Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. 2002. szeptember 18. 18:36151.
    Nem kétszer, hanem háromszor.
    Bocsánat:))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (150)
     
  2. 2002. szeptember 18. 18:35150.
    Bocs, szarakodott a gép, azért ment át kétszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (148)
     
  3. 2002. szeptember 18. 18:35149.
    Nimáz!
    Válaszolj lécci, ha van időd arra a 8 kérdésre lentebb, mert mindenki véleménye érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (145)
     
  4. 2002. szeptember 18. 18:35148.
    Nimáz!
    Válaszolj lécci, ha van időd arra a 8 kérdésre lentebb, mert mindenki véleménye érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (145)
     
  5. 2002. szeptember 18. 18:35147.
    Nimáz!
    Válaszolj lécci, ha van időd arra a 8 kérdésre lentebb, mert mindenki véleménye érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (145)
     
  6. 2002. szeptember 18. 18:33146.
    Nimáz!
    Mintha én írtam volna ezeket. Nekem is az a bajom, hogy mindig vékony voltam, sosem volt hasam, és mindezt különösebb erőfeszítés nélkül értem el. Most meg úgy nézek ki, mintha már a lányom kistesója lenne a hasamban kb. 4 hónapja. Pedig alig eszem!A fenekem, combom nagy része már lement, de a hasam meg sem mozdul!Én direkt azért nem akartam új ruhákat venni, hogy valami ösztönözzön a fogyásra, azaz arra, hogy nincs más ruhám, bele kell fogyni a régiekbe. Azóta 2-3 gatyám van, amit váltogatok, ha megyünk valahová, és hosszú pólok, pulcsik. Semmi nem jön rám, még azok a farmerok sem, amiket anno úgy tettem félre, hogy kifogytam belőlük, leestek rólam. . . majd jó lesz valakinek. Elkeserítő!!!
    Szóval azt mondod, hogy jó a Béres-Détár kazetta?Akkor egy életem, egy halálom, megpróbálok ezzel fogyni. Ha ez sem segít, már csak a plasztikai sebészet marad hátra!De komolyan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 18. 18:27145.
    Üdv mindenkinek!
    Én már kipróbáltam a Béres-Détár videokazettát, és bizony elég hamar kifeküdtem tőle. Biztos használ, ha minden nap csinálná az ember, de olyan sok minden közbejön, legalább is nálam.
    Én a terhesség előtt kőkeményen tornáztam, tulajdonképpen már gyerekkorom óta mindig mozogtam valamit. A hasam viszont nekem sem akar visszaállni az eredeti állapotra. Már 3 hónap eltelt, de még mindig ugy nézek ki, mint aki lenyelt egy sárgadinnyét. A barátnőm azzal vigasztalt, hogy ne is várjam, hogy a derekam ujra olyan vékony lesz, mint volt, mert ő ugyan giliszta vékonyságura fogyott, de a dereka az vastagabb maradt. Egyetlen igazi problémám van, hogy ha igy marad, akkor le kell cserélnem a ruhatáramat, mert nem férek bele semmibe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (142)
     
