Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2002. október 16. 09:59101.
    Hol kaptál ilyen egyszerű barna papírzacskót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676780 (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_374293
    Torolt_felhasznalo_374293
    2002. október 15. 15:28100.
    sziasztok, Nagyon jó ötleteket kaptam, hadd járuljak én is hozzá a karácsonyi készülődéshez. Ma egy kézimunkaboltban rábukkantam kiváló és dekoratív lenvászon konyharuhára, aminek az aljába keresztszemes vászon van beépítve, amire nagyon jópofa mintákat lehet hímezni, megadott minta alapján. Nekem nagyon megtetszett, bátrabbak a hozzáillő abrosz hímzését is bevállalhatják. Maga az alapanyag nem volt egy ezres összesen, és én szép személyes ajándéknak tartom barátnőnek, anyukának, különösen, ha esetleg kezdő háziasszonyról van szó, vagy éppen most költözött a szép új konyhájába. Ja, ez a bolt a Ráday utcában van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (85)
     
  3. 2002. október 15. 15:2699.
    Sziasztok!
    A karácsonyi csomagolást tavaly úgy oldottam meg, hogy egyszerű barna papírzacskókat vettem, különbözó méretben. Ez lett a "csomagolópapír". Cukorspárgából masnikat készítettem, és különböző százazvirágokat, szárított narancs, citrom és almakarikákat és fenyőágat kötöztem a zacsi szájára. Viasztollal írtam rá a neveket. Nagyon jól mutattak a fa alá halmozva. (Ha valaki már írt hasonlót akkor bocsi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. október 15. 12:4498.
    Eszembe jutott erre az, amikor pici lányom a csomagolással mindig nagyobbat játszott, mint a játékkal - úgy egy-két-három évesen. . . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_973037 (97)
     
  5. 2002. október 15. 11:1897.
    Sziasztok!
    Most olvastam végig az előző hozzászólásokat, és nagyon tetszett. A gyertyaöntéssel és a mézeskaláccsal már én is próbálkoztam és hihetetlenül nagy sikere lett. Tavaly egyszerűen a csomagolást próbáltam variálni. A dolog nagyon egyszerű. Az alaphoz cipősdoboz, vagy bármilyen fedeles papír doboz szükséges. Ha a doboz megvan már csak ki kell választani mindenkinek az ajándékaához, egyéniségéhez, lakásához illő csomagolópapírt. Miindenki nagyon örült neki és a Hugomnál azóta is ott díszeleg a doboz a szobájában, és a "kincseit" tartja benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. október 15. 08:5996.
    Hát, Palomita igazán feldobtad ezt a fórumot a sok-sok ötleteddel! Mostmár csak egy bejárónő kellene! A hétvégén elhatároztam, hogy nekiállok az ajándékkészítésnek, de a vasalásig, szekrényrendezésig és a takarításig jutottam el. . . . !!!! No, de nem adom fel a reményt! Jönnek a hosszú téli esték. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215627 (92)
     
  7. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. október 14. 12:1295.
    Köszönöm, utánajárok majd. . . megírom, hogy mi lett azeredménye.
    előzmény:
    ZITIMI (94)
     
  8. 2002. október 14. 09:2294.
    A Vámház körúton tudok egy borászati boltot, ahol annyi, de annyi parafadugót láttam, igaz kb. 1. 5 évvel ezelőtt! Ha mész a Szab-híd felé, akkor a jobb oldalon, a Váci utca előtt még, de nem sokkal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (86)
     
  9. Torolt_felhasznalo_715897
    Torolt_felhasznalo_715897
    2002. október 13. 23:2393.
    Kedves Palomita!
    Nagyon tetszenek az ötleteid! Egy kis segitséget kérek, mivel irtad a papirmasét is. Nagyon szeretnék egy pontos receptet és ha lehet nem a kreativ boltokban kapható porból készültet, hanem a hagyományost. (valahol olvastam, hogy a tojásos dobozokból a legjobb csinálni, de nem tudom hogyan) Kérlek adj tanácsot.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215627 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_215627
    Torolt_felhasznalo_215627
    2002. október 13. 00:4992.
    Sofie, köszönöm. :)

    Parafadugót kereshetsz a borászati szaküzletekben. . . Tudod, amolyan gazdabolt.

