Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2002. október 8. 13:2076.
    Indult október 4-én az "nlc" fórumcsoportban egy új karácsonyi-ötletkérő fórum, melyben ugyanúgy a naptár és egy párna viszi a prímet! Ez azért aranyos!!!! Bár van itt gyertya és üveg is. "Szólok" nekik, hogy vagyunk mi is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. bve
    bve
    2002. október 5. 20:2575.
    Szia! Én keresztszemessel szoktam neveket hímezni. Egyszerűbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 5. 10:5774.
    tud valaki közületek szépen hímezni? Én most próbáltam először, senki sem tanított, csak könyvből, és az a problémám, hogy nem tudok egy egyenes, szép felületű sort összeütni. Szóval, eléggé girbegurba, és a felülete sem olyan "boltozatos". Betűket szeretnék zsebkendőre. Tud valaki segíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. október 4. 20:0173.
    Szerintem nagyon jó ajándék a leírt módszerekkel díszített üvegekben saját készítésű narancs, mandarin stb. lekvár. Amit a boltokban kapható quittin(vagy valami ilyesmi) zselésítő szer segítségével nagyon könnyű elkészíteni. Én tavaly fügéből csináltam, nagyon jó volt. :)
    előzmény:
    ZITIMI (1)
     
  5. 2002. október 4. 15:4672.
    Sziasztok!
    Én nagyon sok ajándékot készítek gyöngyfűzéssel és varrással, az egészen különlegesnek látszó nyakláncok is egészen egyszerű technikával készülnek, csak odafigyelés és kitartás kérdése, könyvből megtanulható.
    Régebben Mikulásra egyszínű zoknikra hímeztem keresztszemes díszítést, virágokat, kisállatokat, nagyon aranyosak lettek.
    A naptár-témával kapcsolatban van egy olyan ajándékötletem, amit egy barátnőmtől kaptam egy régi karácsonyon. Minden hónaphoz keresett egy olyan fényképet közös élményeinkből, vagy sajátjaiból, ami valahogy köthető volt az adott évszakhoz, vagy hónaphoz. A hónapok-napok nevét-számát filctollal maga írta kézzel és szalaggal fűzte össze a lapokat. Az egyik legkedvesebb emlékem azóta is ez a naptár, pedig már jó régi. Próbáljátok ki.
    A tavalyi ajándékaimat úgy díszítettem, hogy a csomagokat átkötő szalagokra aszalt gyümölcsöket, szilvát, barackot, fügét, szárított banánt fűztem fel. Jóval tovább tartott így a csomagolás, de nagy sikere volt.
    Sofie, szívesen kipróbálnám a számítógépes naptárkészítést is, kérlek küldd el nekem is megírom privát válaszban az e-mail-emet, köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. október 4. 12:4071.
    Jó! Ez az ötlet tetszik! Különben annyi ötlet van itt, ha mindet végigböngészi valaki, teljes arzenált tud felvonultatni a karácsonyfa alatt! De még biztosan lesz egy-két ötlet!!!!
    előzmény:
    bve (70)
     
  7. bve
    bve
    2002. október 3. 21:5770.
    Sziasztok! Én szoktam olyan fém karácsonyi tálakat venni, telesütöm mindenféle szép apró sütivel, celofánba csomagolom. . . Sikere van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. október 3. 13:4469.
    Nekem ennyi időm, hogy gobelines párnát készítsek nincsen, de a párna - úgy egyébként, alapban - nem egy rossz ötlet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. október 2. 19:3768.
    én sok rokonnak gobleines párnát készítek, a gyerekeknek plüssállatot, fiatalognak pedig extra papírba öltöztetek határidőnaplót. Mindegyik egyedi, és általában tetszik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. október 2. 15:2267.
    Hahó lányok! Az Office 2000-nek van egy Microsoft Publischer nevű része, klasz naptárakat és sok minden egyebet készít. A rendszergazdák nem mindenhol telepítik egyből, de a CD-n rajta van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. október 2. 15:2166.
    Nagyon egyszerű:felkarikáztam kb. fél cm vastagságúra és a radiátorra tettem őket. Időnként megforgattam, néhány nap alatt kiszáradtak és kicsit hullámosak lettek. A citrom és az alma is így készült. Természetesen "keresztbe" kell szeletelni! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (65)
     
  12. 2002. október 2. 14:0665.
    Hmm. . . tetszik. :)) A narancskarika szárításnak van valami trükkje ?
    előzmény:
    ANYAKONDA (64)
     
