Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. 2002. szeptember 17. 16:4476.
    OK megtaláltam!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (74)
     
  2. 2002. szeptember 17. 16:3875.
    Nekem még mindig hullik egy kicsit, nem tudom, mikor fogja abbahagyni végre. Merci-mami! Két vasat tartok a tűzben, mert közben keresgélek az indexen is. Pontosan hol is van az a szülői mk? Mert nem igazán találom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 16:3774.
    szerintem semmit:) Annyit egyen amennyi jólesik.
    Viszont van néhány gyümi, ami lazítja a székletet (pl aszalt szilva, sárgabarack), de nem tudom pontosan, hogy babáknak mit szokták ajánlani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215778 (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 16:3373.
    A hajad azért hullik, mert a terhesség alatt teljesen megáll a hajhullás és a közben előregedett hajszálak ilyenkor hullanak ki - együtt. Velem ugyanez történt, de már elmúlt :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (71)
     
  5. 2002. szeptember 17. 16:2672.
    Sziasztok Anyukák! Régóta nem néztem be ide, de ez a topic nagyon érdekes. A híg széklet állítólag nem gond, amíg csak anyatejes a baba. Az én kislányom majdnem 9 hónapos, és 6 hónapos koráig csak anyatejen élt, hetente 1, max. 2x volt "nagydolog", de neki is eléggé híg. Azt mondta nekünk is az orvos, hogy ez normális. Most épp az a bajunk, hogy a babaételek bevezetése óta gyakran van székrekedése, és sír, amikor kakil.
    Tényleg, nincs valami ötletetek, hogyan szoktathatnám rá arra, hogy kicsit többet egyen? Szereti a bébiételt, a főztömet is, de egyszerre 100-120 grammnál többet nem hajlandó enni belőle. Az utóbbi 2 hónapban nem is igen hízott. Még anyatejet is kap, de ez nyilván nem elég. Ráadásul rengeteget mozog, és keveset alszik. Mit csináljak, hogy jobb evő legyen?
    előzmény:
    vorosnoemi (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 17. 16:2071.
    A kislányom 3 hónapos, és csak anyatejet kap, illetve nyáron teát is adtam mellé, de nemigen izlik neki, fantasztikus fintorokat birt vágni hozzá. Próbáltuk a kamilla teát, és az édeskömény teát is, az eredmény ugyanaz volt. Kaki nálunk sincs minden nap, de ha van, akkor is higocska.
    Még egy dolog! Nagyon hullik a hajam. Erre van valakinek ötlete, vagy ezzel nincs mit tenni?
    előzmény:
    vorosnoemi (70)
     
  7. 2002. szeptember 17. 16:1370.
    Nem hallottam még az őszibarack-turmixról, így nem tudok véleményt sem mondani róla. Bocs, hogy megkérdem, mert biztos írtad már, de most jöttünk fel a sétából. Szóval, mennyi idős a babád, és eszik már mást is vagy csak anyatejet. Ezt azért kérdezem, mert ha csak szopizik, akkor szerintem normális. Az anyatejes kakik összes válfaja normális. Az én kislányom amíg anyatejet kapott, ötnaponta kakilt, és azt mondta a doktornőnk, hogy ez is normális, meg a mindennap ötszöri is normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (68)
     
  8. 2002. szeptember 17. 16:0569.
    Szia Merci-mami! Megvolt a séta, jöhet a duma! Szóval az alvásról annyit - kösz a tippet - hogy erről a könyvről már én is hallottam. Mármint az aludj jól, gyermekem-ről. Olvastam is egy idézetet belőle, az anyuka pont azt ragadta ki, amire nekem szükségem volt. Ugyanazzal kínlódtak ők is, mint mi. Semmi gond az elalvással, a nappali alvással, de az éjszakák. . . nem is volt semmi gond hat hónapos koráig. Aztán elkezdett felébredni éjszakánkét (ált. úgy 4-5-ször), és azóta nem tudom leszoktatni erről. Nincs különösebb baja, csak a cumit kell visszadugni a szájába, és alszik tovább. Azóta átkozom a napot, amikor hallgattam a jó tanácsra, hogy ne hagyjam az ujját szopni, adjak neki cumit. Hát most elkéne a jótanács, hogy mit is csináljak vele. A könyv szerint hagyni kell sírni, és minden este egy kicsit kevesebbet sír. Ez a délutáni alvásnál be is jött. De tegnap este úgy üvöltött, hogy azt hittem, megfullad. A védőnőt is felhívtam, de azt mondta, ne vegyem el tőle még a cumit. A baj csak az, hogy így minden éjjel fel fog ébredni, ha kiesik a cumi a szájából. Érdekes, hogy napközben meg nem kell neki cumi, ha lefoglalja magát, nem hiányzik neki. Nincs valami ötletetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (63)
     
