Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasság a sírig

Torolt_felhasznalo_300079
Torolt_felhasznalo_300079
Létrehozva: 2005. augusztus 2. 10:59
Sziasztok!
Engem az érdekelne,hogy ti ismertek-e olyan párokat,akik nem váltak el,és örökre vagy nagyon hosszú ideje együtt vannak.
Csupán érdeklődöm,mert az én környezetemben csakis negatív példák vannak:/
És ha van is ilyen nem csak a megszokás miatt vannak együtt?Vagy csak az anyagi biztonságért?

Üdv
  1. 2005. augusztus 2. 12:3257.
    A mi családunkban mindenki együtt van. Anyuék 29 éve, nagyszüleim 52 éve, nagynénémék 25 éve, másik nagynénémék 30 évem.
    Viszont a párom családjában mindenki elvát. Apja-anyja, egyik tesója, most válik a másik. . .
    Vajon ez mitől függ?
    Nekünk most lesz az esküvőnk :)) Én a pozitív élmények miatt teljesen pozitívan állok a dolgokhoz, Ő viszont már szkeptikusabb, de ettől függetlenül örökre tervez velem :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. augusztus 2. 12:2256.
    A keresztmamámék idén lesznek 44 éves házasok, az apai nagyszüleim 48 évet éltek együtt amikor nagymamám meghalt, az anyai nagyszüleim első házasságban pár évet éltek, majd elváltak és a megismerkedésüktől a nagypapám haláláig 45 évet éltek. Az anyám és az apám kb. 2-3 évet éltek együtt, viszont anyám és mostohaapám 34 évet, mikor anyukám meghalt.
    Az idősebbek szerintem még toleránsabbak, és jobban hisznek a házasságban, talán. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_982291
    Torolt_felhasznalo_982291
    2005. augusztus 2. 12:1455.
    Azt a kerdest kell feltenni, amit majd megkerdeznek toletek is:
    Joban-rosszban, betegsegben-egeszsegben, szegenyseg-gazdagsag esatobbi?

    Ha igen, akkor szerelmes vagy es ne sajnald, hogy nincs penz a nyaralasra, nem a vilag vege az!
    Szomorkodni akkor kell, ha alapveto dolgokon kell gondolkodni, vajon lesz-e penz ra vagy sem. De akkor sem szabad kimutatni, mert a masiknak faj, fokent ha ferfi!
    En ezt gondolom es eszerint probalok elni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262354 (54)
     
  4. Torolt_felhasznalo_262354
    Torolt_felhasznalo_262354
    2005. augusztus 2. 12:1054.
    Akkor lehet nem vagyok szerelmes?Nem bírom elviselni ha nincs pénz a vágyakra. pld:nyaralás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982291 (52)
     
  5. fio
    fio
    2005. augusztus 2. 12:0753.
    Szerintem nem pénzfüggő.
    Mikor mi megismerkedtünk nem volt semmink. Albérletről albérletbe.
    Boldogok voltunk. Most mindenünk megvan (lakásunk, autónk) ugyanolyan boldogok vagyunk. Nem ezek a fontos dolgok. Az a lényeg, hogy testileg lelkileg mindent adj és kapj. És lemondani csak tudni kell, erről a nagyszüleink többet tudnának mesélni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262354 (49)
     
  6. Torolt_felhasznalo_982291
    Torolt_felhasznalo_982291
    2005. augusztus 2. 12:0652.

    A vagyakat kevesbol is ki lehet hozni, de ha TENYLEG van szerelem meg szeretet, akkor annyira mindegy, hogy vajaskenyer vagy kaviar. . Egyebkent is utalom a kaviart. :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262354 (49)
     

Címlap

top