Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 11. 17:198351.
    Szia!
    Befőtt receptek:
    Én ezt csináltam meg, de magozott meggyből (meggymagozóval magoztam ki) és nátrium benzoáttal a szalicil helyett:

    Meggybefőtt

    Hozzávalók: meggy, 1 liter vízhez 50 dkg cukor, szalicil.

    Szép nagy szemű, hibátlan meggyet vegyünk. Megtisztítjuk, ha nem akarjuk, hogy
    a gyümölcs megrepedjen, 2-3 mm-es szárat hagyjunk rajta. Megmossuk. A vízből
    és cukorból szirupot főzünk, amikor forr, 2-3 percre a gyümölcsöt beletesszük,
    ha ismét forrni kezd, 1-2 perces főzés után, a gyümölcsöt szűrőkanállal tiszta
    üvegekbe szedjük. Egyszerre csak 1-2 üvegre való meggyet tegyünk a szirupba.
    Ha a szirup újra felforrt, a gyümölcsre szedjük, tetejére szalicilt szórunk,
    lekötjük, szárazgőzbe tesszük.

    További receptek:

    Meggy nyersen eltéve

    Hozzávalók: 1 kg meggy, 20 dkg cukor, szalicil.

    A megtisztított, kimagozott gyümölcsöt összekeverjük a cukorral, és 5 kg
    meggyre számolva 1 teáskanál szalicilt keverünk hozzá. 1-2 napig állni
    hagyjuk, többször megkeverjük, hogy a cukor felolvadjon benne. Szorosan
    üvegekbe rakjuk, felöntjük a saját levével, lekötjük, és mehet a kamrába.
    A kimaradt levet szörpnek felhasználhatjuk.

    Meggy- és cseresznyebefőtt (főzés nélkül)

    Hozzávalók: 1 kg kimagozott meggy vagy cseresznye, 40 dkg cukor, késhegynyi
    szalicil.

    A gyümölccsel elkeverjük a cukrot, és 2-3 napig állni hagyjuk. Időnként
    megkeverjük, hogy a cukor feloldódjon. A gyümölcsöt üvegekbe rakjuk. Tetejére
    szalicilt rakunk, tetejére szalicilt rakunk, lezárjuk. A végleges helyére
    állítjuk.
    A megmaradt levet palackokba töltve, hígítva fogyasztható.

    Rétesmeggy és szörp
    1kg gyümölcs
    50 dkg cukor
    1 csapott kk szalicil
    A meggyet magozd ki és keverd össze a cukorral és a tartósítóval. Hagyd állni egy éjszakát. Másnap merd üvegbe (akkorába, amekkorányit kb egy sütésre felhasználsz. Bár, inkább nagyobb legyen, mint kisebb, mert a maradék megevésére mindig van jelentkező) Ehhez a csavaros üvegek a jobbak, mert a meggyszemek nem száradnak ki. Közben a levét kicsit nyxomkodd ki. Én kézzel szoktam üvegbe rakni, és megnyoszorgatom egy kissé, hogy a leve visszacsorogjon. (Csak kicsit) A maradék lét szörpösüvegbe teszem, lezárom és kész is. Nagyon finom!!!!

    Ha teljesen bio befőzés érdekel (tartósítószer mentes) akkor menj fel a http://mamarecept. fw. hu/
    oldalra, sok jó ötlet van ott.
    Az egészben az üvegmosás meg a magozás a meló:-) De volt segítségem, Virág is csinálta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8350)
     
  2. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 11. 12:528350.
    Sziasztok!

    Csak most jutottam ide, a vasárnap elég sűrű volt. Tehát sorban:

    Boldog szülinapot Mikánnak! Fényképeztetek boldog gyerek-arcot? :) Mesélj még!

