tőled a börfit szeretném elkérni. Apropó, mindenki, nincs kedvetek eljönni szombaton a kézműves klubra? Nézzétek a "Kézműves klubot szervezek" topicot. Heyszín : a Ferencvárosi Művelődési Központ, IX. ker. Haller u. Sziasztok: csillagkor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 23. 18:46150.
    A börfi egy indiai édesség. Olyan karamella-féle. Nagyon fincsi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_535509
    Torolt_felhasznalo_535509
    2002. október 23. 17:59149.
    Lehet, hogy alulművelt vagyok, de mi az a börfi ?

    A praliné receptek nekem is jöhetnek.

    Egyszerű 5let:
    a Ferenc körúton van egy méhész bolt. (a metrkijáratnál a híd felé a bal oldalon kb. 100 méterre)
    Itt lehet préselt méhviasz lapot és kanócot kapni. (a kanóc előre be van már viaszolva, úgyhogy azonnal lehet használni. ) a lapokat picit fel kell langyosítani, hajszárítóval és feltekerve kisebb nagyobb fini mézillatú gyertya lesz belőle. Nincs vele sok macera és kisgyerek is meg tudja csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 23. 16:35148.
    A praliné engem is érdekel. Én marcipánból 'gyurmáztam' és azt vontam be csokival. De szívesen kipróbálnám a tiedét is. Ja. És börfit szoktam még készíteni, ami olyan szépen csomagolható és ajándékozható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_715897
    Torolt_felhasznalo_715897
    2002. október 23. 16:18147.
    Mariaanna! A praliné receptjeid nagyon érdekelnek. Egyszer már én is próbálkoztam egy újságban talált recept alapján, de csak egy ragacsos gusztustalanság lett belőle. Most diszitettem decoupage technikával több dobozt is, de egyenlőre nincs mit beletennem és a praliné szuper lenne! Légyszi tedd közkincsé a bevált receptjeidet, mert biztosan sokan megpróbálkoznánk vele!
    előzmény:
    mariaanna (146)
     
