Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 17. 09:498376.
    Egy családi házban lakunk, vannak hétköznapi hangok: recseg a fa a mennyezeten, nekikoppannak a bogarak az ablaküvegnek. Aztán a romantikusabbak: körülöttünk kis akácosok meg kis rétek vannak, csicsereg a sok madár, kiabálnak a fácánkakasok. Távolabb vegyes háziállatok (lovak, kakas, tehén, kutyák mindenhol). Itt mostanában aratnak, a kombájn ilyenkor éjszaka is dolgozik. Azért a lakótelep hangjai másmilyenek voltak :)
    Pár napja egy ksimadár rendszeresen a kéményen énekel, olyan mintha benn lenne :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (8374)
     
  2. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 16. 17:598375.
    ó ne is törődj vele, én is mindig szétszórt vagyok:-DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8373)
     
  3. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 16. 17:598374.
    Merci, milyen hangokat kell megszoknia Flórának? ezt nem egészen értem. . .
    Egyébként igen rafináltak ha az alvásról van szó. . . Barninál is van hogy már fél 8-kor ásítozik, aztán még 10-kor is fent van, pont mint Flóra. . . . eddig ő is mindig tv-t akart nézni, de mostanában nem érdeklik az esti műsorok (nem is bánom. . . ), bár amikor ő kijelentette hogy tv-t néz akor általában a hirtv-re kapcsoltam és akor egy idő múlva elaludt. . . :))
    Szóval most úgy zajlik az altatás, hogy átmegyek vele a szobájába, mondok egy mesét aztán villany leolt, és melléfekszek, ő meg átölel engem meg a Bundit, egy darabig még "elmélkedik" meg magyaráz aztán elalszik. A következő lépés lenne az egyedül elalvás de szeptemberig szerintem ez nem lesz meg. . . . pedig jó lenne mire kezdődik az ovi.

    Blanki nagyon ari:)) édes lehet ahogy próbálgatja a hangokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8372)
     
  4. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 16. 17:008373.
    kicsit szétszórt vagyok :)
    így jár, aki 3 nekifutásra írja meg a hszt és nem olvassa el küldés előtt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8372)
     
  5. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 16. 16:348372.
    Ez tényleg jó! A gyerekekben szerintem meg lehet bízni ilyen téren, én is bízom Flórában, de mi tagadás, néha megemlítem neki, hogy később, ha majd úgy gondolja, alhat Blankival egy szobában. Szerintem pár hónap alatt megszokja a házat és a hangjait és akkor nem lesz gondja a gyerekszobával. Nappal sokat vagyunk ott és havonta néhány alkalommal ott altatjuk el.
    Amúgy kezd nálunk mostanában elég nehéz ügy az esti altatás. Flóra 7 (!) körül közli, hogy mindenki (de legalább apa) hagyjon ott csapot-papot, mert ő álmos, le akar feküdni. Eleinte ennek örültünk, gondoltuk, 1 óra mese, aztán elalszik, aztán még marad időnk beszélgetni, tévézni, stb. De a csajszi jelentősen rafináltabb. A sokadik mese után már egész virgonc, nyoma sincs az álmosságnak, újabb és újabb meséket követel és otthagy, ha nem mesélek többet. Ezen a ponton én már elég kiábrándult vagyok, ezért apa szépen visszamegy vele és ő is mesél neki egy csomót. Mire elalszik (mármint apa), addigra már tíz felé jár az idő, de általában Flóra még ébren van, fél tizenegy körül alszik el. Ugyanez fordítva ugyanígy zajik (mármint, apa kezdi és én alszom el mellette).
    Arra jutottam hosszas tanakodás és magambanézés után, hogy kevesli a napi együttlétet (igaz, ez a mesemaraton gyakran lezajlik a délutáni (nem)alvás előtt is) és este használja ki a lehetőséget. Másrészt azt akarja csinálni amit mi és ha mi tévét nézünk, akkor ő is akar, ha meg nem, akkor is legyünk együtt. Abban bízom, hogy ősszel lesz egy éve, hogy beköltöztünk a házba, lassan megszokja a zajokat és akkor nem lesz annyira szüksége ránk éjszaka. Havonta néhány alkalommal ott alszik a gyerekszobában és a délutáni alvás is ott szokott történni.