    Éda, bővebben is lehetne a befőttről meg a szörpről? Szeretnék én is, mielőtt lecsúszom a meggyről és a málnáról, de ötletem sincs, hogy fogjak hozzá, még sose csináltam.
    Flóra eddig nem törődött a viharral, de attól, ami most hétvégén volt, tényleg megijedt. Tüzijátékot még nem látott :) Viszont a fúrót, a porszívót meg a fűnyírót (általában a hangos gépeket) nem szereti.
    A férfiak máshogy főznek, kicsit visszavesz a lelkesedésemből, hogy 2 napig takarítok utánuk :)

    Antoinette, igen, nagyon megijedtem akkor, valahogy nagyon nem akartam még abbahagyni a szoptatást. Most már nem vagyok ilyen görcsös, sokkal inkább sodródom, könnyebbene elfogadom a változásokat mint Flóránál. A picik és kicsik meg van nekem, de nem használom. Már Flóránál is csak a Nagy gyermekkalauzt olvastam, most is az az első tanácsadóm.
    Esetleg nézd meg a Generali honlapját, de biztos a többinek is van vmi hasonló terméke.

    Szia Kata! Hát igen, gyere és mesélj :)

    Na, mire odajutnék, hogy én is elmeséljem mi volt, mennem kell. I'll be back! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 10. 23:428349.
    Körkérdés: van-e bárkinek olyan megtakarítása, amivel havonta egy kisebb összeget, mondjuk 5000 forintot tesz félre, az kamatozik, és ha a gyerek nagy lesz, megkapja? Hol, melyik banknál vagy biztosítónál ajánlanátok ilyet? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. július 10. 21:268348.
    Sziasztok!
    Vissazolvastam. Amit lesz időm, írok megint. Nagyon klassz volt Kőszegen, bár sokat esett az eső. Felváltva gyönyörködtünk a városban és Júliban - valami kis tündér volt ezen a hétvégén. Majd mesélek erről is.
    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 10. 21:238347.
    Sziasztok!
    Nagyon szép napunk volt! Estére viszont úgy elfáradtak, hogy tiszta show-műsor volt az altatás. :))
    Köszönjük a szülinapi köszöntéseket!
    Vihar-kérdésről akartam még írni. Mikán is tartott picit az elején a dörgésről, aztán meséltem neki. Azt meséltem, hogy a felhőknek nehéz munka ezt a sok vizet cipelni, aztán esőt adni, mindent meglocsolni, így aztán így bíztatják egymást, hogy minél jobban menjen a munka. Vannak olyan felhők, akik csendben szeretnek esőzni, nyugodtan, meg vannak ilyen nagyhangú, "bulizós" típusok. Aztán figyeltük a dörgéseket, meg villámlásokat. Egy másik alkalommal pedig, mikor elég meleg volt az eső is, az apjuk kiment az esőbe táncolni, egy darabig figyelte bentről, aztán ki-kiszaladt, végül úgy kellett beszedni őket (persze a kicsi is ment), hogy tea-száraz ruha legyen már.
    De az is igaz, hogy sosem félt igazán a vihartól, mert akkor aztán mesélhetnék bármit;))
    A fűnyíróról pl mesélhetek. . ;)) gyanakodva figyeli messzebbről, tart tőle nagyon, még mindíg. Füvet nyírni csak 2 szülő tud, az egyik nyír, a másik jelenléte bizosítja a nyugalmat. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 10. 21:108346.
    Sziasztok!

    Nahát Merci, emlékszem, amikor Flóra anno majdnem elválasztotta magát, itt izgultunk értetek. :-)))))

    Mi nem nézünk mesét egyáltalán, viszont mióta megint van tévémaci és Pom-Pom és Futrinka utca meg hasonlók, anyukámat megkértem, hogy állítson össze későbbre egy vegyes mesekazettát. Bóbitát is szereti Marci is, meg még rengeteg verset és mondókát, de inkább fejből vagy énekelve. Én is most kezdek szigorúbb lenni a mesekönyvekkel, hogy Marcinak egyre fontosabb kezd lenni a könyvmese is, jobban fogom cenzúrázni őket. Eddig elfogadtam pár olyat, amiben a képek nagyon jók voltak butuska szöveggel, mert nem azt olvastuk fel, de most már egyre jobban kéri, hogy könyvből olvassunk neki. Én is olvastam A mese bűvöleté-t, nagyon jó volt! :-) Az elég jó szülőt még nem. A Picik és kicsi megvan valakinek, tényleg olyan jó?