  6. 2002. október 23. 15:59146.
    Szuper ötleteket irtatok mar eddig is. En mar majdnem mindent kiprobaltam több kevesebb sikerrel amiröl itt irtatok. Egy par ötletet én is leirok. Minden évben csinalok pralinékat, nagyon sok receptem van. Egyszerü csinalni, finomak és mutatosak, a legjobb sajat készitésü dobozba csomagolni. Szoktam selymet is festeni, vannak egészen egyszerü technikak amiket gyorsan meg lehet csinalni, és nagyon mutatosak. Vartam mar az anyagbol diszparnat , vagy ha szépen kézzel beszegi az ember, szép kednö lesz belölle. Lehet kisebb képeket is festeni, ami egyszerü keretben is jol mutat. A legszivesebben füszerekböl és különbözö termésekböl készitek koszorukat, csokrokat. Egész évben gyüjtöm az anyagot hozza. Nagyon mutatos pl. ha egy készen kaphato fehér golyoba szegfüszeget dugdosunk ugy, hogy a golyot teljesen befedje. Elöször elkészitjük az akasztot amit drotra erösitünk és beledugjuk a golyoba. Igy fel is lehet akasztani. Sokaig illatozik. Mindig magam készitem az adventi koszorut is. Lehet kész alappal is dolgozni és hagyomagyos koszorut késziteni, de ha van egy szép üvegtalatok probalozhattok valami modern adventi disszel is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830073 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_830073
    Torolt_felhasznalo_830073
    2002. október 23. 14:09145.
    Sziasztok! en egy par eve a ferjem sajat keszitesu fenykepes naptart ajandékoztam. A4-es nagysagu 12+1 db (12 honap + fedolap) kartonlapot valasztotta (szines is lehet, mind kulonbozo vagy mind egyforma izles kerdese). Valasztottam 12 olyan fenykepet amin mind a ketten rajta vagyunk. Minden egyes oldalra ragasztottam egy fenykepet , szamitogep segitségével "megszerkeztettem" a honapokat es azt szep karakterrekkel kinyomtatva a kep ala ragasztottam. Elore tettem egy atteszu lapot hatulra pedig egy vastag kartont, hogy az egesznek tartasa legyen, vegul pedig nyomtato / fenymasolonal osszefuzettem. Nagy sikere volt am. Kimondottan szemelyre szolo ajandek es egyedi. Ilyet biztos hogy mas nem ajandekoz neki. Sok sikert annak aki belevag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. október 23. 13:53144.
    Hahó!
    Millió dolgom lenne (éppen költözünk), de nem bírtam ki, hogy ne írjak nektek! Az ötletek pazarok, köszi. Fru* nem emlékszem, hogy a végén megírtad volna, hogy mit adtál az unokádnak.
    Én tavaly mézeskalács figurákra írtam a számokat, a falra fenyöformában gallyakat aggattam, ezekre kerültek a kalácsok, így lett a lányaimnak adventi naptárjuk. A hatodika persze Mikulás alakú volt, 24. pedig angyal. Minden nap megehettek egyet - persze elosztva. Istenien illatozott. Olyan fenyöt kell venni hozzá, ami nem hullik. Nálunk a családban az a szokás, hogy minden lány - asszony süt karácsonyi aprósütit. Úgy öt-tíz félét. (Nagyika hússzal vezeti a listát - már novemberben elkezdi). Aztán ezeket dobozolva (lehet saját készítésü doboz, zacskó is) ajándékozzuk egymásnak, Szentestére összejön vagy ötvenféle. Isteni. Még valami. Nálunk a nagycsalád együtt ünnepel. Van hat kisgyerek - öt év alatti. Anyósoméknál van a fa, amit már 23-án este a felnöttek díszítenek fel, persze nagy nevetések, beszélgetések közepette, némi itókával, sütikével megtámogatva. Mindenki beleszól, kritizál, nagyon szoktuk élvezni. A gyerekeknek másnap tilos bemenni, ott már az Angyal dolgozik. Nekünk pedig eggyel kevesebb tennivalónk van a nagy napon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. október 23. 13:14143.
    Sziasztok! Sajna csak most jutottam ide, erre az oldalra, és még a felét sem tudtam kiolvasni, de annyit már látok, hogy ötlettáratok kimeríthetetlen. ha végigolvasom, és nem lelem fel benne minden ötletemet, én is megosztom veletek az enyéimet, de nem akarok ismételni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_529452
    Torolt_felhasznalo_529452
    2002. október 23. 12:16142.
    Sziasztok!
    Mostanában kevés időm akad arra, hogy benézzek a nlc-ba. Most is azért keveredtem erre, mert a gépen kellene dolgoznom. A témát megtalálva viszont kénytelen voltam szinte az egészet végigolvasni. :) Szuper ötletek vannak itt!! Írjatok még sokat!! Külnöben sem vagyok nagyon jó kézügyességű, de most kedvet kaptam jópár dologhoz. Biztosan fogok gyertyát készíteni, és lekvárt, meg italokat is!! További jó készülődést mindenkinek!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 23. 10:06141.
    Puffadó festék: én Pécsen az Apró Fortélyok boltban vettem. Neten: www. hobbybolt. hu És egy kreatív foglalkozás keretében ki is próbáltuk. A lényeg a kitartás. Ezt a tubusból egyenesen lehet kinyomni. Ilyenkor még fényes. Aztán hajszárító jó magas fokon!!! Ha elkezdi a színét elveszíteni, olyan matt lesz, akkor hamarosan kezd dagadni. Néha 10-15 perc. Az egyik lány polóra mikulást festett. Először a szakállát fehérrel és azt felpuffasztotta. Utána a többit csak simán megfestette. Szép lett a mikulás nagy fehér habos szakállal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. október 22. 17:07140.
    Szia! Én is kipróbáltam ezt a puffadós festéket, de nem igazán sikerült, nem puffadt fel rendesen pedig hajszárítóval és vasalóval is próbálkoztam. Hogy csináltad, hogy jó lett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (136)
     
  13. 2002. október 22. 15:02139.
    Ügyes vagy!

    A martini-készítőknek pedig azt üzenem, hogy RONDA, DE FINOM!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190729 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_190729
    Torolt_felhasznalo_190729
    2002. október 22. 14:48138.
    Végül is a szappanom nem lett folyékony, leginkább egy jó sűrű masszához hasonlított, amit belekentem a kisfiam homokozó formáiba, sütiformákba és megvártam míg megszilárdul. Tuti lett!! Tettem bele citromot, illóolajat. . . A mikróban melegítettem, pici vizet tettem hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. október 22. 14:25137.
    Hello Horimarika!

    Nagyon 5letes ez a zokni díszítés. Hol vettél ilyen "puffadós" festéket??
    Köszi a segítséget!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 22. 13:16136.
    A napokban igen vicces zoknikat csináltam. Vettem egyszínű, egyszerű zoknit és a talpára puffadó textilfestékkel rajzoltam mindenfélét (sziveket, autót . . . ). Utána hajszárítóval felpuffasztottam és kész. Kiskölyköknek különösen praktikus.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_190729
    Torolt_felhasznalo_190729
    2002. október 22. 12:52135.
    Sziasztok!
    Én még új vagyok itt, és nagyon örülök, hogy megtaláltalak benneteket. Nagyon sok jó ötletet találtam. Jelenleg épp a szappan olvasztásával próbálkozom, de nem tudom mennyi idő kell hozzá. Folyékony lesz? Kell bele víz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_730975
    Torolt_felhasznalo_730975
    2002. október 22. 12:01134.
    Szia! Tegnap megcsináltam az általad leírt Martinit. . . húúúúha hát nem egyszerű ahogy kinéz. . . milyen lesz a végeredmény? már alig várom!
    előzmény:
    ZITIMI (133)
     