  13. 2002. október 2. 13:2364.
    Csomagolás:én szeretem különlegesre csinálni, az egyszerű ajándékot is feldobja. Igyekszem minden évben mást kitalálni. Tavaly egyszínű gyűrt (talán merített papírnak hívják?) papírba csomagoltam az ajándékokat, sötétzöldbe vagy bordóba. Festett rafiával kötöttem át (sárga ill. bordó), és magam- szárította narancskarikákkal díszítettem. Volt, amikor kreppapírba csomagoltam, és abból sodortam a kötözőt is. Itt a piros és a zöld színeket kombináltam, meg a sötétkéket sárgával. Díszítettem már szaloncukorral, mézeskaláccsal, karácsonyfa-díszekkel is.
    Tavaly a fenyőfát csupa természetes anyaggal díszítettük, úgymint szárított narancs-, citrom-, és almakarikákkal, mézeskaláccsal és szalma-díszekkel. Nagyon szép lett!Az adventi koszorút is én csináltam. Vettem sima szalma alapot, ragasztgattam rá diót (pucolva), fél dióhéjat, szárított narancshéjat, gesztenyét, mogyorót, beborítottam az egészet. Vastag zöld gyertyákat tettem rá, és fagyöngyöt dugdostam közé. Kicsit macerás, de rusztikus hatású és teljesen egyedi lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (62)
     
  14. 2002. október 2. 12:0763.
    Mi a lányommal krumplinyomdáztuk tavaly a sima csomagolópapírt és sógyurma-karácsonyfadíszeket (hold, csillag, fenyőfa ) kötözgettünk még rá! Nagy jókedvvel folyt a móka!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855356 (62)
     
  15. 2002. október 2. 11:2262.
    Sziasztok ! Érdeklődve olvastam az ötleteket , nagyon jók ! Ha mégis marad valami " hagyományos " ajándék - mondjuk valami szép könyv . . . - akkor a csomagolással lehetne feldobni , egyedivé tenni . Vannak -e csomagolási ötleteitek ? Én egyik éven a hagyományos - vastag , nyers színű - csomagolópapírral csomagoltam . Átkötöttem raffiával és mákgubóval díszítettem . Várom ötleteiteket ! Köszi !!! Katka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. október 1. 16:3661.
    Bobo 16! Nem enyém a program, Sofie-nak küldj privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. október 1. 15:4760.
    Én is szeretném megkérni a programot. Privátbe elküldöm a címemet.
    Csak most tudtam megnézni az ötleteket.
    Tavaly beiratkoztam egy foltvarró tanfolyamra, amit olyan szempontból is tudtam kamatoztatni, hogy a meg lévő könyvekből már megcsináltam egy-két dolgot. A tanfolyamon megbeszéltük, hogy nagyon jók a könyvek csak apró trükkök nem kerültek leírásra.
    Az Aranyhal kiadónak jelent meg egy foltvarrós könyve, amiben nagyon egyszerű kis dolgok vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (55)
     
  18. 2002. október 1. 15:4759.
    Én is szeretném megkérni a programot. Privátbe elküldöm a címemet.
    Csak most tudtam megnézni az ötleteket.
    Tavaly beiratkoztam egy foltvarró tanfolyamra, amit olyan szempontból is tudtam kamatoztatni, hogy a meg lévő könyvekből már megcsináltam egy-két dolgot. A tanfolyamon megbeszéltük, hogy nagyon jók a könyvek csak apró trükkök nem kerültek leírásra.
    Az Aranyhal kiadónak jelent meg egy foltvarrós könyve, amiben nagyon egyszerű kis dolgok vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (55)
     
