Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. 2002. szeptember 18. 13:08126.
    Érdekes, mi minden oltást combba kaptunk! Kivéve persze, a BCG-t. Na hát az a helyzet, hogy nálunk ugyanez zajlott. Rugdoskódás, még nagyobb fájdalom, még hangosabb ordítás. . . így ment addig, amíg nem hatott a kúp, utána 4 órát aludt, majd este 10-kor felébredt, akkor fürdettük, vacsi, és durmolás tovább. Hát nem kívánom még ellenségemnek sem azt a délutánt. Én is csak sírtam, és az ölemben ringattam, nyugtattam, lefogtam a lábát, hogy ne mozgassa. . . kész kínszenvedés volt. Azóta minden kezdő anyukának elmesélem a sztorit, hogy tanuljon belőle. Én mindenesetre tanultam, a szerencsés második már nem fog ennyit szenvedni! Ui. : a borogatás tényleg jót tesz, mi ezek után minden oltás után borogattuk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (124)
     
  2. 2002. szeptember 18. 12:59125.
    Zyla!
    Hát most már egyértelmű, hogy azért lett tejallergiás, mert egy éves kora előtt tehéntejet adtál neki, ha higítva is. Ma már a HA tápszerek kizárják a tejallergiát. Na de mi a biztosíték, hogy ha egyéves kor után adom neki a tehéntejet, akkor nem jön elő a tejallergia?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (123)
     
  3. 2002. szeptember 18. 12:56124.
    Szia Vorosnoémi!
    Az első oltást mi is megszenvedtük!Soha olyan rossz nem volt a helyzet, mint az első oltás után, pedig azóta 2 Di-per-Te oltást kapott!!!Illetve ha pontosan akarok fogalmazni, csak akkor volt szörnyű a helyzet, a 2 hónapos oltásnál. Az oltás után ugyanis 1-2 órával elkezdett üvölteni, teljesen beduzzadt a karja (ahová az oltást kapta), minden mozdulatra fájt, ő meg hadonászott a fájdalom miatt, amitől még jobban fájt a karja, ezért még jobban hadonászott. . . és egy ördöki körbe kerültünk. Kb. 3 órán keresztül üvöltött, csak rajtam aludt el nagy nehezen, meg sem mertem mozdulni, egy órát aludt így, nekem meg elzsibbadt az összes végtagom. Utána kicsit még nyügizett, de aztán le tudtam tenni aludni. Szóval:a 2 hónapos oltása iszonyatos volt, mindhármunkat nagyon megviselt. Őt azért, mert fájt neki, minket meg a tehetetlenség gyötört meg, hogy nem tudunk tenni semmit. Ennél az oltásnál azt mondta a doki, hogy nem kell lázcsillapítást alkalmazni, majd a többinél kell. Hát én utólag azt mondom, hogy ugyan nem lett lázas, de én benyomnám neki a kúpot, ami fájdalomcsillapító, és nyugtató is. Sokkal jobban jártunk volna. Utána már rettegtünk a 3 hónapos Di-per-Te oltástól, gondolhatod. . . mindenre fel voltunk készülve. Benyomtuk oltás előtt a kúpot. Amikor megszúrták, persze üvöltött, de 10 perc múlva megnyugodott, és elaludt. 4 órát aludt egyfolytában, és derűsen, mosolyogva ébredt, semmi baja nem volt. Nem akartuk elhinni. A 4 hónapos oltásnál (mikor egyet a karjába, egyet a fenekébe kapott) szintén ugyanígy vészeltük át az oltást, semmi baja nem volt. Akkor a fenekét is borogattam. A karját ugyanis képtelenség borogatni. Sok doki lábba adja, nekünk karba.
    előzmény:
    vorosnoemi (122)
     
  4. 2002. szeptember 18. 12:46123.
    6 hónapos koráig szoptattam. Utána, mivel elleneztem a tápszert /1992-ben/ elkezdtem adni fokozatosan a tehéntejet. A doktornő is ezt ajánlotta. Én 1/4 arányban hígitottam. A védőnő szerint még így is lassan szoktattam a tehéntejhez. De 8 hónapos korára, már elő is jött az allergia.
    Amit másképp csinálnék:
    Ma már jóval korszerűbb tápszerek vannak, tehát azt adnék, illetve kecsketejet. Ma már lehet kapni, sok helyen és bizonyított, hogy jobban hasonlít az anyatejhez, mint a tehéntej.
    A tejtermékeket sem adnám /babapuding stb. :))/, megvárnám az egyéves kort.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448979 (118)
     
