Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ajándékötletek SK?

ZITIMI
Létrehozva: 2002. szeptember 25. 09:57
Szeretnék jó ötleteket összegyűjteni a karácsonyi készülődéshez, amelyeket egy hét éves kislány segítségével is meg lehet csinálni. Az újságokban mindig van egy-kettő, de szerintem mindig van valakinek olyan kipróbált, "jól elsült" ötlete, ami kamatoztatható!
És idén megint elhatároztam, hogy időben elkezdem a készülődést. . . !!!

Tavaly a család felnőtt tagjai leginkább saját készítésű "Martinit" kaptak, szépen feldíszített, a receptet is tartalmazó címkével ellátott üvegben, amire még sógyurma díszeket is csináltam (kupak, csillagok, holdacskák. . . ) ill. sógyurmából csináltunk lyukacsos mécsestakarókat, amit arany-barna és ezüstös kék temperával befestettünk és lelakkoztunk. Hozzáillő gyertyatartó is készült, nomeg képkeret, amibe a lányom képe került. Indításnak ennyit . . . .
  1. 2002. szeptember 29. 13:4651.
    Szia Sofie!

    Engem is érdekel a naptárkészítő program. Elküldenéd? Privátban elküldöm az E-mailemet, ha ennyi elég. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (30)
     
  2. Torolt_felhasznalo_297514
    Torolt_felhasznalo_297514
    2002. szeptember 29. 12:5950.
    Szia! Én is szívesen megpróbálkoznék naptár készítésével. Megkaphatnám én is a progit? Előre is köszi. Nünüce
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (30)
     
  3. 2002. szeptember 29. 10:4649.
    A következő recepteket nagyon ajánlom mindenkinek (főleg a citromosat), nálunk minden évben ráadást követel a család!

    Citromkardinál:
    2 üveg fehér bor, 1/2 üveg vörös bor, 1 citrom, 1 üveg borhoz 20 dkg cukor
    -A citromot vékonyan meghámozzuk, a héját kevés borral leöntve néhány órát állni hagyjuk. Majd leszűrjük, és hozzáadjuk a bort, a cukrot, és elkeverjük.

    Narancskardinál:
    4 üveg fehér bor, 1 üveg vörös bor, 6-8 db narancs, 1 kg cukor
    -A szép, nagy narancsokat vékonyan meghámozzuk, a héjakat kevés borral leöntjük és néhány óráig állni hagyjuk. Majd leszűrjük a levet, összekeverjük a borokkal és a cukorral, a narancsot apróra szeletelve, hártyájától megtisztítva tesszük bele. Esetleg 1 üveg pezsgőt is önthetünk hozzá.

