Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba-mama klub

Torolt_felhasznalo_379106
Torolt_felhasznalo_379106
Létrehozva: 2002. szeptember 16. 17:07
Sziasztok nagyon vagy kevésbé kezdő anyukák!
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen egy olyan fórumunk ahol a mindennapos apró-cseprő dolgokat beszélhetjük meg, amik miatt nem ákárunk külön topicot nyitni, de azért kíváncsiak vagyunk egymás véleményére. . .
Kislányom Flóra, április 5-én született, azaz 5 hónapos és 11 napos. A többit majd menet közben. . .
Üdv, merci
  1. Torolt_felhasznalo_226416
    Torolt_felhasznalo_226416
    2002. szeptember 17. 14:0551.
    Helló, én is szeretnék csatlakozni, jó ötlet volt ez az új topic!
    Én azt szeretném a tapasztaltaktól megkérdezni, mi az, amit jó volt(vagy hasznos lett volna)vinni a kórházba a szülésre azokon a dolgokon kivül, mint pl. :a hálóingek, tisztálkodási szerek, stb. . . ma pl, . vettem extra nedvszivó betétet, mert az biztos fog kelleni. . . ötlet még??Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. szeptember 17. 13:5350.
    Sziasztok! Csatlakoznék a "klub"-hoz. Az én fiam 13 hónapos, Dávidnak hívják. Most éppen alszik, azért tudok csak írni. Ő egy kis örökmozgó, már kb 2 hónapja jár, sőt már rohangál. Mindig mosolyog mindenkire. Néhány kép van róla a bemutatkozó oldalamon. Most így hirtelen nem is tudom mit írjak róla, pedig lehetne, sokat. .
    Nimáz! Hol laksz? Hol keresel sétához, beszélgetéshez társakat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. szeptember 17. 13:4549.
    Lányok!
    Én azt sem tudom pontosan, hogy hogy kell elkezdeni az elválasztást, pontosan hogy alakul át a baba étrendje?
    Én most két etetés között adom Pankának a gyümölcsöt, mert ezt olvastam. Így napi 4 tápszer és 1 gyümis etetés van. De nem kellene már a gyümölcsnek egy külön etetésnek lennie, és nem "desszertnek"?Fogalmam sincs, hogy hogy kell ezt az egész etetést szépen folyamatosan átalakítani. Aki tud, segítsen!
    A LLL. -t (La Leche Liga) én is végigolvastam, valóban megéri. Bár nekem mondom:semmi nem segített, a babát nem lehet LLL alapján "megalkotni", ő olya, amilyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 13:3948.
    igenigenigen. . . :) én is már elkezdtem írni amikor láttam, hogy pannibaba megelőzött :) Flórának sem fájt a hasa. A statisztikák szerint a lányok közt kevesebb a hasfájós. Nimáz, írj a babádról: Hogy hívják? Mekkora most? Miket csinál? Nagyon erős baba lehet, ha máris megduplázta a születési súlyát! Mennyivel született? Na jó nem kérdezek többet :)
    Üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (44)
     
  5. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 13:3047.
    Nimáz, hogy érted azt, hogy minden tilos? Én már mindent eszem. Később, ahogy nő a baba, te is megpróbálhatod majd egyesével visszahozni az étrendedbe a többi zöldséget, stb. 4-5 hónapos korában szvsz már nem olyan érzékeny a pocakja. A la leche liga oldalán erről is olvastam. (Lőjetek le ha már unjátok, hogy mindig ezzel jövök :)) Üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (38)
     
  6. 2002. szeptember 17. 13:2646.
    Mercimami! Köszi, majd elolvasom. Most megyünk sétálni, ha visszajöttünk írok. Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (41)
     