    Már én is gondolkodom az idei ajándékokon, főleg, mivel idén is készíteni fogunk, újfent anyagi helyzetünk menekítése érdekében. Amúgy kész financiális csőd egy-egy karácsony. Iszonyat.
    Na, szóval, az idei karácsonyra is van már pár ötletünk. Pl. lámpát fogunk készíteni, papírból és gyöngyből is, apácska megcsinálja hozzá a vázat, én meg díszitek. Lehet készen kapni zsinórt meg foglalatot, plusz egy égő, és már kész is. Ha valamelyik túl jól sikerül, megtartjuk magunknak. :) Végülis jobb helyeken majd 30 ezer egy ilyen kis lámpa.
    Aztán csinálok majd lampionokat is, a szigeten most már pár éve mindig van egy kis sétány, amit lampionsor világít meg, na, az nagyon megkapó. Szóval, készülök ilyesmire is.
    Aztán láttam mostanában igen szép lilás színű gyöngyöket, gondoltam, fűzök valami csecse nyakláncot is.
    Papírmaséból lehet, hogy csinálunk majd tálat meg esetleg valami szoborfélét, de ez a párom asztala lesz, tavaly ő készített ilyet az egyik kollégájának. :) És még élvezte is. :)
    Aztán a Kreatív boltokban lehet kapni óraszerkezetet, meg gipszből óralapot, kifested, összeszereled és kész.
    Szintén a Kreatív boltokban lehet kapni szafarimintás papírt (zebra, tigris, stb. ), na abból mappát meg irattartót gondoltam.
    Cserép nálunk is lesz vsz.
    Az unokaöcsémnek meg egy pólóra gondoltam, amire decoupage-zsal csinálnán valami mintát.
    Anyámék meg most cserélték le a kádat csőtörés miatt zuhanyfülkére, lehet, hogy veszek egy egyszerű zuhanyfüggönyt, és matricafestékkel festek rá halacskákat.
    A naptár tuti idén se marad el. :)

    Elmesélem az egyik legjobban elsült ajándékunkat is. Anyám különösen nehéz eset, nemcsak azért, mert nehéz olyat kitalálni, aminek örülne, de azért is, mert 23-án van a névnapja, 24-én karácsony, és 25-én a születésnapja. Én meg nem vagyok annak a híve, hogy egy nagy ajándékot kapjon, szerintem elég nagy kics. . . . s lenne vele. Szóval, akkoriban irtó nagy virágkertészet őrületben volt. Tutira kiszámítható volt, hogy mindenkitől virágoskönyvet fog kapni, én meg úgy gondoltam, nem állunk be a sorba. Elkezdtem sorra járni a kertészeti boltokat, és összevásároltam egy csomó féle hagymát, gumót és magot. Aztán szétszedtem őket tavaszi, nyári és őszi virágokra. Három kartondobozt bevontam szépen csomagolópapírral, a névnapjára kapta a tavasziakat, karácsonyra a nyáriakat, az őszieket meg a szülinapjára. Hej, akkora mosolyt még sosem láttam anyu arcán. Olyan jó volt. :)

    Na, most ennyi. Mindenkinek jó készülődést. A Baileys és egyéb alkoholtermék ötleteket én is átveszem a listába, az biztos. :) Mekkora sikere lesz. :)

    Puszi mindenkinek:

    Palomita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. október 12. 13:5791.
    "Remélem, tetszenek az ötletek, ha gondoljátok, írok még. :)"

    Palomita, köszönjük széepn az ötleteket. . . . szerintem jöhet még:)
    Írjál nyugodtan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_215627
    Torolt_felhasznalo_215627
    2002. október 12. 01:0890.
    Sziasztok!

    Tavaly mi, pénzhiány miatt, mindenkinek készített ajándékot adtunk. Népes a család, nem volt egyszerű. Volt ott festett váza, üveg, mécsestartó, gyertya, szappan, kulcsszekrény, képkeret képpel, só-liszt tappancs és mancsnyomokkal az akkor másfél éves gyerektől, a gyerek első művei keretezve, naptár, stb.

    Na, gyertyaöntéshez adok egy tuti receptet. Gyertya vagy viasz felolvaszt (kanócot télleg jobb készen venni), lehet tenni bele sztearint (gyógyszertárban kapható), így lassabban ég le. Előtte már jégkockának való vízet tegyetek a mélyhűtőbe. Aztán jégkocka elő, konyharuhába tekerve, kissé megkloffolni, formába bele (nekünk az IKEÁs műanyagpohár jött be eddig a legjobban), kanócot dettó, rá a forró viaszt. Ahogy a viasz dermed, a jég megolvad, eredmény lyukacsos gyertya. Nagyon jól néz ki. Arra vigyázzatok, hogy nehogy túl apróra törjétek a jeget, mert akkor a viaszban hatalmas lyukak lesznek, és alaktalan lesz a gyertya.

    Szappan: mikroban meglehet olvasztani, de érdemes kicsire összetörni, és egy kevés vizet tenni hozzá. De tényleg nem sokat. Én kókuszosat csináltam (kókuszillóolaj + kókuszreszelék), meg levendulásat (szárított levendulavirággal).

    Üvegfestés: kezdőknek talán az a legegyszerűbb, ha az adott felületet teljesen bekened az üvegfestékkel, vastag ecsettel, egyenletesen (könnyen foltosodik), majd ha megszáradt (különben feljön a festék, ugyanez igaz a második rétegre is), kontúrfestékkel szép kis mintákat festeni rá. Pl. cirádák, levelek, indák, virágok, stb.