    Blanki nagyon helyes, elkezdte próbálgatni a torokhangokat. Nagyon tetszik neki, nevet és közben gurgulázik :) Tegnap hajnalban, evés után visszatettem az ágyába és visszafeküdtem én is. Még sokáig hallgattam, ahogy dumál és nevetgél egyedül, aztán elaludtunk. Jövő kedden kapja a 3 hós oltást. Már előre gyúrok rá, ugyanis Floresz most jó ideig nem kap szurit, de ugyanúgy kiakad akkor is, amikor Blankit oltják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (8370)
     
  6. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 16. 08:048371.
    Bebogi itt van az Asterias hotel leírása a cyprushotels. com-ról. . .

    http://www. cyprushotels. com/HOTELPage. asp

    itt azt Irja hogy az aranyhomokos Makronisos Beach-en van a hotel, ami ayia Napa központjától 3 km.

    Itt pedig megtalálod a Makronissos Beachet, hogy hol van. . . .
    http://www. cyprus-online. com/cyprus-map. htm#Maps%20of%20Ayia%20Napa

    Ayia Napa központja a "Bus-station" körül van, ahová mi megyünk az pedig a Nissi Beach. . szóval az Asterias egy kicsit messze van a központtól szerintem. Mi tavaly minden este besétáltunk a központba, fogyókúrának jó volt:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8368)
     
  7. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 16. 07:528370.
    Lányok, képzeljétek a fiam 3 év után kiköltözött az ágyunkból. . . . már nem alszunk együtt. . . . kicsit szomorú vagyok, mert nem szuszog ott mellettünk, de azért örülök is hogy végre nem "élére állítva" alszom az ágyam szélén:-DD tegnap előtt közölte hogy ő mostantól a Bundival alszik (az eggy plüss németjuhász) a szobájában. . . :)) szóval magától átszokott pedig mindenki (család) azzal riogatott hogy majd nem tudjuk leszoktatni arról hogy velünk aludjon. . . . na tessék!!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 15. 13:398369.
    szia, Adams nekünk pl. azért nem volt jó mert csak félpanziós ellátsára lehet befizetni, all inclusive nem volt. . .
    Asterias ismerős, de most fejből nem tudom. . . . (az irodában vagoyk bent), majd este otthon átböngészem az infoimat:))) és akkor jelentkezem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8368)
     
  9. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 15. 10:098368.
    És az Asterias Beach Hotelről tudsz valamit? Mert én az Adams-et néztem, de őrült drága, nem hiszem hogy annyival többet érne, szóval most az Asterias a nyerő asszem, de kicsit odébb van, kifele a vizipark fele. Végig lehet sétálni a parton? Azt a szigetecskét szeretném ha nem lenne messze tőlünk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (8367)
     
  10. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 14. 18:578367.
    szia Bebogi, amikor mi foglaltuk 2 hete, akor sem volt már hely, de a neckermannál rendes volt a csajszi és átszólt a Blue travelhez ahol volt hely, így a neckermann intézi, de blue-travellel megyünk, azt mondták hogy direktbe foglaltak nem tesznek rá semmit, mert nekik partnerirodájuk a BlueTravel. Érdekes hogy ahol te voltál ott nem szóltak neked:(( na mindegy szerintem még gyorsan próbáld meg elintézni a blue travelnél, hátha lesz még helyük.
    Igen megint az Aktea-ba megyünk, ugyanoda ahová tavaly, sőt most még jobb is lesz mert az Aktea előtt volt egy sziklás partszakasz, ami nem volt kiépítve még tavaly, és erre a szezonra már megcsinálták:)) feltöltötték, így csak ki kell sétálni a hotelből és ott a tengerpart még a 200 m-t se kell legyalogolni:))) bár azért a Nissi beach-et igy sem fogjuk kihagyni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8365)
     
  11. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 14. 18:258366.
    Az előzőt is így akartam írni, hogy jelezze neked, hátha csak akkor jössz, ha üzeneted van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (8345)
     
  12. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 14. 18:248365.
    Malena!
    Most olvastam, hogy július végén mentek Ciprusra! Hova? Melyik szállóba? Esetleg újra az Aktea-ba? Képzeld, mi augusztusban szeretnénk menni, és a Neckermannak sincs már repülőn helye, és a TUI-nak sincs egyátalán. Most Blue Travellel próbálkozom, nekik még állítólag van néhány. Kivel mentek, mikor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 14. 06:408364.
    Sziasztok!