  7. 2002. szeptember 17. 13:2145.
    Nimáz! Hogy mit evett, azt nem tudom, de van egy másik barátnőm (hármasban szoktunk sétálni) neki szintén hasfájós volt a babája, pedig a végén szinte csak krumplin meg kenyéren élt. Amíg a három hónapot be nem töltötte, nagyon sokat sírt. Szóval, ha egy baba hasfájós, ehetsz akármit, akkor is fájni fog neki. Legalábbis ők ezt mondták, és azért van tapasztalatuk- e téren. Egyébként én is utánaolvastam ennek, és állítólag azoknak a babáknak, akik hasfájóak, nincs rendesen kifejlődve az emésztőrendszerük, és ez valóban a harmadik hónapra alakul ki. De nem mindegyik babának fáj a hasa (az enyém pl. 6 hónapos koráig összesen 5-ször ha sírt, akkor is oltáskor).
    Hogy hogy jöttem rá, hogy nem kell neki a cici? Hát úgy, hogy nem akart szopizni. Szopizás közben állandóan járt a feje, hogy mi történik körülötte. A végén már csak reggel meg este szopott, amikor a tejem is apadni kezdett. Ugye, napi kétszeri szoptatás nem igazán serkenti a tejtermelést. . . mivel kevés volt a tejem, kapott szopi után egy kis pótlást. Az estit hagytuk el legutoljára. Meguntam, hogy egyszeri szopi miatt tartsam fenn a tejtermelést. Egyik este egyszerűen nem cicit kapott, hanem tápszert. Meg sem nyikkant. Azóta nem szopizunk.
    Az egyéb kajákat kb. 5 hónaposan kezdte el enni, nagyon ment neki. Először alma, répa, krumpli barack. A barack különösen jó volt, mert csak ötnaponta volt széklete, akkor is kemény, attól meg fellazult egy kicsit. Nem nagyon főztem neki külön, a bébiételeket ette. A nestlé répa meg valami isteni finom, mindig azt vártam, hogy hagyjon az alján egy kicsit! Egyébként meg egy kisbaba mindig tudja, mennyi az adagja. Nem kell méricskélni, erőltetni, ha éhes, úgyis eszik. Nekünk volt olyan - amikor még szopott - hogy szinte félóránként szopott. Az volt az érzésem, hogy egész nap csak szoptattam. Máskor meg egész nap alig evett. Ők már csak ilyenek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (38)
     
  8. 2002. szeptember 17. 13:2044.
    Nimáz!
    Nem minden babának fáj a pocakja, de sok babát (kb. 70-80 %-ot) elkap az ún. "3 hónapos kólika", ez megmagyarázhatatlan eredetű hasfájás, és azért 3 hónapos, mert akkor hirtelen, egyik napról a másikra meg szokott szűnni. Nagyon ritka, hogy a csecsemő hasfájását az anya által elfogyasztott étel anyatejben való megjelenésen okozza, ezt olvastam. Nekünk sosem fájt Panni hasa, persze néha voltak enyhébb bélgörcsei, akkor hasi masszázst, melegruhát, édeskömény teát alkalmaztam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (38)
     
  9. 2002. szeptember 17. 13:1843.
    Ityamom!
    Csatlakozom Merci mamihoz. Ne aggódj azon, hogy nem fogod tudni, miért sír a babád, nagyon hamar meg fogod tanulni a nyelvét, a jelzéseit. . . erre mi anyák be vagyunk programozva!Nagyon rövid idő után én is meg tudtam különböztetni a sírását. Sokszor a sírás semmi mást nem jelent, mint hogy csak egy kis babusgatásra, ölelgetésre vágyik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (39)
     
  10. 2002. szeptember 17. 13:1542.
    Nimáz!
    Miután elapadt a tejem, többször megpróbáltam újrakezdeni a szoptatást, szinte kétségbeesetten. . . de nem sikerült. Hiába tettem mellre Pannit, nem szopott, nézett rám, hogy mit akarok. Hiába fejtem (mert akkor még jött nagy kínkeservvel pár cseppenként tejcsi a mellemből), nem fogadta el, cumisüvegből sem, fintorgott, kiköpte. . . majd jóízűen befalatozta a tápszert. Én a saját bőrömön tapasztaltam meg azt, hogy nem igaz, miszerint minden anya tud szoptatni. Bennem minden jó szándék megvolt, mindent megtettem, de Panni már kezdetben sem volt jó szopó, a kórházban is sokat kínlódtunk, míg végre nagy nehezen valahogy megtanultunk szopni. Sok mindentől függ a szoptatás sikere, ez nem csak a mamán, hanem a babán is múlik.
    Keresztanyám mesélte, hogy a lánya (az unokahúgom) egyszerűen nem akart szopni, nem szerette az anyatej ízét, mert ilyen is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (35)
     