    Ha az ember "megtoldja" egy szép üveggel (pl. házilag festett, gravírozott), nem csak a tartalma tetszetős!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. szeptember 29. 10:3848.
    Sofie!
    Én is megkaphatnám a naptárkészítőt?
    Előre is örök hála!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  5. 2002. szeptember 28. 17:5747.
    Sofie! Én is kérem szépen a naptárkészítő programot! Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  6. 2002. szeptember 28. 17:5346.
    Sziasztok! Mi tavaly a férjemmel mécsestartókat készítettünk. Nem drága, mutatós, és ha belejön az ember, hamar megvan. Fotokartont, és színes selyempapírt vettünk hozzá. A fotokartonból kivágtunk egy téglalapot (40+1, 5cm ×10+1, 5cm). Felrajzoltuk rá a négy 10×10-es négyzetet, a többi a ragasztás. Utána minden oldalra más-más motívumot rajzoltunk, pl. gyertya, harang, fenyő, hullócsillag, stb. Ezután tapétavágó késsel a mintákat nagyon óvatosan kivágtuk. A selyempapírból a mintának megfelelő formát vágtunk, és óvatosan ráragasztottuk belülről. Utána a hajtásokat megcsináltuk, összeragasztottuk. Az aljára óvatosan egy 10×10-es lapot ragasztottunk. Ezt dupla vastag kartonból, a felsőből akkora kört vágtunk ki, hogy egy kis mécsestartó beleférjen. Sok ilyent csináltunk, rokonoknak, kedves ismerősöknek, nagy sikere volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 28. 11:0145.
    A szappan nekem is nagyon tetszik, lehet, hogy megkísérlem.
    Idén szeretnék mézeskalácsot sütni a kollégáimnak és a nem annyira közeli ismerőseimnek karácsonyra. Tud valaki egyszerű receptet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 28. 08:5444.
    A szappan leírás szuper. Én még tettem bele régi maradék szappanokból darabolt kis kockákat. Mutatós lett. És a türelem tényleg fontos. Én fém sütiformákba öntöttem. Ha kihült, némileg összement és könnyen kijött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. szeptember 28. 00:0443.
    És majdnem elfelejtettem: a szappant érdemes rögvest belecsomagolni átlátszó háztartási fóliába, még mielőtt valami baja lesz. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. szeptember 27. 23:5842.
    Szia Sarahh!
    Én öntöttem már szappant a magam "egyszerű" módján:
    Vettem színes glicerinszappanokat (bodyshop, Blue Nature), egy régi edényben megolvasztottam (víz fölött, csak vigyázni kell, nehogy a pára belecsöppenjen), és formába öntöttem. Formának a papírdobozos üdítők levágott tetejű dobozát használom - az 1 literes doboztól a 2 decis szívószálasig mindent kipróbáltam, attól függően, hogy mekkora vagy milyen formájú szappant akartam. Ezekért a dobozokért nem kár, nyugodtan szét lehet őket tépni, ha kihűlt a szappan, és akkor nem kell bajlódni a kiszedéssel.
    És egy kis plusz: a szappanokat 2 színből öntöttem ki, egyszerűen be kell önteni a dobozba 1 réteget az egyik színből, majd miután kihűlt, rá a következő réteget. Az unokahúgaimnak pedig belenyomtam a közepébe 1-1 kis kőből készült kis figurát is (elefánt, teve, csiga, amit épp kapni lehet kőboltban), amikor az első réteg szappan félig kihűlt már; így nekik volt egy kis plusz meglepetés, ha rendesen használták a szappant!:-)
    Ezzel a kezdő módszerrel nem nehéz a dolog, csak mindig légy türelmes: ha túl gyorsan öntöd, a szappanban buborékok lesznek!
    Sok sikert, kezdj neki nyugodtan!
    előzmény:
    Sarahhh (35)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. szeptember 27. 22:1341.
    Úgy látom itt is sok ügyes kezű ember megfordul. Ha egyszer valaha beindul a kézműves klub, rátok is számítunk ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. szeptember 27. 20:1440.
    Jaj. . . még ki se hevertem az iskolakezdést, már karácsony?De szorgalmasan olvaslak benneteket. Kifejezetten cukormentes, és olcsó ötletekre lennék kiváncsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. szeptember 27. 18:5039.
    Szia! Ezt a "máguskát" utána fel is lehet használni vagy csak dísz? Meddig áll el? Ha igen akkor milyen ételhez használható? Engem érdekelne ha ehhez hasonló ötleted még van! Vagyis ehető, szép és ajándéknak is dekoratív!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (29)
     
  14. 2002. szeptember 27. 18:3938.
    Sziasztok lányok!
    Nagyon szeretek kézműveskedni, így örömmel olvasom ezt a fórumot. Mártottam már gyertyát, csináltam már csuhébabát, szőttem, stb. Ami jó ötlet lehet karácsonyra: fűzzetek nyakláncot gyöngyből, vagy éppen almamagból. Más: egyszer készítettem egy valódi mézeskalács házikót. Kb. 10-14 cm magas volt. Az oldalakat ha jól emlékszem, cukor és talán citromlé keverékével ragasztottam össze.
    előzmény:
    vazi (37)
     
  15. 2002. szeptember 27. 18:2037.
    Arról nem is beszélve, hogy aki létrehozta a topikot, épp azért csinálta, hogy mindenki adja át a másiknak, amit tud, és kérdezzen bárkit arról, amit nem. A szappanöntést még én sem próbáltam, engem is érdekelne. Ja, most jutott eszembe, hogy szalvétagyűrüket csináltam WC papír karikából és öntapadós tapéta maradékából.
    előzmény:
    H_Katinka (34)
     