    Kata, igen, az Ágnesre gondoltam. Az a műszálas. Erre az van írva, hogy 10-15 mosást bír ki. Ha addig be nem hisztizek és vágom ki az egész műszálas csomagot a szemétbe :)

    Gratulálok a felvégelhez, elég gyorsan haladsz, nem? Még alig léptél be a kórusba, máris fellépések, cd. . . :)

    Ezt a vonaton pisilést nem irigylem, én inkább visszatartom, de gondolom a gyerekeknél ez nem járható út. Én tuti pelenkát adtam volna a gyerökre. Zuhanyfülke :) Kőszeg tényleg jó hely, én is szeretem. Kedves lehetett ez a patchworkos szoba. Mi talán 4-5 éve voltunk ott egy hétig, bringával. Velemben laktunk egy panzióban, de külön kis házunk volt, kerttel. Azt a kis házikót (szoba, konyha, fürdő) akkor elfogadtam volna lakásnak örökbe :)

    előzmény:
    Levena (8362)
     
  14. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 14. 06:288363.
    én csak viccből. . . :)
    én sem hallottam erről - eddig. Mondjuk nem értem, mi a jelentősége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (8361)
     
  15. 2005. július 14. 00:348362.
    Merci, nem értem, mi az ami műszálas?. . . .
    Na, most bementem a lányhoz, megnézni a Novotex dobozát, tényleg az van ráírva, hogy viszkóz, ezt még sosem néztem. Az műszál?
    Vagy te az "Ágnes" pelenkabetétre gondolsz? Az a hagyományos textilpelushoz való, hogy nagyobb legyen a nedvszívó képessége, mi nem használtuk, de anno a tesóimnál igen. Azt hiszem, az is eldobhatónak van titulálva, bár több mosást kibír, mielőtt szétfoszlik, úgy emlékszem. . .

    Képzeljétek, sosem gondoltam, hogy ezt is megérem! Ma cd-felvételen voltam! A Varázsfuvolát énekeltük - alig van benne pár sor a női kórusnak, úgyhogy egy óra alatt fel is énekeltük. Kár, hogy németül. :(

    Nem írtam még Kőszegről:
    Bizonytalanok voltunk, hogy kocsival menjünk, vagy vonattal, végül az utóbbi mellett döntöttünk, és nagyon helyesen, mert így Júlia mozoghatott kedvére, nem is tűnt olyan soknak így az utazás. Elszórakoztatta a fél utazóközönséget, oda is, vissza is. Egy nagyon aranyos kis szobánk volt, teli patchwork dolgokkal: a függöny is, az ágytakaró, a falvédő is stb. Szombat délelőtt egy jót sétáltunk Kőszegen, felszálltunk egy városnéző "vonatra" is - igazán szép hely, tényleg. Már sokadszorra fájdul meg a szívem ilyen kisvárosban - egyszer úgyis ilyesmi helyre fogok költözni. Voltunk a Szamos marcipánmúzeumban, rengeteg mesejelenet volt megformálva marcipánból. Délután egy játszótéren játszottunk a várárokban, utána bóklászás közben szóba elegyedtünk néhány idős nénivel, akik galambokat etettek, ott is maradtunk, amíg el nem fogyott egy kiló kenyér, mert Júliának nagyon tetszett a dolog. Voltunk egy kis arborétumban is, ami madárvédelmi állomás is, láttunk sok-sok gólyát, más nem is nagyon érdekelte a lányt, szegények, mind sérültek voltak, úgy gyűjtötték be őket. A legjobban két dolog tetszett Júliának: Az egyik, hogy van wc a vonaton - 2-3 alkalommal kellett mennünk pisilni, örültem, gondolhatjátok, egy mozgó vonat koszos wc-jében megpisiltetni egy két éves pelenkás gyereket. A másik a zuhanyzófülke az apartmanban: nem elhúzható, hanem kétszárnyas ajtaja volt, ide napközben is bebújt néha, este pedig úgy fürdött, hogy kinyitottam neki a zuhanyt, rácsuktam az ajtót, és ő egyedül zuhanyozott. Hogy mit, az nem tudom, mert amikor végre szólt, hogy kész, csak a lába volt vizes. De élvezte. :)