  9. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 17. 15:5968.
    Arról már én is hallottam, hogy van olyan kis rosszcsont, amelyiknek nem izlik az anyatej. Azt az ötletet adták, hogy le kell turmixolni egy fél nagyon édes őszibarackot, és néhány kávéskanállal belekeverni az anyatejbe (feltéve, ha megissza cumisüvegből), ez megbolonditja az izét, és a babák nagyon szeretik.
    Az én kicsi lányomnak nagyon hig a széklete. Ez normális?
    előzmény:
    vorosnoemi (45)
     
  10. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 15:5467.
    Nimáz, a kislányod egy hónappal előbb született, lehet, hogy ezért fontos az óvatosság. Én nem vagyok gyerekorvos, csak azt akartam mondani, hogy esetleg rákérdezhetsz, hogy meddig kell ennek így lennie, mert szvsz nem feltétlenül a szoptatási időszak végéig. Mindenképp úgy csináld ahogy a doki mondja és tényleg ne kockáztass! Jól csinálod - a baba a legfontosabb! Üdv merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (64)
     
  11. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. szeptember 17. 15:5366.
    Sziasztok! Azt mondják, hogy a hasfájás a 3. hónap útán megszünik. Ez nálunk nem jött be. Daninak még 10 hónapos kórában is volt hasfájós éjszakája. Volt olyan időszak, hogy nem tudtuk, hogy a hasa fáj a gyereknek, vagy a fogzás gyötri. Öt hetes korában pedig volt 6 egymást követő éjszaka, amikor este 9-től éjjel 1 óráig végig üvöltőtt a gyerek. Egyszerűen semmit nem lehetett vele csinálni, már én is sirtam. Hiába mentem a védőnőhőz, orvoshoz, azt mondták, fáj a hasa. Mikor már azt hittem, hogy ez már mindig igy lesz, akkor a következő éjszakától megszünt a sirás. Pár hét mulva olvastam egy cikket, hogy vannak babák akik nyügősebben viselik az idegrencerük fejlődédét. És másnap előszőr rám mosolyodott Dani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 17. 15:5365.
    Bebogi! Bocs, hogy csak most jelentkezem, de eddig lekötött a minimanóm. A II. kerületbe költöztünk, most még albérletben lakunk, a végleges lakás ugy tünik a III. kerületben lesz, de még néhány hónapig itt vagyunk. Azt szoktam csinálni, hogy berakom a manót az autóba, és leviszem a Margit-szigetre, mert azt az egy helyet ismerem egyedül, ahol viszonylagos nyugi van és nincs akkora szmog. Ott szoktunk sétálni, amit nagyon élvezünk mind a ketten, de jó lenne ha másokkal is találkozhatnánk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (50)
     
  13. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 17. 15:4864.
    Merci-mami!
    Lehet, hogy én egy elég szélsőséges nézeteket valló gyermekgyógyász doktornőt fogtam ki, de egy csomó zöldség és gyümölcs tiltólistára került általa. Volt, ami evidensnek tünt, ilyen a bab, borsó, karfiol, káposzta, stb. De ugye nem ehetek tojást, tejet, paradicsomot, paprikát, uborkát, narancsot, banánt, cseresznyét, sárgadinnyét, sárgabarackot, epret, málnát, szőlőt, semmi aprómagvasat, almát csak a héja nélkül. Marad az őszibarack, ananász, meggy. Nem vagyok válogatós, de néha kiborultam ettől. Lehet, hogy az egész hülyeség, de amikor amikor a lányomnak fájt a hasa nem mertem megkockáztatni, hogy egyek ezekből, mert azt nem birnám elviselni, hogy ettől szenvedjen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (47)
     