  11. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 13:0641.
    OK!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (28)
     
  12. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 13:0540.
    Köszi. Egyetértek. Én is úgy gondoltam, hogy nem adok neki semmit amíg nem vagyok biztos benne, hogy kevés a tej. Amíg 3 óránként tudok neki adni, addig szvsz nincs gond. de ha adnék is, nem cumiból adnám hanem pohárból vagy kanállal. Majd meglátjuk. Remélem ez a döntésem még odébb van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (27)
     
  13. Torolt_felhasznalo_379106
    Torolt_felhasznalo_379106
    2002. szeptember 17. 13:0139.
    Ityamom! Ha megbízol a testedben, akkor nem lesz baj a tejtermelésben, mert mindig nyugodt tudsz majd maradni. És ha olyan kiegyensúlyozott mami leszel mint amilyen kismama vagy, akkor a babád is az lesz. Flórának (eddig) nem adtam semmi mást csak anyatejet, csak ciciből. És újszülött korában csak akkor sírt ha éhes volt - egyébként aludt. Azért is fontos az első 4-6 hét mert ennyi idő kell, hogy jól megismerjétek egymást. Később tudni fogod, hogy az a baja, hogy aludna, de nem tud vagy a pocakja rendetlenkedik (nálunk ilyen sem volt - kop kop kop). Fő, hogy mindent úgy csinálj ahogy érzed. És ne hagyd, hogy elméletek eltérítsenek a megérzéseidtől. Ez a te dolgod most. Ha a szeretnél érveket az igény szerinti szoptatás mellett akkor olvasgasd a WWW. LLL. HU oldalt (La Leche Liga). Sok jó tanácsot tudnak adni és lehet őket levélben is kérdezni. Boldog, kiegyensúlyozott terhességet és anyaságot neked!
    Üdv, merci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733532 (23)
     
  14. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 17. 12:3538.
    Szia Vorosnoemi!
    Nem lehet, hogy azért fájt a pocakja a barátnőd babájának, mert olyasmit evett, amit nem kellett volna? Persze ha szülésznő, akkor nyilván tisztában van ezekkel a dolgokkal. Azt is mondják, hogy minden babának fáj a pocakja, amig ki nem alakul normálisan az emésztőrendeszere és ez kb. 3 hónap. Én már azt sem tudom sokszok, hogy mit ehetek, mert szinte minden tilos. Marad a krumpli, rizs, husi, meg néhány gyümölcs.
    A babád elfordult a cicitől? Vagy hogyan jöttél rá, hogy nem kell neki? Mikor kezdted el adogatni neki az egyébb kajcsikat? Rengeteg tejem van, és nem vagyok benne mindig biztos, hogy eleget evett a kislányom, de nem akarom megtömni sem nehogy elmenjen a kedve az evéstől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. szeptember 17. 12:1937.
    Köszöntünk a Baba-mama klubban!
    Azért szólok hozzá az írásodhoz, hogy alátámasszam, amit mondasz, ugyanis nálunk is volt egy időszak, amikor kezdett végleg cumisüvegbe torkollni az ügy (igaz, nem tápszer volt benne, mert a fagyasztóban rengeteg tejem volt). Aztán elhatároztam, hogy mégiscsak jobb lesz, ha közvetlenül a ciciből szívja ki, mert azért az mégis más. . . hát 3 hónapos kora körül úgy visszajött a szopási kedve, hogy öröm volt nézni. Azóta 11 hónapos, és 8 hónapos korában saját magától végleg búcsút intett a cicinek, hát tiszteletben tartottam a döntését. De!!! A mai napig is van tejem, mert ha megnyomom, jön belőle pár csepp. Nem tudom, meddig lesz ez így, de ezek szerint még mindig visszafordítható lenne a folyamat.
    A másik dolog, amit írtál, érdekes. Van egy barátnőm (aki mellesleg szülésznő) és ő pont fordítva volt. Az anyatejtől olyan hasfájása volt a babájának, hogy elapasztotta a tejét és tápszerezni kezdett. Be is vált, mert azóta sincs semmi baja a gyereknek. Azt mondta, hogy ő nem fogja 3 hónapig kínozni a gyerekét, akkor inkább nem szoptat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_287061 (35)
     