  8. 2002. szeptember 18. 18:14144.
    1. )Mi használunk cumit elalváshoz, beveszi, 2 perc után kiköpi, mindig be kell menni a szobájába később, hogy eltegyük a cumit, nehogy ráfeküdjön. A múltkor elfelejtettük, szép nyomot hagyott az arcán.
    2. )Mi 3 naponta mosunk hajat samponnal (J&J), különben csak bevizezzük.
    3. )Mi csak popsikenőcsből használunk gyógyszertárit, különben J&J fürdetőt, sampont, olajat, testápolót. Doktor néni nagyon mérges érte, le szoktuk tagadni, szerinte 1 éves kor előtt csak gyógyszertári készítményeket szabad, mert minden más allergizálhat. De a hidrofiles fürdetőt nem szeretjük, nem lesz olyan szép a bőre, és nincs olyan jó illata. Pedig anyukám kozmetikus, és szerinte a hidrofil a legjobb kíméletes tisztíó, mondta, hogy én is azzal mossam meg az arcom minden reggel és este.
    4. )Csak gyógyszertári popsikenőcsöt (A vitaminos), bár nekünk is volt Sudocrem, és jó volt az is. Minden pelenkázásnál bekenem, van, aki szerint csak kaki után kell, mert ezek a pelenkák már nem igénylik a popsikenőcsöt.
    5. )Detto. Sokan kevesebbszer.
    6. )Sok baba csak 8-9 hónaposan tud ülni, akkor viszont biztosan kicsi már a mózeskosár. Panni egyedül nem tud ülni, de támasztékkal igen (bár nem akarja hagyni, hogy megtámasszék, csak a hónalját szabad fogni). Szóval ő már ülhet sportkocsiban?
    7. )Utálja a sapkát!!!Gyűlöli!!!Eddig szerencsénk volt, mert nyárin nem nagyon kellett. . . most már kell a hideg miatt, minden séta előtt nyügi van, ha jön a sapka, aztán megnyugszik.
    8. )Először azt olvastam, hogy napközben nem kell besötétíteni, hogy megkülönböztesse a nappali és éjszakai alvást. Így is tettem. Majd nemrég azt olvasom (pont a neten, vmelyik babás honlapon), hogy a legújabb kutatások szerint mindig be kell sötétíteni, ha a baba alszik, napközben is, mert a fényt érzékeli a pupillája, ami állandó mozgásra készteti a szemet alvás közben is, és emiatt rövidlátó lesz. Azóta besötétítek. Majd megkeresem azt a cikket.
    Még valami:te vasalod a babaruhákat?Én szégyellem, de nem, csak a textilpelenkákat. A bodyk, rugdalózók kirúgják magukat, ha ráadom, és fél perc múlva már úgyis forog, össze-vissza gyűri maga alatt a ruhát.
    Ti spec. baba-mosóporral mostok?Mi kezdetben vettük Lovellát, de egy ideje Arielt használunk (állítólag azt is úgy fejlesztették ki, hogy ne bántsa a baba bőrét).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 17:56143.
    1. no cumi
    2. nem spéci hajmosás, de minden este bevizezzük
    3. inkább csak lehet, mi mindenesetre csak azt használunk, kivéve bedtime bath és néha sudocreme
    4. néha sudocreme, neha gyógyszertári
    5. minden evés előtt vagy után meg ha érzem, hogy KELL :)
    6. ha tud?
    7. mintha ott se lenne
    8. nem
    szívesem máskor is :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (142)
     
  10. 2002. szeptember 18. 17:47142.
    Tegnap megvetettem a férjemmel a Béres A-Détár E. videót, hogy végre tegyek valamit a hasam eltüntetése érdekében. Szentül megfogadtam, hogy ma elkezdem. Hát eddig nem bírtam rávenni magam. Most is - mikor van egy kis szabadidő - itt ülök, hogy írjak, mert olyan jó "beszélgetni" veletek.
    Lenne még pár kérdésem:
    1. )Kinek mi a véleménye a cumiról?
    2. )Szerintetek milyen gyakran kell mosni egy baba haját?
    3. )Valóban allergizálhatja minden babaápolási szer a baba bőrét a gyógyszertárin kívül?
    4. )Használtok popsikenőcsöt?
    5. )Milyen gyakran cseréltek pelenkát?
    6. )Mikortól ülhet egy baba sportkocsiban a mózeskosárban fekvés helyett?
    7. )A ti babátok hogy viseli a sapkát?
    8. )Sötétben altatjátok a babát napközben is?(Úgy értem, hogy ha napközben alszik, lehúzzátok a redőnyt, vagy sötétítőt?)
    Előre is köszi a válaszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. szeptember 18. 17:24141.
    Na, most végre elaludt, úgyhogy tudok írni.
    Merci mami:már én is azt csinálom, hogy mindenhova hurcolom magammal, de neki nem az a lényeg, hogy velem egy helyiségben legyen, hogy lásson, hogy beszéljek hozzá, hanem hogy teljes egészében vele foglalkozzak, és legtöbbször az is, hogy ölbe vegyem. Hiába vasalgatok mellette, és magyarázok neki közben, egy rövid idő (kb. 1-2 perc) után elunja, és elkezd ordítani. Ezt kb. egy hete csinálja, előtte még egyedül is hagyhattuk egy helyiségben úgy, hogy nem is látott minket, és szépen eljátszogatott, sokszor nem is játékkal, hanem a saját lábával. Néha úgy elmerült a lábjátékában, hogy akár félóráig is elvolt így egy mukk nélkül. Szóval mint egy kisangyal. Minden látogató azt mondta, milyen áldott jó gyerek. A gyerekorvos is állandóan mondogatta, hogy milyen kevés a gyerekei között az ennyire kiegyensúlyozott, totálisan békés baba. Hogy most mit mondana, azt el tudom képzelni. Anyu szerint a foga jön, és azért nyűgös. De hiába adok neki rágókát, az sem köti le sokáig. Az tény, hogy ömlik (nem csorog, hanem szó szerint ömlik) a nyála, többször kell rajta ruhát cserélni, mert tiszta nyál, és állandóan a kezemet akarja harapdálni, néha szoktam is masszírozni az ínyét, attól valóban megnyugszik. Őszintén szólva fogalmam sincs, ez csak egy tipp. De nem lenne korai, hogy 5 hónaposan fogzik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (139)
     