  5. 2002. szeptember 18. 12:26122.
    Szia Pannibaba! Nekem az orvosom azt mondta, hogy az oltás után ha hazamegyünk, megelőzés céljából egy kúpot adjak neki. Ezt azok után mondta, hogy a kéthónapos szuri után megszenvedtünk. Az történt, hogy megkaptuk az oltást, majd közölték, hogy semmit sem kell tenni - hiába kérdeztem, hogy kell-e kúp, borogatás. Hazaértünk úgy három körül, majd 5-6 körül kegyetlenül hozzáfogott üvölteni. Fogalmam sem volt, hogy mi baja van, körbetelefonáltam védőnőt, nagymamákat, barátnőket. . . Aztán kiderült, hogy kellett volna az a kúp, és a borogatás is. Miután mindkettőt megkapta, megnyugodott. A védőnő meg csak annyit mondott, hogy igen, így kell csinálni! Hát ezt mondhatta volna korábban is!
    Tényleg! Ti hogy vészeltétek át az elsőt? Állítólag meg sem kottyan nekik, de a tapasztalatok mást mutatnak (a környezetemben majdnem mindenki így járt).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (121)
     
  6. 2002. szeptember 18. 12:12121.
    Nekem még osem volt megfázva a kislányom, még nem folyt az orra, de ami késik, nem múlik. Az oltásos topikban is írtam, de az itteni mamik véleményére is kíváncsi vagyok, hogy a gyerekorvosotok hogy áll az oltás utáni lázcsillapításhoz.
    1. )Előzetes lázcsillapítás híve:az oltás előtt és 6 óra múlva egy-egy kúp megy a babának
    2. )Utólagos lázcsillapítás:csak ha valóban lázas, akkor kell a kúp.
    A mi dokink az 1. ) típusba tartozik, de nem tudom, hogy ez jó-e.
    előzmény:
    vorosnoemi (119)
     
  7. 2002. szeptember 18. 12:10120.
    Zyla!
    Te szoptattál?Ha igen:meddig?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (117)
     
  8. 2002. szeptember 18. 12:06119.
    Baboca! Az én kislányom már 11 hónapos, de velünk is előfordult már, hogy ugyan semmi baja sem volt, de folyt az orra. Annyira féltettem szegényt, mert alig tudott lélegezni. Szopizás közben is csak fulladozott, hát még az éjszakák! Aztán megvettük az orrszívó-porszívó készüléket minden meggyőződésem ellenére. Hála Istennek nagyon jól bevált!Nem is igazán hatotta meg a dolog, csak először sírt. Egyébként ha szoptatsz, adok egy jó tanácsot, ha elfogadod. Cseppents az orrába (kitisztítás után) anyatejet. Egyébként ez akkor is hatásos, ha valóban meg van fázva, illetve szemcseppként is tökéletesen működik!
    előzmény:
    babooca (116)
     
  9. 2002. szeptember 18. 11:57118.
    Zyla!
    Tehéntejet adtál neki?Ha igen:mikortól adtál neki tehéntejet, és higítva, vagy higítatlanul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (117)
     
  10. 2002. szeptember 18. 11:50117.
    Nem a barátnőm kisfiáról volt szó, hanem az enyémről:)
    Szerencsére 8 éves korára kinőtte. De addigra annyira megszokta a tejnélküliséget, hogy pl. a tejszínhabtól kirázta a hideg, mikor először kóstolta.
    Azt elárulom, hogy nem volt egyszerű etetni. Egyik napról a másikra át kellett rendezni az életünket. A vásárlás háromszor annyi ideig tartott, mire mindent megnéztem, hogy nincs-e benne tej, tejszármazék. Még a párizsiban is van.
    Viszont a táplálkozás tudomány mai állása szerint a gyermek nem tud felnőni tej, tejtermék nélkül. /ezt mondták, amikor bölcsődét kerestünk és végigkérdeztem a gyermekélelmezéssel foglalkozó cégeket/ Hát felnőtt:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (100)
     