  16. 2002. szeptember 17. 12:1136.
    Mármint a pocakodra gondolsz? Hááát. . . igazából nem tudom, hogy így marad- e. Az enyém is ilyen. Nem látszik ruhán keresztül (mindenki azt mondja, hogy nem is látszik meg rajtam a szülés) de én látom a kis hurkákat a derekamon, és látom a narancsbőrt a combomon. Egy ideig jártam úszni a barátnőmmel, de most hanyagoljuk. A párom azóta is azzal szekál, hogy mikor fogyok már le. Milyen kedves!
    Még mindig amiatt emészted magad, hogy nem sikerült a szopizás? Hagyd már az egészet! Ez is amiatt a nagy szoptatás-dömping miatt van. Tudod, mennyire ellenzem ezt az egészet (a nyilvános szopt. fórumon köpködtek is ezért) csak arra megy ki a játék, hogy lelkiismereti problémát csináljon belőle, akinek nem sikerül. Leírtam ezzel kapcsolatban egy rövid kis esetet, ami a szomszédommal esett meg. Nem nagyon volt teje, akárhogy is kínozta magát, és kérte az orvost, hogy írjon fel tápszert. Az orvos egyenesen megtagadta, azt mondta, lesz ott tejcsi! Egy hónapig ment a dolog, amikor a mérésen kiderült, hogy a gyerek rengeteget fogyott, akkorra már éhezett. Sírt az anya, sírt a baba, aztán nagy nehezen felírta a tápszert a doki. Tanulság? Akkor inkább kapjon tápszert a gyerekem, de egyetlen napig sem éhezzen!!!
    De én is szeretnék kérdezni valamit. Egy fél éve nem alszom. MIKOR ALUDHATOK VÉGRE EGY JÓT????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (33)
     
  17. Torolt_felhasznalo_287061
    Torolt_felhasznalo_287061
    2002. szeptember 17. 12:0435.
    Sziasztok Kismamák!
    Érdeklődéssel olvasgatom ezt az oldalt, sok új dolgot is megtudok. Még sosem irtam nektek, de most gondoltam, megosztom veletek az élményeimet. A kislányom 3 hónapos, és kicsit korábban jött a világra, mint szerettük volna, ugyanis a 36. héten meg kellett születnie. Nem igy képzeltem, mert természetes szülést szerettem volna, és nem császármetszést, de végül is a lényeg az volt, hogy a kicsim egészséges legyen. Nos, miután picike volt, és kétszer is besárgult, az evéssel igen komoly gondjaink voltak. Nem akart szopizni, mert vagy hamar elfáradt, vagy elaludt, és nem is tudta igazán bekapni a cicimet. Igy aztán minden meggyőződésük ellenére a végén azt javasolták a klinikán, hogy próbáljuk meg a cumisüveget. Abból már kicsit jobban ment az evés, de azért minden nap egyszer legalább megpróbáltuk a cicizést is. Igy ment 2 és fél hónapig. Kinlódás volt minden egyes evés. Mindig aggódtam, hogy nem eszik eleget, mert a "normákat" szinte sosem értük el. Teljesen kikészültem ettől. Emellett persze szépen nőtt, mára majdnem megduplázta a születési súlyát. A változás akkor következett be, amikor elkezdett nagyon fájni a pocakja minden etetés közben. A végén odáig jutottunk, hogy ha meglátta a cumisüveget, már sirva fakadt. A szivem szakadt meg tőle. Végül kétségbeesésemben a cicimet adtam oda neki. És azóta csak azt hajlandó elfogadni!!! Ez szinte egy csoda! Olyan jó érzés, hogy tudom szoptatni, hogy igy tudom őt táplálni. Igaz, az első pár napban szinte óránként szopizott, de viszonylag hamar belejöttünk, és ma már igény szerint, de 3, éjjel 5-6 óránként eszik. Szerencsém volt, hogy a tejet fenn tudtam tartani a fejéssel. Ezt azért irtam le nektek, hogy ilyen is van, hogy az ember babája majdnem 3 hónaposan tanul meg szopizni. Ne adjátok fel, ha van tejetek.
    Abban segithetnétek, hogy hol találhatok barátokra, hasonló kismama társakra Budapesten, mert én most költöztem fel, és eléggé el vagyok veszve. Minden barátom a régi városomban maradt, de a férjem állása miatt ide kellett jönnünk. Jó lenne néha találkozni másokkal, akikkel lehetne beszélgetni, sétálni, babázni.
    Jó babázást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_733532
    Torolt_felhasznalo_733532
    2002. szeptember 17. 11:5934.
    Köszönöm a válaszokat és a bíztatást!
    És anyut is van még időm meggyőzni márciusig. Jó hogy csináltátok ezt a topicot is!
    előzmény:
    buckus (31)
     