  12. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 17:23140.
    maga hülye magy hülye hogy mindent kétszer mond hogy mindent kétszer mond? a lassú szolgáltató miatt kétszer nyomtam meg az "elküld" gombot - bocs.
    off
    pannibaba, mail ment a freemailre
    on
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 17:12139.
    Pannibaba! nálunk is ez a helyzet! én ezt megpróbálom úgy kezelni, hogy egyrészt magammal viszem a konyhába vagy ahol épp dolgom van(négyrét hajtott pléd vagy itthoni hordozóka) másrészt ha lehet az ő szobájában csinálom a dolgomat (vasalás, varrogatás, stb), így akkor is lát, ha nem vele foglalkozom, és mindig beszélek hozzá: elmondom neki, hogy mit főzök, mit miért csinálok, hogy épp az ő ruháit vasalom, stb. Tátott szájjal nézi ahogy a házimunkát végzem. És ha elunja, odamegyek hozzá és játszunk. Másrészt én nem sok játékot teszek oda neki, hanem csak 2-3 darabot. A kedvencei pedig nem ezek, hanem pl apu és anyu karórája, a telefon, az üres ásványvizes üveg és mindenfajta papírholmi (újság, ingyenes prospektus a postaládából). A leghosszabb ideig puha színes maradék rongyok kötötték le a figyelmét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (128)
     
  14. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 17:12138.
    Pannibaba! nálunk is ez a helyzet! én ezt megpróbálom úgy kezelni, hogy egyrészt magammal viszem a konyhába vagy ahol épp dolgom van(négyrét hajtott pléd vagy itthoni hordozóka) másrészt ha lehet az ő szobájában csinálom a dolgomat (vasalás, varrogatás, stb), így akkor is lát, ha nem vele foglalkozom, és mindig beszélek hozzá: elmondom neki, hogy mit főzök, mit miért csinálok, hogy épp az ő ruháit vasalom, stb. Tátott szájjal nézi ahogy a házimunkát végzem. És ha elunja, odamegyek hozzá és játszunk. Másrészt én nem sok játékot teszek oda neki, hanem csak 2-3 darabot. A kedvencei pedig nem ezek, hanem pl apu és anyu karórája, a telefon, az üres ásványvizes üveg és mindenfajta papírholmi (újság, ingyenes prospektus a postaládából). A leghosszabb ideig puha színes maradék rongyok kötötték le a figyelmét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (128)
     
  15. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 16:50137.
    az előzőből kimaradt: oltás után 1 órával borogatás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 16:48136.
    pannibaba, oltás utáni láz: mi és a dokink a harmadik tipusba tartozunk: kúp se előtte, se utána. ha van láza (popsiban 38. 5 fölött, akkor enyhe hűtőfürdő :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (121)
     
  17. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 16:43135.
    Tina, úgy tudom, hogy a rizs és főleg ez a szentjánoskenyérmag-liszt, nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448979 (115)
     
  18. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 18. 16:40134.
    Tina26! Szerencsére "csak" a védőnő hiszi azt, hogy kell pótlás (sinlac). Egyenlőre nem adom oda neki!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448979 (112)
     
  19. 2002. szeptember 18. 16:03133.
    Szia Tina és Noémi!
    Tina:tisztában vagyok azzal, hogy nagyon könnyű elrontani egy gyereket, de egyszerűen nem bírom 2-3 percnél tovább sírni hagyni, képtelen vagyok.
    Noémi:én sem adok neki oda minden játékot egyszerre, sok újat ki sem bontottam (ugyanis el van halmozva játékokkal a látogatók által), mindig újakat próbálok mutogatni neki, de azt is elég hamar megunja. Most sem alszik, csak itt van anyukám, és ő foglalkozik vele, hogy én hadd írjak ide egy kicsit. Nem tudom, mi lesz így. Csak abban reménykedem, hogy kinövi. Hiú ábránd, ugye?
    előzmény:
    vorosnoemi (132)
     