    Na, megyek aludni, holnap fel kell kelni. :)

    Ha valakit érdekel, szombaton este a Művészetek Palotájában élőben, koncertszerű előadásban meghallgathatja a Varázsfuvolánkat. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 13. 20:558361.
    Én itt olvastam valamelyik fórumon pár napja, azt hittem, vicc, de most, hogy Merci is úgy írta. . . (?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8360)
     
  17. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 13. 20:048360.
    Hát erről még nem hallottam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (8358)
     
  18. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 13. 20:038359.
    Nálunk a mesélés Apa feladata általában. Mindenevő, azt olvassa, ami van, bár olyat már többször mondott, hogy ezt soha többet. . . változatos a lista, a Magyar Népmeséktől az általatok inkább nem kedvelt Disney mesékig sokféle, meg persze a saját történetek. Én ezt szeretem legjobban, ha fejből mesél:)) Ja, és néha Dávid mesél Apának, na ez a csúcs:)) Nagyon édes, néha szóról-szóra elmond egy mesét, vagy képek alapján mondja:)) És vannak időszakos kedvencek, pl mielőtt oviba ment: Janikovszki Éva: Már óvodás vagyok. És legújabb szerzeményünk ami nem is könyv, de úgy örült neki Dávid: a Coccolino akciós csomagba tett macis mesefüzet:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8357)
     
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 13. 19:508358.
    Sziasztok!

    Tényleg igaz, hogy a hülyét a legújabb helyesírás szerint j-vel kell írni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8355)
     
  20. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 13. 19:438357.
    válaszolgass a körkérdésekre :)
    mesék?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8356)
     
  21. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 13. 19:338356.
    Én itt vagyok, akkor is ha nam írok, mert olvasni többször van időm, mint írni, de most nem volt mit olvasni. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8355)
     
  22. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 13. 18:528355.
    Anyuéknál elázott a pince vasárnap, ebédig (kb 5-kor kerültünk oda) vödörrel hordtuk ki a vizet (a takarításban már nem vettem részt, de nem írigylem őket, azt az iszapos izét feltakarítani. . . ). Apu azóta gondolom/remélem vett egy búvárszivattyút.
    Aztán tegnap éjjel Blanki úgy döntött, hogy csak 4-kor kér enni, ennek eredményeképpen én már fél kettőtől nem aludtam (jó azt a kávét nem kellett volna meginni délután) tekintve, hogy ronggyá ázott a pólóm, alattam az ágynemű és az ágy. Aztán végre hallottam, hogy ébredez, végre mellre tehettem, azt a megkönnyebbülést! Flórával elég nyűgösek vagyunk, szerintem emiatt az idő miatt, még szerencse, hogy Blankit nem hozza ki holmi hüje időjárás a béketűrésből :)

    Éda, kössz a recepteket, igen, már én is észrevettem, hogy ha kész a sterilizálás akkor már gyerekjáték a befőzés. Meggyet, málnát, sárga- és őszibarackot fogok eltenni. Gödöllőn van egy bio izé (www. nyitottkert. hu), náluk most 500 egy kiló málna és 600 a meggy. Gondoltam, jó lesz majd Blankinak, ha már ehet ilyeneket.