  16. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 17:3636.
    Engem bármilyen kérdéssel zavarhattok. Szinte mindent kipróbáltam már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. szeptember 27. 16:3835.
    Ti tudtok vmit a szappanöntésről? próbáltátok már? engem nagyon megfogott, csak nemtom, hogy kezdjek hozzá. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. szeptember 27. 14:2634.
    Sziasztok! Csak ámulok, hogy mennyi vállalkozó kedvű emberke van itt! Bevallom én még soha nem csináltam ilyesmit (sem üvegfestés, sem italkészítés, sem gyertyakészítés), mert mindig attól tartottam, hogy elrontom. De most annyira kedvet kaptam, hogy - remélem - rövid időn belül összeszedem minden bátorságomat és valamit készítek. Nem tudom, kit zaklathatok majd amatőr butaságaimmal és kérdéseimmel? Leginkább az üvegfestés érdekelne, de gőzöm nincs, hogy fogjak hozzá. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 14:1833.
    Létezik külön szines zselé, de lehet kapni szinezőanyagot is. Sőt, illatanyagot is, ami jó zselégyertyába. Nézd meg a hobbibolt lapját. Vannak ötletek és fórum is, ahol segítenek biztosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627906 (32)
     
  20. 2002. szeptember 27. 13:3532.
    Sofie engem érdekelne az naptárkészítő program, már tavaly is égen-füldön ilyet kerestem. :)
    Én karácsonyra most zselégyártyákat szeretnék készíteni. Még nem próbáltam , csak nagyon tetszenek. Mondjátok mitől lesz szép és nem buborékos, van ötletetek?
    A színezése: külön kell venni zsínes zselét, vagy lehet valahogy színezni is?
    primera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (30)
     
  21. 2002. szeptember 27. 12:4731.
    Ezek nagyon jók! Ezt is lehet üvegfestegetéssel kombinálgatni, vagy szép kis színes üvegeket venni. A Gulliverben láttam tök olcsón tavaly karácsony előtt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595565 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_613329
    Torolt_felhasznalo_613329
    2002. szeptember 27. 12:2830.
    Szia! Szerintem egyszerű a progi. Kiválaszthatod, hogy milyen naptárat szeretnél, havi /hati/napi. Azon belül is választhatsz többfélét és képet is illeszthetsz bele. Így már csak egy színes nyomtató hiányzik és kész. . . . Ha érdekel írd meg a címed elküldöm és ha van kérdésed megpróbálok válaszolni. . . :)
    előzmény:
    konyak (27)
     
  23. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 11:2229.
    Egy aranyosat elfelejtettem. Legnagyobb sikere a 'kínai mágus' nevű ételízesítőmnek volt. Fokhagymát, piros színű paprikát és friss gyömbért megtisztítani, vékony szeletkékre vágni. Utána, hogy mutatós legyen sorban berakni és kicsi üvegbe (bébiételes pl. ). Én szójaolajat öntöttem rá, de bármilyen hidegen sajtolt is jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_595565
    Torolt_felhasznalo_595565
    2002. szeptember 27. 11:1728.
    Sziasztok. Én még új vagyok itt. De a tavalyi ajándékaim nagy sikert arattak. Készítettem fűszerolajat olajbogyós üvegcsébe (hidegen sajtolt olaj+fokhagyma, fűszerek). Készítettem teát: megszárítottam az alma, narancs, mandarin héját, tettem bele szárított menta és citromfű leveleket. Készítettem aranyport. Ez a narancs és cirtomhéj megszárított és ledarált változata. Készítettem mézcsemegét: kicsi üvegbe dió, mogyoró, mandula és ráönteni a mézet. Nos. Az összes üvegre személyre szólóan etikettet nyomtattam. Az üvegek tetejére pedig egyforma anyagból körsapkát vágtam. Van aki mindből kapott, van aki néhányból. Beletettem fonott kosárkába, vagy dobozkába.
    Egyébként sok ötlet van a www. hobbibolt. hu-n is. Hamarosan sok karácsonyfadísz és egyéb is kikerült. (Tudom, mert sokat csináltam nekik. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. szeptember 27. 11:1227.
    Sofie
    Tudnál röviden írni erről a naptárkészítő programról, hogyan kell használni? Ha nem túl bonyolult, akkor engem is érdekelne. köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613329 (25)
     

Címlap

top