  20. 2002. szeptember 18. 14:56132.
    Szia Pannibaba! Eddig is csodálkoztam rajta, hogy miért írják ki a teljes nevemet. Túl hosszú, de csak így fogadta el a rendszer (gondolom, ezer másik Noémi van még rajtam kívül). A fantázianeveket pedig nem szeretem. Remélem, még alszik a kislányod, mert az enyém most aludt el, így van egy-két szabad órám!
    Mennyi idősök is vagytok? Úgy emlékszem, 5 hónapos Panka. Számíthatsz rá, hogy egyre anyásabb lesz! Vannak ilyen időszakok, amikor több foglalkozást igényelnek. Azt hiszem, hogy Vikivel is kellett ilyen idős korában foglalkozni. Mert ugye egyre okosodnak, viszont helyváltoztatásra még nemigen képesek ebben a korban. Vikinek is mindent a keze ügyébe kellett adogatni. Most meg az a baj, hogy mindig utána rohangálok, hogy ugyan mit borít magára, vagy mit eszik meg. Egyet tudsz tenni: foglalkozni vele. Persze, nem kell ölbe venni, mert az nem tesz jót nektek, de ha sír, menj oda hozzá, játssz vele, beszélgessetek. Én mindig úgy csinálom, hogy megpróbálom elvonni a figyelmét. Akkor is, ha beüti valamijét és sír. Van aki rögtön a cumit dugja a szájába, én inkább előveszek valami játékot, olyat, amelyikkel ritkán találkozik. Mindig van egy-két olyan játéka, amit eldugok jó magas polcra, hogy ne lássa. Ugyanis a gyerekek unalmukban is sírhatnak. Hiába rakod körbe játékkal, azok mind uncsik. Az pedig anyagi csőd lenne, ha mindig újat vennék. Szóval, ott ül egy halom játék közepén (jobbnál jobbak) és ordít. Ilyenkor csak előveszek egy régit, és elvonom a figyelmét. Eddig bevált! Persze, azt a játékot is hamar megunja, aztán visszakerül a polcra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (128)
     
  21. 2002. szeptember 18. 14:35131.
    Pannibaba!
    Ez nehéz kérdés, de szerintem minden szülőt érint. Persze mindenki jó anya akar lenni, és mostanában bele is sulykolják az anyákba, hogy nem szabad hagyni a gyereket sírni. Szerintem ebben is - mint mindenben - az arany középút a helyes. Nem szabad órákig hagyni üvölteni a gyereket, mert akkor valóban leszokik a kommunikációról, később fog elkezdeni beszélni, hiszen megszokja, hogy hiába "mond" ő bármit, senki nem figyel rá, nem kap visszajelzést. De az sem normális, hogy 5 percre nem tudod egyedül hagyni a kislányodat. Szerintem próbáld meg 10 percre egyedül hagyni, hadd sírjon (menj el valami távolabbi helyiségbe, hogy ne idegesítsen annyira), majd térj vissza hozzá, beszélgess vele, simogasd, játszál vele. Utána növeld fokozatosan azokat az időtartamokat, míg egyedül hagyod. Egy idő után rá fog jönni, hogy nem vagy a rabszolgája, és nem fogod egyfolytában felkapkodni. Biztosan sok hiszti lesz, nem lesz könnyű, de nem szabad elkapatni, mert később még többet fogsz vele szenvedni. Mikor majd 3 évesen óriási cirkuszt fog rendezni egy nagyáruházban száz ember előtt, te pedig legszívesebben elsüllyednél a szégyentől, és végül, hogy hagyja abba az üvöltést, megveszed neki, amit akar, és ez így megy tovább, egyre rosszabb lesz. Nem hülyeség az a mondás, hogy "már a pólyában elkezdődik a gyereknevelés". Valóban nagyon okosak a kisbabák, hamar felfogják, hogy milyen módon tudják elérni azt, amit akarnak, legegyszerűbben a sírással, ráadásul tényleg olyan keservesen tudnak sírni valódi könnyekkel, mintha ki tudja milyen kínokat élnének át. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. De erről csak türelemmel, szeretettel lehet leszoktatni. Mindenképpen megéri, mert hosszútávon fog segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (128)
     