    Mikánnak én is nagyon boldog születésnapot kívánok!! :-)))))

    Éda, Marci a vihart szereti, a tűzijátékot mindig emlegeti, hogy legyen, de amikor volt, tartott tőle, félelemmel, odabújva nézte. Ő a fúrótól fél nagyon, bár talán már alábbhagyott ez is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8337)
     
  7. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 10. 16:478345.
    ISten éltesse a kis Mikánt nagyon sokáig egészségben boldogságban!!:)
    előzmény:
    galathien (8344)
     
  8. 2005. július 10. 14:138344.
    Köszönjük Mikán nevében:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546369 (8342)
     
  9. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 10. 09:288343.
    Nagyon boldog szülinapot Mikánnak!!!
    előzmény:
    galathien (8340)
     
  10. Torolt_felhasznalo_546369
    Torolt_felhasznalo_546369
    2005. július 10. 09:278342.
    Sziasztok!
    Ez a Vass Albert könyv felcsigázott:-) Nekünk sok kedvenc van, pl. Álomba ringató esti mesék (ezek 20-30 soros kis történetek inkább, aranyos rajzokkal), Tarka lepke kis mese - ebben ismert mesék vannak, pl. vajaspánkó, a három pillangó, stb. Micimackós történeteket is szoktunk olvasni. Nézni a minimaxot szokta, persze szelektálva, azon is rengeteg idióta mese van.

    Tegnap befőztem 2 láda meggyet, dzsemnek, befőttnek és lett 3 üveg szörp is a végére:-) Ma semmit nem csinálok, mert tegnapról van kaja. menni kellene valamerre, de itt is annyira borongós, szürke az égbolt.
    A Ti gyerkőceitek félnek a vihartól? Virág nagyon cidrizik, a tűzijáték még ilyen nálunk.

    Nálunk nem főz a párom, Merci, bár én imádnám ha néha megtenné:-))))Teljesen más az a kaja, amit egy férfi főz:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8339)
     
  11. Torolt_felhasznalo_313341
    Torolt_felhasznalo_313341
    2005. július 10. 09:268341.
    Sziasztok!
    21 éves lány budapesti lány vagyok. Szeptembertöl szívesen vállalnék baby sitterkedést. Nagyon szeretem a gyerekeket, az idén az ELTE tanító képzö szakára felvételiztem. (Jelenleg a válaszukra várok, még nem tudom hogy fel vettek e) 3 évig foglalkoztam napi szinten gyerekekkel.
    Szívesen vállalnék akár olyan "munkát" is, hogy a gyerek(ek)ért a suliba elmegyek és utána délután leülni velük tanulni amíg a szülök dolgoznak.
    Szeptemberre a jogosítványom is meglesz+ az autó sem probléma.
    Ha tudtok valakit akinek egy megbízható lány segítségére lenne szüksége kérlek titeket az alábbi e-mail címre írjatok!

    Köszönettel!!!

    arlene@citromail. hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 10. 09:238340.
    hmmm, de jól hangzik ez a menü!
    Mikánnak ma van a szülinapja:))) Reggel egy autóval ébresztettük, aztán lejött és észrevette a traktorját is, piros, pedálos. Elmondhatatlan, milyen édes volt, ahogy ugrált és hangosan nevetett percekig!:))
    Most elszaladtak még a boltba, aztán reggelizünk. Az egész nap az ő napja lesz, tortát is sütöttem kettőt (6-8 laposak), vendégek is jönnek, úgyhogy bulizunk:))))
    Beszélgettünk is, hogy milyen jó, hogy megszületett, mennyire örülünk, hogy minket választott és milyen volt, mikor született.
    Úgy szeretem, amikor ilyen boldog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8339)
     