  19. 2002. szeptember 17. 11:5933.
    És a többi kérdésemre mi a válasz?Az etetéssel kapcsolatban megnyugtattál, köszi!
    előzmény:
    vorosnoemi (32)
     
  20. 2002. szeptember 17. 11:5632.
    Pannibaba! Az etetésnél semmit sem csinálsz rosszul! Az én lányom a mai napig úgy eszik csak rendesen, ha az autósülésbe teszem, és megdöntöm, hogy félig fekvő helyzetben legyen. Különben lógatja a fejét, és nem találom a száját, vagy nézeget jobbra- balra. Szerintem a legtöbb gyerek ilyen.
    A gerince pedig nem fog sérülni, mert ő tudja, hogy mit bír. Rám is rámszóltak, hogy egy öthónapos gyereket miért ültetek a babakocsiban, neki még feküdnie kellene, mert nem bírja a gerince. Csakhogy ő már öthónapos korától ül (igaz, 9 hónapos koráig mást sem tudott, csak felülni) és nem lehetett fektetni a kocsiban sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (24)
     
  21. 2002. szeptember 17. 11:3831.
    Kedves Ityamom !
    Gratulálunk neked a magzatodhoz.
    Hogy mivel, hogyan eteted, az a bizony a te gondod és felelősséged lesz, nem a nagyié és nem a dédié. Nekem 3 gyerekem van, 16. hétben vagyok a negyedikkel. Az első gyerekkel kinlódtam a legtöbbet. Az összes hülye könyvet elolvastam a szülésről, csecsemőgondozásról, mégis kia kartam kéreszkedni a vécére, amikor jöttek a tolófájások. Mert nem ismertem fel, hogy most nem a WC-n van a helyem. Ha a bába akkor kienged, a Wc-n szültem volna meg a lányomat. És később is, amikor nagyon sírt és már az egész család ki volt akadva a szakadatlan bömböléstől, akkor tanács ide vagy oda, felvettem az ölembe, nyomtam egy gumicumit a szájába és ringattam, amíg el nem aludt. Na és akkor mi van? Ma már 14 éves kamasz lány, ő nem emlékszik semmire, és meg mosolygok akkori problémáimon.
    Én inkább attól féltelek, hogy az anyukáddal való örökös konfliktusod fogja elapasztani a tejed és akkor majd időre nyomathatod a bébinek a tápszereket. Amíg eljutsz a szülésig, szépen finoman dolgozz azon, hogyan tudnál a saját lábadra állni, és tanácsokat úgy meghallgatni, hogy ne keveredj miattuk vitába a szüleiddel. Ha nem harcolsz ellenük, látni fogják, hogy valóban felnőttél és egyedül is képes vagy jó döntéseket hozni. A szülésig még olyan sok minden történik, szükséged lesz a támogatásukra, ez egészen biztos.
    Sok sikert kívánok!/Buckus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733532 (23)
     