    Kata, kössz a pelenka infót. Találtam a neten hajtogatást, megtaláltam azt is ahogy anyám hajtogatta a hugomnak. És a tecsoban vettem papírt is meg betétet is (már mind2 bébibruin) és azokat is használom. De azt a betétet eléggé utálom, mert tiszta műszálas. Lehet, hogy varrok rá pamutból huzatot, mert rosszul vagyok, ha hozzá kell érnem brrr. Vagyis inkább nem huzatot varrok, hanem betétet :)
    Abba a Szabolcska utcába elmegyek. Úgyis kell nekem még bio mosogatószer is.
    Nem szóltak rád, hogy még szoptatsz. . . Mások meg annak örülnek, ha azért nem szólnak mert NEM szoptat. Hát ilyen hüje ez a világ, hogy az anyáknak azért kell örülni mert valaki NEM szól be?!

    Bogi, és te, merre jársz? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 13. 16:568354.
    Merre jártok? Mi ez a nagy csönd??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. július 11. 23:138353.
    Eleinte mindig nézem vele együtt, és ha kell, párhuzamosan magyarázom, addig nézzük együtt, amíg biztos nem vagyok benne, hogy már nincs a mesében számára érthetetlen részlet. Utána már nézheti egyedül is, és ha van időm, jöhet egy új. De ez van az olvasott, fejből mondott mesékkel is.

    Pelenkázás: én éjjel mindig csak akkor pelenkáztam, ha éreztem, hogy kakis. Vagy ha nagyon kiázott. De mi kezdettől nagyon sokáig papírpelust használtunk éjjelre, mert mindig kiázott. Kérdeztem Anyut, hogy volt ez velünk, de ő nem emlékezett, hogy nálunk ezzel gond lett volna, elkönyveltem úgy, hogy biztos Júlia pisil nagyon sokat.
    Tudom, hogy egészen kicsiknek valahogy háromszögben hajtogatják a tetrapelust, nem tudom, hogy kell. Én úgy tettem a gyerek alá néhanap, ahogy a tesóimat is pelenkáztuk néhány hónapos koruktól kezdve: hosszában félbe és mégegyszer félbehajtva, így hosszú téglalap lesz. Ezt ráfektetem a megkötős külsőre (régi nevén dani), azt egy picit visszahajtom rá, így teszem a popsija alá. Elöl felhajtom a hasára a pelust, és megkötöm rajta a külsőt, lehajtom a pelust, elöl felhajtom a külsőt, rásimítom a pocakjára, megfordítom a gyereket és hátul is megkötöm. Na, ezt most jól begépeltem, de minek, egyszerübb lett volna azt írni, hogy majdnem ugyanúgy, ahogy a monapelre is kötöttem, azt mutattam. A monapel és mozgásfejlődés kapcsolatát sokan felvetették már, az anyukák, akiktől érdeklődtem, azt mondták, hogy nem találták hátráltató tényezőnek ezt a nagyobb csomagot. Szerintem pl. Pele erről részletesebben tudna mesélni.

    Megtakarítás: mi kötöttünk egy életbiztosítást, hivatalosan a párom nevére, de azzal a szándékkal, hogy ha lejár, akkor Júliáé lesz a pénz. Most az csináljuk, hogy havonta a családi pótlék összegét elutaljuk a folyószámlájára, itt gyűlik a pénz, és innen emeljük le minden ősszel a biztosítás éves díját. Tök jó, mert a nagyszüleitől is kap egy kis pénzt havonta, úgyhogy a gyereknek már több pénze van, mit nekünk, mert nekünk meg szinte semmi megtakarításunk, mínuszunk a folyószámlákon viszont annál több. Mi az Allianznál kötöttünk, mert a tesóm most ott üzletkötő.

    Nézem, kimaradt, mi a mosószóda: a szódagyártás mellékterméke, régen azt hiszem egyszerűen lúgnak hívták. Fehér por. Lágyítja a vizet, nagyon jól oldja a zsíros szennyeződéseket, kissé fehérít. A biobolt, ahol venni szoktam: Budapest, XI. ker. Szabolcska Mihály u. nem tudom hány szám, de nem hosszú utca - a Fehérvári úti piac és a Kosztolányi közelében. Ez a Holdbolt. Mellette van a Nap-Ra, ahol kaják vannak: bio és nembio dolgok (makrobiotikus, vega konyhához) dolgok.