  13. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 10. 08:588339.
    Jó reggelt!
    Amikor megvettem azt a könyvet én azt nem tudtam, hogy más is van neki :) Ezek kedvesek, állatok, tündérek, manók. Szeretem.
    Az elég jó szülő szerintem jó könyv. Kezdd el, aztán majd meglátod. Szerintem érdemes beleolvasni. És nemrég olvastam Osho: Gyermekek könyve, abban is van sok szép és jó gondolat. Igaz, vannak olyanok is amikkel nem tudok azonosulni, de minden könyvvel így vagyunk, nem?:)
    Reggel felkeltem és olyan szürke kint minden, hogy azt hittem hajnal van. Most látom, hogy nem is.
    Blanki pár napja (hete?) elkezdett dolgozni a forduláson. Nagyon aranyos, ívben az oldalára fordulva nézegeti azt ami a feje mögött van. Kata, azon gondolkodtam, hogy ebben a csomagban talán kicsit nehezebb lehet nekik forgolódni. Vettem baby bruin megkötős záróizét (neked is ez van, ugye?) és levettem az internetről pelenka hajtogatós módszereket és felváltva használom a normál tetra pelust a te monapeleddel. Éjszaka viszont annyira átázott, hogy úgy döntöttem, éjszakára maradunk az eldobhatósnál, mivel én az éjszakai etetésnél nem pelenkázok. Örülök, hogy nem alszom el szoptatás közben, de azért teljesen felkelni sincs kedvem. Te hogy csináltad az éjszakait amikor ilyen kicsi volt Júlia? Még anyám emlékeit is fel kell elevenítenem (amikor kérdeztem, hogy hogy kell hajtogatni a pelust, annyira értetlenül nézett rám mintha nem csinálta volna 2 x 2+ évig naponta többször).
    Mennem kell, visszarendelt a legkisebb :)

    Ja, tegnap egy csomót ettünk: apáék főztek húslevest kappanból, lúdaskását meg mákos gubát én meg sütöttem egy ribizlis-túrós sütit. Szerintem nagyjából ma is ez lesz a menü. . . a maradékot meg lefagyasztom :) Nem tudom, nálatok szoktak-e főzni férfiak, de itt apa akár egyedül főz, akár a haverjaival, csak egy hadseregnek való mennyiségben szeretnek gondolkodni :)
    előzmény:
    galathien (8338)
     
  14. 2005. július 9. 07:528338.
    Jó reggelt!
    Nem is tudtam, hogy Vass Albertnak mesekönyve is van.
    Köszi, jól vagyok, csak reggeli előtt émelygek picit. Estére meg totál kidőlök. És tudod, hogy amikor Mírát vártam vagy 10 hetet kellett feküdnöm vérzés miatt, hát most meg parázok. Tudom, hogy hülyeség, de ez van.
    Igen, itthon fogok szülni, ha minden jól megy:) A dúlára nem is emlékszem, az az igazság, nekem nem volt fontos akkor. Nem is tudom, talán a 6. héten tartunk.
    Mikán 16 hónapig szopott, de az utolsó pár hónapban már csak napi 1x-2x, volt, hogy teljesen el is felejtette. Aztán én vetettem véget ennek, mert állapotos voltam Mírával és úgy éreztem, hogy nem tesz jót nekünk. Míra viszont szerintem sokkal tovább fog szopni, mert most volt egy éves és még mindíg rengeteget cicizik.
    Az elég jó szülő nekem is megvan, de még nem olvastam el. Ezek szerint nagyon jó könyv, ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8337)
     