  14. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 15:4463.
    Jó hír: azt mondják, hogy nem csak a többiek babái különböznek a tiédtől, hanem a te gyermekeid is egymástól úgyhogy lehet, hogy ez is máshogy lesz. . . :)
    előzmény:
    Trisica (58)
     
  15. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. szeptember 17. 15:4162.
    Szia Trisica! Nálunk is úgyanigy volt, az én fiam is 60 cm-vel és 4 kg-mal született, és sehogysem ment a szoptatás. Úgyanigy a férjem rakta helyre a lelkem a tápszeradás miatt, annyira összetört a kudarc. Most az én fiam is 19 hónapos 95 cm, és 14 kg. Igazi kis vasgyúró. Ha a következőnél is igy alakul már nem fogom emészteni magam miatta.
    előzmény:
    Trisica (58)
     
  16. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 15:3961.
    Én írtam a könyvet, mert ha nem lehetnek együtt vmi miatt éjjel-nappal, akkor jó ha van könyv ami eltereli a figyelmet a várakozásról. Én szoptatás közben olvastam (néha) meg amikor elvitték fürödni. Persze nem kötelező. . . Csak egy javaslat volt, mert neken bevált - nagyon rossz érzés várni, hogy magadhoz vehesd, mikor azt hiszed, hogy benn sír a többi csöppséggel :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (59)
     
  17. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 15:3560.
    Szerintem arra készülj, hogy az első napon belövell a tej :) akkor nem érhet meglepetés. . . Flóra este fél kilenckor született és én aznap éjjel egy szemhunyásnyit sem aludtam - csak néztem az éjjeli lámpa fényénél az alvó babát. Néha nyöszörgött: olyankor adtam neki az előtejből. Nekem pl a 3. napon bedurrantak a melleim.
    Lehet hogy már említetted, de nem emlékszem: hol fogsz szülni? Engedi a dokid meg a szülésznőd, hogy odaadják a bébit miután megszületett? Mikor fogják odatolni melléd? Nagyon jó mindkettőtöknek ha melletted, van, mégha nem is veheted a kezedbe: ismerkedhetsz a hangjaival és nézegetheted ahogy alszik.
    Pelenkát szerintem is mindenképp vigyél: 2-3 textilt, hogy a babát rátehesd mikor tisztába teszed és magadnak, hogy felfogd a "másik" ciciből ömlő tejet. Ez azért is jobb szvsz mint a betét, mert az első időszakban minél többet van szabadon a melled annál jobb. Vigyél néhány newborn pelust is, mert nem minden korházban adnak, a MÁV-ban pl 5 db jutott :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226416 (56)
     
  18. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. szeptember 17. 15:0359.
    Szia antinuska! A könyvet nem én írtam, szerintem tuti nem fogsz olvasni. Lehet hogy már ezerszer írtad valahol, de én nem tudom még: mikorra várod a babád? Ja, és nem kötekedni akarok, de a gyógyszertár pont akkor volt zárva két napig a kórházban, mikor én szültem. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. szeptember 17. 14:5958.
    Sziasztok! Remélem még nem vagyok túl "öreg" babás hozzátok, az én pici fiam 18 hónapos. . . MA! Előre olvastam, és láttam, hogy sokat írtatok a szoptatásról. Ez valahol megnyugtat, mármint az, hogy a szoptatás másnak sem egy leányálom, és lassanként beigazolódik az az eddig el nem fogadott tény, hogy bizony nem minden anya tud szoptatni. . . A Törp 60 centivel és 4, 20 kg-al született, gondolhatjátok, elsőre annyit akart enni, mint egy 1 hónapos baba, én meg persze, hogy nem bírtam követni az igényeit. Kt hónapig küszködtem, állandóan mértem, vajon mennyit tudott szopni, aztán pótlás, aztán a maradék kifejése, végeláthatatlan módkuskerékbe kerültem, úgyhogy amikor az egyik mellem már másodszor repedt szét, folyt belőle a vér, és én sírva fejtem, nehogy begyulladjon, akkor a férjem mondta, hogy na most abbafejezzük ezt a szoptatás dolgot, már gyerek is felnőtt tápszeren. Igaza lett, mert 18 hónaposan a Törpike 92 cm, és 14 kg. Ja, és még annyit, hogy úgy nem volt tejem, hogy napi 4 (!!!!) liter folyadékot ittam (azt hittem, az esti fürdetésnél visszajön az egész), ebből két liter tejelválasztó tea volt, és talpmasszőrhöz jártam két naponta, hogy a tejelválasztást segítse. . . ÚGyhogy így tök spontán is köszönöm azok hozzászólását, akik azt mondják: igenis nem minden anya tud szoptatni, bármennyire is kötelessége az. . . CSak azt tudnám, mi lesz, ha netán megszületik a kistesó, vajon ott is ilyen gondok lesznek, vagy a második gyereknél minden más??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (42)
     