  22. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. szeptember 17. 11:1030.
    Sziasztok! Az én fiam már inkább kis gyerek, mint baba, de jó olvasni a soraitokat, mert a eszembe jutattja, hogy milyen volt az elején. Dani 2001. február 4-én született 4 kg és 60 cm-rel. Én sem tudtam őt szoptatni, ezért a Beba Ha tápszert kapta, aztán az 1, 2, 2+-t. Dani viszont rettenetesen mozgékony gyerek a mai napig, és nagyon utál a hátán feküdni. Fél évesen ült, mászott, hét hónaposan körbejárta a lakást, persze kapaszkodott a butorokba, 10 hónaposan szaladt, körbék is egy kicsit a lábai. Az unokatestvére még egy évesen sem tudott járni, de ugyanolyan mozgékony, ügyes kis kölyök lett belőle is. Minden gyerek más és más.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. szeptember 17. 11:0829.
    Egyetértek Pannibabával! Az igény szerinti szoptatás jó dolog, és be is fog állni a babád 3-4 óránkéntire. Ha ettől kevesebb vagy több, az sem baj, nem kell megijedni!
    Azzal én sem értek egyet, hogy semmilyen folyadékpótlásra nincs szükség. Nyáron a meleg miatt kell, télen, pedig ha távfűtéses lakásban laktok, azt mindenki tudja, hogy ott milyen száraz a levegő! Szerintem ennyivel nem árthatsz neki (ismerve a kamilla vagy édeskömény tea jótékony hatásait)! Még valami! Az ösztöneidnél jobb tanácsadó nincs, ezt én is tapasztaltam már. Amikor valakire hallgattam, mindig elszúrtam, ha pedig valamit magamtól csináltam, mindig jól sült el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733532 (23)
     
  24. 2002. szeptember 17. 10:5628.
    Mielőtt nagyon belemerülnénk ebbe a fórumba, egyetlen dolgot szeretnék kérni:
    Ha az alábbi személyek ide beírogatnak (csupán szórakozásból, hogy veszekedést szítsanak, elrontsák, tönkretegyék a fórumot, elvigyék az eredeti témát az anyázás irányába), akkor ezekre ne reagáljunk, ne hagyjuk, hogy elérjék a céljukat, egyszerűen hagyjuk figyelmen kívül, amit írnak. Mert van egy olyan gyanúm, hogy nemsokára meg fognak itt jelenni, mindig a legsikeresebb topikokba rondítanak bele.
    Ezek a személyek:

    ga-bor

    Behe

    Apjuk. . . 45.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. szeptember 17. 10:4527.
    Merci-mami!
    A BEBA HA-t is a NESTLÉ gyártja. Mindkettő (a Milumil és a BEBA) tehéntejből készül, de feldarabolják a fehérjét, és igyekeznek a leginkább hasonlatossá tenni az anyatejhez. Én ehhez nem értek, csak azt tudom, hogy hypoallergén. Én nem akarok a dokidnak ellentmondani, és nem akarok nagyokosnak látszani, de a helyedben nagyon meggondolnám, hogy adjam-e bármelyik tápszert. Ahogy elkezdessz pótlást adni, egyre kevesebb lesz a tejed. Flóra hamar rá fog jönni, hogy a cumisüvegből könnyen, egyenletesen jön a kaja, míg a cicinél "küzdeni" kell. A babák nagyon okosak, és hát nem is lehet ezen ledöbbenni, mi is a kényelmesebb megoldást választanánk. Én 2 hónapos korban kezdetm el pótlást adni, és 3 hónapos korára teljesen elapadt a tejem. Ahogy elkezdtem a pótlást, először még az anyatej volt túlsúlyban, majd egyre kevesebb lett az anyatej, és egyre több a tápszer mennyisége naponta. Ezt onnan tudom, hogy akkor direkt mértem az etetéseket /amit máskor nem tettem, és most sem teszem/, mert kétségbeesve próbáltam megtartani az anyatej túlsúlyát a naponta megevett mennyiségben. De ez a folyamat megállíthatatlan lett. Egy idő után már nem is akart cicizni Panni, tudta, hogy előbb-utóbb jön a cumisüveg. Legtovább a reggeli szoptatások maradtak meg, mert akkor dőlt a mellemből a tej. Egy idő után már akkor sem kellett neki a cici. Ha visszamehetnék az időben, nem így csinálnám, nem adnék pótlást. Engem a doki nem is hitegetett, megmondta, hogy ha elkezdünk pótlást adni, 3 hónapnál tovább nem fog szopni, és igaza lett. Bár ő azt mondja nekem, hogy ez volt a jó megoldás, mert már kezdtem kikészülni a szoptatási kínlódásoktól, és még mindig jobb, ha egy baba tápszeres, mintha az anyukája kimerült, ideges, feszült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_379106 (22)
     

Címlap

top