  19. 2002. október 22. 09:26133.
    Elképzelhető, hogy butus vagyok, de mi az a spiritus a narancslikőrnél? És hol lehet azt beszerezni? Ezt a receptet valami régi könyvből másoltad ki? Valahogy olyan a nyelvezete, szóhasználata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225051 (131)
     
  20. Torolt_felhasznalo_225051
    Torolt_felhasznalo_225051
    2002. október 22. 03:00132.
    Az előző hozzászólásomból még ez a kettő kimaradt, mert nem fért volna ki.
    Mindenkinek jó próbálkozást kívánok. Snoopcsi

    Narancs marmalade
    Hozzávalók:
    1 liter vékonyra szeletelt narancs héja (kb 6 nagy narancs), 1 liter narancs bele összevágva
    (kb 6 nagy narancs), 2, 5 dl citrom vékonyra vágva (kb. 2 közepes), 1, 5 liter víz, cukor
    (lásd alább).
    Elkészítés:
    Öntsd a vizet a gyümölcsökre, főzd 5 percig. Fedd le és tedd hűvösre 12-18 órát.
    Főzd fel erős tűzön amíg a héj meg nem puhul (kb egy óra). Mérd meg a gyümölcsöt és
    ahány dl, annyi dl cukrot adj hozzá. Lassan forrald fel, amíg a cukor fel nem oldódik.
    Főzd ezután erős tűzön amíg el nem éri a kocsonyásodási állagot (kb. 25 perc). Ezt úgy
    lehet észrevenni, hogy a kanálról nem csöppenként, hanem széles sávban esik. Vigyázat,
    oda ne égjen! Keverni kell állandóan. Öntsd forró (fertőtlenített) befőttes üvegekbe forrón,
    ha tartósítani akarod. Ha nem, hűtőben is eláll üvegben egy darabig. Tartósítás esetén az
    üveg lezárása után 10 percig kell vízben kifőzni. Lesz belőle kb. 1, 7 liter.

    Narancsdzsem
    Hozzávalók:
    4 db (kb. 60 deka) narancs, 3 darab citrom, 1, 6 kiló cukor.
    Elkészítés:
    A narancsokat és 1 citromot megmosunk, félbevágjuk, a magjukat kiszedjük, és a
    gyümölcsöket héjastól nagyon vékony karikákra vágjuk. Lehetőleg tál fölött, hogy a
    leve ne vesszen kárba. A gyümölcsre 2 liter vizet öntünk, és 20 percig forraljuk.
    Félretesszük, és másnap megint 20 percig forraljuk. Harmadnap belecsavarjuk a maradék
    2 citrom levét, hozzáadjuk a cukrot, és állandóan kevergetve 40 percig főzzük.
    Forrón üvegekbe töltjük, mikor a teteje bebőrösödik, lekötjük. Gőzölni nem kell.
    Melegen híg, de kihűlve kocsonyássá válik. Ezzel a mennyiséggel kb. öt félliteres
    üveget tölthetünk meg.
    Nem érdemes egyszerre ennél nagyobb mennyiséget készíteni, mert sokkal tovább kell forralni,
    és lassabban kocsonyásodik.
    A narancs és a citrom héját vékonyan kell hámozni, mert a fehér részt nem szabad felhasználni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_225051
    Torolt_felhasznalo_225051
    2002. október 22. 02:58131.
    Most, hogy nem tudok aludni éjszaka, gondoltam, hogy keresek egy-két olyan igazi karácsonyi ajándékreceptet. Hát az alábbiakat találtam. Szerintem ezeket mindenki saját ízlésének megfelelően ízesítheti és finomíthatja. Mindenkinek sok szerencsét.

    Narancsdzsem
    Mintegy 10 db narancs és 3 citrom = ezek hámozott súlya együtt 1, 5 kg legyen,
    30 dkg cukor, kb 1 kg zselécukor.
    A gyümölcsöket alaposan megmosom és nagyon vékonyan meghámozom.
    10 dekányit ebből a héjból finom csíkokká vágok, melyet 7, 5 deci vízzel
    és 30 deka cukorral fedő alatt 15 percig főzök. A gyömölcshúsokat lehártyázom
    és apróra vágom és belekeverem a héjas szirupba. 20 percig lefedve forralom,
    majd lehűtöm. Ugyanannyi zselécukrot hozzákeverek, 2 percig forralom,
    forrón üvegekbe töltöm és lezárom.