    És még: gratulálok Galathiennek az új jövevényhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 11. 22:558352.
    Sziasztok!

    Galathien: Szóval, először is sok boldogságot Mikánnak. :) A lányomnak két neve van, Júlia Szonja. A Szonját kinőtte a babaruháival együtt. :)

    Merci: Én egy szóróflakonba töltöm az ecetes oldatot, lefújom a wc-t, kicsit hagyom, utána kefe+szivacs. Egy kiürült domestosos flakonba is ecetet töltöttem, ebből nyomok a belsejébe (bár elvileg ilyesmit nem szabad csinálni, mármint kiürült vegyszeres flakonba mást tölteni).

    Alvás: jó volt olvasni, hogy sokan vagytok hasonló helyzetben mint én. Majd megoldódik ez is, jobb lesz még egy ideig alkalmazkodnom hozzá.
    Egyébként Júlia alvás előtt és után szopizik. Reggel és este mindig, délutáni alvás előtt mindig, de utána már sokszor elfelejti. A bölcsiben az első pillanattól fogva el tudott aludni egyedül. Az ovónők persze aggódtak, hogy menni fog-e neki, hiába mondtam, hogy semmi gond nem lesz, hiszen már korábban is el tudott aludni nélkülem az apjával meg a papájával. Érdekes, és persze örülök neki, hogy a bölcsiben tudják, hogy szopik, de még egy rossz szót nem szóltak miatta.

    Esti mese: Vidám mesék - az egyetlen, amit felolvasunk. Már kívülről tudja. Fülesmackó: néha olvasom, néha saját szavaimmal mondom. Füzesi Zsuzsa: Mondókáskönyv, talán az 1-es. Kicsi Piros Autó balesetet szenved. Kisvakondos mesekönyvek - saját szavaimmal mondom, rövidebben. Piroska és a farkas - ezzel kezdtem a bevezetést a "véres" mesék világába, fejből mondtam először, egy idő után dián is néztük. Dián még: Török és a tehenek, az Oroszlán és az egér, Kiskakas gyémánt félkrajcárja. Egy zsebkönyv méretű végtelenségig leegyszerüsített Disney féle mesekönyv alapján mostanában meséltem l a Hófehérkét, fejből, némileg ezt is leegyszerüsítve. Alapvetően a felolvasott mesét nem szereti (régebben rámszólt, hogy ne énekeljek:)). Úgy látom, most már lehet neki ilyen csodás elmeket tartalmazó meséket mesélni, vennem kéne végre a fáradtságot, és elolvasni, megtanulni néhány magyar népmesét, mert azért inkább azokat hallja előbb, mint a grimmeket. Igyekszem nagyon tudatosan megválogatni, milyen mesét választok neki, ne legyen benne túl sok új, ismeretlen lény, és ne legyen túl horrorisztikus, az még egy kicsit ráér, de így leegyszerüsítve már mehetnek a népmesék, sőt, már szerintem épp ideje. Sokáig képeskönyveket nézegettünk, és mondókákat, dalokat mondtunk hozzá, elmondtuk mi milyen, és néhány mondatos történeteket találtam ki hozzá. Van 1-2 teljesen fejből mese: az egyik, amikor Dani és Daniella eltévednek az erdőben és tüzet raknak - itt a tűz és elmesélés volt a lényeg a fagyűjtéstől az eloltásig, mielőtt mentünk egyszer a Bükkbe, és készültem rá, hogy fogunk tüzet rakni. A másik egy kisegérről szól, aki felrepül a Holdra, de csalódnia kell, mert mégsincs sajtból. Amit nézni szokott: Kockásfülű, Kisvakond, Maszkabál, A három nyúl, egy medvés természetfilm eleje. Bevetésre tervezünk rengeteg régi mesét: Futrinka utca stb, csak nem szeretem, ha egyszerre túl sok újat néz. Mindig csak 2-3-at mutatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top