  15. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 8. 22:058337.
    Eszembe jutott még néhány könyv amit nagyon szeretek. Az egyiknek nem tudom fejből a címét, de majd megnézem reggel (benn van a gyerekszobában), állattörténetek vannak bele, nagyon jók. Eddig ez az első olyan könyv amiben nem kellett semmit átírnom :)
    A másiknak a címe: Mesék tündérországból, ebben is gyönyörű rajzok vannak (valójában asszem magamnak vettem :))
    A harmadik Vass Albert mesekönyve: Az erdő meséje és a Tavak meséje.
    Nézett mesék: dr Bubó, Nemo, Jégkorszak, a Tanya megmentői.
    Füzesi Zsuzsa nem az esetem :) Amúgy én sok mesekönyvet elajándékozok mielőtt Floresz látná. Például kitiltottam a Grimm klasszikusok egyszerűsített változatait ugyanis olvastam Bruno Bettelheimnek azt a könyvét, amiben a mesék fontosságáról van szó, nagyon bejött nekem. Ha már itt tartunk ő írta az Elég jó szülő c. könyvet, azt is most olvasom újra.

    Floresz egyszer elválasztotta magát (majdnem) kb 9-10 hónapos korában, de annyira kiakadtam, hogy inkább meggondolta magát! :) Végül 22 hónapos koráig szopizott. De kb az utolsó 8 hónapban már csak este.

    Gala, hogy vagy amúgy? Hányadik hétnél tartasz? Megint otthon szülsz? Mindig ugyanaz a bábád/dúlád? Csak azokra válaszolj amikre van kedved, kérdésekből sose fogyok ki, főleg ebben a témában :)
    előzmény:
    galathien (8336)
     
  16. 2005. július 8. 20:228336.
    Sziasztok!
    Nálunk most a róka és a farkas című népmese a kedvenc, minden este azt kell mesélni. Meseköny-állományunk abszolút hasonló, megtoldva a Füzesi Zsuzsa rajzolta könyvekkel, mert azokat mindíg kapjuk ajándékba, de jók is. Én is nagyon sokszor olvasok mást, mint ami írva van, ha túl bugyuta a szöveg:)
    Ezen kívül napközben vannak nézett mesék is, a favorit a Macskafogó vége, a Magyar népmesék és a Frakk. Időnként Pom-pom.

    Bebogi, milyen szépen zajlott nálatok az elválasztódás:) Nálunk most úgy néz ki, hogy tandemszopi lesz. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8335)
     
  17. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 8. 19:318335.
    Nálunk sokáig volt kedvenc a Weöress Sándor Bóbita könyv versei este, fűzérben elszavalva :) mostanában ritkábban veszi elő, helyette inkább Zelk Zoltán Száll az erdő a kedvenc verses. Mindig is szerette, mostanában is gyakran kéri az Öreg néne őzikéjét. Én is nagyon szeretem. Mesék közül a Vidám mesék időről-időre előkerül, de arról igyekszem lebeszélni, nem szeretem a sok becézgetős formát, olvasás közben átírom a meséket - mindig ugyanugy. Mégis lebuktam, mert persze apa se meg a hugom se csinálja :) Aztán néha olvasok neki a Négyszögletű kerekerdőből és a Kököjszi és Bobojszából (ezek elvileg nagyobbakhoz szólnak, de annyi baj legyen, max csak egy részét érti). Viszont az abszolut kedvenc mióta terhes lettem Blankival az Anna és Peti meg a Bogyó és Babóca sorozatok Bartos Erikától. Van még néhány kedves könyve amikben nincs mese csak képek: Vidéki élet, ugyanez várossal (nem emlékszem a címére, csak arra, hogy Passage kiadó - nagyon szeretem a rajzokat benne (az Öreg néne őzikéje meg a Száll az erdő is ezért a szívem csücske). Mivel nagy állatbarát, vettem két könyvet amik élőhely szerinti bontásban mutatják be Európa jellemző állatait illetve a párja ami a vizi élőlényeket mutatja be. Ezek is jók, de gyakran túl fáradt vagyok ahhoz, hogy megerőltessem a fantáziámat és meséket költsek a képekhez.
    Én is próbálkoztam azzal, hogy elmeséltem neki a napunkat, de ezt soha nem kérte, néhány alkalom után le is szoktam róla.
    Ja, kihagyom az én kedvencemet, az eredeti Micimackót (a Disney féle könyveket nem csípem).
    Egyszer próbálkoztam a Grimm féle klasszikusokkal, de nem kellett. Azt gondoltam, havonta bevetem őket, majd ráharap :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8333)
     