    Remélem, tetszenek az ötletek, ha gondoljátok, írok még. :)

    Puszi:

    Palomita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. október 11. 21:1289.
    Vasedény és utódai???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (86)
     
  14. 2002. október 11. 21:1288.
    Én már rendeltem tőlük. korrektek, és gyönyörű szalvétáik vannak! Ajánlom próbára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229017 (87)
     
  15. Torolt_felhasznalo_229017
    Torolt_felhasznalo_229017
    2002. október 11. 20:1087.
    hahó! most fedeztem fel egy tuti oldalt, telis-tele ötletekkel, alapanyag-, és segédlet-rendelési lehetőséggel: www. hobbibolt. hu pusza, d.
    előzmény:
    ZITIMI (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. október 11. 14:4586.
    Tudna valaki tippet adni, hogy hol lehet parafadugót venni mindenféle méretben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. október 10. 13:2085.
    A fokhagyma a legjobb. Úgy szoktam, hogy az üveg 1/3áig teszek bele fűszert. Zöldfűszert mindig szárítottat, mégha szebb is a friss. Mert a szárított tovább eláll. A friss fűszer víztartalma miatt könnyebben avasodik az olaj. Fűszerek még: mustármag, köménymag, bors, szárított citromhéj, petrezselyem, lestyán, rozmaring, citromfű, menta. Általában magam szárítom, akkor nagyobb darabok lesznek és mutatósabb. Persze nem mindből egyszerre. Attól függ, hogy csak dísz, vagy használni is fogják. Izlés szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. október 10. 09:4084.
    Ez engem is nagyon érdekelne! Meg még egy valami. Valahol, valamilyen újságban néhány hónapja olvastam, hogyan kell tengeri fürdősót összeállítani. Tudja valaki a recipét? Az is lehetne szép üvegbe. . . .
    előzmény:
    csillagkor (83)
     
  19. 2002. október 9. 19:3583.
    Szia! A fűszerolajba milyen fűszereket teszel? Le tudnád irni részletesen, hogy miből mennyit raksz bele? Friss vagy száritott fűszereket használsz? Előre is köszi a válaszodat. Nagyon jók az ötleteid. Üdv: csillagkor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (28)
     
  20. 2002. október 9. 09:1682.
    Akinek szüksége van némi képes inspirációra, írjon priviben mail címet, küldök képeket.
    előzmény:
    Jazzica (81)
     
  21. 2002. október 9. 08:4481.
    Sziasztok! Jók az ötleteitek! Én is megosztom a karácsonyi felhozatalt, hátha találtok benne nektek tetszőt. Többnek a kiindulási pontja az Ikea, ahol lehet kapni (szinte semmi pénzért) nagy keretes kis tükröt. Ennek a fa részét lehet decoupage-olni, gyurma mintákkal (kagyló, virág. . . ) díszíteni, műanyag vagy fa mintákat ragasztani rá stb. Ez bárkinek mehet. Kertes házbn lakóknak lehet madárházat díszíteni hasonló technikákkal. Házat a Margit híd budai hídfőjénél kapni a hobby boltban. Egyszínű párnákat is lehet venni (dettó Ikea), azokat decoupage-olni vagy nagyon egyszerű mintákkal hímezni. Aztán ha még lesz erőm, öntök szappant, illatosítom, abba is lehet virágszirmot, fűszereket, fürdőgolyót tenni. És még egy olcsó, gyors de nagyon dekoratív ötlet. A fent említett hobby boltban kapni papír alátétet. Ezt lehet díszíteni. Pl. készíthettek decoupage-olt terítőt, hozzá illő alátétekkel, akár gyertyatartót hozzá, hamutálat, stb. Ja és még egy, szintén Ikea-s rizslámpát is lehet dekorolni. Ebből jön, hogy végül is bármilyen lámpaernyőt legyen az üveg vagy anyag, de most már lelövöm magam, és várom a további ötleteiteket! Jó alkotást!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. október 8. 22:3380.
    Megint erre jártam, és benéztem, hogy milyen újdonságok vannak. Megcsináltam a baileys-t, a receptből szerintem kimaradt a méz, de ettől eltekintve egészen kiváló italkülönlegesség, melegen ajánlom mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. október 8. 19:5879.
    Én is el szeretném kérni a naptárkészítő programot. Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. október 8. 18:4478.
    Sziasztok!
    Van nekünk egy foltvarró klubunk Káposztásmegyeren, minden péntek délelőtt fél 10-től. Jövő héttől kedzjük a karácsonyi tárgyú munkákat, ha valakit érdekel, bátran jöjjön. Cím: IV. , Lóverseny tér 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_245859
    Torolt_felhasznalo_245859
    2002. október 8. 17:5277.
    Én azt tervezem, hogy idén azon családtagjaimnak és barátaimnak akik különösen kedvelik a virágokat, decoupage-tecnikával díszített virágcserepeket csinálok. Nagyon sok jó ötletet találtam a www. decoupage. lap. hu oldalon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top