  11. 2002. szeptember 18. 11:11116.
    Kedves Mamák!
    Szeretnék csatlakozni hozzátok! Az én Babócám hétfőn volt 5 hetes. (úgy láttam már jóval nagyobb gyermekeitek vannak. . . de legalább sokkal tapasztaltabbak is vagytok és már túljutottatok egy-két olyan dolgon, ami nekem még problémát okoz. . )
    Merci mamához hasonlóan én is meglepődve olvastam, hogy a tehéntej hurutos, asztmás allergiát váltott ki.
    Igaz, nekem még nincs "tehéntejes gondom", mert eddig még sikerült szoptatni és remélem még egy ideig fog menni. . . de a kisfiamnál is előjött a hurutos probléma.
    Már egy hete "szuttyog" szegény, majd megőrülök, amikor éjszaka szenved, mert nem kap levegőt. . . :(
    A gyerekorvos megnézte, s azt mondta nincs megfázva. Igaz, napközben nem is olyan vészes, sokkal jobban kap levegőt, nem is lehet észrevenni, hogy gond van. Szóval megvizsgálta, meghalgatta a tüdejét, a torkát is megnézte. . . semmi. Azt mondta ez természetes velejárója az első 1-2 hónapnak.
    Nem nagyon nyugodtam meg, elvittük egy másik orvoshoz, akinek azzal kezdtem, hogy a gyerek megfázott. .
    Megvizsgálta, s ugyanazt mondta, hogy bizony nincs megfázva.
    Igaz, nincs is láza, rendesen eszik, csak éppen a légzése nehéz, leginkább éjjel. Az utóbbi doktornő azt mondta, hogy valószínűleg több nyála termelődik a szájpenész miatt---mert az sajnos van. . . Igazából még most sem vagyok nyugodt, de nem akarok fóbiás lenni. Nálatok előfordult ilyen orrdugulásos nyavalya az első hetekben, hónapokban???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (108)
     
  12. 2002. szeptember 18. 11:11115.
    Merci mami!
    A liszt nem allergizál?Én úgy tudom, hogy igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (105)
     
  13. 2002. szeptember 18. 11:10114.
    Ja, és még a pelenkatémáról annyit, hogy abszolút nem éri meg textilpelenkát venni. Nem akarom ismételgetni a többieket, de valamelyik MMM műsorban ki is számolták, levezzették, és kb. ugyanannyira jött ki mindkét pelenka költsége. Arról nem beszélve, hogy a papírpelenkával sokkal kevesebb munka, idő, fáradtság megy el, és ez is rengeteget számít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. szeptember 18. 11:08113.
    Vorosnoémi!
    Én is minden oltást beadattam a kisfiamnak, bennem fel sem merült, hogy ne adassam be, sosem kockáztatnám a fiam életét. A mellékhatások szerintem még mindig kevésbé károsak, mint a védőoltás elmulasztása miatt kialakuló, és akár halálos betegség. Érdekes, amit az oltásra való reagálásról írtál. Én ezt azért nem tudom, mert a fiam a BCG oltására úgy reagált, ahogy a nagykönyvben meg van írva:pirosodás, duzzanat, fekélyszerű göb, váladékozás. Ezért nem mentem utána ennek a témának. De amit a védőnő mondott, az valóban felháborító!Hogy ezen múlik az, hogy hányszor kell megszúrni szegény gyereket, és hányszor kell végigszenvednie az oltás utáni napokat!Hát ha így van, én teljesen fel vagyok háborodva!
    előzmény:
    vorosnoemi (110)
     
  15. 2002. szeptember 18. 11:03112.
    Merci mami!
    A Sinlac-al nagyon rossz tapasztalatai voltak két barátnőmnek is, nem biztos, hogy mindenkinek beválik. Szerintem ha már pótolni kell, adjál HA tápszert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (105)
     
  16. 2002. szeptember 18. 11:01111.
    Pannibaba!
    A HA valóban azt jelenti, hogy hypoallergén, azaz a babád nem lehet tőle allergiás. Zyla azt hitte szerintem, hogy tehéntejet adsz neki. Ugyan a HA tápszerek is tehéntej-alapúak, de bonyolult eljárásokkal - ahogy te írtad - "feldarabolják", átalakítják a tehéntejfehérjét, hogy minél jobban hasonlítson az emberi, azaz fajazonos fehérjére (ami az anyatej egyik nagy előnye). Ezek a tápszerek már annyira profik, az előállításukat rengeteg kutatás előzi meg, így nem kell félni. Képzeld el, hányan nevelkedtünk fel Oriza tápszeren (lengyel gyártmány volt), ami egy az egyben tehéntejalapú volt, mégsem lett tőle semmi bajunk. Rendes tehéntejet valóban ne adjál a babádnak legalább 1 éves koráig, de van, aki 2 éves korig nem ad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (106)
     