  18. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 8. 18:448334.
    Mi saját meséket. Marci szokta kérni, leggyakrabban, hogy milyen volt a nap, aztán azt, hogy mindenki alszik (el kell neki mesélni az összes rokont, barátot, állatot, autót, játékot, hogy hogy alszanak) és néha olyanokat kér, amik foglalkoztatják. "Apa most meséld el, hogy hogy kell vonatozni. " Meg ilyeneket. Könyvből napközben mesélünk, de akkor sem a szöveget olvassuk fel, hanem a képekről mesélünk, sokszor nagyon bugyuták a szövegek. Kedvenc könyveink egy járművekről meg egy építkezésről szóló, a Boribon és Annipanni, a Dani már nagyfiú (egy kisfiú egy napja) egy kisteknős szülinapjáról szóló, és a Márti-sorozatból a cirkuszos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8333)
     
  19. Torolt_felhasznalo_346315
    Torolt_felhasznalo_346315
    2005. július 8. 18:208333.
    Nincs most időm írni, csak olvasni. . .

    És ha már az esti mesénél tartunk, egy kérdés: milyen meséket szerettek ti és miket a gyerekek? Este jövök és leírom én is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 8. 17:238332.
    :-)))ez nagyon jó. :-) Én rég nem kínálom Marcit, de kéri mindig, magától.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8331)
     
  21. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 8. 17:178331.
    Hát kb 28 hónaposan már csak egyszer kétszer kérte, aztán legtovább nem is az esti, hanem az ebédutáni, alvás előtti maradt meg. Megkérdeztem elég volt-e az ebéd, kér-e még valamit, és erre mondta: cicit:)) Aztán már csak épp egy-két korty szopi, és elmászott mellőlem, be a saját ágyába, én meg a mi ágyunkon az övé mellett, és így aludtunk. Ja, ekkor általában még én is aludtam vele, mert már 7 hónapos volt a pocakomban Ábel, és kihasználtam az utolsó pihenős időmet:)) Szóval nagyon szépen fokozatosan hagyta abba a szopit, egyszer csak nem kérte már, hanem csak lefeküdt aludni. Az estit kb 26-27 hónaposan hagyta abba, egyszerűen nem kérte, mikor megkínáltam, aztán már nem is kínáltam akkor.
    Addig én azt hittem, tandemszopisok leszünk, de nem így lett.
    Aztán mikor Ábel megszületett, megkérdezte Dávid, hogy ő is szopizhat-e, mondtam hogy persze, odajött, épp csak hozzáérintette a száját, elmosolyodott, és elégedett volt. Ezt még kb 4-5 alkalommal eljátszottuk, aztán már nem kérdezte többet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (8330)
     
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2005. július 8. 16:218330.
    Dávid hogyan döntött a szopi befejezése mellett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (8329)
     
  23. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2005. július 8. 13:338329.
    Engem mindig riogattak, hogy nem fog tudni később egyedül elaludni Dávid, ha mindig cicin alszik el. De attól kezdve, mikor már nem szopizott (29hó) simán elaludt, minden nélkül. Ő döntött a szopi befejezéséről, és nem is kellett más helyette. Persze mese kell már, de míg nem járt oviba, azt sem igényelte, sőt mondta, hogy nem kell.
    Ábel szintén cicin-elalvó, bár nem kizárólag így tud elaludni, viszont ő még éjjel is felébred 1x, 2x szopizni. Remélem nála is ugyanolyan simán történik majd a váltás, de még ne mostanában:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. július 8. 13:118328.
    Szia, köszi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_546369 (8324)
     
  25. 2005. július 8. 13:088327.
    Azt hiszem, van mit tanulnom tőled:) Nagyon tetszett, amit írtál és elgondolkodtatott magamon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346315 (8322)
     

Címlap

top