  20. Torolt_felhasznalo_585591
    Torolt_felhasznalo_585591
    2002. szeptember 17. 14:5857.
    Szia atinuska! tapasztalatom alapján inkább javasolnám neked, hogy a kórházba az eldobható melltartóbetétet vidd magaddal! Nekem szülés után nagyon hamar belövellt a tejem, rengeteg volt, és amíg szopizott az egyikből, csurgott a másikból, úgyhogy egy szopi alkalmával egy betétnek annyi, ha csak nem akarod állandóan mosni őket! (úgyhogy én a kórházban sima textilpelenkát tettem a melleimre, mert az szívta be teljesen a tejet) Nekem is volt mosható betétem, de azt inkább már a szoptatós időszak végén használtam. A fiam mindkettőnk örömére 16 hónapos koráig szopizott, azért hagytuk abba, mert jön a kistesó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226416 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_226416
    Torolt_felhasznalo_226416
    2002. szeptember 17. 14:5256.
    bebogi, a melltartóbetét már megvan, moshatókat kaptam a sógornőmtől, vagy 10 párat, gondolom, az első pár napra elég lesz, főleg, hogy nem rögtön szokott a tej beindulni. . neccbugyi is van, bele pedig betét:tisztasági betét, a legnagyobb, gondolom, császárnál talán nem akkora a vérzés, de ha mégis, akkor van a kórházban gyógyszertár. .
    Könyvet biztos fogok vinni, bár nem tudom, nem lesz-e jobb a babát nézegetni, és aludni, de azért viszek:))Még valami???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (54)
     
  22. Torolt_felhasznalo_226416
    Torolt_felhasznalo_226416
    2002. szeptember 17. 14:4955.
    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!merci-mami, úgy néz ki, hogy császár lesz a faros babám miatt, és a párom is nyuszi, ha vérről van szó, igy a teniszlabda és a habfürdő nem jó. . . viszont eleve anti-stresszes tusfürdőt használok. . . azért köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (53)
     
  23. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. szeptember 17. 14:4554.
    Azt hittem már, hogy amint beléptem hozzátok, már el is tűnt mindenki. Örülök, hogy nem. Akkor írok még néhány adatot. Dávid 76cm és kb 8. 5kg. Sokat szopizik még mindig, de persze már sok mást is eszik.
    Antinuska! Nekem az egyetlen, amit nem vittem be a kórházba, de kellett, az a melltartóbetét volt. Ezenkívül nem tudom, te milyen betétet vettél a szülés utáni napokra, de én alulméreteztem az intimbetét kérdést, mert nem volt elég az, hanem inkontinencia betét kellett, Tena a neve. Abból sem a legkisebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 14:4153.
    Atinuska! A MÁV-ban ahol szültem lehetett enni-inni vajúdás közben ezért én vittem magammal szőlőcukrot és ásványvizet. Ha egy zokniba beteszel 2-3 teniszlabdát, azzal a párod kiválóan tud nagyobb erőkifejtés nélkül masszírozni - ha arra vágysz :) Ha lehet vajúdás közben forró fürdőt venni, akkor érdemes vinned vmi relaxácós habfürdőt - esetleg azt amit most használsz (nekem nagyon bejött a már említett J and J Bedtime Bath). Érdemes venni 2 neccbugyit (gyógyszertárban): gyorsan szárad és eldobhatod mikor hazamész a kórházból. Ha van szoptatós párnád az is jól jön meg néhány jó könyv vagy ujság - tekintve, hogy a szoptatások egymást érik, olvashatsz ha már beteltél az alvó baba nézegetésével :) persze csak átmenetileg. . . :) folyt. köv. hív a kötelesség. . . (i. e. Flóra)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226416 (51)
     
  25. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 14:3252.
    Mindenkit üdvözlünk a fedélzeten! Örülök, hogy ránk találtatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top