  22. 2002. szeptember 18. 14:26130.
    Ez érdekes dolog szerintem is. Hiába vársz a tehéntejjel egyéves korig, ha a gyerek hajlamos a tejallergiára, akkor 2 évesen is kijöhet nála. Szerintem. Ugyan biztosan nagyobb az esély, ha egyéves kor előtt adod, de semmi nem garantálja, hogy 3-4-5 évesen ne legyen tejallergiás. Szerintem ez hajlam kérdése. Állítólag nagyobb az esély bármilyen allergiára, ha a szülőknek is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (125)
     
  23. 2002. szeptember 18. 14:24129.
    Zyla!
    Szerintem is azért lett tejallergiás a gyermeked, mert nagyon hamar adtad neki a tehéntejet. Lehet, hogy mégis jobb lett volna, ha tápszert adsz neki, mert már akkor is olyanok voltak a tápszerek, hogy ugyan tehéntejalapúak voltak, de ott is módosították a tehéntej fehérjét. Én kb. 6-7 hónapos kortól már tápszert is adtam, de 18 hónapos korig szoptattam (lógnak is a melleim rendesen). 6-7 hónapos kortól azonban az anyatejnek rohamosan romlik a minősége, és egyáltalán nem fedezi már a csecsemő tápanyagszükségletét. Én ezért adtam tápszert, mert nekem meg a doki a tejet ellenezte, azt egyéves koráig nem adtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (123)
     
  24. 2002. szeptember 18. 13:41128.
    Nekem lenne még egy problémám:a kislányom eddig nagyon jól elvolt magában is, kb. félórát is eljátszogatott egyedül, nézelődött. . . stb. Most azonban kb. egy hete egyszerűen nincs el egyedül, még ha WC-re megyek ki, akkor is keservesen sír utánam, mindig mellette kell lenni, és ez nagyon fárasztó. Mert persze, ha ébren van, vele vagyok, játszunk. . stb, igyekszem akkora időzíteni az egyéb dolgaimat, ha alszik. A szórakozásaimat pedig mindig akkor csinálom, ha laszik, pl. a netezést, mert most is elaludt. De néha azért akkor is akadna teendőm, ha ébren van, pl. mosogatás, tápszerkészítés, sterilizálás, telefonálás, pisilés. . . stb. Ezeket egy hete a háttérben üvöltő gyerekkel csinálom, régebben ilyenkor eljátszogatott, ha magára hagytam. Márpedig a tápszert meg kell csinálni, és az elfogyasztása után rögtön kimosni, sterilizálni kell a cumisüveget, hogy ne száradjon bele. És ha valaki felhív, nem mondhatom neki, hogy most még 2 percet sem tudok vele beszélni, mert a gyerek nem alszik. Egyre elkeserítőbb a helyzet. Nem tudom, hogy mi a baj. Van, aki azt mondja, hogy hagyjam sírni, mert okos, és tudja, hogy a sírással kiköveteli a vele való foglalkozást. Én bírom kb. 3 percig, de tovább nem. Van, aki azt mondja, hogy ilyenkor azért igényli a társaságot, mert fejlődik az értelme, és tanulni akar. Most már néha odáig fajul a helyzet, hogy az sem elég, ha leülök mellé, és játszom vele, csak akkor hagyja abba a sírást, ha ölbeveszem. Azért ez elég fárasztó. Félek, hogy a fejemre fog nőni, és egyre nehezebb lesz leszoktatni erről. Félek, hogy hisztis lesz, és követelőző. Tudtok valami tanácsot adni?Nagyon örülnék neki!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. szeptember 18. 13:33127.
    Szia Vorosnoemi!(Nem hívhatlak egyszerűen csak Noéminek?)
    Nagyon érdekes számomra is, hogy minden ismerősöm babájának combba adják az oltást, csak az enyém kapja karba (a másikba, mint ahol a BCG van, ez nálunk a jobb kar). Nem tudom, hogy ez a doki miért karba adja, megkérdeztem, annyit mondott:"Így jobb. "Mindenesetre a karját képtelenség borogatni, ugyanis fentre a vállába adja, azt meg nagyon nehéz átkötni. Mi is elhatároztuk, hogy a második gyereknél okosabbak leszünk, minden oltás előtt meg fogja kapni a kúpot, és borogatni fogjuk (ha tudjuk). Nem tudom, hogy ha ezt a dokik is tudják (mert bizonyára tapasztalták), akkor miért nem mondják már az első, 2 hónapos oltásnál, hogy adjunk kúpot???Miért kell kitenni a gyereket a szenvedésnek?
    előzmény:
    vorosnoemi (126)
     

Címlap

top