  17. 2002. szeptember 18. 08:46110.
    Sziasztok! Bocs, hogy ezen az oldalon hozom fel a témát, de most böngészgettem az oltások oldalon. Úgy gondolom, hogy mi akik itt vagyunk, bennünket is érdekel és érint a téma, nem akarok ide- oda ingázni a két fórumon. Pannibaba, olvastam, hogy a kislányodnak nem sikerült a BCG-je és ismételni kell. Nálunk is ez volt a probléma, Viki 7 hónaposan kapott még egyet. Azóta is piros neki. Megkérdeztem a védőnőt, hogy miért van az, hogy az egyik gyerek reagál rá, a másik meg nem. Azt mondta, hogy ez azért van, mert nem mindig sikerült egyforma összetételt "kutyulni", van amikor gyengébb a vakcina, van amikor erősebb. Hát kérdezem én, hogy ha ennyire trehányak (már bocs a kifejezésért) hogy csak összecsapják ahogy éppen sikerül, mit várjunk? Nem csoda, hogy sokan ellenzik, bár én ennek ellenére beadattam mindet (nekem jobban fájt, mint neki), mert nagyobb a veszélye annak, hogy megkapja valamelyik betegséget és belehal, mint annak, hogy az oltásba hal bele.
    A pelusokról annyit - látom, hogy most ez a téma - hogy én is eldobhatót használtam mindig is, és szerintem nemcsak kényelmesebb, de ha kiszámolod, nem sokban tér el anyagiakban a textiltől. Mi ugyanis a maxit használjuk már, 40 Ft/db, ugyan nem márkás, de Vikinek nincs semmi baja tőle. Valamelyik oldalon olvastam arról, hogy ha olyat veszel, ami nem gyárilag csomagolt, fennáll a veszélye a pelenkadermatitisznek. Erről annyit, hogy a barátnőm mindig is Pamperst használt a kislányának, amikor kijött rajta is az allergia. Sem a drnő, sem a védőnő nem tudta, hogy mitől, mert hiszen Pamperst használtak. Vizsgálgatták napokig, mire a barátnőm fogta magát és egyszerűen pelust váltott. Ha jól tudom, Fixies-re, de mindenképpen olcsóbbra. Pár nap alatt helyrejött a kislányának a popsija.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_420078
    Torolt_felhasznalo_420078
    2002. szeptember 18. 02:31109.
    Köszi mindenkinek a pelus-témát. Mivel még baba nincs, annyit tehetek, hogy megtárgyalom a (leendő) mamával a dolgot. Aztán majd gondolom, kipróbálja, meglátja. Mindenesetre sokat segítettetek! Azért még ha van vmi textilpelenka pro/kontra, ne fogjátok vissza magatokat! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 22:28108.
    de lehet. sőt. ezért is írtam, hogy lehet hogy tévedek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (106)
     
  20. 2002. szeptember 17. 22:26107.
    merci-mami küldtem neked valaszt az oltasoknal.
    Üdv
    Andrea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (105)
     
  21. 2002. szeptember 17. 22:24106.
    De a HA=Hypoallergén nem azt jelenti, hogy nem lehet tőle allergiás???Én a Kismama magazinban is ezt olvastam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 22:23105.
    + van még a Sinlac is amiről már volt szó. . . szentjánoskenyérmag-lisztből és rizslisztből készült teljesen tejmentes de tápláló (ha jól tudom a szójával az is baj, hogy szintén allergizálhat - delehethogytévedek) üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (100)
     
  23. 2002. szeptember 17. 22:23104.
    Láttam tegnap a védőoltásokról szóló filmet. Én nem kockáztatnék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (94)
     
  24. 2002. szeptember 17. 22:22103.
    Bocs Zyla, ezt nem neked akartam írni a textilpelenkákról, hanem Tengelicnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (102)
     
  25. 2002. szeptember 17. 22:21102.
    Szerintem sem olcsóbb a textilpelenka. Nekem van 20 darab fej alá, büfiztetéshez, de papírpelenkát használok. Szerintem is ha kiszámolod a költségeket, nem lesz kevesebb a textilpelenka. Arról nem is beszélve, hogy éppen elég gond van egy újszülöttel, egy babával, nem kell még arra pazarolni a drága időt, hogy áztasson, mosson, öblítsen, vasaljon a mama. A másik hátránya, hogy sokkal több fogy belőle egy nap, mivel nem vezet el semmit, és ahogy bepisil a gyerek, cserélni kell. És ez azért elég gyakran előfordul. A papírpelenkák 3-4 órát kibírnak. És a papírpelenkában sosem lesz piros a baba feneke, mivel teljesen elvezeti a pisit, míg a textilben benne ázik. Ha alszik, akkor akár órákon keresztül, ami biztosan meglátszik a bőrén. Arról nem is beszélve, hogy a textilpelenkára gumibugyit kell húzni, nem?Akkor még jobban bepállik a feneke, míg a papírpelenkában szellőzik. Szóval szerintem sem éri meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (96)
     

Címlap

top