  19. 2002. október 1. 11:1558.
    Sziasztok! Csak el akarom mesélni, hogy a lányom hosszú idő óta először megint megvette a "Praktikát", és meglepően sok új és jó ötlet van benne. Többek között gyertyatartók meg díszpárnák is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. október 1. 09:4157.
    Sajnálom, hogy ahogy ígértem, tegnap ne tudtam leírni a Martinit, de most megteszem. Előszörre elég macerásnak tűnik, de nagyon megéri! Ebből a mennyiségből nekem tavaly 3 nagy üveg és 3 kicsi üveg lett. Fincsi, nagyon! Csomagolópapírra, melyet gyertyával körbeégettem, hogy olyan "régies" legyen, ráírtam a receptet és azt ragasztottam az üvegre! Apósomék a nyár derekán ittak belőle utoljára, tehát elég jól el is áll.
    3, 5 l vizet fel kell forralni 1. 5 kg cukorral, majd szobahőmérsékletűre visszahűteni. Ezután kell összekeverni a többi hozzávalóval: 0, 5 kg rizs (igen rizs! )1 mokkáskanál őrölt fahéj, ugyanannyi őrölt szerecsendió és szerecsendióvirág (én ezt tavaly kihagytam, mert nem volt otthon, egy fél mk. szerecsendióval többet tettem bele. ) 1 mk. borsikafű, 1 mk. őrölt gyömbér, 1 mk. kurkuma, 5 szem segfűszeg, 5 szem szegfűbors, 2. 5 dkg élesztő, 1 citrom leve.
    Idén azt tervezem, hogy aszalt gyümölcsöt is teszek bele, meggyet, ananászt, vagy narancsot, . . . .
    A keveréket egy állandó hőmérsékletű helyre kell állítani. Jól fedjétek le és egy akkora edényt keressetek, (vagy két ötliteres üveget, amit a hentesnél meg lehet venni, mint kiürült mustárosüveg a műanyag tetejével együtt!!!!)amibe kényelmesen belefér, hogy ne legyen csurig! Vigyázat, ne a hálószobába kerüljön, mert még lefedve is egy kissé átható illatot áraszt magából. Nem kellemetlen, csak annak aki utálja, de picit húzhatja a párunk az orrát, főleg, ha olyan "vadászkutya-orral" van megáldva, mint az enyém.
    Hat hét után lehet először megbolygatni, viszont akkor hetente egy-egy alkalommal és legalább összesen kétszer-háromszor le kell szűrni. Én az utolsó szűrést gézlapon keresztül csináltam, hogy szép tiszta legyen.
    Remélem páran kipróbáljátok és többen meg fogjátok szeretni ezt az italt. Igaz, hogy majd' két hónap, mire készen van, de nem győzöm hangsúlyozni megéri!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. október 1. 09:1756.
    A szalvétagyűrű WC papírkarikára tényleg nem rossz ötlet, tavaly azt kaptam a lányomtól, aki a nagyi segítségével fényes fonalakat tekergetett a karikákra. Tök jól néznek ki és a lány olyan boldog, amikor azza terítek!!
    előzmény:
    vazi (37)
     
  22. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 30. 13:2355.
    Mindenkinek próbáltam elküldeni a progit, aki kérte, de annyian kértétek, hogy lehet kimaradt valaki. . . azt jelezzétek és elköldöm:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. szeptember 30. 12:3954.
    Sziasztok! Egy baileys receptem nekem is van, nagyon finom, már próbáltam.
    0, 5 l konyak (vagy whiskey)
    8 dl habtejszín
    4 tubus sűrített tej
    2 csomag vaníliás cukor
    3 dl feketekávé (de ki is maradhat)
    2 evőkanál kakaó

    Ezeket összekeverni és hidegen összeönteni.
    Kb. 2 liter lesz belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. bve
    bve
    2002. szeptember 29. 21:2353.
    Sziasztok! De örülök Nektek! Már én is a Karácsonyon töröm a fejemet. . A Mikulással szoktam kezdeni, szép mikuláscsizmákat varrok, hímzett, névreszóló hajtókával. Szoktam més articsókatechnikával hungarocell-koszorúkat ajtóra-ablakra ajándékozni, lehet ugyanígy hungarocell golyókat is karácsonyfadísznek. Hímzett ajándékkísérő-kártyákat és képeslapokat is szoktam. Készítettem csuhéból Betlehmet. . .
    Egy finom és egyszerű mézes:
    15 dkg ramat, 15 dkg kristálycukrot, 1 dl olvasztott mézet kikeverünk, bele:1 dl tejszín, 1 tojás, 50 dkg liszt, 1 evőkanál szódabikarbóna, 1 kávéskanál őrölt fahéj, 1 kávéskanál őrölt gyömbér. Összegyúrjuk, egy éjszakára a hűtőbe tesszük, másnap sütjük, díszítjük , majd eldugjuk. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  25. 2002. szeptember 29. 20:1252.
    -Az én kisfiam fényképtartóval lepett meg minket Karácsonyra. Hármónk képét rakta bele, hát bevallom potyogtak a könnyeim. :))
    A mamák ugyanilyet kaptak, abban csak az ő képe volt. A hatás ugyanaz volt, mint nálam:))
    Mit dolgozhatott, mire összerakta a "kis" kezével:))))
    -De szerintem kedves ajándék nagymamák, szülők számára a gyermek által rajzolt kép, keretezve.
    -Csináltunk már karácsonyfa díszt is sk. , gipszből, festve. Komolyan az elkészítése alatt annyit nevettünk, mert néha nem olyan lett a figura, mint amilyennek elképzeltük.
    -Szerintem a mai könyv árak mellett egy könyv gyönyörű ajándék. Már most ki lehet puhatolni, hogy mire vágyik az illető.
    -A különleges lekvároknak is örültek, 2-3 üveggel viszek, helyes kis kockás anyaggal a tetején, rafiával megbolondítva.
    -A festett virágcserép, ami még tetszik, még nem álltam neki. Ha harmonizál a szoba színeivel, nagyon esztétikus darab. :)) Azt hiszem idén ez lesz a sláger nálunk:))
    Hát ennyi jutott eszembe hirtelen:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top