    Almadzsem
    Hozzávalók:
    1 kg alma, 60 dkg cukor, 1, 5 dl víz, 1 db citrom reszelt héja és leve, kevés fahéj
    és szegfűszeg, tartósítószer.
    Elkészítés:
    Az almát megmossuk, meghámozzuk, a magházat eltávolítjuk, az almát vékony
    szeletekre vágjuk, főzőedénybe tesszük, meglocsoljuk a vízzel, és reszelt citromhéjjal,
    kevés fahéjjal és szegfűszeggel ízesítjük. Lassú tűzön forraljuk 20 percig.
    Hozzáadjuk a cukrot, a citrom levét majd állandó keverés mellett nagy lángon
    25 percig főzzük. Ha kellő sűrűségű lesz, üvegekbe töltjük, a tetejére tartósítószert
    szórunk, s ha langyosra hűlt, lezárjuk.

    Narancs-likőr
    10 narancs sárga héját vékonyan levágjuk 1 literes üvegbe tesszük.
    s ráöntjük 1/2 liter finom spiritust. 2 hétig meleg helyen, vagy napon hagyjuk állni,
    időnkint fölrázzuk. 3/4 kiló cukrot azután 2 deci vízzel sűrűre főzünk a héjakat a
    spiritussal szitára öntjük s egy merítő kanál, forró vízzel leöblítjük egy, hogy ez a
    víz is a spiritusba csepegjen. A lehűlt sűrű cukrot összekeverjük a narancslé, illetve
    spiritussal s tovább épen egy járunk el, mint az előbbieknél. Ha gyenge volna a likőr,
    még egy kevés spiritust tehetünk hozzá, ha nagyon erős, csak forró vízzel gyengítsük azt.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. október 21. 14:04130.
    Ha megadod priviben a címed, elküldöm neked szívesen az évek óta gyűjtögetett üvegsabolonos kollekciómat! A linkek sajnos nincsenek meg.
    előzmény:
    mogyi36 (129)
     
  23. 2002. október 21. 11:16129.
    Sziasztok lányok! Nagyon jó ötleteket találtam itt, azért leírom az enyémeket is, hátha valakinek pont ez segít.
    Tavaly karácsonyra mindenki egyedileg festett mécsestartót kapott. Az IKEA-ban lehet kapni 95Ft-ért kis lapos fajtát, illetve 4-et összecsomagolva 400 Ft-ért ami kis pohárka forma. Na ezeket mintáztam, festettem, és nagyon jól néztek ki, plusz mindenkinek tetszett. Idén fűszerolajat, házi szörpöt, kipróbálom a Baileyst is, ezeket teszem kis üvegekbe, amiket szintén megfestek. Már gyűjtöm a szebb formáju üvegeket, pl a Scwepps kis üveges változata szerintem elég jó formáju, vagy a kis ásványvizes üveg (Margitszigeti) nagyon aranyos, szóval ezt tervezem. Illetve most találtam lombtalanításon üveget, gondolom üvegpolc lehetett, na ebből készítek majd néhány festményt, leszabom az üveget, festek neki keretet, bele a mű, vagy veszek egy egyszerü keret hozzá, és már kész is. Ja találtam egy kiselejtezett tükröt is, annak meg keretet festettem, tegnap készült el, ma este kiégetem, aztán mehet a falra.
    Jó munkát mindenkinek.
    Aki tud javasolni linkeket, ahol jó minták vannak üvegfestéshez, kérem írjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. október 21. 10:23128.
    Elbűvölt a koszorú-leírásnak az olvasása. Kedvet kaptam hozzá!!! Kérdésem Hozzátok: ha nem az olajtól büdösödik a sókerámia, akkor mitől???

    Más: a lányommal rengeteg falevelet gyűjtöttünk hétvégén és arra készülünk, hogy az IKEA-ban kapható kis képkeretekbe szép képecskéket ragasztunk. Pergamen-papírt is vettem, lesz áttetsző alapra ragasztott levélkép is, ami az ablakba akasztható. . . . !!!! Ha ügyesek leszünk, ajándék is lehet belőle!!

    Nagyon klassz ötletek gyűlnek ám itt! Ez a Feta-sajt olajban!!! Szinte látom apósomat, ahogy ínyenc módjára kóstolgatja a finomságot!!!! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514401 (123)
     
  25. Torolt_felhasznalo_944440
    Torolt_felhasznalo_944440
    2002. október 21. 09:00127.
    Szia Snoopcsi!
    Azt a durva sót amit kérdezel ún. keleti boltokban lehet kapni. Ahol kínai, indiai alapanyagokat, fűszereket stb-t árulnak. Pl a Fény utcai piacon is van egy. Fél kilós só kb 500 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225051 (126)
     

Címlap

top